DINSDAG 17 APRIL 1934 JE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MOORD TE TEGELEN Chauffeur na onbeteekende ruzie gedood Zondagavond te elf uur ontstond er twist in het café van den heer Scheepers, gele gen nabij de Duitsche grens te Tegelen, tussdhen den 28-jarigen arbeider F. van A. en den ongeveer 36-jarigen chauffeur A. S., die bedden onder den invloed van eterken drank verkeerden. Na langen tijd gerede twist te hebben over een kleinigheid, daag de S. van A. uit om de kwestie buiten te gaan uitvechten. Na eenig aarzelen gaf van A. hieraan gehoor. Buiten gekomen trok van A. onmiddellijk zijn mes en slaagde er in, niettegenstaande de pogingen van eenige omstanders om hem terug te houden, S. een steek in den hals ter hoogte van den schou der toe te brengen. S. wankelde naar voren en viel met uit gestrekte armen in de richting van van A. diie dacht, dat S. hem aanviel. Hij gaf hem nog een schop, waardoor S. achterover sloeg en badend in zijn bloed bleef liggen. Van A. keerde zich om en toog met een vriend naar Keldenkirchen, om daar ker mis te gaan vieren. Omstanders waarschuw den een dokter, welke slechts den dood kon constateeren. In den loop van den nacht is van A., toen hij van de kermis terugkwam, door de Te- gelsche politie aan den grensovergang ge arresteerd. Gedurende het hem afgenomen verhoor heeft hij bekend S. te hebben neer gestoken. De verslagene was ongehuwd en steun trekkend werklooze. Het parket uit Roer mond zal heden een onderzoek instellen. MOORDAANSLAG IN DE GRENSSTREEK 16 Jarige Nederlander de dader In den nacht van Zondag op Maandag is de 25-jarige arbeider M. Daamen. woon achtig te Capellen (België) op den Calmpt- houtschenweg aangevallen door den 16-ja rigen L. L., woonachtig te Putte (Neder land). L. bracht zijn slachtoffer met een* scheermes verschillende sneden in den hals toe. Het slachtoffer werd naar het zieken huis te Cappen overgebracht, waar D. nog in den loop van den nacht tengevolge van veel bloedverlies aan de gevolgen der be komen verwondingen is overleden. De dader heeft zich zelf bij de politie aangemeld. De motieven voor dezen moord zouden gelegen zijn in het feit, dat de fa milieverhoudingen minder gunstig waren. HET LIEFDESDRAMA TE BERGEN OP ZOOM. Zonder eenige bedreiging op het meisje geschoten. Omtrent het liefdesdrama, dat zich Zon dagavond te Bergen op Zoom heeft afge speeld meldt het „Dbl. van N.-Br." nog het volgende: Reeds in het begin van dit jaar werd de verkeerinig tussdhen de beide jongelui door heit meisje verbroken. Nadien heeft de da der, die zulks niet wensohte, het meisje re gelmatig achtervolgd, zonder dat zij op nieuw de betrekking wilde hernieuwen. Zondagmiddag nu ontmoetten de twee elkaar op een dansles en weer drong W. aan op een hernieuwde verloving. Hij ging daar bij nog al hardhandig te werk, want tijdens den dans kneep de teleurgestelde jongeman zoodanig in haar arm, dat daarvan de spo ren zichtbaar bleven. Het meisje, zoo vertelde ons een harer kennissen, was door dit optreden niet ge rust meer en toen zij des avonds, na afloop van het bal, naar haar woning ging, ver zocht zij twee harer vriendinnen haar te be geleiden. De jongeman was den geheelen avond in de zaal geweest, maar even voor het einde weggegaan. Toen het meisje in gezelschap van haar vriendinnen H. en van O., alsmede de ver loofde van de laatste v. d. W., op den Zwar ten weg kwam, zag zij daar ter linkerzijde, ongeveer ter hoogte van het tennisveld, haar gewezen verloofde staan, die in gezel schap was van zijn vriend, zekeren B. en uitte haar angst voor deze aanwezigheid, die niet ongegrond bleek te zijn. Plotseling kwam W., na nog tegengehouden te zijn door zijn vriend, voor 't viertal staan en zon der een woord te spreken, haalde hij een revolver te voorschijn, waarmee een schot op het hoofd van het meisje werd afge vuurd, dat ongeveer ter hoogte van den linker slaap doel trof. Het meisje stortte ter aarde en bijna op hetzelfde oogenblik sloeg de dader de hand aan zich zelf. Men begrijpt de consternatie, welke zich van de beide vriendinnen en den begelei denden Van de W., meester maakte. Juf frouw H. liet een harden gil, welke ge hoord werd door een verloofd paar, dat op eenige honderden meters voor hem uitliep en op het angstgeschreeuw kwam toege sneld. B., die per fiets was, dezelfde die nog ge tracht had W. van zijn voornemen af te houden, reed naar het politiebureau, ter verwittiging van hetgeen had plaats ge vonden. De politie was spoedig met bran cards ter plaatse. Het lijk van W. werd naar het commissariaat van politie overgebracht, terwijl het meisje, dat er, zooals gemeld, ernstig aan toe was, naar het gasthuis werd vervoerd. De verslagenheid bij de bedde families is zeer groot. WOORDENWISSELING MET NOOD LOTTIG GEVOLG. Nieuwsgierig meisje door revolverschot getroffen. Gisteravond omstreeks negen uur werd te Holt-Blerik de 20-jarige Bertha Teeuwen door een revolverschot afgevuurd door P. L. in het onderlijf getroffen. Te ongeveer 9 uur stonden op het kleine plein te Holt-Blerik een twintigtal werk looze jongelui te praten voor het café van den heer M. Teeuwen, aldaar toen de on geveer 26-jarige schilder P. L. eveneens uit Holt-Blerik het troepje naderde. Enkele van de jongelui hadden verleden week de fiets van L. vernield; met de woorden: „als jullie nog eens mijn fiets moeten hebben" kwam L. op de jongemannen toe. Er ont stond een korte woordenwisseling, waar door de 20-jarige B. T. uit de woning naar buiten kwam om te zien, wat er gaande was. L. had zich inmiddels van het troepje verwijderd. Eensklaps trok hij een revol ver en schoot op de samenstaande jongelui. Het meisje, dat ongeveer een meter van de jongens afstond kreeg het schot in het onderlijf. Een der jongelui wierp zich on middellijk op den dader en trachtte dezen revolver te ontrukken. Tijdens de worste ling ging het tweede schot af dat gelukkig niemand raakte. L. zag kans zich los te rukken en vlucht te weg. Later heeft men hem in de schuur zijner ouderlijke woning gevonden en werd hij aan de politie overgeleverd. De jonge man lijdt reeds geruimen tijd aan overspan ning. Het getroffen meisje is naar het R. K. Ziekenhuis te Venlo overgebracht waar on middellijk operatief werd ingegrepen. Naar wij vernemen is de toestand van het slachtoffer naar omstandigheden vrij goed. „Msb." EEN MISLUKTE OVERVAL. Dame bedreigd met een ongeladen revolver. Maandagmiddag omstreeks kwart voor één is in een pand aan de O. P. Tielestraat te Rotterdam een brutale overval gepleegd. Daar woont een juffrouw van ongeveer 55 jaar, die een aantal huizen bezit. Maandag morgen is zij, zooals gewoonlijk, de huur op gaan halen. Juist toen zij in haar woning was teruggekeerd, werd er gebeld. Zij deed open en een als heer gekleede man trad binnen; deze sloot 'onmiddellijk de deur achter zich, richtte een revolver op de ver schrikte vrouw en op brutalen toon eischte hij haar geld. De juffrouw begon te gillen, waardoor zij de opmerkzaamheid trok van den heer G. F. Timmermans, dde zich vrij dicht by de woning bevond. Hij is op het hulpgeroep toegesneld en heeft de straatdeur open ge trapt. De indringer is er van door gegaan. Hij wierp zijn revolver in een aan den kant van den weg geparkeerd staande vracht auto. De heer T. is hem gevolgd en wees hem even later aan 'n agent aan; deze heeft hem gegrepen en naar een politiebureau overgebracht. De revolver is in beslag genomen, het wa pen bleek ongeladen te zijn. HET DRAMA OP DE REEUWIJKSCHE PLASSEN. Een auto's 's nachts op den Laixdijk gezien. In verband met het drama op de Reeu- wijksche Plassen heeft de machinist R. B. van het stoomgemaal in den polder Vetten- broek aan de politie te Reeuwijk meege deeld, dat hij in den winter 's Maandags nachts om half vier in welke maand kon hij zich echter niet herinneren op den Laixdijk een auto heeft gezien, diie voorbij de brug reed, waar het lijk van den jonge man W. is gevonden. De auto reed naar den Dwarsweg, is daar gekeerd en is toen teruggegaan naar de brug. Daar heeft de bestuurder de lichten gedoofd, terwijl ter plaatse de auto een poos is blijven staan. De machinist B. meende, dat het de dokter of dierenarts was, waar om hij verder geen aandacht aan het geval had geschonken. Hij dacht dat de dokter of de dierenarts bij N. v. d. Smit geweest was. De politie, dde hierop bij Smit infor maties heeft ingewonnen, verklaarde, dat hij in den afgeloopen winter noch den dok ter, noch van den dierenarts, noch van iemand anders in den afgeloopen winter 's nachts bezoek had gehad. Voorts is aan de politie meegedeeld, dat begin November 's nachts om half twee per sonen bij J. wonende op den Ouden Weg kwamen, die verklaarden visschers te zijn, doch ze hadden geen vischgerei bij zich. Ze beweerden den weg te zijn kwijt geraakt en vroegen J. hun den weg naar Bodegra ven te wijzen. Door de politie worden deze mededeelingen nader onderzocht. MOTORRIJDER TEGEN BOOM GEREDEN. Op slag gedood. Gistermiddag omstreeks 5 uur heeft op den Eersten Brandenburgerweg te De Bilt een ernstig ongeval plaats gehacf, waarbij een persoon het leven verloor. De 24-jarige A. A. Dikkers, wonende te Bilthoven, reed met zijn motor op genoem den weg in de richting van den Utrechit- schenweg. Achterop de duo van den motor was een juttezak gebonden. Vermoedelijk raakte deze zak onder het rijden los en heeft de bestuurder, zich omdraaiende, ge tracht het voorwerp goed te bevestigen, tengevolge waarvan hij het stuur kwijt raakte. D. reed tegen een boom en was op slag dood. De motor werd totaal vernield. KNAAPJE TE WATER GERAAKT. Levensgeesten geweken. Gistermiddag omstreeks half zes is te Apeldoorn het 7-jarig zoontje van den heer v. d. D., die in gezelschap van eenige vriendjes aan het vissohen was, aan den kant van het Apeldoornsch-Dierensche ka naal voorover in het water gevallen. Zekere G. Abdag, sprong zonder zich een oogenblik te bedenken te water en wist de drenkeling al spoedig op het droge te bren gen. De levensgeesten waren toen echter reeds geweken. DOUANEBEAMBTE DOOR COLLEGA DOODGESCHOTEN. De douane-beambte D. uit Elten, die Dinsdagavond laat thuis terugkeerde, ver gistte zich in de deur van zijn huis en bel de bij zijn buurman L. aan, eveneens douane-beambte. Deze meende, dat er UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 18 April. Huizen 1875 M. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 GramofoonpL 10.30 Morgendienst. 11.00 Concert. 12.15 GramofoonpL 12.30 Ensemble v. d. Horst en gramo- foonpl. 3.00 Chr. lectuur. 3.303.45 GramofoonpL 4.00 OrgelspeL 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 GramofoonpL 7.30 Causerie. 8.00 Uit de Doelezaal, Rotterdam: Man nenkoor „Concordia" en het RotL Philh. Trio (fluit, cello, piano). 9.15 Causerie. 9.45 Vervolg concert. 10.35 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonplaten. H i 1 v e r s u m 301 M. 8.00 Orgelspel. 8.30 GramofoonpL 9.30 „Onze Keuken". 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. 1. Continubedr. 12.00 VARA-klein-ensemble. 2.00 Pauze. 2.15 Knipcursus. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 GramofoonpL 6.00 VARA-orkest. 7.00 Causerie. 7.20 De Flierefluiters. 7.40 Causerie. 8.00 Herh. SOS-ber., Vaz Dias en VARA- varia. 8.15 VARA-orkest. 9.00 „Zwarte slavernij en Vrijheid", le zing met zang, muziek en declamatie. 10.15 Vaz Dias. 10.20 Zang, Ruben Gradmann. 10.30 Orgel en piano. 11.0012.00 GramofoonpL Daventry, 1500 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel. 1.05 Western Studio-orkest. 2.20 Trocadore Cinema orkest. 3.20 Piano-recital. 3.50 Sted. orkest Bournemouth. 4.50 GramofoonpL 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Sonates van Corelli voor twee violen en cembalo. 7.10, 7.25, 7.50 en 8.20 Lezingen. 8.35 BBC-symphonie-orkest. I. d. pauze van 9.309.40 berichten. 10.35 Lezing. 10.50 Voordracht. 10.5512.20 Jack Jackson en zijn orkest. „R a d i o-P a r i s", 1648 M. 6.20 en 7.20 GramofoonpL II.35 Goldy-orkest. smokkelaars aan zijn deur waren en lostte een schot door de deur heen. Hij trof daar bij zijn collega D. iin den buik. De 49-jarige D., vader van drie kinderen, is eenige uren daarna overleden. Het te vlug zijn met het gebruik van vuurwapenen heeft hier weer een zeer noodlottig gevolg gehad! KIND GEëLECTROCUTEERD. Door een stofzuiger. Gistermiddag is het 2-jarig zoontje van de familie De Roder, wonende aan den Oude Soesterweg te Amersfoort in aanra king gekomen met den electrischen stroom van een stofzuiger, met het noodlottig ge volg dat het knapje op slag werd gedood. 6.40 GramofoonpL 7.20 Opera-uitzending: L „Daphnis et Chloë", van Ravel. II. „L'Heure espagnole", van Ravel. IH. „Le prélude dominical", van Ropartz. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert u. h. Bellevue Strand* hotel. 2.20 GramofoonpL 2.504.50 Omroeporkest. 7.20 Herdenkingsprogramma. 9.35 Radio-kamerorkest. 10.2011.50 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 5.25, 6.20 en 10.50 GramofoonpL 11.20 Concert door „Die fröhlichen Fuenf'. 12.20 Werag-kamerorkest. 3.20 Concert uit Frankfurt. 4.40 GramofoonpL 6.20 Weragorkest. 7.30 „Unsere Saar, den Weg frei zur Ver- standigung". 7.50 „Hört Rundfunk", propaganda- avond. 9.50 Dansmuziek uit Muenchen. 11.2011.50 Gramofoonplaten. Rome, 421 M. 8.20 Opera-uitzending. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Max Alexys en zijn orkest. 4.20 Dansmuziek. 5.20 GramofoonpL 5.50 Kamemruziek. 7.20 Zangvoordracht. 8.20 GramofoonpL 8.35 Zie Daventry. 484 M.: 11.20 Max Alexys' orkest. 12.30 GramofoonpL 4.20 Kamermuziek. 5.35 Omroeporkest, m. m. v. Zangsoliste en gramofoonpl. 7.20 Symphonieconcert. 9.3010.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Uit Frankfurt: „Unsere Saar, den Weg frei zur Verstadigung". 7.50 Zang. 8.20 Concert uit Polen. 9.20 Berichten. 9.50 Radiokwartiertje. 10.05 Weerbericht. 10.2011.50 Avondconcert door het Om roeporkest. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.05afloop Luxemburg. 9.2014.20 Langenberg. 14.20—15.20 Kalundborg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—18.20 Brussel VL 18.2019.22 Langenberg. 19.2222.20 Warschau. 22.20afloop. Langenberg. 4e Programma. 11.17—12.20 Brussel VL 12.2017.35 Daventry. 17.35afloop Londen Reg. ROODVONK IN HET GARNIZOEN TE GRONINGEN. Patiënt naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. In verband met het voorkomen van een geval van roodvonk in de kazerne te Gro ningen, zijn de militairen van het 12e regi ment Infanterie, die met den patiënt in hetzelfde paviljoen waren gehuisvest, voor een week geïsoleerd. De patiënit is overgebracht naar de barak ken van het Academisch Ziekenhuis. De militaire geneesheer, dr. M. v. d. Reis, heeft maatregelen getroffen om uitbreiding van de ziekte te voorkomen. FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 12) Weet je wel Perris, dat Mademoiselle Cibot verteld heeft, dat Medina zelf tot het geheim genootschap behoorde? merkte Sir Gregory op. Wie is Mademoiselle Cibot? vroeg Hurker direct; en wat voor bijzonderhe den weet ze omtrent den vermoorde? Sir Gregory lichtte hem in en vervolg de: Medina verlangde om met mijn doch ter te trouwen en mademoiselle was ja- loersch, dus. In dat geval, Sir Gregory, zal ze wel willen vertellen wat ze nog meer weet. Hebt u goed nagezien, of u niets uit de bureau-lade mist? Ik heb de papieren vluchtig doorge keken, maar voorzoover ik kan nagaan, mis ik niets. Wat dacht jy, Perris? De secretaris liep naar het schrijfbureau en keek de papieren door. Uw chèqueboek, Sir Gregory, hebt u dat in uw zak? Neen, antwoordde zijn patroon; je weet toch wel, dat ik mijn chèqueboek nooit in mijn smoking heb. Waarom vraag je dat? Een uur voor het diner heb ik uw chèque-boek met papieren, die u teekenen moest, op uw bureau gelegd onder een presse-papier. Ik heb dat zeker terzijde geschoven, antwoordde millionair, die nu ook ging zoeken. Ik heb niets geteekend en het chèque-boek zie ik niet. Hebt u de zakken van hem nagezocht? vroeg hij aan den in specteur. Neen, ik zal het even doen. De inspec teur knielde en doorzocht Medina's zak ken. Hij vond was los zilvergeldjleen klei nen sleutel met een label er aaneen zakspiegeltje met kam en Sir Gregory's brief, dat hij den Spanjaard dien avond zou ontvangen. Neen, niets bijzonders, deelde de inspecteur teleurgesteld mede. En heeft hij geen binnenzak in zijn avondcostuum?, vroeg Perris een tikje spottend. Hurker's hand gleed in den bewusten zak en haalde het chèqueboek van Sir Gregory te voorschijn. Wat had hij daarmee voor? vroeg de inspecteur. Dat lijkt nog al duidelijk, meende Per ris, terwijl Sir Gregory het chèque-boek verbaasd in ontvangst nam. Medina, die een heele tijd alleen in de kamer was, heeft van de gelegenheid gebruik ge maakt om zich het chèque-boek toe te eige nen! Maar ik feliciteer u overigens, Sir Gregory, dat u de afspraak gemist hebt door in slaap te vallen. Dat heerschap was niet ongevaarlijk. Zeker niet, antwaoordde zyn chef, die zich innerlyk geweldig verheugde, dat geen enkele verdenking in zijn richting ging. Waarschijnlijk zou hij zich niet ont zien hebben om die revolver te gebrui ken. Zeker niet, antwoordde zijn chef, die nootschap was misschien alleen maar een middel om u te spreken te krijgen, was de meening van den inspecteur, die inzage van den brief gekregen had. Dat ben ik niet met u eens, wierp Sir Gregory op beslisten toon tegen. Ik zei u al, dat hy er vermoedelijk zelf toe behoor- en lid van die bende was: Ja, ik ge loof, dat ik nu begrijp hoe de vork in den steel zit. De lui van dat genootschap had den er misschien de lucht van gekregen, dat Medina hun plannen wilde verraden. Ze hebben een spion hierheen gestuurd en terwijl Medina de laden doorsnuffelde, kwam hij binnen en vermoordde den Span jaard met de bijl. Maar heeft niemand daar dan iets van gehoord? vroeg Hurker verwonderd. Zoo iets gebeurt toch niet geruischloos! Het is niet waarschijnlijk, dat iemand iets gehoord heeft. Deze kamer ligt in een zijvleugel van het huis en het gedeelte van den tuin, dat er aan grenst, is van de rest van het park afgescheiden. Als de deur open geweest was, dan had misschien iemand wel wat gehoord, maar toen Giles Medina had binnengelaten, deed hij de deur achter hem dicht. En ging u zoeken? vroeg Hurker. Neen inspecteur, antwoordde Sir Gregory vinnig. Dat deed hij niet en daar om was ik juist zoo kwaad op hem. Hy had mij moeten zoeken. Ik was een kleine wandeling in den tuin gaan maken en viel op een bank in slaap. Perris-maakte mij wakker en bracht Giles bij me. Waar ontmoette u Giles, vroeg Hur ker. Hij wendde zich tot den secretaris, die de koelbloedigheid bewonderde, waar mee zyn meester loog. Ik was in mijn kamer bezig en wacht te of Sir Gregory nog zou bellen. Toen dat niet het geval bleek, ben ik een luchtje gaan scheppen. Ik zag Sir Grgory op een bank bij den kleinene marmeren tempel zitten. Hij sliep en ik maakte hem wakker. Toen hoorde hij de voetstappen van Giles. Sir Gregory riep hem en nam hem mee te rug; Sir Gregory wenschte, dat hy Me dina zijn verontschuldigingen zou aanbie den, dat hij hem zoo lang had laten wach ten, zonder hem aan te dienen. Dat zal Medina niet zoo heel erg heb ben gevonden, spotte de inspecteur. Hij heeft een mooie kans gekregen om zijn slag te slaan. U hebt zeker ook niets ge hoord? wendde hij zich weer tot Perris. Neen, daarvoor ligt deze kamer te af gelegen. Als er geschoten was, was het wat anders geweest. Nu, ik zal in de eerste plaats die gou vernante een verhoor moeten afnemen; maar dat kan wel wachten tot morgen ochtend. Ik zal twee agenten in deze ka mer de wacht laten houden en de rest van het huis en het park laten bewaken. En als Mademoiselle Cibot niets zeg gen wil? opperde Perris. Hurker haalde de schouders op. Dan zal het heel moeilijk zijn om dien indrin ger te pakken te krijgen vooropgesteld natuurlijk, dat uw theorie juist is. Sir Gregory, en hij ook tot die bende behoort. Kunt u hem niet beschrijven, of meneer Perris of Giles. Het was vry donker, viel Horn hem in de rede, maar het was iemand met een tengere gestalte. Het lijkt my niet waarschijnlijk, dat ze hem te paken krijgen, gaf Perris als zijn meening te kennen. Hij moet gepakt worden, riep Sir Gregory driftig, terwijl zijn gezicht vuur rood werd. Juffrouw Cibot zal natuurlijk vertel len wat ze weet en dan hebben we waar schijnlijk gauw genoeg een spoor. En als ze geen inlichtingen kan ge ven? Ik stel een belooning van tweeduizend pond beschikbaar, vergeet dat niet. Ik wil dit geheim opgehelderd hebben; het is geen kleinigheid dat in mijn eigen studeer kamer iemand vermoord is! Maar wat moet er nu gebeuren, inspecteur? Niets voor morgen, besliste Hurker, terwijl hij zijn notieitieboekje in deri zak stopte. Als uw bedienden nog op zijn, moes ten zij het lijk maar op een bed liggen in een van de slaapkamers, ik heb de situatie nu toch gezien. Goed, stemde Horn toe. Bel even Perris. Giles, nog bleek van den doorgestanen angst, kwam binnen. Nadat hij zijn orders gekregen had, bracht hij met Augustus en James het lijk van den ongelukkiger) Span jaard weg. De revolver en den geitel nam de inspecteur mee en de plek bloed op het karpet was nog het eenige spoor van de tragedie die zich enkele uren geleden in de kamer had afgespeeld. De inspecteur vertrok en de rust in de biblotheek keerde terug. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9