DINSDAG 17 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT - 4TEEDE BLAD. PAG. 7 was in geheime zitting daarover te praten geweest. De verdediging van den wethouder lijkt op niets. Spr. is zeer teleurgesteld. Zoo worden de raadsleden als kwajongens be handeld. Een motie zal spr. niet indienen doch zijn ergernis blijft. De heer Wi lmer noemt de adverten tie een fout na de verklaregin door B. en W. gegeven, doch deze fout is gemaakt met een goede bedoeling: om onaangenaamhe den te voorkomen. Weth. R o m ij n zal nooit erkennen, dat er door hem 'n fout is gemaakt. Deze is z.i. dan gevolg van de houding der S. D. A. P. De heer v. Eek: Mevr. Braggaar sprak toch namens de fractie. De Wethouder: Dat bleek uit niets. Mevr. Braggaar zegt in M. H. duide lijk te hebben gesproken namens de fractie. Hiermede wordt de Interpellatie geslo ten. SCHOOLKINDERVOEDING. Nu komen in behandeling beide voor stellen inzake verhooging der subsidie aan de Vereen, voor Schoolkindervoeding en -kleeding. Een voorstel van orde van den heer Huurman deze voorstellen uit te stellen, wordt verworpen met 2311 stemmen. Mevr. Braggaar wijst op de gevolgen der subsidie-vermindering voor deze ver- eeniging, die zij funest noemt, behalve wellicht de lagere voedingsprijs waarover nog niet te oordeelen is. Spr. noemt den aftrek der volledige inkomens der kinde ren feitelijk een norm-verlaging, die zwaar drukt. Zij geeft voorbeelden. Het ergste is echter, dat de kinderen in plaats van 6 dagen maar 3 dagen voedsel meer krijgen en dat voor de armsten der armen. Daarin moet h.i. verandering komen en vandaar haar voorstel. Het voorstel Wilmer-Bergers-Wilbrink bedoelt hetzelfde. Zij hebben destijds hun stem niet begrepen bij de begrooting, doch terugkomen op hun fout is te loven. Dit voorstel is echter niet voldoende, ƒ5000 is te laag om het doel te bereiken, spr. geeft daarvoor een berekening. Noodig is ruim 7200, verhoogd met loon van bode en werksters. Het verschil door collecten bij een te krijgen, moet uitgesloten worden ge acht. Men doe geen half werk, doch volle dig werk. De heer Wilmer zegt bij de begrooting reeds gevreesd te hebben voor rigoureuse bezuiniging. Nu dit inderdaad is geble ken, zijn voorstel, dat uitspreekt: een maaltijd iederen dag van den schooltijd. Aan dit besluit heeft de vereeniging al tijd houvast. Blijkt de som van ƒ5000 te laag, dan zal de vereeniging opnieuw moe ten aankloppen, gezien het raadsbeluit. Deze weg lijkt spr. tactischer, waar de ge meente niet geheel eigen baas is. Wethouder T e p e vraagt of hier sprake is van rigoureuse maatregelen. Gelet op het verleden zeker, doch spr. ontkent toch dat er reden is voor de ingediend voor stellen. Van ondervoeding zal geen sprake zijn, zelfs volgens uitspraak van bevoeg-' den. En de vergelijking met elders kan Leiden nog glansrijk doorstaan, spr. geeft voorbeelden. Voor de uitdrukking rigoureus ziet spr. daarom geen aanleiding. Met concrete be wijzen kan spr. echter niet komen en spr. en het college zouden gaarne anders wil len, zoo de financiën niet nijpten, spr. geeft cijfers over de steunuitkeeringen, die reeds met 1/3 zijn overschreden gedu rende deze maanden. Spr. wil de vereeniging nog eens verwij zen naar het part. initiatief, vooral ook, waar toch gewacht zal moeten worden op goedkeuring van Ged. Staten en op bezui niging, b.v. door verstrekken van brood met kaas gelijk b.v. in Utrecht. Mevr. Braggaar blijft de maatregelen schrijnend en rigoureus noemen en hand haaft haar voorstel. De heer Wilbrink oordeelt In de ge geven tijdsomstandigheden te moeten stem men voor het voorstel-Wilmer. De heer Bergers verdedigt' eveneens dat voorstel. De heer Huurman zal tegenstemmen, daar Ged. Staten z.i. toch goedkeuring zul len weigeren. Het voorstel-Braggaar wordt verworpen met 2013 stemmen. Voor de S. D. A. P. en de heeren Vos en v. Weizen. Het voorstel-Wilmer-Bergers-Wllbrink wordt aangenomen met 267 stemmen. Vóór de S. D. A. P., de R.-K. en de Chr. Hist, (behalve de wethouders) en de hee ren Vos, v. Weizen en v'. Eecke. Hierna 1 uur! sluiting. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. Neen jonge man, ik weet niet welk boord- nummer mijn man heeft, maar m'n vingers passen precies om zijn hals. (Ideas) BUITENLAND DUITSCHLAND. VON PAPENS VERBLIJF IN ITALIË. Geen audiëntie bij den Paus. De correspondent van het „Vad." te Ber lijn telefoneerde gisteravond aan zijn blad: Vice-kanselier von Papen is uit Italië te Berlijn teruggekeerd. Het doel van zijn verblijf in Italië is niet uitsluitend geweest om er in de nabijheid van Napels zijn va- cantie door te brengen. Hij heeft een lang durig onderhoud met Mussolini gevoerd, in den loop waarvan, zoo hoort men, alle actueele politieke problemen zijn behan deld, ook het Donau-probleem. Daarentegen heeft de heer von Papen er van afgezien een particuliere audiëntie bij den Paus aan te vragen, ofschoon hij dit oor spronkelijk van plan was. Hij had zich voorgesteld, zoo hoort men hier uit katho lieke kringen, om in gezelschap van den Duitschen gezant bij het Vaticaan, met den Heiligen Vader alle kwesties uitvoerig te bespreken, welke betrekking hebben op de behandeling van de katholieke jeugd in Duitschland. Daar is echter niets van ge komen, omdat kardinaal Pacelli een wenk heeft gegeven, welke von Papen van zijn voornemen om audiëntie aan te vragen, heeft doen afzien. Formeel is dus de mededeeling, dat de Paus geweigerd heeft den heer von Papen te ontvangen,in zooverre niet juist, dat von Papen geen audiëntie heeft aangevraagd. In zooverre de Paus evenwel door middel van kardinaal Pacelli heeft te kennen ge geven, dat een onderhoud niet opportuun zou zijn, is deze mededeeling toch wel juist. Het afzien van het aanvragen van een audiëntie op een wenk van de zijde van het Vaticaan is voor de beoordeeling van de tegenwoordige houding van den Heili gen Stoel in de Duitsche kwesties, in het by zonder de kwestie van het Concordaat en de uitvoering daarvan, natuurlijk van belang. Het is na de vele vorige aandui dingen in deze richting opnieuw een aan duiding, dat het Vaticaan thans minder dan vroeger geneigd is consideratie te hou den met diegenen onder de katholieken in Duitschland (en zoodanige vindt men er zeer talrijke, zelfs onder de bisschoppen), die zich geheel en al met het nationaal-so- cialisme hebben geïdentificeerd en veelal „staatskatholieken" worden genoemd. FRANKRIJK. HET VERZET DER AMBTENAREN. Politieke gevolgen voorloopig niet te duchten. Voor zoover de toestand op het oogen- blik te overzien valt, is het te Parijs kalm gebleven met de actie van de beambten en ambtenaren tegen salarisverlaging. De stad heeft den gewonen aanblik geboden. De openbare diensten functionneerden nor maal, maar de post was in de war. Het te lefoon- en telegraafpersoneel heeft een tijd lang de armen gekruist. De bestelling van brieven onderging vertraging en sommi ge postkantoren werkten niet op volle kracht. Op een enkele plek is het tot een botsing gekomen, maar de orde op straat schijnt nergens ernstig gestoord te zijn. De onderwijzers van de roode organisa tie hebben een motie onderteekend, zon der dat de vervulling van hun taak er blijkbaar nadeel van ondervond. Men weet, dat de regeering niet langer aan den lei band van de vakvereenigingen van het personeel in openbaren dienst wil loopen. Zij had den prefecten verboden de dele gaties te ontvangen en bij de post zijn de raddraaiers ontslagen of verplaatst. In vele steden is de beweging gevolgd, evenzeer zonder rustverstoring van beteekenis. Het overheidspersoneel was gistermid dag tot een waardige betooging voor het stadhuis opgeroepen. Daar is wat ge schreeuwd om gevangen zittende kamera den vrij te krijgen en de.Internationale is gezongen. Het zag er niet naar uit, dat de politie zou behoeven in te grijpen. Deze agitatie mag niet overschat wor den. De belhamels schreeuwen te harder, naarmate zij beter inzien per slot van re kening eieren voor hun geld te moeten kie zen. De socialistische en communistische partij probeeren daar politieke munt uit te slaan. De beambten moeten er op bedacht blijven de sympathie van het publiek niet te verliezen. Dit verlangt in overgroote meerderheid, dat deze menschen htm plicht doen en de openbare diensten vlot loopen. Zoo behoeft de regeering zich aan dezen kant des te minder zorg te maken, daar het parlement nog een maand met vacantie is en de stemming thans zóó is, dat het zich na de vacantie rustig moet houden, wil het niet een herhaling van de gebeurtenissen van 6 Februari uitlokken. Een aantal onderwijzers heeft gisteren, na het uitgaan der scholen, geprobeerd een betooging te houden voor het Parijsche stadhuis. Tegen vijven werden zij door de politie uiteengejaagd. Tegen zessen verza melden zich weer verschillende groepen. Een delegatie, die den prefect van de Seine wenschte te spreken, werd bij dezen niet toegelaten. DE OPGEJAAGDE TROTSKI. De voormalige Russische volkscommis saris, Trotski, wiens verblijfplaats in een villa te Barbizon, vlak bij Parijs, Zondag werd ontdekt, heeft gisteren voormiddag met zijn vrouw Barbizon verlaten. Het echtpaar is in een zwarte auto ver trokken. Het is niet bekend, waarheen. Zooals men weet, heeft de Fransche pers, na de ontdekking van den revolutionnair zoo dicht bij Parijs, geweldig alarm ge maakt en met kracht geportesteerd tegen het feit, dat een Fransche regeering een dergelijke verblijfsvergunning heeft kun nen toestaan. ENGELAND. BERLIJN ANTWOORDT LONDEN. Waarom de militaire begrootingen verhoogd zijn. In het Britsche Lagerhuis is gistermiddag het grootste deel van het Duitsche ant woord op de Britsche démarche in zake de stijging der Duitsche begrootingscijfers voor de vloot, het leger en de luchtmacht, bekend gemaakt. Deze publicatie luidt als volgt: Naar uit het onlangs gepubliceerde be- grootingsplan voor het jaar 19341935 blijkt, is de legerbegrooting op 654.6 mil- lioen mark bepaald, hetgeen vergeleken met verleden jaar een stijging van 172 mil- lioen beteekent. Deze meerdere uitgaven zijn noodig voor de, in het begrootingsjaar 19341935 voorziene voorbereidingen voor de omzetting van het rijksleger in een leger met kor' n diensttijd. Het opnemen van begrootingsmiddelen voor dit doel is een uitvloeisel van den stand der onderhande lingen over de ontwapeningskwestie. De marine-uitgaven zijn op 236 millioen begroot, hetgeen vergeleken met het vorig jaar een stijging van ongeveer 50 millioen mark beteekent. Deze verhooging is noodig als gevolg van de stijgende kosten voor de systematische vernieuwing van het reeds lang verouderde scheepsmateriaal der Duit sche vloot; deze vernieuwing kan ten deele alleen al in het belang van de veiligheid der bemanning niet nog langer worden uit gesteld. De begrooting van het ministerie van Luchtvaart kan niet beschouwd worden als een bewapenings-begrooting. Zij bestaat uit een raming voor luchtbescherming en een raming voor luchtvaart. Voor de lucht vaart bedragen de geraamde kosten 160 millioen mark, terwijl in de begrooting van het vorige jaar voor dit doel circa 77 mil lioen mark was opgenomen. Deze stijging vindt haar oorzaak in de vervanging van het verouderde vliegtuig-materiaal der Duitsche particuliere luchtverkeersmaat- schappij (Lufthansa), die evenals dat in an dere landen geschiedt, door den staat wordt gesubsidieerd. Het gaat hier in hoofdzaak om de ver vanging der een-motcrige vliegtuigen door twee- en drie-motorige machines. Verder zal de Lufthansa ter verbetering van het vliegverkeer, ook 's winters trajectvluch- ten gaan ondernemen, terwijl het nacht- verkeer aanzienlijk zal worden uitgebreid. Laatstgenoemde maatregel maakt be langrijke uitgaven noodig voor verhoogde veiligheid, voor den radio-dienst etc. De meerdere begrootings-uitgaven ~ijn voorts veroorzaakt door de bevordering van het overzeesche luchtverkeer en het weten schappelijk onderzoek op luchtvaartgebied. De uitgaven voor de luchtbescherming beloopen 50 millioen mark. Op de begroo ting van het vorige jaar was voor dit doel slechts 1.3 millioen mark uitgetrokken, om dat de organisatie van de luchtbescherming zich toen nog in een eerste beginstadium bevond. De nieuwe 'organisatie heeft tot taak de burgerbevolking te bee'" ermen te gen lucht-aanvallen; haar arbeid bestaat in het bouwen van scherf vrije en gasvrije kelders, de opleiding van troepen, die na gas-aanvallen hulp moeten verleenen, het bevorderen van het brandblusch-wezen, de vorming van vakgroepen voor waarschu wingsdiensten en andere dergelijke maat regelen. Het Duitsche antwoord is geteekend door den rijksminister van Buitenlandsche Za ken, von Neurath. SPANJE. ALS DE SPANJAARDEN FEESTVIEREN. Bomaanslagen en schietpartijen. Te Sevilla heeft de politie maatregelen moeten nemen tegen fascisten, ter gelegen heid van de herdenking van de uitroeping der republiek. Toen een regiment infanterie door de stra ten der stad defileerde, brachten eenige jongelieden vanaf een balcon den Romein- schen groet en riepen „Leve het fascisme". De politie kwam tusschenbeide; de be stuursleden der fascistische partij werden gearresteerd en hun hoofdkwartier werd gesloten. In het huis van den vroegeren graaf de Bustillo, den voorzitter van de plaatselijke groep der „Acción Popular", is een zeer krachtige bom ontploft. Een deel van de gevel van het huis is vernield. Er zijn ech ter geen slachtoffers. In Barcelona heeft een schietpartij plaats gehad midden in den nacht op de Avenue Parailelo, waardoor twee personen werden gedood en tien gewond. Een der gedooden blijkt te zijn de be ruchte Italiaansche anarchist, Bruno Alpini bijgenaamd „Lenin". Twee en dertig jaar oud, was hij in Italië reeds tweemaal ter dood veroordeeld en had hij te Barcelona deel genomen aan talrijke gewapende over vallen. Te Bilbao ontstond een schermutseling tusschen Baskische nationalisen en repu blikeinen. Een groot aantal personen werd gewond en zeer velen werden gearresteerd. Te Santander heeft de politie veertien communisten in hechtenis genomen, die verdacht worden deel uit te maken van een bende, welke onlangs met steenen gegooid heeft naar de consulaatsgebouwen van Ita lië en Duitschland. ROEMENIE. ROEMENIE BEZUINIGT. Ten behoeve van zijn bewapening. Naar de „Drmineata" meldt, zal uit be zuinigingsoverwegingen het speciale mi nisterie voor de bewapening, dat onder lei ding zou komen van generaal Angelescu, niet worden ingesteld. Angelescu blijft als minister van staat in de regeering, en zal zich uitsluitend met bewapeningsvraagstukken bezig houden. Hij krijgt tevens de leiding over alle wa pen-industrieën, en over het technische deel van de algemeene legerinspectie. Volgens het genoemde blad zou generaal Angelescu reeds een volledig bewapenings plan hebben uitgewerkt. Hij bevindt zich op het oogenblik met generaal Tanasescu en majoor Jonescu te Parijs, om bewape ningsvraagstukken te bespreken met de bevoegde Fransche autoriteiten. Een Fransche generaal bevindt zich op het oogenblik te Boekarest. Zaterdagmiddag heeft in het Roemeensche ministerie van oorlog een bespreking plaats gehad. Hierin werd besloten, dat de voor de ver schillende ministeries vastgestelde korting op de begrooting van 15 procent niet geldt voor het ministerie van oorlog. Daarentegen zullen de bij de andere mi nisteries bespaarde gelden worden toege voegd aan de begrooting van het ministerie van oorlog, voor de aanschaffing van wa penen en munitie. ZUID-AMERIKA. DE STRIJD OM DE GRAN CHACO. 2000 Paragueezen gesneuveld? Volgens een bericht uit La Paz wordt in den Gran Chaco in den Conchitas-sector een hevige veldslag geleverd, waarbij de Bolivianen tot nu toe aan de winnende hand zouden zijn. De Paragueesche troepen zouden 2000 man verloren hebben. Vrijdagnacht hebben de Paragueezen viermaal getracht de Boliviaansche stellin gen in stormloop te nemen, doch zij wer den telkens met zware verliezen terugge slagen. De Bolivianen maken btf him verdedi ging van vliegtuigen, loopgraaf-mortieren en machinegeweren gebruik. Daarentegen wordt uit Acuncion gemeld, dat de Paragueesche troepen de Bolivianen gedwongen hebben het fort Maravilla te ontruimen en hen achtervolgen. De troepen van Paraguay bereiden een massa-aanval voor op den buitensten for tengordel van Villamontes, welke plaats de sleutel is van een rijk petroleumgebied. BUITENL. BERICHTEN. VALSCHE BANKBILJETTEN. 400.000 nagemaakte p.st. opgespoord. Na een onderzoek, dat verscheidene we ken in beslag heeft genomen, is de gehei me politie te New York er in geslaagd, voor een bedrag van 400.000 pond sterling aan valsche bankbiljetten op te sporen. Tien personen zijn, in verband met deze zaak, reeds gearresteerd, terwijl binnenkort nog een aantal arrestaties verwacht wordt. Door de politie zijn bovendien nog in beslag genomen een aantal valsche loterij briefjes en kaartjes voor het bijwonen van baseball-wedstrijden, welke de bende even eens vervaardigde. De leden van de bende, die haar hoofdkwartier in Brooklijn heeft, stond juist op het punt, om te vertrekken, toen zij door de politie werden overvallen. De zaak is aan het licht gekomen door de aanhouding van een vrouw, die tracht te nagemaakte biljetten te wisselen. Onder de gearresteerde personen bevindt zich een organist, die naar men beweert, voor een bedrag van 1.250 dollar aan valsche bil jetten achter zijn orgel in'de kerk in Scran- ton (Penn) zou hebben verborgen, voorts een Russische tolk, die in dienst is ge weest van ex-president Hoover en een re dacteur van een buitenlandsch blad, dat in New York wordt uitgegeven. Men gelooft, dat voor een bedrag van 45.000 dollar aan nagemaakte biljetten in een veld te Riverhead (Long Island) ver stopt zijn. Een troep werklieden is er heen gezonden, om den bodem te onderzoeken. SABAUDIA INGEWIJD. Onder vreugdeschoten en trommelvuur. Zondag is het tweede centrum van vruohtbaarmaking van de Pontijnsche moe rassen, Sabaudia, door koning Victor Em manuel plechtig ingewijd. Uit het ge- •heele gebied waren de boeren en arbei ders gekomen en talrijke fascistische or ganisaties uit de omgeving en uit Rome waren derwaarts getrokken. Zij stelden zich op het marktplein op. Verder waren bijna alle leden der regeering en de par tijsecretaris Starace aanwezig. De koning passeerde de revue, waarna onder vreugdeschoten en een trommelvuur van papieren bommen, waardoor verschei dene vensterruiten van het nieuwe raad huis barstten, de vlag op den toren werd geheschen. Vanaf het balkon van het raad huis verklaarde de koning daarop Sabau dia ingewijd. De bisschop van het nieuwe diocees ze gende de gemeentelijke vanen en wimpels. Nadat de organisaties voorbij gemar cheerd waren, maakte het koninklijk echt paar een rondgang door de nieuwe gebou wen. EEN GEHEIM VAN DE ZEE. Naar de „Tag" meldt, is het raadsel be treffende het lot van het Deensche school- schip „Kopenhagen", dat sedert het mid den van het jaar 1929 met zijn bemanning van 60 koppen vermist werd, thans opge helderd. De kapitein van de Finsche bark „Law- nill" heeft verscheidene honderden zee mijlen ten Zuiden van de groote Austra lische bocht wrakstukken gevonden, wel ke afkomstig zijn van de „Kopenhagen". De deskundigen zijn van meenrng, dat het schip in den mist op een ijsberg geloo- pen en terstond gezonken is. De „Kopenhagen" was het grootste zeil schip ter wereld. Het lot van de 60 Deensche cadetten van de „Kopenhagen" heeft indertijd in de ge- heele wereld deelname gewekt. ZOMERSCH WEER. Zondag wees de thermometer in Londen 75 gr. Fahrenheit aan, hetgeen sedert 40 jaar in dezen tijd van het jaar niet is voor gekomen. In alle zeebadplaatsen werd druk gezwommen. Het zomersche weer valt alleen niet in den smaak van de autoriteiten, die zorg moeten dragen voor de watervoorziening. De periode van droogte schijnt niet te wil len eindigen, waardoor hun taak zeer moei lijk wordt. Het Koninklijk Meteorologisch Insti tuut te Brussel heeft Zondag een maximum temperatuur van 80 graden Fahrenheit ge registreerd. Sedert 1834 werd in April zulk een hooge temperatuur niet opgeteekend. GEEN KAARTLEGSTERS MEER IN BERLIJN. De Commissaris van Politie te Berlijn heeft een verordening uitgevaardigd, waar bij vanaf 1 Mei 1934 op boete van 50 Mark en hechtenis van ten hoogste één week iedere vorm van waarzeggerij verboden wordt. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 17 April 1934 Hooge prijzen f 25.000 13989 f 5000 12367 f 2000 7262 f 1500 2312 f 1000 13431 f 400 2101 14389 f 200 1098 2984 3827 9951 f 100 1022 1530 5749 9026 9142 9651 11897 17338 17663 Prijzen van f45.— 2 6 55 61 99 150 177 180 181 185 197 207 354 363 391 409 433 435 440 470 502 649 651 654 685 688 756 768 773 792 810 909 970 989 1003 1012 1027 1101 1115 1199 1224 1250 1254 1332 1355 1362 1379 1390 1393 1454 1462 1463 1471 1479 1490 1519 1524 1527 1532 1546 1589 1606 1633 1652 1654 1670 1711 1735 1747 1809 1850 1856 1857 1861 1930 1973 1984 2024 2045 2047 2062 2066 2113 2152 2182 2173 2178 2228 2258 2285 2292 2306 2354 2366 2385 2388 2431 2501 2516 2518 2527 2542 2543 2587 2614 2672 2688 2756 2798 2837 2843 2862 2866 2870 2914 2975 3022 3047 3084 3085 3143 3174 3180 3185 3219 3253 3312 3328 3340 3385 3430 3451 3460 3478 3502 3504 3508 3539 3567 3606 3611 3624 3635 3644 3647 3664 3693 3727 3751 3791 3812 3820 3838 3885 3908 3919 4053 4079 4106 4144 4158 4175 4178 4197 4203 4235 4248 4249 4259 4309 4400 4404 4458 4479 4561 4578 4616 4783 4789 4801 4804 4815 4868 4879 4920 4927 5022 5111 5113 5121 5133 5140 5220 5224 5242 5266 5273 5335 5412 5485 5532 5548 5599 5647 5656 5663 5671 5726 5772 5941 5959 5965 5981 5989 6000 6024 6032 6043 6090 6111 6116 6153 6183 6212 6281 6312 6314 6334 6345 6360 6399 6414 6506 6575 6627 6687 6704 6705 6709 6725 6730 6760 6780 6785 6787 6819 6860 6867 6874 6781 6927 6958 6996 7033 7037 7119 7177 7213 7230 7243 7379 7280 7294 7325 7364 7367 7381 7393 7443 7487 7491 7507 7523 7533 7668 7712 7738 7741 7750 7752 7760 7767 7801 7858 7922 7969 7973 7975 7980 8065 8144 8184 8224 8232 8234 8290 8295 8314 8330 8353 8385 8408 8436 8438 8535 8606 8623 8684 8722 8755 8762 8798 8847 8854 8907 8919 8929 8932 8933 8983 9044 9052 9066 9069 9086 9122 9130 9197 9199 9251 9297 9313 9319 9365 9371 9377 9422 9425 9451 9485 0500 9510 9522 9530 9575 9576 9581 9618 9649 9744 9745 9762 9783 9803 9831 9845 9852 9867 9888 9900 9913 9916 9929 10018 10027 10028 10062 10111 10121 10133 10142 10233 10276 10311 10354 10394 10399 10410 10414 10528 10545 10558 10583 10584 10631 10657 10668 10674 10713 10755 10845 10855 10869 10898 10906 10973 11056 11166 11177 11235 11265 11323 11430 11474 11498 11521 11524 11554 11614 11620 11643 11651 11652 11722 11730 11743 11777 11800 11891 11910 11912 11928 12034 12041 12044 12048 12057 12089 12090 12117 12118 12129 12131 12210 12252 12291 12294 12295 12305 12309 12375 12380 12384 12434 12459 12480 12492 12494 12553 12565 12580 12583 12601 12621 12641 12769 12796 12860 12873 12895 13020 13035 13044 13056 13101 13154 13169 13196 13256 13298 13372 13393 13422 13423 13538 13549 13565 13573 13575 13577 13601 13610 13618 13654 13686 13701 13718 13748 13787 13830 13840 13898 13939 13951 13997 14006 14122 14131 14158 14176 14188 14198 14222 14254 14264 14308 14330 14394 14407 14427 14534 14537 14560 14619 14856 14913 14935 14969 14978 14981 14998 15006 15059 15084 15093 15156 15159 15164 15205 15224 15226 15244 15256 15262 15267 15320 15344 15370 15435 15466 15491 15496 15499 15506 15522 15541 15558 15614 15628 15647 15741 15746 15772 15793 15846 15858 15869 15882 15886 15964 15979 15986 16054 16112 16148 16168 16171 16192 16256 16285 16296 16367 16396 16399 16425 16456 16459 16491 16494 16512 16565 Ï6573 16586 16588 16607 16635 16644 16645 16663 16665 16739 16757 16762 16782 16822 16832 16894 16914 16924 16926 16998 17001 17009 17032 17048 17119 17185 17186 17227 17289 17335 17341 17484 17489 17502 17512 17538 17569 17572 17623 17630 17651 17656 17687 17699 17751 17798 17866 17876 17915 17953 17991 18019 18062 18082 18212 18220 18228 18234 18264 18291 18302 18337 18346 18356 18360 18374 18383 18407 18413 18418 18455 18478 18484 18495 18572 18602 18606 18634 18741 18755 18774 18823 18889 18906 18927 18932 18940 18945 18992 19037 19141 19228 19246 19265 19269 19275 19305 19337 19345 19364 19381 19406 19411 19424 19474 19507 19554 19566 19593 19599 19602 19643 19670 19716 19749 19857 19918 20002 20023 20030 20047 20073 20084 20095 20116 20127 20181 20223 20228 20268 20271 20291 20372 20437 20473 20512 20535 20547 20574 20616 20635 20662 20684 20686 20700 20714 20720 20754 20861

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7