WOENSDAG 11 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 Zomercampagne van het Trianon Theater. Nu de zomer nadert, zet de directie van het Trianon Theater weer haar bekende zomercampagne in, met de couponboekjes, waardoor men tegen sterk verminderde prijzen toegang tot het theater kan be komen. Tot 30 April a.s. zijn deze couponboekjes aan de cassa van het theater te verkrijgen en uit de belangstelling die vorige jaren voor deze campagne bestond, mag men con- cludeeren, dat voor de liefhebbers van deze couponboekjes spoed gewfenscht is. Men raadplege de annonce in dit num mer. Gaarne brengen wij onder de aandacht van melkveehouders en melkverkoopers, de advertentie in ons blad voor een verga dering waar gesproken zal worden over de consumptiemelkregeling, en al wat daar mede in verband staat. Zoo zal dan voor het eerst in Leiden, in het openbaar deze wet worden uiteengezet. Wie met melk te maken heeft, kan daar iets leeren. In Leiden gevestigd: W. v. Amerongen, verpleegster, Rijnsb.- weg 10 H. H. Boerboom, arbeider N.S., Maredijk 90a M. T. Brouwer, verpleeg ster, Oegstgeesterlaan 20 A. Olivo-DalT Asta, Boerhaavestr. 12a S. S. L. v. Dorp, juffr. v. gbzelschap, Roodborststr. 9 M. C. v. Egmond, dienstbode, Rijnsb.weg 108 W. Gaade, Rijnsb.weg 177 M. E. E. v. Geelen, Rijnsb.weg 10 C. A. Graaf land, Vreewij kstr. 11 H. Hendrikse, ver pleegster, Rijnsb.weg 10 M. E. v. d. Heu vel, stijkster, Utr. Jaagpad 90a H. B. A. Heijs, bibliothecaresse, Morschsingel 2 H. M. Hoogeveen, Musschenbr.str. 10a M. E. M. v. Iterson, dienstbode, Oegstgees terlaan 3 E. J. J. Janssen, verpleegster, Heerensingel 32 J. Jobsen en fam., ass. D. B. v. d. Spieghelstr. 49 G. W. Kastein, Merelstr. 3 E. J. Lobbenzoo, Rijnsb.weg 10 T. Moolenburgh, verpleegster, Rijns- burgerweg 10 A. Moraal en fam., me taaldraaier, H. Rijndijk 164 H. Niesing, slager, Dillenb.str. 16 G. Nijveldt, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 P. D. den Os, Oosterdw.str. 24 W. F. H. Plas, Witte Singel 25 J. H. Reitsma, Rijnsb.weg 10 J. J. Schoevers, ontvanger D. B., Bree- straat 5 M. Smit, ijsventer, Zuidsingel 34 A. Spadon, granietwerker, Hansen straat 11a W. Speel, Nic. Beetsstr. 3 F. C. Spieckerhoff en fam., mach. bank werker, Fr. v. Mierisstr. 14a E. Sijeter- mans, dienstbode, Pr. Wilhelminastr. 43 G. Talamini, ijsverkooper, Heerensteeg 21 J. M. Timmermans en fam., de Ge- nes tets tr. 2b J. A. Uljee en fam., metse laar, v. Limb. Stirumstr. 6 M. v. d. Vegte, opz. rijkswaterst., Rembrandtstr. 27 E. H. v. d. Horst-Verbeek, Tessel- schadestr. 15a Wed. A. Dorrepaal-de Vlaam, H. Rijndijk 143 A. J. Vlasveld, koopman, L. Rijndijk 40 A. W. Vos en fam., Fagelstr. 41 C. J. Wilde, radio technicus, Naohtegaallaan 11 E. J. v. d. Zalm, verpleegster, Rijnsb.weg 10 O. Zangrando, ijsmaker, Heerensteeg 21 C. v. 't Zelfde, Munnikenstr. 47. Uit Leiden vertrokken: R. S. H. Bakker, Den Haag, Hofwijok- straat 17. J. v. d. Berg en Fam., Bergen op Zoom, Wouwscheweg 66c. E. I. I. Blöbaum, Den Haag, Laan C. v. Catten- burch 84. A. M. Boon, Utrecht, Acad. Ziekenhuis. J. G. K. Brück, Plauen. E. A. C. Buijze, Den Haag, v. Boetzelaer- laan 201. W. Bux, Rotterdam, Aliard Piersonstraat 37. K. Drouven, Amster dam, O. L. Vrouwengasthuis. L. J. v. Dijk en Fam., Leiderdorp, Lindelaan 14. J. Chr. Gelderblom, Vlaardingen, v. d. Driftstraat 8. D. Goedhart, Katwijk, Duinstraat. L. J. Ghr. A. Gordon en Fam., Oegstgeest, Wilhelminapark 27. S. J. Hasselbach, Oegstgeest, Warmonder- weg 80. E. Chr. Hoogendoorn, Oegst geest, Nassaulaan 33. E. Karbaum, Breda, Hendrikstraat 1. M. J. Kuiven- hoven, Pynacker, Delfgouwscheweg E 117. J. Kukler, Hilversum, Hoorneboeg. W. J. J. v. d. Laarschot, Oudorp. H. Loek, Zwolle, Waterstraat 54. C. M. Los- sie, Den Haag, Mariastraat 2a. H. v. d. Luit en Fam., Voorschoten, Rijndijk 128. N. Majolée, 's-Bosoh, Kruisstraat 24. C. Ter Meer en Fam., Voorschoten, Leid- soheweg 199N. H. H. Meewis en Fam., Veur, Smidslaan 50. A. A. Uljé-van der Meijden, Den Helder, Anjelierstraat 19. C. Th. A. Turk-Meijer, Rotterdam, H. de Grootstraat 116. G. Meijer, Hattem, Adelaarshoek A 31. J. v. Eijk-v. d. Mo len, Utrecht, Laan v. Mindweerd llbis. J. C. Noijen en Fam., Veur, Veursche Ach terweg 48. B. H. Olfers, Leiderdorp, Hoofdstr. 12. W. G. J. M. Catsman-v. Osselen, 's Gravenzande, v. d. Kasteelstr. 25. E. M. Potjer, Haarlem, Kleverpark weg 84. A. E. Proeme, Den Haag, Ma riastraat 2a. J. M. Reekers, Den Haag, Laan v. Meerdervoort 768. E. Roskam, Voorburg, Parkweg 291. F. A. v. Schou wen, Rotterdam, Mathenesserlaan 412. J. J. Blanken-Spruyt, Boskoop, Puttekade 181. W. v. Steenbergen en Fam., Zoe ter woude, H. Rijndijk 225F. W. J. Stip- donk, Den Haag, Sumatrastraat 202. G. C. A. Stapels-Turman, Balipapan. C. Tijssen, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 253. H. D. v. d. Ven, 's-Bosch, Koedijkstr. 6. C. de Visser en Fam., Hooge en Lage Zwa- luwe, Dorpsstr. H. J. L. Westdijk, Soe- rabaia. Kroesenpark 11. A. M. Zand vliet, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 253. J. Sloots-v. Zanten, Amsterdam, Ternate- straat 15 L UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Werkloosheid. Mededeelingen omtrent hel Agentschap der Arbeidsbemiddeling te Oegstgeest. Ingeschreven cp Dinsdag 10 April totaal 52 werkzoekenden. Deze wa ren verdeeld naar de volgende beroepen: 4 timmerlieden, 1 opperman, 2 grondwer kers, 1 schilder, 1 metaalbewerker, 1 mon teur, 2 electriciens, 1 instrumentmaker, 1 scheepsbouwer, 21 landarbeiders, 1. boek houder, 2 reizigers, 1 kellner, 2 voor de huishouding 1 wink el juffr. of huishouding, 4 losse werklieden, 1 winkelbediende. Ge plaatst gedurende de eerste week der maand April door het Agentschap: 7 perso nen, terwijl afgeschreven zijn 9 personen. Uitvoering Crisis-comité. Gisteravond waren wij uitgenoodigd tot bijwoning der generale-repetitie van het Blijspel „Hij, Zij en Hottentot", dat de Chr. Ver. „Fiks" he denavond ten bate van het Crisis-comité zal opvoeren in „St. Willebrord" en waarover wij Maandagavond reeds e.a. schreven. Wij waren zoozeer getroffen door de su blieme vertolking van dit mooie, doch in gewikkeld en moeilijk blijspel, dat wij niet kunnen nalaten dit even te vermelden. Wij kunnen dan ook een ieder aanraden te gaan zien. Plaatskaarten zijn daartoe nog aan de zaal verkrijgbaar. We willen er nog op wijzen dat, gezien de duur van het stuk en het uitgebreide programma, precies om kwartier vóór acht zal worden begonnen. „Poelmeer". Gisterenavond hield „Poelmeer" haar jaarlijksche feestavond in het „Witte Huis". De avond werd door af wezigheid van den voorzitter dr. Burger hof f-Muld er geopend door den secretaris. Een gezellig strijkje bracht er de stem ming al reeds dadelijk in. „William" bracht als goochelaar en buikspreker een aange name afwisseling. Het was dan ook ver over het middernachtelijk uur toen de laatste bezoekers huiswaarts keerden in dankbare stemming voor „Poelmeer". UIT DE RIJNSTREEK DE CONTRA-PRESTATIE VAN WERKLOOZEN. Alphcn's burgemeester zegt nogmaals zijn meening. Een correspondent van het Persbureau Vaz Dias heeft een onderhoud gehad met den burgemeester van Alphen aan den Rijn naar aanleiding van de door den Minister ontworpen regeling van de con- tra-pestatie van werkloozen. In dat interview zeide de heer P. A. Co- lijn: „Als besparing op de werkverschaffings uitgaven is een regeling, als door den mi nister bedoeld, alleszins gewenscht. Het voordeel is, dat de werken in langzamer tempo zullen worden uitgevoerd, waardoor de, aan die uitvoering verbonden kapitaal uitgaven over meerdere jaren zullen kun nen worden verdeeld, maar het principe, dat de werklooze iets voor den hun ver strekten steun moeten doen een prin cipe, welks beteekenis niet moet worden onderschat! komt in deze regeling lang niet zoo goed tot uiting als in die, welke in Alphen en in Boskoop wordt toegepast. Het veel te dure apparaat van werkver schaffing hebben wij hier volkomen uitge- sohakeld. Het verleenen van een toeslag, zooals de minister dat voorstelt, maakt de contra-prestatie opnieuw tot een vorm van werkverschaffing. Bovendien heeft het verleenen van een toeslag dit belangrijke bezwaar, dat daardoor de marge tusschen het verstrekte steungeld waarvoor dus thans werk moet worden verricht en het loon in het particuliere bedrijf tot een mi nimum wordt teruggebracht. Dit bezwaar geldt vooral thans, nu de loonen ih het particuliere bedrijf nog steeds dalen, terwijl de steunbedragen niet wor den herzien. Een sprekend voorbeeld van de hieraan verbonden moeilijkheid biedt het landbouwbedrijf. Blijkens de lijst van ingekomen personen hebben zich hier de laatste weken onderscheiden ongehuwde landarebiders van elders gevestigd, om dat voor de gehuwde werklooze landarbei ders in de gemeente, waarvan er nog on geveer 40 staan ingeschreven, het geboden loon in vergelijking met het bedrag, Tiet- welk zij thans wekelijks aan steun ontvan gen, zóó laag is, dat zij de vaceerende be trekkingen niet ambieeren of niet kunnen ambieeren. Het verleenen van toeslag zal dus de prikkel tot het zoeken van werk nog doen verminderen. Ook de bepaling van den minister, dat het steunbedrag met de eventueele verhoo ging moet worden gedeeld door het uur loon bij de werkverschaffing om den werk tijd per week te kunnen berekenen, zou de heer Colijn gaarne anders hebben ge zien. Weliswaar wordt deze regeling thans ook te Alphen aan den Rijn toegepast, om dat de regeering zich met den oorspron- kelijken opzet in deze niet heeft kunnen vereenigen, maar juister ware het, zoo meende de burgemeester, wanneer het steunbedrag werd gedeeld door het bedrag van het, in het particuliere bedrijf gelden de uurloon voor de verschillende groepen van werkloozen afzonderlijk, omdat dan oe prikkel tot het zoeken van werk zeker nog zou toenemen. Op onze vraag, of de regeling van den minister nog een wijziging zou brengen in het systeem, zooals dat thans te Alphen wordt toegepast, deelde de burgemeester ons mede, dat, wat in Alphen gebeurt, door de regeering steeds als een proefne ming is beschouwd en dat er dus geen re den is om aan te nemen, dat in die proef voorloopig iets zal worden veranderd. ZOETERWOUDE. Katholieke Gezellen Vereeniging. Gis teravond had in het Patronaatsgebouw het installatiefeest plaats van de Katholieke Gezellen Vereen igii^g. De K.G.V. mocht voor dit feest een stij ging van de belangstelling constateer en. De zaal was met het groot aantal Gezellen, ouders en genoodigden goed gevuld. Senior Henk Broxterman opende den avond met den gezeilengroet en een woord van welkom tot de aanwezigen. Spr. deed de mededeeling, dat 19 adspiranten een ad- spiranten-cursus hadden gevolgd om heden avond als bekroning van dit werk tot Gezel te worden geïnstalleerd. Nu wordt het vlaggelied gezongen, waar na de secretaris Cor van der Meer het jaar verslag uitbrengt. Dit verslag is in zeer optimistisohen toon geschreven en begint met de verheugende mededeeling, dat het ledental zeer aanmer kelijk is gestegen. Met recht is er verheu genis, want de K.G.V. heeft in het afge- loopen jaar een groot program van actie afgewerkt, 't Is dan ook te veel alles te ver melden. In chronologische volgorde zijn als hoofdfeiten te vermelden de succesvolle opvoering van het door Centr. Verband aanbevolen tooneelstuk „Offensief Ver wacht", oprichting retraiteclub met 21 leden, bijwoning van alle Senioren- en Com missarissen-dagen, vertegenwoordiging door Praeses, lid van R. v. B. en twee Gezellen op het Int. Congres te München, deelneming door Gezellen aan Werkkamp „de Lie- baard", organisatie huisvlijt-tentoonsteliing, oprichting fietsclub en renclub. Dan maakt het verslag vooral ernstig melding van de oprichting van een pala- dynen-afdeeling waarvan de leden zich verplichten tot een meer innige beleving van hunne godsdienst. Hier zinkt het optimisme een oogenblik, want de teleurstellingen hebben blijkbaar juist het mooiste werk aangevreten. 't Zijn de slechtste vruchten niet waar aan de wespen knagen. Flink zoo, secreta ris, feiten naar werkelijkheid constateeren, tot verbetering. Gelukkig komt hierop terstond weer een succes mede te deelen n.l. de stichting van het ontspanningslokaal voor werkloozen, waarbij de wensch wordt uitgesproken, dat een volgend jaar dit wel zal uitgroeien tot ontwikkeling van de werkloozen. Tenslotte vermelden wij van de vele „avonden" de laatste en de mooiste. In de Goede Week is een Passieavond gehouden om den leden de liturgische schoonheden bij te brengen. Omtrent de bestuursaangelegenheid wordt melding gemaakt van het ontslag wegens vertrek van den Senior L. v. d. Meer in wiens plaats de Praeses voorloopig heeft benoemd Henk Broxterman. In plaats van de afgetreden bestuursleden Han v. Klink en Jan v. d. Vloeg zijn benoemd Jan de Jong en Wim Pieterse. Tot 2e penning meester is Dirk Zandbergen aangewezen en tot biljart-commissaris Martin Broxter man. Na het keurig jaarverslag nam de Eerw. Praeses Brans het woord. Na het installatiefeest, aldus spr., zijn wij volgens het verslag weder met moed aan het werk gegaan. Dit jaarlijks terugkeerend gebeuren is de bezieling om voort te gaan aan het mooie Kolpingswerk. Ook dezen keer zal de Centraal-Praeses van Nederland ons weer toespreken, ons opnieuw bezielen en moed inspreken voor de toekomst. De Centraal-Praeses, Rector J. van Ga len, zegt hier weer eenige gedachten te zullen ontvouwen tot opbouwende arbeid in den tijd waarin wij leven, een tijd waar in alom klinkt: de roep om den jongen en de roep van den jongen. Wie weet wat er nationaal en interna tionaal leeft is thans bewust dat er vooral op religie us gebied en op alle ter reinen geroepen wordt om den jongen. Immers de tijd 'is voorbij, dat men kon meenen, dat na de eerste H. Communie een jongen afgestudeerd was voor zijn Geloof en dat de godsdienstige sfeer in de gezinnen voldoende was tot voldoende af weer tegen de gevaren die de jongens zul len gaan bestormen. De tijd is voorbij dat de jongen voldoen de had aan de eigen sfeer van de parochie tot waarborg van zijn gaaf katholicisme en zijn echte godsdienstige waarde. Er is ook een roep om de jongen op maatschappelijk gebied. Internationalisme heeft plaats gemaakt voor het sterk natio naal gevoel; de Paus joeg een lichtbundel in dezen nieuwen tijd. „Rerum Novarum" is 40 jaar een richtlijn geweest, maar als na 40 jaar „Quadragesimo Anno" het jongere geslacht niet heeft leeren bouwen aan een nieuwe maatschappij, dan zal deze reddeloos verloren zijn. Onder ademlooze stilte geeft spr. dan een beeld van de treurige sociale nood, vooral van de jeugdige werkloozen en schetst uit droeve ervaring de geestelijke ellende, die daaruit voortkomt. Dan komt spr. aan de roep van den jon gen om te constateeren dat onze jeugd op godsdienstig gebied hooge eisohen stelt. Onze paladijnenhun godsdienstige vorming en innige' beleving van den gods diensteen ontroerende gedachte.... de fabrieksjongen, een balkenvlotter in de groote haven, 's morgens eerst naar de H. Tafel, met stralend gelaat, om dan blij te zijn en offervaardig. En dan na de roep van den jongen op godsdienstig gebied is er bij den jongen een roep op sociaal gebied. Tragisch leed in de ziel zijn lamgesla gen krachten door werkloosheid. Massa's- jongens van 17 jaar en ouder, reeds lang van de ambachtsschool, die geen baas heb ben kunnen krijgen, schreeuwen om ver betering van den socialen nood. Alles wordt bij den jongen ontwricht, vooral zijn moraal. Spr. houdt na den roep om den jongen en van den jongen op de verschillende ge bieden aangetoond te hebben, de taak van de K.G.V. in den breede voor oogen. Na de rede van Praeses van Galen brak een daverend applaus los. Na eenig pauseeren leidde Praeses Brans de installatie-plechtigheid in met te wij zen op de kernwaarheid van de woorden, waaraan de nieuwe leden moeten vast houden: wij moeten niet vragen wat heb ik aan de K.G.V., maar wat heeft de K.G.V. aan ons. Nu volgt de installatie volgens de nieuwe methode. De vlaggen worden ge plaatst bij de eerste gelederen waar zich de Eerw. Centraal-Praeses en de Eerw. Praeses bevinden met de Senior en Com missarissen en Raad van Bestuur. De namen worden afgelezen en dan ko men in carré-formatie 19 jonge kerels plechtig beloven in spreekkoor dat zij hunne plichten tegenover de Katholieke Gezellenvereeniging trouw zullen vervul len en het lidmaatschap aanvaarden. Nadat deze belofte met den handslag is bevestigd, wordt het insigne op de borst gespeld. Nog een gelukwensch van den Centr.- Praeses en van den Praeses, waarbij nog eenmaal het heilige voorbeeld van Kol- ping wordt opgeroepen tot geloof en lief de, een aanmoediging tot goed lid te zijn, van den Senior en een hoopvolle wensch van Pastoor Klaverweijden een toespe ling op de groote gezinnen van zijn pa rochie tot grootere toestrooming van leden en dan is de plechtigheid ten einde. Aan het slot dankte Praeses Brans den Centr.-Praeses en voor alle belangstelling. Er werd op initiatief van de K.G.V. een geldinzameling gehouden om in den ko menden winter te besteden voor de ont wikkeling en ontspanning der werkloozen. LAATSTE BERICHTEN CENTRALISATIE DER GEWESTELIJKE CRISIS-ORGANEN. Vertegenwoordiging van den zelfstandigen handel mede noodzakelijk. De Commissie van Overleg der drie Ned. Middenstandsbonden zonden het on derstaande adres aan den Minister van Economische Zaken. „Naar de pers heeft medegedeeld zou het in de bedoeling liggen in den loop van de maand April over te gaan tot cen tralisatie van de gewestelijke landbouw crisisorganisaties door onderbrenging van de bestaande gewestelijke organisaties in één gewestelijke crisisorganisatie per pro vincie. Zijn wij wel ingelicht, dan zou het in de bedoeling liggen deze nieuwe gewestelijke centrales in hoofdzaak uit vertegenwoor digers van de land- en tuinbouworganisa ties en -instellingen samen te stellen. Deze inlichtingen nopen ons om tot Uwe Excellentie te wenden met het dringend verzoek het alsnog daarheen te willen leiden, dat ook de handel volledig wordt ingeschakeld in het werk der gewestelijke crisis-centrales en dat met name de orga nisaties van den zelfstandigen handel in de gelegenheid worden gesteld op den ar beid dezer centrales mede in passende mate haar invloed te oefenen. Wij meenen, dat Uwe Excellentie met ons van oordeel zal zijn, dat de crisis- steun, welke aan land- en tuinbouw wordt verleend, niet enkel voor de produceeren- de land- en tuinbouw zijn beteekenis heeft, doch evenzeer ingrijpt in de daar aan verwante takken van handel, zoodat redelijkerwijs ook'de betreffende takken van handel in de gelegenheid dienen te worden gesteld georganiseerd aan de uit voering dezer maatregelen deel te nemen en bij een ander mede voor een richtige verzorging der handelsbelangen te waken. In het bijzonder blijkt een voldoende vertegenwoordiging van den georganiseer- den handel in de crisisorganen gewenscht om te voorkomen, dat de zelfstandige handel in de verschillende branches door den coöperatieven wordt terzijde gesteld en geschaad. Om deze redenen achten wij ons ver- plicht Uwe Excellentie met den meesten aandrang te verzoeken bij de samenstel ling en inrichting der gewestelijke crisis centrales aan den georganiseerden zelf standigen handel in de betreffende bran ches volledig recht te willen doen weder varen". TWEE LIJKEN UIT DE WAAL GEVISCHT. Uit de Waal bij Nijmegen zyn heden 2 lijken opgehaald, één van een naar schat ting 14-jarige jongen en de ander van een volwassen man. De indentiteit der slacht offers is onbekend, doch vermoedelijk zijn zij van Nederlandsche afkomst. MEISJE VERDRONKEN. Gisteravond werd op het sleepschip „Jeannete", schipper Bijl, liggende in de IJsselhaven te Rotterdam, het 5-jarig doch tertje Petronella vermist. De rivierpolitie stelde een onderzoek in met het resultaat, dat het lijkje eenige uren later werd op gehaald. JONGEN OVERREDEN EN GEDOOD. Een luxe-auto, bestuurd door baron de Loë, burgemeester van Eysden, overreed gisteren te Eysden een 11-jarige jongen van H. K. De jongen is dadelijk overleden aan de gevolgen. Het lijk werd in beslag genomen. VEEL GERAAMTEN GEVONDEN. Op het grootste stadsplein „Het Vrijthof" te Maastricht wordt het groote standbeeld van St. Servatius geplaatst en daarnaast de St. Servatiusbron. Bij het graafwerk voor deze werken is men gestuit op vele geraamten, welke deels slechts 20 centi meter onder de oppervlakte lagen. In to taal zijn meer dan 25 schedels opgehaald. De'geraamten liggen allen met het hoofd naar het oosten. Houtresten zijn niet ge vonden, zoodat niet wordt aangenomen, dat ter plaatsen een gewoon kerkhof is ge weest. J. Deggeler. t In den hoogen ouderdom van 84 jaren is te 's-Gravenhage overleden de heer J. Deggeler, secretaris-penningmeester van den Ned. Bond van Horlogemakers en voorzitter van de afd. 's-Gravenhage en omstreken van genoemden Bond. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: J. M. v. Voorn jm. 34 j. en J. M. Kneijber jd. 29 j. C. A. den Hollander jm. 29 j. en M. A. v. Zand wijk jd. 25 j. Overleden: A. M. H. Kruit-Berlemon vr. 35 j. A. A. Waals m. 70 j. G. Schmidt-v. Baaren wede. 66 j. L. E. Goester m. 61 j. Bond van Z.-H. Kleine Kweekers. De heer A. P. H. de Bekker zal, wegens zijn benoeming tot gemeente-secretaris te Mill, ontslag nemen als secretaris van den Bond van Z.-H. Kleine Kweekers. TELEGRAMMEN EEN VADER WREEKT-ZIJN DOCHTER. PARIJS, 11 April. (V.D.) Gisteren heeft in een der drukste straten van Parijs een 65-jarige Belg een landgenoot neergescho ten. De dader liet zich zonder verzet ar resteeren en verklaarde, dat het slachtoffer zijn schoonzoon was, die acht jaar geleden te Antwerpen zijn vrouw, de dochter van den dader, van wie hij gescheiden leefde, had doodgeschoten. Zijn schoonzoon was in België tot vier jaar tuchthuisstraf ver oordeeld, doch later begenadigd. Acht jaar lang had de Belg hem gezocht om zijn dochter, wier huwelijk eenfe marteling was, te wreken. DOOR UITSTROOMEND E STOOM GETROFFEN. SAARBRUCKEN, 11 April. (V.D.) Op de mijn Brefeld nabij Brefeld in. het Saar- gebied, werden gisterenavond twee arbei ders, die bezig waren een ketel schoon te maken, door uitstroomende stoom ge raakt. Een hunner overleed kort na zijn overbrenging naar het ziekenhuis, tenge volge van de opgeloopen braridwonden, terwijl de ander in hopeloozeri toestand verkeert. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 11 April. Vee. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. 236 vette kalveren: le kw. 5668, 2e kw. 4854, 3e kw. 3644 ct. per K.G. levend gewicht, 98 nuchtere kalveren 2.50 5.50 per stuk; 437 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 K.G. 4344 ct. per K.G. slachtgewicht, zware varkens 4243 ct. per K.G. slachtgewicht, vette varkens 4142 ct. per K.G. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren tamelijke aanvoer, handel niet vlug en pry zen stij gende, eenige exemplaren prima kwali teit 6 ct. per K.G. boven noteering. Nuch tere kalveren tamelijke aanvoer, vlugge handel en onveranderde prijzen. Varkens weinig aanvoer, handel zeer stil en con stante prijzen. WOERDEN, 11 April. Kaas. Aanvoer: 132 partijen kaas; le kw. met rijksmerk 1819, 2e kw. idem 1517. Handel WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 58.81 Londen 7.621/2 New York 1.47^/4 Parys 9 751/2 Brussel 84 59 Zwitserland 47.85 Milaan 12 67l/2 Madrid 20 20 Oslo 38.35 Kopenhagen 34.10 Stockholm 39.35 Weenen Praag 6 15 Boedapeat Prologatie 2 pet. BEURSOVERZICHT Ofschoon de koersbewegïng op de Am- sterdamsche effectenbeurs eenigszins on regelmatig was te noemen, was de grond toon van de markt niet slecht. Zooals ge bruikelijk, was het vooral de stemming van Wallstreet, die zich hier voortplantte en wellicht was hte oók de iets optimistischer geest op de Ontwapeningsconferentie, die een gunstigen invloed uitoefende. De han del bleef van uiterst beperkte afmetingen; alleen in verschillende Amerikaansche fondsen, zooals Steels, Bethlehem Steels, Anaconda, Intercont. Rubber en Continen tal Oils, ging op hooger koerspeil een klei nigheid om. Op de locale markt trokken Aku's belangstelling in verband met de toeneming der kunstzijde-export in Maart en het gunstige cijfer der Amerikaansche dochter-mij en. Daarentegen waren Philips na vasteren inzet bij het slot fractioneel lager, daar de uitvoer van radio-apparaten tegenviel. Ned. Ford trok 1 pet. aan. Holl. Beton gold 9 pet. hooger, op de gunstige dividend declaratie. Arnold I. v. d. Bergh gedrukt. Rubbers lagen vast, daar de vaste houding van het product stimuleerde. Ta bakken waren verdeeld. Deli Batavia's hoo ger. Suikers liepen een kleinigheid terug. H.V.A.'s daalde 1 3/8 pet. Oliewaarden wa ren verdeeld. Kon. Olies golden een fractie lager. De Amerikaansche soorten waren vast. Redjangs waren aangeboden en moes ten zich een verlies van 3 pet. getroosten. Duitsche obligaties waren vaster, speciaal Youngleening, die tot 38 pet. steeg. De Ned. Staatsfondsen waren goed prijshou dend, Oude Schuld zelfs bepaald vast. In dische leeningen bleven op peil zonder meer.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3