DINSDAG 10 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 HOOGMADE. Volksbond. Deze vereeniging hield gisteravond een buitengewone vergadering voor leden en niet-leden in de zaal van café Witteman. De voorzitter opende de vergadering met gebed, heette allen van harte welkom, in het bijzonder den G. Adv. en den president van het Centraal Bestuur, den heer v. d. Akker, spreker van dezen avond. Het doet mij genoegen, aldus de voorz., dat de leden in zoo grooten ge&le aan den oproep hebben gevolg gegeven, maar wat my toch teleurstelt is, dat er zoo bitter weinig niet-leden tegenwoordig zijn, daar toch de toegang voor een iedeo vrij was. Na het zingen van het Bondslied werd het woord gegeven aan den heer v. d. Ak ker, die een redevoering hield over het on derwerp: „Wij Katholieken en de nieuwe stelsels". Na in zijn inleiding gesproken te hebben over de retraite en de leden opge wekt te hebben zich eens af te zonderen om te bidden, hield spr. een uitvoerige be schouwing over Fascisme en Nationaal-So- cialisme. Wij Katholieken, zeide spr., die hier in Nederland hebben een staat, waarin wij volkomen vrijheid bezitten, een vrijheid welke in de grondwet is vastgelegd, vrij heid var. godsdienst, vrijheid van organi- seeren, enz. enz., wij hebben wel de staat noodig om om; te beschermen, maar een machtstaat, zooals in Italië of Duitschland zullen wij met al onze krachten afweren. De Geestelijk adviseur dankte den spr. voor zijn zeer schoone, duidelijke en leer zame lezing, onderstreepte nog eens de woorden, gesproken over den godsdienstzin. Wij zullen op den goeden God vertrouwen, zeide spr., dat hü ons behoede voor al het geen wij dezen avond hebben gehoord. Daarna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door en kele leden gebruik werd gemaakt en welke vragen door den heer v. d. Akker werden beantwoord. Daarna dankte de voorzitter den heer v. d. Akker voor zijn schoone le zing en hoopte en vertrouwde, dat het zaad hier dezen avond is uitgezaaid, moge ontkiemen tot heil van onze leden en van onze organisatie. Hierna sluiting der vergadering met den Christelijken groet. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 13 April a.s. des n.m. 7.30 uur. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Benoeming van 2 leden van de Com missie tot Wering van schoolverzuim; 4. Voorstel B. en W. tot vaststelling verhaal besluit couponbelasting; 5. Opnieuw vast stelling verordening straatbelasting; 6. Vast stelling verordening vergunningsrecht; 7. Voorstel tot goedkeuring van de rekening en verantwoording van de Gezondheids commissie te Bodegraven over 1933 en 1934. 8. Vaststelling Comptabel besluit dienst 1933 en 1934. En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. Werkverschaffing. De Minister van Sociale Zaken heeft toestemming verleend tot het tewerk stellen van twee werkloozen uit deze gemeente bij de Rijkswerkverschaf fing te Rollecate. Het aantal werkloozen bedraagt in deze gemeente momenteel 7. VOORSCHOTEN. Geboren: Petronella Johanna, d. van P. Ammerlaan en J. Onderwater. Ondertrouwd: P. de Lange 28 j. en A. A. Verschoor 28 j. Gevestigd: K. G. van Varik en gezin van Rijswijk Z.-H. A. L. Gerretsen en vrouw van Coest G. P. Gerretsen van Westerbork H. Timmer van LJsselmon- de G. J. C. Aars geb. Koppers van den Haag F. J. S. Micola von Furstenrecht van den Haag. Vertrokken: B. Huf naar Nijmegen H. Noordeloos naar Nijmegen W. IJzendoorn naar Nijmegen C. Molenaar naar den Haag A. J. M. A. de Jong naar den Haag E. P. Voorneveldt naar Lei den A. M. Haarmeyer naar Aver eest H. G. M. Smeehuizen naar Goirle C. M. van Heiningen naar Loosdrecht Hong Kie Souw naar den Haag A. P. de Win ter en gezin naar Leiden R. Beentje naar Rijnsburg P. Bot en gezin naar Schoorl. WASSENAAR. De Reddings-brigade in troebel water geraakt. In het Dorpshuis hield de Wassenaarsche Reddingsbrigade haar algemeene leden vergadering. Door den Voorzitter, den heer Jhr. W. KL von Weiier, werden de aanwezigen har telijk welkom geheeten. Spreker kan met dankbaarheid op het af- geloopen jaar terugzien, de brigade heeft zich goed gehouden en dank zij een goedge slaagden bazaar, werd zij in de mogelijk heid gesteld, het reddingsmateriaal bedui dend uit te breiden. Spreker dankt dan ook de organisatoren van die brigade, zoowel dames en heeren, voor het behaalde schit terende resultaat. Voorts brengt spr. in herinnering de pre ventieve werking van de brigade zij geeft op het strand nuttige wenken, aanduidin gen, vergezeld van raad en dit alleen voor komt reeds veel onheil. Hij richtte bijzondere woorden van lof tot de Secretaresse Mevr. Jacobsen Frank en de penningmeesteresse mej. A. de Bode, die hun moeielijke en dikwijls ook nog on dankbare taak met liefde en ambitie heb ben vervuld. De Voorzitter hoopt dan ook dat alle brigadeleden zich bewust zullen zijn van de ideëele roeping, zoowel als van de houding tegenover het Bestuur. Na deze openingsrede werden door mevr. JacobsenFrank, als Secretaresse de no tulen der vorige vergadering voorgelezen, die onveranderd worden vastgesteld. Door haar werd vervolgens uitgebracht het jaarverslag 1933. Hieruit ontleenen we o.a. dat de W. R. B. heeft getoond in een belangrijke nood zakelijkheid te voorzien. Steeds was er een voldoende aantal leden op het strand aanwezig voor de verplichte wacht tot het uitvoeren van reddingen, hulpverleeningen en het geven van aanwijzingen aan het publiek. Het leden-tal per 31 December bedroeg 74 contribueerende leden, 85 werkende le den en 4 donateurs. Voorts behaalden in 1933 5 leden het technisch en medisch diploma A terwijl nog 6 leden het technisch gedeelt behaalden. Naar aanleiding van een opmerking uit de vergadering deelt de voorzitter mede, dat ook het Zuidelijke strand bewaakt zal worden, mits de financiën het toelaten. Vervolgens brengt de Penningmeeste resse Mej. A. de Bode, het financieel ver slag uit. De inkomsten hadden in 1933 in totaal bedragen f 1184.58, de uitgaven f 1087.34, alzoo een batig slot van f 97.24. Het afge dragen bedrag door de bazaarcommissie was niet minder dan f 643.77. Voorts komt ter tafel de begrooting voor 1934. Deze zijn geraamd in ontvang op f 832.65 en in uitgaaf op f 878.alzoo nog onge dekt f 45.35. Aan de orde zou nu komen het rapport van de kascommissie. Alvorens hiertoe wordt overgegaan neemt hierop de Voorzitter het wooren deelt deze mede, dat het Bestuur in deze kwestie veel tegenwerking heeft ondervonden. De in de vorige ledenvergadering be noemde kascommissie, bestaande uit de heeren van Elk, Stoelman en Versteeg raakte door het bedanken als lid van den heer van Elk incompleet. Het Bestuur meende hierop, steunende op de artt. 6 en 11 van de Reglementen, gerechtigd te zijn een nieuw derde lid der commissie te mo gen en moeten benoemen en wees daartoe aan de heer A. J. Boddeus. De beide ove rige heeren der Commissie achtten deze benoeming niet wettig en wenschten niet met dit derde lid samen te werken. Hierop heeft het Bestuur, aangezien dit laatste lid zich daarbij heeft neergelegd een nieuw lid benoemd, de heer Lievense. De heeren bleven evenwel volharden, zoodat het be stuur zich gerechtigd achtte een geheel nieuwe commissie te benoemen en daartoe aanwees de heeren D. Lievense, Pante- koek en Mevr. Rosen Jacobson. Spreker vraagt daarna aan de leden of zij met de handelwijze van het Bestuur kunnen medegaan, en of het bestuur naar het inzicht van de ledenvergadering heeft gehandeld. Hierop ontspint zich een heftige discus sie, niet vrij van interrupties enz. Vele leden alsook bestuursleden voeren hierover het woord en brengen hun meening naar voren. Door Burgemeester Wiegman, die even als Wethouder Boichel ter vergadering aan wezig was, werd hierop het bemiddelings voorstel gedaan, om afgezien van de schuld vraag en of al dan niet, door wie dan ook goed was gehandeld, een nieuwe commissie te benoemen, die op de eerstvolgende ver gadering rapport zal uitbrengen. Na uitvoerige discussies wordt dit voor stel tenslotte in stemming gebracht en wor den tot leden der Kascommissie benoemd de heeren Mokhorst, G. Versteeg en J. Ponte, en tot hunne plaatsvervangers de heeren W. Stoelman, Pantekoek en J. K. Boddeus. Komt vervolgens aan de orde de verkie zing van twee bestuursleden wegens perio diek aftreden van Mevrouw J. Jacobsen Frank, secretaresse en Mevr. A. de Bode, penningmeesteresse. Als tegencandidaten waren gesteld de heeren D. van Barneveld en J. A. Boddeus. Na gehouden stemming werden met groote meerderheid van stem men gekozen de beide tegencandidaten de heeren D. van Barneveld en A. J. Boddeus. Hierop deelen Voorzitter, de heer Hen driks, mr. J. H. Kessler en mej. Snoek mede, dat zij hunne bestuursfuncties niet langer wenschen waar te nemen. Door den voorzitter wordt als slot nog medegedeeld, dat de gehouden collectie heeft opgebracht f 268.15 netto en dat hij van particulieren nog diverse bedragen heeft weten bijeen te brengen, zoodat er totaal is bijeengebracht de somma van f 466.65 zoodat op een kleine f 90.het be- groote bedrag voor het brigadehuis aanwe zig is. Hierop sluit spreker de vergadering het aan het eventueel nieuw te komen be stuur overlatend de verdere agenda af te werken en verlate de afgetrede i bestuurs leden de vergadering. De meeste leden bleven hierop nog bij een en bespreken de ontstane situatie. Met bijna algemeene stemmen werd op voorstel van den heer G. Versteeg besloten, de af getreden bestuursleden, gezien hun groote verdiensten, tot eere-leden te benoemen, aangezien het niet ging om de personen, doch uitsluitend om een juistere beharti ging van de belangen van de brigade. Voorts werd naar voren gebracht de wen- schelijkheid tot benoeming van een Com missie, dienende als contact-commissie tus- schen de werkende leden en het Bestuur, voorts een Commissie die zich uitsluitend bemoeit met het financieel beheer en ten slotte 'n Commissie, die de wenschelijkheid onder de oogen moet zien en het in studie nemen van de statuen en huishoudelijke re glementen. Op een gestelde vraag wat de leden willen, spraken alle aanwezigen zich spon taan uit voor het verder handhaven der brigade. Hierop wordt het voorloopig bestuur sa mengesteld uit: D. van Barneveld, Voorzit ter; G. L. J. Versteeg, Molenpl. 16, Secreta ris; H. Atasma, Penningmeester en de hee ren Morree, P. Remmerswaal, A. J. Bod deus en C. v. d. Spek. In de eerstvolgende, spoedig te houden algemeene ledenvergadering zal een defi nitief bestuur worden gekozen, terwijl dan ook de agenda verder zal worden afgewerkt UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Plaatselijk Crisis-comité. Op Vrijdag 20 April a-s. zal in de kerkzaal der Mar- tha-Stichting worden vertoond de geluids film van de begrafenis van H. M. de Konin gin-Moeder, alsmede de film in memoriam van H. M. de Koningin-Moeder en voorts het machtig mooie filmwerk Ben Hur. De netto opbrengst komt ten goede van het algemeen plaatselijk Crisis-comité. Voor een vlotte regeling, daar een groote belang stelling wordt verwacht heeft zich een co mité gevormd bestaande uit de heeren L. N. v. Dien, M. T. v. Dijk, H. Oudenes, D. Raaphorst Sr., G. v. Staalduinen en L. Ver leun. Interprovinciale schietwedstrijd. Men verzoekt ons nader mede te deelen, dat deze wedstrijd zal aanvangen op Zaterdag 28 April a.s. des n.m. 3 uur in het schietlo- kaal aan de Rozenstraat. De wedstrijdda gen zijn voorts Woensdag 2, 9 en 16 Mei; Vrijdag 4, 11 en 18 Mei en Zaterdag 5, 12 en 19 Mei en wel des Zaterdags van 3 tot 8 uur en op Woensdagen en Vrijdagen van 5 tot 8 uur. Dé afdeelingen zijn korps, eere korps, vrijebaan en personeel. De deelna me is opengesteld voor leden van de Bijz. Vrijw. Landstorm, Burgerwachten en Schietvereenigingen in de Provincies Z.-H., N.-H. en Utrecht. Frauduleus slachten. Door de politie werd gisteren bij een landbouwster aan den Kortsteekterweg een hoeveelheid frau duleus geslacht kalfsvleesch in beslag ge nomen, hetwelk naar de noodslachtplaats werd overgebracht. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag des voorm. te 10.15 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Vaststelling getal opcenten gemeente fonds-belasting. 5. Vaststelling kohier hon denbelasting. 6. Vaststelling kohier straat belasting 7. Verkoop grond aan Gebr. A. en N. Mol. 8. Onderhandsche aanbesteding van 53 M. straat aan Gebr. A. en N. Mol. 9. Voorstel van B. en W. inzake verhuring gemeente-eigendommen. 10. Verzoek sub sidie „Groene Kruis". 11. Verzoek subsidie „Wit-Gele Kruis". 12. Verzoek subsidie Zie- kenhuisverpleging. 13. Rondvraag. 14. Slui ting. KOUDEKERK. Afsluiting verkeer. In verband met de door de Prov. Waterstaat te verrichten werkzaamheden is de Lage Rijndijk nabij „Vredeslust" van 914 April voor het ver keer gesloten. Overleden: Cornelia Johanna de Gier 69 jaar echtg. van D. van Doorn. NIEUWKOOP. Voetbal. Zondag speelde DVO op het HW-terrein te den Hoef een vriendschap pelijke wedstrijd en wo nmet 21. A.s. Zondag zal Adolf Kolping 2 uitkomen tegen DVO te Nieuwkoop op het nieuwe terrein. Aanvang half 3. WOERDEN. De nieuwe meisjesschool. Zaterdag a.s. des morgens te elf uur zal de plechtige in wijding plaats hebben van de nieuwe R. K. Meisjesschool. Een groot aantal genoodig- den zal hierbij tegenwoordig zijn. Den Zondag daarop, 15 April, zal de nieuwe school voor het publiek te bezichtigen zijn na de Hoogmis en des namiddags. De in wijding zal geschieden door den Zeereerw. heer Pastoor. V.E.P.-nieuws. VEP II verloor de uit wedstrijd tegen Trekvogels I met de eeni- ge goal, die gescoord werd. VEP III speel de thuis tegen WSE II uit Waddinxveen. Tot kort voor 't einde stonden zij met 30 achter. Ten slolte wisten zij toch nog 'n 33 gelijk spel te behalen. Het eerste elf tal en de junioren waren vrij. Zaterdagmid dag speelde het b-elftal van de junioren 'n vriendschappelijken wedstrijd tegen de PVC-junioren uit Vleuten. De jongste VEP- editie kwam met 'n vijftal invallers uit en wist het tot 'n gelijk spel te brengen. De uitslag was 44; 'n mooi resultaaat. i I =3 FINANCIëN EN ECONOMIE DE SCHULDEISCHERS VAN DUITSCHLAND. Mededeelingen betreffende de betaling van rente van schuldvorderingen op Duitschland, gedurende het eerste halfjaar 1934. Van officieele zijde wordt medegedeeld: Zooals reeds bekend is, werd in Febru ari j.l. tusschen de Nederlandsche en de Duitsche Regeering bij protocol een nieuwe overeenkomst aangegaan, gesloten in aan sluiting aan de overeenkomst welke voor het tweede halfjaar van 1933 heeft gegol den, waardoor de nader omschreven Ne derlandsche sdhuldeisohers de rente in Duitsche effecten en andere schuldvorde ringen ook in het eerste halfjaar vam 1934 voor 100% zullen kunnen ontvangen. De ReichSbank maakte op 18 December 1933 bekend, dat de coupons, vervallende in de periode van 1 Januari 1934 tot en met 30 Juni 1934, de dividenden, in die periode betaalbaar gesteld en vorderingen uit an deren hoofde, in dat halfjaar vervallende, betaald zullen worden met 30% in contan ten en 70% in scrip, uit/gegeven door de Konversionskasse für deutsche Auslands- sohulden te Berlijn. Deze bekendmaking werd later gevolgd door de mededeeling dat de op die basis uit te geven scrip door de Deutsche Golddiskontbank zal worden ingekocht voor 67%. Hierdoor zullen houders van Duitsche vorderingen in het algemeen dus 76.9 van de hun toekomende renten en divi denden in het le halfjaar 1934 ontvangen. Evenwel zal door de hieronder omschre ven Nederlandsche schuldeischers, krachtens vorengenoemde tusschen de Ne derlandsche en de Duitsche Regeering tot stand gekomen regeling, vdor de hun toe komende sorip 100% verkregen kunnen worden. Als Nederlandsche sdhuldeisohers zullen krachtens dit protocol beschouwd worden rechts- en natuurlijke personen, die hun zetel of vaste woonplaats in Nederland heb ben en die hetzij reeds op 1 Juli 1933 eige naren van de effecten en gemachtigden tot de schuldvorderingen waren, voor de rente waarvan zü recht hebben op scrip, of die na dien dag nog effecten of schuldvor deringen verworven hebben waarvoor de genoemde kenmerken op dien dag aanwe zig waren. Als eigenaren of schuldeischers gelden niet zoodanige personen, wien de coupons en de aanspraken op rente slechts ter inning of de effecten en vorderingen slechts als zekerheid (bij wijze van pand) zijn overgedragen. (Slechts bij uitzondering zullen geen nadere bewijzen omtrent den eigendom voor 22 September 1933 worden verlangd, namelijk, indien bewijs van aan koop tusschen 1 Juli en 22 September 1933 aan de Nederlandsche Beurs voorhanden is). Ter uitvoering van dit Protocol is een betalingsregeling in het leven geroepen, welke in beginsel gelijk is aan de regeling betreffende de betaling voor het 2e half jaar van 1933. De voorbereiding dezer uit voering heeft van Duitsche zijde veel tijd gekost, zoadat de betalingsregeling thans eerst in werking kan treden. Hoewel wellicht ten overvloede zij nog maals de aandacht gevestigd op het vol gende. Bij de regeling moest ondersoheid wor den gemaakt tusschen de eigenaren van effecten eenerzijds en schuldeischers uit an deren hoofde anderzijds, daar de effecten toonderstukken zijn en de andere vorde ringen op naam staan. Ten opzichte van deze laatste vorderin gen uit hoofde van particuliere geldleeningen, hypotheken, hui ze nb e z i t enz. is een regeling getroffen tusschen den Postchèque- en Girodienst en de Konversionsklasse für deutsche Aus- 1 andsschulden, als volgt: De schuldeischers ontvangen betaling in eens door tusschenkomst van den Post chèque en Girodienst door middel van over schrijving op hun postrekening of, voorzoo ver zij geen postrekening hebben, per post chèque, nadat genoemde dienst de bedragen van de betrokken Duitsche instanties heeft ontvangen. Deze schuldeischers behoeven zelf geen maatregelen te nemen. Inzake de vorderingen uit effecten voortspruitende, is krachtens een desbetreffende bepaling van voornoemd Protoool tusschen de Vereeniging voor den Effectenhandel en de Amsterdamsche Bam- kiersvereeniging te Amsterdam ©enerzijds, en de Reichsbank, de Konversionskasse für deutsche Auslandssehulden en de Deutsche Golddiskontbaink, te Berlijn, anderzijds, een overeenkomst aangegaan waarin voor elk der verschillende categorieën coupons is vastgelegd op welke wijze eigenaren be taling zullen kunnen verkrijgen. Voorts is in genoemd Protocol wederom aan de Vereeniging voor den Effectenhan del de taak opgedragen, er voor te zorgen, dat alleen aan de hierboven omschreven schuldeischers de voordeelen dier regeling ten goede kunnen komen. In verband hiermede is door de Vereeni ging voor den Effectenhandel, in overleg met ha te noemen vereenigingen, bepaald, dat eigenaren van coupons of dividendbe wijzen, die in het Protocol bedoelde voor deelen wenschen te ontvangen hun cou pons of dividendbewijzen bij een commis- sionnalr of bankier, lid van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam, van de Vereeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam, van den Bond voor den Geld en Effeotenhandel in de Provincie te 's-Gna- venhage of bij een buitenlandsohe instel ling, waarmede door deze Vereenig ingen een overeenkomst is aangegaan, bedoeld bij hun provisie-reglementen, ter behandeling (nationaliseering) moeten indienen. Dergelijke aanvragen tot nationaliseering moeten krachtens de desbetreffende bepa ling van het Protocol vóór 31 Augustus 1934 op de voorgeschreven wijze de Ver eeniging voor den Effectenhandel bereikt hebben. De bovengenoemde leden zullen bij deze nationaliseer ing verschillende verplichtin gen moeten aangaan en verklaringen moe ten overleggen ten opzichte van de bij het Protocol gestelde veredschten. Het lid moet voor deze verklaringen aan sprakelijkheid op zdch nemen, zoodat even tueel de noodige bewijsstukken, te dien op zichte door den eigenaar aan het lid zullen moeten worden overgelegd. Een uitvoerige circulaire omtrent de be talingswijze van de verschillende c-atego- riën van coupons is ter beschikking gesteld van de leden van bovengenoemde Ver- eenigingen en van de bovengenoemde in stellingen. De eigenaars van coupons of dividendbe wijzen kunnen dus bij die leden en instel lingen alle gewenschte inlichtingen verkrij gen. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad van Leiden vergadert op Maandag 16 April 1934, des namiddags tet twee uur in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). De verga dering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: 1. Beëediging en installatie van de nieuw benoemde raadsleden, de heren H. L. J. Tobé en H. Lombert. 2. Benoeming van een lid van de Com missie van Financiën (vacature: de heer mr. H. F. A. Donders). 3. Benoeming van een lid van de Com missie voor de Strafverordeningen (vaca ture: de heer mr. H. F. A. Donders). 4. Benoeming van een lid van de Com missie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit (vaéature: de heer H. M. Simonis). 5. Benoeming van een lid van de Commis sie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Reglement voor de werklieden in dienst van de Gemeente Leiden (vacature: de heer mr. H. F. A. Donders). 6. Benoeming van een voorzitter der Commissie van advies, bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechts toestand van de ambtenaren der Gemeen te Leiden (vacature: de heer mr. H. F. A. Donders). 7. Benoeming van zeven leden van de Noorder-Commissie en van zeven leden van de Zuider-Commissie tot wering van Schoolverzuim. 8. Benoeming van twee leden van het be stuur der vereeniging „de Ambachtsschool" 9. Benoeming van een onderwijzeres aan de opleidingsschool voor u. 1. o. aan de Langebrug A. 10. Rekening, dienst 1933, van de Plaatse lijke Schoolcommissie. 11. Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van strook jes grond aan de van der Werfstraat hoek Korte Paradijssteeg, den Witten Singel', de Breestraat hoek Diefsteeg, de Donkersteeg hoek Ouden Rijn, de Groenesteeg hoek Waardgracht, de Doelensteeg hoek Doelen- gracht en aan de Tesselschadestraat. 12. Voorstel inzake de verhuring van het winkelhuis Breestraat 92 aan B. J. Tim merman. 13. Voorstel inzake de verhuring van de përceelen Breestraat 114b en 114c aan H. D. Sala. 14. Voorstel: a. tot verkoop aan J. en M. Koudijs te Noordwijkerhout van een gedeelte berm langs den Haarlemmertrekvaartweg onder de gemeente Noordwijkerhout; b. tot verhuring aan M. Koudijs te Noord wijkerhout van een gedeelte berm langs den Haarlemmertrekvaartweg onder de ge meente Noordwijkerhout. 15. Voorstel inzake de verpachting van de exploitatie van de buffetten in de Stads- Gehoorzaal aan W. F. van Ingen Sche- nau Jr. 16. Voorstel om met den Raad van de Ge reformeerde Kerk te Oegstgeest een over eenkomst aan te gaan tot het in erfpacht ontvangen van een stukje grond aan de Mauritslaan in die gemeente, ten behoeve van de vestiging van een hoogspannings station door de Electriciteitsfabriek. 17. Voorstel inzake wijzigin/ van de met de gemeente Leiderdorp aangegane over eenkomst betreffende de levering van elec triciteit door de Stedelijke Electriciteits fabriek. 18. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen M. J. Poot te Voor schoten, strekkende tot vergoeding van schade wegens vernieling van een gasmeter en beschadiging van de zich in zijne wo ning bevindende en aan de gemeente Lei den toebehoorende electrische toestellen en geleidingen bij een brand ten zijner huize. 19. Voorstel: a. tot opheffing van het gilde der waag- werkers en tot het treffen van daarmede verband houdende voorzieningen; b. tot intrekking van een verordening en van een drietal raadsbesluiten, op het sub a bedoeld gilde betrekking hebbende; c. tot vaststelling van de verordening, houdende wijziging van de verordening van 27 Juli 1916 (Gemeenteblad no. 15), rege lende de heffing van weegloonen en plaats gelden aan de Gemeentewaag en van weeg loonen aan de Vette Varkensmarkt te Lei den. 20. Voorstel: a. tot vaststelling van de verordening, houdende wijziging van de verordening van 30 September 1929 (Gemeenteblad no. 22), houdende regeling van de jaarwedden der leeraren aan het gymnasium, de hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus en de hoogere burgerschool voor meisjes te Lei den; b. tot vaststelling van de verordening, houdende wijziging van de verordening van 30 September 1929 (Gemeenteblad no. 32), houdende regeling van de jaarwedden der leeraren aan de kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te Leiden en aan de aan die kweekschool verbonden af zonderlijke cursussen; c. tot intrekking van het Raadsbesluit van 30 Januari 1933 (Ingek. Stukken No. 27) inzake toepassing van eene tijdelijke korting op de bezoldiging van het sub a en b bedoeld onderwijzend personeel. 21. a. Herstemming over het voorstel van den heer Wilbrink, tot aanhouding van het voorstel, vervat in Ingekomen Stukken no. 51, sub c, inzake dagvaarding voor de Ar- rondissements-Rechtbank van de eigenaren van perceelen, begrepen in het onteigenings plan Lange BouwelouwensteegLange Pa- radijssteg, die het vanweg de gemeente ge dane bod niet aanvaarden, teneinde de ont eigening van hunne perceelen te hooren uitspreken en het bedrag der schadeloosste ling te hooren bepalen; b. eventueele voortzetting van de behan-> deling van het voorstel, vervat in Ingeko men Stukken No. 51, sub c.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6