Maandag 9 april 1934 de leidsche courant tweede blad. pag. 6 Na afloop stroomden tal van enthousias telingen het veld op om de spelers geluk te wenschen, maar .de spelers zelf, die el kaar op het beslissende moment hervonden hadden, „wierpen" zaoh op Lotsy, die de hoogte inging. HOE ER GESPEELD IS. Een nabeschouwing na een dergelijke grootsche zege is eigenlijk een emmer koud water op gloeiende kolen werpen. Want nog suizen ons de kreten der tienduizenden in de ooren, nog zien wij ons te midden van onbeschrijflijk enthousiaste toomeeüen, nog zien wij al die dansende, springende, dol driftige menschen, zwaaiend met hoeden, met vlaggen, met wandelstokken, ja met alles, wat een „nuchtere" Hollander zoo al meeneemt naar den der gelijken wedstrijd. En temidden van deze enorme vreugde moet de criticus komen met zijn koele, niets ontziende critiek. Want al mag men tevre den, ja meer dan tevreden zijn, wat ons land gistermiddag heeft gepresteerd, de oogen sluiten voor de fouten, ja soms groote fouten die er gemaakt zijn, mag men geens zins. Een ontleding van het vertoonde spel is wel het eerst op zijn plaats. Hier speelden twee systemen tegen elkaar, waarbij het overbekende Engelsche systeem de neder laag leed. Ierland speelde het type Engelsche spel, dat vrijwel overal in de League gespeeld wordt. De backs teruggedrongen op 't doel, de spil, meer in de verdediging dan in den aanval, fungeerend als derde back, de bin- nenspelers eveneens teruggedrongen, mid- voor en buitenspelers in vooruitgeschoven positie. Een systeem, dat oer-solide is en waartegen het moeilijk spelen is om te over winnen. Voegt men hieraan toe, dat de Ieren stuk voor stuk in snelheid en in tech niek hun mannetje stonden, dan begrijpt men nog eens te meer welke prachtige prestatie ons Hollandsche elftal heeft ge leverd. Want o.i. is onze overwinning daar aan te danken, dat 't verrassende Holland sche open spel na bijna tweemaal drie kwartier van zwaren strijd tenslotte in de laatste 15 minuten de Ieren murw heb ben gemaakt, hun systeem hebben over meesterd en overwonnen. Nederland speelde het zelfde spel ais tegen België destijds. Kort samenspel werd maar zelden vertoond en dan alleen als het noodig en nuttig was. Maar de vleu gels moesten het succes brengen, van de vleugels moest men het hebben om gevaar lijke situaties te scheppen voor het Iersche doel, dat steeds op zoo'n solide wijze ver dedigd werd. Uit elkaar moest de Iersche verdediging worden gehaald en eerst dan zouden er gaatjes te vinden zijn om tot sooren te komen. Heeft men niet gezien, hoe spil Chatton onzen mid voor Bakhuys schaduwde, vrij wed van het begin tot eind? Hoe deze geen moment vrij kon komen, telkens in zijn schieten belet werd door den Iersohen spil, die als derde back fungeerde. Het snelle open spel heeft tenslotte aan Holland succes gebracht. Maar aan den an deren kant bleef Moore steeds de gevaar lijke man, die elk oogenblik naar zijn kans zocht om tot scoren te komen. Ook hij werd geschaduwd, ook hij had een zeer moeilijke taak, maar een groote tactische fout van Ierland was, dat men toch, ondanks zijn zwaar gedekt staan, veel op Moore speelde, terwijl het aan de Hollandsche zijde niet al leen van Bakhuys behoefde te komen. Daardoor was elke Hollandsche aanval ge vaarlijk, maar bij Ierland dreigde er alleen gevaar als Moore den bal had! Bij beide ploegen klopte het wonderwel tusschen de verschillende linies. Niet dat er geen fouten zijn gemaakt, neen, er zijn soms ernstige blunders begaan. Maar dan vergoedde, vooral aan Hollandsche zijde, het enthousiasme zeer veel. In technisch opzicht overigens waren de Oranjehemden over het algemeen geens zins de minderen van de profs. En dat zegt toch wel wat voor onze amateurs. Dat be- teekent tevens een pluim op den hoed van de Technische Commissie, die na toch een betrekkelijk korten tijd van werken, dit heeft weten te bereiken met onze amateurs. Het spel, dat op vele momenten, uitste kend genoemd mag worden, heeft toen sterk geleden door een zekere nerveuze sfeer, die er om en in het veld heerschte. De we reldkampioenschappen vormden een factor die danig meesprak, niet het minst bij de Ieren, die toch bij een verliezen practisch uitgeschakeld werden om voor dit tour- mooi te kunnen spelen. En dan was er nog die factor, dat Holland wilde winnen tegen deze professionals, dat Oranje de neder laag, op 8 Mei 1932 in het Stadion (20) geleden, wilde wreken, dat ons elftal wenschte aan te toonen, dat de 93 zege op België geen toeval was, geen gelukkige dag voor de onzen en geen ongeluksdag voor de Belgen. Holland had deze zware psychologische factoren te overwinnen, men is daar in ge slaagd en onze Belgische confraters, die naar Amsterdam waren gekomen, zullen in hun land wel hun oordeel zeggen over de Nederlandsche ploeg. Want BelgiëNeder land op 29 April komt in het zicht. Over de spelers nog het volgende. Van Male mag een goed clubkeeper zijn, een internationale doelverdediiger vain klas se, een opvolger van Van der Meulen is hij nog lang niet. In de eerste plaats dirigeert hij zijn beide backs niet genoeg. Hij weet niet wat hij wil fij gevaarlijke situaties, Weber en Van Run voelen zijn spel ook niet en daardoor ontstaan er gaten in onze ach terhoede, die noodlottig worden. Op hooge ballen heeft hij een goeden kijk, al zagen wij hem hierbij ook eenige blun ders maken. En het is een bekend feit, dat lage ballen zijn zwakke punt vormen. Het doelpunt van Squires lag er al in, voordat de Rotterdammer was uitgevallen. En dan het tweede doelpunt, toen van Male door Moore in doel geloopen werd. Een doelpunt, dat ons den wedstrijd had kunnen kosten. Het eenvoudigst had toch geweest direct over Moore den bal naar van Run of Weber te gooien. Maar de groote kerel liet zich. door den kleinen man in doel f duwen. Een formidabele blunder. Overigens heeft hij toch niet zoo veel moeilijke ballen te verwerken gekregen. Over zijn totale prestatie zijn wij dian ook maar matig tevreden. Ons dunkt, dat Keizer in Antwerpen een kans moet hebben. Weber was ditmaal een der besten. Hij was trap vast, greep snel in, was onvervaard en ruimde met verre schoten op. Zelfs greep hij op links enkele malen met succes in en we hebben Weber gedurende den geheelen wedstrijd slechts weinig fouten zien ma ken. In dezen vorm is hij verre te verkie zen boven een van Diepenbeek. Van Run speelde minder opvallend, maar zeer betrouwbaar. Het blijft jammer, dat zij beidien met dein doel verdediger nog steeds geen hecht trio vormen. Onze midden/linie heeft als linie goed vol daan. Het drietal vormde een goede schakel tusschen verdediging en voorhoede, zoowel verdedigend als voedend kweet men zich uitstekend van zijn taak. Het was de rug- gegraat van het team, waaraan de overwin ning voor een belangrijk deel te danken was. Dit drietal vooral had zeer te strijden tegen het systeem der Ieren. Wel liet men hen weer vrij, doch daartegenover stond, dat het gevaar groot was te ver naar voren te komen en te weinig aandacht te schen ken aan de verdediging. Anderiessen speelde als altijd: zwoegen en sjouwen dat het een aard had, geen fijn spel, maar robuust krachtig wegwerken, taai verdedigen, maar ook veel missers, slechts plaatsen, soms prachtig naar de vleugels openend, maar dan weer onbere deneerd trappen. Van Heel speelde rustig en zeker, ver moedelijk het kalmst van allemaal. Waar om zouden wij over zijn spel uitwijden? Het is voldoende bekend, en vooral steu nend was hij een kracht van be teekenis. En wat zijn technisch kunnen betreft, heel wat Ieren konden nog wat van hem leeren. Pelli'kaan was misschien wel de speler, die het meest van dit drietal op den voor grond trad. Hij hield den linkervleugel prachtig in bedwang, steunde tevens zijn voorhoede op keurige wijze, Wels en Vente kunnen daarvan meerspreken. Zijn enthou siasme, waarmede hij zich in den strijd wierp, kende geen grenzen. En dan de voorhoede. De rechtervleugel Wels en Vente beviel ons qua spel het best. Dat vlotte soms zoo goed, dat de Ieren er niet aan konden tippen. Vooral voor de rust dreigde er van dien kant steeds het meeste gevaar. We hebben ze niet geteld, maar hoeveel voorzetten er van dien klei nen, pittigen Wels kwamen, weten wij niet. Vente mag dan misschien maar één doel punt gemaakt hebben, hij vormde toch een uiterst nuttige sahakel tusschen Bakhuys en Wels. En men moet niet vergeten dat de Ieren zeker sterker waren dan België. Bakhuys werd vrijwel den geheelen wed strijd geschaduwd. Dat hij niettemin toch kans gezien heeft telkens naar de vleugels te openen, anderen scoringskansen te bie den, stempelt hem tot een midivoor, dien wij op het oogenblik broodnoodig hebben. Zelf kreeg hij vrijwel geen kans tot schie ten, daarvoor bewaakte men hem te veel. Smit heeft verbazend hard gewerkt. Nu zagen we hem weer in de voorhoede, dan weer ging hij den bal ophalen. Hij speelde een doortastend spel, wat tegen de Iersche verdediging wel noodig was. Dat ook hij doelpunten kan maken, bewees hij dezen middag. Zijn eerste doelpunt getuigde van inzicht in moeilijke situaties, terwijl ook zijn laatste doelpunt het vijfde van zijn voet kwam, een prachtig doelpunt. Het samenspel van hem met Mijnders vlotte niet zoo als op den rechtervleugel, maar Mijnders heeft toch heel wat te zien gegeven, waarvoor hem lof toekomt. De DFC-er kreeg de ballen toegespeeld van Anderiessen of van Heel. Hij beging vaak de.fout te ver op te drijven of te laag langs den grond voor te zetten, terwijl hij vooral in de eerste helft te ver van zijn lijn kwam en daardoor sommige situaties niet meer beheerschte. Maar in de tweede helft kwam hij los, toonde zijn groot technisch kunnen en zijn snelheid en aan hem is het ook voor een belangrijk deel te danken, dat het bin- nentrio tenslotte tot de winnende doelpun ten kon komen. Het aanvalsquintet heeft weer een wedstrijd gespeeld, misschien minder fraai dan tegen België, maar vam zulk een gehalte, dat we het ons op dit moment niet beter zouden wenschen. En tenslotte te Ieren. Geen speler, die niet voldaan heeft. Foley in het doel heeft goede dingen ge daan, zonder meer. Aain de vijf doelpunten kon hij weinig doen. De backs Byrne en Gaskms hielden van opruimen, vooral hun kopwerk was af. Maar het trappen en plaatsen was onzuiver en hun prestaties waren niet van dien aard, dat het onmogelijk zou zijm te scoren. Bo vendien hadden zij veel steun van Chat ton, den spil, die als derde back fungeerde. Deze verwaarloosde het voeden van de voorhoede veel te veel, een fout, die nu eenmaal aan het systeem kleeft. De bin- nenspelers hadden met de links- en rechts half de taak den bal op te halen en de aan vallen in te leiden. Kendrick en O'Reilly waren goede halfs, zonder meer, maar spelers als Wels, Vente en Mijnders kwamen soms met het grootste gemak voorbij. In de voorhoede was Moore de man, waarvan het komen moest. Te veel werd op dezen midvoor gespeeld, het lag er te dik boven op, en dit was beslist een zwak punt in het Iersche voorhoedespel. Niet dat wij Moore geen goeden speler zouden vinden, integendeel, hij was snel, was een uitste kende spelverdeeler, al bleven zijn fa meuze schoten ditmaal achterwege. Maar daarvoor werd hem dan ook weinig tijd ge laten. Meel an en Jordan, later vervangen door Horlacher, vielen tegen, de rechtervleugel Squires en Kennedy vonden wij gevaarlij ker. Maar toch een voorhoede, die lang zoo sterk niet was als de Hollandsche. De wereldkampioen schappen in Italië Nederland tot de 16 uitverkoren landen bij de sterkste acht? Door de 52 zege heeft Nederland er zorg voor gedragen, dat ons kleine land daar straks, eind Mei, en misschien in be gin Juni, in Italië vertegenwoordigd zal zijn in de wereldkampioenschappen. Zooals men weet vormen België, Ierland en Nederland een groep, waarvan twee landen naar Italië worden afgevaardigd Op 25 Februari 1.1. werd de eerste wed strijd voor deze groep gespeeld, n.l. te Dublin tusschen Ierland en België. Tot veler verrassing zag België kans Ierland thuis een gelijk spel af te dwingen, 44. Voorwaar een fraaie prestatie. En Neder land zag den wedstrijd tegen België 25 Maart te Amsterdam maar niet geldend voor de wereldkampioenschappen zwaar in. Het werd een eclatante 93 zege, 'n verpletterende nederlaag voor onze zui delijke buren. Het behoefde dus niet te verwonderen, dat de verwachtingen voor den wedstrijd tegen Ierland hoog gespannen waren. Zou den wij in staat zijn de sterke Iersche profs te slaan? Zouden wij ons door een zege ineens voor de wereldkampioenschappen kunnen plaatsen? En het onverwachte ge beurde. Met 52 heeft het Nederlandsch elftal Ierland geslagen. Cijfers, die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaten, die toch iets geflatteerd mogen zijn. Want na den 32 voorsprong van Nederland was Ierland een geslagen elftal. En dat was nog geen kwartier voor het einde. De gevolgen voor Ierland zijn van niet minder groot belang. Behalve dat Neder land zich geplaatst heeft, mag men aanne men, dat Ierland uitgeschakeld is. Immers, er is nog een wedstrijd te spelen in deze groepen, de wedstrijd BelgiëNederland op 29 April te Antwerpen. De stand liet het zien. Gesp.gew.gel.verl.doelp. pnt. Nederland 1 1 52 2 België 1 1 4—4 1 Ierland 2—11 6—9 1 Wint België den wedstrijd tegen Neder land of eindigt de wedstrijd in een gelijk spel, dan gaan Nederland en België naar Italië. Maar als België verliest? Als België kans ziet gesteld dat het land tegen de onze verliest een kleinere nederlaag te lijden den de 52 van Ier land tegen Nederland, dan gaat ook nog naar Italië. Alles zal dus afhangen met hoeveel doelpunten België verliest. Verliest België van ons met een doelpunt verschil, dan eindigen zij in deze voorronde door hun beter doelgemiddelde dan de Ieren als tweede. Daar het doelgemiddelde beslist het aantal tegenpunten in beide wedstrij den moet dus worden gedeeld op het aan tal gemaakte doelpunten doet zich hier bij het eigenaardige feit voor, dat België niet met 20 maar wel met 31 mag ver liezen. Het doelgemiddelde van Ierland is 6 9 0.666. Verliest België met 31, dan wordt haar doelgemiddelde 5:7 0.714 dus beter dan van de Ieren. Verliest zij met 20, dan wordt haar doelgemiddelde 4 6 0.666, dus gelijk aan de Ieren en dan is in dit geval een beslissingswedstrijd tus schen Ierland en België noodzakelijk. Er zijn natuurlijk vele cijfercombinaties mogelijk. De hoofdzaak voor België is echter, dat zij tegen ons, ook al verliest zij, minstens een of twee doelpunten scoort. Want een nederlaag van 31, 32, 42, 53, 64 etc. is voor haar nog voldoende om naar Rome te worden afgevaardigd. En we meenen te weten, dat als België verliest de nederlaag kleiner zal zijn dan Ierland tegen ons land leed. Als België verliest! Maar aan den anderen kant zit er voor ons land dit belangrijke feit aan vast, dat Nederland niet alleen moet winnen tegen België, doch tevens met flinke cijfers, om de organisatiecommissie der wereldkam pioenschappen te overtuigen, dat Neder land momenteel tot de sterkste acht landen behoort in het komende tournooi. Zoodat ons land niet in de achtste finale geplaast wordt tegen een ander sterk land, maar te genover een zwakker zusje, als mén daar van mag spreken. Duidelijk is, van hoe groot belang de as. BelgiëNederland wedstrijd dus wordt Nederland is reeds binnen, maar zal daar vechten voor de kwartfinale in Italië, ter wijl België zal strijden voor zijn kans om ook naar Italië te kunnen gaan. En Ierland, het derde belanghebbende land zal rustig moeten afwachten, hoe dat afloopt. Maar veel kans geven wij de Iersche profs toch niet. Het zou jammer zijn, want qua spel verdienen zij zeker naar Italië te gaan. Waaruit eens te meer blijkt, dat de groep BelgiëIerlandNederland een onjuiste indeeling mag worden genoemd, waarvan het slachtoffer zeker niet minder is, dan de aoht minder sterke landen, die zich zul len kwalificeeren. EGYPTE NAAR ITALIË. Gisteren is te Tel Aviv de returnmatch PalestinaEgypte gespeeld, als voorwed strijd van het tournooi om het wereldkam pioenschap. De Egyptenaren slaagden er na hun 71 overwinning te Cairo, opnieuw in de zege te behalen thans met 41. Egypte gaat dus, evenals Nederland, naar Italië, om er van 27 Mei tot 10 Juni deel te nemen aan de eind wedstrijden. AMSTERDAM—NOORDELIJK ELFTAL 6—3. Voor betrekkelijk weinig toeschouwers- het A. F. C.-terrein ligt te ver van de stad won Zaterdagmiddag het Amsterdamsch elftal van het Noordelijk elftal met 63 na een matigen strijd, waarin slechts bij uit zondering goed voetbal werd te zien ge geven. BELGIE—NEDERLAND. De K. N. A. C. en de voetbalwedstrijd tusschen beide landen. Met het oog op de te verwachten groote belangstelling, ook van automobilisten, voor den voetbalwedstrijd BelgiëNeder land op 29 April a.s. te Antwerpen te spe len, heeft de Kon. Ned. Automobiel Club zich met het Ministerie van Financiën en met haar zustervereeniging, de Royal Auto mobile Club de Belgique, in verbinding ge steld, ten einde zoodanige maatregelen te verkrijgen, dat aan de Belgische grenskan- toren een vlotte afwerking van de formali teiten gewaarborgd wordt. Het resultaat van deze bemoeiingen is, dat op verzoek van de K. N. A. C. de dienst van de Bel gische douanekantoren Wuest wezel en Putte-Stabrouck zoodanig wordt uitgebreid dat een ongestoord grensverkeer mogelijk is geworden. Het personeel op beide kantoren zal ex tra versterkt worden, zoodat men niet bevreesd behoeft te zijn, dat men te lang zal worden opgehouden bij de afwerking der douaneformaliteiten bij het binnenko men van België. Van het Nederlandsche Ministerie van Financiën kreeg de K. N. A. C. bericht, dat de Minister bereid is die maatregelen te nemen, welke een vlotte afdoening van de vereischte formaliteiten zullen bevorderen. Het kantoor te Putte zal op 29 April a.s. van 6.30 v.m. tot 10.30 nam. geopend zijn, terwijl Wernhout den geheelen dag en nacht is opengesteld. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Arsenal wordt kampioen. De uitslagen der Zaterdag gespeelde wed strijden zijn: Eerste afdeeling. ArsenalHuddersfield 31 BirminghamChelsea 03 Blackburn R.Sheffield Un. 31 Derby CountyTottenham H. 43 EvertonStoke City 22 Leeds UnitedLeicester C. 80 Manchester C.Portsmouth 21 MiddlesbroughWolverhampton W. 00 Newcastle Un.Aston Villa 11 Sheffield Wedn.Sunderland 20 W. Bromwich A.Liverpool 22 gesp.gew. gel.vrl.pnt. doelp. Arsenal 37 22 8 7 52 6641 Huddersfield 37 19 10 8 48 77—51 Tottenham H. 39 19 7 13 45 70—49 Derby County 38 17 10 11 44 67—46 Blackburn R. 39 17 7 15 41 67—73 Seffield W. 38 16 8 14 40 56—57 Manchester C. 37 15 10 12 40 54—62 Sunderland 38 14 11 13 39 75—52 Everton 37 12 14 11 38 57—54 Stoke City 38 14 10 14 38 52—62 Leeds. Un. 37 15 7 15 37 69—58 W. Bromw. A. 38 14 9 15 37 69—65 Leicester C. 36 13 11 12 37 60—59 Wolverh. 38 12 12 14 36 68—77 Portsmouth 37 12 11 14 35 43—51 Middlesbrough 38 14 7 17 35 60—73 Aston Villa 37 13 8 16 34 67—67 Liverpool 39 12 10 17 34 72—81 Newcastle Un. 39 9 14 16 32 61—70 Chelsea 37 12 7 18 31 58—60 Birmingham 38 9 11 18 29 4358 Sheffield Un. 38 11 6 21 28 55—96 Tweede afdeeling. BlackpoolPlymouth U. 11 Bradford CityManchester Un. 11 BuryBradford 21 FulhamNotts Forest 31 Hull CityGrimsby Town 01 Lincoln C.Preston N.E. 01 MillwallOldham Athl. 10 Notts CountyBrentford 12 Port ValeBolton Wand. 00 SouthamptonW. Ham Un. 32 Swansea TownBurnley 30 Leidsche Bakkersgezllen6e Reg. Veldart. Woensdag as. spelen de Leidsche Bak kersgezellen een vriendschappelijken wed strijd tegen het elftal van het 6de Reg. Veld-artillerie op het Leidsche Boys-ter rein aan de Nieuwe Wassenaarsche weg. Aanvang half vijf. Deze wedstrijd staat onder leiding van den heer J. Hillebrandt. Zulke „breuken In het stuur" ïlet u direct, I de andere, (de gevaarlijke!) vindt u alléén door uw auto regelmatig en goed te laten Inspecteerenl uit het katholieke kamp. I. V. C. B. OVERZICHT. In de le klasse van West I vielen harde klappen, speciaal voor Donk. De Gouwe naars, wien we 'n kans gaven op revanche tegen H. B. C., werden met niet minder dan 71 ingemaakt en staan daardoor vrij wel zeker voor goed onderaan. Daardoor blijft S. J. C. ondanks haar 32 nederlaag tegen Spartaan voor degradatiegevaax ge vrijwaard. Spartaan heeft intusschen door deze overwinning haar kans .op het kam pioenschap behouden, maar ook D. H. L. deed uitstekend werk door G. D. A. op eigen terrein met 32 te slaan, aardoor de spanning aan den kop nog aitijd blijft be staan. Tenslotte speelde Graaf Willem ge lijk tegen Leonidas, waardoor het door de Grafelijken slecht begonnen seizoen toch nog bemoedigend eindigt. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. D. H. L. 16 11 3 2 57—40 25 Santpoort 16 10 4 2 57—24 24 Spartaan 16 10 4 2 50—31 24 Leonidas 14 7 2 5 40—34 16 G. D. A. 15 7 2 6 29—28 16 Gr. Willem 18 6 1 11 44—58 13 T. Y. B. B. 16 5 2 9 28—41 12 S. J. C. 17 3 6 8 43—52 12 H. B. C. 16 4 3 9 46—51 11 DONK 16 3 1 12 21—56 7 In de 2e klasse A. van West I werden twee gelijke spelen genoteerd. Een daarvan was dat van S. D. O. tegen Semper Avanti. Desondanks behaalden de Bussummers het kampioenschap want zij zijn door L. V. V. niet meer te benaderen. De stand is hier: S. D. O. L. V. V. V. E. P. E. M. M. n Zw. Vooruit Amersfoort M. S. V. Olympia v. v. y. n Semper Avanti H. M. S. II 20 13 18 11 19 4 63—33 29 5 59—29 24 5 34—38 22 6 47—49 22 5 29—33 21 8 47—41 20 7 45—31 19 9 44—58 14 8 4040 13 11 37—56 12 15 29—81 6 De uitslagen. ZUID. AFDEELING I. le klasse: KimbriaRKONS 13; HW—Kerkrade 2—4; RKWL—Volhar ding 31; ChevremontSitt. Boys 28; GaesarValkenburg 01 gest. ZUID: AFDEELING II. le klasse: Venl. BoysKolping 01; Brabantia—Venlo 1—2; MULO—SVB 6—0; Dongen—RKTW 2—3. OOST: AFDEELING I. le klasse: UnionV. V. G. 31. OOST: AFDEELING H. le klasse NEO—PH 2—1. WEST: AFDEELING I. 1 e k 1 a s s e WZ—HMS 1—3; Fortitudo VIC 33; VolendamWilskracht 22. 2e klasse A: HMS II—LVV 1—3; Sem per AvantiSDO 22; MSVZwaluwen Vooruit 3—0; VVY II—EMM II 2—2. WEST: AFDEELING H. leklasse: LeonidasGr. Willem 22; GDA—DHL 2—3; Spartaan—SJC 3—2; DONK—HBC 1—7. 2e klasse B: ExcelsiorSpartaan II 1—1. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. S. V. „Leiden". De wedstrijd Leiden IIK. R. V. te Kat wijk aan den Rijn ging niet door wegens het wegblijven van enkele spelers. Een tegen valler voor de jongens die de reis per fiets naar Katwijk voor niets maakten. Leiden Hl speelde tegen S. N. A. II te Stompwijk. S. N. A. was volledig. Leiden moest den wedstrijd spelen met 9 man, wat niet weg nam, dat zij toch nog een puntje mede naar Leiden wisten te nemen. Uit een"vrije trap wist S. N. A. na een half uur spelen de leiding te nemen waarin geen verandering meer kwam voor de rust. Na de rust weet Leiden door keurig samen spel den stand gelijk te maken (1—1). Scheidsrechter Broxterman kan op een goed geleiden wedstrijd terug zien. Onze junioren speelden ui tegen Tey- lingen waar zij twee kostbare puntjes moesten laten door den nederlaag hen toe gebracht van 1--0. R. K. S. V. „K. R. V." Buiten verwachting was het gisteren een bijzonder goede dag voor onze vereeni- ging in het algemeen, en voor het eerste elftal in het bijzonder. De oorzaak hiervan ligt niet bij K. R. V., doch bij Foreholte, dat met 32 van N. V. C. 2 verloor. Hier door behaalde K. R. V. 1 definitief de tweede plaats, en zullen dus promotiewed strijden volgen, indien N. V. C. ten minste nu weer geen ongerechtigd speler had! Hieronder laten wij den stand van de 3e klasse D. volgen, waarin de uitslag van de wedstrijd KolpingMeerburg nog niet is opgenomen: D. O. S. II 14 12 1 1 53—13 25 K. R. V. 16 10 2 4 42—39 22 Foreholte 14 8 1 5 47—27 17 St. Barnardus 14 7 4 3 41—33 16 Ad. Kolping 13 5 2 6 44—45 12 A. S. C. 16 5 1 10 30—56 11 N. V. C. II 15 4 1 10 26—35 9 Meerburg 15 5 1 9 38—53 9 R. W. D. 15 3 1 11 34—54 7 Over onze wedstrijden kunnen wij kort zijn. K. R. V. speelde thuis tegen R. W. D. b, en onze jongens wisten zoowaar hun eenste overwinning te behalen: 21. R. W. D. was wel zeer onvolledig, maar de puntjes zijn binnen! K. R. V. 1 zou Leiden 2 ontmoeten. Er verschenen slechts 5 Lei- den-spelers, zoodat de onzen onverrichter - zake huiswaarts keerden, hetgeen wel jammer is, daar het een goede oefenwed strijd had kunnen zii*»

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6