HULP lü NOOD W.F.DOESWIJK KOOPT PER AUTOMAAT! Geijtenbeek's Totohaniiel J. GUSSENHOVEN ZATERDAG 7 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT I VIERDE BLAD PAG. 15 UH DE OMGEVING LISSE. LANDSTORMAVOND. Gisteravond had in één der groote zalen van de Coöp. Veilingver. H.B.G. de reeds eerder in dit blad aangekondigde propagan- da-avond plaats, belegd door de plaatselijke B.V.L. De belangstelling voor deze buiten gewone propaganda-avond was zeer groot. Er waren 800 aanwezigen. Onder deze aan wezigen merkten we op: Z. Exc. L. F. Duy- maer v. Twist, Luit.-Generaal tit., voorz. van de Nat. Landstormcommissie, vergezeld van de Res. Kapitein G. F. Boulogne, Secr. van de Nat. Landstorm-commissie en de Res. Majoor van Schel weg. Voorts de heer L. G. Rooyaards, Voorz. en Res. eerste Lui tenant D. J. Karres, Secr. van de geweste lijke Landstorm-oommissie „Zuid-Holland" West. De Edelachtbare heer Burg. Bar. v. Wijnbergen van Lisee en de Edelachtbare heer Burgemeester J. E. Boddens Hosang van Woubrugge, Res. Majoor J. P. Boots, aangewezen commandant van de V. L. S. K. „Zuid-Holland". Res. Luitenant Kolonel K. Brevet, uit den Haag, Majoor W. M. C. J. Hafkemeyer, van het Regiment Grenadiers, de Res. Kapiteins J. Kruis, plaatselijk leider van Den Haag-Sportkwartier, en P. H. v. d. Zande, plaatselijk leider van Voorburg, dr. P. Ie Grand, voorz. van de Afd. Sassenheun. De muziekver. „Trou moet Blycken" hield de aanwezigen in aangename stemming. Een daverend applaus weerklonk, toen bo vengenoemde heeren de zaal betraden en begroet werden door de hoornblazers van de plaatselijke vereen. „Oranje Nassau". Het openingswoord sprak de Weled. heer J. C. de Haan. Aan allen werd verzocht op te staan, waarna spr. eenige woorden weid de aan het overlijden van H. M. de Konin gin-Moeder, de Moeder des Vaderlands. Spr. verwelkomde de hooggeachte aanwe zigen, doch vooral mevr. Duymaer v. Twist. De plaatselijke Landstorm-commis sie meende dan ook deze dankbaarheid te toonen, door een bouquet bloemen haar te offreeren. Vervolgens werd door allen staande het eerste couplet van het Wilhel mus gezongen. Hierna sprak de Edelacht bare heer dr. S. F. A. C. M. v. Wijnbergen, eere-voorz. van de plaatselijke Landstorm- oommissie. Spr. schetste het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder, en zette het doel uiteen van de Landstorm en toonde aan, dat de Regeering kan bouwen op deze beweging, dat zij is een getrouwe beschut ting van het Staatsgezag. Bij de eerste op roep van het Staatsbestuur staat zij pa raat. Wij weten niet wat in de komende ja ren kan geschieden, en daarom hebben wij de noodzakelijke hulp noodig. De liefde tot het vaderland is in ons hart vastgelegd, en deze vaderlandsliefde is geen ijdele leus. 80.000 leden telt de Landstorm, deze kan het Staatsgezag niet missen, en wij hopen, dat onder de eminente leiding van Z. Exc. Duymaer v. Twist, wiens aanwezigheid wij op zeer hooge prijs stellen, moge groeien en bloeien. Voorts verkreeg het woord ds. P. Boots- ma, legerpredikant uit Zuilen, welke deze avond de rede uit zou spreken, daar Z. Exc. J. J. C. v. Dijk, oud-minister van Oorlog, verhinderd was. Spr. zegt te hopen, dat zijn kort maar krachtig betoog allen duide lijk zal maken 't streven der Bijz. Vrijwil lige Landstorm. Hebben wij, aldus spr., deze nog noodig, nu wij zien, dat in iedere rechtgeaard Nederlander zeer diep het Oranje ingeworteld zit, waarvan duidelijk het bewijs is geleverd bij de huldiging van H. M. de Koningin in het Stadion en bij het overlijden van H. M. de Koningin-Moe der? Spr. schetste het gewelddadig optre den tegen den militairen dienst en de Bijz. Vrijwillige Landstorm, waartegen de B.V.L. waakt. Ook heeft de B.V.L. hare rijen ge sloten voor de N.S.B., omdat deze anti-na tionaal en anti-oranje-gezind zijn. Onze Oranje- en geestelijkë vrijheid zijn van de hoogste waarde en wij hebben geen kwak zalverij noodig. Zij is een kostelijk erfgoed van onze voorvaderen, waarvoor zij 80 ja ren de strijd hebben gevoerd tegen Spanje en door Gods hulp is gewonnen. Om deze te bewaren, moeten wij schouder aan schouder staan, opdat deze niet van ons beroofd zal worden. Het Nat. Socialisme wil ons weer terugvoeren naar de ellende van de 80-jarige oorlog, naar het dictator schap. Oranje heeft de vrijheid voor ons volk bevochten en die vrijheid zal veilig blijven, zoolang wij ons niet storen aan de N.S.B., welke een „Apencomedie" voert. Wij hebben geen Koningin noodig bij de gratie der Nat.-Socialisten, doch bij de gra tie Gods. (Krachtig applaus). Uw lid zijn van de B.V.L. is een nationale taak. Onder zoek verder de dingen, dan komt u tot de conclusie, dat de B.V.L. noodig is. Leve het Vaderland. Oranje boven. Een dankbaar apolaus oogstte de geachte spr. Z.Exc. L. F. Duymaer v. Twist neemt dan het woord. Het verheugt spr., dat er liefde heerscht voor de B.V.L. en dat zij door het Nederlandsche volk wordt gewaar- deed. Een woord van dank brengt spr. aan hen, die deze avond hebben georganiseerd. Onze beweging is gegroeid tot een massale beweging: allen hebben trouw aan het Va derland gezworen. 15 jaren bestaat ons in stituut, het is niet altijd even gemakkelijk gegaan, en werd dikwijls tot ons de vraag gericht: is de B.V.L. nog noodig. Ja, dit was in de zonnige dagen, doch de dagen die wij thans beleven zijn erger, dan in 1918. Het is daarom noodig, dat ons instituut paraat blijft. Wij moeten hoog houden de troon der Oranjes. (Applaus). Een pittige marsch volgde, waarna een natuurfilm werd vertoond, gevolgd door de film „Met Hare Majesteit de Koningin op reis in 1933". Vervolgens werden korte toespraken gehouden door de Weleerw. heeren dr. Th. Ruys Jr. en Kap. Kuipers, welke met groote waardeering het werk der B.V.L. volgen. Wij apprecieeren de waakzaamheid der Nederlanders voor hun geliefd Oranjehuis. Moge onder Gods ze gen wij behouden de godsdienstvrijheid, welke ons zoo dierbaar is. Een korte pauze volgde, waarna het woord alsnog gevoerd werd door de Res. Majoor J. P. Boots en Res. Eerste Luitenant D. J. Karres, betreffende het optreden van de B.V.L., indien een poging gedaan zcu worden Oranje oneer aan te doen. Vrou wen en meisjes, brengt uw mannen en ver loofden onder de aandacht, dat zij zich aan sluiten b(j de B.V.L. Hierna verliet Z. Exc. Duymaer Twist de zaal. Vervolgens werd hulde gebracht aan den voortreffelijken plaatselijken lei den, den heer v. Dijk. Tevens werd hulde gebracht aan den heer v. Ingen, voorheen plaatselijk leider, en werd hem de medaille uitgereikt en tevens een geschenk voor zijn ega, voor bewezen diensten. Vervolgens werd de film vertoond „Per vliegmachine over de Mont-Blanc". Geko men aan het einde dankte de voorz. der plaatselijke Afd. allen, die hadden medege werkt tot het welslagen van dezen propa ganda-avond en werd met het zingen „Mijn schild en de betrouwen" deze bijeenkomst gesloten. OEGSTGEEST. Tooneeluitvoering. Aan het verzoek een enkel woord te schrijven over de uit voering, die Zondag door de Dames-too- neelsectie der Maria-Congregatie onder leiding van mevr. Spitzer wordt gegeven, voldoen wij gaarne. Opgevoerd wordt het tooneelspel in 4 bedrijven „Haar tweede Moeder", terwijl men na de pauze met de klucht „Polka haar" voor 't voetlicht komt. De reputatie der genoemde sectie is van dien aard, dat op vele bezoekers kan wor den gerekend, terwijl de lage entréeprij- zen medewerken om de zaal tot In de uiterste hoeken bezet te zien. Het wordt zeer zeker een succesvolle avond. Het strijkorkest „Franz Schweitzer" verzorgt het muzikale gedeelte. Feestavond „Poelmeer". Onder ver wijzing naar een advertentie in dit num mer vestigen wij ook hier de aandacht op de feestavond van „Poelmeer" die Dinsdag 10 April wordt gehouden in „Het Witte Huis". Gevestigd: C. O. Weekhout, Fred. Hendriklaan 2, van Leiden Wed. J. R. Nadort geb. Endert en zn., Julianalaan 9, van Leiden H. M. Ch. Poortman en vr., arts, A. v. Burenlaan 1, van Leiden A. M. F. v. Rassel, et ink., A. v. Bu renlaan 13, van Den Haag L. G. L. Kurtsjens, A. v. Burenlaan 13, van Den Haag P. Merkelijn, chef drukk., Re- gentesselaan 12, van Leiden. Vertrokken: J. C. Eikelenboom en gez. naar Rhenen, Venendaalsche weg Wed. W. den Hartogh, geb. van Harten, naar Rhenen, id. J. R. Terheune, naar Gouda, v. Itersonziekenhuis D. F. Ligt- voet reiziger, naar Leiden, Leeuwerikstr. 4 C. de Graaf naar Lesigny (Frankrijk) J. M. Bijleveld, naar Leiden, Zoeterw. Singel 91 J. H. M. van Tol, geb. Cars- jens, naar Thorbeckestraat 30 W. C. v. Miltenburg, d.b. naar Bennebroek, Benne- broekerlaan 85 Wed. A. Dorrepaal naar Leiden, H. Rijndijk 143 C. P. van Wis sen, d.b., naar Voorschoten, Schoolstraat 19 K. A. Gönlag, naar Rotterdam, Wil lem Buitenweg 56b C. Planj er, huish., naar Amsterdam, Prinsengracht 432. ZOETERMEER. Vacature Gemeenteraad. Door heft ver trek van ddn heer C. H, Brinkers naar een andere gemeente, ontstaat een vacature in den Raad. Voor het vervullen van deze plaats komt de heer J. Hoogendam in aan merking. WOUBRUGGE. Geboren: Doede z. van D. Nauta en J. Dijksma Maria Johanna Jacoba d. van C. H. v. d. Leden en J. H. Overvliet (te Alphen a. d. Rijn) Petrus Adrianus z. van A. C. van Zanten en H. C. van Dijk Johanna Neeltje d. van J. Verdoes en N. Verheij Maria Johanna d. van J. Jans sen en M. J. Otte Agnes Cornelia d. van W. v. d. Ploeg en H. M. Hillebrand. Gehuwd: Pieter Brunt 25 j. en Mar tha Frieda Dahlke 23 j. Overleden: Trijntje Windhorst, echt- genoote van G. Lagerweij Johanna Ho- gendorp echtgen. van Th. Baak Catha- rina Maria van der Meer d. van C. H. v. d. Meer en J. H. Overdevest. G e v e s t i g d: R. A. de Boer van Wad- dinxveen A. Nederhof van Leiden J. Brouwer van Wassenaar C. Verdijk van Leiden C. de Boer van Leiden D. v. d. Wel en gezin van Nieuwkoop P. Brunt van Alphen a. d. Rijn J. J. Spijker van Boskoop G. Fruchter van Bochum P. Zijderveld van Alphen a. d. Rijn S. Schellingerhout van Alphen a. d. Rijn N. Moerkerk v. Leimuiden. Vertrokken:!3. C. v. d. Ing en ge zin naar Zegveld J. C. Grandia naar Zegwaart W. Zetsema naar Idaardera- deel A. M. Zwetsloot naar Voorschoten G. v. d. Nagel naar Alphen a. d. Rijn J. J. de Jong naar Rotterdam J. C. v. Dongen en gezin naar Haarlemmermeer S. v. Dijk en gezin naar Moordrecht. AUTOMAAT: AUTOMAAT: Z o n dagsadres Zondagsadres ROLFILMS Breestraat 79 hoek Dief steeg Ontwikkelen en afdrukken voor Amateurs Oude Rijn 2 Telf. 411 Versche slagroomgebakjes Speciaal watels Geopend van 9l/2-1l/2 uur verder per Chocolade- Automaat LELIESTRAAT 10 Melk, Boter, Kaas en Fijne Vleeschwaren. Zondag open van 8—12 uur UW ADRES voor Vleesoh, Garnalen Croquetten, Salades en Gebak is Banketbakkerij Noordeinde 23 A. G. EPSKAMP GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER Waarom spring Je er niet b\j; Je bent toch menschenredder van be roep? Dank je wel, 't heeft vijf minuten ge leden al voor schafttijd gefloten. (J' Amuse). De Raad onzer gemeente vergaderde op Donderdagavond 5 April IJ. ten Raadihuize. Aanwezig aille leden. Bij loting werd tot voorstemmer aangewezen de heer N. Gare- man. Door voorlezing van het formulier gebed opende de voorzitter, burgemeester L. R. Middelberg, de vergadering. Daarna ver zocht de voorzitter de leden te blijven staan en sprak een kort woord van herdenking in verband met het overlijden van H. M. Koningin-Moeder. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, den heer C. P. Blaauwhof gelezen, werden onveranderd vastgesteld. De voorzitter deed mededeel ing, dat een commissie voor tariefverlagiing van wa/ter- leidinggelden voor boerderijen was be noemd en het uitbreidingsplan was uitge steld tot na de vereeaiigiing der gemeenten. Een persoonlijk feit. Hierop stelde de voorzitter de agenda aan de orde. Alvorens tot behandeling hier- van werd overgegaan, vroeg de heer Scheer, wethouder, het woord voor een per- I soonlijk feit. Dit werd hem verleend. De heer Scheer deelde mede, dat eenigen tijd geleden bezoek te hebben gelhad van den heer C. Koetsier alhier, die hem ge vraagd had of hij iets tegen hem had. Op I zijn antwoord, absoluut niets, vertelde deze een gesprek te hebben gevoerd met den heer Duinisveld, raadslid. Daarin was ter sprake gekomen een geheime zitting van den Raad dezer gemeente, waarin spr. Koetsier op lasterlijke en beleedigende wijze had aangevallen. Duinisveld had der gelijke uitdrukkingen gebruikt, die spr. niet wensohte te herhalen. Was het ai zeer te laken, dat een raadslid uit een geheime vergadering klapte, nog laakbaarder vond spr. het, hierbij zijn partijgenooten te be lasteren. Spr. eischte een uitspraak van den Raad, waarin dit college verklaarde, dat hij zich niet op een wijze als door Dui nisveld verteld, jegens Koetsier, had uitge laten. Spr. had den heer Koetsier verzocht, de vergadering op de tribune bij te wonen, terwijl hij de zaak ter sprake zou brengen. De heer Duinisveld antwoordde hierop zich niets te kunnen herinneren. De Raadsleden herinnerden zich ook niet, dat de heer Scheer zich op beleed iigende wijze over den heer Koetsier had uitgela ten. Overgegaan werd toen van de mededee- lingen. Een schrijven van den heer Brinkers, waarin deze mededeelde dat hij ontslag nam als lid van den Raad, wegens vertrek uit de gemeente. Naar aanleiding hiervan merkte de voorzitter op, dat hij aan het eind der vergadering hierop terug zou komen. Berichten van goedkeuringen van be- grootingswijzig ingen. Schrijven van Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente, betreffende rouwdienst overlijden H.M. de Koningin-Moeder. Hierover vroeg de heer Bos inlichtingen, die door den voorzitter werden verstrekt. Bericht betreffende de finantieele ver- houiding tusschen rijk en gemeente. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Aanneming van benoeming der leden tot Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Goedkeuring besluit inzake opcenten ge meentefonds- en person eele-belasting. Goedkeuring begTootings-wijziging. Bericht der beslissing op bouwverorde ning verdaagd is. Goedkeuring van het besluit tot tijdelijke korting op salaris keurings-veetarts. Verslag over 1933 der Commissie tot We ring van Schoolverszuim. Op het verzoek van het R. K. Schoolbe stuur om voorschotten art. 101 L.O.-wet werd gunstig beschikt. Het kohier der hondenbelasting 1934 werd vastgesteld op een bedrag van 216.10 honden le klasse; 88 honden 2e klasse. Bij het verzoek van den heer P. B. A. van den Burg om subsidie voor autobus- dienst, merkte de voorzitter op, dat bij dit verzoek een exploitatie-rekening was over- I gelegd. B. en W. waren echter van gevoe len, in verband met consequenties aan een en ander verbonden, dit aan te houden tot vereeniging der gemeenten. Aldus werd be sloten. In het kort memoreerde de voorzitter de overneming van het onderhoud van den Broekweg en werd het daarop betrekking hebbende concept-raadsbesluit voorgelezen. Met algemeene stemmen werd dit goedge keurd. Betreffende het punt statutenwijziging drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten" werd door eenige leden het woord gevoerd. De bedoeling der wijziging was eenige knellende bepalingen voor de goede gang van zaken, waarvoor de medewerking van alle gemeentenaren wordt veredscht, te wij zigen. De voorzitter lichtte toe, dat er voldoende controle overbleef, daar Ged. Staten op het finantieele gedeelte invloed uitoefenen. De heeren Duinisveld en Bos hadden be zwaren. Tenslotte werd besloten, met de stemmen van genoemde heeren tegen, tot de meermalen ter sprake gebrachte statu tenwijziging te besluiten. Het wetsontwerp tot vereeniging van beide gemeenten. Hierna bracht de voorzitter het wetsont werp vereeniging gemeenten Zoetermeer en Zegwaart in bespreking. De voorzitter deed voorlezing van he sohrijven van Ged. Staten en art. 101 der Gemeentewet, betrekking hebbende op dit onderwerp. In verband met den in het wets ontwerp genoemden datum van samen voeging op 1 Juli 1934, meende de voor zitter, dat de tijd wel wat kort was. Hij stel de daarom voor te -berichten, zoo op dien datum de samenvoeging niet tot stand zal zijn gekomen, in verband met de te volgen weg, die te bepalen op 1 September, uiter- 1 Ootober 1934. Aangezien de raadsleden een exemplaar van het wetsontwerp ter bestudeer ing thuds hadden gekregen, stelde de voorzitter voor, artikelsge wij ze het ont werp te behandelen. De heer Duinisveld hield eenige alge meene beschouwingen over historische fondsen en bezittingen, waarop de voor zitter antwoordde. De heer Bos hield als verklaard tegen stander der samenvoeging, een uitvoerig betoog, waarin beweerd werd, dat op on wettige wijze de samenvoeging was be vorderd. De voorzitter trachtte den heer Bos te overtuigen, van zijn verkeerde gedachten- gang en opvattingen over deze aangelegen heid, waarop spr. voorsteldo zijn bezwaren in een voorstel te foonuleeren. Door andere leden werd hiertegen inge bracht, dat de opvattingen van den heer Bos buiten de orde waren en hij zijn be zwaren op de vergadering van Ged. Staten naar voren had behooren te brengen, waar toe hij gelegenheid had gekregen en die verzuimd had. Een voorstel kon door den heer Bos niet worden gemaakt, weshalve de voorzitter voorstelde de bezwaren voor kennisgeving aan te nemen. Bij behandeling van art. 2 van het wets ontwerp kwam de heer Bos met het voor stel om een gunstiger belastingheffing voor te stellen voor het gedeelte Zoetermeer in verband met haar bezit. De voorzitter ver wijst hiervoor naar zijn destijds uitgebracht rapport. De heer Groenewegen verklaarde, dat hij als bekend tegenstander van samenvoeging, een dergelijk voorstel nimmer zou kunnen ondersteunen. Spr. heeft zich steeds gekant tegen die samenvoeging, doch toen de meer derheid hiertoe besloten had, voelde hij het als zijn plicht de samenvoeging te bevor deren en niet door kleingeestigheid animo siteit te kweeken in de woongedeelten. Het voorstel van den heer Bos werd dan ook verworpen met 6 tegen stom. Op de overige artikelen werden eenige kleine opmerkingen gemaakt. Besloten werd het college van Ged. Staten te be richten, dat de Raad zich met het wetsont werp kan vereenigen. Een wijziging der begrooting 1933 en 1932 werd goedgekeurd. Na afhandeling der agenda deelde de voorzitter mede, dat besloten was in het bestuur der drinkwaterleiding goedkeuring asm te vragen tot beschikbaarstelling van water voor veedrenking voor 10 cent per M3. Geruchten gaan echter, dat de provin ciale waterstaat plannen heeft belasting te heffen voor het hebben van leidingen in de provinciale wegen. Een en ander kan in vloed hebben op den prijs. Betreffende de gasvoorziening deelde de voorzitter mede, dat het overleg tusschen Delft en Pijnaoker was hersteld en men tot overeenstemming was gekomen. Invloed op den prijs zou kunnen hebben de eventueele belasting van den provicialen waterstaat. Door den voorzitter weid ter beschikking van den Raad gesteld een portret van H. M. de Koningin. Spr. stelde voor dit por tret in te lijsten en een plaats te bezorgen in de Raadszaal. Hiertoe werd besloten. Verder vroeg de voorzitter inlichtingen over het gebruik van grint of split bij het teren van den Voorweg. Hierover gaven de leden hunne meening weer. De voorzit/ter deed mededeeling, dat de steunverieening met 6 weken was verlengd en een daartoe strekkend verzoek aan den betrokken Minister Was gedaan. Met ingang van 1 April was de steun verlaagd in ver band met het gedaalde loonpeil. De heer Gareman maakte bezwaren tegen de nieuwe steunregeling en had gaarne ge zien, dat de oude regeling voor dien tijd was gehandhaafd. Hierop geeft de voorzitter inlichtingen fai verband met de door de Regeening gegeven voorschriften. Alvorens de vergadering te sluiten, zeide de voorzitter, dat op hem de niet aange name plicht rustte, het scheidende raads lid, den heer C. H. Brinkers, te danken voor alles wat hij 'heeft helpen tot stand bren gen, en de belangstelling voor gemeenteza ken. Spr. wees op de prettige en veilige om gang, terwijl hij het den voorzitter nimmer lastig maakte. Hij bracht den heer Brin kers hiervoor een woord van dank. Spr. hoopte, dat hij in z'n nieuwe woongemeento een prettige herinnering mocht hebben aan zijn raadslidmaatschap en hoopte dit het afscheid uit de gemeente niet voor altijd zal zijn. Een applaus onderstreepte de woor den van den voorzitter. Hierna sluiting. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdagmiddag om 18.45 uur in het Gemeentehuis. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Ver zoek van het Bestuur der R. K. H.B.S. te Leiden om subsidie, met voorstel van B. en W. 3. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der gemeentebegrooting 1933. 4. Als- voren tot wijziging der gemeente-begroo ting 1934. 5. Alsvoren tot verhuur van een zolder. 6. Verzoek van J. van de Ruit, in zake onderhoud gemeentewoning en huur- verlaging, met voorstel van B. en W. 7. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim, wegens niet aanneming der benoeming door J. Ver woerd. De aanbeveling luidt als volgt: 1. H. v. d. Poel F. No. 99e; 2. W. de Boer, F. No. 91. 8. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener nieuwe verordening op de heffing van een vergunningsrecht en van de betreffende invorderings ver ordening. 9. Rondvraag. VAN ROMMELZAK EN BOBBELTJE. 251. Na een aandoenlijk afscheid van den kapitein, die den redder van zijn schip nog eens met tranen in de oogen bedankte, stapte Jan Rommelzak op Hobbeltje toe, die snuivend en brieschend op hem wachtte. En daar begon de reis door het vreeemde land. 252. Het zag er eigenlijk een beetje leeg en onherbergzaam uit, maar daardoor liet Jan zich niet van zijn stuk brengen. Hij kreeg eer. hooge rots in het oog en dacht, daar moet ik eens achter kijken. En Hob beltje, die al even goed kon klimmen als zwemmen, liet zich niet manen en klom naar boven.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15