Ef f e cte n k oe rs e n VRIJDAG 6 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 STADSNIEUWS CONTACT-COMMISSIE S. L. F. ERKENDE INSTALLATEURS. Aan het verslag van de -Contact-Com missie voor de samenwerking tusschen de Stedelijke Lichtfabrieken en de erkende Installateurs te Leiden over het jaar 1933 is het volgende ontleend: De toetreding van de georganiseerde gas- installateurs tot de Commissie tot zeer in grijpende veranderingen in de samenstel ling. In een op 10 Mei 1933 onder'leiding van den directeur der fabrieken gehouden ver gadering werd de Contact-Commissie in haar nieuwen vorm geinstalleerd. De sedert het overlijden van den heer E. J. Schoo bestaande vacature van een lid namens de Lichtfabrieken werd daar bij vervuld door den heer A. Straatman, terwijl als nieuw lid namens de fabrieken, meer speciaal voor de afd. Gasdistributie de heer J. B. B. Bosse zijn intrede in de commissie deed. Ter vermijding van onnoodig oponthoud en tijdverlies bij de behandeling van za ken, die op verschillend vakgebied (gas resp. electriciteit) liggen, werden twee on- derafdeelingen in het leven geroepen, die ieder op eigen terrein zelfstandig werken. Voorzitter en secretaris zijn voor beide onderafdeelingen dezelfde als hierboven genoemd, terwijl voor de gasinstallateurs nog als derde lid werd toegevoegd de heer W. J. Woestenburg en voor de electrotech- nische installateurs de heer C. J. Eggink. In dit verslagjaar is ten volle verwezen lijkt hetgeen indertijd in het rapport van de Toonwinkel-Commissie werd voorge steld, t.w. samenwerking tusschen de Lichtfabrieken en de gas- en electrotechni- sche installateurs, door middel van een Contact-Commissie, onder een neutralen voorzitter. Bij de vaststelling der verkoopprijzen van de gasverti uikstoestellen, geilend zoo wel bij verkoop in -7en toonwinke' als door de erkende gasinstallateurs, werden, even als bij „Electriciteit", enkele populaire toe stellen met speciale lage prijzen aangewe zen. Ook werden in een loop van het jaar de verkoopprijzen van enkele electrische toe stellen verlaagd; dit was o.a. het geval met een verwarmingskussen, den rotee- renden S. L. F.-stofzuiger en het S. L. F.- strijkijzer. Daarnaast werd een goed elec- trisch theelichtje tegen lagen prijs ver krijgbaar gesteld, terwijl in de rij der S. L. F.-artikelen nog een nieuwe stofzuiger van het keteltype (S. L. F. -M.) in den toon winkel zijn intrede deed. Voor de electrotechnische installateurs werd onder de auspiciën onzer commissie in het voorjaar een cursus gegeven over het onderwerp „De kunst van verkoopen". De vele goede wenken, die ter zake kun dige sprekers in hun voordrachten hebben gegeven, waren alleszins behartigens waard. Hetzelfde geldt voor de gasinstallateurs, die in Juni in de gelegenheid werden ge steld met hun gezellen en het fittersperso- neel der Gasfabriek een cursus te volgen over warmwatertoestellen en voor wie op 25 September een lezing werd gehouden over het onderwerp: Gas verwarming. Buiten het kader van het gewone pro gramma voor de propaganda stonds voorts de medewerking welke gemeenschappelijk door de Lichtfabrieken en de Federatie van Gasinstallateurs in Mei-Juni werd verleend aan een demonstratie ter propa geering van het koken op gas, door een plaatselijk grossier in gasfornuizen. Voor deze demonstratie toonden de dames zoo veel belangstelling, dat tot een tweeden demonstratie-avond werd besloten, die eveneens een volledig succes werd. De propaganda-acties, die de laatste ja ren min of meer burgerrecht hebben ver kregen, werden ook dit jaar in gemeen overleg tusschen de Lichtrfabrieken en de Federatie van Installateurs opgezet en ten uitvoer gebracht. In dit verband wordt herinnerd aan de voorjaarscampagne (schoonmaaktijd) ge zamenlijk voor gas en electriciteit; de campagnes inzake het koken-op-gas (Mei -Juni) en gasverwarming (Sept.-Nov.) en ten slotte de campagne voor het electrische geschenk (Nov.-Dec.). Een voor de maand September voorge stelde campagne voor betere winkelverlich ting werd niet volgens het oorspronkelijke plan uitgevoerd. In de plaats hiervan werd medewerking verleend aan het adviesbu reau (tarieven, verlichtingsontwerpen, e.d.) hetwelk ten behoeve van de deelnemers aan de winkelweek (vóór 3 October) in een der voornaamste winkelstraten van de stad werd ingericht. Alles bij elkaar is ook dit jaar wederom de noodige activiteit betoond en kan, voor al door de officieele toetreding van de gasinstallateurs tot de samenwerking, het jaar 1933 voor onze commissie belangrijk worden genoemd. EERSTE LUSTRUM „DR. SCHAEPMAN". De Alg. Propagandaclub „Dr. Schaepman" zal Donderdagavond ter gelegenheid van het eerste lustrum van haar jaarvergade ring een feestvergadering houden, alwaar als spreker zal optreden de weleerw. heer H. Drost, kapelaan te Rotterdam. Deze feestavond wordt gehouden in den Foyer van Den Burcht. Men houde dezen avond vrij. Arbeidsbeurs Op den 5den April waren 3253 (v. j. 3100) werkzoekenden ingeschreven. De Commissaris van Politie alhier waar schuwt winkeliers tegen een persoon, die Belgische 5 francstukken in betaling geeft, inplaats van rijksdaalders. Deze geldstuk ken hebben veel overeenkomst met eikaar. SANEERINGSPLAN BOUWE- LOUWENSTEEG—PARADIJSSTEEG Request aan den Gemeenteraad Negen belanghebende huiseigenaren heb ben aan den Gemeenteraad medegedeeld: dat zij alle eigenaren zijn van perceelen in het saneeringsplan Bouwelouwensteeg Paradijssteeg alhier gelegen; dat zij hebben kennis genomen van het adres van 26 Maart 1.1. door den Verhuur- dersbond voor Leiden en Omstreken aan uwen Raad gericht; dat zij zich kunnen vereenigen met het daarin vervat voorstel om onteigenings- procedure's te voorkomen; dat zij accoord willen gaan met den prijs voor deze te onteigenen perceelen vast te stellen door drie deskundigen, zonder voor dracht door den heer kantonrechter te Leiden benoemd; redenen, waarom adressanten uwen Raad beleefd verzoeken, aan genoemd voorstel van den Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken wel uw goedkeuring te willen verleenen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3217 Naamlooze Ven nootschap Handel en Industrie Maatschap pij „Rhenania" voorheen firma J. R. Schou ten, Alphen aan den Rijn, Stationstraat 52. Uittr. Comm.: M. A. Hoogendijk, Alphen a. d. Rijn, d.d. Juli 1930 en C. van Ingen, dd. Oct. 1931. 4895. J. P. Bekker, Katwijk aan den Rijn, Valken burger weg 9, timmerman en aannemer. Overl.: E.: J. P. Bekker, Katwijk aan den Rijn, dd. 26 Maart 1934. Wijz. han- delsn. in: Wed. J. P. Bekkerv. d. Wiel. N.E.: Wed. N. Bekker—van der Wiel, Kat wijk aan den Rijn. 3350. J. Vooys, Katwijk, Badstraat 7, slagerij. Vest. fil.: Katwijk, Secr. Varkevis- serstraat 36. 5167. Wasch-, Glans- en Strijkinrich- ting „De Ozon", Leiden, Hoogewoerd 70. Uittr. E.: B. J. Schneiders, Leiden, dd. 1 Febr. 1930. N.E.: A. M. Guit, Leiden. 24. „De Landbouw", Katwijk aan Zeee, Voorstraat 22b. Handel in melk, kaas, boter en vleeschwaren. Uittr. E.: J. Arnoldus, Katwijk aan Zee dd. 16 Maart 1934. N.E.: D. M. Parlevliet Nzn., Katwijk aan Zee. Nieuwe i n s c h r ij v i n g e n 6374. W. den Duik, Katwijk aan Zee, Secr. Varkevis- serstraat 37, banketbakkerij, kokerij. E.: W. den Duik, Katwijk aan Zee. 6375. Firma „Parlevliet's Cut Flower Supply" en „D. Parlevliet Rijnsburg" (B.P. Rijnsburg, Sandtlaan 22. Venn.: J. Timmers Rijnsburg, Chr. Eggink, Voorschoten; J. Eggink, Voorschoten. MUZIEK Concert Mij. t. b. d. Toonk. en Mij. v. T.k. Zooals reeds eerder in dit blad is mede gedeeld, organiseert de afdeeling Leiden der Mij. t. B. d. Toonkunst in samenwer king met de Mij. voor Toonkunst alhier op 12 April a.s. een concert voor houders van kaarten der beide Maatschappijen en andere belangstellenden. Het programma vermeldt als eerste het Requiem van Mozart. Na de pauze zal het Nederlandsch Kamerorkest, dat de begelei ding verzorgt, een Concertino voor klein orkest van Albert Roussel ten gehoore brengen. Tot besluit wordt, op veelvuldig verzoek, een herhaling gegeven van het fijne werkje van Respighi, Lauda per la Nativita del Signore, een goede gelegen heid voor hen, die dit het vorig jaar ver zuimden, het nu te gaan hooren. In de rij van doodenmissen neemt Mo- zarts Requiem een wel zeer eigen plaats in. Minder machtig dan het werk van Ber lioz of Verdi, is het, als alles, wat de ge niale Wolfgang schreef, van een eenvoud en innigheid, die tenslotte toch dieper ont roert. Over het geheel ligt de verklaarde stemming van een afscheid van het leven. De beknopte vorm is tevens oorzaak, dat de aandacht geen oogenblik verslapt. Dë rouwstemming van het Requiem wis selt af met de ontzetting, die de zondige mensch gevoelt voor den Oordeelsdag en de majesteit van den grooten Rechter, wel ke stemming weder plaats maakt vooreen nederige smeekbede om genade. In scherp contrast wisselt het confutatis der mannen stemmen af met het onaardsche Voca der vrouwenstemmen waarna beiden zich we der vereenigen tot een ootmoedig gebed. Hierop vertolkt het Lacrymosa op tref fende wijze de smart, die den verdorven mensch te wachten staat. In het Domine Jesu volgt een dringend beroep op de tus- schenkomst van Christus, naar de belofte, eens aan Abraham gedaan. Het Hostias, waarin de weemoedige herinnering leeft aan hen, die van ons zijn heengegaan, vormt wel een hoogtepunt. Het Sanctus en Bene- dictus zyn hierop als het ware een verhe ven antwoord in den vorm van een lof zang, waarin de verzekerdheid van Gods glorie en goedheid tot uiting komt. Met een hernieuwde smeekbede voor de rust der gestorvenen besluit dit wonderbaarlijk mooie koorwerk, waarin ook het solisten kwartet een zeer dankbare partij te ver vullen heeft. Over de Lauda is het vorig jaar op deze plaats, reeds uitvoerig geschreven. Ten overvloede moge hier in herinnering ge bracht worden, dat deze compositie voor solo-stemmen, koor en zeer beknopte be geleiding, bestaande uit 2 fluiten, 2 obo's, 2 fagotten, Engelsche hoorn, triangel en piano, geheel het karakter van een pasto rale draagt. Het is een uiterst fijnzinnige weergave van het bijbelverhaal over de geboorte van Jezus, waarin vooral de her ders, die het Kindje komen aanbidden, een belangrijke rol vervullen. De instrumen tatie, zoowel als het vocale element, zijn buitengewoon doorzichtig gehouden en passen zich volkomen aan den mooien oud- Italiaanschen tekst aan. Zooals reeds vermeldzullen aan deze uitvoering hun medewerking verleenen het Hollandsch Vocaal Kwartet en het Ne derlandsch Kamerorkest, terwijl het ge heel staat onder leiding van Richard Boer. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RUNLAND. De hoofdingelanden en plaatsvervangend hoofdingelanden van Rijnland kwamen in vergadering bijeen ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den hoogheemraad Jhr. Rutgers van Ro zenburg. Gekozen werd als no. 1 op de voordracht J. Biemond te Abbenes, no. 2 P. Heemskerk te Rijp wetering, no. 3. Jhr. Beelaerts van Blokland te den Haag. Bij de gisteren gehouden verkiezing werd in het 2e district tot hoofdingeland herko zen Jhr. mr. Tedinger van Berkhout, tot pl.v. hoofdingeland de heer L. G. Prins; in het 3e district werd gekozen tot pl.ver. hoofdingeland de heer O. de Kok te Haar lemmermeer; in het 13e district werd her kozen als hoofdingeland de heer J. Duinis- veld te Zoetermeer (met 434 van de 813 geldige stemmen) en tot pl.v. hoofdingeland de heer G. van Wijk (met 526 van de 763 stemmen); in het 11e district werd als hoofdingeland herkozen de heer J. Van Spengen te Rijswijk, tot pl.v. hoofdinge land werd herkozen de heer H. J. Lafeber te Rijswijk. LAATSTE BERICHTEN Drie wagons van goederen trein ontspoord. Nabij het station Mijdrecht, Hedenmorgen te ruim 7 uur zijn even buiten het Station Mijdrecht van een lan gen goederentrein, komende uit de richting Utrecht, de drie laatste wagons geladen met kolen, door tot dusver nog onbekende oorzaak ontspoord. De goederentrein moest even buitn Mijdrecht wachten op he'c passeeren van d^n personentrein, die te 6.55 uur uit Uithoorn vertrekt. Teneinde den wissel vrij te maken moest de goederen trein een eindje worden opgetrokken. Ver moedelijk tengevolge hiervan heeft de ont sporing van de drie laatste wagons plaats gehad. Deze drie wagons zijn ernstig be schadigd, ook is belangrijke schade aan den spoorbaan toegebracht. Gelukkig hebben geen persoonlijke ongevallen plaats gehad. Het treinverkeer ondervindt, daar de spoor baan versperd is, aanmerkelijke vertraging. De dienst wordt onderhouden tusschen MijdrechtNieuwersluis en tusschen Uit hoornMijdrecht Reizigers in beide rich tingen moeten in Mijdrecht overstappen. Uit Utrecht is een materiaaltrein aange vraagd, teneinde met het opruimingswerk te kunnen beginnen. Vermoedelijk zal dit geruimen tijd duren. DOODELIJKE AANRIJDING. De politie te Maastricht is er in geslaagd den chauffeur en zijn medeplichtige te vin den, die Vrijdagavond laat op de groote weghelling van Maastricht naar Tongeren (B.). den 40-jarigen werklooze v. H. doo- delijk hebben aangereden. Het zijn R. en H. uit Nieuwenhagen, die verklaren dronken te zfjn gewest. IN ZEE VERDRONKEN. Men meldt ons uit 's-Gravenhage: Hedenochtend omstreeks vijf uur heeft de schipper van een Scheveningschen botter aan het politiebureu Duinstraat medege deeld, dat in den afgeloopen nacht om streeks 2 uur, terwijl hij zich met zijn vaartuig pl.m. 6 mijl uit de kust tegenover Monster op zee bevond, de 46-jarige ma troos M. B., wonende in de Zeezwaluw straat overboord is gevallen en vermoede lijk is verdronken. De schipper en de knecht hoorden plotseling een schreeuw en bemerkten toen, dat de matroos zich niet meer aan boord bevond. Zij hebben ter plaatse nog een uur rondgevaren, doch niets meer van den verongelukte bemerkt. BOSCHBRAND. Uit Maastricht wordt gemeld: Het fraaie bosch onder de gemeente Bunde is door brand vernield. DEPUTATIE UIT TWENTHE BIJ MINISTER COLIJN Hedenmiddag is bij den voorzitter van den raad van ministers, dr. H. Colijn, een deputatie van vier personen geweest, t.w. de heeren D. W. van Hattem, voorzitter van het federatief verband van bestuur dersbonden in Overijssel; H. Voogdgeert, voorzitter van het gewest Overijssel der Sociaal-Democratische Arbeiders Partij en A. van Petten en C. van Brenk, werklooze arbeiders uit 'Twenthe, betrokken bij de voorgenomen steunverlaging. Deze deputatie heeft minister Colijn aan geboden een petitionnement van 50.812 handteekeningen van meerderjarige inwo ners van Twentsche gemeenten, n.l. En schedé, Lonneker, Hengelo, Almelo, Goor en Oldenzaal. Het petitionnement behelst het verzoek aan de regeering om de voor genomen steunverlaging voor Twentsche werkloozen niet in te voeren. Naar men ons mededeelde, vormden de onderteeke naren, gezien hun aantal, ongeveer vijf-en- twintig percent van de meerderjarige be volking der zes genoemde gemeenten. De gewestelijke Raad van Nederlandsch Ver bond van Vakvereenigingen en S.D.A.P., heeft het petitionnement in vier a vijf dagen georganiseerd. Namens de deputatie heeft de heer Van Hattem jegens minister Colijn het peti tionnement mondeling toegelicht. Volgens mededeeling van de deputatie antwoordde de minister-president de ge hoorde opmerkingen, te zullen overbrengen aan zijn ambtgenoot van sociale zaken en de zaak te zullen overwegen. Het onderhoud heeft ongeveer een half uur geduurd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. G e b o re n Philippus Adrianus, zoon van R. Kooien en M. J. H. C. Bodijn Ja cobus Leonardus Josephus, zoon van Th. Versteg en J. M. Verlaan Maria Johanna dochter van A. C. L. A. Castelein en J. E. Tabben Agatha Catharina Maria, dochter van J. P. Vreem en D. H. M. Tobé. Ondertrouwd: G. J. A. Juffermans jm 26 jaar en A. Griffioen jd. 29 jaar W. Wallaart jm. 25 jaar en E. J. M. Tibboel jd. 21 jaar. Getrouwd: S. W. Tromp jm en M. de Blauw jd. Overleden: R. Bakker zoon 10 dagen CRISIS ZUIVEL-CENTRALE. De Crisis Zuivel-Centrale maakt bekend dat voor de week van 8 tot en met 14 April de prijs van het crisisbotermerk en die van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter zijn vastgesteld op f 1 per kg. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Een geslaagde noodlanding. Hedenochtend heeft een militair vliegtuig bemand door twee militairen een noodlan ding gemaakt op een land achter den Hout handel van de Firma van der Ham aan den Westvlietweg 71 onder de gemeente Stompwijk. Het vliegtuig dat uit de richting Den Haag over de Vliet kwam, streek rakelings langs een houtloods en kwam in een dro gen greppel op het land daarachter gelegen terecht. Op eigen kracht van de motor kwam het toestel uit den greppel op het land te staan. De vliegeniers bleven ongedeerd. Ook bet vliegtuig scheen geen noemenswaardige averij te hebben opgeloopen. Om 9 uur was het vliegtuig een twee dekker van het vliegkamp De Koov vertrokken met bestemming Waalhaven. Na op Schiphol te zijn geweest bevonden de vliegers dat de motor warm liep; de oor zaak daarvan lag in een hapering van de radiateur-jaloezieën, welke waren dicht ge vallen. Besloten werd een noodlanding te maken op een der weilanden achter de gas fabriek van Voorburg. De landing verliep zonder eenig incident, te 10.45. Personeel van de firma Enkes uit Voor burg was spoedig aanwezig om de radia- teor-ialoezieën te repareeren. Burgemeester Keyzer van Stompwijk en Veur bevond zich mede op het terrein. Te ruim kwart over twaalf was de re paratie geschied en teeen half een ver trok na eenig proefdraaien, de Z. 15 naar Waalhaven. TELEGRAMMEN ONTPLOFFING IN EEN STEEN GROEVE. PARIJS, 6 April. (V.D.). Gisteren vond nabij Vitré een ontploffing plaats in een steengroeve, waarbij door rondvliegende ijzerdeelen twee arbeiders werden gedood en een derde levensgevaarlijk gewond. Door tot nog toe onbekende oorzaak ontplofte een met samengeperste lucht gevulde stalen cylinder. Een opzichter wiens kleeren in brand vlogen, had de tegenwoordigheid van geest in een meertje te springen, zoodat hij ongedeerd bleef. .RORSCHACH, 6 April (V.D.) Te Reb- stein bij Rorsbach aan het meer van Con- stanz brandden gisteren drie woonhuizen af, waarbjj een vrouw, die niet meer kon ontkomen, in de vlammen om het leven kwam. GROOTE BRANDEN IN POLEN. LEMBERG, 6 April. (V.D.) Tengevolge van een brand, ontstaan bij het bakken van Paaschbrood in een oven, werden gis teren te Denyzof bij Tarnopol 150 huizen vernield. In het dorp Czizof werden door een dergelijk ongeluk 30 huizen door brand vernield. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 April. Vee. Aanvoer: 1325 runderen, 488 kalveren, 1319 schapen, 1192 varkens, 710 biggen, 10 paarden, 13 bokken en geiten. Prijzen: 16 stieren f 75235, 36 —52 cent handel matig; 279 kalf- en melk koeien f 120245, handel stug; 730 vare koeien f 85160, handel vlug; 283 vette ossen en koeien f 130240, schoon aan de haak 3260 cent, handel matig; 26 vette kalveren f 3075, schoon aan de haak 60 100 cent, en 462 nuchtere kalveren f 58, handel zeer traag; 1269 vette schapen f 13 22, handel traag; 50 lammeren. vette lammeren f 1224, handel traag; 482 mest- varkens f 1123 handel traag; 710 biggen f 58, handel traag; 10 paarden f 90230. Kaas. Aangevoerd 74 partijen. 56 par- tijesn Goudsche kaas en 18 partijen Leid- sche kaas. Besteed werd voor: le soort Goud sche kaas f 1819, 2e soort f 1517, le soort Leidsche kaas f 1822 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas flauw. LEEUWARDEN, 6 April. Vee. 132 Enter stieren f 65110, 86 Twenter stieren f 110 240, 425 vette koeien f 110190 per stuk, 3455 cent per kg.; 1268 melk- en kalf- koeien f 110235, 470 pinken f 4585, 62 vette kalveren f 2058, 1116 nuchtere kal veren f 24, 306 vette schapen f 9—24, 38 weideschapen f 817, 576 vette varkens f 3080 per stuk, 3034 cent per kg.; 36 magere varkens f 1540, 215 kleine biggen f 510, 25 bokken en geiten, 36 paarden. Totaal aanvoer 4791 stuks. Kaas. Sleutelkaas f 919, Goudakaas f 1633, Edammerkaas f 1625. Aanvoer 8438 stuks. Boter. Mijnboter f 1.39, 1.38, f 1.36 per kg., veilingboter f 1.171,21. Aanvoer 25 zesde en 1 twaalfde vaten. Commissie f 43. ALKMAAR, 6 April. Kaas. Aangevoerd 48 stapels, zijnde 84.000 kg. Fabriekskaas kleine f 20,Fabriekskaas commissie f 16, Boerenkaas kleine f 17.50 en Boerenkaas commissie f 20 per 50 kg. Handel matig. NIEUWKOOP, 5 April. Eierenveiling. Aanvoer 6144 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.002.30 en eendeneieren f 1.401.60 per 100 stuks. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 6 April 1934 Industrie: Alg. Kunstz. Unie 43% 43 Berkels Patent 18 19% Calvé Delft c. v. A 55% 55Vs Küchenm. Acc. l%8 Ned. Ford 157% 158 Philips Gem. Bez. 245% 243% Uni Lever 795/8 79%/% Petroleum: Kon Olie 1®5% Perlak 104% 104l/2 Rubber: A'dam Rubber 105% 104% Deli Bat Rubber 47% Vico 591/2 59% Serbadjadi 34 34 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 40% 41 Oude Boot 6% 6 Mijnbouw: Boeton 7 7 Alg. Explor. Mij. 130% 132 Suiker: H.V. A'dam «0«JVl Vorstenlanden 24 -3% Java Cultuur 92 91 /2 N.l.S.U. 75 75 Tabak: Deli Mij. 125 124%/5 Senembah 147 149% Deli Bat Tabak 120% 126ty3 Oostkust 201/2 26 Am. Fondsen: Am Smel'ing 27% 26% Anaconda fi9/i6 ®15/i8 Ass. Gas en Elec l'/s 1% Bethlehem Steel 26%6 261/lö Cities Service 2 2%6 Central Public. Continental Ou H^/is 121/iö Gen Aviation 4% 4% Lnt. Nickel 17:t/ia 17V9.-ndir. Kennec. Copper 1211/16 13Va Milwaukee 4%a 4l/ic ld. Pref. 6% 6 "As/3/* Keesport Tin PI. 65 55 North American Hn/i6 11'/gendiv. Nevada Shell Union 6% 6% Unit. St Leather 6% Union Pacific 79 77 Wabash 2% 2% Tidew. Aas. Oil 6% 7%a United St. Steel 32%6 31% WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 58.721/2 Londen 7.613/4 New York L473/4 Parijs 9 75-% Brussel 34 59 Zwitserland 47 88 Milaan 12 75 Madrid 20 25 Oslo 38 25 Kopenhagen 34 Stockholm 89.25 Weenen Praag 6 16 Boedapeat Prologatie 2 pet. BEURSOVERZICHT De stemming op de Amsterdamsche ef fectenbeurs viel heden eenigszins tegen. De vrij vaste houding van Wallstreet en de berichten, dateen verzachting van de Ame- rikaansche effectenwet wordt overwogen, maakten een goeden indruk. Daarentegen werd de markt eenigszins verontrust door de dreiging van nieuwe arbeidsmoeilijkhe- den in de V.S., daar de werkgevers in de automobiel- en staalindustriezich blijven verzetten tegen de vrije organisatie der arbeiders en de kans óp een concurrentie strijd in de Amerikaansche automobielnij verheid in verband met de plannen van Ford. Eenige ontstemming wekte daarbij de vaste houding van de geldmarkt, hoewel heden voor prolongatie een iets lagere no teering tot stand kwam, n.l. 2 pet. De Ne- derlandsche en Ned. Indische beleggings- markt was ongeanimeerd. De 4 pet. leening Nederland daalde tot 99 7/8. Duitsche obli gaties waren gedrukt. Youngleening opende vast, doch daalde later tot onder het vori ge slot. Van de Industrieelen konden zich Philips opnieuw 2 pet. verbeteren. Aku's waren onveranderd. Ned. Ford haalde een openingsverlies van 2y» pet. grootendeels weer in. Unilevers zetten vast in, doch ver keerden later in reactie. Rubbers waren gedrukt en stelden zich fraetioneel lager. Van de Suikers verloren H.V.A.'s 2v$ pet. in verband met de reactie van den pro- ductenprijs. Kon. Olies waren vast. De eer ste koersen stelden zich op 166, doch deze noteering kon zich niet handhaven. De Amerikaansche soorten hadden een over eenkomstig verloop. Redjangs waren ge vraagd, hetgeen in een koersstijging van 5 pet. tot uitdrukking kwam. Tabakken wa ren verdeeld. Amerikanen gaven slechts ge ringe koersverschillen te zien.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3