R.K. LANDB0UWWINIERSCH03L VRIJDAG 6 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 13 LAND- EN TUINBOUW DE WEDLOOP OM EEN MELK- CONTRACT. Methoden van verkapt premie-stelsel. Men schrijt aan de „Msb." Koopers en verkoopers van consumptie- melk sluiten met elkaar contracten af, docih de heele regeling, die op 1 April moest in gaan, hangt nog in de lucht aangezien de Crisis Zuivel Centrale zelf nog geen enkel contract heeft goedgekeurd en het zoo be langrijke papier derhalve elke rechtsgeldig heid mist. Een belangrijk papier is zoo'n consump- tie-meikcontract inderdaad. Er is te veel melk, er zijn te veel melkveehouders, men doet derhalve z'n best om een contract machtig te worden. Het individualisme viert weer hoogtij, met als gevolg practij- ken, die bij de instelling van een centraal inkoopbureau en in overleg met de betrok ken organisaties grootendeels zoo niet ge heel hadden voorkomen kunnen worden. Het consumptiemelkcontract en zijn re geling is bedoeld als steun voor ie boeren, maar het typische' in de affaire is dat de handel kan decreteeren. Hoe krijg ik een contract? Deze vraag stelt zich elke melkveehou der, al dan niet gedurende het vorig jaar bezitter van een contract. Niet allen kunnen een contract machtig worden. Maar met „offers" is wel iets te bereiken. Dit brengen van offers, hetgeen een verkapt premiestelsel inhoudt, gebeurt op de volgende manieren: le. Inkoopers van melk hebben nog schuld af te doen aan de boeren. Bedoelde inkoo pers willen nu met den betrokken boer wel een contract afsluiten, doch tegen kwijt schelding van de nog bestaande schuld. 2e. Inkoopers en verkoopers sluiten een officieel contract, doch maken daarnaast een geheime overeenkomst, volgens welke de melk tegen een hal ven cent per liter goed- kooper zal geleverd worden. 3e. Inkoopers wenschen wel een contract te maken, doch dwingen de boeren gedu rende enkele weken de melk gratis te le veren. 4e. Tot nog toe deponeerder de inkoopers bij de boeren hun kannen ter vulling. Thans kunnen enkele boeren wel een contact krij gen, mits zij zelfs ook de kan.cn leveren. 5e. De usance was tot nog toe, dat de melkprijs der C. Z. C. werd berekend „af boerderij". Alwe'er kunnen nu boeren een contract krijgen, mits zij de melk franco thuis bij den kooper afleveren. De veilingen kelderen. Gelijk bekend, a t de Crisis Zuivel Cen trale de veilingen een overbodigen schakel bij de melkregeling. Of bij uitsluiting daar van een stuk organisatiewerk zou verdwij nen, deed minder ter zake. De veilingen konden haar gang gaan als zij zich maar aan bepaalde voorwaarden hielden. Deze zijn: cent afdracht per liter. De boeren krijgen derhalve een cent minder als ze over de veilingen melk leveren. 1/4 cent inkoopprijs hooger, d.w.z. de boeren betalen geer afdracht meer, doch de koopers moeten 1/4 cent per liter meer be talen als zij op de veilingen koopen. Doen ze niet Contracten afsluiten zonder afdracht voor een der partijen, derhalve administreer en voor eigen rekening en innen van gelden op eigen risico. Tegen dergelijke voorwaarden die den dood der veilingen o.a. reeds door ledenver lies beteekenden is krachtig geprotesteerd. Het heeft niet mogen baten. De C. Z. C. houdt aan haar voorwaarden vast en heeft alle tegenvoorstellen afgewe zen. DE L. T. B. EN DE BLOEMBOLLEN KWEEKERS. In de „R. K. Boeren en Tuindersstand" (het 'orgaan van den L. T. B.) troffen wij het volgend verslag aan van een vergade ring van L. T. B.-leden in de „Bollen streek" te Lisse, gehouden 15 Maart: Aanwezig: De heeren G. W. Kampschöer, Algemeen Voorzitter van den L.T.B., Jac. Groen Azn., Voorzitter Tuindersvakbond van den L.T.B., Ir. W. J M. Dekker, Alge meen Secretaris van den L.T.B., terwijl de VOORHOUT. VAKSCHOOL VOOR lANDBOUWERS en VEEHOUDERS Huisvesting bij Eerw. Broeders Geestelijk Adviseur was verhinderd aan wezig te zijn. Verder waren aanwezig leden der L.T.B.- afdeelingen Lisse, Hillegom, Noordwijk cn Voorhout. Voorzitter was de heer P. Warmerdam te Lisse. De voorzitter opende de vergadering met een inleiding, waarna de heeren G. W. Kampschöer en Jac. Groen Azn. het woord voerden. Hierna was het woord aan de vergade ring. De oprichting van onderafdeelingen voor Bloembollenkweekers heeft in de Bollen streek nogal wat stof opgejaagd. M«n scheen door onjuiste voorlichting de idee gehad te hebben, dat de L.T.B. het wilde aansturen op een Katholieke Beurs, een Katholiek Scheidsgerecht enz. De toelich ting door de voorgaande sprekers wierp daar een geheel ander licht op: onder onze leden toch hebben wij bollenkweekers en ook hunne belangen behooren thuis in onze organisatie. Dit belang zal beter gediend worden, wanneer de leden-bollenkweekers zich in eerste instantie in onderafdeelingen combineeren: zoo wordt de actie geboren en zal hel; Bestuur geprikkeld worden zijne bijzondere aandacht te schenken aan de so ciale belangen der bloembollenkweekers. Het gaat dus niet om den bol als zoodanig, maar om de sociale belangen der bloembol lenkweekers zelf. Zij zijn menschen en hun belang is nog altijd hooger dan dat van het door hen gekweekte product. De vergadering kon zich, na eenige in lichtingen omtrent de detail-punten te heb ben gevraagd, geheel met deze gedachte vereenigen. Geforceerd optreden kan ner gens, ook hier niet gunstig werken, terwi.il een geleidelijke uitbouw, ondersteund door alle katholieke bollenkweekers, ongetwij feld succes zal afwerpen. Het was een geanimeerde vergadering, welke veel misverstand heeft weggenomen en naar het ons voorkomt de belangstel ling en het enthousiasme voor de L.T.B.- actie heeft gaande gemaakt, aldus het ver slag in „De R. K. Boeren- en Tuinders stand". RECHTZAKEN POLITIE-AGENT VERLIET ZIJN POST. Van gemeente schadevergoeding geëischt wegens doodelijk ongeluk. Gisteren werden de pleidooien gehouden voor de Arr. Rechtbank te Almelo in een belangwekkende civiele procedure contra de gemeente Enschede. Omstreeks Maart 1931 is op een bouw werk aan de Kalanderstraat te Enschede een aannemer verpletterd onder een zwa- ren ijzeren balk, doordat, tijdens het op- hijschen daarvan, een auto tegen een staaldraad reed, waardoor de hijschinstal- latie kantelde en de balk naar beneden stortte. De ter waarschuwing van het verkeer ter plaatse aanwezige agent van politie had even zijn post verlaten, waardoor de auto in een onbewaakt oogenblik was ge passeerd en het ongeval veroorzaakte. De agent werd dan ook veroordeeld door de rechtbank, wijl door zijn schuld de aan nemer was gedood. Thans vorderen de ouders van den ver- slagene van de gemeente Enschede wegens het verlies van hun kostwinner een bedrag aan schadevergoeding en wel in eens 15000.of 35.— per week. Namens de gemeente Enschede werd door mr. te Winkel de aansprakelijkheid der gemeente in twijfel getrokken, de grootte van de gevorderde schadevergoe ding betwist, teiV/ijl de verslagene geen kostwinner zou zijn geweest. Voor de ouders treedt mr. baron Sloet tot Everlo op, terwijl gisteren door jhr. v. Bönning- hausen voor hen werd gepleit. De rechtbank zal op 17 Mei a.s. vonnis wijzen. VROUW DOODGEREDEN. O. M. eischt vrijspraak. Zondagmiddag 11 Februari, des middags te één uur, keerde een inspecteur van po litie te Haarlem, met een auto terug uit Amsterdam. Bij dezen rit werd op de Ara- sterdamschevaart een vrouw aangereden en gedood. Gisteren b handelde de Haarlemsche rechtbank deze zaak, onder leiding van mr. Strick van Linschoten. De bijzittende rech ters waren mr. Pit en mr. Van Schaeck Mathon. Het O.M. werd waargenomen door mr. A. E. Andringa. In deze zaak werden niet minder dan negen getuige» gehoord. Verdediger was mr. Volkers. Dr. Hulst legde verklaringen af over de doodsoorzaak. Een getuige-des- kundige had een onderzoek ingesteld naar het remvermogen van de.i politie-auto, dat volkomen in orde was. De juffrouw, die tegelijk met het slacht offer had willen oversteken, zette uiteen, hoe het ongeval gebeurd was. Het over steken geschiedde niet dwars doch schuin over den *veg. De naderende auto reed niet bijzonder hard en er was 40 tot 45 M. afstand tusschen de» auto m de fietsers. De president „Waarom bleef u niet op het fietspad daar ter plaatse?" Getuige: „Omdat het slachtoffer nog te gen mij riep: Kom meid, schiet op, je red het nog wel." Inspecteur W. had onmiddellijk na het ongeval ter plaatse opmetingen verricht en de remsporen op den weg nog aangetrof fen over een lengte van twaalf en achttien meter. Een bewoner aan d An^terdam- schevaart zat voor het raam van zijn wo ning en zag het ongeluk gebeuren. Zijn indruk was, dat voor het oversteken van den weg de afstam" te kort was. Getuige had niet gezien, dat het slachtoffer op het laatste moment nog geweifeld zou hebben en weer terugkeerde. Een and?re bewoner zag, dat de aanko mende auto vaart minderde. Deze getui ge had zeer positief gezien, dat het slacht offer niet naar links ging en toen weer naar rechts terug week. De aangeredene werd als het ware geschept en tegen den grond gesmakt. Mr. Pit: „Hebt u dus geenerlei weifeling bemerkt?" Getuige: „Neen". Mr. Volkers, de verdediger: „Maar voor de politie hebt u verklaard, dat het slacht offer wel weifelde". Er ontstond aan de rechterstafel een ingewikkelde discussie aan de hand van de situatieteekeningen, waaraan ook de officier van justitie deel- Getuige K. stond op den hoek van de Helmersstraat en was getuige van het on geval. Hij meende, dat, indien verdachte meer tegenwoordigheid van geest had ge had, er geen aanrijding was gevolgd/ Het slachtoffer veranderde niet van richting, waardoor de autobestuurder zeker niet in de veronderstelling gebracht kon worden, dat hij de wielrijdster rechts mocht pas- seeren. Van den beginne aan had verdach te moeten stoppen en niet doorrijden. Getuige L. ad wel een weifeling gecon stateerd, doch slechts zoo kort, dat daaruit niet geconcludeerd mocht worden om rechts te passeeren. Mr. Pit: „Hoe lang heeft het slachtoffer toen rechtdoor gereden?" Getuige: „Ongeveer vier meter". Een andere getuige reed met zijn auto achter den aanrijdende auto. Eerst had de politieauto hem ingehaald en daarbij was veel harder gereden dan 50 K.M., want dat was getuige's eigen snelheid. De president: „Zag u, dat verdachte's wa gen geremd heeft?" Getuige: „Zeker, want in tijd van ja of neen zat ik er haast bovenop. Daarna reed verdachte door met vol gas. Had de auto bestuurder het bij den eersten keer rem men gelaten, dan was er niets gebeurd." De president: „Heeft u met uw hernieuw de signalen juis geen weifeling veroor zaakt?" Verdachte: „Zij reed toch midder op den weg en daardoor meende ik, dat zij begre pen had, dat ik haar rechts zou voorbij gaan." De president: „Maar zij heeft u geen ken nelijk teeken gegeven, dat u haar rechts mocht voorbijreden. Ik acht dit toch in hooge mate onvoorzichtig." De officier van justitie, zijn requisitoir nemende, achtte het moielijk om in deze zaak te bewijzen, dat er hoogst roekeloos en onvoorzichtig gereden is. Maar wel is er een zekere mate van schuld aanwezig. Al hoewel de snelheid matig was en het rem vermogen van den wagen in orde bevon den was. De schuldigheid vindt haar oor zaak in het verkeerd passeeren. De weife ling van het slachtoffer was zeker een omstandigheid waardoor de autobestuur der in verwarring werd gebracht. De keu ze van het middel om rechts te passeeren, achtte spreker niet gelukkig, doch hierin zag de officier niet een zoodanige roeke loosheid of onvoorzichtigheid, dat er straf moest volgen en requireerde vrijspraak. De verdediger, mr. Volkers, kon na den eisch van den officier van justitie zeer kort zijn en sloot zich na uitvoerig de zaak ge memoreerd te hebben, bij het requisitoir van het O. M. aan. Uitspraak volgt over veertien dagen. „Vooruit". VERPLEEGSTER VRIJGESPROKEN. Te veel fosfor In de levertraan gedaan. De Haagsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de 46-jarige hoofd verpleegster A. v. d. J., die op 5 October van het vorige jaar aan twee kinderen van haar schoonzuster, die op medisch advies fosfor-levertraan moesten gebruiken, le vertraan had gegeven waaraan zij zelf den fosfor had toegevoegd. Ze beging daarbij de vergissing om duizendmaal de voorge schreven hoeveelheid te gebruiken. Het ge volg is geweest, dat een tweejarig jongetje ernstig ziek is geworden en dat zijn 4-ja- rig stiefbroertje is overleden. Voor veertien dagen heeft de officier van justitie een voorwaardelijke gevan genisstraf van een maand geëischt. De rechtbank sprak de verpleegster vrij, daar zij het ten laste gelegde niet bewezen achtte. MOLESTATIE VAN BURGEMEESTER. Gisteren heeft het Hof arrest gewezen in de zaak tegen de gebroeders V., werklooze bouwvakarbeiders, die op 16 September den burgemeester van Assendelft hadden gemolesteerd, toen deze hun mededeelde, dat hij niet gerechtigd was hun de onder steuning, dóe zij tot dan toe hadden geno ten, uit te keeren. De oudste der beide broers had den bur gemeester een slag in het gezicht gegeven, terwijl de jongste een bundel bankbiljetten had gegrepen. Hierna hadden zij het lokaal verlaten, de bankbiljetten hadden zij een kwartier Icter teruggebracht. Op 9 November had de rechtbank te Haarlem de beide broeders ieder tot acht maanden gevangenisstraf veroordeeld, den oudsten wegens mishandeling, den jongste wegens diefstal. De procureur-generaal, mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten, had bevestiging van het vonnis der rechtbank geëischt, het Hof veroordeelde ieder der beide verdach ten tot zes maanden gevangenisstraf. De Rotterdamsche kantonrechter heeft schriftelijk vonnis gewezen in een zaak van den 33-jarige garagehouder H. M., te Rhoon, die, heeft terechtgestaan wegens het in wer king houden van een autobusdienst tusschen Rotterdam en Poortugaal. In zijn vonnis heeft de kantonrechter, o.m. overwogen, dat hoewel met particu liere auto's zeer zeker een dienst in den zin van de wet (op de openbare vervoermidde len), kan worden uitgeoefend, in casu niet is gebleken, noch bewezen, dat verdachte dit heeft gedaan, daar toch het in de wet voor een „dienst" vereischte criterium van „geregeld vervoer" niet is komen vast te staan. Een geregeld vervoer moet volgens den kantonrechter niet alleen geacht worden, een vervoer te zijn op „geregelde tijdstip pen," ter kennis van het publiek gebracht op eanigerlei wijze, dan wel voor het pu bliek en speciaal het reizend publiek van algemeene bekendheid, doch bovendien en vooral een „vervoer," waarop door de per sonen, die vervoerd wenschen te worden, geen invloed hoegenaamd kan worden uit geoefend; in dit geval daarentegen deden de personen, die vervoerd wenschten te worden, daarvan verdachte schriftelijke mededeeling. Het vervoer geschiedde dus zoo alleen op die uren en dde frequentie, waarop en naarmate zich vooraf personen ten vervoer hadden aangemeld, waarbij bo- „OSALON" is thans de stijfsel. Prima, Hollandsch Fabrikaat, Waardóór ied're huisvrouw altijd Met Pleizier te strijken staat. „OSALON" maakt 't werk gemakk'lijk, Geen slijtage, vlugger klaar; „OSALON" biedt zooveel voordeel, 'n Pak kost 15 centen maar. (127) vendien nog komt, dat de in casu gevolgde wijze van controle, n.L op slechts enkele dagen en dan nog alleen op de uren, waar op de bussen van de R.T.M. rijden, niet in de tussehen-uren, z.i. ten eenenmale onvol doende is geweest, het begrip van een ge- regelden dienst te vestigen. Tenslotte heeft de kantonrechter ten overvloede nog overwogen, dat het proces verbaal van 8 Maart 1934 z.i. buiten be schouwing moet blijven, gezien den tijd en de wijze, waarop het werd opgemaakt en de personen die daarin optraden als „aange vers." De kantonrechter is op grond van dit al les dan ook tot de conclusie gekomen, dat verdachte niet geacht kan worden een dienst in den zin der genoemde wet te heb ben onderhouden, zooals hem is ten laste gelegd, en heeft verdachte dan ook vrijge sproken. De ambtenaar van het O.M., had 300 boete subsidair 30 dagen hechtenis geëischt. HET VERRADEN VAN FABRIEKS GEHEIMEN. De rechtbank te Groningen heeft van daag den 28-jarigen fabrieksarbeider E. R. te Hoogezand die eenige fabrieksgeheimen van de N.V. W. A. Scholten's Chemische fabriek te Foxhol had verraden aan de dextrinefabriek der firma Meer te Veendam, veroordeeld tot drie maanden gevangenis straf. Verdachte had zich toen zijn dreige menten dat hij fabrieksgeheimen zou ver raden als hij geen loonsverhooging kreeg geen succes hadden, in verbinding gesteld met verschillende fabrikanten die hem af wezen. De firma Meer trad in zijn aanbod en sloot een arbeidscontract voor vijf jaar. Zij maakte van verdachte's mededeelingen gebruik om haar product van samenstelling en naam te doen veranderen. De eisch luid de 4 maanden gevangenisstraf. VALSCHE MUNTERIJ. De Bossche Rechtbank deed gisteren uit spraak in de strafzaak tegen den 32-jarigen Pool, P. H. K. te Bergen (L.), aan wien ten laste was gelegd, dat hij valsche vijfmark stukken in 1933 had vervaardigd en in zijn woning een complete installatie voor het maken van die munten benevens valsche vijf mark-stukken voorhanden had. K. werd tot drie jaren gevangenisstraf veroordeeld. De Hooge Raad heeft arrest gewezen in de procedure tusschen de Rotterdamsche fir ma Lampe en de Haagsche firma Lampe, welke eerstgenoemde firma in Den Haag een filiaal geopend had, waaromtrent be slist werd, dat zij voor haar Haagsche filiaal niet den naam Lampe voeren mocht. De Rotterdamsche firma ging toen adver tenties plaatsen (behalve in die bladen, welke in Den Haag verschijnen), waarin onder den naam Lampe werden vermeld de onderscheidene plaatsen van vestiging en daaronder „Den Haag alleen Modehuis Hofweg 6". De Haagsche firma zag hierin een over treding van het verbod en deed bevel tot betaling van 602 maal f 100.schadever goeding met aanzegging van executie van het arrest, tegen Lampe Rotterdam gewe zen (100 gulden voor eiken dag van over treding). De Rotterdamsche firma teekende ver zet tegen de executie aan. Het Haagsche Gerechtshof veroordeelde tot 101 dagen executie. De Hooge Raad vernietigde dit arrest, doch het Hof te 's Hertogenbosch wees een arrest, ongeveer gelijk aan het Haagsche arrest. Van het Bossche arrest, j voorzag Lampe Rotterdam zich in cas satie. j De Hooge Raad heeft heden dit cassatie- beroep verworpen en de eischeres veroor deeld in de kosten der procedure. AUTOBUS- OF PERSONEN-AFHAAL- DIENST? Oneerlijke concurrentie. Kunst en verlakkerij? Een jong talent heeft aanmoediging noo- dig. En? Als bladen of tijdschriften een zwak, een mislukt vers opnemen, behoeft dat niemand in het harnas te jagen. Dus u is er voor om het schrijven van prullaria te bevorderen? De eenige vraag is, of er belofte In zit. Wat hebben bijv. de vroegste verzen van Vondel te beteekenen? Met opschroeverij krijgen we Vondels bij dozijnen, meent u? De meeste bloesem zet geen vrucht. Maar je moet vooral één ding niet vergeten. Te gen het opnemen en overnemen van allerlei misbaksel staat, dat voor de rubriek even goed iets moois wordt uitgepikt, als 't er maar is. Ik snap het Je hebt al zooiets bij den kop. Waar is het? In alle geval 't is niet van den eerste den beste, 't Is van L. de Bourbon, die zelf re dacteur is van een letterkundig tijdschrift en dan is 't opgenomen in weer een ander dito en ten slotte staat het overgedrukt in de betrokken dagbladrubriek. En 't is geen landschap bij nacht? 't Lijkt er niet op. 't Gaat over een be kend iets, over Mozes in de woestijn. En 't is verstaanbaar. „In Horeb, waar de priester hem Zipora schonk en waar hij leefde, ln rust, zonder verlangen, daar kwam voor het eerst de stem, in gloed van vlammen: Ga naar uw volk, Ik geef u Aaron Hij heeft hen veertig jaar door de woestijn gevoerd"; Zoover zeer goed te volgen. Ook zeer juist. Aan een R. K. Mulo zou een leerling bij 't godsdienst-examen, als hij 't zoo op schreef, er een goede noot mee kunnen halen. Na die korte didactische Inleiding komt de dichterlijke visie: „het heete zand, dat hem de voeten schroeide, werd vruchtbre grond, waarin zijn vreugde bloeide, om 's Heeren zachte hand, die helden voert. Soms iets op te zeggen? Is dat literatuuj of niet? 't Is literatuur, 't Heeft immers in een li terair tijdschrift gestaan, 't Is lyriek van de hoogste klas Mulo. Is 't niet didactisch misschien? Neen, iets leerzaams kan ik in 't laatste fragment niet vinden. Het bloeien van de vreugde is door vroegere taalkunstenaars al waargenomen. Dat is nu gemeengoed 't Is puur lyrisch, maar lang is het niet. Daar komt nog meer. „Want dezen God, dien had hij lief gekregen, - die tot hem sprak, eerst dreigend, kort en hard, maar later langer, blijder en zeer zacht, tot hij verstond: ook Hij is mij genegen". Dat is heel mooi om in de schoolklas te laten opzeggen. Een prachtige stemoefe ning. Op inrichtingen, waar paedagogiek een onderdeel van 't program vormt, kan ook ongezocht het psychologisch probleem behandeld worden, waarom Mozes zoo laat pas verstond, dat God hem genegen was Dan kan er in de taalles ook passend op gewezen, dat poëzie overal schuilt en met een beetje geluk best te vinden is. Zoo kan een briefschrijver bij plechtige gelegenhe den het ordinaire „uw toegenegen" tot een machtige ontboezeming opvoeren en schrij ven: ook ik ben u genegen, of: ook gij zyt mij genegen. Maak er nu geen kapstok van voor lee raars en schoolmeesters. Die hebben van mij geen vingerwijzing noodig. Zij benutten bij tekstverklaring al lang het kapstok-systeem. We moeten met*afdwalen. Daar volgt nog meer. Nog meer? Ja, maar 't is het slot. „Wie zóó Gods liefde wint, die kan de slagen van hart en handen niet meer met verstand begrenzen; in diens sidderende hand wordt de ark van het verbond te zwaar, te kostbaar om te dragen". Met dat „zoo" staat de Mozes van het vers voor je, zooals hij voor Michel Angelo uit het marmer kwam. Het begrenzen van d$ slagen met het verstand, is zeer dichter lijk, maar de zin is te raden. Het blijft ver staanbaar. De verhouding van hart en han den tot de slagen ligt in het donker. Dat kan eerlijk en open erkend, 't Heeft zijn nut om den eerbied voor de poëzie te be waren. Je hebt goed praten. Maar doe het eens na. Maak zelf eens zooiets. Als ik de rijmen mag overnemen, pro beer ik het. De rijmen? Ja, die krijg ik moeilijk zoo mooi bij elkaar. Vooruit, toon Je kunst 'n Getormenteerde Figuur nieuw omlijst. De dichter komt en ziet zijn kans terstond in Mozes, al te jammerlijk vergeten door nijvere vóór-tachtiger poëten. Mee leven op Zipora, Aaron. De paranimf, die Mozes binnenvoert, laat hem met slag van hart en hand bewerken, zijn voeten schroeien, tot volmaakt grondwettig diens vreugde bloeit. Zoo heeft hij 't volk gevoerd, Veel suggereert het ongeschreven spreken, dat vol autoriteit eerst kort en hard, dan blij moet zijn geworden en zeer zacht. Dus heeft hierbij zijn part de declamator ruim gekregen. G. ELOOS. In 't artikel „Kunst of Verlakkerij"?, 30 Maart is na: „Hij zelf heeft het nooit wil len zien", een regel uitgevallen: „Hij heeft het boek gelezen, dat tot tooneel verwerkt is". Volgt dan: „Daarbij liet hij het".

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13