DONDERDAG 5 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM LE1MUIDEN. Personalia. Donderdag j.l. slaagde te Haarlem voor diploma kraamverzorgster onze plaatsgenoote mejuffr. A. de Prie. St. Elisabethspenning. Verschillende parochianen schijnen nog niet goed te we ten, waarom 's Zondags na de vroege en de late kerk met busjes gecollecteerd wordt. Ter opheldering 't volgende. Deze collecten dienen tot bijdrage in de kosten van operatie enz. voor de R. K., die in 't St Elisabethsgesticht te Leiden worden op genomen. Dit geldt voor alle R. K. van Lei- muiden en Rijnzaterwoude, zoowel voor oud als jong. SASSENHEIM. Jongetje verdronken. Gisteren/middag werden de bewoners van de Nieuwe Haven opgeschrikt door de mare, dat er een kind in het water lag aan de Oostihaven. Bij na der ondierzoak bleek, dat dit het 3-jarig zoontje van de fam. v. d. V. was, dat spe lend in het water was geraakt, zonder dat dit was opgemerkt door anderen. Eemige schippers, die aan het schoonmaken van een 6ohuit bezig waren, vonden het kind drijven tusschen schip en wal. Het bleek reeds eenige tijd in het water te hebben gelegen, daar het geen teekenen van leven meer gaf. Onmiddellijk werd dokters hulp ontboden, doch na een arbeid van 2 uur is men er niet in geslaagd de levensgeesten weer op te wekken en kon men slechts de dood con- fitateeren. „St. Ambrosius." Zondag a.s. zal de R.K. Harmonie- en Zangvereeniging „St. Ambrosius" een uitvoering geven voor do nateurs en leden. Op het program is behal ve een keurig saamgesteld muziek en zang- programma, ook een humoristisch num mer geplaatst, dat zeker in den smaak zal vallen. Werkloosheid. Bij het correspondent schap van arbeidersbemiddeling stonden heden ingeschreven 259 werkzoekenden, waarvan 167 gehuwden. Vorig jaar zes meer. Geboren: Theodorus Joseph Maria z. van L. P. Geerlings en M J. Simons Jo hanna Hendrika Theresia d. van L. Verde- gaal en M. C. H. J. Woudenberg Elly Anneke dr. van C. Diepeveen en A. C. Duursma Petrus Jacobus Johannes z. van H. W. Braun en Th. E. Busscher. Ondertrouwd: H. Franken 37 j. en C. P. de Groot 29 j. H.- Schalk 25 j. en M. van der Heiden 24 j. Gevestigd: J. C. Ie Clercq, Hoofd straat 48 van Haarlem Vertrokken: O. Breijer en gezin, naar Voorhout K. L. M. Martin naar Amsterdam. TER AAR Liefdadigheidsuitvoering. Op den avond van den 2den Paaschdag had de vereeniging „Het Wit Gele Kruis" een liefdadigheidsuitvoering georganiseerd. Jammer was het dat nog niet meerderen aanwezig waren. Immers naast de steun die men hierdoor zou geschonken hebben aan deze zoo nuttige en noodzakelijke ver eeniging, had men kunnen genieten van een zeer gevarieerd, interessant pro gramma. Ongeveer half acht opende de heer M. Robertz den avond met het uitspreken van den chr. groet. In zijn openingswoord heette hij allen van harte welkom en gaf het doel van deze uitvoering aan. De groo- te kosten, die de huisverpleging en kraam- verzorging met zich brengen, vergen van de vereeniging zoo'n actie, dat het organi- seeren van 'n avond als deze, getuige de ervaring van het vorig jaar, noodzakelijk is. Daarom dankte de heer Robertz hen die aanwezig waren voor den steun, dien zij hierdoor gaven aan het werk van het Wit Gele Kruis, een werk van christelijke liefde en barmhartigheid. Door deze daad heeft vanzelf het Paaschfeest meer wijding gekregen. Tenslotte wenschte de voorz. al len een prettigen en aan zijn medebestuur- deren tevens een succesvollen avond toe. Door den weleerw. heer kapelaan wordt het programma verder gepreciseerd. On der begeleiding van mooie gramofoonpla- ten via de geluidsinstallatie (ook de pau zen tusschen de verschillende programma- deelen werden hiermee gevuld) werd een kluchtige dierenfilm gedraaid „De droom van Rickie". Het gezelschap Schrama wist hierna de aanwezigen te amuseeren. Zijn liedjes hadden succes. Eerst schuchter, la ter ging het beter .werden de refreins mee- gejubeld. Ook de grappen sloegen in. De film „Quibus verliest z'n hoofd", een twee- acter, was vol komische verwikkelingen. Tijdens de pauze werden door een aan tal jonge dames loten verkocht, kans ge vend op verschillende mooie en ook nut tige prijzen. De trekking had weer onder de gebruikelijke spanning en het grootste vermaakt plaats! De vreemdste combina ties zijn hierbij te verwachten. Zelfs hij, die dit verslag maakt, zag zich tot z'n grootste verbazing de gelukkige bezitter worden van een paar schoenen, maat Na dit intermezzo bracht de heer Willy Smit enkele soli o~ z'n accordeon ten ge- hoore. Een hartelijk applaus dankte hem voor z'n muzikale prestaties. Ook de heer Schrama gaf een aantal staaltjes van z'n muzikale handigheid. Tevens werden dooi hem nog eenige leuke voordrachten gegeven, waarvan sommigen met een zeer rake typeering. Ter afwisseling werd de film „Billy als milliardair" vertoond, waar in de fatale gevolgen van een vergissing werden geschetst en als laatste deel van het interessante programma draaide de één-acter: „Wat 'n Chineezen", een film vol griezelige avonturen met echter een zeer gelukkig slot. De pastoor dankte de executanten voor hun werk op dezen avond verricht. Namens het bestuur kan pastoor meedeelen, dat ook De Raad dezer gemeente kwam gisteren avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig: alle leden, behalve de heer Van Zonneveld. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen worden goedgekeurd. De voorzitter zeide, dat het de werkloo- zen tot eere strekt, dat zij het besluit tot invoering der contraprestatie zoo gunstig hebben ontvangen. Spr. brengt hulde aan de werkloozen dat zij voor de gemeente menig nuttig werk weten te verrichten. Een subsidie-verzoek was ingekomen van de R. K. H.B.S. te Leiden tot een bedrag van 80. Aan de orde was daarna de vaststelling van een aanvullende instructie voor den gemeente-opzichter, welke na een opmer king van den heer Van Breda plaats had. B. en W. stellen voor het salaris van een te benoemen tijdelijk gemeen te-opzichter vast te stellen op 1600.per jaar. De heer Bisschops bracht in het midden, of het secretariaat van de Schoonheidscom missie wel onder de taak van den gemeen te-opzichter behoort. Spr. informeerde, of een bepaalde werktijd voor den gemeente opzichter is vastgesteld. De voorzitter antwoordde, dat geen be paalden tijd is vastgesteld; de opzichter moet zich steeds ter beschikking van de ge meente stellen. Het salaris is als tijdelijk bedoeld. Indien de opzichter zijn taak naar behooren vervult, zal de gemeente hem niet met 1500.afschepen. Het salaris werd daarna vastgesteld op 1600. Bovendien werd aan den te benoe men opzichter opgedragen het agentschap der arbeidsbemiddeling tegen een jaarwed de van 100. wat 't financieele gedeelte betrof, de re sultaten goed waren geweest. Daarom dankte de pastoor allen voor hun aanwe zigheid en hun offervaardigheid en sloot hierna dezen geslaagden avond met den chr. groet. VOORSCHOTEN. „Rouwkoop". De voetbal vereeniging „Rouwkoop", heeft serie- en nederlaag- wedstrijden georganiseerd. Deze wedstrij den worden gespeeld na afloop der compe titie en zullen aanvangen 6 Mei as. Er zijn vele medailles, lauwertakken, lauwerkran sen, en zes groote bekers. Vanaf 20 April a.s. zullen de prijzen ter bezichtiging worden uitgestald in de etalage van den heer A. Deurloo. Verschillende vereenigingen heb ben reeds ingeschreven. Een heele serie in teressante wedstrijden zullen worden ge speeld. De seriewedstrijden worden des Zondags en de nederlaagwedstrijden op Donderdagavond te 7.30 uur mm. gespeeld. WARMOND Werkloozen. Het aantal werkloozen in deze gemeente blijft stationnair en heeft over de afgeloopen maand gemiddeld 70 bedragen. Over de eerste drie maanden is aan steun uitgekeerd een bedrag van 2365.63, hetgeen belangrijk hooger is dan over de eerste drie maanden van het vo rige jaar. De werkloozen behooren hoofd zakelijk to de bouwvak-, land- en tuin- bouwarbeiders. B. V. L. De leden, die aa. Vrijdag 6 April naar den feestavond in Lisse, te hou den in de H. B. G.-Gebouwen, willen gaan, gelieven zich op te geven bij den plaatse- lijken leider, den heer W. J. Th. v. Niekerk. De extra sohietavond zal gehouden wor den op Donderdag 12 April. De leden wor den verzocht dien avond te komen, en ook zij, die nog niet geschoten hebben. Er wordt daarna in Katwijk geschoten. Het aantal leden is gestegen van 21 tot 94. We hopen spoedig de 100 te passeeren. Geeft U op als lid van den B. V. L. WASSENAAR Geboren: Agnes Cornelia d. van A. F. Brama en M. A .Brekelmans Albert z. van J. Schouten en A. P. van Strien. Christianus Augustinus z. van J. L. de Groot en M .J. Groeneveld Pieter z. van J. P. Visser en G. E. van Gent Getrouwd: J. C. van der Voort en J. M. Paardekooper. Overleden: Jacobus Andries van Hespen 40 j. echtgen. van J. v. d. Brink Johan Wilhelm Bouman 52 j. echtgen. van W. Komen Leonie Wilhelmina Reeser 26 j. ongeh. Wilhelmina Helena van Deursen 74 j. echtgen. van N. W. Looy'e- stijn Karei Lodewijk Franciscus Goelst 62 j. echtgen. van E. P. A. Dijksen. Gevestigd: L. J. Dudart en dr., N.H., uit Rotterdam, Gravestraat 6 G. Brand en vr., N.H., timmerman, uit Voorschoten, Rijksstraatweg 28 J. P. de Vries Danil en vr., Ev. L., melkslijter, uit Den Haag, Rijksstraatweg 715 E. K. Fabian, Ijr., directeur Unilever uit Berlijn, Zijdeweg 42 J. W. Hillebrand, R.K., Duitsche d.b., uit Essen, Zijdeweg 42 E. A. Riege, Ev. L., Duitsche d.b., uit Berlijn, Zydeweg '2 J. A. Remeijsen en gezin, R.K. chauffeur uit Rotterdam, Rijksstraatweg 249 K. Boon en gezin,, G.K., timmerman uit Al phen a. d. Rijn, Papeweg 27 K. Blom en gezin, accountant, N.H „Dit. N.V. uit Den Haag, Rijksstraatweg 777 J. M. Kampmeinert en gezi, R.K., uit Den Haag, van Calcarlaan 38 LA. C. Lurich, Ev., Duitsche, uit Den Haag, van Calcarlaan 38 P. van der Wouden en vr., N.H., tuinder, uit Rijswijk Z.H., Rijksstr.weg 93 W. de Bruijn en gez., G.K., boekhouder, uit Den Haag, v. Z. v. N.str. 187 N. van Beelen, N.H., uit Katwijk, Havenstraat 9 Benoeming gemeente-opzichter. Aan de orde was daarna de benoeming van een functionaris. Benoemd werd de heer G. Schram uit Berlicum (Friesland) met 10 tegen 1 stem. Op den heer Overdijn werd 1 stem uitge bracht. (De heer Schram is 24 jaar oud en Christ. Hist.). Een wijziging werd aangebracht im de begrootingen 1933 en 1934. God. Staten verzochten een beschikking te treffen inzake reistegemoetkoming voor kinderen naar de openbare lagere school te Lisse. Het is een formeel verzoek, waar aan werd voldaan. Bij de rondvraag kwam ter sprake de aankoop van de Kooi door de gemeente Warmond. De heer Speelman wees erop, dat ook het gemeentebestuur van Sassenheim door mid del van spreker onderhandelingen heeft gevoerd. De vraag was echter te duur. De heer Van Breda zedde, dat hij In den aankoop van de Kooi geen gemeentebelang heeft gezien. Volgde een praatje over het links en rechts houden van voetgangers. De heer Speelman trok een vergelijking met de Leidsche Straat te Amsterdam. Wethouder Bader zag gaarne het samen scholen op de trottoirs verboden. De voor zitter zeide overweging van een en ander toe. Weth. Bader deelde mede, dat aan de ad vies-commissie voor de contraprestatie door de arbeidersorganisaties was verzocht de werktijd te bepalen van 7 tot 6 uur. De geheele Raad ging hiermede accoord. Hierna sluiting der vergadering. J. C. van Eeden, R.K., d.b., uit Den Haag, Nassaulaan 14 J. Vonk, G.K., boe renknecht uit Voorschoten, Rijksstraatweg 189 M. Levy Davidsohn, Isr., Duitsche, uit Leiden, L. Kerkdam 74 E. W. Polzin, R K. Duitsche d.b., uit Den Haag, Zijdeweg 40 B. Uhlenbrock, R.K. Duitsche d.b., uit Bottrop, Hoogeweg 2 A. J. W. Schuur man, N.H., d.b. uit Delft, Gravestraat 10 E. Middendorp, N.H., d.b., uit Delft, Gra vestraat 10 E. Middendorp, N.H., uit Oegstgeest, Schouwweg 39 M. Bazen, N. H., d.b., uit Den Haag, Schouwweg 49 M. Alleblas, R.K., d.b. uit Den Haag, Meyen- dell 2. Vertrokken: J. G. Wolf naar Den Haag, v. d. Veldestraat 25 H. J. Baersel- man naar Hilversum. Waldecklaan 31 A. van Malsen naar Culemborg, Oostersingel 38 M. Sarter naar Ippendorf J. Brommst naar Den Haag, Corn, van der Lijnstraat 32 M. Dres, naar Amsterdam, P. Potterstraat 28 Wed. Th. P. v. d. Vel de, naar Den Haag, Hoefkade 1254 M. van den Heuvel naar IJsselstein, Achter- sloot 69 Th. W. van Mierle, naar Den Haag, N. Haven 180 M. Spaanderman, naar Den Haag, Obrechtstraat 14 C. v. d. VoordeCevaal, naar Den Haag, de la Rey- weg 403 G. C. de Hond naar Den Haag, Noorderbeekstraa tl 18 J. van Dop en ge zin, naar den Haag, Miguelstraat 109 A. de Graaf en gez., naar Den Haag, Dro- gersdijk 1 J. J. Knol, naar Rotterdam, Rozenstraat 8 G. Windig naar Amster dam, Kastanjeweg 12 III W. Koster en gezin, naar Krommenie, Krommeniedijk H4 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. KINDER-UITVOERINGEN. Voor het R. K. Crisis-Comité. Wel niemand zal beweren, dat niet alles in het werk wordt gesteld, om het R. K. Crisis-Comité in zijn pogen, om den nood van zoovelen te helpen verzachten, daad werkelijk te steunen. De uitvoeringen, wel ke door verschillende vereenigingen reeds voor dit mooie doel werden gegeven, toon den dit reeds voldoende aan. Thans was het weer de jeugd, die onder leiding van het onderwijzend personeel der UL.O. school, hoofd de heer H. S. v. d. Putte, voor het Comité in den bres sprong. Gisteren morgen had voor de schoolkinderen zelf de eerste uitvoering plaats, terwijl gisteravond de parochianen in de gelegenheid waren gesteld van het spel en de zang der jeugd te genieten. En de aanwezigen hebben dan ook genoten! Er kon niet anders worden verwacht. De langdurige en zorgvuldige voorbereiding onder bekwame* leiding heeft iets schoons weten te wrochten, waarover men ten volle tevreden kan zijn. Door een zeventig-tal zangertjes en zangeresjes werd onder bekwame leiding van den heer J. C. Böckling een kindercantate gezongen „ln don zomer uit", muziek van Richard Hol. De naam van dezen componist spreekt reeds meer dan voldoende. De vertolking daarenboven was subliem. De avond werd voorts afgewisseld door tooneel, waarvan de verschillende tafereeltjes, opgeluisterd door zang, telkens een dankbaar applaus verwierven. Een extra-nummertje, het po pulaire Pelikaan-lied, keurig voorgedra gen door een dochtertje van den heer S. v. Leeuwen, vond een zeer dankbaar gehoor. Dat de Indië-vlieger, al was deze kleiner dan de werkelijke Pelikaan, niet ontbrak, laat zich indenken. Wat vooral aan deze uitvoering ten goe de kwam waren voornamelijk de fraaie tooneel-décors en de verrasend mooie cos tumes. Degenen, die dit uiterst tijdricvend werkje verricht hebben verdienen stellig een compliment. Met dit al een uitstekend geslaagde uitvoering. Hedenavond heeft de laatste uitvoering plaats. Toont dan uwe belangstelling. Steunt het R. K. Crisis-Comité, Want over hetgeen geboden wordt, Is elkeen te vree. Coöp. Boerenleenbank. Onder leiding van den voorzitter, den heer B. Lemkes, hield de Coöp. Boerenleenbank in het Nut haar algemeene verplichte jaarlijksche le denvergadering. Na de gebruikelijke ope ning volgde voorlezing en vaststelling der notulen. De kassier, de heer J. P. Liefheb ber, bracht hierna zijn keurig verzorgd jaarverslag uit, waaraan wjj het volgende onitleenen: In ons vorige jaarverslag moes ten wU u er op attent maken, dat de om zetten waren teruggeloopen, thans mogen wij wederom op een gestadigen vooruit gang wijzen. Dit geeft ons eenige hoop op de toekomst, gezien het feit, dat eenerzijds meerdere bedrijvigheid valt waar te ne men, anderzijds onze relaties zich nog steeds uitbreiden. Een belangrijke toename is te constateeren bij 1932 van onze credit- gelden belegd bij de spaarbank. Deze voor uitgang bedraagt bijna 65.000.Reke ning-cour antgelden bleven ongeveer op ge lijk peil. Voorzoover nieuwe credieten wer den verleend, moesten wij in verband met de tijdsomstandigheden de uiterste voor zichtigheid in acht nemen. Op het einde van het boekjaar bedroeg de liquiditeit (di rect beschikbare middelen) ruim 190.000. of wel bijna 20 pet. van de aan de instel ling vertrouwde creditgelden, deposito's op termijn inbegrepen. Van banktechnische zijde bekeken, is een dergelijke liquidi teitspositie, vooral thans volkomen juist te noemen, doch uit een oogpunt van rentabi liteit heeft het bestuur naar middelen moe ten uitzien om het winstcijfer, wat ontegen zeggelijk hierdoor be invloed wordt, eeni- germate te com penseeren. In verband hier mede is de rente-vergoeding voor crediteu ren per 1 Januari 1934 teruggebracht. De deposito-afd. gaf per 31 Dec. 1933 een saldo aan van ƒ269.328.71 t.o. ƒ236.306.05 van het vorige boekjaar, alzoo een vermeerdering van ƒ33.022.66. De gedeponeerde gelden in rek.crt. liepen iets terug en gaven een sal do van ƒ102.181.10 t.d. 1932 met 112.434.37, ongeveer 10.000.minder. Dit saldo is echter in dit boekjaar niet onbelangrijk toegenomen. Over het geheel was door cre diteuren bij de bank per 31 Dec. 1933 be legd ƒ967.175.07, in 1932 ƒ921.760.20, al- zoo een meer ingelegd kapitaal van ƒ45.414.87. De uitstaande credieten liepen terug van 840.443.27 per 31 Dec. 1932 tot 802.856.57 per ultimo Dec. 1933. Dus met pl.m. 38 mille. In verband met de tijdsomstandig heden acht men het gewenscht nog eenige beperking voor debiteuren in rek.crt toe te passen. Uit de overgelegde balans blijkt, dat de netto winst bedraagt ƒ4493.65 of slechts 102.29 lager dan in 1932. Van ver liezen op effecten is dit jaar geen sprake. De reserve voor effecten maakt thans 125 v. h. effectenbezit uit. De gemaakte winst werd bestemd voor 4000.voor afschrij ving op kantoorgebouw en 493.65 storting stichting pensioenfonds. De rekening kan toorgebouw met safe-inrichting komt na deze afschrijving nog in de boeken voor voor 23.000.De reserve bedraagt gewo ne 36.240.91, effecten reserve 13.604.85, totaal 49.845.76. Dit bedrag maakt thans ruim 6 pet. uit van het uitstaand orediet De omzet over 1933 bedraagt 5.058.675.85 of 215.599.50 meer dan in 1932, in tegen stelling met 1931, toen de omzet 9 ton ten achter bleef. Het aantal kasposten bedroeg 10727 t.o. 8943 in 1932, vermeerdering 1784. Uitgereikt werden aan nieuwe cliënten 72 spaarbankboekjes, 8 depositoboekjes en 2 rek.crt boekjes, terwijl nog diverse reke ningen zonder boekje werden geopend. Het aantal leden bedraagt 338 to. 332 in 1932. Inlagen in de spaarbank 1.224.607.25 of ƒ2.204.97 meer dan in 1932. De rekening- ert geeft een vermeerdering aan bij 1932 aan ontvangsten ƒ126.701.86, uitgaven 196.480.14. Vooruitgang ƒ323.182.ter wijl in 1932 vergeleken bij 1931 een terug gang te constateeren viel van 5 ton. Per 31 Dec. werden geadministreerd 1708 reke ningen t.o. 1654 in 1932. In rek.crt werd aan nieuwe credieten verstrekt ƒ6000.Het effectenbezit, bestaande uit bekende fond sen, geeft een bedrag aan van 114.000. Op de balans is als aankoopwaarde aange houden 112.655.Het bestuur is thans bezig alle verleende credieten nauwkeurig te onderzoeken, vooral wat betreft de ge boden zekerheden. In verband hiermede moest in enkele gevallen op versterking van het onderpand worden aangedrongen, waaraan steeds kon worden voldaan. Tot opzeggingen of executies behoefden men niet over te gaan, doch hoewel met t.o. de biteuren gaarne clement optreedt, mag men niet al te lankmoedig zijn, gelet op de ver plichting om de crediteuren steeds 100 pet. hunner aan de instelling toevertrouwde gelden te garandeeren. Verliezen op debi teuren werden ook dit jaar niet geleden. Tenslotte wordt in het verslag aangedron gen op aller medewerking, opdat, wanneer beter tijden aanbreken, zal blijken, dat de Coöp. Boerenleenbank van Alphen zich veilig door de branding dezer wereldcrisis heeft voortbewogen. Daarnaast den wensch uitsprekende, dat men met Gods hulp weer een tijdperk zal moge beleven van wel vaart en bloei, waartoe ongetwijfeld de in stelling der Boerenleenbank kan bijdragen om tot verlevendiging van zaken te komen. Na eenige bespreking van dit jaarverslag volgde de vaststelling van de rekening en balans over het afgeloopen jaar, nadat door jhr. G. J. Stoop namens de financieele com missie een gunstig verslag was uitgebracht In de hierop volgende bestuursverkiezing werd het aftredend bestuurslid, de heer B. Lemkes en het aftredend lid van den raad van toezicht de heer W. J. Spreij, beiden herkozen. Hierna volgde de sluiting. Diefstal. Door de politie zijn aange houden zeker V. en B. alhier, die zich schul dig hebben gemaakt aan diefstal tot een bedrag van pl.m. 35 40 gulden, ten hu'ze van V. in de Vinkebuurt B. zal ter be schikking worden gesteld van den officier van Justitie te 's Gravenhage. POPULAIRE REIZEN NAAR OBERAMMERGAU VOOR LEZERS VAN „DE LEIDSCHE COURANT*. Na onze vorige aankondigingen zijn wij thans in staat het volledig programma van onze 8-daagsche reizen naar Oberammergau te ver melden. Om de reis zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken zal zij gedeeltelijk per trein, gedeeltelijk per auto wor den gemaakt. Voorts is in den datum een kleine verandering gekomen. Onze eerste reis vertrekt n.l. niet op 18 maai op 17 Mei. Het programma luidt als volgt: le dag: Treinreis Den HaagWies- baden. Maaltijden in den trein. 2e dag: Verblijf Wiesbaden met sightseeing. 3e dag: Aanvang Autorels Wiesba den via Offenburg, Anschaffenburg naar Rothenburg a. d. Tauber, lunch. Bezoek aan de stad en daarna voort zetting der reis naar Nürnberg. Diner en logies. 4e dag: Na het ontbijt voortzetting der tocht via Ingolstadt, München, lunch en rondrit door de stad, daarna via Starnbergersee naar Oberammer gau. Diner en logies. 5e dag: Bijwoning Passiespelen en verblijf in Oberammergau. 6e dag: Na het ontbijt terugtocht naar Wiesbaden via Augsburg, lunch aldaar en bezichtiging der stad, daarna via Ulm a.d. Donau met be zoek aan het Miinster, vervolgens Geissllngen a.d. Stelg, Plochingen naar Stuttgart. Diner en logies. 7e dag: Des morgens rondrit door en om de stad, daarna via Bruchsal naar Heidelberg, alwaar lunch en bezoek aan het slot, ten einde in den namiddag Wiesbaden weder te be reiken. Diner en logies. 8e dag: Des morgens verblijf te Wiesbaden, lunch. Des namiddags vertrek per trein naar Holland. Diner pakket in den trein. Wij mogen er tenslotte nogeens de aandacht op vestigen, dat do kosten van deze reis met toegang tot het Passie-theater slechts zijn: 3e klasse....75. 2e klasse87.50 Deze prijzen gelden ai Nijmegen, waarbij slechts komt ƒ1.per per soon voor reserveering van de plaat sen. Zoo mogelijk zal op de terugreis bovendien het traject Wiesbaden Nederlahnstein per Rijnboot worden gemaakt. Op de terugreis van Oberammer gau naar Wiesbaden zullen de be roemde kloosters en koningsloten to Ethal, Hohenschwangau en Garmisch Partenklrchen worden bezocht. Zooals reeds gemeld moet bij op gave een bedrag van 2.50 worden gestort voor administratiekosten* Ei bestaat gelegenheid op den dag van het vertrek met een reiswagen vanaf ons bureau naar Den Haag to worden gebracht om vandaar met den trein naar Nijmegen te vertok ken. Bij den reisleider is gedurende de reis vreemd geld verkrijgbaar. Bij opgave tot deelneming gelieve men te vermelden naam, voorletters en adres, alsmede het nummer dor pas. Ook zij, die gaarne deze reis wil len maken, maar op 17 Mei niet kun nen meegaan, kunnen zich reeds op geven met vermelding van den da tum, waarop zij de reis zouden wen- schen te maken. Zoo mogelijk zal dan door ons op dien datum een reis worden geor ganiseerd. In verband met het logies to Oberammergau, dat een maand to voren moet worden aangevraagd, sluit de inschrijving onherroepelijk op 15 April a. s. =====3 FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: E. Huis, brandstoffenhandelaar, H i 11 e- g o m, Stationsweg 52. Cur. mr. F. J. Ger ritsen, Haarlem.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7