DONDERDAG 5 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT Woensdagmorgen vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester Wiegman. Afwezig was de heer van Leijen- horst. Bij de ingekomen stukken waren diverse jaarverslagen benevens een begrooting en rekening van den Keuringsdienst van Wa ren, voorts een aantal goedgekeurde raads besluiten. Eenige adressen werden in han den gesteld van B. en W. Op voorstel van B. en W. werd besloten de voormalige bewaarschool aan het Plein kosteloos in gebruik te geven aan het Co mité voor de werkloozenbezigheid en de kosten van verlichting en kleine herstel lingen voor rekening van de gemeente te nemen. Besloten werd een subsidie van ƒ75. toe te kennen in de kosten van een tuin bouwcursus, welke geëxploiteerd wordt door de Tuinbouwvereen. Wassenaar en Omstreken en de afd. van de Kon. Maat schappij voor. Tuinbouw- en Plantkunde. Op voorstel van B. en W. werd besloten enkele artikelen der bouwverordening te wijzigen en in overeenstemming te bren gen met een K. B. van Mei 1926. Deze ar tikelen hebben betrekking op het aanleg gen van wegen en het bouwen langs we gen. Een nieuwe bouw verordening. Daarna kwam aan de orde een voorstel tot vaststelling van een nieuwe bouwver ordening. De voorzitter wees er op, dat dit voor stel het resultaat is van de werkzaamhe den van de door den Raad benoemde com missie ad hoe en de vertegenwoordigers van organisaties en vereenigingen, die bij dit onderwerp belang hebben. Hij meende dan ook te mogen beginnen met hen een woord van warme hulde te mogen brengen voor hun arbeid. Op het voorstel is maar één amendement ingediend dat B. en W. hebben overgeno men. Verder zijn er nog enkele adressen, waarmede de commissie bereids rekening heeft gehouden. De heer dr. Idenburg had nog een enkel bezwaar, en dit betrof den bouw van gara ges, op terreinen die reeds bouwrijp zijn. In de nieuwe verordening zijn de eischen verzwaard. Dit acht hij op zichzelf niet on juist maar hij acht het niet rechtvaardig deze verzwaarde eischen ook op te leg gen aan hen, die reeds grond kochten en zich betalingen hebben getroost voor aan leg en onderhoud van wegen. Hij zou wil len vragen deze menschen tegemoet te ko men. De voorzitter wijst er op, dat de bouw van garages voorheen ter beslissing was gelaten aan B. en W. Er is dus geen spra ke van, dat er menschen zijn, die op grond van de wijzigingen der bouwverordening tegemoetkoming kunnen vragen. Er is toch geen sprake van rechtsschending. Boven dien meent hij, dat de bouwverordening grenzen stelt aan de rechten der eigena ren. Na verdere discussie handhaaft de heer Idenburg zijn voorstel, dat echter niet wordt gesteund, waarna de geheele veror dening wordt vastgesteld. Vervolgens is aan de orde een voorstel tot wijziging van de algemeene politiever ordening. Door B. en W. is een bepaling voorgesteld, welke voor het oprichten, wij zigen of uitbreiden van bestaande sport en feestparken, wielerbanen, kunstijsbanen en zwemgelegenheden, speelterreinen en dergelijke vergunning van den Raad eischt. De heer mr. Kiewiet de Jonge vraagt of bij dit voorstel het adres van mr. Sand- berg wordt behandeld. De voorzitter antwoordt ontkennend. De heer mr. Kiewiet de Jonge meent uit de stukken te hebben opgemaakt, dat dit voorstel is ingegeven door het adres van jhr. Sandberg, om een sportpark te mogen stichten. Als het de bedoeling is deze aan vraag hierdoor om hals te brengen, meent hij, dat het voorstel een onjuist karakter heeft. De voorzitter wijst er op, dat B. en W. de laatste jaren overstroomd worden met plannen voor sportterreinen, zwembaden, ijspaleizen, wielerbanen enz. De menschen die deze instellingen willen exploiteeren komen bij B. en W. vragen of er bezwa ren tegen bestaan en bij den burgemeester, of er uit politioneel oogpunt bedenkingen zijn. Als B. en W. dan bezwaren hebben, ziet men er van af. Vraagt men hoe het met de financiën staat, dan zegt men, dat deze geen rol spelen. B. en W. hebben ge meend, dat het ten hoogste tijd is, om be palingen te ontwerpen. Het is heusch geen gelegenheidswetge ving. zooals de heer Kiewiet de Jonge denkt. De heer dr. Verloop acht het gewenscht, dat, waar hier behoefte is aan verschillen de soorten sport en vermaak, terreinen worden aangewezen. De heer Idenburg ontwikkeld bezwaren tegen opname van de woorden „en derge lijke". Hij meent, dat elk soort instelling met name moet worden genoemd, waar mede de heer Kiewiet de Jonge het eens is. De voorzitter zegt, dat men nieuwe in stellingen welke zullen opduiken dan niet onder de bepaling kan begrijpen. En het is juist de bedoeling minder gewenschte dingen te weren, om daardoor het rustige voorname karakter van de gemeente te be houden. Spreker gelooft, dat een zeer groot deel der ingezetenen in deze achter B. en W. staat. Als het huidige bestuur geen perken zou stellen aan dergelijke inrichtingen zou het nageslacht met recht reden hebben naar ons met steenen te werpen. Na eenige wijziging wordt het voorstel aangenomen. Een voorstel van B. en W. om na 1 Sep tember, wanneer de boventallige leer kracht aan de U.L.O.-school voor rekening GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR der gemeente zal komen, deze voorlooplg tot 1 Januari 1935 te handhaven, wordt goedgekeurd. Aan de R.-K. H. B. S. te Leiden wordt een subsidie toegekend van 239.72 voor leerlingen uit deze gemeente. Het kleuteronderwijs. Dan komt weder aan de orde het voor stel tot herziening der subsidievoorwaar den voor het bewaarschoolonderwys. Het aantal leerlingen, dat een school moet tel len, wordt gehandhaafd op 60. Echter wordt een groei-periode van 3 jaren aan genomen; waarin het aantal lager mag zijn, mits het niet daalt beneden 40, ter wijl het in de volgende 5 jaren éénmaal mag dalen tot 50. Op dit voorstel is een amendement inge komen van jhr. von Weiier, om de rege ling niet van toepassing te verklaren op scholen, welke na 1 Januari 1934 worden opgericht. De heer Kimman vindt, dat, kanneer men op dit onderwerp wil bezuinigen, men dit op andere wijze moet doen. De heer van Leeuwen wijst er op, dat het bedrag dat uitgegeven moet worden, zal stijgen tengevolge van de toename van het aantal leerlingen. Voorts zou hij het jammer vinden, als op een bepaald mo ment de behoeften aan een school zou blij ken, deze zou moeten worden afgewezen. Men vergete niet, dat een kleuterschool in een centrum moet liggen. De heer Wildt Meijboom meent, dat er genoeg gedaan is voor het kleuteronder wijs. Dit kost 25000. Als men dit bedrag vergelijkt met het bedrag aan Middelbaar en Hooger Onder wijs besteed, dat 14.000.kost, is er wel een schrille tegenstelling. De discussie duurt nog geruimen tijd voort. Het amendement-von Weiier wordt verworpen met 10 tegen 4 stemmen en het voorstel van B. en W. aangenomen. Hierna is aan de orde een voorstel van dr. Idenburg om de gymnastieklokalen te gen vergoeding in gebruik te geven aan particulieren, vereenigingen en kerkge nootschappen. Het voorstel van B. en W. luidt afwij zend. De heer Idenburg licht zijn voorstel toe. De bedoeling is, om vereenigingen en par ticulieren uit Nieuw Wassenaar de be schikking verkrijgen over een lokaal voor vergaderingen enz. De heer von Weiier is bang, dat de ge meente concurrentie zal aandoen aan eige naren van zaken en zal beletten het oprich ten van gelegenheden. De heer van Leeuwen meent ook, dat het voorstel te ver gaat. De heer Kiewiet de Jonge acht een be sluit als wordt voorgesteld niet in over eenstemming met de standing der ge meente. Na langdurige discussie wijzigt de heer Idenburg zijn voorstel. De bedoeling is, dat de mogelijkheid onder bepaalde voor waarden open bigt voor verordeningen in Nieuw Wassenaar en omgeving en dat de gemeente zich zal terugtrekken, zoodra er een geschikte gelegenheid komt. Aldus gewijzigd wordt het voorstel aan genomen. Besloten wordt tot aankoop van een stukje weiland ten behoeve van den aan leg eener persleiding voor de rioleering. Een voorstel van B. en W. tot wijziging der begrootingen voor 1933 en 1934 wordt goedgekeurd. Eenige ontheffingen van bepalingen der bouwverordening worden verleend. Gedeelten van den Oostdorperweg en den Katwykscheweg worden als bouwstra- ten aangewezen en besloten de voor ver breeding benoodigden grond te aanvaar den. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten tot verkoop van een perceel bouwter rein aan de van Zuylen van Nijevelt- straat. Een aanvraag van M. P. van Renswoud, om een smederij te mogen bouwen op een perceel aan den Rijksstraatweg wordt geweigerd. Goedgevonden wordt medewerking te verleenen ter verandering van de riolee ring en de inrichting der W. C.'s in de school aan den Heerenweg. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten. HU is opgestegen met z'n vrouw. Non... willen .we dan wedden, dat hU de kist te pletter laat vallen? (Bouillabaisse) V 1 Vergadering van Zegwaart's Raad op Dinsdag 1.1. des avonds half acht, ten Raad- huize. Voorzitter: Burgemeester L. R. Mid- delberg. Secrearis: de heer C. P. Blaauw- hof. Afwezig: de heer J. Lamens Pz. Na de gebruikelijke opening, door voor lezing van het formuliergebed, sprak de voorzitter de volgende woorden: Mijne Heeren. Sedert ons laatste samen zijn heeft ons Koninklijk huis, heeft ons gansche volk een droevig verlies geleden door het overlijden van H. M. de Koningin- Moeder. Koningin Emma heeft zich den langen tijd, dat Zij in ons midden heeft geleefd, geheel vereenzelvigd met het Huis van Oranje en met ons volk. Eerst als Koningin-eohtgenoote, daarna als Koningin-Regentes en tenslotte als Ko ningin-Moeder heeft Zij Haar moeilijke en verheven taak steeds opgevat als een die dient. Zij is steeds geleid door een hoog ge voel van plichtsbetrachting en Zij heeft voor ons volk willen zijn, wat God en Haar Heiland in de hoogste beteekenis van Haar eischten. Haar nagedachtenis blijve ons steeds In dankbare herinnering. Deze korte toespraak werd door de leden staande aangehoord. De notulen der vorige vergadering wer den na lezing onveranderd vastgesteld. De mededeelingen bevatten o.a.: schrij ven van de gekozen leden der commissie tot wering van schoolverzuim, dat zij hunne benoeming aannamen; schrijven van den Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente, dat een rouwdienst, naar aanleiding van het overlijden van H. M. de Koningin-Moe der werd gehouden op Maandag 26 Maart 1.1.; bericht van Ged. Staten houdende goed keuring raadsbesluit tot korting van 3 pet op de salarissen van Keuringsveearts en gemeenteveldwachter; verslag van de com missie tot wering van schoolverzuim over 1933; goedkeuring van het Raadbesluit op centen belastingen; kasopname bij den Gemeente-ontvanger. Zonder op- of aan merkingen passeeren deze stukken den ha mer van den voorzitter. Behandeld werd een verzoekschrift van den heer E. W. Ooms, huurder van een der gemeente-woningen, om verlaging van huur en deze te brengen van 8.— op 6.-— per week. Aldus werd besloten. Op het verzoek van het bestuur der Chr. Schoolvereeniging om voorschot art. 101 L.O.-Wet werd gunstig beschikt. Besloten werd op het verzoek van den heer P. B. A. van den Burg, om subsidie voor zyn autobusdienst naar het station, dit aan te houden tot de samenvoeging der gemeenten. Het kohier der hondenbelasting, voor het jaar 1934, werd vastgesteld. 78 honden wer den geplaatst in de le klasse; 61 honden in de 2e klasse. Hierna werd aan de orde gesteld: wets ontwerp vereeniging gemeenten. De leden hadden een afschrift hiervan in hun bezit gekregen. De voorzitter lichtte een en ander toe en merkte o.m. op, dat Ged. Staten hen lang in het onzekere had gelaten. Artikelsgewij- GEMEENTERAAD VAN ZEGWAART ze werd het ontwerp behandeld. Ook op den naam werden geen bemerkingen gemaakt. Wat de datum van samenvoeging betreft, door Ged. Staten op 1 Juli 1934 voorgesteld, leverde eenige besprekingen op. Aange drongen zal worden dat de vereeniging 1 September as., uiterlijk 1 October een vol dongen feit zal zijn geworden, aangezien bij latere samenvoeging dit groote bezwa ren oplevert bij samenstelling der begroo ting enz. De overige artikelen, als wacht geldregeling enz., leverden geen besprekin gen op. Overeenkomstig het ontwerp werd dit vastgesteld. Het punt der agenda: vaststelling uitbrei dingsplan, werd aan de hand van een kaart, door den voorzitter, bijgestaan door den gemeente-opzichter, toegelicht. De voorzit ter wees er op, dat ongeveer 3 jaar geleden hiertoe was besloten, en dat het noodzake lijk was, voor een goede bebouwing een dergelijk plan te hebben, mede in verband met den aanleg van den hoofdverkeersweg. Het plan werd vastgesteld. Tot een wijziging der begrooting 1933 en 1934 werd besloten. De voorzitter deed eenige mededeelingen over de gasvoorziening. In verband met het feit, dat het buizennet door een provin cialen weg moet gelegd worden, stelt de Provinciale Waterstaat eischen, waardoor de prijs van het gas eenigszins verhoogd zal moeten worden. Verder deelde de voorzitter mede, dat de bestaande steunregeling is vervallen en een verlenging van 6 weken is aangevraagd. Vanaf 1 April 1.1. zal echter verlaagde steun worden uitbetaald. Bij de rondvraag maakte de heer Zeg- waart de opmerking over het veelvuldig maken van muziek in de gemeente en het groote aantal bedelaars. De voorzitter zeg de onderzoek toe. De heer Smits was niet tevreden over de mededeeling betreffende de steunverlee- ning en de verlaging van de normen. Naar zijn meening wa de steun al laag genoeg. Spr. meende dat die door den Raad behoor de te worden vastgesteld. De voorzitter ant woordde hierop, dat Burg. en Weth. door de Regeering zijn aangewezen als het or gaan belast met de steunverleening en daaromtrent voorschriften zijn, aan de hand waarvan gehandeld moet worden. Ook de heer Van Well, wethouder, wees op de voorschriften. In heftige bewoordingen protesteerde echter de heer Smits. De heer Roos besprak de werkzaamheden aan den Rijksweg. Aan dit werk waren wel personen uit andere gemeenten werkzaam. De voorzitter zegde toe een en ander te onderzoeken en te bespreken. Dezelfde spreker maakte den voorzitter er op attent, dat door werkgevers aan den Benthhuizen te werk waren gesteld, wat Zegwaartscheweg een 30-tal personen uit geen blijk gaf, dat de circulaire van Burg. en Weth., om zooveel mogelijk arbeiders uit deze gemeente te nemen, ter harte was ge nomen. De heer Van Straalen dacht, dat het aan tal personen wel overdreven was. Hierna werd de vergadering gesloten. GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM De Raad kwam in vergadering bijeen. De voorzitter opende en herdacht Konin gin Emma. Onder de ingekomen stukken was o.a. een bericht van den Inspecteur der Pos terijen, dat door de toegestane huurverla- ging besloten is, het hulp-P.T.T.-kantoor in het bestaande perceel aan de Brugstraat gevestigd te laten. De voorzitter deelde mede, dat naar aan leiding van een vanwege den Minister van Sociale Zaken ingesteld onderzoek geble ken is, dat de loonnormen van verschil lende categoriën arbeiders aanmerkelijk zijn gedaald, zoodat het noodig zal zijn om ook de werkloozensteun, welke naar deze loonnormen wordt berekend, te verminde ren en vraagt hieromtrent de meening van den Raad, welke met de voorgestelde verlaging accoord gaat. In verband hier-, mede opperde de heer Koning de vraag, of het niet wenschelijk zou zijn om in navol ging van hetgeen in Alphen a. d. Rijn ge schiedt, ook hier de werkloozen voor de steunbedragen werk te laten verrichten. De voorzitter antwoordde dat deze zaak ook in B. en W. al is besproken; er zijn hier echter weinig werkobjecten te vin den. Alle leden bleken veel voor een der gelijke regeling te gevoelen. De voorzit ter zegde toe, in Alphen eens te zullen in- formeeren hoe een en ander daar gere geld is. Voorstel tot het verleenen van een ver goeding voor te maken reiskosten aan mej. M. S. van Wijngaarden te Gouda van 10.per maand voor het geven van on derwijs aan de O. L. School in den Tem- pel. Mej. M. S. van Wijngaarden te Gouda js bereid onderwijs in de nuttige handwer ken te blijven geven, indien de gemeente haar hiervoor wil vergoeden de kosten voor de overkomst vanuit Gouda per auto bus, of bij slecht weer per auto, welke kosten op pl.m. 10.per maand kun nen worden geschat. B. en W. stellen voor van dit aanbod een dankbaar gebruik te maken en hiervoor een post van 120. op de begrooting uit te trekken. Z. h. s. aldus besloten. Voorstel om de huursom van pl.m. 3.35 H.A. weiland op „Buitendorp" gepacht door F. J. Boerefijn te Alphen a. d. Rijn, over 1933 vast te stellen op 350.en voor 1934 te bepalen op 300.Aange nomen. Voorstel om machtiging tot verhuur van enkele perceeltjes tuinland achter de O. L. School No. 1 (Dorp). Aangenomen. Wijziging begrooting. De voorzitter deelde mede, dat Ged. Staten hebben terug gezonden de begroo ting voor 1934 met verschillende aanmer kingen. Dit College is van oordeel, dat het geheele nadeelige saldo der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1932 ad 2254.58 V? in de begrooting dier instel ling voor 1934 moet worden overgebracht, en dus niet gelijdelijk mag worden ge dekt, zooals oorspronkelijk het plan was. Hierdoor zal de gemeentelijke subsidie van 6000 tot f 6500 moeten worden ver hoogd, terwijl bovendien nog een post van 1000 moet worden uitgetrokken, voor niet onder de rijksregeling vallende werkloozen. Hierdoor zal dus voor een meerdere uitgaaf van 1500 nog dekking moeten worden gezocht. Bovendien zal nog moeten worden gerekend op een ver minderde uitkeering uit de Gemeente fonds-belasting van 250.69 en een lagere opbrengst van 180 op de Personeele be lasting, wegens toegestane vermindering aan hotels en café's. Ook willen Ged. Sta ten op de Begrooting 1934 nog zien opge nomen de afrekening der vergoeding ex art. 101 der L. O.-wet aan de Besturen der bijz. scholen, waarmede een meerdere uitgaaf van 350 zal zijn gemoeid, terwijl tenslotte nog de kosten voor het maken van een uitbreidingsplan van den Kapi- taaldienst op den gewonen dienst moet worden overgebracht. In totaal moet dus nog dekking worden gezocht voor een be drag van 2500. Tegenover deze meerdere uitgaven kan een ontvangst-post worden geraamd wegens vergoeding van andere gemeenten in de bovenbedoelde uitkee ring aan bijz. scholen van 2445 en kan op een meerdere opbrengst voor langere verhuur der boerderij „Altijd Wat" van 500 worden gerekend. Hierdoor is het mogelijk de begrooting zonder invoering van nieuwe of hoogere belastingen weder sluitend te krijgen. De heer Linschoten vroeg, waarom de afrekening der vergoeding aan de bijzon dere scholen, waardoor nu een belangrijke meevaller door het verhaal op de buiten gemeenten is te boeken, niet in de oor spronkelijke begrooting is opgenomen. Mogelijk had dit dan op de belastinghef fing van invloed kunnen zyn. Weth. van Muiswinkel gaf nadere toe lichting. Het duurt soms zeer lang eer de gemeente-rekeningen door Ged. Staten goedgekeurd worden terug gezonden en daarop moet dan worden gewacht voor het vaststellen der vergoeding. Nu willen Ged. Staten blijkbaar zelf aansturen op een vluggere afwerking. De voorgestelde wijziging der begroo ting werd hierna z. h. st. vastgesteld. De raad ging hierna in geheime zitting over. Na heropening der openbare vergadering kwam weder aan de orde punt 9 Water voorziening Tempel. Besloten werd, onder voorbehoud dat door de N.V. Bodegraafsche Waterleiding alsnog de noodige medewerking zal wor den verleend tot opheffing van een be lemmerende concessie-bepaling, de ge vraagde vergunning aan de gemeente Reeuwijk te verleenen. Met alg. st. werd besloten van de Erven C. W. Hoogendijk, aan te koopen het perceel Schoolstraat A. 95 voor de som van 1000 vrij op naam. Met 6 tegen 1 st., die van den heer Ko ning, werd besloten aan den heer D. Scheer, gemeente-opzichter alsnog uit te betalen een bedrag van 434.14, wegens gemaakte plannen voor schoolbouw. De heer Koning motiveerde zijn stem, daar de door den heer Scheer hiervoor in reke ning gebrachte kosten hem te hoog voor komen. Tot correspondent der Arbeidsbemidde ling, waarvan de jaarwedde op 25 wordt bepaald, werd benoemd met 5 st. de heer J. G. E. Menningh, volontair ter secre tarie. Besloten werd aan den heer Boeijen- ga voor zijn werk over het eerste kwartaal van dit jaar een gratificatie van 10. te geven. Na rondvraag volgde sluiting. UIT DE OMGEVING Veertigjarig ambtsjubileum In een buitengewone bijeenkomst van dein gemeenteraad, waartoe mede waxen uitge- noodigd oud-leden, ambtenaren en politie, heeft de voorzitter een rede gehouden naar aanleiding van het 40 jarig ambtsjubileum ter secretarie alhier, van den heer P. Ka pitein, die thans 22 jaar gemeente-secreta ris is. Den jubilaris werd als bewys van waardeering namens het college en den raad een tuin beplanting aangeboden en na mens ambtenaren een schilderij. Na den burgemeester hebben nog verscheidene heeren het woord gevoerd. ALKEMADE Aanbesteding. Gisteren werd door de gemeente aanbesteed het maken van een betonnen onderbouw voor een ophaalbrug met oprit en bijkomende werken. Inge schreven werd oor de navolgende perso nen: H. S. P. Vrijburg voor ƒ475, C. P. Jansen ƒ455, Wed. Langhout ƒ480, J. van Berkel ƒ466, P. C. Buschman ƒ497, allen wonende alhier. Voorts werd aanbesteed door de ge meente het maken van een ijzeren ophaal brug ter vervanging der bestaande bascule- brug gelegen in den weg van Nieuwe-We tering naar Roelofarendsveen. Ingeschre ven werd door de navolgende personen: Scheepstimmerwerf „De Dageraad" voorh. Wed. C. Boot te Woubrugge voor 825; H. F. Schouten te Roelofarendsveen 1255; Constructiewerkplaatsen te Leiden 1980. Het werk werd aan den laagsten inschry- ver gegund. Geboren: Hillegonda Anna d. van J. H. van der Poel en C. M. van der Geest. Ondertrouwd: J. J. Verberg jm. 25 j. en M. J. Adema jd., 19 j. J. C. Kennis jm. 24 j. en A. J. Spruit jd. 23 j. G. Pie- terse jm. 23 j. en A. C. Castelijn jd. 23 j. Gevestigd: Wed. C. van der Luit— van Yperen van Haarlemmermeer C. H. Kennis van 's Gravenhage Wed. M. Wes- selmanHoogenboom J. L. van der Togt en gezin van Voorhout S. M. A. Turk van Leimuiden A. J. Klein van Ter Aar C. A. M. Speet van Leiden C. E. Bax van Leiden J. Vermeulen van 's Hertogenbosch A. Maienfisch en echt- genoote van Delft. Vertrokken: H. Oerlemans en echt- genoote naar Leimuiden C. Michel naar Rotterdam J. E. Schrama naar Alphen aan den Rijn W. L. Meijer en gezin naar Gravenhage C. van Rijn naar Amster dam J. A. Strijk naar Alphen aan den Rijn D. Klees en gezin naar Haarlem M. J. van Scheindel naar Boxtel W. van Beek, naar Haarlemmermeer H. A. M. van den Bosch naar Hilversum M. H. van der Meer en gezin naar 's Graven hage F. Minnema naar Leimuiden A. W. J. Otte naar Sassenheim A. Pas veer naar Oegstgeest M. C. Vosseberg naar Vinkeveen. VOORHOUT. Personalia. Gisteren, 4 April, werd door den Raad der gemeente Mill (N.-Br.), benoemd tot Secretaris dier gemeente, de Weled. heer A. P. H. de Bekker alhier. De heer de Bekker is sinds October 1929 in deze gemeente werkzaam geweest als le Ambtenaar ter Secretarie, waarnemend Se cretaris en Ambtenaar van den Burgerlij ken Stand. RUNSBURG. Brand. Gisteren brak een vry ernstige brand uit ln de woning van den tuinder- bloembollenkweeker C. v. KI. in het Mo leneind. De brand was vermoedelijk ont staan in de schuur van J. de Mooy, gele gen naast de woning van v. KI. De brand weer was spoedig ter plaatse doch kon niet ve rhinderen, dat woonhuis en schuur van v. KI. een prooi der vlammen werd. Een paard, dat zich in de schuur bevond, kon nog juist bijtijtds in veiligheid worden ge bracht. Verzekering dekt de schade.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6