DONDERDAG 5 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 April 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 776.5 te Reykjavik. Laagste barometerst.: 750.9 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 6 April: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, toenemen de bewolking, weinig of geen regen, weinig verandering in tem peratuur. De gebieden van hooge luchtdruk in het Oosten en Noord-Westen weken verder uit een. Tusschen beide vormde zich een ver binding van de koude coulaire depressie in het verre Noord-Oosten met de stationaire depressie in het Zuid-Westen, welke laatste zich verder over het vaste land uitbreidde. Terwijl de arctische luchtstroom over de Noorsche Zee en het Noord-Westen van het waarnemingsgebied aanhoudt is de luchtbeweging over het Vasteland nog steeds uit Oostlijke richtingen, doch blij kens de bovenluchtwaarnemingen overal zwak en uiteenloopend van Noord-Oost tot Zuid-Oost. In de stratospheer werd hier te lande hedenmorgen een krachtige luchtbe weging uit Zuid-Oost waargenomen. In het gebied van mooi en stil weer op het Vaste land komen plaatselijk gebieden met zware bewolking voor. In Frankrijk en in de om geving van het Kanaal komt hier en daar regen voor, hoewel niet in groote hoeveel heden. Naarmate het gebied van lage luchtdruk zich verder over West-Europa uitbreidt neemt de kans op verstoring van het onbewolkte weer door toenemende be wolking en wellicht kleine hoeveelheden neerslag toe. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 13.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 7.10 uur tot Vrijdagmorgen 4.55 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Vrijdag 6 April voorm. 6.18 uur en nam. 6.48 uur. AANDRANG TOT UITBREIDING DER STAATSLOTERIJ Antwoord van de voorstellen op de onwel willende ontvangst van de regeering De Memorie van Antwoord is verschenen op het Voorloopig Verslag der Tweede Ka mer over het voorstel van wet der heeren K. ter Laan en IJzerman (S.D.A.P.) tot wijziging van art. 2 der Wet van 23 Juli 1855 tot regeling der Staatsloterij. De voorstellers spreken daarin als hun meening uit, dat er bij de regeering geen bezwaar zal bestaan tegen de tijdelijke vergrooting van het aantal loten, omdat niet de geringste wijziging in het stelsel der Staatsloterij bedoeld wordt. Van een „toespitsen van politieke en geestelijke tegenstellingen" is bij dit bescheiden voor stel wel geen sprake. Wie ook maar eenigszins op de hoogte is van den geweldigen omvang, dien zoo wel de buitehlandsche als de binnenland- sche loterijbedrijven hebben aangenomen, kan niet in twijfel verkeeren omtrent de groote behoefte aan loten bij een zeer aan merkelijk gedeelte van het volk. Naast de binnenlandsche z.g. premielee- ningen, die in waarheid niets anders dan gewone loterijen zijn, werken verschillen de buitenlandsche ondernemingen, die jaar lijks tienduizenden vreemde loten in ons land plaatsen. Het is waar, dat op vele plaatsen de ver koop van Staatsloten moeilijkheden ople vert. Deze moeilijkheden zullen verdwij nen bij een betere verdeeling der Staatslo ten over het land, maar zij kunnen ook geheel opgeheven worden door te verbie den, dat die z.g. premieleeningen gebruik maken van de trekkingen der Staatsloterij. Zulk een verbod is dringend noodig. De voorstellers merken nog op, dat alle Staatsinstellingen zich hebben aangepast aan de tegenwoordige tijdsomstandigheden. Alleen aan de Staatsloterij is sedert 1885 niets veranderd. Zij wijzen ook op de ver hoogde winst van 650.000, die, al is deze wetswijziging niet ter vermeerdering van 's Rijks inkomsten voorgesteld, in deze tij den meer dan ooit op nrijs mag worden gesteld en die het voordeel heeft van te zijn een geheel vrijwillig opgebrachte be lasting, terwijl er in de tegenwoordige om standigheden reusachtige bedragen naar buitenl. loterij-ondernemingen vloeien. L. M. WETERINGS GERIDDERD. De heer L. M. Weterings directeur- hoofdredacteur van de N.V. Drukkerij „De Spaarnestad", is ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als journalist, door den H. Vader benoemd tot ridder in de orde van den H. Gregorius. Z. H. Excellentie Mgr. J. D. J. Aenge- nent, bisschop van Haarlem, heeft heden morgen in het gebouw van „De Spaarne stad" den geridderde de onderscheiding op de borst gespeld. Omstreeks half twaalf verscheen Mgr. J. D. J. Aengenent in de directiezaal, waar Mgr. werd opgewacht door directeuren en verschillende commissarissen van de „Spaarnestad", „De Tijd", „Het Centrum", de procuratiehouders, leden van de hoofd redacties der verschillende door de Ver- eenigde Katholieke Pers uitgegeven dag bladen, den heer J. Verbiest directeur van „De Tijd", eenige leden van het huldigings comité, met den voorzitter, prof. dr. Alph. Steger. De heer Weterings had met zijn vrouw en kinderen, temidden van bloemen, in de zaal plaats genomen. Nadat Mgr. door de aanwezigen begroet was sprak hij den jubilaris toe. Ik weet en ik wil het gaarne hier uit spreken, aldus Mgr., dat bij de vele pogin gen die „De Spaarnestad" gedaan heeft tot instandhouding en tot bevordering van den bloei van de katholieke pers in ons land niet heeft voorgezeten het maken van winst, maar dat integendeel groote, zeer groote belangrijke financieele offers daar voor zijn gebracht en nog steeds worden gebracht, en ik ben overtuigd, dat wanneer algemeen geweten werd, welke ontzaglijke financieele offers door de commissarissen en de directie voor de katholieke pers zijn gebracht en nog gebracht worden, dat dan de critiek, die ook U niet gespaard is, ze ker veel minder en zeker veel milder zou geweest zijn. En daarom doet het mij ge noegen, dat ik vandaag de waardeering, die het hoogste kerkelijke gezag gegeven heeft, hier kan overbrengen en dat ik daarvan de tolk kan zijn en tevens ook de tolk van mijn eigen waardeering. De heer Weterings dankte voor deze on derscheiding en wees daarbij op de ideëel- ethische richting, welke de „Spaarnestad" nastreeft. Ten bewijze daarvan voerde hy o.m. aan, dat voor het geheele personeel een pensioenfonds bestaat, ook voor we duwen- en weezenpensioen, als door geen enkele katholieke uitgeversmaatschappij in Nederland geëvenaard kan worden. Ook voerden nog het woord de presi dent-commissaris, deken van Dam en de commissaris, de heer J. W. A. Beijnes. RECEPTIE IN HET NED. HIST. INSTITUUT TE ROME. Vanwege de Nederlandsche Vereeniging voor Noord-Italië wordt uit Rome geschre ven: De beide Paaschdagen kenmerkten zich in Rome door een enorme drukte en tal van landgenooten toefden in de eeuwige stad. Ook het Nederlandsch Vereenigingsleven heeft daarvan geprofiteerd, hetgeen hoofd zakelijk tot uiting kwam gedurende de re ceptie, welke in het Nederlandsch Histo risch Instituut gehouden werd. De directeur van genoemd instituut en mevrouw Hooge- werff recipieerden ter gelegenheid van het feit, dat eerstgenoemde 25 jaar geleden naar Italië verhuisde; een mijlpaal in het leven, welke in een door ir. Leopold ver vaardigde oorkonde was vastgelegd. Onze gezant, mr. Patijn, droeg genoem de oorkonde met eenige hartelijke woorden over aan dr. Hoogewerff en stelde hem na mens vele landgenooten een enveloppe met inhoud tot steun van het Instituut ter hand. Voor de receptie boden de consul-gene raal en mevrouw Pennington de Jongh een lunch aan ter eere van dr. Hendrik Muller, oud-gezant te Praag, die gisteren juist zijn 75en verjaardag vierde. Behalve de jubila ris zaten o.a. mede aan Prinses Löwenstein, de vice-president der Nederlandsche Ver eeniging en mevrouw Elias van Sta- brouck-Grothe. Gisteren hield prof. dr. Huizinga een le zing in het Instituut, handelende over: De opkomst van het moderne geestelijke ver keer (1650—1750). VAN EEN BRUTALEN BELASTING INSPECTEUR. De minister tikt hem op de vingers. Op de vragen van den heer Teulings be treffende een door den inspecteur der di recte belastingen te Oss, dd. 22 Maart j.L aan verschillende rechtspersonen rondge zonden circulaire, waarbij inlichtingen worden verzocht in verband met de wet tot heffing van een co upon belasting, heeft de minister van Financiën o.m. geantwoord, dat de verzending van de bedoelde circu laire te zijner kennis is gekomen. Hij heeft toen terstond opdracht doen geven de ver dere verzending van deze circulaire in afwachting van een nader onderzoek, in hoeverre de inspecteur tot het stellen van de bedoelde vragen bevoegd moest worden geaoht te staken. Geen enkele wetsbepaling geeft den in- specteur het recht het gedane verzoek om inlichtingen te doen. Te dezen opzichte heeft hij uitsluitend het recht boekeninzage te vorderen overeenkomstig de bepalingen van art. 22 der wet op de couponbelasting. Den inspecteur te Oss is gelast de in de vragen bedoelde circulaire in te trekken en de ontvangen of nog te ontvangen ant woorden aan de inzenders terug te zenden, zonder dat daarvan afschrift wordt gehou den. Van de op deze wijze verkregen inlichtin gen zal door de belastingsadministratie geen gebruik worden gemaakt. KERK-AANBESTEDING TE UTRECHT Aannemers willen hun begrooting niet mee naar huis geven In de Kanaalstraat te Utrecht zou gister middag de aanbesteding plaats vinden van een kerk met toren, pastorie en bijkomende werken voor de te stichten Sint Gerardus Majella-parochie aan den Vleutenschenweg. De aanbesteding zou gehouden worden on der R.K. georganiseerde aannemers en er was een groot aantal van hen aanwezig. Toen pastoor B. Th. Gerritsen tot de aan nemers het verzoek richtte, hun biljetten te willen inleveren, vroeg de heer C. van 't Huilenaar voorzitter van den R.K. Bond van aannemers, het woord. Hij verklaarde, zelf niet te hebben ingeschreven, maar deel= de namens de organisatie mede, dat de aannemers bezwaar hadden tegen de voor waarde dat de begrooting van de zes laag ste inschrijvers mee naar huis zou worden genomen .Zij waren wel bereid hun be grootingen ter inzage te geven, gedurende één of hoogstens twee uren achtereen. Maar hun begrooting was hun geheim en dat wenschten zij niemand mee naar huis te geven, daar dan alle controle zoek was en men niet meer wist, wat er mee gebeuren zou. Het kerkbestuur heeft hierop even be raadslaagd en deelde toen mede, dat de aannemers konden inschrijven, onder voor behoud van het in het gewraakte artikel bepaalde. Daarmede zou dan echter de ver goeding (1/10 pet. van de inschrijvingssom, tot een maximum van 150, voor bestek en teekeningen) vervallen. De bond was van oordeel, dat deze ver klaring hen geen stap verder bracht en de aannemers besloten dan maar geen biljet ten in te leveren. Pastoor Gerritsen deed hierop mededee- ling, dat er één biljet was ingekomen, n.l. van de firma Venhoven en Evers te Heem stede, die had ingeschreven voor 123.844. Waarop de andere aannemers rustig naar huis terugkeerden. „Msbd." Bond van Ned. Schilderspatroons. Onder leiding van den voorzitter, den heer W. C. v. As had in Excelsior te 's-Gra- venhage de algemeene vergadering plaats van de instellingen van den Bond van Ned. Schilderspatroons, o.m van het fonds tot overneming van bedrijfs-ongevallenrisico, de patroons-ongevallen en de patroons ziekteverzekering. Een voorstel werd aangenomen tot te rugbetaling van 5 pet. op de premie over 1932. De heer E. v. Rij, die aan de beurt van aftreden was en sedert de oprichting in 1903 penningmeester is, werd met alg. stemmen herkozen. RECHTZAKEN KNOEIERIJ MET KERKELIJKE OBLIGATIES. Commissionair liet ze zelf drukken. De 40-jarige te Akersloot geboren assu radeur en commissionair P. P. V. te Alk maar, verscheen als verdacht van valsch- heid in geschrifte met gebruikmaking daarvan, voor de rechtbank te Alkmaar Volgens dagvaarding zou verd. te Alkmaar in September 1931 een aantal obligatiefor mulieren hebben doen drukken met be trekking tot een kerkelijke leening ten be hoeve van de parochie van den Allerhei ligsten Verlosser te Fadd in Hongarije, van welke obligaties hij, als waren zij echt en onvervalscht, had uitgegeven en wel twee groot 1000.aan zekeren heer H. M. Bosman, veehouder te Zijpe en vijftien dusdanige obligaties aan den heer W. Slij- kerman te Oude Niedorp. In deze zaak waren gedagvaaid vier ge tuigen: J. H. Dröge, Rafael, Bosman en Slijkerman. Verd. werd voorts juridisch bijgestaan door mr. Thomas te Hoorn. De heer V. erkende wel het ten laste gelegde feit, doch wees eenig strafbaar op zet van de hand. Wel was hem bekend, dat de oorspronkelijke stukken niet naar behooren waren afgewikkeld. De door verd. uitgegeven stukken waren niet ge zegeld en door hem geteekend met den naam Lohman. Allereerst werd gehoord de heer Dröge, typograaf te Alkmaar. Deze had op last van den verdachte een vijftigtal obligaties als hier voren vermeld, gedrukt, ten bedrage van 39.52. Het had get. wel gefrappeerd, dat de stukken niet gezegeld waren. Een origineel stuk had getuige niet gezien en verd. had niet gezegd, dat deze stukken slechts voorloopig moesten dienen. De administrateur van de voormalige Burgersbank te 'l-Gravenhage, de heer Rafael, vedklaarde, dat in 1928 een emissie had plaats gehad ten behoeve van de paro chie van de Allerh. Drievuldigheid te Fadd in stukken van diverse waarden en toen was ook een dergelijk stuk geleverd aan het commissionairsbedrijf van Verduin te Schagen. Door verd. werd opgemerkt, dat te Eind hoven ook een particulier een dergelijke leening had uitgeschreven. De getuige Bosman uit Schagerbrug had door welwillende bemiddeling van ver dachte 'n groot bedrag verloren. Hij had verdachte 'n aantal stukken ter waarde van ƒ4300.ter hand gesteld om te verzilve ren. Deze opdracht vlotte heel slecht en Bosman begon zijn commissionair te wan trouwen. Na aansporing om de afwikkeling der zaken wat te bespoedigen, kreeg Bos man nu en dan 'n post honderd gulden en ten slotte ontving hij twee der gefingeer de obligaties van Fadd, zoogenaamd ter waarde van ƒ2000.— Verd. had bij deze aanbieding opgewekt gezegd: „Nu heb ik weer wat!" Volgens verdachte was hij destijds aan get. Bosman geen geld schuldig, wat zyn boeken zouden kunnen uitwijzen. Echter gaf hij toe, dat hij van getuige vijf stuk ken had ontvangen ter waarde van 4300, doch deze schuld had hij gedelgd door in levering van andere stukken die hij zelf had gefabriceerd. Getuige Bosman ontkende dat verd. in zijn tegenwoordigheid de bedoelde stuk ken zou hebben geteekend. Het bleek, dat met de ruiling en verwis seling van diverse stukken op een wonder lijke manier door verdachte was geschar reld. De 65-jarige veehouder W. Slijkerman te Oude-Niedorp begon met de moedgevende verklaring, dat de connecties met verdach te hem zijn gansche vermogen hadden ge kost! De verdachte stak hem echter een hart onder den riem met de bekende spreuk: „Alles komt terecht" en wist om de zaak te „redden" twee accepten groot 30.000. los te krijgen en gaf Slijkerman toen als onderpand vijftien stukken van de paro chie van de Allerheiligste Drievuldigheid, rentende 8 pet., die hij zelf had gefabri ceerd. Getuige had echter geen trek in deze stukken en verkreeg van verdachte de toezegging, dat hy dan andere niet-katho- lieke stukken zou leveren, doch deze stuk ken had Slijkerman nimmer gekregen. Al weer 'n reuze-knoeiboeL Eisch: twee jaar gevangenisstraf. De Officier ging deze onverkwikkelijke obligatiegeschiedenis nog eens na en rele veerde dat de valsche obligatie 'n vrijwel getrouwe copie was van de echte emissie van 1928. Al spoedig had verdachte gebruik ge maakt van de valsche obligaties. Uit niets bleek, dat de verdachte de obligaties voor waardelijk zou hebben uitgegeven, zooals door hem wordt voorgegeven. Het was een gemakkelijke taak voor een „directeur" van een bankiershuis om eenvoudige landlieden, die meer verstand hebben van paarden en koeien, een rad voor de oogen te draaien. De Officier wees voorts op het systeem loos verweer van de verdachte en waar schuwde tegen het gevaar van speculaties met dergelijke personen als deze man als vertrouwensmenschen. Door den Officier werd nog ter sprake gebracht het gebrek aan herinneringsver mogen door verdachte betoond en eindigde zijn uitvoerig requisitoir met te requiree- ren ter zake het valschelijk opmaken van een schuldbrief ten behoeve van een open bare instelling (in casu 'n R.-K. parochie te Fadd, in Hongarije) 2 jaar gevangenis straf. Mr. Thomas achtte het bij dagvaarding ten laste gelegd, vervalsching, wettig en overtuigend bewezen, doch ontkende dat de aan Slijkerman afgegeven aandeelen nadeel zouden kunnen opleveren. Overigens achtte pleiter de zaak zeer in gewikkeld en refereerde zich in vele op zichten aan het oordeel der rechtbank. Eindelijk bestreed pleiter eenige stel lingen door den Officier geopperd en ein digde met zijn cliënt in de clementie der rechtbank aan te bevelen, waarop nog een kort debat tusschen parket en verdediging volgde. Aanstaande week uitspraak. DE INBRAAK BIJ DEN GEMEENTE ONTVANGER TE NAALDWIJK. Verdachten ook in hooger beroep vrijgesproken. De 48-jarige chauffeur A. J. D. en de 31- jarige koopman A. B. uit Den Haag waren door de rechtbank aldaar vrijgesproken van den hun ten laste gelegden diefstal in vereeniging met braak, welke in den nacht van 30 Juni op 1 Juli van het vorig jaar in het kantoor van den gemeente-ontvanger te Naaldwijk is gepleegd. Door den advocaat-generaal voor het Haagsche Hof werd met vernietiging van het vrijsprekend vormiis tegen de beide verdachten dezelfde gerequireerd als door het O. M. in eerste instantie ni. 7 jaar voor D en 3'/a jaar voor B. Het Hof, Woensdag uitspraak doende, bevestigde ten aanzien van beide verdach ten het vrijsprekend vonnis der Rechtbank. Amsterdamsche slagers procedeeren te vergeefs. Vandaag heeft de president der Am sterdamsche rechtbank, mr. J. W, Huysinga uitspraak gedaan in het kort geding tus schen eenige Amsterdamsche slagers con tra de commissie van overleg, die prijsre- gelend optreedt voor den verkoop van vleesch. Eischers hadden den president gevraagd den grossiers te bevelen wel aan de sla gers, die door de commissie van overleg op een „zwarte lijst" waren geplaatst (om dat ze beneden den vastgestelden prijs gingen) vleesch te leveren. De president wees dezen eisch af, overwegende dat wel voor den gewonen rechter schadevergoe ding door eischers kan worden gevraagd, doch dat niemand kan worden ver plicht, indien hij aan een een daartoe strekkend verzoek niet wenscht te vol doen, zijn waren te verkoopen. Eischers werden bovendien veroordeeld in de kosten van het geding, zijnde 25. FINANCIëN EN ECONOMIE De curator in het faillissement van het Trustkantoor voor Belegging en Admini stratie maakt bekend, dat de debitrice der kerkelijke leening 7 Dochters der Goddelijke liefde te Weenen de noodige gelden voor de betaling van de op 1 Fe bruari j.l. vervallen coupons op 5 basis thans geheel aan hem heeft overgemaakt. De betaalbaarstelling zal t.z.t. geschieden ten kantore van de N.V. Commissiebank AGENDA LEIDEN. Donderdag. Zitting R.-K. Reclasseerings- vereeniging 89 uur gebouw St. Vincentiusvereeniging, Hoogland- sche Kerkgracht. De avend-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van D i n s d a g 3 tot en met Zondag 8 April a.s. waargeno men door apotheek: W. Boekwijt, Visch- markt 8, Leiden; Tel. 552. Holland-Indië te 's-Gravenhage nadat de vergadering van obligatiehouders een be sluit zal hebben genomen omtrent de bin nen afzienbaren tijd te verwachten voor stellen tot renteverlaging en opschorting van de aflossing. SPORT PAARDENSPORT DUINDIGT. Na de zeer geslaagde openingswedstrij den te Duindigt op Tweeden Paaschdag, zullen de courses aldaar worden voortge zet op Zondag 15 April .Voor de drave rijen, bestaande uit een seriedraverij 3e en 4e klasse, een seriedraverij le klasse, een 4e klasse en een le klasse draverij, zijn 51 paarden ingeschreven. Behalve deze draverijen zal er nog een onderlinge snelheidsproef voor rijpaarden geloopen worden, te rijden door dames. STADSNIEUWS ST. LIDUINA-PROCESSIE Kaarten voor de St. Liduina-Processie op a.s. Dinsdag zijn behalve aan het giste ren genoemde adres ook verkrijgbaar bij den boekhandel: Zandvliet, Haarlemmer straat, Wed. Huibers, Haarlemmerstraat; Geyer, Botermarkt; Van der Vooren, Hoo ge Rijndijk 106A. Dengenen, die aan deze Processie ter vereering van St. Liduina willen deelne men, wordt verzocht niet te wachten met aanmelding tot den laatsten dag. HAVENRECHERCHEUR BOUWE BROERS In den ouderdom van ruim 58 jaar Is gis teren hier te stede overleden de haven rechercheur Bouwe Broers, een algemeen geachte persoonlijkheid in de oude Sleutel stad. Bouwe Broers werd den 29sten Juli 1875 geboren en kwam op 1 Mei 1900 in dienst der gemeente Leiden als brugwachter 2e klasse. Vier jaar later werd hij bevorderd tot brugwachter le klasse en den lsten Januari 1913 viel hem de onderscheiding ten deel benoemd te worden tot haven- rechercheur. Den 15den Maart 1915 ver wierf hij bovendien het politie-diploma. Voor wie eenigszins met de werkzaam heden van dergelijke functionarissen be kend zijn, zegt de titel van havenrecher cheur eigenlijk veel te weinig. Want be halve zijn werkzaamheden, ressorteerende tot het watergebied, als b.v. het controlee ren der schippers, enz., was de heer Broers steeds tegenwoordig op verschillende mark ten, was hij ook belast met het nagaan van koffietenten, fruitwagens, bloemenverkoo- pers, uitstallingen voor winkels, enz., zoo dat hij in Leiden een algemeene bekend heid heeft verworven en door zijn steeds beminnelijk en gemoedelijk optreden de algemeene sympathie van de betrokkenen. Dat hij in schipperskringen zeer gezien was, bewijst wel het feit, dat na het bekend worden van zijn overlijden van alle alhier vertoevende schepen de vlag halfstok werd geheschen. Ook de Havendienst deed zulks door de vlag van de Rhijnzichtbrug half stok te hangen. De heer Broers heeft slechts een kort ziekbed gehad. In den nacht van lsten op 2der Paaschdag werd hij voor een zware operatie naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar de operatie onmiddellijk werd uitge voerd. Gisteren kwam echter het einde. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal a.s. Maandag op Rhijnhof plaats hebben Zilveren jubileum Zooals gisteren gemeld, is de heer G. N. de Ru heden 25 jaar werkzaam bij de fir ma J. P. Janssen, thans gevestigd Lange- gracht 113 De jubilaris werd hedenmorgen met zijn echtgenoote om 10.30 uur door den be drijfsleider met een auto van zijn woning gehaald en is daarna bij zijn patroon aan huis ontvangen, die waardeerende woor den sprak over plichtsbetrachting en be kwaamheid, waarna hij hem een envelop pe met inhoud overhandigde en zijn vrouw bloemen aanbood. Na nog eenige oogen- blikken gezellig samen te zijn geweest, was de tocht verder naar de werkplaats, waar de vlag uitgestoken en een hoek versierd was en waar hij door het personeel by monde van den oudsten collega, gehuldigd werd. Ook daar werden waardeerende woorden gesproken en werd hem als hulde blijk aangeboden een fauteuil en schemer lamp, terwijl zijn echtgenoote bloemen in ontvangst had te nemen. Nadat nog eenigen tijd in de werkplaats was vertoefd, waar ook nog een foto van den jubilaris en het personeel genomen was, werd hem gelegenheid gegeven, om het verdere van den dag in den huiselijken kring door te brengen

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2