DONDERDAG 5 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN MOTORRIJDER OVERREDEN. Ernstig gewond opgenomen. Omstreeks twaalf uur is op den Rijks straatweg van Amersfoort naar Amsterdam in de gemeente Soest een ernstig ongeval gebeurd. Enkele auto's reden achter elkaar in de richting Amsterdam. Daarachter reed een motorrijder met een snelheid van 40 K.M. per uur. Plotseling stopten de auto's waardoor het motorrijwiel krachtig moest remmen. Op een afstand van drie meter reed een vrachtauto achter den motorrij der, beladen met cement, welke niet zoo vlug kon remmen, met het gevolg dat hij tegen den motorrijder opreed. De duorijder, uit Amsterdam, werd van den motor afge- slingerd, welke werd bestuurd door iemand uit Venlo. De duorijder werd door de vracht auto overreden. Dr. Strooband verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar de Rijksklinieken in Utrecht noodzakelijk, waar de overredene met een gekneusde linkerlong en andere inwendige kneuzingen werd opgenomen. Bij controle bleken de remmen van de vrachtauto niet in orde te zijn. Tegen den bestuurder van de vrachtauto, iemand uit Baarn, werd proces-verbaal op gemaakt. „Hbld." PREDIKANT AANGEREDEN DOOR SNELTREIN. Gisteravond is ds. Kossen bij de halte Westerveld te DriehuisVelsen, door een uit de richting Haarlem komenden sneltrein aangereden. De predikant, die een trein uit de richting IJmuiden nog wilde halen, tilde daartoe ontijdig een der afsluithekken op, niet ziende, dat de sneltrein naderde. De overwegwachter trachtte hem nog tegen te houden, wat tot gevolg had, dat ds. Kossem niet overreden, doch aangereden werd. De predikant is naar het St. Anthonius-zieken- huis te IJmuiden-Oost overgebracht. „TeL" NOODLOTTIG PAASCHVUUR. Meisje ernstig verbrand en overleden. Terijl Dinsdagmiddag te Didam kinderen een Paaschvuur kookten, kwam het 5-jarig dochtertje van J. W. Lucassen te dicht bij de vlammen, zoodat de kleertjes in brand raakten. Ofschoon toegeschoten buren de vlammen spoedig doofden had de kleine zulke hevige wonden bekomen, dat ze gis teren aan de verwondingen is overleden. BEZEMSTEEL IN HET LICHAAM GEDRONGEN. Gistermiddag is een 26-jarige fabrieks arbeider, wonende aam de Zaagmolenkade te Rotterdam, in een papierfabriek aan den Oppert langs de leuning van een trap naar beneden gegleden bij wijze van een grapje. De man had er echter geen rekening mee gehouden, dat hij een bezem in de handen hield, die hem noodlottig zou worden. Toen hij n.l. bijna beneden was, stuitte de bezem tegen den vloer met het gevolg, dat de steel den jongeman in het onderlijf drong. Met zware inwendige kneuzingen is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. DRIE WONINGEN AFGEBRAND. Dinsdagavond heeft een ernstige brand gewoed in een blok van drie woningen, staande aan den Waa rbeken weg te Henge lo. Twee er van werden bewoond door de gezinnen van de wed. B. en den heer Z. Een der huizen was onbewoond. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat enkele minuten na het uitbreken van den brand het geheele blok één vlammenzee was. „Tel." BOERDERIJEN AFGEBRAND. Te Steenderen ontstond, vermoedelijk doordat kinderen met vuur speelden, brand in een hooiberg, staande in de buurtschap Toldijk. Van den hooiberg sloeg het vuur over naar de boerderij van den heer Harm- sen, om vandaar over te slaan naar de boer derij van Memeling. Hoewel de brandweer van Steenderen direct ter plaatse was, kon zij door gebrek aan water niets uitrichten. De beide boerderijen brandden geheel af. Twee varkens kwamen in de vlammen om. Eem buurman, die trachtte de varkens te bevrijden, werd door een brandenden balk getroffen en licht gewond. De schade wordt door verzekering gedekt. HET DRAMA TE 's-GRAVENHAGE. V. blijkt krankzinnig te zijn. Omtrent de aanhouding van V., die ver dacht wordt van moord op zijn vrouw en zoontje in zijn woning aan de Veenkade te 's-Gravenhage, vernamen wij nog de vol gende bijzonderheden. Gistermorgen omstreeks half zeven wer den eenige surveilleerenden politieagenten van het bureau Wilhelminastraat te Loos- duiinen op den Monsterschen weg aange sproken door een onbekend gebleven bur ger, die hun aandacht er op vestigde, dat een eindje verderop zich een landlooper ophield, wiens zonderling gedrag zijn aan dacht had getrokken. De landlooper had vermoedelijk hier of daar in een boeren schuur overnacht, aangezien de rugzijde van zijn jas sporen hooi vertoonde. In het vermoeden, dat hij hier of daar wel iets weggenomen kon hebben, verzocht de man den beiden politieagenten een oogje in het zeil te houden. De politiemannen gingen in de aange duide richting verder en troffen inderdaad in de Oerberlaan. een zijweg van den Mon sterschen weg, direct achter de stichting Bloemendaal, ongeveer op de grens van de gemeente Den Haag. iemand aan, die be antwoordde aan de beschrijving, welke zij van den voorbijganger hadden gekregen. Zij spraken den man aan en vroegen hem wie hij was. Op dat moment vermoedden de agenten nog niet met den gezocbten V. te doen te hebben. De man noemde als zijn naam dien van een ingezetene van Loos duinen, wonende aan den Lij weg. Deze op gave zou hem echter noodlottig worden, want de beide politieagenten zij'- zelf woon achtig te Loosduinen en verrichten daar reeds jaren hun dienst, zoodat zij bij wijze van spreken het kleinste kind in het dorp kennen. Zij wisten dan ook onmiddellijk dat de man niet de waarheid sprak en toen besloten zij hem mee te nemen naar het bureau. Daar constateerden zij echter, dat het sig nalement precies overeen kwam met dat van V., wiens opsporing door den commis saris der afdeeling C. in Den Haag was ver zocht en dat aan alle politiebureaux was medegedeeld. Een der agenten vroeg toen op den man af: Ben jij niet V? Tot zijn ver bazing deed de man toen niet meer de min ste pogirig om zijn identiteit te verbergen, maar erkende hij onmiddellijk, dat hij de gezochte was. Per politieauto werd hij even later naar het hoofdbureau gebracht, waar zooals reeds gemeld is, een verhoor niet kon plaats hebben, aangezien de man zoo over spannen was, dat hij ernstige zenuwaanval len kreeg. Ook later in den ochtend was zijn toestand van dien aard, dat van een verhoor geen sprake kon zijn. Nader vernemen wij, dat de man gister middag door den psychiater dr. Bolten is onderzocht. De medicus constateerde bij den man een ernstige mate van krankzinnigheid en adviseerde tot spoedopneming in een ge sticht. In verband daarmede is V. gistermid dag naar Oud-Roosenburg overgebracht. De begrafenis van het stoffelijk overschot van de beide slachtoffers van het drama zou vandaag plaats hebben. De justitie vond geen aanleiding om uitstel hiervan te geven, omdat confrontatie van den overspannen man met zijn slachtoffers toch zonder be- teekenis zou zijn. DE WEDSTRIJD. NEDERLAND—IERSCHE VRIJSTAAT. Op a.s. Zondag. Gelet op de enorme belangstelling voor den wedstrijd NederlandIersche Vrij staat, heeft, zooals reeds eerder gemeld, het bestuur van den K. N. V. B., in samen werking met de directie van het Stadion, louter om een 5000-tal belangstellenden meer dan gewoonlijk plaats te kunnen bie den, achter de beide doelen in het Olym pisch Stadion tribunes laten bijbouwen, waarvoor de toegang bepaald is door de Marathon-Poort. Teneinde een geregeld, ordelijk verloop te verzekeren, wordt door genoemd be stuur den houders van plaatskaarten voor deze hulp-tribunes beleefd, door dringend verzocht zoo tijdig aan den ingang van het Stadion zich te vervoegen, dat zij om 2 uur hunne zitplaatsen zullen hebben in genomen. Daar de poorten van het Stadion tijdig zullen worden geopend, de bovenvermelde orde-maatregel in de eerste plaats werd ge nomen in het belang van de houders der bedoelde kaarten, vertrouwt het bestuur van den K. N. V. B. niet tevergeefs een beroep op medewerking te doen. Zij, die aan het verzoek geen gevolg ge ven, beloopen de kans niet direct bij de controle te kunnen worden doorgelaten, waardoor het begin van den wedstrijd dan voor hen verloren gaat. Het muziekkorps van de Amsterdamsche Politie is tijdig op het terrein aanwezig, zoodat men gedurende den tijd van wach ten niet voor verveling bevreesd behoeft te zijn. HAAGSCHE ELFTAL-BOETE MIAN F.C. 1—1. Op het verlichte V.U.C.-terrein te Den Haag, speelde gisteravond een Haagsch elf tal tegen de Bohemian F.C., de kampioe nen van den Iersche Vrijstaat, welke club momenteel in Holland toert. Het Haagsche elftal was hedenavond als volgt samenge steld: Doel: Mul. Acher: Lelieveldt en Vermet ten. Midden: Arratzenius, Van Maar en en Dibel. Voor: Van der Sloot, van Vliet, Dit- mars, van K es te ren en van Gelder. In het Iersche team zaten geen spelers, die Ierland Zondag a.s. in de vertegenwoor digende ploeg opstelt. Scheidsrechter was ir. Neuerburg, die het niet al te zwaar had, doch nog al wat fout jes maakte. Deze wedstrijd stond op heel wat hooger peil dan de ontmoeting Zwaluwen-T.U.R.U. van j.l. Zondag. Technisch waren de Ieren iets beter en ook hun tempo was hooger. De Hollandscbe achterhoede, goed gesteund door de hard werkende middenlinie, speelde in grootschen vortm, waardoor dan ook de keeper der gasten meer en gevaarlijker werk kreeg dan Mul. Over de Haagsche voorhoede kon men niet onverdeeld tevre den zijn. Van Gelder was hier en vooral in de tweede helft de beste man,, waarvan steeds gevaar dreigde. Van Kesteren steun de hem daarbij goed, doch bleef wel eens te ver achter. Ditmars wisselde goede met slechte momenten af. Hij gaf van Vliet te weinig te doen, terwijl hij steeds den bal speelde naar den vleugel, waarvan hij het leder gekregen had. Hierdoor was van Vliet minder actief dan gewoonlijk. Van der Sloot gaf enkele goede voorzetten, doch bleef evenals j.l. Zondag beneden zijn club- vorm. De Ieren waren de eerste helft wat meer in den aanval, hoofdzakelijk door hooger tempo, waardoor hun aanvallen ook iets gevaarlijker leken. Door te kon gehouden spel liet de afwerking hunner aanvallen te wenschen over en op het beslissende mo ment liet hun tempo hen in den steek. Dit was een kolfje naar de hand van Lelyveld en Vermetten. Toch noteerden wij enkele goede Hollandsche aanvallen, waarbij het verrassende element en goed open spel fei telijk gevaarlijker was. Vier minuten voor de rust was het door het goede samenspel der DHCers van Ditmars en van der Sloot, dat de eerste kon scoren 10. In de tweede helft waren de Hagenaars verreweg het meest in den aanval, doch doelpunten om de overwinning te consoli- deeren bleven uit, hoofdzakelijk door het goede werk van de Ierschen doelman. Ette lijke kansen gaan voorts door erbarmelijk slecht schieten verloren. Zelfs wisten de gasten na 'n kwatier spelen gelijk te maken door hun binnenspeler Dennis, die bij een through pass gebruik maakte van een fout in de Haagsche verdediging. Aan beide zij den werd nog hard voor de overwinning gestreden, eerst waren de Hagenaars in den aanval, terwijl in de laatste tien minuten de Ieren in de meerderheid kwamen. Ge scoord werd er niet meer, zoodat het einde kwam met gelijk spel. 11. ZWEMMEN NATIONALE WEDSTRIJDEN ZWEM- CLUB „HAARLEM". In Stoop's Bad te Haarlem vonder onder groote belangstelling de nationale zwem wedstrijden plaats, georganiseerd door de Zwemclub „Haarlem". Dank zij de goede organisatie had het programma een vlot verloop. Behalve de nationale nummers stonden ook een aantal estafettes voor Haarlemsche sportvereenigingen en mid delbare scholen op het programma, terwijl het geheel besloten werd met een polo wedstrijd tusschen de zeventallen van „Haarlem" en R.Z.C. uit Rotterdam. De 100 M. vrije slag voor dames werd op gemakkelijke wijze door Willy den Ouden met baanlengte voorsprong gewonnen in den tijd van 1 min. 6 3/5 sec. De 100 M. rugslag voor dames gaf een mooien striid te zien tusschen O versloot en Senff. Zooals te verwachten was, won Puck Oversloot. Op de 200 M. schoolslag werd het een fei len strijd tusschen Jenny Kastein en Frans je Hessel, die in het voordeel van eerstge noemde beslist werd, Bij de heeren was de 400 M. vrije slag een spannend nummer. De eerste 350 M. was Van Hemsbergen een flink stuk voor, doch de laatste 50 M. moest hij een feilen strijd leveren tegen Delwei. Hij won ten slotte met 1/5 sec. verschil. De 100 M. vrije slag bracht een verrassing. Scheffer werd door den Hagenaar Van Aelst geklopt. De polowedstrijd eindigde in een gelijk spel 1—1. De uitslagen waren als volgt: 100 M. schoolslag heeren: 1. A. van Kal- ZC) 1.20 2/5; 3. Korpershoek (VZC) ken (DJK) 1 min. 19 sec.; 2. Kruithof (R 1.20 4/5. 100 M. vrije slag heeren: 1. Van Aelst (HZ en PC) 1 min. 3 4/5 sec.; 2. J. C. Schef fer (DJK) 1.06: 3. Regter (RZC) 1.06 1/5. 200 M. Schoolslag dames: 1. J. Kastein (HDZ) 3 min. 7 2/5 sec.; 2. F. Hessel (Het Y) 3.08 4/5. 3. Gr. Brouwers (RDZ) 3.18 4/5 100 M. vrije slag dames: 1. W. den Ouden (RDZ) 1 min. 6 3/5 sec.; 2. Timmermans (ODZ) 1.11; 3. J. Selbach (ADZ) 1.12 3/5. 400 M. vrije slag heeren: 1. W. v. Delwel (RZC) 5 min. 37 4/5 sec.; 2. J. van Hems bergen (Haarlem) 5 min. 37 3/5 sec. 3. G. van Voorst (AZ). 100 M. rugslag heeren: 1. v. d. Meer (Haarlem) 1 min. 171/5 sec.; 2. Scheffer (DTK) 1.17 2/5: 3. Ambagtsheer (AZ). Waterpolo: „Haarlem"RZC (Rotterdam 1—1. 3 X 50 M. wisselslag-estafette dames: 1. RDZ in 1 min. 50 3/5 sec.; 2. Het Y 1.53 2/5; 3. ADZ in 1.54 4/5. WATERSPORT AUTOMOBILISME DE A. N. W. B. OP DE AANSTAANDE HÏSWA TE AMSTERDAM. De Watersport-tentoonstelling van de Ned. Ver. v. Handel en Industrie voor scheepsbouw en Watersport, kortweg HIS- WA genoemd heeft zich in 1933 met één slag een belangrijke plaats in de Water sport-wereld veroverd. Voor de tweede tentoonstelling, die van 0 tot 9 April as. wordt gehouden koestert men groote ver wachtingen. Geen wonder, dat dus ditmaal ook de A. N. W. B. niet zal ontbreken. Het Watertoe risme heeft zich in den laatsten tijd buiten gewoon sterk uitgebreid. Velen keeren zich van de stoffige wegen af naar de zui vere atmosfeer van onze onvolprezen wa teren, terwijl de kano het binnen ieders be reik heeft gebracht van het Watertoersme te genieten. De thans 50ijarige Toeristenbond nam reeds voor jaren de behartiging van het Watertoerisme mede ter hand en heeft de teekenen des tijds, als immer, be grijpend zijn zorgen voor deze tak van toerisme meer en meer uitgebreid. Of men vaart met een zeil- of motorjacht, dan wel nyst een wherry of kano, de A. N. W. B. zal de helpende hand reiken, door zijn inlichtingendienst, zijn waterkaarten en gidsen, door de uitgave van het levendige weekblad „De Waterkampioen" en sedert kort ook van „De Kanokampioen", door zijn verzekeringsdienst en wat niet al. Door een jarenlange samenwerking met de Kon. Verb. Ned. Watersport Vereeni- gingen en sedert kort ook met den Neder- landschen Kanobond heeft de A. N. W. B. verbrokkeling van krachten weten te voor komen. Van dit alles wordt op de HISWA een duidelijk beeld gegeven. Wij raden dan ook eiken Watersport-liefhebber aan een bezoek te brengen aan de inzending van het Bureau voor Watertoerisme van A. N. j W. B.—K. V. N. W. V., die hem zonder I twijfel zal overtuigen van de zegenrijke i arbeid op dit gebied verricht. DE K. N. A. C. VEILIGHEIDSLAAN. Zooals reeds bericht, gaat de Kon. Ned. Automobiel Club voor niet minder dan vijf maanden op reis met haar Veiligheidslaan, teneinde door heel het land de automobi listen te kunnen waarschuwen voor de gevaren, welke dreigen van niet goed on derhouden automobielen. Deze grootsche veldtocht tegen de verkeersgevaren be gint Maandag 9 April a.s. te Amsterdam. Op het Museumple'n bij het IJsclub-ter rein zal de K. N. A. C.-veiligheidslaan wor den opgesteld en dank zij de medewerking van de politie, welke het gedeelte waarop de laan zich bevindt, benevens eenige daarop uitkomende straten voor het ver keer zal afsluiten, zal het mogelijk zijn op normale wijze den ongetwijfeld grooten stroom van automobielen, welke aan de keuring zullen worden onderworpen af te werken. Iedere automobilist kan zijn wa gen gratis, dus zonder eenige kosten, wel ke dan ook, op de Safety Lane laten on derzoeken. En wanneer het voertuig vol komen in orde zal zijn bevonden, zal de bekende oranje Veiligheidswimpel der K. N. A. C. worden uitgereikt, ten teeken, dat de eigenaar het bewijs heeft geleverd, mede te werken aan de verhooging van de verkeersveiligheid. De K. N. A. C. onder vindt van vele zijden medewerking om haar streven te doen slagen. Behalve de reeds genoemde steun van de politie-auto- riteiten, heeft zij ook de Vereeniging voor Veilig Verkeer bereid gevonden om door het beschikbaar stellen van een aantal jonge dames die de aan de arbeid in de Veiligheidslaan verbonden administratieve werkzaamheden op zich te nemen, hulp te verleenen. De directie van „De Bijenkorf' heeft een speciale etalage naast den in gang aan de Vijgendam-zijde ingericht, waarin de maquette yan de Veiligheidslaan ongetwijfeld veler aandacht zal weten te trekken. En daarnaast heeft zij haar chef van het wagenpark opdracht gegeven al haar bestelauto's aan den proef te doen onderwerpen. Ook andere ondernemingen, welke bestelauto's in bedrijf hebben, zul len de Veiligheidslaan bezoeken. Met het oog op de te verwachten drukte gaat de Veiligheidslaan iederen dag des morgens reeds om half negen open; van half een tot twee uur zal zij gesloten zijn en dan weer van twee uur tot half zeven zfjn geopend. Dit zal zoo zijn van Maandag tot Zaterdag as. DE NIEUWE VERKEERSVOOR- SCHRIFTEN IN BELGIë. De A.N.W.B. schrijft ons: Het blijkt, dat hier te lande in adverten ties van belanghebbende firma's vooral in de grensstreken, de automobilisten en wielrijders worden aangespoord, met het oog op de nieuwe verkeersvoorschriften in België, wijzigingen in de uitrustingen van hun auto of rijwiel aan te brengen. De A.N.W.B. Toeristenbond voor Neder land vestigt er daarom de aandacht op, dat nog niet is vastgesteld, wanneer de nieuwe Belgische verkeersvoorschriften in werking zullen treden en dat bovendien de artikelen, handelend over de verlich ting van motorrijtuigen en over den ver plichten ruitenwisscher, niet van toepas sing zullen zijn op buitenlandsche motor voertuigen, welke toegelaten worden krachtens het internationaal verdrag van 24 April 1926. Nederlandsche wagens be hoeven dus geen wijzigingen aan te bren gen. Voorts is nog niet bekend, of het ver plichte achterlicht voor rijwielen ook aan buitenlandsche wielrijders voorgeschreven zal worden; in ieder geval echter treedt dit artikel, ook voor Belgische wielrijders, de eerste zes maanden zeker nog niet in werking, zoodat men voorloopig kan af wachten, wat ten aanzien van buitenlan ders beslist zal worden. SCHIETEN OM DEN OUWERKERK-BEKER. In het clublokaal van L. S. G. is gister avond de wedstrijd om den Ouwerkerk- beker begonnen. De gever van den fraaien beker, de heer S. P. Ouwerkerk gaf door zijn aanwezigheid blijken van belangstel ling, wat door den vice-voorzitter, den heer D. de Jong in zijn openingsrede bij zonder gewaardeerd werd. In totaal waren er nu 14 deelnemers, waarvan op dezen avond slechts 9 waren opgekomen. De an deren waren door ziekte of uitstedigheid verhinderd. De 4 gespeelde partijen gaven den vol genden uitslag: le groep: Ir. J. WestraA. E. J. Mod derman 10. L. P. SchreineipachersL. J. Rutten afgebroken. Rutten staat beter. 2 e groep: M. KoertM. M. Segaar 10. J. M. VoldersS. P. Ouwerkerk Jr. 1/2—1/2. Op Dinsdag 17 April a.s. wordt de wed strijd voortgezet. SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. A' vint de tweede partij. Giste i in het Kurhaus te Baden Baden o 3 partij gespeeld in de twee kamp otu nat wereldkampioenschap tus schen Aljechin en Bogoljubov. Aljechin speelde met wit en ontwikkelde zich een damegambiet. In de 16e zet offerde Aljechin een pion waardoor hij zijn positie verbeter de. Bogolj uibov trachtte nog door combina ties zijn minder goede stelling te redden, doch hij geraakte daarbij in tijdnood. Bogol jubov gaf tenslotte even voor zijn tijd ver streken was, de partij op. De stand is thans: Aljechin l»/a punt Bo goljubov Vt punt. De derde partij wordt Vrijdag as. eveneens te Baden Baden ge speeld. INGEZONDEN STUKKEN Het Levendaal te Leiden. Geachte Redactie! Naar aanleiding van een intervieuw met Burgemeester van de Sande Bakhuyzen, waarover U in Uw geëerd blad een artikel wijdt, vragen wij ons af, Levendaalbewo- ners, wanneer wordt die stinkende gracht toch gedempt? Ons is het onbegrijpelijk, dat vanaf dien hoogen commando-brug op het Rapenburg niet overzien kan worden, dat er in Leiden een open riool loopt, genaamd het Leven daal, die dag en nacht een verpestende stank verspreidt en het leven vergalt van een dicht bevolkt stadsgedeelte. Het is typeerend, een stad als Leiden, een academiestad, waar tooh de bakermat is der wetenschappen, met zijn schaar van in- tellectueelen, dat een deel van Leidens be volking vergiftigd wordt door inademing van de gassen, welke uit genoemde gracht opstijgen. Het kan tooh niet strooken met de alge- meene opvatting, van gezondheidszorg dat daar menschen moeten leven het geheele jaar door in een verpestende stank, want wij hebben tooh evenveel reoht op een goe de overheidszorg als elk ander gedeelte der stad. Waarom wordt er niet meer in een rich ting gestreefd, dat Leiden verlost wordt van een plaag,- tevens broedplaats van ziekte kiemen? Want van luchtverversching in de wonin gen is geen sprake, want men is steeds ge noodzaakt deuren en ramen gesloten te houden. Dat er in Leiden een te veel aan winkels is, geloof ik ten zeerste en dat daardoor groepen door gedupeerd worden, geloof ik ook, maar dat de neringdoenden aan het Lovendaal financieel gedupeerd worden omdat het da5r zoo ontzettend stinikt, is een vaststaand feit. Wat de vaste bruggen in Leiden betreft, kunnen er door demping Levendaal direct zes opgeruimd worden. Bij het binnen trekken van de stad rich ting Hooge Rijndijk kan de Hoogewoerd vermeden worden, welke nu levensgevaar lijk is. Nu hebben wij meerdere malen het Ge meente-Bestuur verzocht een aanvang te willen maken met demping van het Leven- daal, maar steeds hoort men dat het in kannen en kruiken is en dat het plan vol komen klaar ligt; maar daar blijft het dan ook bij. Nu verzoeken wij langs dezen weg be leefd doch dringend aan B. en W. nu ten spoedigste te komen met een voorstel voor demping van het Levendaal welk plan toch genoeg urgent is om het in den Raad te brengen, daar het voor de bewoners daar onhoudbaar is, en een ieder er van over tuigd is dat ons verzoek geen overdreven gedoe is. Mijn dank voor plaatsing. Hoogachtend Uw Dw. Dnr. L. TH. HARTEVELD, Levendaal 88, Leiden. VAN ROMMELZAK EN HQBBELTJE. 247. Toen ze al een eindje van de boot af waren, vloog er in eens iets over hun hoof den tusschen de bankjes. Wat was dat nu weer? Wel, de kok, die zulke goeie vrien den met Jan was geworden, had hem een bewijs van vriendschap nagestuurd, en dat hij goed mikken kon, dat bleek nu. 248. Jan was erg nieuwsgierig wat er in het pak zou zitten, en al varende, maakte hij het open. Op de bank spreidde hij toen zijn schatten uit. Wel, wel, wat had die kok zijn best gedaan. Pasteien, taarten, en een fijn stuk gestoofde walvisch met roomsaus er bij. Een groot krentenbrood lag er ook al tusschen, en nog veel

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10