WOENSDAG 4 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 HOCKEY FRANKRIJK—NEDERLAND HEEREN. Het Nederiandsch elftal. Naar wij vernemen is voor den interna tionalen hockeywedstrijd FrankrijkNe derland, welke op Zaterdag 7 April a.s. te Parijs wordt gespeeld, nog een wijziging gekomen in de opstelling van de voorhoede van het Nederiandsch elftal. Van der Haar (H.H.Y.C.) is namelijk beschikbaar voor dezen dag, zoodat Schol ten van Deventer door den Hagenaar ver vangen is. Nederland zal in verband met deze wijziging dus als volgt tusschen de lijnen komen: Doel: Van der Does (H.O.C.). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- ling (H.O.C.). Midden: Cor van der Hagen (Hilver sum), Ter Haar (Amsterdam) en van Lierop (Hilversum). Voor: Gunning (Bloemendaal), Schook (Hilversum), van der Berg (Amsterdam), Haas (H.H.Y.C.) en Van der Haar (idem). KORFBAL EEN LEIDSCHE COMPETITIE. Eenige weken geleden meldden wij, dat er te Leiden een Commissie tot beharti ging der Leidsche Korfbalbelangen was gevormd. Thans kunnen we nader mede- deelen, dat, aangezien het Korfbalspel zeer druk wordt beoefend, de Commissie het plan heeft opgevat een Competitie in te stellen, welke vermoedelijk 15 April a.s. zal aanvangen. De indeeling zal voorloopig bestaan uit één klasse voor oudere leden en daarnaast twee afdeelingen voor Aspirantleden. Om deze te doen slagen verzoekt de Commissie dringend algeheele medewer king van de verschillende besturen dier vereenigingen, welke zich voor deze com petitie hebben aangemeld. De volgende vereenigingen zullen hier aan deelnemen: Algemeene I en II, Noor derkwartier I en Oosterkwartier I en H zijnde de oudere leden en Oosterkwartier I en n, Noorderkwartier I en II, Wester kwartier I en Zuiderkwartier I, II en III als Aspirantleden. De Commissie heeft zich in verbinding gesteld met den heer M. A. Ragut, Hee renstraat 52 die voorloopig als Competitie leider de leiding op zich zal nemen. Alle correspondentie de competitie aan gaande gelieve men aan zijn adres te richten. WATERSPORT WAT BETEEKENT H. I. S. W. A? De watersport-tentoonstelling, welke van 615 April a.s. te Amsterdam zal worden gehouden, draagt den naam His- wa-tentoonstelling. Wat beteekenen deze letters? Het is de afgekorte naam van de han- delaren-vereeniging, die deze tentoonstel ling organiseert. Voluit heet de vereeni- ging: Nederlandsche Vereeniging voor Handel en Industrie op het Gebied van Scheepsbouw en Watersport. Alle jacht bouwers, importeurs van bootmotoren, handelaren in kano's, scheepsbenoodigd- heden, watersport-kleeding enz. van eenig belang hebben zich vereenigd met als hoofddoel, zoo mogelijk jaarlijks een ten toonstelling te houden. De vereeniging Hiswa heeft dus hetzelfde karakter voor de watersport als de Vereeniging R.A.L dat voor den autohandel heeft. Beide ver eenigingen zijn zuiver vak vereenigingen, en de leden hebben zich ertoe verplicht, uitsluitend op hare, en op geen enkele andere tentoonstelling te exposeeren. Hier door is het verklaard, waarom naast de R.A.I.-tentoonstelling nimmer een andere automobiel-tentoonstelling in Nederland kan worden georganiseerd. En hierdoor is ook het succes van de Hiswa-tentoonstel- ling verzekerd: er vindt geen verbrokke ling plaats, waardoor noch de ééne, noch de andere tentoonstelling aanspraak zou kunnen maken op volledigheid. Integen deel: door de concentratie, welke de His- wa-vereeniging mogelijk heeft gemaakt, krijgt Nederland een jaarlijksche water sport-show, die zich met de beste in het buitenland kan meten. SCHIETEN LEIDSCHE BURGERWACHT. De wedstrijden in prijsschieten met buks worden gehouden in de schietzaal Morsch- poort-kazerne op Vrijdag 20 April 1934, 8.00 n.m. Er zal geschoten worden in 4 af deelingen. Afd. A. Leden van de Leidsche B. W., aangewezen door den Commandant (zie den staat opgehangen in de schietzaal). Afd. B. Leden van de Leidsche B. W., die op 1 Jan. 1934 den 55-jarigen of hoo- geren leeftijd bereikt hebben. Afd. C. Overige leden Leidsche B. W., behalve onder D. Afd. D. Zij die in 1932, 1933 en 1934 lid geworden zijn van de L. B. W. Maandag 23 April 1934 schieten om den Kampioensprijs. Er wordt geschoten op schijf 1220, zelfde houding; elke schut ter schiet 15 patronen achter elkaar (des- ge wenscht 1 proef schot). Dinsdag 10 April a.s. Scherm wedstrij den, Gymnastiekzaal Pieterskerkgracht 7, aanvangende 8.30 njn, en z.n. Dinsdag 18 April. Aanvang schieten te Katwijk 5 Mei 1934 te 6.30 uur n.m. Toegangsbewijzen voor den propaganda- feestavond op 18 April kunnen schriftelijk worden aangevraagd bureau Commandant: Da Costastraat 43 en persoonlijk op de schietavonden (Maandag en Vrijdag) van 8.30 tot 9.30, schietzaal M. P.-kazerne, tot uiterlijk 7 April. ZWEMMEN ARNE BORG NAAR SOVJET-RUSLAND? Arne Borg, de bekende Zweedsche zwemmer zou in den herfst van dit jaar naar Rusland vertrekken, alwaar hij als trainer zou zijn aangesteld. Bevestiging van dit bericht inzake Arne Borg, die reeds jaren prof is, was niet te verkrijgen. SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Eerste partij remise. Op Eersten en Tweeden Paaschdag had te Baden-Baden de eerste partij plaats tusschen dr. Aljechin (Frankrijk) en Bo- goljubov (Duitschland) in de tweekamp met als inzet den titel van wereldkam pioen. Bogoljubov speelde met wit. De partij werd remise. De tweede partij wordt heden eveneens te Baden-Baden gespeeld. ZWEEFVLIEGEN VAN NEYENHOFF ZWEEFT. Onder buitengewoon groote belangstel ling (men sprak van ruim 15.000 toeschou wers) heeft Maandagmiddag op het ter rein van de oude renbaan bij de Crailoosche brug te Hilversum de landing plaats gehad van den bekenden zweefvlieger W. M. van Neyenhoff, die, gesleept door een motor vliegtuig van de N. L. S .met als bestuurder den instructeur Sluyter, de Grunau-Boby ..Adelaar" op Gooischen bodem nedergezet heeft, waarna het toestel naar „Het Hof van Holland" te Hilversum gebracht is, alwaar het van Woensdag af te zien zal zijn op de Eerste Hilversumsche Luchtvaarttentoon stelling. Het was ongeveer drie uur toen de bei de vliegtuigen in zicht kwamen. Op een hoogte van pl.m. 1000 meter ontkoppelde van Neyenhoff zijn „Adelaar". Men was toen boven Bussumsch gebied. Het motor toestel maakte hierna eenige ronden over de duizendkoppige menigte en wierp den sleepkabel op het afgezette landingsterrein neer, waarna instructeur Sluyter naar Schiphol terugkeerde. De „Adelaar" zweef de in een vlucht van bijna een half uur bo ven Bussum, Laren en Hilversum en land de, na o.a. een fraaie looping gemaakt te hebben, onder donderende toejuichingen op de oude renbaan neer! Het evenement was volbracht: de eerste sleepvlucht op grooteren afstand in ons land was in alle opzichten geslaagd. Nauwelijks had de „Adelaar" den grond beroerd of de menigte verbrak de afslui tingen en omringde, enthousiast juichend, het sierlijke toestel. Wij hebben na afloop nog even een kort onderhoud met den heer Van Neyenhoff gehad. Hij zeide buitengewoon tevreden te zijn over den tocht en voorts aangenaam verrast door de groote en hartelijke belang stelling, Het weer was uitstekend, doch er stond een vrij krachtige wind, hetgeen aan leiding geweest was los te haken op onge veer 1000 M., op welke hoogte het nogal „stil" was. „Hbld." AUTOMOBILISME BUITENLANDSCHE AUTO'S IN DUITSCHLAND. De A.N.W.B. Toeristenbond voor Neder land meldt: Van 1 April j.l. af zijn personen-automo bielen en motorrijwielen voor een tijdelijk bezoek aan Duitschland voor een verblijf van drie achtereenvolgende maanden vrij gesteld van het betalen van belasting: zulks in afwijking van de bestaande vrijstelling van maximum 14 dagen. Het belastingvrij verblijf in Duitschland kan een onbepaald aantal keeren herhaald worden, mits ieder verblijf niet langer duurt dan drie maan den. Voor elk herhaald bezoek aan Duitsch land treedt wederom de bepaling in wer king van drie maanden vrijstelling. De dag van binnenkomst en die van vertrek wor den als verblijf gerekend. Bij langer ver blijf dan drie maanden moet, evenals vroeger, de gewone belasting betaald wor den, zijnde per dag R.M. 1.voor automo bielen en R.M. 0.50 voor motorrijielen. Van deze vrijstelling van belasting zijn uitgesloten personenauto's die tegen beta ling personen vervoeren, b.v. taxi's, huur auto's, autobussen en ook vrachtauto's. Als bewijs van den duur van het verblijf in Duitschland kunnen dienen de op het trip tiek of carnet aangeteekende datum van binnenkomst, of een op verzoek door de Duitsohe douanekantoren kosteloos af te geven vrijstelling. WIELRENNEN DE RIJNSTREEK Door „De Rijnstreek" werd de tweede rit voor de voorjaarscompetitie verreden. Afstand 72 K.M. GouwsluisUtrecht v.v. Aan de start verschenen 7 deelnemers, waarvan v. Zeijl het spoedig liet zitten. Het was voor alle deelnemers een zware rit, gelet op den sterken wind. Bouthoorn kreeg kettingpech, doch wist zich niette genstaande goed te plaatsen. In deze rit was zeer opvallend het buitengewoon prachtig rijden van Munsterman die voor het eerst aan een wedstrijd deelnam. Hij wist alles van zijn wiel te schudden en wist zich op fraaie wijze no. 1 te plaatsen. 2. Krumpebnan, 3. Bouthoorn, 4. Bakker, 5 L. v. Zeijl, 6. Paling. Tijd 2 uur 14 m. 58 s. Junioren Nieuwerbrug v.v. 1. Schouten 53 mina, 2. Berg op 3 mi. MOTORSPORT LEIDSCHE HARLEY DAVIDSON-CLUB. Ter gelegenheid van de Paaschdagen had de Leidsche Harley Davidson-club een drie-daagschen tocht uitgeschreven naar Duitschland en wel door het Teutoburger Wald en het Arnsberger Wald (de noorde lijke zoom van het Sauerland). Uiteraard was de deelname niet bijzonder groot, het geen gezien de samenstelling van den tocht en uit het oogpunt van motorsport en uit dat van natuurgenot wel jammer was, daar de rit door een bijzonder mooi gedeelte van Duitschland voerde en rijk was aan natuurschoon. Zaterdagmorgen 31 Maart te 11 uur vond de start plaats. Er werd via Utrecht naar Amersfoort gereden en vandaar naar Apel doorn. Van Apeldoorn ging het over De venter en Hengelo (O.) naar Oldenzaal. Een gedeelte dat ook zeer de moeite waard is. Aan het grensstation de Poppe (Ned.) Springbiel (Duitschl.) werd de grens ge passeerd en voerde de rit allereerst naar Bentheim en Rheine door het Emsgebied en daarna door het Teutoburger Wald. Bij Ibbenbüren was een kleine omweg inge- lascht over Tecklenburg, een plaatsje ge legen op een hoog punt met een vrij scher pe daling in de richting van Lengerich, echter bijzonder rijk aan natuurschoon. Over Iburg en Borgholzhausen bereikte men daarna Bielefeld, een belangrijke in dustrieplaats. Hier werd de eerste avond genoeglijk doorgebracht. Des Zondagsmorgens werd om negen uur vanuit Bielefeld gestart, in de richting Detmold in het Wesergebied, welke ge bergte gevolgd werd tot Höxter. Men komt hier o.a. voorbij Marinmünster met de Benedictijner abdij, waarvan de 3 kerk torens reeds van verre tegen den donke ren achtergrond van bosschen zichtbaar zijn. Deze abdij heeft een zeer beziens waardig interieur, o.a. imposant hoogal taar en een prachtig orgel van omstreeks 1700. Dit 76 K.M. lange traject vanaf Bie lefeld is trouwens in zijn geheel zeer de moeite waard, zoo ook de omstreken van Bad Meinberg en Steinheim. Vanaf Höxter reed men naar Paderborn, waarbij men bij Driburg met vele serpentines steil berg op gaat. Paderborn is een stad in Westfa- len aan de oorsprong van de Pader (5 bronnen onder den Dom). Tot Soest rijdt, men dan door een vruchtbare betrekkelijk vlakke akkerstreek. De afstand tusschen deze beide laatste plaatsen is 48.6 K.M. en leidt over één rechten weg. Soest is gele gen in de vruchtbare Soester Börde en is grootendeels nog omgeven door een breeden wal. Verder treft men daar vele Fachwerkhuizen en bezienswaardige ker ken aan. Bij Soest komt; men dan in een schitterend gedeelte van het Sauerland. Zoo treft men na een lange daling bij het fraai gelegen dorpje Delecke de bijzonder interessante'Möhne See aan. Op de aldaar gelegen brug staande heeft men een schit terend gezicht op dit tusschen de rotsen gelegen meer. Hier komt men dan in het Arnsberger Wald, dat werkelijk een on vergetelijke indruk nalaat. Vanaf Arns- berg werd via Iserlohn naar Hagen gere den, waar het Sauerland werd verlaten. Tusschen Arnsberg en Iserlohn, n.l. bij de plaatsjes Sanssouci en Volkringhausen komt men door het mooiste gedeelte van het Hönnedal. Na Hagen voerde de route door een belangrijk industriegebied met de groote steden Barmen (Wuppertal) en Elberfeld (Wuppertal) naar Düsseldorf. Hier werd gezamenlijk de tweede avond doorgebracht, terwijl men ook des Maan dags voormiddag hier nog wat rond bleef kijken. Ten slotte werd dan om 1 uur des middags voor het laatste traject gestart. En over de groote goed onderhouden we gen via Mörs, Xanten en Kleef werd de vaderlandsche bodem wederom bereikt en reed men over Nijmegen, Arnhem en Utrecht weder huiswaarts. De totale af stand van den geheelen rit bedroeg 947 K.M. De L. H. D. C. heeft met dit al ge toond dat het organiseeren van buiten- landsche toerritten haar wel is toever trouwd en zal dit voor de leden misschien een aansporing zijn in het vervolg de deel name aan dergelijke tochten wat grooter te doen zijn. NOORDWIJKERHOUT. Uitvoering Crisiscomité. De witvoe ten bate van het crisiscomité alhier, mag als goed geslaagd heeten. De burgemeester heeft de avond met een korte speech ge opend. Hij drukte er zijn spijt over uit, dat de opkomst, van het publiek niet talrijk was, en liet uitkomen dat het crisis-comité zoo hard geld noodig heeft, daar de in komsten steeds minder worden, menschen die vroeger wel konden missen, kunnen het thans onmogelijk, zeide de burgemeester. Na de opening door den burgemeester werd met de afwerking van he* program ma 'begonnen. De tooneelvereeniging „Door Volharding Voorwaarts" voerde op het too- neelspel in 2 bedrijven: „Vergelding" en het blijspel „De Firma Aron Slootjes", in 3 bedrijven. De beide stukken werden goed gespeeld en tusschen de bedrijven zong de zanugvereeniging „St. Caecilia" enkele liedjes. Duinbrand. Dinsdagmiddag woedde een duinbrand op het terrein van de „Boekhorst". Een groote oppervlakte brand de af. De brand is gebluscht met schoppen zand op het vuur te werpen. KATWIJK. B. V. L. De afdeeling Katwijk van den Bijzondere Vrijwillige Landstorm hield gis terenavond een groote en grootsche Propa- ganda-vergadering. De leiding was bij de heer den Dikken, voorzitter der afdeeling Katwijk. Nadat op het orgel enkele nummers ge geven waren, opende de heer den Dikken met toepasselijke woorden deze bijeen komst waarna, begeleid met orgel, een tweetal coupletten van het Wilhelmus wer den gezongen. Dan werd een Natuurfilm vertoont. Vervolgens had de installatie plaats van den Edelachtbaren heer Burge meester Woldringh v. d. Hoop, als eere- voorzitter, en de heer L. v. Paridon als lid der Plaatselijke commissie. Nadat nog en kele films waren gegeven, o.m. de opening van de haven te IJmuiden, de Landdag der N. C. R. V., idem van den B.V.L., hield ds. Ingwersen een boeiende rede over de B.V.L. Na vertooning van de film „In 't Koninkrijk der dieren" werd een pauze gehouden. Dan eenige muzieknummers waarna de Hoog- edelgestr. heer Majoor J. Boots, comman dant van het Landstorm ver band Zuid-Hol land-West onder toepasselijke woorden overging tot de uitreiikng van de prijzen behaald bij de schietwedstrijden en de bre vetten behaald door de scherpsohutters. Vervolgens nog een film, waarna ds. W. M. A. Kalkman een geestdriftige rede hield, hierbij opwekkend tot het lidmaatschap van den B.V.L. Na vertooning van nog een comische film sprak de heer den Dikken het slotwoord, hierbij dank brengend aan allen, die tot het welslagen van dezen mooien - avond hadden medegewerkt. De zaal was goed bezet. WASSENAAR. TIMMERMANSWERKPLAATS UITGEBRAND. Het huls werd met veel moeite gered. Gistermiddag omstreeks 3.30 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand, die bleek ontstaan te zijn in de timmer manswerkplaats van den heer C. van Tol aan de Raaphorstlaan. Toen de brandweer arriveerde woedde het vuur reeds in groo te hevigheid, waarbij het volop voedsel vond in het zeer brandbare materiaal; waaronder ook teer. Een ongelukkig? om standigheid daarbij was nog, dat ongeveer 600 Meter slang moest worden uitgelegd alvorens men water kon bekomen. Boven dien kon men door de hevige hitte het vuur niet dichter benaderen dan op ongeveer 20 Meter afstand. Groot gevaar bedreigde dan ook het op 2 Meter van het brandende ge bouw gelegen woonhuis, dat dan ook wel dra aan dak, kozijnen en deur, vlam begon te vatten. Met alle macht werd gewerkt om het woonhuis aan het vernielende vuur te ontrukken, in welk pogen men met uiter ste krachtinspanning gelukkig mocht sla gen. De timmermanswerkplaats brandde tot den grond toe af, waarbij een groote voor raad hout en veel gereedschap verloren ging. Verzekering dekt de schade. Uit een politieonderzoek is gebleken, dat de brand is ontstaan door het bij het aan steken van een sigaret achteloos wegwerpen van een lucifer door een 15-jarig knechtje. Tentoonstelling Nijverheidsonderwijs. In het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Kerkstraat kwamen Dinsdagavond op uit- noodiging van het bestuur der Teeken- school een groot aantal belangstellenden bijeen ter bijwoning van de opening der tentoonstelling van werkstukken, welke ter gelegenheid van de sluiting van het cur- I susjaar werd gehouden. Onder de aanwezigen merkten wij op I den Burgemeester, de raadsleden de hee- ren jhr. W. K. von Weiier en A. L. Rooy- i akkers, de leeraren van de school en zeer vele ouders, belangstellednen en leerlin- j gen. I De voorzitter van het bestuur, de heer S. van den IJssel, heette de aanwezigen van harte welkom. Spreker wees erop, dat, toen 1 het tegenwoordig bestuur de bevoegdheid kreeg, om zelfstandig te gaan werken, het direct de zaak flink is gaan aanpakken. Het wilde de school zoo goed mogelijk inrich ten, om in aanmerking te komen voor de gemeentelijke subsidie. Onmiddellijk werd ter hand genomen teekenen, tuinbouwtee- kenen, schilderwerk en decoratief werk Toen dit op het program stond, meldden LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. zich onmiddellijk een kleine 60 leerlingen aan. Er werd toen voorspeld, dat dit aan tal niet zou blijven, maar het bestuur was optimistisch. Als spreker dan mag zeggen, dat 50 leerlingen het geheele halfjaar heb ben volgehouden, dan gelooft hij wel van een succes te mogen spreken. Dat is te danken aan de medewerking van allen, van de overheid, de leeraren, en de ouders der leerlingen. Een bijzonder woord van lof bracht 9preker aan den heer van Valken burg, die met taaien moed en succes zijn lessen heeft gegeven. Verder bracht spreker dank aan de jury voor haar onpartijdigen arbeid, waarna hij mededeelde, aan wie de prijzen waren toe gekend. Voor bouwkunde hoofdafdeel ing) toege kend als volgt: Cor Looyesteijn le prijs met lof der jury en Leo Looyesteijn. Voor de tweede afdeeling 2e prijs J. Bre- derode, 3e prijs H. de Wit, troostprijs B. Zonneveld. Voor de laagste afdeeling le prijs W. Vis ser; 2e prijs F. Boutkan. Voor tuinbouwkundig teekenen 2e afdee- lign le prijs L. Paardekooper, 2e pr. P. Kathmann. Eerste afdeeling le prijs C. Molema; 2e pr. Th. Kathmann. Voor schilderwerk le prijs W. Corel; 2e pr. A. Noordover. Voor algebra en meetkunde le prijs Cor Looyesteijn; 2e pr. Leo Looyesteijn. De voorzitter beëindigt zijn openings woord met den wensch uit te spreken, dat het Nijverheidsonderwijs moge bloeien in het belang van de toekomst van Wassenaar. Hierna verleende de voorzitter het woord aan den Burgemeester om de tentoonstel ling te openen. Deze zeide gaarne aan het verzoek van don voorzitter te willen voldoen. Hij doet dit, omdat hij weet daarmede te handelen in den geest van het gemeentebestuur, waaronder spr. ook verstaat den gemeen teraad, want al moge er verschil zijn over de wijze van subsidieeren, unaniem zijn de leden ervan overtuigd, dat het vakonder wijs verdient te worden gesteund. Als spr. dan zegt, dat hij met veel.genoegen de ten toonstelling opent, dan doet hij dit ook, omdat hij waardeering heeft voor den ar beid van het bestuur, dat gezorgd heeft voor een vakschool, die er mag zijn en dat de vakbekwaamheid wil opvoeren. Een mooier taak- kan het niet vinden in dezen tijd van werkloosheid, want een feit is het, dat de werkloosheid het meest voor komt onder de ongeschoolden. De geschool den zullen misschien langer aan dien gee- sel van onzen tijd ontkomen. Daarvoor past dank aan het bestuur, dat zijn werk thans met deze tentoonstelling ziet bekroond. Nadat de voorzitter den Burgemeester heeft dank gebracht en namens het bestuur heeft toegezegd, dat dit zijn beste krachten aan de instelling zal geven, wordt de ten toonstelling bezichtigd. Deze is ingericht in de ruime bovenzalen. Een veelheid van teekenen op allerlei ge bied is hier te bezichtigen. Hier zijn de pro ducten van gestagen moeizamen arbeid bij een. Fraaie werkstukken vallen te bewon- deern. De aanwezigen toonden zeer veel belangstelling. Eenparig vernam men, dat men dit niiet had verwacht. Ook vele proe ven van decoratief schilderwerk zijn hier bijeen. Voor belangstellenden is het dan ook de moeite waard een kijkje te gaan ne men. De tentoonstelling is tot Woensdag avond 9 uur geopend. Na de opening kwamen o.m. de raadsle den mr. Wildt Meijboom, van der Kroft en Kimman de tentoonstelling met een bezoek vereeren. Arm gebroken. Op het terrein van D.V.O. aan den Buurtweg heeft ue 13-jarige G. uit den Haag, bij het voetballen zijn lin kerarm gebroken. Nadat dr. Hub'oeling de eerste hulp had verleend, is de jongen naar Garage Jansen gebracht, en vandaar per particuliere auto overgebracht naar het Zie kenhuis Zuidwal te den Haag. Terwijl dr. Hubbeling bezig was den jon gen in het clublokaal de eerste hulp te ver- leenen, stond tegen de deur daarvan"de 23- jarige H. uit den Haag. Deze kreeg een i flauwte en viel met deur en al naar bin nen, waarbij hij op het achterhoofd terecht I kwam en bewusteloos bleef liggen. II. kwam weer spoedig bij en kon op eigen gelegen heid huiswaarts gaan. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 245. De kapitein liet zich neer in het khune bootje en Jar en Hobbedfje, die na tuurlijk ook uit zijn gevangenschap was verlost, volgden. Hobbeltje keek onder het afdalen steeds naar ooven; en het was dus heelemaail geen woma 1 hij naast het bootje in plaats van er ui, terecht kwam. 246. Maar dat was niet zoo erg, want hij kon, zooals je nog wel weet, heel goed zwemmen, en de kapitein, die hem aan zijn halster in de boot wou trekken, merkte, dat dit heelemaal niet noodig was, want Hobbeltje trok, al zwemmende, allebei aan wal, en de motor kon stop gezet worden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10