HONSG'S GROENTESOEP 6 borden voor 20 ets. DINSDAG 3 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 Paschen op den weg Ondanks minder drukte toch veel ongelukken. KIND ACHTER OP EEN FIETS OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag reed een meisje met haar rijwiel over den rijksweg onder Nederweert Achter op haar rijwiel voerde zij het 8- jarig dochtertje van den heer P., bakker te Nederweert mede. De wielrijdsrter kwam met haar fiets in botsing met een met varkens beladen vrachtauto uit Maarheeze. Het rijwiel werd gedeeltelijk vernield. Het dochtertje van P. werd met ingedrukte borstkas opgenomen. Direct ingeroepen geneeskundige hulp kon niet baten. Het meisje was op slag dood. De wielrijdister zelve liep zoodanige kwet suren op, dart zij naar hert gasthuis moest worden vervoerd. De politie stelt naar dit ongeval een on derzoek in. MEISJE OP DE FIETS OVERREDEN EN GEDOOD. Zondagavond is op den Herveldscheweg te Tilburg een 13-jarig meisje, Johanwees genaamd, wonende in de Korenbloem- straat aldaar, door een auto overreden en op slag gedood. Het ongeluk is veroorzaakt, doordat het meisje, dat op de fiets reed, van achteren een duw kreeg van een andere - wielrijd ster. Zij kwam toen vlak voor een pas- seerende auto terecht, met het gevolg, dat zij werd aangereden, met bovenstaand noodlottig gevolg. Het lijkje is naar hert St. Elisabethziekenihuis vervoerd. MOTORFIETS VERNIELD. Twee gewonden. De 24-jarige monteur C. S. Bos uit Arn hem reed op zijn motorfiets op den Velper- weg te Arnhem. Van den anderen kant naderde een bestelauto van de Posterijen. Ben aanrijding was niet te voorkomen. Bos liep een bloedende wonde aan het voor hoofd op en brak zijn Linkerpols. De duo rijdster, mej. J. H. R. uit Bennekom liep een ernstige hoofdwonde, een lichte her senschudding en een gebroken rechterpols op. Beiden zijn naar het gemeentezieken huis overgebracht. Het motorrijwiel is ernstig beschadigd. MOTORRIJDER AANGEREDEN EN ZWAARGEWOND. Gistermorgen omstreeks half twaalf heeft op den nieuwen Rijksweg onder Overschie een motorongeval plaats gehad. De motorrijder F. C. v. K. uit Den Haag, werd door een adhterop komen de motor aangereden. K. werd van zijn motor geslingerd en is in zorgwekkenden toestand naar hert St. Franciscus Zieken huis te Rotterdam vervoerd. De toestand van K. is zorgwekkend. DUORIJDSTER GEWOND. Zondagmiddag is mej. K. die op de duo van een motor zat, op onverklaarbare wijze komen te vallen, nabij den Zuiderzeeschen straatweg te Oldebroek. Zij kwam met het hoofd op den betonnen straatweg terecht en werd in bewusteloozen toestand een na bijgelegen woning binnen gedragen. Een ontboden geneesheer constateerde een zware hersenschudding, zoodat het meisje niet mocht worden vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE NIJMEGEN. Dronken chauffeur veroorzaakt aanrijding. Een meisje ernstig gewond. Zaterdagavond heeft te Nijmegen in de Siekerstraat een ernstige autobotsing plaats gehad. De heer en mevrouw Benda en doch tertje reden' in genoemde straat met hun auto, toen van tegenovergestelde kant een auto naderde, welke op zoo onvoorzichtige wijze den anderen wagen tegemoet reed, dat een botsing onvermijdelijk was. De heer en mevrouw B. kwamen er tamelijk goed af, maar het meisje kreeg een ernstige wonde aan hert gelaat en vermoedelijk een FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). fll) „Wat voor zin heeft het? Je bent mijn vrouw. We moeten bij elkaar blijven". Jenny hield zijn mouw vast. „Nico „We moeten er het beste van maken. Je bent uitgeput. Laten we maar eerst gaan eten." Hij trok zich los en liep naar de beL Jenny ging achterover zitten in haar stoel. Alles scheen tot een eind gekomen te zijn. Ze hoorde de deur opengaan en Nicholas zeggen: „Emmot! We willen eten. Het is te laat om te dineeren. Breng maar een blad bin nen soep en iets hartigs, mevrouw heeft trek in iets hartigs." De deur ging weer dicht. Nicholas stak een sigaret aan. John kwam iets na zeven de salon van Aurora's flat binnen. Hij vond er Anne al leen Anne nogal bleek, in een blauwe japon met zilver afgezet. Ze wendde zich met een angstig: „Wat is er gebeurd?" naar hem toe. „Wat zie je er prachtig uit in die japon", zei John. lichte hersenschudding. Zaterdagavond was de toestand van het meisje, dat in het Ca- nrtsiusziekenhuis ter verpleging is opge nomen ernstig, dooh Zondagmiddag was er, een verbetering ingetreden. De bestuurder, die de botsing had ver oorzaakt, Linsen genaamd, verkeerde in kennelijken staat van dronkenschap en werd door de politie onmiddellijk gearres teerd en naar de hoofdwacht gebracht, waar hij den nacht kon doorbrengen. Zijn auto werd zwaar beschadigd, de andere wagen liep minder groote schade op. De auto van L. is door de politie in beslag ge nomen. Tegen L., die er evenals zijn met gezel, zonder noemenswaardig letsel af kwam, is proces-verbaal opgemaakt. AUTO-BOTSING TE AMSTERDAM. Ook een dronken chauffeur. In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft bij de Muiderpoort te Amsterdam een bot sing plaats gehad tusschen 2 auto's. De be stuurder van den wagen die de aanrijding veroorzaakte, iemand uit Laren, bleek be schonken te zijn. Hij werd in arrest gesteld Zijn wagen die ernstig beschadigd is, is in beslag genomen. Een passagier werd aan den arm gewand. AUTO IN BRAND GEVLOGEN. Inzittenden redden zich. Gistermiddag omstreeks twee uur had op den Amersfoortschen straatweg bij Soes- terberg een auto-ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Uit de richting Amersfoort kwam een auto welke bestuurd werd door den heer G. S. uit Rot terdam. Ter hoogte van den Protestanten bond hield hij plotseling stil en was hert zijn bedoeling een zijweg in te slaan. Doordat hij plotseling stil stond en geen richting had aangegeven kon een hem achteroprij- dende auto, bestuur door den heer C. J. P. uit Utrecht niet zoo plotseling meer pas- seeren, met het gevolg, dat deze tegen den stilstaande auto reed en deze voortduwde. Door den schok sloeg deze om, waarna de carburateur van den motor in brand vloog. De tweede inzittende wist door den voor ruit stuk te slaan uit deen wagen te komen en kon daarop nog den bestuurder uit zijn benarde positie bevrijden. Beiden inzitten den van den wagen hadden slechts lichte verwondingen opgeloopen. De auto brand de totaal uit. De politie uit Soesterberg stelde een onderzoek in en maakte proces verbaal. MOTORRIJDER IN BRAND GERAAKT. De 26-jarige motorrijder N. C. M. uit Rotterdam, werd gistermorgen op de Bly- dorperbrug te Overschie, door een auto aangereden. M. viel van zijn motor, die in- tusschen in brand was geraakt en kreeg hem vervolgens over zich, zoodat ook zijn kleeren vlam vatten. Hij had nog den tegen woordigheid van geest in het water te springen. Omstanders haalden hem op. M. werd door een Roode Kruisauto met erns tige brandwonden naar het ziekenhuis te Rotterdam overgebracht. MOERASGAS ONTPLOFT. Vier gewonden. Gisterochtend omstreeks half elf was een viertal jongens aan het spelen in de omge ving van de Marconistraat te Rotterdam. Zjj waren gekropen in een gedeeltelijk met oude planken afgedekte bouwput, Toen een hunner, om beter te kunnen zien, in de put een lucifer aanstak, ontplofte het in de put aanwezige moerasgas. De 15-jari- ge N. van D., uit de Beurdschestraat, de 14- jarige H. Vallaart uit de Caljoenstraat en de vijfjarige J. Veldhuizen uit de Barka- straat, moesten met zeer ernstige brand wonden over het geheele lichaam naar het ziekenhuis worden vervoerd, waar zij ter verpleging werden opgenomen. De vierde jongen, de 15-jarige W. Pennink uit de Aak- straat, was er minder ernstig aan toe. Hij kon, na in het ziekenhuis verbonden te zijn naar huis worden vervoerd. Anne pakte hem bij den arm. „John vertel me alsjeblieft wat er ge beurd is?" „Ik weet het niet." „Ben je er geweest?" „Ja, ik ben er geweest. Ze zijn wegge weest voor de week-end; Jenny had mij.? brief juist ontvangen. Ik ben er van door gegaan omdat ik dacht dat ik te veel was, terwijl zij het Nicholas vertelde". Anne's handen vielen omlaag. „Ze zal het hem niet vertellen", zei ze met een lage stem. „Zeker wel. Ze heeft het begin eindelijk maar verteld. Ze was een beetje in de war en zei 't een en ander; toen ben ik maar weggegaan. Je zult vermoedelijk morgen wel van ze hooren. Anne, lieveling, kijk niet zoo!" „Wat zal Nicholas doen?" vroeg Anne fluisterend. „John, hij is trotsch. Als hij haar niet vergeeft, wat zal er dan met Jenny gebeuren?" John sloeg zijn arm om haar heen. „Nicholas houdt vreeselijk veel van Jen ny", zei hij. „Ik heb dat veel te goed kun nen zien toen ik er was. Het is natuurlijk een slag in het aangezicht voor hem. Maar het is nu eenmaal zoo. Jenny heeft het ge daan en het is ten slotte beter dat Nicho las het weet. Het was toch ook ellendig zooals Jenny steeds maar leugens vertelde en ieders lieveling was. Ze zal heel wat aardiger zijn als ze niet om het andere woord een leugen zegt. Ik had haar al gauw door en ik had haar dolgraag iedere leu gen willen inpeperen." Moordaanslag te Prinsenhage. De verkeerde getroffen Zaterdagavond ongeveer 10 uur begaf het nog jeiigdige echtpaar v. O., wonende in de Oude Baan, gemeente Prinsenhage, zich huiswaarts. Aan hun woning gekomen, opende men de deur, waarop de vrouw zich met den kinderwagen naar binnen begaf. Terwijl de man de deur achter zich sloot, begaf de vrouw zich langs den kinderwagen naar de aan het eind van den gang zich bevindende huiskamer, waar zij het electrisch, licht wil de ontsteken. Vóór dit echter kon geschie den ontving zij van den zich reeds in de woning bevindende ongehuwden S. een slag op 't hoofd met een hard voorwerp, dat la ter een soldeerbout bleek te zijn. Hevig gillende stortte de vrouw neer met een 5 c.M. lange en 2 c.M. diepe hevige bloeden de wond aen het hoofd en bleef bewuste loos liggen. Op 't gillen van zijn vrouw ontstak v. O. het licht in den gang en zag in de deuropening S., die met een mes in de opgeheven hand om hem af kwam. Een worsteling ontstond tusschen v. O. en S., waarop v. O. een 5-tal steken opliep op 't hoofd en één in een zijner beenen. 't Gelukte niettemin van O. S. te over meesteren, doch toen deze zyn vrouw zag liggen op den grond met een gapende won de aan haar hoofd, liet hij v. O. los, liep naar zijn vrouw, die hij opname en neer legde op een divan in de huiskamer. Van deze gelegenheid maakte S. gebruik om te ontvluchten. Ongeveer 12 uur middernacht meldde hij zich echter, naar de „Maandagmorgen" meldt, aan de Bredasche politiepost aan het Dr. Jan Ingenhouszplein zeggende: „Ik heb er twee van kant gemaakt", v. O. spoedde zich, na zijn vrouw op de divan te hebben gelegd naar de politie te Prinsen hage, en waarschuwde dr. Jolingh aldaar, die, evenals de chefveldwachter, spoedig ter plaatse van den moordaanslag was Beide slachtoffers werden door dr. Jo lingh verbonden. Hun verwondingen ble ken gelukkig niet levensgevaarlijk. S. werd nog denzelfden nacht door de poli tie te Prinsenhage in de Bredasche politie post bovengenoemd gearresteerd en naar Prinsenhage overgebracht. Aanvankelijk ontkende hij alles, doch later legde hij een volledige bekentenis af. S. zou ongeoorloofde betrekkingen met de vrouw van v. O. hebben onderhouden en was in 't bezit van een huissleutel, zoodat 't hem gemakkelijk viel v. O. in diens wo ning op te wachten. Met een hamer en een mes gewapend was hij er op uit gegaan om v. O. in diens woning uit den weg te rui men. Daar aangekomen vond hij den ha mer toch wel wat licht en nam uit v. O.'s werkplaats een zwaren soldeerbout. De slag v. O.'s vrouw toegebracht, was be stemd voor v. O zelf, doch in de duisternis nad S. niet kunnen onderscheiden wie hy vóór zich had. Hij dacht v. O. te treffen, doch trof diens vrouw met den toegebrach- ten slag. Heden is S. ter beschikking ge steld van de justitie. De soldeerbout en hamer zijn terugge vonden in de woning van O., terwijl het mes, waarmede de verwondingen by v. O. zijn toegebracht, werd teruggevonden in de woning van de ouders van S. Het was hier n.l. verborgen in de W.C. Het spreekt vanzelf, dat de Oude Baan tot diep in den nacht onder den indruk was van dit voorval. S. bewoonde het pand gelegen te genover de woning van v. O. S. zou heb- oen bekend naar de woning te zijn gegaan met het doel v. O. uit den weg te ruimen. foede. wtqv* wtlvcuïd „O, John!" „Ja, heusch! Ik hoop, dat Nicholass haar geeft wat haar toekomt. Ze verdient het. En je hoeft heelemaal niet bang te zijn, dat hij er niet overheen komt daarvoor is Jenny te aantrekkelijk. Ik ben alleen bang, dat hij er te gauw overheen komt. Zoo is Jenny; daar zorgt ze wel voor. Ik ben ook woedend op haar geweest en als ik haar dan sprak, wilde ik haar geen verdriet doen. En toen ze vanmiddag de kamer binnenkwam, had ik erg met haar te doen, hoewel ze het niet verdiende. Hij lachte een beetje. „Neen, je hoeft niet bang te zijn. Nicholas zal haar duchtig de les lezen, ze zal schreien en zioh erg ongeluk kig voelen en dan zal ze hem weer in palmen. Je kunt er van opaan dat, als ze het mij doen kan, ze het Nicholas zeker doet. Jenny heeft zoo iets over zich." „Ja, dat is zoo", beaamde Anne. Haar oogen straalden. „Ze doet beter met haar liegen op te houden, anders komt ze in nog grooter moeilijkheden. Ik hoop van harte, dat Ni cholas het haar niet te gemakkelijk maakt daar ben ik nu alleen maar bang voor. Zoo, nu hebben we genoeg over Jenny ge praat. Geef me een kus. Je hebt me nog heelemaal niet gekust. Ben je binnenmeis je af?" „O, John, het was afschuwelijk!" zei Anne in zijn armen. „Werkelijk?" „Mrs. Fossick Yates liet mij na het ont bijt by zich komen en vertelde mij, dat een vriendin van haar mij met een man had UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 4 April. Huizen 1875 M. N. C. R. V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00—12.00 Fluitrecital. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelconcert. I.30 Trio v. d. Horst. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Gramofoonplaten. 4.00 dito. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Causerie. 8.00 Evangelisatiedienst uit de Baptis- tenkerk te Groningen. 9.30 Gramofoonplaten. 9.45 Blaaskwintet. In de pauze om 10.00 Vaz Dias. II.0011.30 Gramoüoonmuziek. Hilversum 301 M. Algemeen Programma verzorgd door de VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie. J0.30 De Notenkrakers. %1.00 Vervolg declamatie. 11.20 Vervolg orkestconcert. 12.00 Klein-VARA-ensemble. 12.30 Gramofoonplaten. 12.45 Vervolg concert. 2.00 Zenderverzorging. 2.15 Orgelspel. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Flierefluiters. 6.30 RVU Prof. dr. A. C. Josephus Jitta: „De corporatieve staatsgedachte in Neder land en in het buitenland." 7.00 Sportuitzending. 7.20 Gramofoonplaten. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Uit het Concertgebouworkest te Am sterdam. 9.10 Vaz Dias. 9.20 VARA-orkest. 10.00 Declamatie. 10.15 Piatrogibas. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Vervolg. Piatrogibas. 0.50 Klein-VARA-ensemble. 11.15 De Notenkrakers. 11.4512.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05—11,20 Lezing. 12.20 Orgelspel. I.05 Western Studio-orkest. 2.20 Trocadero Cinema-orkest. 3.20 Fianorecital. 3.35 Sted. Orkest Bournemout. 5.05 Gramofoonplaten. 5.35 Kinderuur. 6.50 Pianorecital. 7.10 en 7.25 Lezing. 7.50 Vioolrecital. 8.20 Geraldo en zijn orkest. 9.55 BBC-orkest. II.10 Voordracht. 11.1512.20 Dansmuziek. Roofoverval te Haarlem. De dader met f 530 ontkomen Zaterdagavond heeft in de Generaal Cronjéstraat te Haarlem, de drukste win kelstraat van Haarlem-Noord, een brutale overval plaats gehad. Juist even na slui tingstijd te 10 uur, toen mevr. S., de echt- genoote van den eigenaar van de slijterij „De Arend" gevestigd Gen. Cronjéstraat 152, den winkel wilde sluiten, kwam een man binnenstappen, grootendeels met den rug naar de vrouw gekeerd. Bij de toon bank gekomen, trachtte de man de kas te bemachtigen, doch de vrouw, die dit zag, zien thuis komen. John, ze moet een soort X-stralen in haar oogen hebben gehad, want je weet hoe donker het was." „Er zijn een zeker soort lantaarns". John ontdekte plotseling dat Anne een kuiltje in een van haar wangen had. „Hé, wat doe je toch mal! John. Ze heeft wer kelijk niets kunnen zien; maar ze zei van wel. Anne had een allerliefste blos. „Wat zag ze dan?" „Ze zag niets onmogelijk! Maar ze had mrs. Fossick Yates verteld, dat ze zag dat jij mij kuste!" „Vreeselijk!" „Jij hebt makkelijk lachen, maar hot was afschuwelijk voor my. Ze praatte een half uur aan een stuk door. En toen ik er eindelijk een woord tusschen kon krijgen, deelde ik haar mee, dat het beter was dat ik niet langer bleef. En toen dacht ze wat dat voor haar zou beteekenen, en ze zei, dat ik niet kon gaan, omdat ik de kleeren nog niet verdiend had, die ze voor mij ge kocht heeft. John, het was afschuwelijk dat gekijf. Ik vond het vreeselijk." „Wat heb je toen gedaan?" „Ik vertelde haar dat ik naar vrienden ging en haar het geld voor de kleeren zou sturen. Toen zei ze de vreeselijkste din gen." Anne was doodsbleek „daarom ging ik mijn koffer pakken en verdween. Met mijn zes stuivers kon ik net hier komen. Aurora was een engel. Ik moest van haar een brief schrijven en ze deed er het geld in, dat mrs. Fossick Yates zei, dat ik schul dig was en ze stuurde een jongen om mijn ,.R a d i o-P a r i1796 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.35 Dansmuziek. 7.40 Gramofoonplaten. 9.05 Concert door de Assoc. des Concerts Lamoureux. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit hotel d'Angle- terre. 2.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 Omroeporkest. 7.20 Hoorspel. 7.35 Moderne Fransche muziek door so listen. 8.351.20 Dansmuziek voor de jeugd door verschillende orkesten. Langenberg, 456 M. 5.25 Gramofoonplaten. 6.20 Concert. 10.50 Gramofoonplaten. 11.20 Weragkleinorkest. 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Kwintetconcert. 3.20 Orkestconcert. 4.35 Concert (sopraan-viola-piano-klari net). 6.20 Gramofoonplaten. 8.50 Boerendansmuziek. 10.2011.50 Concert door het Weragor- kest. Rome. 421 M. 8.05 Gramofoonplaten. 8.20 Opera-uitzending. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter. 12.20 Max Alexys' orkest. 1.30 Omroepkleinorkest. 5.20 Omroeporkest. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 P.Moreaux en zijn orkest. 484 meter: 12.20 Omroepkleinorkest. I.30 Max Alexys' orkest. 6.35 Sonateconceht (cello, piano). 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 8.50 dito. 10.30—11.20 P. Moreaux en zijn orkest. Deutschlandsender, 1571 li. 7.30 Militair concert. 8.40 Reportage van een film-opname (gramofoonplaten). M. m. van Lien Deyers, Brigitta Helm e.a. 9.50 Kwartiertje Radiotechniek. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.50 Hans Bund en zijn orkest.. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf en R. O. V. 3 e Programma. 8.05afloop Luxemburg. 9.2012.20 Langeniberg. 12.2014.20 Brussel (VI.). 14.2015.20 Kalundborg. 15.2017.35 Deutschl. sender. 17.35—19.10 Brussel (VI.). 10.1019.50 Beromiinster. 19.5020.50 Deutschl. sender. 20.50afloop Straatsburg. 4e Programma. II.2012.20 Kalundborg. 12.2017.35 Daventry. 17.3520.20 Londen Rog. 20.20afloop Daventry. (Wijzigingen voorbehouden). greep een flesch en wilde deze door de winkelruit gooien om alarm te maken. De indringer gaf toen de vrouw een hevigen duw, waardoor zij tegen de kachel terecht kwam en half bewusteloos op den grond bleef liggen. De flesch viel in stukken op den vloer. De onbekende, die zyn gelaat met een doek had bedekt, maakte de kas open en greep het grootste deel van het zich daarin bevindende geld. Later bleek, dat hij een buit van 530.had. Toen de vrouw weer in staat was op te staan en hulp te roepen, was de indringer reeds lang verdwenen. Volgens de inlich tingen, die de vrouw aan de politie ver strekt heeft, was de indringer van groot postuur, ongeveer 1.80 meter lang en had hij een bruinen hoed op. Daar het gelaat gedeeltelijk bedekt was, is het signalement zeer vaag. Tot Zondagochtend had de poli tie dan ook nog geen enkel spoor van den man ontdekt. koffer te halen. Daar zou ik niet eens aan gedacht hebben. Ze is een schat." John's attentie scheen afgeleid te wor den. „Zou je in een blauwe japon als deze kunnen trouwen?" „Neen ik geloof van niet". Het kuiltje was weer te voorschijn ge komen. „O". Een korte pauze en toen: „Wy gaan over veertien dagen trouwen. Ik vind mor gen over veertien dagen een mooie dag- Dat is Dinsdag. Ik vind het fijn om op Dinsdag te trouwen." Anne lachte en kreeg een kus. „Er valt niets te lachen. Morgen gaan we je verlovings- en je trouwring koopen. En als er voor de koffie nog tijd is, kan je iets koopen om in te trouwen." tyd kwam Miss Fairlie binnen. Ze was uit- Anne uitte een zachten kreet en gelyker- gedost in een vooroorlogsche zwart satij nen japon en droeg drie r'jen buitenge woon kostbare paarlen om een vuurroode hals. „Slaat hij je soms al?" vroeg ze. „Dat doet hy vast als je niet oppast. Ik zou hem niet moeten hebben. Hij is jezoo de baas." Anne keek John zedig aan. Nu had ze twee kuiltjes. Er was een schittering ach ter de donkere wimpers, die even opgesla gen waren. „Het zal mij benieuwen", zei ze. EINDE.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9