Effectenkoersen DINSDAG APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 H. M.'s BOK OVERREDEN EN •TERLEDEN. De op den lsten Paaschdag op den nieu wen rijksweg tnfler Oversohie aangereden en zon«1 er tot bewustzijn te zijn gekomen overleden motorrijder blijkt thans te zijn F. C. v. Kempen, 37 jaar, kok van H. M. de Koningin te Den Haag. In verband met dit ongeval vejzoekt de burgemeester van Overschie den motorrijders, die bananen stonden te etei en het ongeval zagen ge beuren, zich zo spoedig mogelijk bij hem te melden. CONTINGENTEERING VAN STOF ZUIGERS, LUCIFERS EN ROGGEMEEL. De staatscoujanrt van hedenavond zal be vatten een Koninklijk Besluit, waarbij de invoer van stofzuigers voor den tijd van één jaar verlengd wordt. De nieuwe bepa lingen zijn dus vaa kracht tot 31 Maart 1933. In de thans afgeloopen contingenteerdngs- bepalingen waj spreke van: stofzuigers als mede onderdeden van stofzuigers. Het nieuwe koninklijke Besluit bevat de volgende bepalngen: De invoer vaa electrische storzuigers, van stofzuigersmotcren en van stofzuigerslan gen is gecontiigenteerd op 80% van het aantal stuks da gemiddeld in de jaren 1930 1931 en 1932 ingevoerd werd. Voor alle overige onderdelen is het contingent be paald op 50% vin de waarde der in genoem de jaren ingevoerde artikelen. Voorts zal d' Staatscourant van heden een nieuw coningenteeringsbesluit bevat ten. Met ingang vn 1 Maart wordt de invoer van lucifers geonitingenteerd voor den tijd van 3 maanden (1 Maart31 Mei). Het contingent van den toegestanen in voer is bepaald >p 30% van de hoeveelheid, welke gemiddeli per 3 maanden in 1932 en 1933 werd ingeoerd. Tenslotte beat de Staatscourant een Koninklijk Bes uit waarbij de oontingen- teering van dei invoer van roggebloem en roggemeel ongtwijzigd wordt verlengd. De nieuwe bepalingen gelden voor den tijd van 12 maanden. Nederlandsche Bond van Consnmptle-IJs- Bereiders. Het hoofdbesuur van den Nederland- schen Bond ran Consumptie-I Js-Berei- ders houdt op ïonderdag 5 April, des mor gens om elf uir in café-resttürant „De Hoode Leeuw" ,e Amsterdam een vergade ring met vertegenwoordigers van belang hebbende fabritanten en vereeaigingen uit het land (voor loover deze bekend zijn) ter bespreking vai de voorgestelde wijzigin gen in de winhelsluitingswet, met betrek king tot den (sverkoop. Belangstellenden, die voor deze bjeenkomst onverhoopt geen uitnoodiging nochten hebben ontvangen, kunnen zich teefonisch (52854) met het bondsbureau, $imastraat 81, Amsterdam- Oost in verbintlng stellen. TEIEGRAMMEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK II SCHOTLAND. Een ei twintig gewonden. LONDEN, I April (V. D.) Op Paasch- maandag heenchte in het algemeen in En geland koel, coch mooi weer. De trek naar buiten was diardoor vrij groot en vele verkeersongevallen hebben zich voorge daan. Zooals reeds gemeld werd, werden bij een spoorwegongeval in een der Lon- densche voorsteden ongeveer 50 personen gewond. Gisteravond laat geschiedde in Schot land een tweede spoorwegongeval en wel nabij Glasgow. Ook hier reed een locomo tief op den laatsten wagon van een stil- staanden personentrein, waardoor de wa gon aanzienlek beschadigd werd. Een en twintig personen werden gewond, waar van zes in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Nabij Holmfirth in Yorkshire weiden by een autobotsing vijf jongelui gedood en drie licht gewond. DRIE DOODEN BIJ AUTO-ONGELUK IN MAROKKO. PARIJS, 3 April. (V.D.) Uit Agadir In Marokko wordt gemeld, dat een militaire auto dicht bij de stad in volle vaart tegen een boom is gereden en dairdoor in een diepe greppel naast den weg jerecht kwam. De drie inzittenden, de legionrissen Meyer, Lebel en Bindiijonk uit het Vreemdelingen legioen, werden op slag gedood. AVONTUURLIJKE BALLONVAART VAN TWEE FRANSCHE INGINIEURS. PARIJS, 3 April. (V. D.) Twee Fransche ingenieurs waren Zondag j.l. ïaby Amiens met een luchtballon opgesttgen zonder klaarblijkelijk over voldoende ervaring op het gebied van het ballonvarei te beschik ken. Toen zij 's avonds dichl bij Amiens wilden landen, stieten zij mei den gondel tegen een electrische leiding jn wel met zooveel kracht, dat de eenig der beide inzittenden, die eenige navigatiekennis had er uit geslingerd werd. De Üllon steeg daardoor dadelijk weer omho<g en bleef den geheelen nacht boven destreek drij ven. Pas gisteren begon de hllon lang zaam te dalen en kwam daabij in de kroon van een boom terecht, zoodat hij geheel vernield werd. De cfergebleven ballonvaarder liep lichte verwtadingen op, doch kon zich naar de naatbij gelegen gendarmeriepost begeven, waai hij rapport over de ongelukkig verlooper tocht uit bracht. Na eenig zoeken vonl men ten slotte het lijk van den anderen ballon vaarder, die reeds geruimen tij! dood was. WAPENSMOKKEL NAAR FRANKRIJK. PARIJS, 3 April. (V. D.) De „Jour" ver klaart, dat momenteel groote hoeveelheden wapenen naar Frankrijk worden gesmok keld. Het gaat hierbij niet om tien of twin tig revolvers, doch de smokkelarij wordt bedreven by kisten tegelijk. Volgens het blad zouden de wapens dienen voor de be wapening van links-georiënteerde organi saties. Ongeveer veertien dagen geleden zouden verscheidene vrachtauto's met wa pens van de Belgische grens te Parijs zyn aangekomen. Ergens in de Banlieu zouden de wapens, namelijk 14.000 Browning- en Mauser-pistolen met de noodige munitie, die van Antwerpen naar de Fransche grens zou zijn vervoerd en vandaar verder met vrachtauto's naar Parijs, verborgen zijn. De arrestatie voor eenige dagen van een Algerijnsch communist te Parijs zou in verband met dit wapentransport staan. ACHT EN TWINTIG BOEREN HOFSTEDEN DOOR BRAND VERNIELD. BOEDAPEST, 3 April (V. D.) In een dorp nabij de stad Miscolcz probeerden kinderen, terwijl hun ouders naar de kerk waren, in een stal te rooken. De stal raak te door een in het stroo weggeworpen lu cifer in brand en tengevolge van den krachtigen wind breidde het vuur zich snel uit, niet alleen tot de overige gebouwen van de hofstede, doch ook tot andere hof steden. Er ontstond een reusachtige vlam menzee, waardoor in totaal acht en twin tig boerenhofsteden vernield werden. Een boer werd bij het blusschingswerk zooda nig gewond, dat hij waarschijnlijk blind zal blijven. Tegen de ouders van de kin deren'is een onderzoek geopend. GROOTE BRAND IN DORP IN BENEDEN- EGYPTE. CAIRO, 3 April (V.D.) By een groote brand te Kafr Helal in Beneden-Egypte werden meer dan 400 woonhuizen door het vuur vernield. CAIRO, 3 April. (V.D.) By den grooten brand te Kafr Helal in Beneden-Egypte, waardoor meer dan 400 woonhuizen wer den vernield, zyn drie vrouwen, twee man nen en een kind in de vlammen om het le ven gekomen. ONRUSTIGE PAASCHDAGEN IN SPANJE. MADRID, 3 Aprü .(V.D.) De stakende arbeiders bij de gasfabrieken en de water leiding te Barcelona hebben gedurende de Paaschdagen verschillende daden van sa botage gepleegd. Gisteren werd gas in de waterleidimgsbui- zen gevoerd en slechts de waakzaamheid van het controleerend technisch personeel voorkwam ongelukken. Niettemin was de stad den geheelen dag zonder water. Aan slagen op gashouders zijn aan de orde van den dag. Te Madrid duurt de staking van metaal bewerkers voort. Zelfs de meest noodzake lijke reparaties aan auto's kunnen niet ver richt worden. De weder-invoering van de doodstraf In Spanje heeft gisteren tot groote demonstra ties van linksohe organisaties te Hadrid geleid, waarbij de ruiten van een filiaal van een Duitsche bank werden ingeslagen. De Granada zijn negen anarchistische leiders door een zelf-gegraven onderaard- sche gang uit de gevangenis ontvlucht. WA7 ANDERE BLADEN SCHRIJVEN. DOLLFUSS EN HET In een polemiek met de Limburger Koerier heeft de Limburgsche inspec teur der N. S. B. gewezen op het voor beeld van Dollfuss. Ik hoef hierbij slechts op het voor beeld van Dollfuss te wijzen, die met een minderheid, ondanks parlement, maar met instemming van Paus en Kerk gewoonweg op de meest „legale" wijze de heele inrichting van de Staat omgooit door van een parlementaire Staat een fascistische Staat te maken. De Limburgsche Koerier ant woordt hierop o.m.: „Heeft de oud-burgemeester van Amsten- rade zich de moeite getroost, om de poli tiek in Oostenrijk na den oorlog ook maar oppervlakkig te volgend Weet hij dan niet, dat een vergelijking tusschen Nederland en Oostenrijk in alle opzichten onjuist is? Oostenrijk verloor een oorlog; het werd verminkt tot een wangedrocht waarvan het hoofd Weenen veel te groot is voor het kleine lichaam; het gaat gebukt onder een ontzettenden schuldenlast; de strijd tusschen stad en land is er op de spits gedreven; in de steden hebben de so ciaal-democraten een grooten aanhang; hun politiek stond steeeds dichter by het communisme van Moskou dan by de socia listische Internationale waarbij de Neder landsche S. D. A. P. is aangesloten; zij hebben op roekelooze wijze met geld ge smeten; hebben een vreemden dictator als Volkenbondscommissaris mr. Zimmer man uit Rotterdam in huis gehaald; zy hebben het reddingswerk van Seipel zoo lang mogelijk gesaboteerd; zij zijn ge vlucht voor de verantwoordelijkheid, heb ben de meerderheidsvorming en dus elke parlementaire regeering onmogelijk ge maakt; zy waren aanvankelijk vóór, daar na tegen aansluiting bij Duitschland; en te midden van deze verwarring is Dollfuss gekomen om, deels steunend op het diplo matiek spel van vreemde mogendheden, het land te regeeren. Van legaliteit is in Oostenrijk allang' geen sprake meer. Doll fuss' regeering heeft maling aan de Grond wet. Zij vindt haar rechtsgrond precies de zelfde formule, die mr. Troelstra in 1918 ten onrechte gebruikte: „onze rechts grond ligt in onze onmisbaarheid". Wanneer Graaf d'Ansembourg speculeert op de Oostenrijksche toestanden om in ons land de komst van een Dollfuss-Mussert aan te kondigen, dan bewijst de N. S. B. inspecteur in Limburg hiermede alleen, dat hy noch Oostenrijk, noch Nederland kent. Dollfuss aldus beweert de inzender hervormt het staatsrecht in Oostenrijk „met instemming van Paus en Kerk." Uit welk Marxistisch blaadje heeft de Graaf deze wijsheid geput? Het soc.-dem. „Volk" van Amsterdam schreef wel eens, dat da Paus fascistisch is geworden en dat de kerk met welgevallen de dictatuur van Dollfuss gade slaat: maar hoe komt Graaf d'Ansembourg er toe om deze lasterpraat jes klakkeloos over te nemen? Als katholiek behoorde Graaf d'Ansem bourg te weten, dat het de grootste fout van deze eeuw is, dat men systemen verwart met beginselen. Een beginsel in den waren zin des woords een beginsel dus, dat wij, katho lieken, doen steunen, rechtstreeks of afge leid, op de Goddelijke Openbaring en het Kerkelijk Leergezag mag nimmer wor den verlaten en zal ook nimmer ons in verlegenheid brengen. Een bepaald systeem echter, ook al heet het te steunen op een onvergankelijk be ginsel, is altijd menschenwerk en als men- schenwerk vergankelijk en feilbaar. Daarom bevatten de Pauselijke zendbrie ven wel beginselen maar geen systemen. Daarom óók kunnen Paus en Kerk wel onze activiteit toejuichen wanneer wy trachten de toepassing van de katholieke beginselen te benaderen; doch de voorstel ling, dat Paus en Kerk hun goedkeuring zouden hechten aan een bepaald politiek of maatschappelijk systeem is, van katho liek standpunt, een dwaling, een ketterij. Toch vertelde Graaf d'Ansembourg te Maastricht in al zijn politiek en eenvoud dat de N. S. B. zich bereid had verklaard, haar program ter correctie en goedkeuring voor te leggen aan de kerkelijk overheid, opdat de bisschoppen uit dat program alles zouden verwijderen, wat volgens katho liek beginsel onjuist is, om daarna hun bis schoppelijk zegel te hechten aan alles wat er van Mussert's politieke denkbeelden in dat program nog zou overblijven. Werpt deze stap niet een eigenaardig licht op de grondfout in de houding van Graaf d'Ansembourg die blijkbaar de eer ste beginselen omtrent de verhouding van de Katholieke Kerk tot de practische staat kunde nog moet leeren?" ZEDELIJKE GRONDSLAGENT Onlangs sprak de heer Mussert in Den Haag. Hy behandelde de „zedelijke grondsla gen" van het fascisme", waarbij eigenlijk het „nationaal-socialisme" Nederlandsche editie werd bedoeld. De Morgen heeft deze uiteenzetting met groote belangstelling tegemoet gezien; want van die „zedelijke grondslagen" hangt ten slotte de aanvaardbaarheid af van de „nieuwe levens- en wereldbeschou wing", welke het nationaal-socialisme zegt te zyn. Naar aanleiding van een en ander schrijft het Helmondsche orgaan: „We kunnen niet zeggen, dat we teleur gesteld zijn; integendeel de heer Mussert heeft precies gegeven, wat we van hem verwachtten. Hij heeft een aantal „zede lijke grondslagen" zijner beweging aan gegeven, die in het geheel geen zedelijke grondslagen zijn, hoogstens „ethische over wegingen" of „gevoelens" mogen heeten. Volgens het uitvoerige verslag in „Het Vaderland" zeide de heer Mussert: De zedelijke grondslagen van het fas cisme zyn; het dienen, het gevoel voor tucht en orde en kameraadschapszin, de solidariteit, de eerbied voor den arbeid, het nat. gevoel en de koningsgezindheid, het sociaal gevoeL Wat dan verder kwam, was een uitwer king in de practyk van Staatsbestuur en Staatsinrichting van deze „zedelijke grond slagen". We zeiden: dat zyn in het geheel geen zedelijke grondslagen. Aan zedelijke grondslagen Is men eerst toe, als men weet waarom men moet die nen, wie men moet dienen, in hoeverre men moet dienen, en wat men met dat die nen beoogt. Ook de slaaf „dient", en tal van anderen „dienen", zonder dat zij" daarmede een zedelijke handeling stellen. Die is er pas als zy dit doen bewust van een hooger doel dan de daad van het dienen zelf. Aan zedelijke grondslagen is men eerst toe als men weet, waarom, tot welk hoo ger doel men het „gevoel voor orde en tucht" moet involgen en niet het meestal veel sterker „gevoel" voor „wanorde en tuchteloosheid"; als men weet en inziet waarom, met welk hooger doel men „ka meraadschapszin" in zich moet aankwee- ken en „solidariteit" en „eerbied voor den arbeid" enz. enz. Met welk recht, dat wil zeggen, met welke zedelijke en niet alleen physieke macht, kan de eene mensch van den an dere eischen/dat hy zal dienen? Met welk recht kan hij hem opleggen zijn „gevoel voor tucht en orde" te volgen en niet zijn tegenovergestelde gevoelens, kameraad schapszin en solidariteit en niet egoisme en individualisme te betrachten enz. enz? Eerst als dat wordt aangetoond, eerst als de gronden worden blootgelegd, waarom voor den enkeling het handelen naar der gelijke begrippen verplichtend kan wor den gesteld; eerst wanneer overtuigend wordt aangetoond, dat er zedelijke normen BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Petronella Jacquelina d. van I. J. de Groot en K. M. Houdijk Casper Andreas z. van A. H. Schaap en H. E. Vinkestein Willebrordus Adrianus Joannes z. van H. W. Verstiegen en M. C. v. Leeuwen Petrus Gerardus Jozef z. van N. Ph. v. Leeuwen en J. W. Smit Pieter Cornelia Tobias z. van J. H. J. Bik en A. A. Rijkenberg. Ondertrouwd: J. v. Leeuwen jm. 24 j. en J. Roman jd. 23 J. J. Korenhof jm. 23 j. en R. de Roode jd. 24 j. C. Dekker jm. 25 j. en G. Zaalberg jd. 28 j. P. F. de Boer jm. 22 j. en M. Bekooij jd. 21 C. Waasdorp m. 26 j. en J. M. Boom jd. 20 j. P. Sommeling jm. 25 j. en C. Stikkelorum jd. 25 j. G. Hunders- marck jm. 24 j. en G. J. P. v. d. Broek jd. 22 j. J. T. de Haan jm. 24 j. en C. J. Wortman jd. 21 j. Overleden: J. A. v. Hespen m. 40 j. J. Hoogerwaard ongeh. vr. 63 j. J. J. v. Valderen wedn. 89 j. J. C. v. Rijn- Molenaar wede. 59 j. zyn, waaraan de enkeling innerlijk ver plicht is zich te houden en waartoe hy ook uiterlijk gedwongen kan worden; eerst als is aangetoond, dat er een aardsche instan tie bestaat, die de bovenaardsche bevoegd heid heeft, om de juistheid dezer normen met onfeilbare zekerheid vast te stellen; eerst dan zijn er zedelijke grondslagen blootgelegd. Zoolang dit ontbreekt, heeft men niets anders den ethische gevoelens van een enkeling, wiens bevoegdheid tot het stellen van zedelijke normen door nie mand behoeft te worden erkend, omdat ze geen enkelen waarborg van juistheid bie den en ieder ander enkeling met evenveel recht of gemis aan recht zijn ethische ge voelens daartegenover kan stellen. Slechts door physieke overmacht alléén kan de een zijn normen aan den ander opleggen; het zij deze kan worden uitgeoefend door de door het nationaal-socialisme immers zoo zeer verfoeide helft plus-één dan wel door een minderheid die zich het monopolie van zedelijkheid en nationale gezindheid toe kent. De „zedelijke grondslagen" van het „fas cisme", welke de heer Mussert verkondig de, zijn ten slotte niets anders, dan de in de lucht hangende menschelijke sentimen ten van de meest platvloersche en overal onvoldoend gebleken en ineengestorte „lee- kenmoraal"." Kipa seint uit Munohen: De Beiersche minister van Binnenland- sche Zaken heeft op een leiderscongres der Hitler Jugend in Munchen verklaard: Van heden af zal men van verantwoor delijke zijde der Kerk zich niet meer ver zetten tegen het beoefenen van de volks sport door de Katholieke Jeugdvereeni- gingen. Hy zeide bijzondere dankbaarheid ver schuldigd te zijn aan Kard. Faulhaber, die erkend heeft, dat alleen de Hitlerjeugd het recht heeft om de volkssport te beoefenen, uniformen te dragen, enz. Daar dit bericht ons eenigszina twijfel achtig voorkwam hebben wij aanstonds een onderzoek ingesteld. Kardinaal Faul haber verklaarde ons persoonlijk, „dat van dergelijke erkenning geen sprake kan zyn." MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 April. Groentenveiling. Prei 1.503.00, radijs 1.503.00, krop salade 2.10—10.40, selderie 0.50—1.50, per 100 stuks; gek. kroten 4.008.00, witloof 5.0021.00, boerenkool 4.40 7.50, spinazie 10.0014.00, uien 1.80 2.60, wortelen 4.809.10, spruiten I f 15.00—22.00, idem II 6.00—14.00, per 100 Kilo; andijvie 5292 cent per kist. 3 April. Vette varkens. Aanvoer: 250 stuks waarvan 245 zwaar en 5 licht. Prijs per K.G. levend gewicht: zwaar 0.370.38, licht geen noteering. Handel matig. ROTTERDAM, 3 April. Vee. Aanvoer: 5989 stuks; paarden 151, veulens 1, ezels 1, magere en vette runderen 1614, vette run deren 815, vette kalveren 374, graskalve ren 175, nuchtere kalveren 1905, varkens 478, schapen en lammeren 237, biggen 4, bokken of geiten 34. Prijzen le, 2e en 3e kwaliteit: Varkens 35—37, 31—33, 27—29, vette koeien 55—60, 4854, 3842, vette ossen 5256, 4448, 3640, stieren 5054, 4648, 3840, vette kalveren 1.00—1.10, 80—90, 60—70, scha pen 52, 46, 42, lammeren 54, 50, 46, gras- kalveren 49, 44, 39, nucht. kalveren 21, 16, slachtkalveren 45, 40, 35 ct. Prijzen per stuk: schapen 25.00, 19.00, 12.00, lammeren 22.00, 16.00, 12.00, nucht. slachtkalveren 8.00, 6.00, 4.00, nucht. fok- kalveren 20.00, 14.00, 10.00, slachtpaarden 150.00, 115.00, 90.00, werkpaarden 160.00, 125.00! 80.00, hitten 90.00, 70.00, 60.00, stie ren 250.00, 190.00, 140.00, kalfkoeien 245.00, 195.00, 145.00, melkkoeien 240.00, 190.00, 140.00, vaarzen 130.00, 105.00, 85.00, pinken 95.00, 70.00, 50.00, graskaiveren 60.00, 40.00, 28.00. Overzicht: Vette koeien en ossen ruime aanvoer, handel kalm, prijzen onveran derd, prima 2 cent boven noteering. Stie ren tamelijke aanvoer, handel vlug, prij zen iets stijver. Vette kalveren ruimer aanvoer, handel kalm, prijzen onveran derd; prima kalf 10 cent boven noteering. Schapen en lammeren redelijke aanvoer handel vlug, prijzen iets stijver. Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer zeer ruim, handel vlug, prijzen hooger. Biggen aan voer gering, handel lui, prijzen onveran derd. Paarden tamelijke aanvoer, handel BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd. Roxy: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Volwasgsenen. vlug, prijzen iets hooger. Kalf- en melk koeien ruimer aanvoer, handel kalm, prij zen stationnair. Vaarzen en pinken tame lijke aanvoer, handel kalm, prijzen onver anderd. Graskalveren ruimer aanvoer, handel traag, pry zen onveranderd. Door de C. R. C. werden pl.m. 170 vette runderen overgenomen. AMSTERDAM, 3 April Vee. 2 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. 489 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 58-62, 2e kw. 50—56, 3e kw. 4348 per K.G. slachtgew. 60 melk- en kalfkoeien 150210 per stuk. 86 vette kal veren: le kw. 5866, 2e kw. 5256, 3e kw. 4050 per K.G. levend gew. 165 nuchtere kalveren 2.505.50 per stuk. 19 schapen. 691 varkesn: Vleeschvarkens 90110 KG. 4344 per K.G. zware varkens 3243 vette varkens 4142 ct. per K.G. slacht- niet ruim, handel stug, onveranderde prij zen. Vette kalveren geringe aanvoer en iet slagere pryzen. Nuchtere kalveren ta melijke aanvoer, vlugge handel en con stante pryzen. Varkens tamelijke aanvoer, stille handel en overanderde prijzen. Schapen en paarden wegens geringe aan voer geen noteering. BODEGRAVEN 3 ApriL Kaas. Aan gevoerd 129 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 4214 stuks wegende 46926 K.G. Prijs met R.M. le soort 18.20. 2e soort 1517.Handel flauw. BOSKOOP, 31 Maart. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophelia 26—41 ct., Hadley 35—50 ct, Butterfly 3045 ct., Mad. Jules Bouché 35 ct., Rosalandia 2035 ct., Kilham 25 40 ct., Florex 3850 ct., Briarcliff 2540 ct., Aug. Noack 2035 ct. Diversen: Lelies regale 30 ct., Tulpen 1518 ct., Seringen 25—40 ct., Rhod. Pink Pearl 20—30 ct- Rhod. Cynthia 20 ct., Azalea Mollis 60 1.20, Azalea Indica 5065 ct. BOSKOOP, 2 ApriL Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 3055, Hadley 2540, Columbia 2035, Butterfly 4055, Rosalandia 4065, Ellen Poulsen 45, Briarcliff 4055, Genmania 45, Edith Helen 35—50, Kilham 40—62, Aug. Noack 3055, Clematis Bateman 2040, C eras us Hisakura 34.10, Seringen 2030, Prunus triloba 1825, Azalea 5070, Rhod. Pink Pearl 3050. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDËN 3 April 1934 Industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent CaJvè Delft c. v. A Küchenm. Acc. Ned. Ford Philips Gem. Bez. Urn Lever Petroleum: Kon. Olie Per lak Rubber: A'dam Rubber Deli Bat Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg. Explor. Mij. Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur NJ.S.U. Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. Smelting Anaconda Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel Jities Service JentraJ Public. Jontinentaj Oii ien. Aviation Int. Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PI. North American Nevada Shell Union Unit St Leather Union Pacific Wabash Tidew. Ass. Oil United St Steel «6/s 173/4 551/8 ll/a 1593/4 240% 771U 1038/4 1035/g 4öl/s 56 Va 821/4 «V* «Va 1781/4 241/4 911/4 1231/s 258/4 «7/s iVs 246/18 n Va 48/l8 16V8 116/8 a*/* 6;/l8 6U/1 113/4 6Vl8 67/g 761/4 213/li 69/i8 306/g 55l/g iVa 158 242/8 791/, 161»/«/l/> 1033/4 1041/» 481/8 56 Va 821/4 41J/S 6i/a 7 Va I79i/a 241/4 271/4 ÖVl8 IVs 251/2/6/8 2 üya 48/l8 8% 67/18 64 Hl/a 6V,8 6I/4 751/4 23/4 66/8 816/8 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo 38 40 Kopenhagen 34 15 Stockholm Weenen Praag Boedapeat Prolongaties Wi pet 58.77 7.637i8 1.481/a. 9 751/j 84 57 47.87 12 771/j 20 30 39.40 6 16

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3