DINSDAG 3 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 April 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildit. Hoogste barometerst.: 779.0 te Sarna. Laagste barometerst.: 757.8 te Marseille. Verwachting tot den avond van 4 April: zwakke tot matige oostelijke tot zuid oostelijke wind, hel der tot licht bewolkt, droog weer behou dens geringe kans op onweer, iets warnier overdag. Gedurende de Paaschdagen bleef de luchtdruk bij voortduring hoog en trok een gebied van hoogen luchtdruk met zeer hooge barometerstanden over IJsland naar Scandinavië. De depressie in het Zuiden vulde geleidelijk op. Thans liggen hoofd maxima van den luchtdruk over Midden- Zweden en over IJsland en een vlakke de pressie over de Golf du Lyon, en een diepe bij de Azoren.. Over het grootste deel van het waarnemingsgebied is het weer helder of weinig bewolkt met hooge maximum temperaturen en lage nachtelijke minima. In Midden-Zweden vriest het plaatselijk nog matig tot streng, in Finland niet meer dan matig. In Noord-West Frankrijk viel een weinig regen, overigens wordt alleen neerslag gemeld boven het Noorden aan de Noordzijde van het uitgebreide gebied van hoogen luchtdruk. Het is te voorzien, dat het droge en zonnige weer voorshands zal aanhouden. Kleine onweersstoringen in het Zuiden mogen niet uitgesloten worden ge acht. LUCHTTEMPERATUUR Temperatutu: des middags te half drie 16.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS t.%. Van Dinsdagavond 7.06 tot Woensdag ochtend 5 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Woensdag 4 April v.m. 4.47 uur en njn. 5.06 uur. RECHTZAKEN MOORD TE SOMEREN. De verdachte vrijgesproken. Heden deed de rechtbank te Roermond uitspraak in de zaak tegen den 34-jarigen L. Z. uit Someren, verdacht van doodslag op Ph. Bollen, gepleegd op 7 Januari j.l. te Someren. Conform den eis oh van het O. M. werd verdachte, wegens gebrek aan bewijs, vrijgesproken. DOODSLAG TE WEERT. Voorwaardelijke straf opgelegd. De rechtbank te Roermond deed heden uitspraak in de zaak tegen den 16-jarigen W. K., die zijn 37-jarigen oom L. K. in zyn woning in de Kanaalstraat te Weert op 17 Januari j.l. met een revolver doodde. De rechtbank stelde heden W. K. voorwaarde lijk ter beschikking van de regeering met een proeftijd van drie jaar. De eisch was ter beschikkingstelling van de regeering tot zijn 21sten jaar en drie jaren gevange nisstraf. SPORT VOETBAL LEIMUIDEN. Voetbaluitslagen. Gisteren speelde ODI I tegen Leiden III. Uitslag voor ODI 10. ODI I tegen DOS IV; uitsalg voor DOS 4—1. ODI III tegen DOS Junioren; uitslag voor ODI III 0—5. Onze eigen sleutelstad RECTIFICATIE. Door het verwisselen van twee alinea's ter zetterij is een gedeelte van ons inter view met den burgemeester in ons blad van Zaterdag j.L onduidelijk geworden. Wij laten de desbetreffende passages nog eens volgen: „De spoorwegen, d.w.z. de spoordijken, vormen overigens een groote verkeersbe lemmering rondom de stad". Wij werpen een blik op de kaart van Leiden, welke in de kamer hangt en waar van in één oogopslag af te lezen valt, hoe de stad aan drie kanten door spoordijken wordt ingesloten, die op de noodige over wegen evenzoovele verkeersobstakels vor men. Het verkeer en het bruggen- vraagstuk. „Ja, dat verkeer in Leiden kost ons heel wat hoofdbrekens. Daar is vooreerst het waterverkeer. Dank zij het Rijn- en Schie- kanaal kan het doorgaande verkeer A'dara R'dam buiten de stad om plaats vinden, doch het watervervoer van Oost naar West moet door Leiden heen geschieden. Dat brengt een uitgebreid bruggenvraagstuk met zich mee. Niet alleen dat deze bruggen onderhouden moeten worden, en, voorzoo ver zij beweegbare bruggen zijn, bediend moeten worden, maar van lieverleden zijn zij te klein geworden en moeten zij vervan gen worden door nieuwere en grootere. Van welk een omvang ons bruggen-probleem is, wordt duidelijk als men weet, dat Leiden met Amsterdam aan de spits staat van de Nederlandsche steden wat betreft het aan tal bruggen. Wij .hebben niet minder dan 91 vaste en 30 beweegbare bruggen", „Naast het waterverkeer is ook het ver keer in de stad een bron van voortdurenden zorg. Binnenkort zal een algemeene ver- keersverordening den raad bereiken, welke verschillende veranderingen en verbeterin gen zal aanbrengen". „Ook wat betreft het vraagstuk der taxi's?" „Het taxi-vraagstuk wordt binnenkort eveneens geregeld. Na de raadsvergadering, waarin het „snordersverbod" werd aange nomen, hebben B. en W. verscheidene aan vragen om standplaatsen bereikt, zoodat deze kwestie weldra in algemeen verband dient te worden geregeld. De voornaamste verkeerskwestie wordt echter gevormd door de te nauwe straten. Ook dat is een karakteristieke eigenschap van Leiden, dat het altyd te klein is ge weest. Jarenlang is de stad beperkt geble ven tot het grondgebied binnen de singels en pas in den laatsten tijd is de stad wat uitgebreid, maar altijd nog te zeer met mondjesmaat. Aan het eind van de 17e eeuw hebben 70.000 menschen gewoond binnen het singelgebied. Daarna is de be volking teruggeloopen, terwijl sinds eenige jaren die grens weer naar boven is over schreden. Thans wonen verscheid en en bui ten de singels, maar men vraagt zich af, hoe die 70.000 vroeger gehuisvest hebben moe ten zijn. Zelfs nu is de stad nog te klein. Wel heeft het stadsgebied nog een flinke ruimte achter de Rijn- en Schiekade, maar ook hier in het weer de spoordijk, die een uitbreiding der bebouwing naar die zijde in den weg staat. Ook de andere spoorlijnen houden de woningbouw er achter belangrijk tegen". STADSNIEUWS ZILVEREN JUBILEUM. Heden herdaoht de heer Willem v. d. Reyden Jr. den dag waarop hij sinds 25 jaar als dekenwever in betrekking is bij de N.V. Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Wollen dekens v/!h. J. C. Zaalberg Zoon, opgericht 1770. Nadat hy op het privéfcantoor door de directie was gecomplimenteerd en hem het gebruikelijke cadeau onder couvert was overhandigd, werd hij door het gezamen lijk personeel bij monde der verschillende meesterknechts en oudsten der afdeelingen, gefeliciteerd en werden hem bloemen en een cadeau ter hand gesteld. Als bijzonderheid dient te worden ver meld, dat de heer Willem v. d. Reyden een nazaat is uit een geslacht dat sinds ruim l1/, eeuw in de Leidsche dekenindustrie werkzaam is. UITVOERING „RUIM BAAN" ten bate van de heropbouw der St. Petruskerk. Tot ons groot genoegen is de verkoop van de kaarten voor deze uitvoering zóó goed gegaan, dat in den tijd van één week, op de loge na, b y n a alle rangen zijn uitverkocht. Daarom, haast u, indien u dezen avond nog wilt mede maken. Alle kinderen, die kaarten hebben om te verkoopen, worden verzocht, zóó spoedig mogelijk te komen afreke nen, vooral de onverkochte kaarten terug te brengen by: Mej. S. v. Deene, Breestr. 12. N. R. K. Metaalbewerkersbond, afd. Lelden. De leden van bovengenoemden bond wor den er op attent gemaakt, dat het adres van den 2en penningmeester, tevens werk- loozen-adminiistratieur, thans is: A. Voge lenzang, Anna Paulonastraat 19. Bij werkloosheid zidh daar direct mel den. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2585. N.V. „De Faam", Maatschappij van handel in manufacturen en aanverwante artikelen (f.), Leiden, Vischmarkt 1617; hoofdz.: Haarlem, Lan ge Voorstraat 36. Uittr. beh. fil. Leiden: W. L. Verhulst, Leiden. 5765. J. van Iterson, Leiden, Oude Sin gel 190, timmerbedrijf en aannemersbe drijf. Bijv. uitgeoef. bedr.: makelaar, taxa teur, expert. De eerstvolgende vergadering van den Raad zal plaats hebben op Maandag 16 April a.s. Bij de Leddsche Spaarbank is in de vori ge maand (Maart 1934) ingelegd 498.043.11 en terugbetaald f 476.282.79; 134 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 140 boekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 18382 inlggers, inclusief 1431 deelnemers aan den Afhaaldienst, be droeg einde Maart 1934 8.764.279.89. In 5993 posten is in deze maand door den Afhaaldienst 16.8444.ontvangen. SINT AUGUSTINUSVEREENIGING 42ste Alg. Vergadering der R.K. Onder wijzers (essen) in het Bisdom Haarlem. Nadat des morgens te half tien in de St. Lodewijkskerk een gezongen H. Mis was opgedragen, welke door zeer vele leden werd begewoond, vond te ruim half elf in den Foyer der Stadsgehoorzaal de opening plaats van de 42ste algemeene vergadering der Dioc. Vereeniging Sint Augustinus. Deze vergadering werd o.m. bijgewoond door den zeereerw. heer J. Nolet, bisschop pelijk hoofdinspecteur bij het L. O. in het Bisdom Haarlem, den heer Starkenburg, in specteur bij de scholen uit Rotterdam en dien eerw. pater Cajetanus, vertegenwoor diger van den Keurraad. Na opening der vergadering met den chr, groet heette namens de afd. Leiden de se cretaris, de heer N. Vreeburg, alle aanwezi gen hartelijk welkom en wenschte hun een genoeglijken vergaderdag toe. OPENINGSREDE VOORZITTER H. G. DE BOER Hierna hield de voorz., de heer H. G. de Boer, uit Noordwijk, de openingsrede, waaraan wy het volgende ontleenen. Sinds 1923 gewoon geraakt aan een reeks van verslechteringen op onderwijskundig gebied, heeft het laatste jaar een veelheid van min-gunstige veranderingen gebracht in den toestand van onderwijs en onderwij zers, dat de vraag gesteld mag worden, of de „vitale belangen" daarby niet sterk in het gedrang komen. „Vitale belangen" dan in den ruimsten zin genomen. Anderzijds moet evenwel erkend worden, dat ons volk in zyn geheel den druk der wereldcrisis on dervindt. Wij glijden langzaam maar zeker af naar een lager levensniveau. Daarin moeten ook die deelen van het volk mee doen, voor wie de gouden dagen der hoog conjunctuur reeds tijden van materieele versobering waren. De stoffelijke versobering heeft zich per 1 Jan. LI. weer zichtbaar en tastbaar gede monstreerd door uitbreiding en consolidee ring van den salarisaftrek tot een percen tage van 11J4 pet. Het is allerminst rhe- torica noch fantasterij, noch de zucht om te spreken voor de tribune, als wy hier vast leggen, dat enkele groepen van onderwij zers thans in het stadium der fatsoenlijke ai moede gekomen zijn. Waarmede niet be weerd wordt, dat andere groepen slechts richards herbergen. Er zijn er die beweren, dat sommige on- gehuwden behooren tot de allerzwaarst ge troffenen. Tenzij het allerzwaarst-getrof- fen-zyn inhaerent is aan het ongehuwd-zyn, kunnen wy deze stelling niet onderschrij ven. Het meest in druk is het gezin. JTiet het gezin, dat uit man, vrouw en een grooter of kleiner aantal krompootige jonge hond jes bestaat, maar het christelijk gezin, dat de opdracht en de verplichtingen vervult, neergelegd in Genesis 1:28: Crescite et mul- tiplicamini et replete terram. Dat gezin, en zeer in het bijzonder wan neer het met een groot aantal kinderen is gezegend, Verkeert door de nieuwe bezui nigingen en nieuwe vergrooting van uit gaven in een meer dan moeilijke situatie. Voor het groote gezin zijn de jongste maatregelen, ondanks enkele gewaardeerde tegemoetkomingen van de zijde der regee ring, van misschien catastrophale betee- kenis. Voor het jonge, groeiende gezin dreigt thans een nieuwe ramp. Gij kent het regee- ringsvoornemen tot heffing eener crisis-in komstenbelasting. De idee is sympathiek. De grondslag is niet onlogisch. Allen, wier aanslag in de Rijksinkomstenbelasting boven 90 procent van den aanslag over '31/ '21 zal zijn, moeten 10 percent aan den fis cus offeren. Maar een jong, gehuwd onderwijzer, die na 1930 met twee kinderen gezegend werd, een of twee periodieke verhoogingen kreeg en misschien een akte behaalde, zal onder deze belasting vallen. Hetzelde lot al iemand treffen, die hoofd eener school wordt, die van een standplaats derde klas naar een idem eerste klas verhuist, die naar het ULO. overgaat Wie het geluk heeft, na een bijdrage aan de schatkist van 30 gul den de hoofdakte te behalen, zal voor het offeren van deze nieuwe tiende penning is aanmerking komen. Wij doen een beroep op regeering en volksvertegenwoordiging, dat deze niet-bedoelde niet-juiste exegese van het begrip crisis-inkomsten niet tot grondslag diene van dit belastingontwerp, dat anders een nieuwe hardheid beteekent voor het opkomend geslacht, waaraan men het bestaan niet onmogelijk moet maken. Daar is een andere materieele en geeste lijk nood van een groot deel onzer colle ga's Het probleem der opleiding heeft men nooit serieus trachten op te lossen, al heeft het aan ernstigen aandrang van de zijde der onderwijzers in het verledene niet ontbroken. Daardoor zijn er duizendtal len akten-bezitters en-bezitsters, waaraan men nooit behoefte had en nooit behoefte zal hebben. Daarnaast heeft de Wet van 29 Dec. 1933 den schoolarbeid van 2525 onderwijzers (es sen) bij het L- O .en U. L. O. overbodig gemaakt. Deze nooit meegemaakte kolos sale afvloeiing van personeel is een im mer opnieuw wellende bron van ellende voor de betrokkenen. Deze wankelstelling van zoo menige positie veroorzaakt aan menige school onrust, rivaliteit en ontevre denheid, welke gevoelens te gemakke ker kunnen wortelen, naarmate een wette lijke regeling inzake de afvloeiing der on derwijzers ontbreekt. De afvloeiing brengt automatisch mede, dat daardoor de kansen op promotie tot een minimum zijn teruggebracht, wat erg is. Maar veel erger is, dat daardoor mede de toegang tot de school voor de jongste lich tingen der geslaagde onderwijzers volledig gebarricadeerd is. Immers de vrije sollici tatie is van de baan, zoolang de 2500 afge- vloeiden op wachtgeld staan. Eerst als deze categorie de door overlijden, pensionnee- ring, huwelijk en vrijwillig verlaten van het onderwijs vrijvallende plaatsen zullen hebben ingenomen, zal er weer kans zijn, dat de jongsten der jongeren een plaats in de school krijgen. Het vervult my telkens met een onuit sprekelijke vreugde als ik zie, hoe het onze eigen leden geweest zijn, die de reddende hand hebben uitgestoken. Door het warme initiatief van de afdeeling Den Haag is de bekende Commissie tot Steun geformeerd. Ik wil het rapport dezer commissie, dat u straks zult hooren, niet vooruitloopen, maar ik wil in dit openingswoord al het relief ge ven aan dit schitterend werk, van christe- lyke naastenliefde, dat zich zoo harmonisch aansluit bij het zegenrijke werken van O.F. en O.I.Z. Of is het niet schitterend, dat een vereeniging, wier leden juist van de felle slagen van de ongunst der tijden te dragen hebben, in enkele maanden meer dan 7000 gulden wisten bijeen te brengen? Het is goed, hier te wijzen op de mede werking, die besturen en hoofden van scholen verleenen aan de plaatsing van werklooze collega's als kweekeling. Laat men toch doen, wat het hart ingeeft te doen. Ledigheid is de groote verwoester van alle idealisme. Wie werk geeft, kan het zijn met een kleine vergoeding, werkt aan het heden en de toekomst van het katho liek onderwijs; immers hij zorgt voor een gaaf corps jongeren, dat eenmaal als wet telijk volwaardigen in onze rijen zal plaats nemen. Mag ik te dezer plaatse even herinne ren aan wat sommige Congregaties doen. Aan de Eerw. Broeders der Congregatie van Onze Lieve Vrouw van Maastricht is in al lerlei toonaard dank gebracht voor het feit, dat zy leeken ten koste van groote offers handhaven. Gij stemt met mij in in dien dank. Is het u bekend, dat ook de Broeders van Tilburg en de Kleine Congregatie van Heerlerheid ook de helpende hand hebben uitgestoken door de moeilijkheden, welke de toepasisng der wet van December 1933 meebrengt, voor de leeken tot een minimum terug te brengen Tenslotte doet de voorz. een beroep op allen om steun te verleenen aan de Noor- sche Missie, aan den heropbouw van de Be nedictijner Abdij te Egmond, waarna hij een in memoriam uitspreekt naar aanlei ding van het overlyden van H.M. de Ko ningin Moeder. Verschillende mededeelingen. De voorzitter heet vervolgens de verschil lende gasten hartelijk welkom en dankt de afdeeling Leiden voor de bloemversiering in de zaal en den heer Brandt, die met zijn jongenskoor, gevormd uit leerlingen der lagere school, de Misgezangen zoo uitne mend heeft verzorgd. De notulen der twee vorige vergaderin gen werden na eenige bemerkingen van de afd. Amsterdam goedgekeurd. De voorz. deelt vervolgens mede, dat de geest, adviseur prof. Heskes en de penning meester, de heer v. d. Krogt, verhinderd zyn de vergadering by te wonen. Hierna kwam pastoor Beukers, oud-advi seur der vereeniging, ter vergadering, waarop de voorz. hem hartelijk welkom heet. De heer Brugman deelt vervolgens mede, dat binnenkort de aanbieding zal plaats hebben van het raam, dat de Vereeniging ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan ter plaatsing in de Kathedrale kerk te Haarlem heeft aangeboden. Dit raam is aangebracht in de Sint Barbara-kapel en stelt voor enkele tafereel en uit het leven van de H. Barbara. Na verschillende mededeelingen bood de voorz. de gelukwenschen der D.V. aan aan de afdeelingen Alkmaar, Haarlem, Hoorn en Delft, welke dit jaar 40 jaar bestonden. Op de vergadering waren alle 70 afdee lingen vertegenwoordigd, uitbrengende 194 stemmen. Verkiezingen. De heer H. Th. v. d. Krogt (Leiden) wordt herkozen als lid van het H.B., de heer H. L. v. Heteren (Leiden) als lid van de St. Alfonsuscommissie, de heer F. Wisse (Rotterdam) als vereenigingsredacteur van het K.O.V.-orgaan „Het K.S.". Tot plaats van de volgende algemeene vergadering wordt Den Haag aangewezen. Een voorstel van het H. B., dat vereeni- gingsredacteuren zitting hebben in het H. B., wordt goedgekeurd, met de bepaling van de afd. Amsterdam, dat het lidmaat schap van het H. B. voorop sta. De jaarverslagen van den secretaris, en van de St. Alfonsuscommissie warden goed gekeurd. De commissie van controle bracht rapport uit over het financieel verslag van den pen ningmeester. De rapporteur verklaarde, dat alles heel goed in orde was, doch het werk is zoo omvangryk geweest, dat de betref fende afdeeling (Alkmaar-Buiten) voorstel de, het onderzoek voortaan door een accoun tant te doen onderzoeken. Naar aanleiding hiervan stelde de voorz. de betreffende afdeeling voor volgend jaar met een voorstel in dien geest te komen. Hierop werd den penningmeester, den heer v. d. Krogt, décharge verleend. De balans per 31 Dec. 1933 geeft een be drag aan van 2883.75, de uitgaven over 1933 beliepen een bedrag van f 16.768.03. By de bespreking der begrooting 1935, aangevend 'n bedrag van f 15.150, stelde de afd. R'dam voor 2500 te bezuinigen. De contributie is voor velen te hoog, waarom deze afdeeling voorstelde te bezuinigen f 3 op 5) op.de afdracht aan de Federatie, het Katholiek Schoolblad en het K.O.V. Dit voorstel werd van verschillende kan ten bestreden, waarop de afd. R'dam het voorstel introk in de hoop, dat de grootste zuinigheid werd betracht. De begrooting werd hierna z. h. 8. goed gekeurd. Tot lid der O.I.Z.-commissie werd geko zen de heer C. J. v. d. Zeyden (Utrecht), tot lid der O.F.-commissie de heer J. Th. Kloosterman (Haarlem), tot bestuurslid der St. Willibrordusfederatie de heer W. J. Speller (Haarlem).. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat zy, ten behoeve van den door het Dames- Comité der Leidsche Chr. Harmonie-Verg. in het wijkgebouw „Staalwijk" aan de Heerenstraat, alhier, te houden bazar, voor 4 April a.s. ontheffing hebben verleend van de verbodsbepaling vervat in art. 2, sub b, van de Winkelsluitingswet 1930, S. 460. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 3 April 1934. AGENDA LEIOEN. Dinsdag, R.-K, Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, af scheidsavond bondsvoorzitter Van Hamersveld, Jacobazaal „Den Donderdag. Zitting R.-K. Reclasseerings- vereeniging 89 uur gebouw St. Vincentius vereeniging, Hoogland- sche Kerkgracht. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van D i n s d a g 3 tot en met Zondag 8 April a.s. waargeno men door apotheek: W. Boekwijt, Visch markt 8, Leiden, Tel. 552. Hierna werd door mej. Bolland (Amster dam) verslag uitgebracht van de Commis sie tot raad en steun aan werklooze colle ga's en wachtgelders. Dit rapport bevat: lo. de resultaten van de enquête inzake de werkloosheid (392 in getal). Hiervan gaven ongeveer 350 ant woord, waarvan er ruim 100 geen finan- tieelen steun vroegen. 2o. De feitelijke steunverleening werd aan 85 steun toegezegd, terwyl er 65 min of meer ondersteund worden. De bedragen va- rieeren van 5 tot 15 per maand, 4o. Enquête wachtgelders (54). 4o. Feitelyke steunverleening aan wacht gelders (voorloopig niet noodig). 5o. Actie om te komen tot een steunver leening. Spontaan is er gegeven en geof ferd, waarom de commissie allen hartelyk dankt. 6o. Actie voor plaatsing of herplaatsing op de scholen. In enkele gevallen werd door schoolbesturen gevraagd om nieuwe krachten. 7o. Moreele steun werd verleend door op wekking tot deelname aan de gesloten re traites en door pogingen om studie-mate riaal te verstrekken. Het welverzorgde rapport lokte een har telijk applaus der vergadering uit. Hierna werd gepauzeerd. WILT U IETS WETEN? Vraag inzake een defecte electrische leiding in huis. Antwoord: Wij beschikken over te weinig gegevens om een definitief antwoord op uw vraag te kunnen geven. Waarschyn- lijk zal hier de huisheer de onkosten moe ten dragen. Vraag L. v. d. G, inzake ontslag van een dienstmeisje by ziekte. Antwoord: Het loon gaat door, be paalt de wet, voor een betrekkelijk korten tijd. Deze „korte tyd" kan in dit geval op een week gesteld worden. Het bedrag is te gering om er over te procedeeren. Vraag: Myn dochter wordt met Sep tember 13 jaar, heeft de klassen doorge- loopen. Wanneer kan ik haar nu thuis hou den? Antwoord: Wanneer uw dochter het 7e leerjaar heeft afgemaakt, en in dien tyd 13 jaar is geworden, kunt u haar thuis houden na afloop van dat 7e leerjaar. Is zij na afloop van het 7e leerjaar nog geen 13 jaar, dan moet zij nog een jaar op school blyven. Vraag: Is prins Sigvard van Zweden een broer van prins Lennart, zoo niet, van welke familie is prins Lennart dan? Was prins Sigvard de kroonprins en hoe heetten zyn broers en zusters? Antwoord: U schynt zich danig te in teresseeren voor de Zweedsche koninklijke familie. Prins Sigvard is een zoon van den Zweedschen kroonprins, prins Lennart is een zoon van den tweeden zoon van den Zweedschen koning. Hoe de broers en zus ters van prins Sigvard allen heeten, we ten wy niet heel precies. Dinsdagmiddag en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied. (Kosteloos). LAATSTE BERICHTEN MOTOR-ONGEVAL. Eén doode. Gisteravond is te Hyppolytushoef op den hoek van den Slingerweg een motorrijder met volle vaart tegen een uit tegenoverge stelde richting komende vrachtauto gere den. De motorrijder, S. de Groot en de op de duo zittende 26-jarige mejuffrouw H. Huigens, beiden uit Groningen, sloegen te gen den grond. Mej. H. werd zoo ernstig gewond, dat zy spoedig na het ongeval overleed. Het lyk werd naar een der gemeente-gebouwen overgebracht. De heer G. bekwam een beenfractuur en kon per taxi naar Groningen worden ver voerd. Het motorry wiel werd geheel vernield.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2