DINSDAG 3 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANl v*j£RDE BLAD» PAG. 12 CONGRES VAN DEN NED. R.-K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. Gisteren is te 's-Hertogenbosch in „Ca sino" het gezinscongres van den „Neder- landschen R.-K. Bond voor groote gezin nen" gehouden. Congers-voorzittes was de heer H. C. M. Wijffels. Om half elf woonden de congressisten in de kathedrale basiliek van St. Jan geza menlijk een H. Mis bij. Op de vergadering, die zeer druk werd bezocht, sprak allereerst pater dr. F. Schweigman O. P., professor aan het Al- tertinum te Nijmegen, over: „Het gezin, beschouwd in het stelsel van het individua lisme en van het collectivisme". Prof. Heymeyer S.J., sprak over „Kin derzegen". De bondsvoorzitter de heer J. van Meegeren hield een rede over „Moei lijkheden van het gezin in de huidige maatschappij en middelen tot oplossing". Het congres nam een resolutie aan, waar in de volgende wenschen werden kenbaar gemaakt: „Het nemen van maatregelen ter beteu geling van zedenverwildering, vooral door de gemeentebesturen. Geen verdere opdrijving van belastingen en druk door crisis-maatregelen, alvo rens een vrijgezellen-belasting is inge voerd. Vooral de behoefte-factor mee te laten 6preken voor groote gezinnen a. by steun- verleening en werkverschaffing; b. bij het distribueeren van goedkoope levens middelen. Herziening van de ziekte- en invalidi teitswet ten gunste van het gezin. Bevordering van een algemeene huur- verlaging. Doorvoering van een billijke schoolgeld regeling berustend op progressie naar het inkomen en degressie naar het aantal kin deren. Verleening van reductie op gas, water en electriciteit. Bevordering van de toekenning van kin dertoeslagen door subsidie voor de bestaan de fondsen en voor de nieuw te stichten fondsen". „Mndmrg." MEDISCH TUCHTRECHT. In de hedenochtend gehouden zitting van het College Medisch Tuchtrecht, heeft de plaatsvervangend voorzitter Jhr. Mr. G. W. van der Does. bij den aanvang van de zit ting de navolgende rede gehouden: Het is heden de eerste zitting van het College voor Medisch Tuchtrecht, volgende na het overlijden van H. M. de Koningin- Moeder. Na de voortreffelijke wijze, waar op een kleine 14 dagen geleden de presi dent van het Gerechtshof in deze zaal uiting heeft gegeven aan de gevoelens, welke de rechterlijke macfht bezielen bij het overlijden van de diep betreurde Ko ningin Emma, acht ik het niet noodig te trachten datgene, wat in deze zaal zoo voortreffelijke gezegd is, met andere woor den te herhalen. Ik volsta thans met te zeggen, dat het college van Medisch Tuchtrecht als recht sprekend college geheel bezield is door de zelfde gevoelens als die, welke door den President van het Gerechtshof, bij hetwelk wij gastvrijheid genieten, zijn tot uiting gebracht. De onderhavige zitting is tevens de eerste zitting, waarin het college moet bijeen komen zonder Mr. Werker, haar voorzat ter. Mr. Werker heeft met ingang van 1 Maart j.l. in verband met zijn benoeming in een hooge functie elders, zijn voorzitterschap van dit college neergelegd. Voor ons college is dit verlies grooter, dan in de toekomst eenige andere wisseling in het voorzitterschap kan zijn. Immers Mr. Werker, in functie getreden tegelijk met de oprichting van het college, heeft in waar heid vorm en inhoud weten te geven aan datgene wat te voren slechts papier was. Met zijn groote ervaring van bestuur en rechtsvorming heeft hij het gezelschap heeren, dat zich in deze zaal eenige jaren geleden verzamelde om een nieuwe taak aan te vatten weten te maken tot een langs vaste lijnen werkend en een eigen traditie scheppend rechtsprekend college. Mr. Werker heeft het college thans ver laten en op mij als plaatsvervangend voor zitter rust de moeilijke taak zijn functie voorloopig voort te zetten. De voortreffe lijke kwaliteiten, welke Mr. Werker voor deze functie vanaf den beginne bezat en welke sedert nog door ervaring verrijkt werden, maken deze taak voor mij tot een uiterst moeilijke. Anderzijds echter vind ik naast mij leden en niet in de laatste plaatst ook een secretaris, die reeds op hun beurt met en onder leiding van Mr. Werker veel ondervinding hebben verworven. Ik hoop, dat zij mede daarvan zullen laten profi- teeren. Van den secretaris heb ik zulks trouwens reeds met erkentelijkheid onder vonden. Zoo komt de door Mr. Werker hier ver richte arbeid, die aan dit college een ziel heeft gegeven, weder ten goede aan hen, die na Mr. Werker geroepen worden zijn func tie uit te oefenen. Ik weet namens het geheele college te spreken, nu ik Mr. Werker van deze plaats dank zeg voor zijn arbeid, verricht tot het vestigen en opbouwen van een werkelijk levende medische tuchtrechtspraak. Ik besluit hierbij het openbare gedeelte der zitting. Het défilé langs het mausoleum der Oranje's. Ook Maandag was de toeloop van belang stellenden in de Nieuwe Kerk te Delft, om te defileeren langs de graftombe der Oran je's, enorm groot. Zondag hebben talrijken, hoewel bekend gemaakt was, dat de kerk dien dag geslo ten was, vergeefs gepoogd toegang te be komen. De kerk blijft deze week nog dagelijks van 9 tot 5 uur voor dit doel geopend. DE STEUNREGELINGEN VOOR TWENTHE. Een motie van de Katholieke arbeidersbeweging. Te Utrecht is een buitengewone vergade ring gehouden van de besturen van de werklieden- en vakvereenigingen in Twen- the, aangesloten bij het R.-K. Werklieden verbond. Na een inleiding van den ver bondsvoorzitter, den heer A. C. de Bruyn en den heer J. T. Nijkamp, lid van de con tactcommissie voor werkloozenzorg, en na gedachtenwisseling, werd de volgende re solutie met algemeene stemmen aangeno men: „De gezamenlijk vergaderde besturen van de R.-K. arbeidersbeweging, geves tigd in Twen the, kennis genomen heb bende van de door den minister van so ciale zaken verlangde verlaging van de tarieven der steunregelingen, geldend voor Twenthe, gehoord hetgeen de cen trale leiding der R.-K. arbeidersbeweging reeds heeft gedaan om wijziging ten goede te brengen in de voornoemde maatregelen; besluit er bij den minister van sociale za ken ten sterkste op aan te dringen, de wijzigingen, door het bestuur van het R.-K. Werkliedenverbond voorgesteld, alsnog te aanvaarden, waardoor voorkomen wordt, dat een groot aantal gezinnen in zoodani- gen toestand komt, dat er geen bestaans mogelijkheid meer overblijft." FINANClëN EN ECONOMIE DE 4 PCT. NEDERL. STAATSLEENING 1934 GROOT ƒ.900.000.000 Blijkens een advertentie in dit blad stelt de Regeering op 12 April a.s. van 9 urn 's morgens tot 4uur 's middags de inschrij ving open op de 4 pCt. geldleening 1934 van den Staat der Nederlanden tot een bedrag van 900.000.000, waarvan de deelneming is verzekerd tot een bedrag van 230.000.000. De schuldbewijzen aan toonder zijn groot 100, 500 en 1000 en worden uitgegeven tegen den koers van 100 pCt. De inschrijving staat open ten kantore van den Agent van het Ministerie van Fi nanciën te Amsterdam en van de Bijbank van de Nederlandsche Bank te Rotterdam, alsmede bij de Agentschappen van De Ne derlandsche Bank, met recht van voorkeur voor houders van obligatiën der aflosbaar gestelde leeningen n.l. de 4 pCt. leening 1916, de 4% pCt. leening 1916, de 4*4 pCt. leening 1917, de 414 pCt. leening 1928 en de 5 pCt. leening 1932 II. De aflossing van de nieuwe leening be gint op 1 Mei 1935 tot ten minste 1.05 pCt. van de geheele schuld, vermeerderd met het bedrag der door die verplichte aflossingen vrijgevallen rente. De aflossing geschiedt pari. De schuldbewijzen worden bij loting vóór 15 Maart te houden, ter aflossing aan gewezen. De leening zal in uiterlijk 40 jaren zijn afgelost. De aflosbaargestelde obligatiën verjaren 30 jaren na den eersten dag waarop zij af losbaar zijn. Het prospectus en de formulieren voor de inschrijving zijn verkrijgbaar vanaf 4 April aan de kantoren van inschrijving. De inschrijvingen moeten beloopen be dragen van 100 of veelvouden daarvan. De storting moet geschieden op Dinsdag 1 Mei 1934 vóór 12.30 n.m. te Amsterdam ten kantore van De Nederlandsche Bank en elders ten kantore van inschrijving. Bij elke storting worden voorloopig rece- pissen aan toonder uitgereikt, welke zoo spoedig mogelijk kosteloos zullen worden ingewisseld. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Kinderuitvoeringen voor het R. K. Crisis-Comité. Er zal wel niemand zijn, die 't nü nog niet weet: de Katholieke schoolkinderen geven Woensdag 4 en Donderdag 5 April om 8 uur des avonds in de St. Jozefzaal een uitvoering voor het R. K. Crisis-Comité. Dit is de derde maal, dat de schoolkinde ren voor dit doel optreden en we zijn er gerust op: beide avonden zal de zaal vol zijn. Maar we willen de zaal próp-en-próp- völ hebben. Want er is geld noodig voor het Comité: de lijst der ondersteunden is lang.En we willen de zaal propvol, om dat we een stevig bewijs willen zien dat de parochianen op daadwerkelijke wijze met elkaar medeleven. En dat medeleven toonen, door zélf in de zaal te komen payer de personneEr moet voor de eigen uitvoeringen meer enthousiasme komen bij ons eigen publiek. Nu hebben de kinderuitvoeringen altijd een stuk voor op andere. Het naïeve, het op rechte, bekoort oud en jong, ouder en.... vrijgezel! Kinderzang en kinderspel boeit altijd en boeit elkeen. Wat dat betreft, heeft het programma daar rekening mee gehouden. Er is zelfs op gespeculeerd. Want als U eens te voren een blik had mogen slaan op hetgeen ver toond zal worden, wed, dan zoudt U zelfs uw bruiloft er om verzetten! De zang geeft deze keer een fijne can tate met liedjes er in, die u zullen pakken. Een zeventig kinderen zingen er aan mee. De poppenrevuedat staat er, maar 't zijn geen aangekleede poppen of zoo iets 't zijn elfen, kabouters, paddestoelen, levend en kleurrijk. Een kabouterkoning, als een Oosrtersch vorst onder een pajong, nee, om te stelen. Die revue speelt tegen een gansch oor spronkelijk achterdoek (ontwerp en uit voering lid söhoolpersoneel), origineel als U nog nooit zag! Declamatie van een fijn vers van Pol de Mont met uitbeelding op 't tooneel. Een paar leuke versjes en als slot een tooneel- stukje, dat zeker in de smaak vallen moet. Tusschen alles door speelt het Groenen- dijksche Strijkorkest. En dat alles geniet U, terwijl de centjes in de hongerige schatkist van onze penningmeester vallen en voort rollen, hard voortrollen naar menschen, die 't door de beroerde tijdsomstandigheden noodig hebben. We zien U dus op Woensdag- of Donder dagavond. Zoo ge nog kaarten noodig hebt: aan de zaal of bij den heer C. IJ. Ponsioen. Voor de schoolkinderen is de uitvoering Woensdagochtend om half tien. Kaartjes k 10 ets. aan de zaal. Nutsambachtsteekenschool. Zaterdag avond werd in tegenwoordigheid van hee ren leeraren, leerlingen, vele ouders, den burgemeester en tal van andere personen de cursus van' de Nutsambachtsteekenschool officieel gesloten door den voorzitter, den heer H. van Kleef. In zijn openingswoord heette de heer van Kleef bijzonder welkom den burgemeester, zoomede de heeren J. A. Tolk en J. Hengeveld, resp. oud-directeur en oud-leeraar der school. Aan het zeer uitvoerig en keurig jaarverslag van den directeur, den heer W. v. Diest, ontleenen wij het volgende. Door bestuur en het on derwijzend personeel wordt steeds ge streefd het onderwijs zooveel mogelijk te doen aanpassen aan de practijk en de be hoeften der verschillende vakken. In ver band hiermede is het afgeloopen jaar een nieuw volledig uitgewerkt leerplan samen gesteld, dat gedeeltelijk reeds kon worden ingevoerd als proef en voorloopig is vast gesteld. Dit leerplan bevat verschillende maatregelen, die beoogen 't onderwijs be ter te doen aaneensluiten. Een en ander bevat o.a. het practisch letterschilderen, het eenvoudiger opvatten der vakteekenin- gen, waardoor het aantal behandelde con structies vergroot is. Werd eenige jaren ge leden begonnen met een cursus voor elec- triciens, welke cursus ook in het nieuwe leerplan werd opgenomen, dit jaar werd ook een begin gemaakt met een cursus in het auto vak, welke cursus dit jaar deeds door een voldoend aantal leerlingen werd bezocht. Wat het theoretisch gedeelte be treft zal deze cursus aanpassen aan de vakexamens, welke voor dit vak te Rotter dam gehouden wordt. Op 1 Januari 1934 bedroeg het totaal aantal leerlingen 164, waarvan 103 uit onze gemeente en de ove rigen uit de omliggende gemeenten. Van de 34 leerlingen der le kl. werden 26 bevor derd, waarvan 2 voorw.; 4 voorw. voor rekenen en 1 niet bevorderd; van 2e 22 be vorderd, 4 voorw.; 3 niet; 3e kl. 28 bevor derd, 3 voorw.; 4e kl. 25 bevorderd, 3 voor waardelijk ,4 voorw. v. rekenen.; 5e kl. 28 leerlingen, aan allen kan het diploma wor den uitgereikt. Vooral over deze klas wa ren leeraren en directeur vol lof. Het di ploma werd behaald vood vakteekenen tim merlieden door K. Bruijnes, G. Duiker, C. A. de Geus, C. Hoogendoorn, C. de Kleer, S. Langeveld. J. Terhorst, Woubrugge, C. Timmermans, Hazerswoude; K. Westmaas; C. v. Wieringen, Hazerswoude; J. de Witte, C. Wittebol, J. Kaptein, Bodegraven; J. Graafland, Zwammerdam; C. Lok, Ter Aar (met lof); voor vakteekenen metselaar W. Uithol; id. meubelmakers J. P. de Bruijn; id. machineteekenen, C. H. Boerefijn; J. Kok, C. Reyneker, C. Schollaard; W. v. Wa- geningen, P. Zuidam; id. vakteekenen schilders: J. v. d. Haag, Nieuwkoop; H. Hoogendoorn; L. Wesselins, Leimuiden; id. voor hout en marmer D. Rademaker, Ha zerswoude. Door verschillende leerlingen waren eenige keurige werkstukken naar teekeningen vervaardigd, die daarvoor een belooning ontvingen, zoomede 4- leerlin gen, die geen enkel verzuim hadden. Met een gebruikelijke speech en felici tatie werden hierna door den heer W. B. Kroon, pl.v. directeur, de diploma's erl rap porten uitgereikt, terwijl de burgemeester door den voorzitter en directeur der school de heeren H. v. Kleef en W. v. Diest, op de tentoonstelling van de vervaardigde werk stukken der leerlingen werd rondgeleid. De burgemeester bleek over een en ander zeer tevreden, hetgeen niet valt te verwonderen, daar uit alls blijkt dat alle mogelijke po gingen worden aangewend om het vakon derwijs voor onze omgeving zoo goed mo gelijk te doen zijn, De Koningin. In enkele hof auto's pas-, seerde H.M. de Koningin en H.K.H. Prin ses Juliana Zaterdagmiddag omstreeks half vier deze gemeente. Het publiek, dat blijk baar nog onder den indruk was van de zoo pas door H.M. de Koningin uitgespro ken rede, wuifde en juichte Haar op ver schillende plaatsen dezer gemeente harte lijk toe. Op hol. Een hollend paard met achter zich een driewielde wagen, zonder bestuur der, bracht Zaterdagmiddag in de van Man- dersloostraat en Raadhuisstraat een heele consternatie teweeg. Nadat de viervoeter tijdens de rit eerst een fiets had vernield, botste hij in de Raadhuisstraat op 'n auto, waarvan de bumper werd vernield: In de richting Gouwsluis werd het bruintje, dat toebehoorde aan v. d. W., tot staan ge bracht. WOERDEN Motor-ongeval. Onder de gemeente Rietveld, slipte Zaterdag een motorrijder. Zijn echtgenoote, die op de duo gezeten was liep een schedelfractuur op en werd naar het Algemeen Ziekenhuis alhier ver voerd. De besturder kreeg slechts lichte verwondingen. Het motorrijwiel werd ge heel vernield. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk) Brand. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over één uur, ontstond brand in de kap boven de oven van Brouwer's aarde werkfabrieken, nabij de Leiderdorpsche brug. Spoedig arriveerde de motorspuit van R.K. VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIOEN Plaatsing-Bureau Boerhaavestraat 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken Donderdagmiddag van 2-5 uur tot het verstrekken van de gewenschte Inlichtingen en ter aanmelding van con- tribueerende leden Telef. 3420 Leiderdorp en de Zoeterwoudsche brand weer. Met beide spuiten en met slangen op de waterleiding, kon het vuur spoedig worden gestuit. Ook de motorspuit van 't dorp ar riveerde spoedig, doch behoefde geen water te geven. Op het terrein waren aanwezig burgemeester Wap en burgemeester Brug, de heeren wethouders de Graaf en Splinter. LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond 8 uur. Woensdag. Belangrijke ledenvergadering St. Raphaël, 8 uur. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur; Brandstoffen-commissie 78 uur; Ziekenkas 7 uur, Bibliotheek 7.308.30 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGÏNG. Rapenburg 52. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". 8.30 uur Vergadering Raad van Bestuur. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping" Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Vrijdag 8.15 uur. Muziekgezelschap „Franz Schweitzer" 8.30 bijeenkomst Paladijnen. 8.15 uur bijeenkomst biljartclub, alleen clubleden hebben toegang. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaar. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede- ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Dinsdag 10 April a .s. te 8.45 uur verplichte maandvergade ring Afd. Gezellen. Gezellen als deze da gen de commissaris bij u aanklopt voor een kwartje voor ons vacantiehuis te Baarn, offert dan blijmoedig zooals een goed ge zel betaamt. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 36. Woensdag 8.30 uur Herautenvergadering. 8.30 uur Godfriedban. Donderdag 7 uur, Aspirantenzan. 8.30 uur Aloysiusban. Vrijdag, 8.15 uur K. N. G. Zaterdag 4 uur huisvlijtclub. 67 uur afrekenen op de Burcht 89 uur Bibliotheek. J. W. iedere Zondag gelegenheid tot spa ren. Leest gij al de J. Wacht. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Woensdag De reeds aangekondigde bota- nietentoonstelling zal tot nadere bekend making worden uitgesteld. Woensdag: 6 uur Postzegelclub, jongste afdeeling. 7 uur Postzegelclub hoogste afd. 7 uur Zaagclub 8 uur Esperantoles. 8.15 Tooneelclub. Vrijdag van 7.30 uur tot 8 uur Groep K. en P. Zaterdag 2.30 uur Antonius, Franciscus en Hubertusgroep. 8 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen, bibliotheek en Spaarbank. R. K. HARMONIEKAPEL „PEROSI". Secr.: Marnixstraat 43. Dinsdag 8 uur Tamboers Pieterskerk- gracht. Woensdag: Harmonieleerlingen 7.308.15 uur. Harmonie 8.30 uur Pieterskerkgracht Aanmelden nieuwe leden op de lesavon- den. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomstea voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. DE GRAAL Woensdag 7.45 uur II. Mis. 12 uur gym. kleuters St. Ursulasteeg. 3 uur Feestmiddag voor de Kruiskinde- ren. 8.009.30 uur reidansen. 7.008.30 uur naaien en knippen. 9.15 uur Inwijdingscursus leidsters. Donderdag 5—6 uur gym. kleuters Hee- rensingelschool. 67 uur Turnclub „Jong Leven". 8.309.30 uur Turnclub „Actief". 8.009.30 uur Houtzagen, mandoline, alg. ontwikkeling, handwerken, reidansen en missienaaiclub. 78 uur trommelen. Vrijdag 3 uur Feestmiddag voor de Kruis- kinderen. 8.009.30 uur naaien en knippen. 89 uur Gregoriaansche zangcursus en handenarbeid. HET WEER OP DE PAASCHDAGEN. Nog tijdig genoeg is in den algemeenen weerstoestand een zoodanige verbetering gekomen, dait het weer met de Paaschda- gen droog en zonnig is kunnen worden al was dan de temperatuur niet hoog en het weer niet zoo zacht als men het gaarne die dagen gezien zou hebben. In aanmerking genomen, dat de Paaschdagen dit jaar vrij vroeg vielen kunnen wij met het weer te vreden zijn. Als men in verband met de lichte achteruitgang in het midden der vo rige week en de niet hoog gespannen ver wachtingen voor een groote verbetering te gen de Paaschdagen rekent kan men over de weersgesteldheid niet teleurgesteld zijn. De thermometer heeft in elk geval een hoogte bereikt, die sedert half October van het vorige jaar niet meer overschreden was. Zooals reeds in de verwachting van Za terdag werd gezegd moest men rekening houden met het voortduren van den aan voer van koele lucht met een Noordoostelij ken wind. Waarschijnlijk tengevolge van daling van de luchtdrukking in Zuid-Euro pa is een Oostelijke wind blijven waaien, die Maandag nog in kracht was toegenomen. Deze heeft de temperatuur laag gehouden. Bij windstil weer hadden wij ongetwijfeld een hoogere temperatuur kunnen boeken. Toch moet men in aanmerking nemen, dat in dezen tijd van het jaar de hoogere luchtlagen nog zoo koud zijn, dat een eenigszins sterke verwarming van de on derste dadelijk ten gevolge heeft, dat zich opstijgende luchtstroomen vormen, en dat daartegenover de koude lucht uit de hoo gere lagen naar beneden komt. Tengevolge van deze uitwisseling van warme tegen koude lucht kan de temperatuur niet stij gen en dit is zooveel te meer het geval bij den aanvoer van lucht uit het Noorden en Noordoosten, zooals de laatste dagen. Dit in aanmerking nemende hebben de Paasch dagen ons zeer goed weer gebracht, waar bij het aan zonneschijn niet heeft ontbro ken. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) •de klasse, 1ste IQst Trekking van Dinsdag 3 April 1934 Hooge Pryzen 20.000— 27 5.000.— 7023 2.000.- 10794 1.500.— 978 1.Ó003596 13786 40010029 11705 200.— 3091 10470 100— 1476 1764 2165 6561 7700 16263 16272 Prijzen van 35. 5 34 42 107 143 182 183 267 293 300 311 328 348 420 439 447 480 486 500 519 536 541 561 602 631 642 661 669 704 898 932 950 976 1014 1032 1052 1067 1077 1090 1124 1130 1153 1180 1197 1240 1271 1282 1288 1365 1402 1457 1504 1544 1560 1588 1644 1660 1674 1712 1723 1742 1752 1818 1941 1943 1948 1967 2012 2026 2036 2110 2166 2170 2172 2242 2264 2272 2278 2303 2334 2387 2433 2434 2437 2465 2593 2651 2701 2730 2827 2858 2885 2903 2954 2973 2939 2998 3023 3050 3070 3121 3163 3167 3287 3302 3389 3442 3464 3469 3490 3522 3524 3641 3648 3651 3654 3656 3670 3781 3785 3810 3843 3891 3892 3911 3928 4016 '4019 4101 4115 4119 4198 4204 4256 4311 4316 4357 4399 4449 4486 4495 4528 4529 4541 4575 4611 4694 4698 4713 4715 4718 4745 4748 4760 4781 4800 4806 4822 4843 4346 4861 4883 4902 4915 4955 4982 5019 5065 5068 5087 5093 5099 5110 5160 5201 5208 5221 5241 5249 5274 5319 5442 5475 5488 5498 5514 5529 5588 5590 5594 5595 5630 5696 5717 5720 5725 5732 5762 5785 5836 5848 5879 5890 5892 5903 5912 5921 5938 5950 5966 5973 5979 6048 6078 6103 6146 6151 6285 6388 6390 6418 6428 6440 6464 6465 6468 6498 6595 6612 6634 6640 6646 6660 6697 6773 6786 6810 6829 6842 6876 6892 6932 6970 6976 7091 7102 7120 7125 7165 7203 7221 7222 7223 7228 7272 7303 7308 7317 7348 7369 7449 7468 7501 7514 7534 7543 7579 7615 7622 7635 7645 7686 7693 7745 7759 7802 7822 7928 7957 7960 7964 7968 7970 7974 7984 7936 8009 8019 8022 8052 8054 8059 8117 8125 8132 8140 8179 8183 8355 8403 8427 8472 8493 8501 8505 8523 8556 8561 8598 8678 8683 8694 8738 8747 8749 8792 8831 8853 8897 8899 8946 8963 8968 9031 9096 9133 9215 9248 9378 9388 9449 9492 9516 9535 9543 9555 9580 9641 9668 9694 9729 9775 9842 9857 9870 9876 9937 9949 9965 9995 10010 10011 10035 10074 10083 10122 10144 10145 10151 10212 10220 10222 10223 10230 10308 10309 10349 10357 10364 10375 10393 10411 10413 10417 10466 10566 10570 10659 10807 10831 10841 10872 10874 10893 10917 10922 10950 10963 10982 11058 11118 11123 11125 11143 11155 11162 11168 11358 11380 11490 11592 11621 11709 11760 11767 11856 11861 11984 12009 12028 12084 12138 12146 12148 12150 12217 12224 12241 12246 12267 12271 12279 12311 12322 12336 12396 12433 12439 12468 12518 12555 12600 12651 12684 12699 12702 12762 12781 12804 12029 12837 12917 12928 12939 13037 13046 13070 13073 13110 13126 13164 13192 13224 13232 13278 13334 13336 13347 13352 13439 13473 13479 13564 13602 13606 13629 13647 13668 13708 13733 13846 13853 13937 14007 14016 14067 14097 14104 14108 14126 14170 14221 14285 14286 14293 14351 14382 14411 14419 14447 14455 14456 14506 14513 14517 14582 14602 14637 14641 14660 14671 14680 14685 14712 14727 14763 14780 14822 14836 14866 14900 14934 14956 14965 14966 14972 14976 14983 14986 15036 15046 15089 15117 15133 15139 15157 15165 15184 15187 15203 15248 15294 15313 15386 15407 J 5454 15503 15525 15548 15589 15612 15615 15622 15623 15643 15670 15697 15705 15708 15851 15878 15879 15897 15922 15936 15941 15948 15982 16046 16085 16092 16144 16145 16146 16203 16282 16333 16418 16427 16431 16477 16522 16525 16552 16616 16668 16698 16713 16768 16860 16882 16918 16934 16973 17024 17026 17088 17107 17193 17205 17277 17281 17312 17378 17379 17416 17441 17462 17527 17556 17566 17590 17594 17620 17640 17668 17734 17'<57 17830 17842 17887 17890 17940 17982 17993 17994 18000 18006 18020 18024 18038 18057 18070 18087 18155 18180 18236 18245 18250 18266 18307 18344 18369 18433 18436 18464 18504 18537 18570 18579 18595 18600 18629 18644 18647 1868'i 18818 18829 18838 18865 18892 18902 18923 18948 18991 19010 19015 19020 19055 19104 19154 19172 19173 19208 19244 19270 19278 19280 19299 19332 19389 19398 19422 19423 19437 19489 19513 19515 19533 19626 19636 19664 19677 19683 19709 19713 19752 19760 19761 19762 19763 19800 19816 19884 19916 19921 19953 19968 20007 20012 20022 20080 20126 20157 20173 20177 20188 20192 20208 20215 20367 20376 20393 20425 20448 20492 20619 20663 20668 20704 20733 20755 20781 20809 20311 20821 20853 20855 20873 20932 20947 20958 20963

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12