DINSDAG 3 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 STOFFEERDERIJ EN BEHANGERIJ UITGEBRAND. Zaterdagmiddag omstreeks zes uur brak brand uit in de stoffeerderij en behangery van den heer E. v. d. Beek in de Bitterstraat te Zwolle. Het was een korte doch hevige brand. In verband met de groote hoeveel heid brandbaar materiaal, zooals kapok enz. stond alles weldra in lichterlaaie en viel er aan blusschen niet te denken. Het huis brandde geheel uit, terwijl niets kon wor den gered. B. was slechts laag verzekerd. De politie stelt een onderzoek in. BRAND TE BERGEN OP ZOOM. Zondagavond omstreeks half acht is, ter wijl de bewoners afwezig waren, door on bekende oorzaak brand ontstaan op de bo venverdieping van het sigarenmagazijn van de firma v. d. Watering aan den Zuid- West-Singel te.Bergen op Zoom. De brand weer, die met drie stralen het vuur be streed, wist den brand tot de bovenver dieping, die geheel uitbrandd, te beperken. De winkel en het aangrenzend huis bekwa men waterschade. Door de enorme water schade ii. den winkel is een groote hoe veelheid rookgerei geheel onverkoopbaar geworden. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. HEIDEBRAND Gistermiddag om ongeveer vijf uur werd een heidebrand gemeld achter Wolfheeze op de Doornwerthsche heide by de boede- rij De Boschhoeve. Spoedig was de boschbrandweer van Renkum, Oosterbeek en Wolfheeze aanwe zig. Met schoppen wist men het vuur na een ingespannen arbeid van arbeid een uur te overwinnen. Om zeven uur werd wederom brand ge meld van dezelfde plek. Ook deze brand werd na vele pogingen gebluscht. De ver pleegsters van de Stichting Wolfheeze hiel pen aan het blusschingswerk mede. Onge veer 20 H.A. heide is afgebrand. ERNSTIG INCIDENT BIJ DEURWAARDERSBEZOEK Agent schiet bewoner in den buik Zaterdag heeft bij een inbeslagneming door een deurwaarder in een perceel aan de Baffinstraat te Amsterdam, een ernstig incident platas gehad. De deurwaarder moest in 'n benedenhuis n.l. beslag komen leggen op een radiotoestel en vorderde dit apparaat van den bewoner op. Deze was echter alles behalve ingenomen met het be zoek van den deurwaarder en gaf hem te kennen, dat hij maar moest vertrekken. De deurwaarder ging hierop natuurlijk niet in, doch toen de bewoner van het be nedenhuis een bepaald dreigende houding ging aannemen, oordeelde hij het toch be ter, de hulp van een agent in te roepen. Opnieuw werd de man nu gesommeerd, 't radiotoestel uit te leveren, waarbij de be woner zich wederom hevig opwond en fel te keer ging tegen den agent, die echter niets meer dan zijn plicht deed. Tenslotte maakte de man zich zoo driftig, dat hij naar achteren ging en terugkeerde met een mes, waarmede hij den politie-agent te lijf wilde. Deze trok uit zelfverdediging zijn revolver en loste een schot. In den buik ge troffen stortte de bewoner neer. Onmiddellijk werd de G. G. en G. D. gewaarschuwd, die het slachtoffer over bracht naar het Wilhelmina Gasthuis. In middels was de toestand op straat er niet rustiger op geworden. De bewoners waren al niet bepaald gesticht door het bezoek van den deurwaarder met den politie-agent en toen men even later het schot hoorde en kort daarop den wagen van den G. G. en G. D. zag verschijnen, werd het in de Baf finstraat bepaald woelig en onrustig. Ge lukkig kwam er een tweede agent opdagen, die per politiemelder om assistentie ver zocht, waarna de overval-auto van bureau Raampoort met inspecteurs en agenten ver scheen, die de samengestroomde menigte verspreidden. Even later was ook commis saris Pijper aanwezig, die een huiszoeking in de woning instelde, aangezien het mes verdwenen was. Men vond het evenwel weer terug en nam het in beslag. Het bleef geruimen tijd nog rumoerig in de buurt. Omtrent den toestand van den getrof fene vernamen we nog, dat de spoedopera tie, welke hij moest ondergaan, goed is ver- loopen, en dat zijn toestand redelijk is. EEN REDACTEUR IN MOEILIJKHEDEN. De Ossenaren zijn niet malseh. Een journalist gaat niet altijd op rozen. Dit heeft een redacteur van een geïllus treerd weekblad ervaren, die bezig was met een fotograaf de Ossche toestanden te be- studeeren en te filmen. Herhaalde malen gingen de redacteur en zijn metgezel naar een café aan den Berghemschenweg, om daar met de bezoekers kaart te spelen. Van de kaarttafeitjes maakte de fotograaf een filmopname. Blijkbaar beviel dit den be zoekers niet, want na eenigen tijd werden het toestel en de film ontvreemd. Na veel moeite slaagde men er in het toestel terug te krijgen, maar de films werden niet terug gegeven. Ook Zaterdagavond zat men genoeglijk kaart te spelen, toen te ongever kwart voor elf alle lichten in het café werden uitge draaid en eenige personen, met messen in de hand, op het journalistieke duo toe sprongen. De fotograaf wLt zonder letsel te ontsnappen, maar de redacteur kreeg een snede in het hoofd, alvorens hij er in slaag de zich uit de voeten te maken. Hij heeft zich door een dokter laten verbinden en heeft Oss inmiddels verlaten. Hij wenscht van het voorgevallene echter geen aangifte bij de politie te doen. GEKNOEI MET AARDAPPELEN Arrestaties te Rotterdam Eenige personen, waaronder enkele oud- rontroleurs van de aardappelcrisiscentrale, hebben kans gezien om aardappelen, zooge naamde „bonken", die óf voor veevoeder óf voor export mogen worden gebruikt, maar in geen geval voor consumptie, in den han del te brengen als consumptie-aardappelen. De Rotterdamsche politie is, naar de Tel. meldt, dit complot op het spoor gekomen en in verband daarmee zijn aangehouden de 50-jarige exporteur H. de B. uit Rotterdam, de 42-jarige A. de V., de 39-jarige T. V. beiden uit Delft, de 30-jarige J. N. en de 40-jarige P. G., beiden uit Barendrecht, al len oud-controleurs van de aardappelcen trale en de 20-jarige koopman F. K. uit IJs- selmonde. In beslag genomen is een partij van 240 mud „bonken", terwijl is komen vast te staan, dat 160 mud van deze aard appelen voor consumptie is verkocht. De aardappelcentrale verstrekt aan hen, die consumptie-aardappelen willen vervoe ren, een vervoervergunning tegen 1 per 100 K.G. Er worden echter ook gratis ver- voervergunningen verstrekt voor aardappe len die boven de maat zijn, zoogenaamde „bonken". Deze „bonken" worden echter omdat ze slechts voor export of als veevoe der mogen worden gebruikt onbruikbaar gemaakt voor de consumptie, door ze in stukken te snijden en met een vloeistof te bespuiten. De exporteur H. de B. uit Rotterdam is met den IJsselmondschen koopman F. K. op het denkbeeld gekomen, dat men de aar£- appelcentrale wel om den tuin zou kunnen leiden en toch „bonken" voor consumptie in den handel zou kunnen brengen. In een cafétje in Rotterdam hebben ze geconfereerd met de oud-controleurs van de aardappelcentrale. De V. en L. die hun toen raadden, dat De B. „bonken" zou koo- pen, voorgevende, dat ze voor export be stemd waren. De B., die een door de aard appel-centrale erkend exporteur is, heeft toen aan de oud-controleurs van de aard appelcentrale N. én G. als commissionnairs opdracht gegeven „bonken" te koopen die naar Portugal zouden worden uitgevoerd. De „commissionnairs" hebben toen 500 mud „bonken" gekocht op 't bijkantoor van de aardappelcentrale te Oud-Beierland, waar ze voor de „export-aardappelen" omdat hun opdrachtgever een erkend exporteur was een gratis vervoerbiljet kregen. Van Oud-Beierland is men met de partij aardappelen naar Rotterdam gereden, waar men zich aan den meldingspost meldde. Deze melding was noodzakelijk om een vervoervergunning binnen den kring Rot terdam te krijgen. Aan den post zeide men, dat de aardappelen naar IJselmonde zou den worden gebracht. Na door R'dam ge reden te hebben heeft men de stad weer heimelijk verlaten en de aardappelen bij den koopman K. te IJselmonde opgeslagen. De politie is de zaak spoedig op het spoor gekomen, maar men heeft toch niet kunnen verhinderen, dat een kleine twee honderd mud niet voor de consumptie be stemde aardappelen toch Voor consumptie zijn verkocht. De exporteur, de koopman en de oud- controleurs zijn aangehouden op grond van artikel 2 van het crisisaardappelenbesluit. Tegen de vervoerders is proces-verbaal op gemaakt INBREKERSPECH Een doelmatig gebleken onderzoek Vrijdagavond, terwijl de dochter van den koopman van Hinther te Megen voor het naar bed gaan achter de woning nog een onderzoek instelde, om te zien, of alles goed gesloten was, bemerkte zij, dat de spijlen uit het raam van den kelder waren gebroken. Haar eerste werk was haar vader te waarschuwen. Deze begaf zich direct naar den kelder. Doch nauwelijks was hij daar aangekomen, of twee mannen, die zich in een hoek hadden verborgen, sprongen te voorschijn en trachtten te ontkomen. Met een der mannen heeft v. H. nog geworsteld, waar kon hem niet overmees teren. Een der huisgenooten begaf zich inmid dels naar den burgemeester van Megen, den heer Vlokhoven. Deze stelde met de ge- meente-politie direct een onderzoek in de woning in en waarschuwde de marechaus see te Oss. Spoedig waren enkele marechaussees met een politiehond te Megen gearriveerd en werd den hond lucht gegeven aan een pet, welke een der bandieten bij de worste ling had verloren. Direct daarop begaf de hond zich in de richting van de woning van B. te Megen, die van zijn bed werd gelicht en na een voorloopig verhoor voor den burgemeester werd overgebracht naar de marechaussee kazerne te Oss. In den loop van Zaterdag is nog gearres teerd van R., eveneens te Megen woon achtig. Het schijnt, dat de beide verdachten zich hebben willen laten insluiten om in den nacht hun slag te kunnen slaan. Na den geheelen morgen te Oss in ver hoor te zijn geweest, hebben beiden be kend en werden enkele voorwerpen in hun woning in beslag genomen. DE JUWEELEN-AFFAIRE Een arrestatie te Weenen In de zaak van de „vermiste" juweelen, heeft de politie te Weenen een medeplich tige gearresteerd, die reeds heeft bekend. Het „Neues Wiener Tageblatt" verneemt, dat de arrestatie van twee andere perso nen aanstaande is. De Weensche politie heeft geconstateerd, dat naast Krakowsky ook de Antwerpsche juwelier Max Bruenner by den zwendel betrokken is, terwijl de Oostenrijksche postbeambte Roemer als hun werktuig op trad. Roemer de hierboven genoemde ar restant heeft bekend, dat hij valsche be wijsstukken verschafte voor zoogenaamde verdwenen zendingen diamanten, welke in werkelijkheid uit oude kranten beston den. RUZIEMAKERS TE GRONINGEN Op het hoofdbureau van politie te Gro ningen, zijn ingesloten de 47-jarige H. de V., koopman te Groningen, die den 37-jari- gen C. T. N. na een ruzie in een café in de Gelkingestraat later op straat, na gedreigd te hebben met een mes te zullen dooden, met een mes in den hals heeft gestoken, vlak bij den slagader, en de 42-jarige J. R. die den 24-jarigen D. W. bij een ruzie in de Heerenstraat met een mes in den onder buik heeft gestoken. De beide slachtoffers zijn in ernstigen toestand naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De V. ontkent en zegt zich niets van het geval te herinneren. R. heeft bekend. Bei den zullen ter beschikking van den Officier van Justitie worden gesteld, de eerste we gens poging tot moord, de laatste wegens poging tot doodslag. UIT DE OMGEVING PLECHTIGE EERSTE H. MIS Heerlijk schitterend omglansde de Paaschzon Maandagmorgen het Godshuis, gewijd aan St. Martinus. De gebrandschil derde ramen wierpen in de schoonste scha keeringen dat lentezonlicht op het Hoog altaar, dat daar prijkte in overweldigende schoonheid van planten, palmen, witte se ringen en lelieblanke tulpen. De zilveren kandelaren en gouden Monstrans vervul den dat alles met jubel en glorie, een tn ander zou echter zijn glanspunt bereiken in wat te gebeuren stond: de eerste Priester Minderbroeder zou daar zijn eerste Plech tig Dankoffer aan God opdragen. Met dat heerlijk treffend feest leefden de parochianen van Sint Maarten allen in tens mee en zoo was het schoone kerkge bouw tot in de uiterste hoeken gevuld. Pa ter Monaldus (in de wereld de heer A. Goemans Antz.), werd bij zijn plechtige Mis geassisteerd als volgt: presbyter-assis- tens de zeereerw. heer Pastoor Krook, dia ken de weleerw. zeergel. heer drs. B. de Goede, subdiaken de weleerw. heer Pater S. van der Meer, béide van de Orde van St. Franciscus, terwijl de verdere functies werden bekleed door studenten der paro chie. In het priesterkoor had nog plaats ge nomen de weleerw. heer J. Groot, theolo gisch student-priester aan de katholieke universiteit te Nijmegen, eveneens zoon der parochie. Het zangkoor St, Caecilia, voerde onder leiding van den dirigent, den heer S. Rede- ker, hoogst devoot uit: Veni creator van Fr. Witt, de 4-stemmige Missa Solemnis van Stale voor jongens en mannen, het Tantum Ergo van Vittoria en na de Mis de Priester- cantate van Elbert Franssen. Na het Evangelie beklom Pater de Goede den kansel voor het houden der feestpre- dicatie. De gewijde redenaar had tot tekst gekozen: „Benedictus qui venit in Nomine Domini: Gezegend Hij, die komt in den naam des Heeren". Drs. de Goede sprak ongeveer als volgt: „Weinig feesten zijn er, die bij de Paaschvreugde zoo geëigend zijn als de eerste Mis van een jong priester. Een jonge man is van u uitgegaan en terugge keerd met het onuitwischbaar teeken des priesterschaps, de handen als nog druipend van de H. Olie der bisschoppelijke wijding. Hij is tot u teruggekeerd niet alleen voor familie, nabestaanden en vrienden, maar de feeststemming is voor iederen geloovige. Wie toch zal de waarde schatten van het kapitaal van genaden en gunsten, dat het priesterschap beteekent! Moge ik u daar van in een kort woord een onvolledig beeld geven! Jesus Christus, de Almachtige God, werd voor ons mensch, stierf in onnoem bare smarten, opende de poorten des he mels, heeft ons het heven weder meer waard gemaakt. Na Zijn glorieuze verrijze nis ten hemel varend, heeft Hij zijn werk voortgezet en de priesters gesteld als de kanalen voor toepassing der genaden. Daar om gaf God den priester goddelijke macht en doet hem onder ons leven. Wij, pries ters, menschen als ieder ander, torsen die goddelijke macht. Hoe anders, kon Ie priester zeggen: Dit is mijn lichaam, 'k ontsla u van uwe zonden? Er is dus een allerinnigste eenheid tusschen God en den priester, -zijn macht is een duizelingwek kende ,en zoo gezien kon St. Franciscus zeggen, dat hij bij ontmoeting van een engel en een priester eerst den priester hulde zou bewijzen en daarna den engel. Zoo is de priester de schatbewaarder van Christus en uit die schatten, uit die cen trale, kunnen allen putten en is het niet gewaagd te zeggen: wie van zijn vruchten eet,, zal niet sterven. Als dan zoo aanstonds gezongen is: Benedictus qui venit in Nomi ne Domini, dan zal het woord weerklinken en Jesus in uw handen nederdalen, maar dan zal het Benedictus, den zegen neder dalen ook op den jongen priester en zoo bezien, is iedere nieuwe priester voor ons allen een nieuwe zegen. Het is niet noodig, u op dezen dag te herinneren aan de ont zettende verantwoordelijkheid, die u op uw schouders neemt. Meermalen hebt ge daar voor gehuiverd, zijt ge teruggeschikt voor die waardigheid, doch de uitdrukkelijke wil van den goddelijken Meester deed u over die bezwaren heenstappen. Aan het begin van uw loopbaan zijt ge thans gekomen; tracht u te geven aan anderen, dan kan ik u van harte geluk wenschen met die hoo- ge waardigheid, die zal uitgroeien tot vol len wasdom. Laat dan de wereld u be- lachen en verguizen.gij zult zijn een zegen en een weldaad voor ieder, die van u genieten kan. Eeri bijzonder woord van gelukwensch richt ik tot de ouders. Een maal heeft Gods stem geklonken en het of fer van uw kind van u gevraagd; zonder restrictie zal hij gaan, waarheen anderen hem zenden, maar een zegen zal hij zijn voor die allen, want zijn levensweg is af- geteekend in genaden. In uw priesterzoon hebt gij de heerlijkste bloem van uw hu welijksleven. Die genaden, welke hij ver spreidt, gaan voor een gedeelte tot u terug, die de kiemen legde en juist die zegeningen zijn een waarborg voor zegen van u en uw familie. Gij, ouders, doet uw best, om van uw kinderen te maken levendige christe nen; leert, welk een geluk het is, een kind te hebben, dat priester is; voedt ze zoo op, dat als de stem van O. L. H. zich weer doet hooren, zij weerklank moge vinden in het hart van uw kind, opdat geschikte candida- ten voor Zijn werk mogen gevonden wor den. Steunt allen deze priester door uwe gebeden; zijn taak is de uwe. Strijd en tegenwerking zullen hem niet worden be spaard, bidt dus voor hem, opdat ge deel moogt hebben aan zijn zegeningen en dat deel zal voor u beteekenen een eeuwig loon in den hemel. Amen". Plechtig was vooral nog het oogenblik, toen ouders, zusters, broeders en familie uit de handen van den jongen priester voor de eerste maal de H. Communie mochten ontvangen. Des middags te 3 uur celebreerde Pater Monaldus een plechtig Danklof met assis tentie, waarna een druk bezochte receptie ten huize der ouders. Ook wij feliciteeren den jongen priester, van ganscher harte en bidden hem Gods zegen toe. De winkels open op Zondag. Vanaf heden tot einde Bloementijd mogen ver schillende winkels des Zondags geopend zijn. Dit betreft de banketwinkels, sigaren winkels en enkele andere. Werkloozen. Aan de gemeentelijke Arbeidsbeurs staan thans als werkzoeken den ingeschreven 505 personen tegen 522 voor 'n week. De afname houdt gelukkig aan. Geboren: Agatha d. van A. Reyne- veld en J. D. Op 't Land. Ondertrouwd: V. C. de Croock en M. van der Linden. G e v e s t i gd: H. Achterberg en gezin, Parallelweg 7. M. v. Kooten, Hofstraat 20. Chr. M. Wijnbeek, Stationsweg 76. Vertrokken: A. van Leeuwen naar Leiden. P. van Berkel na.r 's-Graven- hage. W. E. M. Heirman naar Huyber- gen. SASSENHEIM HET NOODLOTTIG AUTO-ONGELUK Slachtoffer denzelfden avond overleden De 24-jarige C. Hekker, wonende aan de Teijlingerlaan te Voorhout by de grens de zer gemeente, die Zaterdagmorgen door een auto werd overreden, is nog denzelfden avond overleden. Omtrent de toedracht van het ongeluk vernemen wij nog het vol gende: Volgens ooggetuigen is de aanrijding te wijten aan het wilde voorbijrijden van twee vrachtauto's, hetgeen in de smalle Hoofd straat aldaar wel gevaarlijk is. De jonge man passeerde juist op het trottoir twee voorbijgangers en stapte met één been van de band af, juist toen een groote vracht auto met tractor, geladen met steenen, van de fa. v. d. Luyt uit Oegstgeest, passeerde. De jongeman werd tegen den grond ge worpen. Het ongeluk liet zich eerst niet zoo erg aanzien, en de jongeman werd bij den kapper Bovenga binnengedragen. De dokto ren Hueber en Le Grand en eenige zusters waren spoedig ontboden; overbrenging naar het St. Slisabeth-gesticht werd nood zakelijk geacht, daar zijn borstkas was in gedrukt. Te Leiden zijn den ongelukkige de laatste H. Sacramenten toegediend, waarna hij aan de bekomen verwondingen is be zweken. Voor de familie is dit een groote slag. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in naar de schuldvraag. NOORDWIJKERHOUT. Raadsvacature. De heer Joh. v. d. Voet heeft bedankt voor het lidmaatschap van den gemeenteraad. Thans komt in aanmer king, de heer A. H. van Noort, die zijn be noeming zal accepteeren. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanrijding. De heer R., wonende aan het Schelpenpad alhier kwam met zijn Ford je de v. Egmondstraat uitrijden en heeft waarschijnlijk niet gelet op het stop signaal van de electrische tram, en vermoe delijk ook niet op de seinen, die daar ge geven worden, want juist kwam hij de straat uit en was op de rails, toen de auto werd gegrepen door de tram. Het Fordje draaide een paar maal in het rond, werd beschadigd, zoodat de weg vol scherven lag, doch de inzittende heer R. kwam er wonder boven wonder goed af. Alleen de ook meerijdende kinderen hadden lichte kwetsuren bekomen. Zij werden door dr. Hueting verbonden. Het geval trok, zeer begrijpelijk, nogal belangstelling. Miltvuur. By den landbouwer J. v. P. had een der koeien de besmettelijke ziekte miltvuur. Het dier werd afgemaakt en ver nietigd. De andere koeien werden gedes infecteerd. Aan de boerderij werd de wet telijke kennisgeving aangebracht. KATWIJK. Geboren: Diewertje d. v. M. Meyvo gel en J. Hoek. Maartje d. v. D. Verdoes en C. van Rhee. Cornelia d. v. J. van den Oever en J. Groen. Gijsberta Jacoba d. v. M. Souverijn en G. v. d. Niet. Kryntje d. v. A. v. Duijn en D. v. Rijn. Klasina Cornelia d. v. N. v. Beelen en M. C. Ouwehand. Getrouwd: J. R. Koning van der Mark en C. J. A. Kaapaan. W. van Bee len en M. den Hollander. Overleden: J. P. Bekker 51 j. echtg. van N. v. d. Wiel. Cornlia v. d. Plas 1 jaar d. van T. v. d. Plas en M. Vooys. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: M. van der Pijl, koopman te Alphen. Cur. mr. F. H. van der Tas, te Leiden. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. POELAU TELLO (thuisr.) vertr. 30 Mrt. van Belawan. TABINTA (thuisr.) pass. 29 Maart te Gibraltar. KON PAKETV. MIJ. HOUTMAN atrr. 28 Maart van Port Louis (Maur.) te Batavia. SIPORA arr. 28 Maart te Belawan. HOLLAND-AMER1KA-L1JN. DELFTDIJK, Rott. naar Vancouver, arr. 30 Maart te Los Angeles. ROTTERDAM vert. 30 Maart van New- York naar Nassau en Bermuda. STATENDAM arr. 30 Maart v. d. Midd. Zee te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (uitr.) pass. 31 Maart voorm. 8 uur Ouessant. SIBAJAK (thuisr.) 31 Maart voorm. 5 uur Finisterre gep.; 1 April nam. 5 uur te Southampton en 2 April voorm. 11 uur te Rotterdam verwacht. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCHIBA (thuisr.) vertr. 30 Maart van Las Palmas. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. HELENUS BataviaLiverpool vertr. 30 Maart van Havre. PEIS ANDER Java-Amsterdam, pass. 29 Maart Perim. SARPEDON arr. 29 Maart van Rotterdam te Glasgow. ULYSSES, Liverpool naar Batavia vertr. 29 Maart van Singapore. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH vertr. 31 Maart van Rotterdam naar Algiers. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (Holland—Br.-Indië Lijn). STREEFKERK (thuisr.) pass. 30 Maart Perim. (Holland- Ooct-Azië-LIjn.) ARENDSKERK arr. 31 Maart van Bre men te Rotterdam. GAASTERKERK (uitr.) vertr. 30 Maart van Tientsin, HOOGKERK (uitr.) pass. 30 Maaart te Dover. SEROOSKERK (uitr.) pass. 30 Maart te Dungeness. VAN ROMMELZAK EN HQBBELTJE. 243. Jan had zich intusschen weer naar het dek begeven en keek uit over de zee. Wat zag hij daar? Was dat niet land? Ka pitein, riep hij, waar komen we nu, is dat al niet mijn plaats van bestemming? Ja zeker, was het antwoord, daar moet je we zen, en we zullen je er netjes afzetten ook. Bekijk het maar eens goed, want als het je niet bevalt, kun je nog verder met ons mee varen. 244. Maar daar wou Jan niets van weten. Hij pakte alles bij elkaar wat hij bij zich had, en omdat het daar zoo ondiep was, en de boot dus niet te dicht bij het land kon komen, werd er een motorbootje uitgezet. Terwijl men daarmee bezig was, nam Jan hartroerend afscheid van al zijn vrienden en omhelsde alle kinderen die aan boord waren.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10