HULP IH NOOD W.F.DOESWIJK KQOPI PER MjïOMMI! Geijtentieek's Potohandel J. GUSSENHOVEN ZATERDAG 31 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 15 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJK MOTORFIETSONGELUK. Gistermorgen heeft op den weg tusschen Wognum en Benningbroek een ernstig mo torfietsongeluk plaats gehad. In de be ruchte bocht bij de voormalige tramhalte is de loonslager I. uit Amsterdam met zijn motorfiets komen te vallen. Het rijwiel kwam in het water terecht, terwijl de be rijder tegen een boom werd gesmakt. Het slachtoffer overleed kort na het ongeluk. Zijn collega, die vlak achter hem reed, sloeg met zijn motorfiets eveneens over den kop en werd bewusteloos opgenomen. Zijn toestand was echter niet direct zorg wekkend. Het schijnt, dat een verraderlijke geul in de straat door den aanleg van een kabel aan dit ongeluk niet geheel vreemd moet zyn. JONGETJE OVERREDEN. Aan de gevolgen overleden. Het 8-jarig zoontje van ds. P. Hekman te Beilen was bezig het fietsen te leeren en kwam daarbij te vallen juits toen een zware truck met aanhangwagen passeerde. Het kind werd door den wagen aan het hoofd geraakt, doch de toestand leek eerst niet ernstig. Gistermorgen is het kind aan de gevolgen overleden. DE BENZINEBRAND TE NIJMEGEN. Een der slachtoffers overleden. Naar wij vernemen is een der drie slacht offers van den benzinebrand te Nijmegen, tre 24-jarige A. L. gisterochtend aan de ge volgen zijner brandwonden overleden. De beide anderen maken het naar omstandig heden vrij goed. IN DE GRACHT VERDRONKEN. Naar aanleiding van de vermissing van het 8-jarig dochtertje van J. M. te Gouda heeft de politie den geheel en avond in den Kattensingel gedregd, totdat zij tenslotte in den nacht het lijkje ophaalde. ERNSTIG BEDRIJFSONGELUK. Gistermiddag is in de stoomwasscherij „Ozon" te Leeuwarden, de 16-jarige K. Hutting tusschen een drijfriem van een pompinstallatie geraakt en ettelijke keeren rondgeslingerd, voor men er in slaagde de machine tot stilstand te brengen. De on gelukkige is zwaar gewond en in zorgwek- kenden toestand naar het Stadsziekenhuis overgebracht. ERNSTIGE PAKHUISBRAND. Schade van tienduizenden. Gisteravond omstreeks half tien ontstond te Bergen op Zoom brand in het pakhuis van den heer Hazen, welk pand is gelegen achter de woning van diens bazar. De brand breidde zich zeer snel uit en ofschoon de brandweer direct met vijf stralen het vuur aantastte, ging het pakhuis met den gehee- len inhoud verloren. Dit was voor een groot deel het gevolg van het feit, dat de brandweer den vuurhaard niet kon berei ken. Eerst toen het dak van het magazijn in vlammen was opgegaan, kon een massa water naar binnen worden geworpen, Een groote partij meubelen alsmede krui denierswaren gingen verloren. De schade loopt in de tienduizenden. Een en ander was verzekerd. INBRAKEN TE ROTTERDAM OPGEHELDERD. Zondagavond zijn in panden aan de Westersingel te Rotterdam brutale inbra ken gepleegd, waarbij vele kostbare sie raden zijn gestolen. In verband hiermede zijn Donderdag te Amsterdam in samenwerking met de po litie aldaar door de Rotterdamsche politie gearresteerd de 34-jarige Duitscher R. D. en de 42-jarige Duitsche vrouw E. 8, D. die als Duitsch vluchteling te Am sterdam gekomen was en door het daar voor bestemde comité geholpen was, werd reeds langen tijd door de politie in de ga ten gehouden, doch men kon steeds geen bewijs tegen hem in handen krijgen. Na de inbraken van Zondagavond te Rotterdam, toen het door de radio verspreide signale ment overeen kwam met dat van D. ging men tot zijn arrestatie over. De genoemde vrouw die zich in zijn gezelschap bevond, werd eveneens aangehouden. Op D. werd o.a. een horloge gevonden, afkomstig van een inbraak, gepleegd op 18 Maart te Rot terdam en tevens een aantal sieraden van de inbraken van Zondag 1.1. Door de politie wordt het onderzoek naar de nog niet teruggevonden sieraden voortgezet. INBRAAK IN EEN KERK. Gisternacht is ingebroken in de R, K. kerk te Steen wijk. De dader heeft volgens het „N. v. h. N." getracht door uitsnijding van een glas-in-lood-ruit binnen te komen, wat echter mislukte door de aanwezigheid van ijzeren stangen achter de ramen. Daar na heeft hij in de sacristie ruiten uitge sneden en is daar binnengekomen. Hij heeft alles overhoop gehaald en doorzocht. De offerblokken heeft de inbreker echter niet kunnen bereiken, zoodat geen gelden ver mist worden. De schade toegebracht aan de gebrandschilderde ramen bedraagt plm. f 65. De vermoedelijke dader, zekere D. bevindt zich reeds in arrest. HET VERDWENEN PAKKET JUWEELEN. De Industrieel In arrest. In verband met het verdwijnen van een pakket juweel en uit Amsterdam wordt thans nog gemeld: Op den l2den Februari werd door den industrieel Kokosky wonende te Antwer pen uit Amsterdam een aangeteekend post pakket naar Weenen poste-restante ver zonden. In dit pakket zouden zich diaman ten hebben bevonden tot een waarde van 103.000 gulden tegen welk bedrag dit pak ket dan ook werd verzekerd. Toen het pakket niet te Weenen was aan gekomen het bleek reeds door een ander te zijn afgehaald gaf de heer K. aan de verzekeringsmaatschappij kennis, dat het pakket niet was terechtgekomen. De directeur van de verzekeringsmaat schappij heeft zich daarop tot de politie te Amsterdam gewend. Ook in Weenen was kennis gegeven van de vermissing der diamanten. Aan de Oos- tenrijksche grens is gebleken, dat het pak ket door de douane is geopend. Het bewuste pakket hield geen diaman ten. maar drukwerk in. Van de origineele stukken, behoorende bij een dergelijk pakket, zijn thans foto's gemaakt, welke naar Amsterdam zijn over gebracht. Op grond van deze bewijsstukken is de heer K. thans in arrest genomen. Hij heeft nog niet bekend. Nader wordt nog gemeld: De Antwerpsche industrieel, Kokovsky, blijft volhouden, dat het pakket, dat hij op 12 Februari naar Weenen zond, en ver zekerde voor 105.000.die waarde aan diamanten heeft bevat. Verder kunnen we nog mededeelen, dat het pakket in Wiener Neustadt is aangekomen op 14 Februari en daar eenige dagen later aan het post kantoor is afgehaald, vermoedelijk op een vervalscht identiteitsbewijs. Het pakje, dat daar werd geopend, bevatte alleen drukwerk. Dit heeft bij de postambtenaren in Wiener Neustadt geen achterdocht ge wekt, want het pakket was niet bü de post verzekerd en als gewoon postpakket zonder waarde, verzonden. De verzekering was geschied bij een Amsterdamsche ver- zekeringsmaatschaappij. De douanestuk ken, die voor zulk een gewoon postpakket noodig zijn, waren in orde. De foto's van deze stukken waarop eenige nummers, komen overeen met de hierop betrekking hebbende stukken te dezer stede aanwe zig. De politie is dan ook overtuigd, dat deze industrieel gepoogd heeft door bedrog de verzekering in handen te krijgen. HET „DRAMA" TE VAALS. Zucht naar sensatie. Zooals gemeld, vond men Zondag te Vaals op den Viergrenzenweg een man, die door een schot in borst en arm was ge troffen. Donderdag heeft de man eindelijk be kend, dat hij zichzelf deze verwondingen had toegebracht. Welke bedoelingen hij daarmee gehad heeft, is niet bekend. Men neemt echter aan, dat hij het gedaan heeft uit zucht naar sensatie, hetgeen volkomen met zijn karakter overeenkomt. GEHEIME DISTILLEERDERIJ IN BESLAG GENOMEN. In een bierbottelarij. De belastingambtenaren te Tilburg heb ben een inval gedaan in de bierbottelarü van den heer H. aan de van Hogendorp- straat. In beslag genomen werden o.m. 360 Liter spiritus waardoor het rijk aan accijns door 1600 werd benadeeld. Verder is in beslag genomen 2500 liter beslag en een groote bus met spiritus, alsmede een uit gebreide zeer moderne distilleer-installatie ter waarde van ongeveer 600 700. In dit verband zijn gearresteerd de bierbotte- laar H. en de caféhouder K., beiden te Til burg. Na langdurig verhoor zijn beiden weer vrijgelaten. Omtrent dezen inval verneemt de „Msb." nog het volgende: Reeds eenigen tijd zochten de Tilburg- sohe belastingambtenaren naar een partij spiritus, waarvan de accijns ontdoken was. In verband daarmede werd een inval ge daan in café K. aan de Capucijnenstraat te Tilburg, doch een huiszoeking leverde niets op. Eenzelfde onderzoek ten huize van eenige kennissen van genoemden K. bracht niet veel aan het licht, Slechts vond men enkele sporen, die leidden naar de bier- bottelarij van H. aan de Van Hogendorp- straat. De inspecteur der invoerrechten en ac cijnzen, de heer J. Reijntjes, vergezeld van drie assistenten, begaven zich diensvolgens naar bedoelde bierbottelarij. Aanvankelijk dreigde het onderzoek aldaar ook op niets uit te loopen, ofschoon het den ambtenaren al spoedig verdacht voorkwam, dat zij ten huize van H. bovenbedoelden caféhouder K. aantroffen. Bij het doorzoeken van de diverse kleine keldertjes, welke zich in de bierbottelarij bevinden, namen de rijks ambtenaren op een gegeven moment een lucht waar als van een gistende zelfstan digheid. Men zocht naarstig en in een der keldertjes vond men een prachtig, modern distill eertoestel. Op dat oogenblik was men bezig met het overhalen van brandspiritus tot gewone spiritus, j De diverse apparaten en ingrediënten i werden in beslag genomen en zoowel H. als K. werden medegenomen naar de mare- chausseekazerne, waar zij aan langdurige verhooren werden onderworpen. Later zijn zij weer vrijgelaten. Het onderzoek duurt intusschen nog voort. De heer Reijntjes vertelde ons, dat hij nog maar zelden een zoo modern geoutil- i leerde geheime distilleerderij had gezien. i - AUTOMAAT) AUTOMAAT: Zon dagsadres Zondagsadres ROLFILMS Breestraat 79 hoek Diefsteeg Ontwikkelen en afdrukken voor Amateurs Oude Rijn 2 Telf. 411 Versche slagroomgebakjes Speciaal watels Geopend van SP/a-'1/, uur verder per Chocoiade- Automaat LELIESTRAAT 10 Melk, Boter, Kaas en Fijne Vleeschwaren. Zondag open van 8—12 uur UW ADRES voor Vleesch, Garnalen Croquetten, Salades en Gebak ia Banketbakkerij Noordeinde 23 A. G. EPSKAMP EEN BRUILOFT ZONDER BRUIDSPAAR. Bruid en bruigom waren niet aangeteekend Op een der laatste dagen van de vorige week heerschte er groote vreugde in een Rotterdamsche woning, want de oudste dochter ging dien dag in ondertrouw. Des morgens was de aanstaande echtgenoot zijn meisje komen halen en stevig gearmd wa ren zij saampjes naar het raadhuis gegaan om aan te teekenen, nadat zij plechtig had den beloofd, niet voor den avond terug te komen, immers tijdens hun afwezigheid moesten vader en moeder, broers en zussen, ooms en tantes, nichten en neven, vrienden en vriendinnen, buren en enkele daartoe uitverkoren goede kennissen druk aan het werk om het ouderlijke huis van de nieuw bakken bruid volgens aloude traditie groen te maken. Guirlandes slingerden zich om de trapleuning; boven de kamerdeuren kwamen helkleurige bordjes met „welkom" of met „hulde aan het bruidspaar"; slingers van vlaggen en lampions kwamen langs het plafond te hangen, van de deur naar de lamp, van de lamp naar den spiegel, van den spiegel naar het raam en dan weer schuin naar de suite; alle meubelstukken moesten worden verzet, want vóór de cana pé, waarop straks het bruidspaar zou gaan tronen, moest een groote open ruimte ko men en er achter moesten palmen en va rens in potten worden opgesteld en boven dien moest de achterkamer heelemaal wor den ontruimd, want dat vertrek zou dien avond het tooneel zijn, waarop ieder van de genoodigden een voordracht, een samen spraak. of wel een kluchtspel ten beste zou geven. En dan moesten er nog twee tafels hel wit worden gedekt, één voor de con sumptie en één voor de cadeaux En toen dien avond het bruidspaar bin nentrad in de versierde woning, werd een welkomstlied gezongen, er werd gelukge- wenscht, omhelsd, gezoend, er werden neu zen gestooten en openlijk tranen afge droogd. Kortom het werd een zeer ge slaagd familiefeestje. Men sprak sindsdien het jonge paar niet meer met de voornamen, maar slechts met bruid of bruidegom aan en de jongelui na men al de hartelijke hulde aan, glimlachend, gelukkig. Maar Donderdag, zoo vertelt de „N. R. Crt." kwam er op eens een brief van het stadhuis, met het verzoek aan de jongelui, om eens even aan te komen, teneinde in lichtingen te geven. Verbaasd is het paartje naar het stadhuis gestapt, waar zij, toen zij den brief aan een bode hadden laten zien, in een heel ander vertrek terecht kwamen en bij een heel anderen meneer, dan toen zij de vorige week waren wezen aanteekenen. En hun verbazing werd nog grooter, toen de meneer hun vroeg, waar om zij niet op het afgesproken uur waren komen aanteekenen. Hij, ambtenaar van den burgerlijken stand, had de vorige week gewacht en gewacht, vele paartjes in den ondertrouw opgenomen, maar één stel had er ontbroken. Indien zij alsnog van inzicht waren veranderd, dan hadden zij dat toch wel eens kunnen komen zeggen. Alle pa perassen waren er voor in gereedheid ge bracht en men had niets meer van het paar gehoord. Het verschrikte paartje bezwoer bij hoog en laag, dat het wel degelijk op het tevoren vastgestelde uur was komen aanteekenen. De nu op zijn beurt verbaasde ambtenaar vroeg verder en weldra kwam hij tot de wel zeer verbluffende ontdekking, dat hot paartje inderdaad op het bepaalde uur in het Rotterdamsche raadhuis was geweest en dat het er inderdaad zijn handteekening in een register had geplaatst. Het was ech ter niet het register van ondertrouw ge weest, maar het registervan rouwbe klag, dat in de vestibule toen ter teekenmg lag. Het paartje had menschen langs de voorzijde het stadhuis zien binnengaan, was die schare gevolgd, had van een bode een penhouder gekregen en bevend van de emotie om deze belangrijke daad, welke over hun verder leven besliste, geteekend. Het had den bruidegom wel eenigzins ver wonderd, dat er zoo veel trouwlustigen wa ren, dat zoo weinig bruidjes bloemen had den, dat zoo weinig bruidegoms een Zon- dagsch pak aan hadden en dat de ambte naar achter de groene tafel zoo bitter wei nig had gezegd. Maatregelen zijn genomen, om het paartje alsnog te laten aanteekenen. Waar schijnlijk zal er dan echter geen familie feestje na afloop zijn KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING RECTOR A. TH. J. NABER. t De zeereerw. heefr A. Th. J. Naber, rec tor van het sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven, die, zooals we reeds meldden, Donderdagmorgen, toen hij in de Gezichts laan reed, door een beroerte is getroffen en van zijn fiets gevallen, is overleden. Rector Naber, die den leeftijd van 42 ja ren bereikte, was vroeger kapelaan in Kampen, van waaruit hij ongeveer 13 jaar geleden is benoemd tot rector van het sa natorium „Berg en Bosch", dat toenmaals te Apeldoorn was. We vernemen, dat zijneerw. Donderdag morgen in de kapel van het sanatorium nog de plechtigheden heeft geleid en een tragische bijzonderheid is wel, dat Rector Naber juist terugkeerde van een bezoek aan Pastoor Dijckhoff, den parochieherder van Bilthoven, die na zijn auto-ongeluk weer voor het eerst zijn kamer had verla ten en wien hij met zijn herstel was gaan gelukwenschen. LAND- EN TUINBOUW DE CONSUMPTIE-MBLKREGELING. Medewerking der organisa ties verzocht. Het contract niet op 1 April in werking. In het regeeringscontract van den In koop van consumptiemelk komt in art. 9 alinea 2 de navolgende zinsnede voor: „Tevens verbindt zich verkooper geen melk van derden te zullen verkoopen of op andere wijze melk aan de leverantie te zul len onttrekken. Uitgezonderd hiervan la melk voor eigen gebruik." Bij de bestudeering van het contract is, naar wij vernemen, gebleken, dat door deze bepaling de redactie van genoemde alinea kan worden geinterprteerd op een wijze die in strijd is met den gedachtengang der Crisis Zuivel Centrale. De consumptiemelk-afdeeling der C. Z. C. heeft daarom overleg gepleegd met de drie groote standsorganisaties n.l, den R.- K. en Christelijken Land- en Tuinbouw- bond en de Hollandsche Maatschappij voor Landbouw en aan die organisaties mede werking verzocht om tot een oplossing te komen. Zij hebben zioh aan het verzoek tot op* lossing en medewerking niet onttrokken. Integendeel de organisaties hebben haar betrokken commissies onmiddellijk om ad vies gevraagd. Deze commissies zijn nu van meening, dat de moeilijkheden kunnen worden on dervangen in aanmerking nemende dat het contract op 1 April moet ingaan. De commissie van bijstand der C. Z. C. zelf zouden zij willen adviseeren om de werking van bedoelde alinea tijdelijk op t« houden, totdat de standsorganisaties bin nen enkele dagen advies aan de Crisis- Zuivel-Centrale heeft uitgebracht. In verband met bovenvermeld verzoek der C.Z.C. aan de organisaties mag er nog wel op worden gewezen, dat, toen de resp. landbouw-organisaties tot den regeerings- commissaris het verzoek richtten ten ge volge van nog hangende moeilijkheden, om het bestaande contract met drie maanden te prolongeeren, die verzoek is afgewezen. Aan de organisaties kon blijkbaar geen medezeggenschap bij de samenstelling van het nieuwe contract worden verleend. Nu er door het nieuwe contract ver keerde interpretaties dreigen, roept de C. Z. C. de organisaties wèl tot medewerking op. Het is prijzenswaardig dat de organi saties op haar beurt niet hebben gewei gerd samen te werken. Moge het voor de C. Z. C. een les zijn tot soepeler optreden tegenover de organisa ties der veilingen en der slijters, waarmee ook nog geschillen loopende zijn, opdat van een contract dat op 1 April a.s. nog niet in werking kan treden nog ge maakt zal kunnen worden wat er in over leg met de betrokken instanties van te maken is. „Msbd." WILT U IETS WETEN? Vraag: van de H. de V. omtrent adres van een firma te Schiedam. A n t w o o t d: Wend u hiervoor lot de Kamer van Koophandel en Fabrieken in uw ressort. Wij kunnen in deze rubriek geen adressen geven. Zoo, en non wil jjj er zeker tas- schenuit piepen. Natuurlijk. Ik ben 't met Hitier eens. Ik verlaat de ontwapenings conferentie. (Bouillabaisse). KATWIJK Werkloosheid. Aan het correspondent schap der Arbeidsbemiddeling staan heden ingeschreven 650 personen. Bij de werk verschaffing zijn geplaatst 87 personen. Geplaatst deze week in particuliere bedrij ven 26 personen. Grlsis-Comité. Daar de geldmiddelen van het Comité zijn uitgeput, en het Co mité reeds thans naar middelen uitziet om zijn werkzaamheden tegen het najaar met vrucht te kunnen hervaten, noodigt het de Katwijksche huisvrouwen beleefd uit, tijdens de schoonmaa,k te willen na gaan of oude, doch bruikbare kleedingstuk- ken, zoomede beddegoed, aan het Comité kunnen worden afgestaan. Het Comité zal zich met het afhalen van een en ander gaarne belasten, NOORD WIJK. Voor de ouden van dagen. Het comité voor den autotocht van oudeai van dagen, begint voor dit mooie doel reeds vroeg een actie te ontplooien en wel door het geven van een uitvoering in Hotel „Royal" op Woensdag 4 April a.s. ten bate van ge noemd doel. Door de tooneelvereeniging „Het Tooneel is ons streven" is geheeJ be langloos aangeboden op dien avond te doen opvoeren „De misdaad ontdekt", tooneelspel in 4 bedrijven. Een bezoek kunnen wij allen aanbevelen, zoowel voor het spel als voor het doel. Duinkaarten. De uitgifte van toegangs kaarten voor de Rijksduinen vaji Katwijk en Noordwijk zal weer plaats hebben op het Politiebureau te Noordwijk-B. van 19 uur n.m. en Noordwijk a. Zee van 911 uur v.m. Motorclub „Sparta". Op Dinsdagavond 27 Maart j.l. werd door eenige liefhebben der motorsport te Noordwijk-Binnen een vergadering in café „Flora" belegd, welke ten doel had een vereeniging op te rich ten. Het resultaat van de opkomst was van dien aard, dat er toe overgegaan kon wor den een vereeniging op te richten. Daarna werd er een voorloopig bestuur gekozen, welke de eerste werkzaamheden zal verrichten. De aanwezige leden besloten de vereeni ging den naam „Sparta" te geven. Het voornemen is tochtjes te organisee- ren, knobelritjes, puzzler it j es etc. Mochten er nog liefhebbers in Noordwijk en omstreken zijn, dan kunnen zij zich nog als lid opgeven bij het voorloopig bestuur, bestaande uit voorzitter Jac. de Lange, Molenstr. Noordwjjk-Binnen; penning meester D. Uythoven, Steintjes Duinstraat Noordwijk aan Zee: secretaris J. W. Sid- dré, Voorstraat 47, Noordwijk-Binnen. OEGSTGEEST. Missie-tentoonstelling. De missie-naai- vereeniging, samengesteld uit leden der Maria-Congregatle, organiseert den 2den en 3den Paaschdag wederom een tentoonstel ling. De vereeniging oordeelt het terecht noodig, ieder jaar de resultaten van haar arbeid (en die zijn niet gering) te laten zien. Daarmede wordt natuurlijk o.m. ook be oogd de liefde voor de missie meer te ver levendigen en ook door offers het mogelijk te maken het prijzenswaardig werk te kun nen voortzetten. Naast die missie-tentoonstelling is een kleine ruimte afgezonderd voor een expo sitie der huisvlijtclub van onze patronaats jongens. Verschillende aardige voorwerpen door de jongens in hun wekelijksche club ver vaardigd, zijn daar tentoongesteld, hetgeen ook voorzeker voor de ouders der jongens een gang naar „St. Wilibrord" op een dier dagen beteekent. Den 2den Paaschdag wordt deze ten toonstelling geopend door pastoor de Vet ten en wel terstond na de Hoogmis. Naar wij vernamen, is de Harmonie „Triumph" bereid gevonden Dinsdagavond haar muzikale medewerking te verleenen. Op dien avond trekken ook de loterijen. Op de Primavera. De firma G. Lubbe en Zn. is op de Primavera te Rotterdam uitgekomen met een inzending Narcissen, waarvan „John Evelyn" en „Winifred Wal ker" het getuigschrift van verdienste be haalden en „Seraglio" het getuigschrift le klasse. De primula „Frondosa" behaalde eveneens een getuigschrift van verdienste. Voor haar collectie vaste planten en voor haar collectie narcissen verwierf de firma ieder een kleine gouden medaille. WARMOND Personalia. Heden slaagde als kraam verzorgster onze plaatsgenoote mej. M. v. d. Horst. Zij ontving haar opleiding bij het Wit-Gele Krusi te Haarlem, waar zij ook met succes haar examen aflegde.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15