ZATERDAG 31 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 BINNENLAND DE OMZETBELASTING Levering van grond- en hulpstoffen aan fabrikanten door tusschenhandelaren De aandacht wordt gevestigd op de vol gende belangrijke ministerieele aanwijzing. Indien een tusschenhandelaar grond- en hulpstoffen met betaling van omzetbelas ting, c.q. invoerrecht, levert aan een fabri kant, kan de fabrikant, overeenkomstig art. 21.. tweede lid, teruggaaf van belasting ont vangen, voor zoover hij de ingeslagen grond- en hulpstoffen heeft verbruikt. De fabrikant moet derhalve van den tusschen handelaar mededeeling ontvangen hoeveel belasting (omzetbelasting of 'nvoerrecht) deze heeft betaald.De tusschenhandelaar zal deze mededeeling ongaarne dóen omdat hij dan meteen zijn winstmarge bekend maakt. Deze bezwaren worden indien de tus schenhandelaar in het bezit is van een ver gunning overeenkomstig het tweede lid van art. 19 met behulp waarvan hij zelf grond en hulpstoffen belastingvrij kan inslaan, om ze als zoodanig aan fabrikanten door te ver- koopen. Er rijzen echter moeilijkheden voor zoo ver een tusschenhandelaar handelt in goe deren, die in het algemeen bestemd zijn om als eindproduct via kleinhandelaren aan de consumenten te worden geleverd, doch die Voor sommige fabrikanten het karakter van grondstoffen hebben. Dergelijke artikelen zijn b.v. suiker, krenten, rozijnen, sucade enz. Deze goederen worden in het algemeen door den tusschenhandelaar uit het vrije verkeer betrokken; de omzetbelasting, c.q. het incvoerrecht, is door den fabrikant, c.q. den importeur betaald. Deze omstandieheid is od zich zelf reeds een moeilijkheid voor den tusschenhande laar om de goederen met een vergunning, overeenkomstig art. 19, 2e lid, te kunnen betrekken. Doch al is de belastingvrije inslag op zich zelf, met het oog op het handelsge bruik, wel mogelijk, dan bestaat het be zwaar, dat niet steeds een vergunning vol gens art. 19, tweede lid, kan worden ver leend, met het oog op daartegen bestaan de bezwaren van fiscalen aard. Immers, wanneer de aflevering voor industrieele bestemming slechts van bijkomstigen aard is en er geen behoorlijke boekhoudkundige afscheiding in het bedrijf is te houden, be staat tegen vergunning overeenkomstig art. 19, tweede lid bezwaar. Een en ander heeft den Minister aanlei ding gegeven om te overwegen of voor den tusschenhandel ten deze niet een be vredigende oplossing kan worden gevon den door art. 19, tweede lid, der Omzet- belastingwet te hunnen aanzien in dier voege toe te pasen, dat de daarin bedoelde vrijstelling wordt verleend in den vorm van teruggaaf van belasting, zulks in over eenstemming met de wijze, waarop art. 15 van de Tariefwet wordt toegepast (verge lijk art. 6 Vrijdommenbesluit 1925, staats blad no .103). De Minister heeft dan ook goedgekeurd, dat ten aanzien van tusschenhandelaren, die daarvan gebruik willen maken, een proefregeling t.a.v. art. 19, tweede lid, wordt toegestaan, welke als volgt zal wor den toegepast: 1. De tusschenhandelaar slaat alle voor wederverkoop bestemde goederen met be taling van belasting in. 2. Hij verzoekt er verkrijgt een vergun ning involge art. 19, tweede lid, in den vorm van aanspraak op teruggaaf van be lasting, van bepaalde, in de vergunning ge noemde goederen. 3. De evenbedoelde goederen, kunnên op bestelorder, overeenkomstig de bepalin- gn van art. 19, aan fabrikanten worden af geleverd (d.w.z. met toepassing van de be paling, dat fabrikanten hun grond- en hulpstoffen vrij van belasting, resp. rech ten kunnen inslaan). 4. Onder overlegging van de bestelor- ders kan de tusschenhandelaar teruggaaf van betaalde omzetbelasting, c.q. betaald invoerrecht ontvangen, op machtiging van den inspecteur der accijnzen. De teruggaaf wordt per kwartaal geregeld op den voet van letter b van onderdeel I van S 28 van de Instructie Omzetbelasting. ROUWBEZOEKEN. De commissaris der Koningin in Noord- Holland en mevr. Röell hebben in hun wo ning te Haarlem bezoeken ontvangen van hen, die van hun gevoelens van rouw we gens het overlijden van H. M. de Koningin- Moeder wenschten uiting te geven aan het hoofd van de provincie. Zeer vele burge meesters en andere autoriteiten in de pro vincie en particulieren hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt aldus het „Handelsblad", Worden nu zulke formeele uitingen van rouw niet héélemaal leege formaliteit? Met het daaraan vastzittend gevaar voor belachelijkheid. EEN PATROON TEGENOVER DE VAKBEWEGING. Naar van de allerbeste zijde aan de Volkskr. wordt medegedeeld, doet zich thans te Heemstede een merkwaardig ge val voor. D heer C. Nelis, bloembollenhan delaar en -kweeker aldaar heeft aan zijn personeel één gulden loonsverhooging in uitzicht gesteld. Dit feit zou aanleiding kunnen zijn om de loftrompet te steken, ware het niet, dat genoemde heer als voorwaarde stelde: „bedanken voor de vakorganisatie". I it is helaas de handelwijze van een katholiek patroon! Elk commentaar kan als overbodig worden beschouwd. DE LUCHTREIS VAN MINISTER COLIJN. Bezorgdheid van enkele Eerste Kamerleden. Blijkens het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de Indische Begrooting voor 1934 verklaarden vele leden dait zij ten volle bereid waren, den minister te steunen in zijn streven, Nederlandsch-Indië bij te staan in de periode van benauwende depressie, welke het thans doorleeft. Verscheidene leden traden in beschou wingen over de reis, welke de minister naar Ned-Indië hoopt te ondernemen. Zij waren van meening, dat onder normale omstandigheden zulk een reis geen aanbe veling zou verdienen, en wenschten haar dan ook niet te beschouwen als een ante cedent, waarop latere ministers zich zouden kunnen beroepen. In het huidige, zeer kri tieke getij, nu zoovele maatregelen van bui tengewoon karakter vereischit zijn, zal ech ter, zoo betoogde zij, een samenspreking tusschen den minister en den gouv.-gene- raal wellicht van nut kunnen zijn, vooral daar de eerstgenoemde zich bewust is van de „teere" verhouding tusschen 't bewind te 's-Gravenhage en dat te Buitenzorg, en zeker alles zal vermijden, wat die verhou ding zou kunnen schaden. Vele andere leden opperden bezwaren tegen 's ministers reisplan. Als een wel zeer voornaam bezwaar beschouwden zij dat de minister gedurende geruimen tijd aan zjjn gewichtige taak ais hoofd van het Kabinet, in deze dagen van ongewisheid, zal worden onttrokken. Ook het niet ongevaarlijke vervoermid del, dat hij hoopt te bezigen, gaf aanleiding tot bezorgdheid, temeer omdat niet ieders gestel de telkens vaak vrij plotseling zich wijzigende hoogten, waarop de reizi gers zich bevinden, en de veranderingen van temperatuur, zonder schade kan ver dragen. Sommige dezer leden hadden het juister geoordeeld, dat de gouv.-generaal herwaarts ware gekomen, tot het plegen van overleg met den minister, indden al thans een persoonlijke bespreking absoluut noodzakelijk wordt geacht. PAASCHCONGRES 1934 DER S. D. A. P. In de groote zaal van het N.V.-Huis te Utrecht is hedenmiddag te 2 uur het jaar- lijksch Congres der S.D.A.P. geopend met een rede van den aftredenden partijvoor zitter, den heer J. Oudegeest. Aan deze re de, die in zeer gematigden toon werd ge houden, ontleen en we hier eenige passages: De heer Oudegeest verklaarde zich dank baar voor het feit, dat de partij tot dusver re nog gespaard was gebleven voor evene menten, die de partijgenooten in een aan tal landen te verduren hebben gehad en nog te verduren hebben, waardoor hun le venswerk is verwoest en hun leven en vrij heid bedreigd. Het verheugde hem, dat de partij in staat was geweest dengenen, die zich uit hun vaderland gestooten zagen den steun te bieden, dié zij noodig hebben. In deze periode oefenen, aldus spr., extre me gedachten een groote aantrekkings kracht uit zoowel op ouderen als op jonge ren en blijft ook in ons land met zijn eeuwenoude democratische traditie de grootste waakzaamheid geboden. Want hoe wel er eenige verbetering in den economi- schen toestand valt waar te nemen, is het waarschijnlijk, dat een beter georganiseerd kapitalisme of groeiend socialisme niet spoedig tot zoodanige verbetering van het economisch leven zal leiden, dat binnen korten tijd uitzicht op belangrijk grooteren welstand voor de arbeidersklasse zal be staan. Het vertrouwen waarmee de partij het komende jaar tegemoet gaat, aldus spr., geldt slechts zeer ten deele van de binnen- landsche politiek. Eenige burgerlijke groe pen en vele burgerlijke dagbladen gaan voort met hun pogingen om de regeering te drijven op den weg naar de uitsluiting van de sociaal-democratie uit de volksge meenschap. (Om deze strooming te keeren, is het beste middel, dat de S.D.A.P. zich zelf vierkant.... in de volksgemeenschap plaatst. Red. L. Crt.). Er zijn teekenen, dat de regeering de gevaren begint te zien en aan den kwaadaardigen aandrang weer stand wil bieden. Op verschillende belang rijke punten zal de regeering de houding, die verleden jaar na een volkomen 9mjuiste uitlegging van de gebeurtenissen met „de Zeven Provinciën" tegenover S.D.A.P. en N.V.V. is aangenomen, dienen te herzien. Spr. komt op tegen de felle politiek der regeering tegen de nationalistische bewe ging in onze overzeesche gewesten, de on gehoord zware vonnissen tegen de beman ning van „de Zeven Provinciën", de uitzet ting der vier Duitsehers over de Duitsche grens door den burgemeester van Laren en de onredelijke veroordeeling van den Duit- schen schrijver Liepmann. VERORDENENDE BEVOEGDHEID VOOR DEN MIDDENSTANDSRAAD. In de jongste bijeenkomst van de com missie van overleg uit de drie Nederland- sche Middenstandsbonden heeft de voorzit ter van den Middenstandsraad, mr. A. ba ron van Wijnbergen, op verzoek der com missie een uiteenzetting gegeven van het door hem naar voren gebrachte denkbeeld der toekenning van verordenende be voegdheid aan den Middenstandsraad op basis van art. 194 der Grondwet. Na gedachtenwisseling ter zake werd besloten, dat ieder der bonden in eigen' kring het vraagpunt zal behandelen, waar na de commissie van overleg zoo mogelijk een gemeenschappelijk standpunt ten aan zien van het door baron van Wijnbergen geponeerde desideratum zal vaststellen. VEREENIGINGEN VOOR ONGEORGANISEERDE WERKLOOZEN. Steunt de regeering de propaganda voor de soc.-dem. vakbeweging? In de pers werd medegedeeld dat de Minister van sociale zaken heeft goedge vonden, dat werkloozen, die tot nog toe buiten de vakbeweging stonden, doch zich thans georganiseerd hebben in bij de he- stuurdersbonden aangesloten werkloozen- vereenigingen, bij wijze van proef mogen stempelen en hun uitkeering mogen ont vangen aan de kantoren dier organisa ties, en te dezen opzichte eenzelfde be handeling zullen genieten als hun georga niseerde mede-arbeiders. Het Tweede Kamerlid Amelink wijst er den Minister van Sociale Zaken thans op dat de bovenbedoelde ongeorganiseerde werkloozen, vóór zij tot het lidmaatschap van de genoemde vereeniging van werk loozen worden toegelaten, de volgende verklaring hebben te onderteekene.i; „Ik verklaar toe te treden tot de ver eeniging van werkloozen te.... en zoo dra ik weer werk in het vrije bedrijf zal heb ben, te zullen toetreden tot de bij het Ne- derlandsch Verbond van Vakvereenigmgen aangesloten organisatie in het betreffende vak. Ik verklaar, de belangen der moderne vakbeweging te allen tijde te zullen voor staan". Zoo de persberichten juistheid bevatten, verzoekt de heer Amelink den Minister te willen mededeelen welke motieven er toe hebben geleid om ongeorganiseerde werk loozen, die de gelofte hebben afgelegd, zoo dra zij weer werk krijgen, te zullen toe treden tot een van de bij het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen aangeslo ten organisaties, faciliteiten te verleenen, die aan werkloozen, die deze gelofte niet deden, worden onthouden. Is de minister niet van oordeel, dat, waar andere vakcentrales blijkbaar van meening zijn dat het ongewenscht moet worden geacht tot stichting van vereeni- gingen van ongeorganiseerde werkloozen over te gaan, het niet op den weg der re geering ligt, door het verleenen van faci liteiten als boven bedoeld, de propaganda voor de sociaal-democratische vakbewe ging te steunen en te bevorderen? ONTVANGSTEN SPOORWEGEN. Ontvangsten 1933 17.097.536 minder dan in 1932. Verschenen zijn de cijfers betreffende de definitieve ontvangsten der Nederlandsche Spoorwegen over de maand December 1933 die, dank zij de vorstperiode, een gunsti ger beeld te zien geven dan die over de overige maanden van het vorig jaar. Uit dezen staat der definitieve ontvang sten blijkt, dat de opbrengsten bedroegen van reizigers en gagage ƒ4.751.322.34 (v.j. ƒ5,002.968.77); goederen en levende dieren 5.750.60.50 (v.j. 5.314,461.43) en diversen 176.115.39 (v.j. ƒ201.098.16). De posten reizigers en bagage en diver sen vertoonen dus een mindere ontvangst vergeleken bij dezelfde maand van het vo rig jaar van 251.646.43 en 24.982.77. Goederen en levende dieren maakten een beter figuur en brachten 436.144.07 meer op dan in December 1932. In het geheel waren de ontvangsten over December 1933 dus 159.514.87 hooger dan die over de overeenkomstige maand van 1932. De totale ontvangsten over het geheele jaar 1933 hebben 17.097.536.04 minder bedragen dan die over 1932. Algemeen Nederlandsche Fascistenbond. Naar het „Hbld," verneemt, is in een vergadering van afdeelingsbesturen van den Algemeenen Nederlandschen Fascis tenbond als leider benoemd dr. Brinkgreve te Voorschoten en is de heer Baars als zoodanig afgetreden. Paaschcongres van den Ned. R. K. Bond voor Groote Gezinneh. In verband met de groote belangstelling voor het te 's-Hertogenbosch op Maandag a.s. te houden Congres van den Ned. R. K. Bond voor Groote Gezinnen, zuil211 de bijeenkomsten niet, als eerder bericht werd, plaats vinden in de aula der R. K. Lycea, maar in de groote zaal van het Ca sino, Papenhulst, aldaar. FINANCIëN EN ECONOMIE DE WEERSTOESTAND WORDT IETS BETER. Er is eenige kans, dat de weersgesteldheid met de Paschen iets beter dan de laatste dagen zal zijn hoewel men daaromtrent geen te hooge verwachtingen mag koeste ren. De laatste dagen was de weersgesteld heid achteruitgegaan en het liet zich aan vankelijk aanzien, dat het eenigszins regen achtig zou worden. De barometer liep al door terug en de bewolking nam toe, ter wijl de algemeene weerstoestand, v„ooral in het Zuiden, zich in ongunstigen zin ont wikkeld. Hierin is gelukkig een gunstige wending gekomen, doordat het gebied van hoogen druk over Skandinavië zich opnieuw in onze richting uitbreidde en de depressie over Zuid-Europa in Oostelijke richting be gon weg te trekken. Intusschen moet men zich van deze wen ding niet al te veel goeds voorstellen. Er is nog steeds een sterke aanvoer van zeer koude lucht uit het hooge Noorden over Skandinavië en de landen rondom de Oost zee en deze koude lucht wordt met den Noordoostelijken wind naar ons land ge voerd, De algemeene luchtdrukverdeeling laat verwachten, dat deze aanvoer van kou de lucht nog wel minstens een paar dagen zal aanhouden. Zijn de regenkansen voor de Paaschdagen aanzienlijk verminderd, zoo kunnen wij niet verwachten, dat het weer heel zacht zal worden. Integendeel, de temperatuur zal op zijn best een klein beetje stijgen maar niet veel boven de nor male komen. arbeidsbemiddeling bedroeg over de afge- loopen weken in de maand Maart achter eenvolgens 23, 28, 29 en 25. Geboren: Adrianus Martinus z. van A. C. Verhaar en A. E. Plasmeyer. Overleden: Kors van Rijn 79 j. D. Luyendijk 65 j. J. A. de Boer 77 j. I. Vóórhaar 91 j. G e ve s t i g d: A. de Haas van Den Haag Vertrokken: E. Nierop naar Benne- broek. FAILLISSEMENTEN STEUN AAN FRUITTELERS. Bedrag verhoogd. Heit Tweede-Kamerlid de heer Groen heeft de volgende vragen tot de regeering gericht betreffende spoedige uitkeering van den aan tuinders over 1933 alsnog toe komenden steun: 1. Is het juist, dat de gedeeltelijke steun- uitkeering aan verbouwers van fruit- en warmoezerijigewassen voor het jaar 1933, welke in Januari 1.1. heeft plaats gevonden, is berekend op een betrekkelijk gering per centage van het voor uitkeering beschik bare bedrag? 2. Is het den minister bekend, dat deze uitkeering bij zeer vele tuinders tot zeer geringe, soms onbeduidende bedragen is beperkt gebleven en daardoor in hum ge zinnen de nood nog is verscherpt, maar dat zij op deze wijze óók in de onmogelijkheid verkeeren om hun bedrijf voort te zetten? 3. Indien bovenstaande vragen bevesti gend zouden worden beantwoord, wat is dan de reden, waarom de uitkeering van het nog beschikbare bedrag voor 1933, nog steeds achterwege blijft? 4. Is de minister bereid, te bevorderen dat waar hij blijkens eerder gedane mede- deelingen den overgang tot den volgenden oogst wil vergemakkelijken aan de tuin ders hun nog voor 1933 toekomenden steun, welke reeds nu hiervoor onontbeerlijk is, ten spoedigste wordt uitgekeerd? Het antwoord van mr. Verschuur, minis ter van Economische Zaken, hierop luidt: L Deze vraag wordt bevestigend beant woord. Daar de gegevens voor een volledig overzicht van de aanvoeren en prijzen over 1933 in het begin van Januari 1.1. nog niet volledig ter beschikking stonden, kon op dat tijdstip niet anders dan een betrekke lijk gering percentage van het voor uitkee ring beschikbare bedrag worden uitgekeerd. II. Het is den minister bekend, dat deze uitkeering voor vele tuinders gering is ge weest. Aangezien echter de te verleenen steun voor alle tuinders te gering moest worden geaoht, heeft de minister besloten, tot verhooging van den steun over het jaar 1933 met een bedrag van 1.500.000. III. De beschikking, waarbij de gelden beschikbaar worden gesteld, is reeds geno men. De uitkeering heeft plaats gehad. IV. In verband met de beantwoording van vraag III kan beantwoording van deze vraag achterwege blijven. ANTWOORD OP VRAGEN UITGESTELD. Op 27 Febr. had het Tweede Kamerlid Van der Weijden vragen gericht betreffen de spoedige indiening van een wetsontwerp tot regeling van executies van landelijke eigendommen in verband met het groote aantal openbare en z.g. stille executies van landbouwbedrijven. Minister Van Schaik antwoordt hierop thans het volgende: „In verband met uw nevenvermeld schrijven, waarbij mij werden toegezonden vragen, gedaan door het lid der Kamer den heer Van der Weijden, heb ik de eer mede te deelen, dat over de beantwoording der vragen een overleg gaande is, hetwelk nog niet is beëindigd. Mijn antwóord zal ik u doen toekomen, zoodra bedoeld overleg tot een einde is gebracht." Nationaal Socialistische Nederlandsche Arbeiderspartij. Het orgaan van de Nationaal Socialisti sche Nederlandsche Arbeiderspartij deelt mee, dat dr. Haighton ontslag heeft geno men als lid van de partij, waarvan hij vroeger leider is geweest. Een andere, nog vroegere leider, de bekende Adalbert Smit, was reeds eerder uitgetreden. Levensverzekering Mij. „De Nederlanden". In de gisteren gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders van de N.V. Levensverzekering-Maatschappij „De Nederlanden" hebben commissarissen en directie voorgesteld, eenige bepalingen der Statuten te wijzigen, welke Statutenwijzi ging werd aangenomen. Wegens het periodiek aftreden van den heer Ed. Gerzon, die zich niet herkiesbaar stelt en het aftreden op verzoek van de heeren A. Holland en A. Hoogeboom, wer den verkozen de heeren: A. Pierson te Baarn, E. den Tex te Hilversum en N. Drukker té Amsterdam. Het voorstel om het aantal commissaris sen met drie uit te breiden werd aangeno men. Als commissarissen werden gekozen de heeren: E. Morpurgo te Triest, dr. P. Smolensky te Triest en dr. C. Gentilli te Berlijn. Aan de heeren Ed. Gerzon, A. Holland en A. Hoogeboom werd door de vergadering dank gebracht voor de vele en belangrijke diensten, die zij aan de Maatschappij ge durende vele jaren hebben bewezen. UIT BE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeval. Een arbeider, werkzaam aan de in aanbouw zijnde huizen aan den Oudshoornschen weg, had gisteren het on geluk een stuk van een pijp op zijn hoofd te krijgen, waardoor hij werd verwond en bewusteloos bleef liggen. Dr. W. verleen de hem de eerste hulp. NIEUWKOOP. De Plomp in. Zekere v. d. L. uit Nieuwveen kwam Vrijdagmorgen met een vaart den Nieuwveenschen weg af, op de Hoogst raakte hij het beheer over zijn mo tor kwijt en reeds pardoes het Schepen gat in. Met een frisch bad en de schrik klauterde de sportman weer spoedig langs den wal op. Vaccinatie. Bij de vastgesteld inen ting alhier en te Noorden is geen entstof gebruikt behoeven te worden, daar er geen kinderen werden aangemeld. WOERDEN. Rijwïelplaatjes aan de fiets hangen. Door de kommiezen is gisteren tegen 6 per sonen proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden op een rijwiel zonder rijwiel plaatje. Hierbij waren er drie die het plaatje in hun zak hadden, maar toch be keurd zijn. Men zij dus gewaarschuwd. Nieuwe Kath. Meisjesschool. De ope ning der nieuwe R.-K. Meisjesschool zal waarschijnlijk plaats hebben op Maandag 16 April a.s. De datum der officieele inwij ding zal nog nader worden bekend ge maakt. NIEUWVEEN Paard op hol. De boerenzoon A. Ver burg kwam door het op hol slaan van het paard, dat voor de mestwagen gespannen was, te vallen, kreeg de wagenas op zijn schouder, welke deels versplinterd werd en brak zijn sleutelbeen. .Arbeidsbeurs. Het aantal ingeschre ven werkzoekenden bij de plaatselijke Opgeheven: H. van Dijk Sr., Reeuwijk. MARKTBERICHTEN LEEWARDEN, 30 Maart. Vee. Aanvoer 82 enter stiere 1 60110, 65 twenter stieren 110240, 460 vette koeien 110185 per stuk, 3254 ct. per K.G., 1643 melk- en kalfkoeien 110240, 436 pinken 4585, 42 vette kalveren 2060, 942 nuchtere kal veren 24.50, 435 vette schapen 9—25, 40 weide schapen 817.177 vette varkens 30—80 alles per stuk, 3034 ct. per K.G., 30 mag. varkens .1540, 244 kleine biggen 59.per stuk, 29 paarden, totaale aan voer 4557 stuks. Boter. Hoogste prijs 1.38, middelprijs laagste prijs 1.37. Veiling hoogste prijs 1.37, laagste prijs 1.26 met omzetbelasting. Aanvoer 1 derde, 20 zesde en 1 twaalfde vaten. Kaas. V.V.Z.M. Goudsche 20 plus 9 9.50, 40 plus 13.5014.volvet 1819. Flammer 20 plus 9.9.50, 40 plus 13.50 14.broodkaas 40 plus 13.5014.Han del flauw. ALKMAAR, 30 Maart. Kaas. Aanvoer 47 stapels, wegende 80.000 K.G.; fabriekskaas kleine 21.commissie 18.boerenkaas kleine 19.andere soorten geen aanvoer. Handel matig. BOSKOOP, 30 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 40—63, Hadley 30—45, Butterfly 40—60, Mad. Jules Bouché 45, Rosalandia 4065, Briarcliff 3045, Paul Grampel 80140, Ellen Poulsen 5070, Aug. Noaok 2540, Kilham 3560, Edith Helen 3050, Florex 40—80. Narcissen 814, Lathyrus 1118, Malus 3047, Gerbera 25, Lelies regale 40, Tulpen 1019, Calla 70, Cerasus Hisakura 1.502.70, Ahod Pink Uesil 3050, Azalea mollis 4070, Hortensia p. st. 4055, Aza lea indica 5075. NIEUWVEEN, 30 Maart. Eierenveiling. Aanvoer: 4219 kippeneieren 2.903.25 en 6625 eendeneieren 1.902.50 per 100 st. Kaas 23 ct. per pond. VINKEVEEN, 30 Maart. Groentenveiling Bloemkool 5—12 ct. per stuk; Kropsla I soort 56 ot. idem II soort 23 ct. per krop. Kropsla vellen 4051 ct. per kist. Rhabarber 910 ct. per bos; Spinazie 414 ct. per K.G.; Postelein 30 ot. per K.G.; Wit lof I 1016 ot.; idem II 7—9 ct.; idem III 25 ct. per K.G.; Radijs 1730 ot. per 10 bos. APLHEN AAN DEN RIJN, 30 Maart. Groentenveiling. Spinazie 1113; Dun sel 815; Spruifckool 1011; Kroten 4.00 per 100 K.G.; Radijs 2—3; Seldery 1—2 per 100 bos; Kropsla I 8; ideim H 46 per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 9100 stuks. Kipeieren 2.202.70; Eendeieren f 2; Gan zeneieren 9 per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 30 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 5010 stuks. Kipeieren 2.203.00; Eendeieren 2.15 per 100 stuks. Kaas 0.25 per pond; Koijnen 0.25 per stuk; Appe len 0.15 per K.G.; Bananen 0.16—0.20 per 5 st. TER AAR, 30 Maart. Centrale veiling. Spinazie le soort 3746 ct. 2e soort 2435 ct., Sla ƒ2.10—6, Vellen 21—26 ct., Radijs 1.202.60, Raapstelen 11.50, Dunsel p. kilo 6—11 ct., Witlof 17 ct., Rabarber ƒ2.50, Selderij 2.402.50, Spruiten 16.40, Violen 23 ct. Aanvoer 600 kisten Spinazie, 170 kis ten sla. Volgende week zal er Dinsdag en Vrijdag geveild worden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10