DONDERDAG 29 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 15 DE INBRAAK TE GEMERT. 2500 en effecten ontvreemd. Zooals gisteren reeds is het kort gemeld heeft gisternacht te Gemert een uiterst bru tale inbraak plaats gehad, waarbij den die ven een aanzienlijke som gelds en geld waardige papieren in handen is gevallen. De „Tel." meldt hierover nog: Midden in het dorp aan den Heuvel wo nen de gebr. v. d. Ven, twee bejaarde land bouwers, die als eenigszins bemiddeld be kend staan en van enkele spaarduitjes den ouden dag genieten. Gisternacht te onge veer twee uur werd een der broers plotse ling uit zijn slaap opgeschrikt door het klapperen van een openstaande deur. De landbouwer trok op onderzoek uit en ont dekte, dat ongenoode gasten een bezoek aan de woning hadden gebracht en een ontzag lijken chaos hadden aangericht. Alle kasten en laden waren opengetrokken en de in houd over den vloer geworpen. Geen kast in de benedenvertrekken was onaangeroerd gebleven. Een groot bedrag aan geld, naar schatting ongeveer ƒ2500.bleek gestolen; voorts werden tal van waardevolle voorwerpen, alsmede een aantal effecten vermist. On middellijk begaf een 'der broers zich naar den chef-veldwachter, die dicht in de buurt woont. Deze nam onmiddellijk uitgebreide maatregelen en verwittigde telefonisch alle politieposten in de omliggende dorpen en stelde tevens de marechaussée uit Helmond met de inbraak in kennis. Men liet den speurhond van den rijksveldwachter uit Heesch komen en de nasporingen werden met groote activiteit aangevangen. In de nabijheid van het woonhuis werd een ge stolen spaarbankboekje gevonden. Blijk baar hebben de inbrekers dit op hun terug tocht verloren. Den geheelen morgen nam een uitgebreide politiemacht aan de nasro- ringen deel. De justitie te Den Bosch werd van een en ander in kennis gesteld. Tot op heden werd nog geen arrestatie verricht. Uit alles is waar gebleken,, dat ook ditmaal de inbrekers van tevoren terdege de situatie moeten hebben opgenomen en goede infor maties moeten hebben ingewonnen. Velen zijn van meening, dat ook hier weer dezelfde bende aan het werk is ge weest, die de laatste maanden het Ooste lijk deel van Noord-Brabant onveilig maakt. DIEFSTAL DOOR FABRIEKSGEHEIM. Door employé van parfumfabriek. De justitie te Amsterdam heeft een goe de vangst gedaan door de arrestatie van een drietal personen, die ervan worden ver dacht fabrieksgeheimen te hebben gestolen en bovendien zich meester te hebben ge maakt van monsters van op de fabriek ver vaardigde goeden. Het betreft hier een zeer belangrijke Ne- derlandsche industrie, die ernstig zou wor den gedupeerd, indien de justitie niet tijdig had ingegrepen. De artikelen 272 en 273, Wetboek van Strafrecht bepalen, dat opzettelijke schen ding van eenig geheim, hetwelk iemand uit hoofde van zijn ambt of beroep verplicht is te bewaren, bekend maakt, wordt ge straft met een gevangenisstraf van hoog stens zes maanden of een geldboete van ten hoogste zes honderd gulden. Dit delict is echter een klacht-delict, zoo dat slechts vervolging plaats heeft, wanneer door den gedupeerde bij de justitie een klacht wordt ingediend. Het delict is dan nog dikwijls niet gemakkelijk te bewijzen. Hier is echter sprake van diefstal en he ling. Het was de directie van de fabriek opge vallen, dat in Duitschland goederen van eenzelfde samenstelling werden verkocht, zonder dat deze goederen door de fabriek waren geleverd. Verschillende stukken en bescheiden, be nevens monsters zijn in beslag genomen. De drie gearresteerden ontkennen. Een van hen bekleedde een vooraan staande positie bij de fabriek en is werk zaam als chef. Parfum in beslag genomen. Nader wordt ons gemeld: Dinsdagmiddag heeft de officier van ju stitie mr. dr. J. A. van Tiel, vergezeld van de substituut-officieren mr. D. Reilingh en mr. J. W. Bosch, twee rechtercommissaris sen, inspecteurs van de centrale recherche en rechercheurs een huiszoeking gedaan in een parfum-fabriekje gevestigd aan den O Z. Achterburgwal te Amsterdam. Nadat de justitie geruimen tijd binnen was geweest, verscheen voor het huis een politie-auto en werden talrijke fleschjes met parfum, grondstoffen en poeders naar het hoofdbu reau van politie overgebracht. Ook twee personen, die daar aanwezig waren en tot de directie behoorden, werden gearresteerd. Kort daarna werd in een fabriek van par fums, gevestigd aan den Omval, een daar werkzaam emoloyé gearresteerd die mede- eigenaar bleek te zijn van het parfum-fa briekje, alwaar de justitie te voren een be zoek had gebracht. Deze man werd ver dacht van in dienstbetrekking fabrieksge heimen. -recepten en grondstoffen, toebe- hoorende aan de fabriek waarop hij werk zaam was, gestolen te hebben. Met de twee andere gearresteerden dre ven ze eezamenliik de parfum-fabriek aan den O. Z. Achterburgwal. De justitie was ♦ot „King overgegaan naar aanleiding Klachten die waren binnengekomen vTver diefstallen, die den laatsten tijd in de parfumfabriek aan den Omval door de di rectie geconstateerd waren geworden. Een vervolging zal tegen de drie mannen wor den ingesteld. Rechercheurs hebben ook bij enkele winkeliers een onderzoek ingesteld om te kunnen vaststellen, of de parfums, door de fabriek op den O. Z. Achterburgwal gemaakt, ook reeds in den handel verkrijg baar waren gesteld. Dezer dagen kwam een luidruchtig ge zelschap des ochtends om elf uur een café aan den Schiedamscliedijk te Rotterdam binnen. Een der mannen dronk nog al veel en gaf talrijke rondjes. Men bleef tot acht uur in den avond. Toen bleek de royale vriend geen geld op zak te hebben; de re kening was groot dertig gulden. De calé- houder stelde zich met de politie in verbin ding, die den wanbetaler meenam naar het bureau Groote Paauwensteeg. De man bleek te zijn een oude bekende, die reeds eenige malen wegens diefstalletjes veroor deeld was. Een dag later kwam een bewoner van de Schepenstraat aangifte doen, dat zyn motorfiets gestolen was. Hij had hem eeni- gen tijd onbeheerd laten staan op het Hof plein voor een café. Toen hij om half twaalf 's avonds buiten was gekomen was het kar retje verdwenen. De politie legde verband tusschen deze twee zaken. Zij ging op zoek te 's-Graven- zande, waar de goedgeefsche platzak woon de. Het bleek, dat de man daar inderdaad met een motorfiets was aangekomen. Hij was echter niet in het dorp gebleven. De man was spoedig gevonden. Hij bekende de motorfiets van het Hofplein te hebben meegenomen om er een ritje mee te maken. Te Lisse had hij bandenpech gekregen. Hij had de motorfiets daar teen gestald en was op eigen gelegenheid teruggereisd naar 's-Gravenzande. Nu was er reden om den man in bewa ring te houden, hetgeen is geschied. Pro ces-verbaal is opgëmaakt. „Hbld." RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF Het Hof deed uitspraak in de zaak tegen den 28-jarigen expeditie-knecht P. F. S., uit Den Haag, die in hooger beroep op 14 dezer terecht stond van een vonnis van den Politierechter, waarbij hij was ver oordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf, wegens ambtsbelemmering, wederspannig- heid en het veroorzaken van lichamelijk letsel aan den rijksveldwachter R. Rade maker te Bodegraven, nabij de Meije- wetering onder de gemeente Nieuwkoop. Het Hof bevestigde het vonnis van den politierechter, overeenkomstig den eisch van den adv.-generaal. G. C. R., directeur eener Handels-Mij. te Den Haag, heeft op 14 dezer in hooger be roep terecht gestaan van een vonnis van de Haagsche Rechtbank waarbij hij is ver oordeeld tot een geldboete van 1000 subs. 100 dagen hechtenis, wegens het veroorza ken van lichamelijk letsel door schuld. Verd. had op den Hooge Rijndijk te Zoe- terwoude een zekeren G. v. d. W., die met z'n motorrijwiel (met als duo-rijder G. K.) uit de Bruggestraat kwam, aangere den. De adv.-gen. had bevestiging van het vonnis gevraagd. Het Hof veroordeelde verdachte tot 500 subs. 50 dagen hechte nis. De Rotterdamsche Rechtbank heeft den 29-jarigen H. D.uit B 1 e i s w jj k, gewezen hulpbesteller bij de Posterijen, wegens ver duistering in dienstbetrekking veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Het Hof legde 4 maanden van deze straf voorwaar delijk op. Zwaluwen- Roode Duivels 4-2 NA EEN 2-0 VOORSPRONG DER HOLLANDERS BIJ RUST Onder buitengewoon groote belangstel ling vond gisteravond op 't verlichte VUC- terrein te Den Haag de wedstrijd Zwalu wenRoode Duivels plaats. De duizenden toeschouwers zijn niet teleurgesteld ge worden, zij hebben een aantrekkelijke en snelle partij te aanschouwen gekregen, waarbij de Belgen en de Hollanders beur telings in de meerderheid waren. Voor den aanvang van den wedstrijd werd ter nagedachtenis aan H. M. de Ko ningin-Moeder 1 minuut stilte gehouden. Beide elftallen speelden met een rouwband om den arm. Om kwart over acht laat scheidsrechter Wey de volgende ploegen aantreden. Zwaluwen: Keyzer (Ajax) doel. Achter: Weber (ADO) en Lelieveld (VUC). Midden: Van Maren (ADO), Oprinsen (NOAD) en Graafland (HBS). Voor: Vrouwdeunt (Feyenoord), Berg (ADO), Lagendaal (ADO), Schoemaker (Quick) en Van Gelder (VUC). Roode Duivels: Mertens (doel). Achter: v. d. Bosch (Beerschot) en Ha mers (R. C. Mechelen). Midden: Verstraeten (FC. Mechelen), Welkenhuysen (Union St. Guilloise) en v. d. Eynde (idem), Voor: Lambrechts (Luik), Voorhoof (Liersche Spoi*t), Desmedt (Ukkel Sport), Sayes (C.S. Brugge) en Putmans (Union van GoeH De wedstrijd. Direct na den aanvang ontwikkelt zich een buitengewoon snel spel, vooral aan «Je zijde van de Belgen. Langzamerhand ra ken echter de Hollanders meer en meer in gespeeld. Vrij onverwachts wordt dan van Belgische zijde gedoelpunt, doch het wordt wegens buitenspel geannuleerd. De Zwalu wen forceeren nu een hoekschop, doch dit heeft geen succes. Kort daarop redt Weber op keurige wijze en komen de Hollanders in den aanval. Er volgt dan een fraaie voor zet van Vrouwdeunt, doch v. d. Bosch weet het gevaar te bezweren. De Roode Duivels zijn nu eenigen tijd in den aanval en zijn soms zeer gevaarlijk. Een fraai doelpunt van Schoemaker moet daarop eveneens we gens buitenspel geannuleerd worden. Onze jongens komen er echter steeds meer en meer in en Vrouwdeunt geeft herhaalde lijk prachtige voorzetten. Een hoekschop van Belgische zijde wordt door Weber op sublieme wijze gehouden. Na 38 minuten spelens komt het eerste doelpunt. Na prach tig samenspel weet Berg de Zwaluwen de leiding te bezorgen (1Q). De Belgen laten echter den moed niet zakken. Een schot van Putmans gaat ech ter ver over. Twee minuten voor de rust geeft Van Gelder mooi over aan Vrouw deunt die inschiet, daarmede den Holland- schen voorsprong tot 20 vergrootend. Met dezen stand komt de rust. De tweede helft. Na de hervatting wordt de Belgische doelman Mertens vervangen door Chris- tiaansen. De Belgen beginnen direct stenig aan te vallen en na goed opbrengen weet Voorhoof doelman Keyzer te passeeren (21). Na komen de Hollanders weer aan den beurt. Graafland krijgt de ba] van We ber toegespeeld en geeft deze goed door aan Vrouwdeunt, die echter juist naast schiet. Weer komen de Hollanders nu voor het Belgische doel en Christiaansen krijgt het zwaar te verantwoorden. Van Gelder geeft over naar Lagendaal die zulks op zijn beurt doet naar Schoema ker welke inkopt. Het doelpunt wordt ech ter wederom wegens buitenspel geannu leerd. Na 16 minuten komt een verre voor zet van Graafland, die goed opgevangen wordt door Lagendaal, die er met een han dig schot 31 van maakt. Het wordt nu een gelijk opgaande strijd en beurtelings worden beide doelverdedigers aan het werk gezet. Negen minuten voor het einde ver- grooten de Zwaluwen hun voorsprong door een prachtigen voorzet van Berg, die goed door Lagendaal opgevangen wordt en doel man Christiaansen voor het nakijken geeft (4—1). Enkele minuten voor het einde zitten de Beleen als een kluwen voor Keyzer. Voor hoof schiet, Keyzer vangt de bal op, doch deze schijnt de doellijn reeds gepasseerd te zijn,tenminste de scheidsrechter kent het doelpunt toe. Hiermede is de stand op 4— 2 gekomen. Hoewel de Belgen er alles opzet ten komt er in den stand geen verandering meer en de Zwaluwen winnen dezen aan- trekkelijken wedstrijd welverdiend. De wedstrijd Nederl.-lerhnd HET NEDERLANDSCH ELFTAL SAMENGESTELD. Door de Keuze Commissie van den K.N. V.B. is gisteravond in een te Den Haag ge houden bijeenkomst het Nederlandsch elftal voor den wedstrijd tegen Ierland in de voorronde van het wereldkampioenschap op 8 April a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam, als volgt samengesteld: Doel: Van Male (Feyenoord). Achter: Weber (ADO) en Van Run (PSV). Midden: Pellikaan (Longa) Anderiessen (Ajax) en Van Heel (Feyenoord. Voor: Wels (Unitas) Vente (Neptunus) Bakhuys (ZAC) Smit (Haarlem) en Mijn- ders (DFC). Reserves: Keyzer (Ajax) Van Diepenbeek (Atax) Prins (Stormvogels) Graafland (HBS) Oprinsen (NOAD) Schoenmaker (Quick) Lagendaal (Xerxes) en Vrouw deunt (Feyenoord). De eenige wijziging in het elftal, dat te gen België speelde, is dus de vervanging van Diepenbeek door Weber: Indien de Ha genaar weer in goede conditie is, zal deze verandering geen verslechtering zijn. Maatregelen van den K. N. V. B.? Naar de N. R. Crt." verneemt heeft het bestuur van den K. N. V. B. ernstige be denking gemaakt tegen het feit, dat spelers van het Nederlandsche elftal voor de radio spreken of zich laten interviewen. Het moet in de bedoeling liggen een verbod uit te vaardigen, opdat zulks in den vervolge niet meer zal gebeuren. ZWEMMEN NIEUW NED. EN EUROPEESCH RECORD 4 x 100 M. VRIJE SLAG VOOR DAMES. Bij d gisterenavond te Rotterdam gehou den onderlinge wedstrijden in het Ooster Zwembad aan de Tuinderstraat is de ploeg van de Rotterdamsche Dames Zwemclub, bestaande uit de dames Aaumeister, Brou wers, Timmermans en Willy den Ouden er in geslaagd het Europeesch record 4 x 100 m. estafette vrije slag te verbeteren van 4 min. 43 sec. op 4 min. 41.2 sec. Het Ned. record dat met 4 min. 52.8 sec. op naam van de R. D. 7. is daarmede vanzelfspre kend tevens verbeterd. Willy den Ouden, die als laatste afging zwom de 100 meter in 1 min. 5 sec., daar mede haar eigen wereldrecord met 0.4 sec. verbeterend. Dit zal echter, daar de tijd in een estafette gemaakt is, niet als zoodanig erkend kunnen worden. SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN De wedstrijd LeiderdorpPhilidor is nog steeds niet beslist. De afgebroken stand was een gelijk spel (33). De drie nog niet uitgespeelde partijen waren ter arbi trage naar Den Haag opgezonden. De par tij aan het 7e bord tusschen M. Splinter (Ld.) en J. E. Stol (Ph.) is in het voordeel van laatstgenoemde beslist, zoodat Phili dor thans met 43 de leiding heeft. Over de andere twee konden de arbiters het niet eens worden. Daarom zijn ze nu ter be slissing opgezonden naar den heer dr. M. Euwe, te Amsterdam, kampioen van Ne derland. Ook de partij aan het eerste bord, tusschen Ouwerkerk en Van der Nat, kon wegens ongesteldheid van den eerste, nog niet gespeeld worden. De beslissing laat dus wel lang op zich wachten. KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN Gisteravond werd de tweede ronde niet gespeeld, in plaats daarvan begonnen de spelers weer aan de drie afgebroken par tijen. Bosscha stond tegen Staats een wei nig beter, de laatste verdedigde zich niet op zijn best en kwam een vrijpion achter. Bovendien raakte hij in een moeilijke stel ling, waarin geen goede zet meer voor hem was, zoodat hij spoedig kon opgeven. Dem mendal en Van der Nat speelden met wis selende kansen. Bij het afbreken leek het veel op remise, maar de eerste zette er alles op te winnen. Hij oferde een toren op en daarop moest Van der Nat, om het mat te ontgaan, beide torens voor looper en pion geven. In het nu volgende eindspel kon Van der Nat op een moment winnen, hoewel Demmendal dit had kunnen ver hinderen. Beiden waren echter in grooten tijdnood en deden niet de beste zetten. Toen Demmendal zijn koning vóór de vij andelijke, vrijspionnen kon plaatsen, moest zijn tegenstander de partij opgeven. Ook in de partij Rutten—Segaar kregen beiden winstkansen, het laatst Rutten, die met een paard meer overbleef en toen gemakkelijk won. OM DEN „OUWERKWERK"-BEKER Voor dezen wedstrijd gaven zich tot dus ver 13 leden van het Leidsch Schaakge nootschap op. Deze zijn in twee groepen, va nongeveer gelijke sterkte ingedeeld. De loting bracht het volgende resultaat: le groep: 1. Ir. J. Westra, 2. G. Bosscha, 3. L. Ph. Schreinemachers, 4. A. E. J. Mod derman, 5. L. J. Rutten en 6. A. Mulder. 2e groep: 1. Ir. J. J. G. van Hoek, 2. M. M. Segaar, 3. M. Koert, 4. G. van Herk, 5. J M. Volders, 6, M. J. Dieben en 7. S. P. Ouwerkerk. De eerste ronde wordt ge speeld op Dinsdag 3 April a.s. Dan spelen tegen elkaar de nos. 1 en 2, 3 en 4, 5 en 6, laatstgenoemden met wit. Uit elke groep komen de twee hoogsten in den eindstrijd, die dus 4 deelnemers zal tellen. WIELRENNEN Afzetgebied met gunstige aspecten voor rijwielindustrie in ons land. De steeds grooter wordende belangstel ling voor de wielersport hier te lande, ge voegd bij het feit, dat de mogelijkheid be staat, dat minister Kalff het verbod, dat op het houden van wegwedstrijden rust in sommige gevallen zal opheffen, zijn oor zaken, dat er teekenen zijn welke er op wijzen, dat de Nederlandsche rijwielindus trie een verhoogde belangstelling gaat too- nen voor de fabricage van race-rijwielen, aldus de „Telegraaf". Tot voor kort liet het meerendeel der Nederlandsche rijwielfabrikancen het ter rein volkomen aan de buitenlandsche, meer speciaal Belgische fabrieken, die op het bouwen van race-fietsen gespecialiceerd waren. Nederlandsche renners betrokken over het algemeen hunne rijwielen, onder- deelen en banden van die buitenlandsche fabrieken, of kochten in ons land gemon teerde race-fietsen, waarvan zy wisten, dat de onderdeelen van buitenlandsche fa brieken afkomstig waren. Steeds meer jongelui echter voelen zich de laatste jaren tot de wielrensport aange trokken, en 't voorheen onbeteekenende af zetgebied voor race-rijwielen in ons land biedt thans inderdaad aspecten voor een winstmogelijkheid biedende specialisatie der Nederlandsche rijwielindustrie. Hgt voorbeeld volgend der fabrieken in België, Duitschland, Frankrijk en Italië heeft de Magneet-Rijwielenfabriek te Weesp een aantal Nederlandsche renners gecontracteerd, die in de toekomst haar merk zullen berijden. Als leden van het eerste Nederlandsche fabrieksteam zijn voorloopig de renners: Pijnenburg, Wals, v. Egmond, Braspenninx, van Oers en Slaats geëngageerd. ATHLETIEK Ernstige blessure de oorzaak In een brief, gericht aan het bestuur van den Amsterdamschen Athletiekbond, heeft de bekende langen-afstand-looper Jan Zee- gers Jr., medegedeeld, dat hij de athletiek- sport voor goed vaarwel zegt. De „Telegraaf" schrijft bij dit bericht 't volgende: Het was aan ingewijden reeds bekend, dat Zeegers bij den veldloop van Pro Pa- tria op 25 Februari j.l. een vrij ernstige blessure had opgeloopen, welke hem noop te geruimen tijd rust te houden. Hy ver zocht dr La Chapelle een röntgenfoto .e maken van zijn linkervoet, waarbij bleek, dat het scheenbeen boven den enkel een spleet vertoonde van 1 c.M. Deze ernstige blessure was voor den medicus aanleiding om Zeegers niet alleen het hardloopen te verbieden, doch voor de eerste vier maan den was ook wandelen en andere sport uit den booze. Na een halfjaar van rust verklaarde Zeegers ons leek het hem onmogelijk weder in vorm te komen, reden waarpm hij het voor hem zeer moeilijke besluit nam de spikes aan de wilgen te hangen. Zonder twijfel beteekent dit besluit, dat wel heel onverwachts komt, een ernstig verlies voor de Nederlandsche athletiek-wereld. Meer dan 12 jaar heeft Zeegers op de afstan den van 1 tot en met 10 K.M. op de Neder landsche banen overwinning op overwin ning behaald, zonder daarbij een ernstig tegenstander te vinden. Aanvankelijk kwam hij uit voor de A.V. 1923 en de laatste ja ren voor A.A.C .De Nederlandsche records op de genoemde afstanden staan alle op zijn naam; nog in het afgeloopen senzoen deed hij met succes een aanval op het 1500 M.-record, dat met 0.2 sec. verbeterd werd na feilen strijd met zijn clubgenoot Hey- mans. De kansen voor de jongere loopers op den langen afstand worden er thans in teressanter om, doch zal er één onder hen zijn, die de door Zeegers gemaakte tijden weet te evenaren? Zeegers heeft ook op roeigebied van zich doen spreken door een nieuw record te vestigen over 20 K.M., terwijl hij voorts in den Elfstedentocht van de 353 tocht- deelnemers een eervolle zesde plaats in nam, met een tijd van 10 uur 5 min. In Brussel mocht hij uit een veld van 986 loo pers de vierde plaats innemen bij de be kende cross-country van Le Soir. Zeegers' pad is niet altijd over rozen gegaan, daar voor ging hij tè fel op in zijn sport, doch wie zou op 32-jarigen leeftijd niet afscheid willen nemen na zoo'n staat van dienst. De Ned. records, die Zeegers op zyn naam heeft staan, luiden: Afstand 1500 M. 1 mijl 2000 M. 3000 M. 2 mijl 4000 M. 3 mijl 5000 M. 6000 M. 4 mijl 7000 M. 8000 M. 9000 M. (baanrecord) 6 mijl 10.000 M. 9004,44 M. Tijd 4 min. 8.4 sec. 4 min. 30.2 sec. 5 min. 53.7 sec. 8 min. 57 sec. 9 min. 53 sec. 12 min. 38.6 sec. 15 min. 14.8 sec. 15 min. 16.4 sec. 21 min. 7.4 sec. 21 min. 7.4 sec. 23 min. 18.6 sec. 26 min. 22.4 sec. 30 min. 51 sec. 30 min. 32 min. 21 sec. 33 min. 10 sec. 30 min Datum 3-9-'33 24-8-'29 29-8-'26 12-7-'31 l-3-'25 3-7-'32 25-8-'29 3-6-'32 9-6-'30 9-6-'30 10-9-'33 23-9-'33 16-2-'30 20-9-'31 19-7-'31 20-9-'31 20-9-'31 VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 237. Kom maar gauw hier, zei hij gerust stellend, ik zal het gauw in orde maken. Wees maar kalm hoor, het is zoo gebeurd. En in zijn groote zak, waar van alles in te vinden was, zocht hij naar een voorwerp, waarmede hij de graat kon weghalen. In- tusschen wentelde Hobbeltje zich van pijn heen en weer en woelde hij het heele bed door elkaar. Maar gelukkig vond Jan al spoedig wat hy hebben moest. Diep uit de zak kwam een groote tang te voorschijn en daarmede ging Jan in de bek van Hobbeltje Als het arme dier nu dacht, dat het gedaan was met de narigheid, had hij het mis, want nu wist hij heelemaal geen raad meer van benauwdheid, en in zijn doodsangst trok hij opeens aan de noodrem, die vlak boven het bed zat.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15