WOENSDAG 28 MAART 1934 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 POPULAIRE REIZEN NAAR OBERAMMERGAU VOOR LEZERS VAN „DE LEIDSCHE COURANT", Na onze vorige aankondigingen zijn wij thans in staat het volledig programma van onze 8-daagsche reizen naar Oberammergau te ver melden. Om de reis zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken zal zij gedeeltelijk per trein, gedeeltelijk per auto wor den gemaakt. Voorts is in den datum een kleine verandering gekomen. Onze eerste reis vertrekt n.l. niet op 18 maar op 17 Mei. Het programma luidt als volgt: le dag: Treinreis Den HaagWies- baden. Maaltijden in den trein. 2e dag: Verblijf Wiesbaden met sightseeing. 3e dag: Aanvang Autoreis Wiesba den via Offenburg, Anschaffenburg naar Rothenburg a. d. Tauber, lunch. Bezoek aan de stad en daarna voort zetting der reis naar Nürnberg. Diner en logies. 4e dag: Na het ontbijt voortzetting der tocht via Ingolstadt, Miinchen, lunch en rondrit door de stad, daarna via Starnbergersee naar Oberammer gau. Diner en logies. 5e dag: Bijwoning Passiespelen en verblijf in Oberammergau. 6e dag: Na het ontbijt terugtocht naar Wiesbaden via Augsburg, lunch aldaar en bezichtiging der stad, daarna via Ulm a.d. Donau met be zoek aan het Münster, vervolgens Geisslingen a.d. Steig, Plochingen naar Stuttgart. Diner en logies. 7e dag: Des morgens rondrit door en om de stad, daarna via Bruchsal naar Heidelberg, alwaar lunch en bezoek aan het slot, ten einde in den namiddag Wiesbaden weder te be reiken. Diner en logies. 8e dag: Des morgens verblijf te Wiesbaden, lunch. Des namiddags vertrek" per trein naar Holland. Diner pakket in den trein. Wij mogen er teDplette nogeens de aandacht op vestigen, dat de kosten van deze reis met toegang tot het Passie-theater slechts zijn: 3e klasse 75. 2e klasse 87.50 Deze prijzen gelden af Nijmegen, waarbij slechts komt ƒ1.per per soon voor reserveering van de plaat sen. Zoo mogelijk zal op de terugreis bovendien het traject Wiesbaden Nederlahnstein per Rijnboot worden gemaakt. Op de terugreis van Oberammer gau naar Wiesbaden zullen de be roemde kloosters en koningsloten te Ethal, Hohenschwangau en Garmisch Partenkirchen worden bezocht. Zooals reeds gemeld moet bij op gave een bedrag van 2.50 worden gestort voor administratiekosten. Er bestaat gelegenheid op den dag van het vertrek met een reiswagen vanaf ons bureau naar Den Haag te worden gebracht om vandaar met den trein naar Nijmegen te vertek- ken. Bij den reisleider is gedurende de reis vreemd geld verkrijgbaar. Bij opgave tot deelneming gelieve men te vermelden naam, voorletters en adres, alsmede het nummer der pas. Ook zij, die gaarne deze reis wil len maken, maar op 17 Mei niet kun nen meegaan, kunnen zich reeds op geven met vermelding van den da tum, waarop zij de reis zouden wen- schen te maken. Zoo mogelijk zal dan door ons op dien datum een reis worden geor ganiseerd. In verband met het logies te Oberammergau, dat een maand te voren moet worden aangevraagd, sluit de inschrijving onherroepelijk op 15 April a. s. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. KERKNIEUWS 179. Zalig Pasdien, Vrienden. Vreugdevol Paschen. Ja, zet de zorgen nu maar eens voor een dagje op zij. Laat het nu ten minste voor één dag weer eens alleluja in uw ziel zijn en laat de barometer in uw huis op mooi weer staan. Ja, maakt er een echter feestdag van. Dat hebt ge noodig. Van al dat zorgelijke kijken zoudt ge op de lange duur pijn krij gen in uw hoofd, zonder te spreken van het gevaar, dat ge er uw hoofd bij verliest. Waarlijk 'n mensoh moet zoo nu en dan een afleidinkje hebben; anders houdt hij het niet vol. Zelf denken aan eigen zor gen en er met de huisgenooten over spre ken, dan, waar men ook komt, luisteren naar de zorgen van anderenAls dat zoo doorgaat, zonder een vroolijke onder breking, worden we allemaal tureluursch. En Paschen leent er zich bijzonder toe. De Kerk roept het ons toe: Alleluja, Alle luja, Alleluja! Het „Gaude et Laetare" van het Kegma coeL, dit „Verheug en ver blijd u" klinkt ook elk van ons tegen. La ten we die klanken opnemen in ons ge moed en in volle vertrouwen op de macht van den verrezen Heiland, Die zelfs de dood trotseerde en overwon, hoopvol de Paaschdag doorbrengen, wetende, dat in de uiterste nood Gods Vaderhand het meest nabij is. Ja, vreugdevolle Pasohen, Vrienden. En laat de Paaschvreugde gerust overslaan van uw parochie-kerk naar uw huiskamer en uw tafel. Neemt het er maar eens goed van, hoor. De kippen zijn overal druk aan het leg gen en ge moet tegen uw bakker zeggen, dat hij deze keer de krenten nu eens niet moet tellen. Wat zou ik u allen graag eens willen zien: Opa en Opoe aan een zacht eitje en een stukje krentemik zonder korstjes, va der en moeder en de grooteren gretig hap pend in een dikke snee, Keesie met een toet vol ei en suiker en Annemieke die stiekum een zwart korstje onder haar bordje wegmoffelt nadat het kwispelende pukkie het geweigerd heeft. Ik zie mijzelf ook weer bij Moeder zit ten, die natuurlijk weer de versche eitjes van haar kippies voor haar hongerlijder uit Hoorn bewaard heeft. Vooruit, Vrienden, de zorgen voor één dag op zij. En als ge nog een halve minuut ovei hebt, dan een c-nkel Weesgegroetje op die zegenvolle dag voor het werk van Pa ter Liefhebber. FATHER LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937. Jongens, die hier mèt September willen komen studeeren voor Missionaris, doen goed met zich nu op te geven, na er met hun Biechtvader over gesproken te heb ben. INGEZONDEN STUKKEN 14 DAGEN VACANTIE! Met een zekere genoegdoening mogen de vakorganisaties van handels-, kantoor- en winkelbedienden constateeren, dat hare ac tiviteit ten behoeve van een algemeene doorvoerjng der 14-daagsche vacantie niet tevergeefsch is geweest. Zeer velé werkgevers zijn in den loop der jaren 'er toe overgegaan, hunnen bedien den een vacantie van 14 dagen toe te ken nen, zoodat vooral voor de kantoorbedien den deze vacantieduur zoo langzamerhand gewoonterecht is geworden en eveneens zeer vele winkelbedienden in het genot daarvan zijn gesteld. Het meerendeel der werkgevers erkent thans de noodzakelijkheid, van een vacan tie, waardoor de bedienden, Waarvan ve len een jachtend en weer anderen door mechanisatie en rationalisatie een geest- doodend bestaan leiden, in de gelegenheid komen psychisch zoowel als physisch op verhaal te komen. Dat daardoor aan intensiteit der te le veren prestaties wordt gewonnen is geen bewering zonder meer, doch een door vele heeren medici erkent feit. De bedienden beschouwen hun vacantie dan ook niet als een luxe, waar zij zoo noodig wel buiten kunnen, doch als een groot sociaal goed. Hieraan te tornen is zelfs in dezen cri sistijd, zoowel zakelijk als sociaal gespro ken, niet verantwoord. Zulks wordt gelukkig door duizenden werkgevers begrepen en de betrokken ca tegorieën werknemers en werkneemsters waardeeren dit. Onderstaande organisaties vertrouwen er gaarne op, dat vooral de tot heden nog niet van het nut en de noodzakelijkheid eener behoorlijke vacantie overtuigd zijn de werkgevers, nogmaals ernstig de ver langens der bedienden ten aanzien van dat onderwerp onder oogen zullen zien. Het betreft hier een groot sociaal goed, dat zijn nuttig effect ten voordeele van den werkgever,en tot heil van den werkne mer sorteert! Nederl. Vereeniging van Chris telijke Kantoor-en Handelsbe dienden. Nederl. R.-K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbe dienden „St. Franciscus van Assisië". SPORT VOETBAL. ZWALUWEN—T. U. R. U. (DUSSELDORF) Het Zwaluwenteam samengesteld. Naar wij vernemen is het Zwaluwen-elf tal, dat op Zondag 1 April a.s. (lsten Paaschdag) op het V. U. C.-terrein des mid dags 2 uur, tegen T. U. P. U. Dusseldorf zal spelen als volgt samengesteld: Doel: Dommers (VUC). Achter: Weber (ADO) en Lelyveld (VUC). Midden: Van Maren (ADO), Prins Storm vogels) en Wolf Jr. (VSV). Voor: Van der Sloot (DHC), Berg (ADO) Ditmars (DHC), Van Nellen (DHC)' en Van Gelder (VUC). LAND- EN TUINBOUW INVOERRECHT OP VLEESCH. De minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de com missie van deskundigen voor de vaststel ling van de prijscourant op versch en ge koeld vleesch in haar vergadering van 24 deizer bedoelde prijscourant heeft vastge steld als volgt: rund- en kalfsvleesch, versoh of gekoeld 100 kg 55; paardevleesch, versoh of gekoeld, 100 kg 40. Gedurende de maand April 1934 zal mits dien het invoerrecht voor de hierboven be doelde vleeschsoorten bedragen: 20 pet. van de aldus vastgestelde waarde voor het rund- en kalfsvleesch, zijnde 11 per 100 kg bruto; 127a pet. van de waarde, voor het paar devleesch vastgestled, zijnde 5 per 100 kg bruto. R. K. Tuinbouwwinterschooï Beverwijk. Van de zeven leexiingen der tweede klas se kon, op grond van het met goed gevolg afgelegd examen, bedoeld in de art. 36 sub B. en 37 van het Reglement der School, overeenkomende met dat der Rijkstuin- bouwwinterscholen, het diploma worden uigereikt aan: J. Berg, Sassenheim, met praedicaat „veel lof" en met aanteekening voor de drie mo derne talen, stenografie en machineschrij- ven; H. D. A. Brink, Amsterdam, met aantee kening voor de drie moderne talen; J. H. van Dijk, Rotterdam, met aantee kening voor Stenografie en machineschrij- ven; H. Franzen, Dordrecht, met aanteekening voor de drie moderne talen en machine- schrijven; P. J. M. Jansen, Amsterdam, met prae dicaat „lof" en met aanteekening voor de drie moderne talen en machineschrijven; W. N. de Wit', Haarlem. Van de acht leerlingen der eerste klasse konden aan het eind van het Cursus-jaar zes worden toegelaten tot de 2e klasse der school. Schurftziekte bij appel en peer. Esnïgen tijd geleden deelden we een en ander mee omtrent de oorzaak, de schade en de be strijding van de schurftziekte bij onze vruchtboomen. Nu willen we even onze aandacht bepalen bij de omstandigheden die het optreden van die ziekte beinvloeden Weersomstandigheden hebben grooten in vloed op het optreden van schurft. In voch tige jaren tredt de schurftziekte meestal ernstiger op dan in droge; de infectiekans is dan buitengewoon groot, Men heeft de weersomstandigheden niet in de hand. Wel kan men echter soorten uitkiezen of trach ten te kweeken, die tegen ons klimaat be stand of daarvoor minder vatbaar zijn. Als zeer vatbaar zijn bekend o.m. de appels: Cox Pomona en Cellini, en de peren: Beur- ré d'Amanlis, Beurré Six, Jut en Louise bonne d'Avranches. Tamelijk onvatbaar zijn o. m. de appels: Lemoenappel, Brabant- sche Bellefleur, Present van Engeland en Vlaamsche Schijveling, en de peren: Beur ré Lebrun, Kleipeer, Maagdper, Pondspeer en Noord-Hollandsche suikerpeer. De standplaats speelt waarschijnlijk ook een rol. Men heeft waargenomen dat boomen op een lagen vochtigen, kouden grond erger aangetast worden door schurft. Men neemt aan, dat op zulke gronden de groei lang zamer is, waardoor bladeren, scheuten en vruchten langer in een stadium zouden blij ven, waarin zij voor aantasting door de schurftworm vatbaar zouden zijn. Het is nog niet bekend, of de zuurgraad van den grond ook van groote beteekenis is. Onmo gelijk is het niet; in 't algemeen zijn de boomgaarden dankbaar voor een kalkbe- mesting. De invloed van de bemesting is ook nog niet nauwkeurig bekend. Men kan dien invloed in twee richtingen ver klaren. De bemesting heeft invloed op de reactie van den bodem (zuur of alcalisch) terwijl ook de structuur met de bemesting samenhangt. Behalve dezen invloed op den groei der boomen en in vei-band daarmee op de aantasting door schurft is er nog de di recte invloed van bemesting als toediening van plantenvoedsel. Het gehalte aan plantenvoedende bestanddeelen en het vermogen om deze vast te houden, loopt voor verschillende gronden zeer uiteen. Daardoor zijn ook de gevolgen van een bepaalde bemesting voor verschillende terreinen verschillend. Over het algemeen heeft een rijke stikstofbemesting de ont wikkeling van scheuten en bladeren ten gevolge; men meent waargenomen te hebben, dat zij de groeiperiode verlengt. Hierdoor zou het hout niet voldoende uit- rijpen ex daardoor gemakkelijker door schurft aangetast worden. Een uitsluitend en ruim gebruik van stalmest zou deze bezwaren met zich brengen. Fm flinke bemesting met kalizouten en phosphaten daarentegen zou den groei vroeger af sluiten, den rusttoestand dus vervroegen en daardoor de kans op infe-"-o verklei nen. Het is ook niet onmogelijk, dat ver schillende voedingsstoffen een zoodanigen invloed op het weerstandsvermogen der plantenweefsels of op de scheikundige samenstelling der plantensappen hebben dat daaruit een meer of mindere vatbaar heid voor schurft verklaard kan worden. Stofwisselingsziekten bij Runderen. Prof. dr. Sjollema, verbonden aan de Diergeneeskundige Faculteit der Utrecht- sche Hoogeschool, heeft in de laatste jaren bij herhaling gewezen op de groote beteekenis van de mineralen bi, de voe ding van onze huisdieren, en meer be paald van onze 'runderen. Het resultaat zijner onderzoekingen heeft Prof. Sjollema neergelegd in een boek, dat verschenen is bij de firma J. van Boekhoven te Utrecht. In de Inleiding wijst de schrijver er op, hoe als negatief resultaat der huis dierwording, gepaard gaande met de zucht om steeds meer melk van het dier te ver krijgen, voor hoog-productief melkveè lang zamerhand voedernormen bereikt zijn, wel ke die van het benoodigde onderhoudsvoer zeer overtreffen. Gevallen zijn bekend, waarbij de 4-voudige hoeveelheid eiwit en de 3-voudige hoeveelheid zetmeel verstrekt worden. Daarbij zijn de eischen, welke het lichaam ten opzichte van de minerale voe ding te stellen heeft, ook aanzienlek ge stegen. Melk bevat 12 maal zoove'l calcium (kalk) als bloed. Vaak leveren koeien in de eerste dagen na het afkalveren meer mik dan het lichaam bloed bevat, dat wil ze.ggen: de in de melk aangetroffen cal- cium-hoeveelheid overtreft die van het bloed met hst twaalfvoudige. Dt. veehou der, vaak alleen bere^ .nd op direct profijt, verschaft het dier voedsel in een mate, welke ver uitsteekt boven de natuurlijke verhoudingen. Het is duidelijk, dat hierdoor de bodem bereid wordt voor het ontstaan van een reeks afwijkingen, welke het dier geheel'en al, en vaak geruimen tijd en voor goed, buiten redelijke conditie stellen. Daar bij komt, dat vooral met betrekking tot de minerale stofwisseling het diëet zeer ten on gunste van gezonde verhoudingen gewijzigd is. In den kunstmest en zijn vele variaties en toepassingen heeft men bovendien een middel gevonden om de kwalite''; van het weidegras in de mate te beinvl' eden, dat ook de grenzen van het normaal-noodige vaak overschreden zijn. In het lichaam van een dier, dat op een dergelijk kunst matige wijze in zijn onderhoud heeft te voorzien, treden uit den aard der zaak ver houdingen in den evenwichtstoestand op, welke zich naar buiten kunnen uiten, en dat ook doen, in een serie ziektebeelden, die vaak verloopen onder een acuut beeld, minder vaak onder een chronisch, maar die dikwijls in hun uitwerking wat gewon nen is in productiviteit weer belangrijk te niet doen. Wij bevelen het boek zeer ter lezing aan. Kainiet tegen Engerlingen. Als het getij verloopt, moet men Je bakens verzetten. Dat doet ook thans de bo^r. Zoo gaan thans vele boeren over tot scheuring van een of meerdere bunders grasland. In ver band hiermede kan men straks meer „vreterij" verwachten, waarom wij hier dé aandacht willen vestigen op een artikel in „Die Ernahrung der Pflanze" over be strijding van engerlingen in winterrogge, haver, zonnetarwe en zomergerst door middel van kainiet. Bij de genoemde korensoorten werd in 1933 op sterk door engerlingen aangetaste perceelen kainiet aangewend in hoevelhe- den van resp. 800 en 1200 kg. per H.A. De tijd der aanwending was omstreeeks het midden van Mei, terwijl de resultaten wer den opgenomen omstreeks één en drie maanden later. Hierbij bleek, dat kainiet de engerlingen verdrijft, wanneer men strooken grond, naas4 de bestrooide, vrij laat en doodt, wanneer men de kainiet aanwendt op den geheelen akker. Bij aan wending van 800 kg. per H.A. was de ver delging niet radicaal, wel echter bij de zoo veel grootre gift van 1200 kg. per H.A. Bij bestrooiing van het gewas in een tijd dat er nog al regen valt, is de werking binnen vier weken merkbaar, terwijl bin nen hoogstens drie maanden alle engerlin gen verdwenen zijn. De onderzoekingen zullen worden voort gezet o. a. om te weten te komen met hoe veel mir.der kainiet men volstaan kan, wanneer ze vóór het uitzaaien van de ge wassen wordt aangewend en door den grond wordt gemengd. Bovendien dient onder zocht, welke de beste tijd van aanwending is, niet alleen van gewassen, maar ook bij aanwending over de jonge graanplantjes heen. Men zal nl. in bepaalde gevallen aan het voorkomen van vele geel verkleurde plantjes een aanwijzing hebben omtrent de grootte van de aantasting door engerlingen en andere vijanden der gewassen, als emel- ten. Deze laatste kan men, zooa1"; bekend, bestrijden met behulp van Parijsch groen, door zemelen gemengd. B-r. Uit Leiden vertrokken. J. J. v.Amerongen, Arnhem, Pr. Hen- drikstr. 7 B. C. Batenburg, Engeland J. H. A. Beeke, Baarn, Nieuw Baarnstr. 43 L. Dijkemav. Berkel, Warmond, Dorpsstr. 73b H. Blikman,' Tilburg, le Veedwarsstr. 22 A. Borger en Fam., den Haag, Fagelstr. 22a H. H. A. Borger, den Haag, idem J. J. Bosse, Bloemen- daal, Duinweg 41 G. Brussee, den Haag, v. Goghstr. 13 J. A. v. Dorssen, Rijswijk, Koninginnelaan 7 Wed. J. R. Nadort Endert en Fam., Oegstgeest, Julianalaan 9 O. L. Fanggiday en Fam., N. O.-Indië J. M. Gerritsen, Oegstgeest Balistr. 14 J. H. Glas, Middelburg, Markt C 11 A. de Groot, Schagen, Landbouwstr. D 141 J. C. v. Hooidonk—Hoogervorst, den Haag, PP. v. Tr oost wij kstr. 209 J. v. Hooidonk, den Haag, idem A. M. Hulsbergen Hen- ning, Nijmegen, Mariënburg 67 G. v. Ittalie, Dordrecht, Hooikade 5 M. James, Rotterdam, Adr. Milderstr. 18 D. de Jong, den Haag, de Gheynstr. 15 J. P. v. d. Kam, den Haag, Sweelinckplein 1 D. J. Keiler, Amsterdam, Bilderdijkplein 4 II D. J. Chr. Koek, Rotterdam, Rem- brandtstr. 37b A. M. Kortekaas, Noord- wljkerhout, Havenstr. J. A. v. Leeuwen, Harmeien, Rijksstraatweg 117 M. Levy Davidsohn, Wassenaar, Lange Kerkdam 74 J. v. d. Mark, den Haag, Brugschestr. 39 M. Marold, Rotterdam, Berkelsche- laan 93 Mook Karto-Karto, N. O.-Indië P. Merkelijn, Oegstgeest, Regentesse- laan 12 A. A. Meijer, Menaldumadeel, Tramweg 6 M. Molenaar, Amsterdam, Tuinstr. 69 II achter D. Moltzer van Gulik, Bloemendaal, Grenslaan 9 G. J. Muuse, Utrecht, J. P. Coenstr. 13bis G. Nieuwenhuis, Hengelo, Enschedeschestr. 38 J. den Ouden, Rotterdam, Dordtsche- laan 107 P. J. Pont en Fam., den Haag, Rembrandtstr. 19 H. M. Chr. Poortman en fam., Oegstgeest, A. v. Buerenlaan 1 O. L. E. de Raadt en fam., N. O.-Indië A. M. A. Roberts, Beverwijk J. Rogge veen en fam., Leiderdorp, Dwarswetering- kade 4 S. Sanders, Coevorden, Benthei-. merstr. 29 B. G. Steenbergen, den Haag, Tamarindestr. 49 C. R. KosterStouten, Velsen IJmuiden O, Engelmundisweg 43 K. W. v. d. Straaten, Breda, Bredasche- weg 44 Chr. J. Veerman den Haag, Wilhelminastr. 11 B. AbspoelVerhoog, den Helder, Beukendijkstr. 51 A. v. Vliet, Hillegersberg? Electroweg 24 C. 0. Weekhout, Oegstgeest, Fred. Hendrik laan 2 E. Zijerveld, Sassenheim, Hoofd straat 10b. In Leiden gevestigd. Q. Akkerhuis, chauffeur, H. Rijndijk 3. A. Azier, kinderverzorgster, Utr. Jaag pad 20. M. Berends, verpleegster Rijns- burgerweg 10. M. Beijer, dienstbode, Haverstraat 70. J. Bokma, verpleegster, Oegstgeesterlaan 9. H. Bolhuis, 1.1. ver pleegster, Rijnsb. weg 10. A. L. 'Bon, Turfmarkt 4. J. C. Bouwman, verpleeg ster, Rijnsb. weg. 10. M. M. van Dijk, dienstbode, Groenesteeg 27. M. Gaaster- land, 1.1. verpleegster, Meezenstraat 2. L. v. Gerrevink, 1.1. verpleegster, Meezen straat 2. B. C. v. Gils, dienstbode, H. H. Rijndijk 106a. H. M. Groot, Cobet- straat 48. G. Harting, dienstbode, Morschweg 44. W. B. H. A. Heskes, Rijn en Schiekade 115. A. v. d. Hoek, ver pleegster H. Rijndijk 24. H. Hoekstra, 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10. D. Hoen, Middelweg -la. C. Jansen, dienstbode, Lijsterstraat 1. W. J. Kouw en fam., kellner, Pieterskerkchoorst. 5. A. P. v. d. Kraan, onderwijzer-, Schutterstr. 11a. H. Kroonberg, radiomonteur, Meidoornstr. 33. Lee Foo, kok, Lokhorststraat 21. 1. v. Leeuwen, Nic. Beetstraat 46a. M. J. Ligtvoet, dienstbode, Hoogewoerd 72. H. W. G. Maarse, winkelbediende, Pas teurstraat 18a. M. Maurits, dienstbode, Steenstraat 1. F. Merinsky, dienstbode, Hooigracht 38. H. G. ter Mors, Haar lemmerstraat 199. H. Mulder, zuster L. d. H., Lammermarkt 36. G. J. Scheen, hulp in de huish., Watersteeg 2a. J. J. Schokking, Rapenburg 4. H. W. Steen bergen, betonwerker, Zijlsingel 65. S. van urenhout, huishoudster, v. Assendelfthof 6. J. Wielhouwer en fam., kleermaker, Da Costrastraat 26. J. Zwiep en fam., loge menthouder, N. Beestenmarkt 19. u STOOMVAARTBER1CHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, (uitr.) pass. 26 Maart Gibraltar. POELAU LAUT (uitr.) arr. 27 Maart te Port Said. KON. NED. STOOMB. MIJ. AGAMEMNON, Puerto Barrios naar Am sterdam 27 Maart v.m. 6 uur 170 mijl Noord van Flores (Azoren). AURORA arr. 27 Maart van Oran te Bar celona. HEBE, Castellon naar Amsterdam, pass. 27 Maart voorm. 11.20 uur Lydd.è IRENE, Valencia naar Rotterdam, pass. 27 Maart Gibraltar. MARS arr. 27 Maart van Messina te Ca tania. RHEA vertr. 27 Maart van Oporto naar Vigo. STUYVESAITT vertr. 27 Maart van Am sterdam naar West-Indië. KON PAKETV. MIJ. TASMAN arr. 26 Maart van Batavia te Lorenzo Marques. OMBILIN arr. 25 Maart van Batavia te Port Louis. (Maur.). HOLLAND-AMERIKA-LIJN. STATENDAM (toeristenvaart), pass. 26 Maart Giibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. SARPEDON vertr. 27 Maart van Amster dam naar Glasgow. ULYSSES, Liverpool-Java vertr. 25 Mrt. van Penang. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH arr. 26 Maart van Barcelona te Londen. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. HollandAfrika-Lijn) HEEMSKERK (thuisr.) pass. 26 Maart Gibraltar. (Holland-Australië-Lijn). AAGTEKERK (thuisr.) vertr. 26 Maart van Sydney.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7