WAALS Voor de PAASGHDAGEN extra geëtaleerd: WOENSDAG 28 MAART 1934 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 NOUVEAUTE's IN HEERENMODES HOEDEN OVERHEMDEN DASSEN SOKKEN Mooie artikelen - Enorme keuze - Prijzen lager dan overal elders HAARLEMMERSTRAAT 130-138 LEIDEN December 1933 aan het VARA-hoofdbe- stuur, waarin hij als zijn meening geeft dat het niet-uitzenden van de rede van ir. Al- barde van een verkeerde mentaliteit ge tuigde; men had de fragmenten, waarte gen geen bezwaar was gemaakt, kunnen uitzenden, alsook de sfeer van de vergade ring. „De peroraties zoo lezen wij in dezen brief van het eerste en tweede ge deelte konden geheel worden uitgespro ken. Dit aan onze en andere luisteraars te onthouden alleen op grond van de veron derstelling dat het de Rococo (Radio Con trole-Commissie) wellicht onwelgevallig zou kunnen zijn, is de uiting van een men taliteit, die naar mijn meening de alge- heele vernietiging van het eigen socialis tisch karakter van onze VARA tengevolge moet hebben." Verder betoogt de heer Zwertbroek, dat men motieven heeft gezocht om hem er uit te smijten en critiseert dan enkele ver- eenigingstoestanden. En op dit punt leest men, dat geen der hoofdbestuurders ooit arbeid als medewerker voor niets heeft gedaan, dat personen in dienst der arbei dersbeweging voor eiken regel schrift in de krant en voor elke lezing, die zij voor den Omroep houden, betaald krijgen, enz. enz. De ontslagen secretaris legt don VA- RA-leden deze brochure" voor opdat zij kennis kunnen nemen van de feiten en voor hem, hetgeen het VARA-bestuur dan niet zal kunnen weigeren, een scheidsge recht zullen eischen, dat een onpartijdig onderzoek instelt. „Hbl." LOODGIETERSBEDRIJF. Dreigend conflict. Men meldt ons van de zijde van de sa menwerkende metaalbewerkersbonden, dat bij de stemming in de ledenvergaderingen, de door de patroonsbonden in het loodgie- tersbedrijf gestelde eischen inzake het lood gieterscontract zijn verworpen. Het con tract, dat 20 Maart j.l. afliep, is na overleg tusschen partijen tot 1 April verlengd. In verband met den uitslag van de ge houden stemming onder de loodgieters is nu door den Ned. R. Kath. Metaalbew. Bond, den Chr. Metaalbew. Bond in Ned. en den Alg. Ned. Betaalbew. Bond het vol gende schrijven aan de beide patroonsbon den gericht: „Wij berichten u hiermede, dat in de ge houden vergaderingen met onze leden, deze uw voorstellen inzake het contract in het loodgietersbedrijf hebben afgewezen. In dit verband is het ons niet mogelijk op de door u aangegeven basis te onderhan delen. Tot dit laatste zijn wij natuiirlijk wel bereid op den grondslag van het oude con tract. Wij merken verder op, dat invoering van de wijzigingen in de arbeidsvoorwaar den als door u gewenscht, onvermijdelijk tot moeilijkheden aanleiding zal geven. Gaarne zullen wij van u vernemen of u de besprekingen met onze besturen wilt voortzetten". strekken tot vervanging van tramlijnen, die reeds lang de oudste rechten hadden. 'In het Staatsblad is tevens opgenomen een briefwisseling, gevoerd tusschen den Raad van State, afdeeling Geschillen van bestuur en den minister van Waterstaat over het al dan niet opleggen van een ver- voerverbod aan de bussen der N.Z.H. in de binnenstad, daar waar deze in de buurt komen van de buslijnen der Brockway. De Raad van State was voor zulk een verbod, of wel inkorting der lijnen. De minister was er tegen. Blijkens de beslissing der Kroon is het vervoerverbod echter niet overgenomen. Wij herinneren er aan, dat nu binnen twee maanden de tramlijn III zal worden opgeheven, waardoor het tevens mogelijk wordt, op den verbindingsweg tusschen Haarlem en Overveen, de Julianalaan, de I rails weg te nemen, waarop het wachten was, om de begonnen wegverbetering te kunnen voortzetten. „Vooruit". LAND- EN TUINBOUW PRIJS VAN TAXE-MELK. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt be kend, dat voor de periode van 1 tot en met 7 April de prijs voor het taxegedeelte van consumptiemelk, gekocht op Regeerings- contract, voor de verschillende klassen melk is vastgesteld op 5 3/4, 6 en 6 1/2 ct. per liter en dat het bedrag der afdracht op andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 3 cent per liter. Tevens wordt bekend gemaakt, dat bo venbedoelde prijs voor de periode van 8 tot en met 14 April 1934 voor de verschil lende klassen melk is bepaald op: 4 3/4, 5 en 5 1/4 cent per liter, terwijl de afdracht op andere in consumptie gebrachte melk 2 1/2 cent per liter zal bedragen. STADSNIEUWS „GELUK VAN LOURDES" Sinds eenigen tijd wordt onze goede stad onveilig gemaakt door 'n bijgeloovig prul, dat bovenstaand opschrift heeft en dat vol gens z.g. sneeuwbal-systeem verspreid wordt. De Katholieken, die het ontvangen, doen het best, het in de kachel te werpen en er zich verder niets van aan te trekken, in ieder geval het zeker niet over te schrij ven en door te sturen, daar zij anders me de zouden werken tot het verbreiden van bijgeloovige nonsens. Om de uitgesproken bedreiging van het dwaze ding behoeft nie mand zich ongerust te maken! Jammer, dat het niet bekend is, in welk gekkenhuis de oorspronkelijke schrijfster, het „arme meisje", zich bevindt! Deken A. HOMULLE. BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Maart 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt Hoogste barometerst.: 767.4 te Abisko. Laagste barometerst.: 737.6 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 29 Maart: Meest matige Noord- Oostlijke tot Ooste lijke wind, licht tot half bewolkt, droog weer, aanvankelijk iets kouder. De depressie is IJsland reeds bijna ge passeerd, een deel bewoog zich echter naar de Golf van Biscaje, zoodat in verband met de verplaatsing van de hooge drukking naar Scandinavië, die daar nog snel toe neemt, voortduring van de Oostenwinden te wachten is. De vorst is in Scandinavië wel verminderd, maar zal in verband met sneeuwval in Zweden en Finland wel weer gaan toenemen. Op de Britsche Eilanden en in Duitschland kwam hier en daar lichte vorst voor, hier te lande heeft een aan wakkerende wind met dunne bewolking de vorst verhinderd. Op het vasteland bleef het over het algemeen droog. De Noordelij ke bovenwinden zullen de temperatuur overdag in werwil van zonneschij i nog vrij laag houden. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 8.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 6.56 uur tot Donderdagmorgen 5.14 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Donderdage 29 Maart v.m. 1.41 uur en nam. 1.58 uur. BINNENLAND DE HEER ZWERTBROEK CONTRA DE VARA. De afgetreden secretaris van de V.A.R.A., de heer Zwertbroek, heeft thans zijn bro chure tegen de V.A.R.A. bij Pacli's boek handel te Hilversum het licht doen zien. Zijn stelling blijkt te zijn, dat zoowel door het hoofdbestuur als door hem onafschei delijk aan het voorstel om af te treden was verbonden het beding, dat hem dan een andere functie zou worden gegeven. De Vereenigingsraad heeft het voorstel van het hoofdbestuur verworpen en den heer Zwertbroek zonder meer ontslagen, welk besluit van den Vereenigingsraad thans volgens den heer Zwertbroek de be- teekenis van een ongevraagd ontslag heeft. Door zijn drukke werk voor de VARA, zoo licht de afgetreden secretaris dit punt toe, was hij overwerkt en overspannen en een korte tijd rust zou hem weer de oude spankracht hebben teruggegeven. Vandaar dat hij bij zijn ontslagaanvrage bedoeld beding heeft gemaakt. „De Vereenigings raad van de V. A. R. A. zoo schrijft hij in zijn brochure is evenwel blijkbaar van meening, dat een béter geneesmiddel is, mij zonder vorm van proces te ont slaan, mij op straat te zetten zonder (na afloop van den in mijn rechtspositierege ling voorzienen termijn) middelen van be staan en zonder kans op een positie in het particuliere bedrijfsleven, gezien mijn po litieke antecedenten en gedragingen. Een uitgeknepen citroen, waar men, na hem te hebben weggeworpen, nog even onver schillig over heen loopt. „Dit is de ware beteekenis van het be sluit van den Vereenigingsraad van de V. A.R.A. om mij dc overeengekomen en aan mijn ontslagaanvrage als bestuurder ver bonden rustige functie niet te geven, daar men dit in strijd aohtte met het belang van de V.A.R.A." Daar hem zijn uiteenzetting in een inge zonden stuk door het „Volk" werd gewei gerd, en gelet op de wijze, waarop van VAR A-zij de de meening der leden over dit geval wordt-beinvloed, zoo zet de heer Zwertbroek uiteen, is hij wel genoodzaakt in brocnure-vorm zijn kameraden de waar heid onder oogen te brengen. En verder le zen we, dat dit ontslag een politieken on dergrond zou hebben, omdat de heer Zwertbroek met zijn medebestuurders ver schilde van inzicht omtrent den omroep- politieken koers. De heer Zwertbroek zou zich n.l. steeds hebben verzet tegen uit zendingen van twijfelachtig karakter, van partij-politieke uitzendingen is hij steeds tegenstander geweest. Hierop gaat de heer Zwertbroek dan weder uitvoerig in, onder aanhaling van een brief van hem d.d. 27 CENTRALE JEUGDRAAD In de onlangs gehouden vergadering van den Centralen Jeugdraad is allereerst een brief van rouwbeklag aan H.M. de Ko ningin, ter gelegenheid van het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder, vastgesteld. Vervolgens is uitvoerig van gedachten gewisseld over eenige jeugdorganisaties, in verband met het advies aan de Regeering omtrent de verdeeling van de opbrengst der geluktelegrammen. Tevens kwam de vraag ter sprake, of de Jeugdraad den crisisarbeid ten behoeve van de werklooze jeugd kan steunen. Dit onder werp zal in de volgende vergadering nader aan de orde worden gesteld. Voorts is besloten, om tot de voornaam ste jeugdorganisaties hier te lande een schrijven te richten, waarin eenige richt lijnen, welke de Jeugdraad bij zijn werk zaamheden denkt te volgen, worden uiteen gezet, mede ter bevordering van contact tusschen het Overheidsorgaan op het ge bied van de vrije jeugdvorming en die or ganisaties. Tenslotte kwam het instellen van vaar digheidsdiploma's voor jeugdige personen ter sprake, waarbij de wenschelijkheid van een gedachtenwisseling met het Algemeen College van Advies voor de lichamelijke opvoeding werd bepleit. Te Haarlem bussen in plaats van trams. Een thans verschenen Staatsblad beves tigt onze mededeelingen over de plannen tot vervanging van de tramlijnen der N.Z. H., behalve lijn 1, door autobussen. De Kroon heeft namelijk verworpen de 'beroepen, ingesteld door de Haarlemsche Brockwaybusmaatschappij tegen de beslis sing van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, waarbij aan de Noord-Zuid-Hol - landsche Tramwegmaatschappij* vergunning is verleend tot het exploiteeren van vier nieuwe buslijnen, en tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten, waarbij aan de Broek - waymaatschappij vergunning is geweigerd voor autobusdiensten tussohen Haarlem en Heemstede en Haarlem Overveen. Het be sluit is er op gebaseerd, dat de buslijnen SANEERING EN ONTEIGENING. Vermijding van procedure overwogen. Aan den Raad der Gemeente Leiden is het volgend adres gezonden: Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen: Het Bestuur van den Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken; dat het heeft kennis genomen van het voorstel van Burgemeester en Wethouders der Gemeente om met verschillende eige naren van perceelen, gelegen in het Sanee- ringsplan BouwelouwesteegParadijssteeg een onteigeningsprocedure aan te gaan; dat de door de Gemeente voor de percee len in kwestie aangeboden bedragen over het algemeen door belanghebbenden te laag worden geacht en deze dus niet op het aanbod van de Gemeente kunnen ingaan; dat het echter noch in het belang der eigenaren, noch in dat der Gemeente is, vooral in de tegenwoordige omstandigheden om procedures te gaan voeren; dat deze te vermijden zijn door overeen te komen, dat partijen genoegen zullen nemen met een prijs, bepaald door drie des- kundigen, zonder voordracht door den heer Kantonrechter te Leiden benoemd; dat indien deze weg gevolgd wordt kosten zullen worden vermeden; Redenen waarom Requestrant zich tot Üwen Raad wendt met beleefd verzoek mede te willen werken, dat de onderhavige kwestie wordt opgelost op een wijze als hierboven is aangegeven. 't Welk amende enz. Voor het Bestuur voornoemd w.g. J. Zitman, Voorzitter, w.g. P. T. de Jong, Secretaris. Leiden, 26 Maart 1934. Nog meer op zijn kerfstok. De 28-jarige J. K., die aangehouden was wegens diefstal van oud-Russisch koper, blijkt zich ook schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van boeken ter waarde van 50.postzegelalbums ter waarde van 400.en steungelden ten nadeele van Maatschappelijk Hulpbetoon. SINT AUGUSTINUSVEREENIGING. Op 3en Paaschdag, Dinsdag a.s., houdt de Dioc. Vereeniging van R. K. Bijzondere Onderwijzers(essen) haar 42ste algemeene vergadering in den Foyer der Stadsgehoor zaal. De dag wordt begonnen met een H. Mis te 9.30 uur in de St. jjodewijkskerk. Na de H. Mis vangt de algemeene ver gadering aan. Behalve de gebruikelijke agendapunten, als verkiezingen, jaarver slagen, voorstellen en., staat o.m. op de agenda als studiepunt: „De liturgische zang op de lagere school". Dit punt zal worden ingeleid door den heer A. Brugman. De commissie, welke dit onderwerp tot studie had gekregen, is daarbij tot de volgende conclusie gekomen. 1. Onder „liturgische zang" wordt hie; "^rstaan: de gezangen die voor de kerke lijke pleohtighedon zijn bestemd en als zoo danig zijn aangegeven of goedgekeurd. 2. Het onderwijs van deze zang op de school is door de Paus voorgeschreven in de Apostolische Constitutie over de Liturgi sche Zang van 1928. Dit is een punt, waarin de Katholieke school zichzelf kan zijn en behoort te zijn. 3. Voor het beoefenen van de Liturgi sche zang aoht de Commissie noodig, dat de kinderen goed leeren zingen, dus aller eerst met 'n echte zangstem en zuiver van toon en intervallen. Vervolgens zóó, dat het eigen liturgisch muzikaal karakter van het Gregoriaansoh tot z'n recht komt. Zij moeten zelfstandig zingen van de Gre- goriaansche notatie, met bewuste inachtne ming van het Gregoriaansche rythme. Daarvoor moet als noodzakelijke leerstof beschouwd worden: stem vorming; ontwikkeling van het rythmegevoel; oefening van het muzikaal gehoor; toontreffen door middel van notatie (ook notenbalk) muzikale uiting. Dit alles liefst te beginnen in de laagste klassen. Na voldoende voorbereiding kan met het Gregoriaansoh worden begonnen. 4. Indien mogelijk wordt dit onderwijs door de eigen klasse-onderwijzer gegeven. Krachtig wordt de onderwijzers aanbevolen zich van dit onderdeel van het zangonder wijs op de hoogte te stellen. 5. De commissie aoht het noodzakelijk, dat aan iedere school 'n bepaalde methode voor Gregoriaansche zang wordt gevolgd. (De op het oogenblik bekende methoden zijn die van Jansen en Ward). 6. Het is wenschelijk, dat als voordracht- wijze van het Gregoriaansch die van So- lemnes gekozen worde, welke voor de Ne- derlandsohe Kerkprovincie door de Ned. St. Gregorirus-Vereeniging is aanvaard. Als leermiddelen kunnen worden aan bevolen: Het volkslofboek (Geert-Groote-Genoot- schap no. 358); Kyriale (Desclée); Foliant-Kyr iale Missa pro defunctis (Desclée); Liturgische volkszang in de Hoogmis (uit gave van de Ned. St. Gregorius-Vereeniging, prijs 5 cent) enz. 3. Wat betreft het Latijn, zal de lagere school zich moeten beperken tot verklaring van de tekst en de juiste aanspraak. Ver scheidene van genoemde leermiddelen zijn van Hollandsohe vertaling voorzien. Deze laatste verdienen de voorkeur. 9. Als ideaal beschouwt de Commissie, de kinderen der lagere school zoover te brengen, dat zij in staat zijn bij de kerke lijke diensten, voor het volk bestemd, onder bevoegde leiding goed en zelfstandig te zingen. Bij geregeld, zooveel mogelijk dage lij ksch zangonderwijs en wel van het eer ste leerjaar af, zullen waarschijnlijk reeds de leerlingen van het vierde leerjaar 'n een voudige „Mis" (vaste gezangen en antwoor den der H. Mis) kunnen meezingen; even eens enkele Lofgezangen). In de volgende leerjaren zal het reper toire geleidelijk uitgebreid worden. De volkszang moet hoofdzaak blijven. 10. Het ideaal zal bereikt kunnen wor den, wanneer per dag ongeveer twintig mi nuten aan het zangonderwijs wordt besteed, waarvan in de hoogere klassen ongeveer de helft aan het Gregoriaansch. Mocht evenwel minder tijd beschikbaar zijn, dan meent de Commissie dat met vier maal twintig minuten per week nog be vredigende resultaten zijn te bereiken. Slotopmerkingen: A. Het zal wenschelijk zijn, dat in over leg met de plaatselijke geestelijkheid het geleerde wordt toegepast (bijv. bij eerste of plechtige H. Communie; Mis van den H. Geest aan het begin van het schooljaar; in de schoolmis of kindermis op Zondag; in de H. Mis op Paasch-Zaterdag enz. enz.). B. De Commissie is van oordeel, dat de opleiding aan de kweekschool er veel toe zal kunnen bijdragen, om de Liturgische zang op de school te bevorderen. R. K. Handelsreizigersvereeniging. De afd. Leiden der R. K. Handelsreizi gersvereeniging hield een algemeene leden vergadering. Te ongeveer 9 uur opende de voorzitter de vergadering met den Chr. groet en heet te allen hartelijk welkom. De notulen wer den onveranderd goedgekeurd, de ingeko men stukken voor kennisgeving aangeno men. De heer G. Kluytmans komt hierna ter vergadering en wordt hartelijk welkom geheeten, waarna hij zijn aangekondigde lezing over de omzetbelasting, aanvangt. Spr. begint met de uiteenzetting van het wezen der O.Z.B. en wat en wie er onder vallen. Vervolgens :wie is fabrikant en wat is onroerend goed, zooals het door de wet verstaan wordt. Op zeer duidelijke wijze gaf spr. een verklaring der wet wat be treft de ontheffingen tot betrekking van grondstoffen. Alsook de wijze van inning der belasting zoowel met zegels als per aan- slag. De diverse regelingen welke de mi- Gemeentelijke Aankondigingen. BUREAUX GEMEENTE-SECRETARIE EN GEMEENTE-ONTVANGER B. en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat de Bureaux der Ge meente-Secretarie en van den Gemeente- Ontvanger op Goeden Vrijdag 30 Maart a.s. zullen zijn gesloten. STEDELIJK MUSEUM B. en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat het Stedelijk Museum .,De Lakenhal" op Goeden Vrijdag 30 Maart a.s. zal zijn gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 Maart 1934. STEDELIJKE FABRIEKEN. De kantoren der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electricteit Langegracht 70 en de Toonwinkel Hooigracht 14, zullen op 30 Maart a.s. (Goede Vrijdag) den gehee- len dag gesloten zijn, terwijl op dien dag ook geen aflevering van cokes zal plaats hebben. Voor klachten inzake de gas- of electri- citeitslevering kan men zich wenden tot den portier in het Administratiegebouw Langegracht 70 (Tel. 1220). De Directie der Stedelijk® Fabrieken van Gas en Electriciteit Leiden, 28 Maart 1934. DRANKWET B. en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat de Afd. Leiden van den Alg. Ned. Geheelonthoudersbond, een ver zoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof B voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik in het perceel Nieuwstraat no. 7, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 Maart 1934. HINDERWET B. en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. de N.V. Hollandsche Con structie werkplaatsen en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een constructiewerk plaats op het perceel Zoeterwoudsche weg, Kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie O No. 1316 (ged.); b. de firma Gebrs. van Ulden en rechtverkrijgenden, tot het uit breiden van de im-ichting voor het bewa ren van benzine in het perceel Hooge Rijn dijk no. 90, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie M no. 3463. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, 32e Alg. Verg. der Dioc. Ver. Sint Augustinus, Foyer, Stadsgehoor zaal, 10.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Maart tot en met Zondag 1 April (lsten Paaschdag) a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523, Maaadag 2 April (2den Paasch dag) neemt waar apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. nister getroffen had voor verschillende groepen in overleg met de betreffende or ganisatie en het waarom, kwamen in deze lezing zeer duidelijk tot hun recht. Ten slotte werd de convocatie, waarop een 20-tal advertenties voorkomen, als handleiding voor een resumé van het ge sprokene ter hand genomen. Van den eer sten tot den laatsten adverteerder werd door spr. de zaak bezien in verband met de O.Z.B. Dit werkelijk in alle opzichten zeer duidelijk en practisoh resumé was niet alleen voor de leden, maar zeer zeker voor de adverteerders een in alle op zichten tot hun recht komende reclame. De voorzitter was zeer zeker de tolk van allen in zijn dankwoord aan den spreker. Daarna werd gepauzeerd. Vervolgens was er gelegenheid tot het stellen van vra gen, waarvan door bijna alle leden werd gebruik gemaakt. De installatie van 't aanwezige nieuwe lid werd door den Eerw. Adv. op de hem eigene wijze verricht. Wegens het late uur wordt het volgende agendapunt aangehouden tot de volgende vergadering. Een tiental boekjees met een aantal loten ten bate van het V.O.F., uitgegeven door de Afd. Amsterdam, worden aan de leden ver strekt, waarna de voorzitter deze leerzame vergadering sloot. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 5617. P. Nederlof v.h. D. Nederlof en Zonen, Leiden, Janvossen- steeg 3537 en 39, winkelier en grossier in galanterieën en aanverw. artikelen. Vest. fil.: Leiden, Haarlemmerstraat 113, d.d. 22 Maart 1934. Bijv. uitgeoef. bedr.: handel in rijwielen en onderdeelen. N. I n s c h r ij v i n g: 6370. Chemische fabriek van Simplesite-Producten. (B. P.) Leiden, Lammeschansweg 10. Venn.: J. J. Strotmann, Leiden (H.V.) en J. A. M. Kleine, Leiden (H.V.). Gevolm.: P. M. A. V. StrotmannRohde, Leiden en M. C. KleineRosdorff, Leiden. In het Trianontheater zal vanaf morgen avond een speciale opname worden ver toond van de plechtige begrafenis van de Koningin-Moeder.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2