WOENSDAG 28 MAART 1934 uïl LEIUSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 GEMENGDE BERICHTEN SMOKKELAUTO TEGEN DE BOOMEN GEREDEN. Kommiezen schoten de banden stuk. Gisternacht kwam een auto met een vaart van circa 120 K.M. uit België rich ting Baarle-Nassau grens. Reeds in de ver te gaven de kommiezen het stopsignaal, doch daaraan werd geen gevolg gegeven. Bij het passeeren schoten de kommiezen de banden stuk, de bestuurder Jansen, uit Tilburg, verloor het stuur; de wagen reed een boom uit den grond, terwijl de wa gen tegen den tweeden boom werd stukge slagen. J. en een inzittende, een koopman uit Amsterdam,kwamen er met lichte ver wondingen af. De auto, met eenige honder den kilo's frauduleus ingevoerde boter, werdin beslag genomen. „Tel." LASCHTOESTEL UITEEN GESPRONGEN Gisterochtend is in de Atjehstraat te ■Rotterdam op de terreinen van de electri- sche scheepssmederij Voogdt en Anker smit een laschapparaat uit elkaar gespron gen. De arbeider, die het toestel gebruikte is aan hoofd en handen gewond. Een aan tal ruiten van de smederij is door weg springende deelen verbrijzeld. De gewonde is naar het ziekenhuis vervoerd. LEVENSGEVAARLIJKE HEKKEN. Op verschillende plaatsen in Santpoort vindt men nog die gevaarlijke puntenhek- ken, vlak langs den rijweg. Maandagmiddag heeft zoo'n hek weer een vrij ernstig ongeluk veroorzaakt. Op den Duin- en Kruidbergweg sloeg een paard voor een boerenwagen op hol, doordat het dier schrok van ee: auto, die met groote snelheid passeerde. Na ongeveer 150 Meter botste de wagen tegen het hek van Duin en Kruidberg. De twee jongelieden die op den wagen geze ten waren, werden er af geslingerd, waar bij de 20-jarige W. zoo ongelukkig op de punten van het hek terecht kwam, dat de toegeschoten omstanders hem er af moesten tillen. Een geneesheer die passeerde, ver leende eerste hulp en adviseerde overbren ging naar het ziekenhuis. BLOK WONINGEN IN BRAND. Kinderen nog bijtijds gered. Gisteravond te ongeveer zeven uur brak brand uit in een blok woningen, gelegen aan de Dijksche straat, toebehoorende aan den heer Vos, te Helmond. De woning van den heer Marktgraaf brandde vrijwel ge heel uit, terwijl de woning van het gezin Van Lieshout gedeeltelijk vernield werd. De inboedels konden voor een gedeelte in veiligheid gesteld worden. De naastgelegen huizen van de gezinnen Wiegers en Mal- fliet moesten ontruimd worden, doch be kwamen geen schade, daar de Helmond- sche brandweer den brand spoedig wist te beperken. De kinderen van de familie Van Lieshout lagen slapend te bed, terwijl de ouders niet thuis waren. Buren wisten hen bijtijtds te redden. Verzekering dekt de schade. BRAND TE AMSTERDAM. In een lampekappenmagazijn en in een meubelmakerswerkplaats. Door oververhitting van lijnolie in een kookstel ontstond gistermiddag brand in de Lumeystraat 16 te Amsterdam, waar gevestigd is het lampekappenmagazijn „Rustica", eigenaar de heer Dijkstra. In het lampekappehmagazijn vond het vuur gretig voedsel zoodat bij de komst van de brandweer, de werkplaats, de kelder en het gelijkstraatsohe gedeelte in lichter laaie stond. Met 3 stralen, waarvan twee op de motorspuit en 1 op de brandkraan werd het vuur gebluscht. De werkplaats en het gelijkstraatsche gedeelte brandden vrijwel uit. Daarna werd de hulp van de brandweer ingeroepen in de N. Kerkstraat 68 waar in een meubelmakerswerkplaats brand was ontstaan door het achteloos wegwerpen van een sigaret. Door tijdig ingrijpen van de brandweer werd uitbreiding van den brand voorkomen. Een groot gedeelte van de aanwezige meubelen werd door het vuur vernield. ADVOCAAT IN ARREST GESTELD. Verdacht van verduistering als curator in een faillissement. Naar de „TeL" verneemt, is op last van de justitie een Amsterdamsch advocaat, mr. D., gearresteerd, verdacht van ver duistering als curator in een faillissement. Mr. D., die nadien zelf is gefailleerd, heeft zich geruimen tijd geleden naar Zuid Frankrijk begeven, om zich te wijden aan de bloembollenteelt aldaar. Inmiddels acht te de jusitie zijn aanhouding gewenscht, weshalve zijn uitlevering verzocht werd. Na te Aix en Provence veertig dagen in het instructiegebouw van het gerechtshof te de justitie zijn aanhouding gewenscht, enkele dagen geleden naar Amsterdam op transport gesteld, waar hij in voorloopige bewaring is opgesloten. Vermoedelijk zal mr. D. in Mei terecht staan. Hij zal worden verdedigd door mr. J. Hartog de Vries. INBREKERSBENDE TE ZAANDAM GEPAKT. Acht personen in arrest. De Zaandamsche politie is er in geslaagd een inbrekersbende te ontmaskeren, die den laatsten tijd de Zaanstreek terrori seerde. Zij arresteerde een achttal perso nen, t.w. D. de K., A. E., J. H., D. E., A. M,, P. B., P. v. d. R. en J. van Y., allen behoo- rende tot de communistische partij, die bekenden schuldig te zyn aan een zestal diefstallen met braak en het ontvreemden van schapen uit de weide en kippen en eenden van erven Vijf hunner zijn over gebracht naar Haarlem, terwijl de overige drie heden zullen volgen. Tegen enkele personen bestaat nog ernstige verdenking, zoodat verdere arrestaties nog verwacht kunnen worden. Uit de bekentenissen der acht gearres teerden is komen vast te staan, dat zij de bet zijn aan de volgende serie diefstallen en in braken: in de vleeschwarenfabriek De Unie te Koog a.d. Zaan, bij den melk- slijter J. aan de Archangelstraat, bij den slager Holtkamp aan het Pantepad en bij den slager Post aan de Westzijde, diefstal van schapen uit een weide in het West- zyderveld, diefstal van ganzen van een boerenerf aan het Blauwe pad. Voorts is bij opgravingen in enkele tui nen aan de Prinsenstraat een gedeelte van een gestolèn varken, dat reeds in staat van ontbinding verkeerde, te voorschijn geko men, zoomede een groote partij kippen en ganzenveeren, zoodat wel vaststaat, dat de bende uit menig kippenhok de kippen heeft meegenomen. Onder leiding van commissaris van der Laan werden bij de verdachten huiszoekin gen verricht, doch er werden geen gesto len goederen ontdekt. Wel vonden de po litiemannen een wapenstok met lood ge vuld, waaruit valt op te maken, dat zij er gewapend op uit trokken. „Tel". GEVAARLIJKE SOUVENIRS! Een granaat uit den wereldoorlog jaren lang op zijn bureau bewaard. Toen in 1918 de wereldoorlog ten einde was, wilden velen een herinnering aan de bange jaren van 1914 tot 1918 hebben. Het waren vooral de bewoners der grensstre ken, die voor een luttel bedrag in Duitsch- land of België zulk een souvenir kochten. Deze bestonden in den regel uit een helm, een mitrailleur- of een anderen kogel. Ook wel kocht men een onschuldig uitziende granaat. Deze werd dan in een veilig hoekje van een bureau of een kast opge borgen. Vaak besefte men ternauwernood wat voor gevaarlijke dingen men eigenlijk in huis had, hetgeen Maandag weer eens duidelijk aan het licht kwam, vertelt de „Tel." Een inwoner van Enschede bewaarde ook in zijn privé-kantoor een granaat, afkom stig uit Duitschland. Ondanks herhaald aandringen van zijn familieleden om dat nare ding toch weg te gooien, wilde hij er geen afstand van tdoen. Kort geleden stierf hij, en zijn erfgena men verzochten de politie de granaat te komen weghalen. De inspecteur bracht het oorlogsinstrumént 's avonds onder zijn arm naar het bureau en daar werd het in een cel op houtwol met een doek er over neer gelegd. De toegang tot deze cel werd ieder een ten strengte verboden. Ingevolge de wettelijke voorschriften stelde de Ensche- desche politie Hamburg telefonisch met het geval in kennis. Van daar zond men terstond een ter zake kundig persoon en men constateerde, dat de granaat een z.g. „brisant-granaat" was, de gevaarlijkste, die er bestaat. Voorzichtig reed men in een auto tot ver buiten de stad. Bij een groote open heide vlakte in Lonneker werd stilgehouden en daar begroef men de granaat een halven meter diep in den grond. Een lont werd aangestoken en men maakte dat men op een veiligen afstand kwam. Precies vier minuten duurde het alvorens de lont was doorgebrand. Toen ontplofte de granaat met een snerpend gefluit. Meters ver in het rond werden gloeiende scherven, brokken ijzer en lood geslingerd, groote aardkluiten met zich meenemend. Een trechter van eenige meters diameter had de granaat in den heidegrond geslagen. Het duurde ruim tien minuten alvorens men de nog steeds gloeiende overblijfselen van den grond kon aanpakken. Wanneer de heer X. geweten had welk een duivelsche machine hij in zijn kantoor bewaarde, zou -hij misschien wel aan den drang zijner familieleden gehoor hebben gegeven! De politie van deze plaats verzoekt daar om eens met nadruk er op te wijzen, welke groote gevaren aan het bewaren van der gelijke souvenirs zijn verbonden. Niet al leen, dat het bezitten van dergelijke voor werpen verboden is, maar de bezitters brengen hun geheele omgeving er mede in gevaar. REGEERINGSVLEESCH GESTOLEN. Leider der slachtingen gearresteerd. Reeds eenigen tijd kwam het bij de N.V. Conservenfabriek Geist en Zn. te Diepen veen voor, dat vleesch werd vermist. In deze fabriek wordt uitsluitend re- geeringsvee geslacht en verwerkt, bericht „Vooruit". Dezer dagen werd de leider der slach tingen dezer fabriek, zekere H., aangehou den door een rijks- en een gemeenteveld wachter, die hem per fiets passeerden. Bij controle en onderzoek bleek, dat de aan gehoudene in een fietstasch eenige stuk ken vleesch had meegenomen. Bij nader ingesteld onderzoek werd te gen H. proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal. DE TRAM BLEEF DOORRIJDEN. Bestuurder was op zijn post in elkaar gezakt. Gisteravond laat heeft zich op een der wagens van lijn 5 der H. T. M. te Den Haag een incident voorgedaan, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben, doch dat, dank zij de attentie en de tegenwoor digheid van geest van een der passagiers, nog zonder ongelukken is gebleven. Een remisetram van lijn 5 reed in de richting van haar eindpunt, aan den Pioen- weg. Bij het Regentesseplein wilde een passagier uitstappen. De conducteur belde af, doch de tram reed met onverminderde snelheid de halte voorbij. Conducteur en passagiers vatten het blijkbaar nogal ge moedelijk op en mompelden wat, rekenen de op de volgende halte, namelijk op die aan de Beeklaan. Weer belde de conduc teur af, doch de wagen stopte nietNog bleven conducteur en passagiers gelaten onder het geval, doch inmiddels naderde de tram een derde halte, namelijk die bij de kruising WeimarstraatValkenbosch- laan. Groot was de verbazing van conduc teur en passagiers, toen. de tram ook by deze halte niet stopte, doch deze nog met onverminderde snelheid voorbijreed. Op dat oogenblik zoo wordt aan „Voor uit" door een ooggetuige medegedeeld werd het een der passagiers van het ach- terbalcon, den heer A. Hoeksema, te machtig. Deze snelde door den wagen heen naar het voorbalcon, trok de deuren open enzag tot zijn ontsteltenis dat de be stuurder op zij was gevallen en met zijn hoofd uit den wagen hing. De heer H. had de tegenwoordigheid van geest om onmiddellijk in te grijpen. Hij zette den stroom af en draaide de handrem vast. De wagen reed nog een einde door tot voor den winkel van de firma Hus op den hoek van de Valkenboschlaan en de Weimar straat. De bestuurder werd opgenomen en op een der banken in den wagen gelegd, in afwachting van den geneeskundigen dienst die onmiddellijk gewaarschuwd werd. De G. G. D. heeft den bestuurder, zekeren 't H. uit de Prof. Kaiserstraat, die onwel was geworden en in elkaar was gezakt, meegenomen en naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht, waar hij ter ob servatie is opgenomen. Dit ongeval verwekte onder de passa giers uit den aard der zaak nogal eenige opschudding. SPORT VOETBAL „LEIDEN" JUBILEERT! Dat het de „Rood-Zwarten" op 15 April a^„ ter gelegenheid van haar 12%-jarig bestaan, niet aan belangstelling zal ont breken, daar wijzen reeds verschillende sympathie-betuigingen op. Voor de Lustrum-Commissie is het daar om een aangename taak te mogen werken aan de voorbereidingen van het herden- kingswaardig feit. Van alle zijden ontving zij volle medewerking. De I. V. C. B., D .H. V. B. en het District „Leiden", allen waren bereid datgene te doen voor "de Lustrum-viering van R. K. Sportvereeniging „Leiden", dat haar ten goede zal komen. Door dit daadwerkelijk medeleven is de koperen Jubilaresse ten zeerste gebaat, zoo dat de propagandistische waard van die steun zeker niet zal nalaten vruchten af te werpen voor de R. K. S. V. „Leiden" alleen, doch ook voor de R. K. Sport in algemee- nen zin. De R. K. Sportcentrale voor Leiden, hoe wel aanvankelijk iets terughoudend, gezien de kosten aan zoo'n herdenking verbonden, blijft evenmin achterwege. Ook zij wordt thans enthousiast! Ook zij ziet het groote nut van meer propaganda volkomen in, daarom haar medewerking, waarvoor de Lustrum-Commissie vanaf deze plaats har telijk dank brengt. Daarbij komt nog de spontane medewer king van Zustervereenigingen, uitkomende in den I. V. C. B. en D. H. V. B., welke aan den eersten oproep gehoor gaven. Daardoor komt er leven in de R. K. Sportbeweging te Leiden, daardoor wordt de aandacht van voor sport voelende Ka tholieken gevraagd, daardoor zuUen velen de jubileer en de vereeniging „Leiden" de belangstelling geven die zij verdiend! Begin volgende week zal er een keurig verzorgde Feestgids verschijnen, bevattende het programma van de kerkelijke feestvie ring, de wedstrijden en de feestavond op 15 April a.s. te houden. De volgende vier Zondagen zijn mede bezet door nederlaagwedstrijden voor de beide eerste elftallen van de jubileerende vereeniging „Leiden", tegen tegenstanders welke ons waarborgen geven dat op het R. K. Sportpar1: „Haagweg" spannende wedstrijden te aanschouwen zullen zijn. Daarvoor wordt natuurlijk een groote belangstelling verwacht, want de wedstrij den zijn dit ten volle waard. Bovendien mogen wij toch zeker vertrou wen dat alle R. K. Sporters in Leiden de R. K. Sport een warm hart toedragen. Zij ook hebben een principe dat uitgedragen moet worden! De Lustrum-Commissie stelt U daartoe in de gelegenheid. Zij rekent op U! Immers wij vormen een groote eenheid, wij wijzen daar steeds op en anderen doen het eveneens. Laten wij dan dóén wat wij zeggen. Alle Katholieken één, dus ook in de Sport! DeLustrum-Commissie. DE WEDSTRIJD LEIDEN—ONZE GEZELLEN. Naar wij vernemen zal de van groot be lang zijnde wedstrijd voor de bovenste plaats op 2den Paaschdag worden ge speeld. Voor d:-e wedstrijd bestaat groote be langstelling omdat de uitslag daarvan zal uitmaken wie er kampioen wordt van deze afdeeling: Onze Gezellen of Teylingen. Bij gelijk spel is zelfs een besk,sings wedstrijd tusschen genoemde kampioens-pretenden- ten noodzakelijk. Op het R. K. Sportpark „Haagweg" kan het dus 2den Paaschdag spannen! NEDERLAND—BELGIE VETERANEN. De elftallen voor den jaarlijkschen Vete- ranenwedstrijd HollandBelgië, welke op Goeden Vrij da j 30 Maart a.s. te Rotterdam op het Sparta-terrein gespeeld zal worden zijn als volgt samengesteld: Nederland: Doel: J. de Boer (Ajax). Achter: J. do Bruin (HDVS) en v. Dijke (Feijenoord) Midden: Krom (RCH), Grijseels (VUC) en Van der Wildt (VUC). Voor: Elfrink (Robur), Kluin (AGOW), Dr. Thomee (Concordia), Formenoy (Spar ta), en Jan de Natris (Ajax). België: Doel: Raemdonck. Achter: Ruyssevelt en Janssen* Middesn: Van Averbeeke, A Fierens en Pelsmaeker. Vóór: Hendrickx, Mertens, Larnoe, Ivan Thys en Pierre Braine. Deze voetbalwedstrijd wordt ten bate van de uitzending van Nederlandsche deelne mers aan de Olympische Spelen in 1936 te Berlijn gespeeld. Sportvereen. N. Z. H. Tram Boys. Zondag speelt een Ned. Tramboys elf tal bestaande uit spelers van de Tram- en Spoorweg-comp. Rotterdam, Amsterdam, Den Haag, Leiden en Haarlem een wed strijd tegen V. I. O. S. (2e klasse K. N. V. 3.) Den Haag, op het V. I. O. S.-terrein aan de Moereweg. Aanvang 2 uur. Van N. Z. Tram Boys van Leiden ko men enkele spelers in dit elftal uit. WATERSPORT DE HISWA-WATERSPORT- TENTOONSTELLING Visschen op het droge Een van de groote vraagstukken, die de commissie der Hiswa-watersport-tentoon- stelling, die van 615 April in de R.A.I. gehouden wordt, onder het oog heeft te zien, is de vraag, hoe in de 3 daarvoor beschikbare dagen de 27 complete mo tor- en zeiljachten hun plaats in de ten toonstellingszaal moeten vinden. Een boot is nu eenmaal een apparaat, dat in het water thuis behoort en daar in zijn element een handzaam en gemakkelijk be stuurbaar wezen is. Buiten het water is een boot een onhan delbaar, onbewegelijk stuk staal of hout, dat weliswaar niet tegenspartelt, maar toch wel erg moeilijk hanteerbaar is. Hoe krijgen we die booten binnen? Dat is een punt van groote studie geweest en men kan veilig zeggen, dat dit den heer Fred. Kemper, die het vischje aan de lijn had, heel wat hoofdbreken heeft gekost, eer hij wist, hoe hij de 27 beestjes binnen kon krijgen. Hij zal hierin echter met be hulp van zijn collega-bootbouwers goed slagen. In de 3 dagen vóór de tentoonstelling neemt n.l. in het Amstelkanaal tusschen de brug voor de Ferd. Bolstraat en de Ruys- daelkade een 10-tons bok stelling. Onder de groote pooten van den bok komen ach tereenvolgens de verschillende jachten, die in het Amstelkanaal gemeerd liggen en door den bok als speelgoed uit het water worden gelicht en weer neergezet worden op een sterken, lagen wagen, dien de His- wa speciaal voor dit doel liet vervaardi gen. Op dezen soliden wagen wordt de boot goed vastgemaakt en dan gaat het voetje voor voetje naar de expositie ruimte, waar elke boot op zijn bestemde plaats komt, zij het ten koste van menig z weetdruppelt j e. Wanneer men bedenkt; dat er onder de te exposeeren booten knapen zijn van 10 a 11 meter lengte, die ongeveer 6000 K.G. wegen, en als men overweegt, dat een zeiljacht met z'n kiel al een bijzonder on handzame gast is op het droge, dan zal men gaarne gelooven, dat het Hiswa-bestuur blij zal zijn, wanneer alle gasten goed en wel op hun plaatsen staan. VAN ROMMELZAK prachtige schotel met walvischmoten, op gemaakt met veel saus en prachtige groei, ne slingers en bloemen. De schaal was wel twee meter lang. Wat had Kokkie hier een pret om. Hobbeltje mocht aan tafel mee- eten en zat netjes tusschen den kapitein en Jan. WINTERSPORT NIEUW WERELDRECORD SKISPRINGEN. Te Ratege-Planica, een klein, in de na bijheid van Leibach, dicht bij de Italiaan- sche grens gelegen, Zuid-Slavisch winter sportplaatsje, dat een der grootste spring- schansen van Europa bezit, zijn internatio nale skiwedstrijden gehouden, welke pres taties te zien hebben gegeven, tot dusver niet gekend. Aan de wedstrijden werd deelgenomen door de beste Noorsche skiloop§rs, o. w. de gebroeders Birger en Sigmund Ruud. Rendmund Soerensen bracht het schans- record op 80 meter, nadat Sigmund Rudd een sprong van 78 meter had gemaakt. Win naar werd echter Birger Ruud, wiens eerste sprong 63.5 meter bedroeg, maar daarna een recordsprong maakte van 86.5 meter. Na afloop van den officieelen wedstrijd gingen bijna alle deelnemers opnieuw op recordjacht. Buiten mededinging maakte Sigmund Ruud een sprong van meer dan 90 meter. De Noorsche „springkoning" kwam onder daverend gejuich van de toe schouwers, wier aan aantal ongeveer vier duizend bedroeg, zeker wel bij 92 meter neer. Sigmund Ruud ondernam daarop een nieuwe poging, doch kwam daarby te vallen zonder zich echter te verwonde-. De Oos tenrijker Gregor Höll noteerde een sprong van 89.5 meter. BILJARTEN WAAROM ROBIJNS NIET DEELNEEMT AAN HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Het heeft in biljartkringen wel eenige verwondering gewekt, dat de titelhouder H. J. Robijns niet is ingeschreven voor de wedstrijden om het wereldkampioenschap driebanden, welke wedstrijden begin April te Barcelona zullen worden gehouden en waaraan, zooals men heeft vernomen, in zijn plaats de Rotterdammer Sengers deel neemt. De verklaring van dit ontbreken is, dat de heer Robijns na afloop der wedstrijden in het vorig jaar toen deze, zooals men weet, in Egypte werden gehouden prin- cipieele moeilijkheden heeft gehad met het bestuur van den Nederlandschen Biljart Bond over een gedeeltelijke vergoeding van de door hem gemaakte kosten. Robijns, die nu bijna een kwart eeuw lang reeds de Ne derlandsche kleuren en vaak met groot succes heeft verdedigd; en die zeker als een van de zuiverste amateurs in de bil- jartsport moet worden beschouwd, heeft zich deze moeilijkheden als persoonlijk zeer onaangenaam aangetrokken. Tegenover de groote en nooit genoeg te waardeeren offers, welke Robijns zich ai- tijd getroost heeft in het belang van de Ne- derlandsche biljartsport, waarbij deze spe ler zich steeds op een eng voor dezen tijd haast te eng amateuristisch standpunt heeft geplaatst, heeft het bestuur van den Nederlandschen Biljartbond verleden jaar een bepaald kleine houding aangenomen en den wereldkampioen Robijns een door hem uiterst bescheiden berekende kostenopgave van Amsterdam naar Venetië v.v. de an dere kosten werden door Egypte gedragen geweigerd in haar geheel te voldoen. De heer Robijns meent aanspraak te mo gen maken op een andere behandeling. En, waar herhaling van een dergelijk incident te vreezen zou zijn, zoolang van de het vorig jaar in dezen optredende bestuurs leden er nog één zitting heeft gelijk het geval is acht deze biljartspeler het be ter, dan maar niet naar Barcelona te gaan. DAMMEN LeidenLisse Gisteravond werd in den theetuin Hor- tuszicht, de tweede wedstrijd tusschen D. C.L. en P.D.L.V. uit Lisse gespeeld. D.C.L. P.D.L.V. M. OptendreesC. Gastelaars 11 P. v. d. Stel—C. Blom 2—0 S. v. d. ReekS. v. Duin 20 A. G. de JeuJ. C. Hobo 20 P. v. MastrigtD. Vergunst 20 J. LamanG. Balkenende 02 T. D. v. d. BoschA. Wijnhout 11 G. van ZwietenMöhlman 20 P. LigtvoetJ. de Jong 20 J. DreefA. Dannijs 02 N. WassenaarD. Algera 0—2 H. v. d. BlomP. Boogaards 11 J. StavleuH. Baartman 11 D.C.L. won dus met 16-10 EN HOBBELTJE. 236. Maar o wee. Hobbeltje, die niet ge woon was aan zoo'n uitgezocht diner en nooit visch had gegeten, vond het zoo heer lijk, dat hij veel te gulzi gat, en daar bleef plotselin &en graat in zijn keel steken. Was dat een schrik! Hij wi.dde zijn groote kop benauwd en angstig veen en weer J: wist niet hoe gauw hij hem

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10