prijs HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOch. MAANDAG 26 MAART 1934 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 9 GEMENGDE BERICHTEN Ernstig auto-ongeluk Hengelo bij EEN DOODE, VIER GEWONDEN Gistermiddag heeft op den straatweg HengeloDeldein een ernstig ongeluk plaats gevonden, waarbij een persoon is ge dood en vier anderen, waarvan drie leden uit één gezin, ernstig zijn gewond. Deze personen waren allen gezeten in de auto van den heer Krabbenbos uit Hengelo, welke auto van achteren werd aangereden door een anderen wagen, met het noodlot tig gevolg, dat de heer K. tegen een boom Zijn auto werd geheel versplinterd, ter wijl K., diens vrouw en zoontje ernstig werden gewond, evenals hun knecht Dik kers. De omstreeks 30-jarige P. v. Bremen kon slechts als lijk uit het puin worden ge borgen. De gewonden zijn naar het Algemeene Ziekenhuis vervoerd. De toestand van Dik kers baart zorg. De auto, welke het ongeluk heeft veroor zaakt, is doorgereden. De politie onder zoekt de zaak. Omtrent de toedracht van dit vreeselijke ongeluk vernemen wij nader: Te omstreeks half één reed de heer Krabbenbos, een meu belmaker, met zijn auto op den Delden- schen weg in de richting Hengelo. Bij de Woolder-sohool werd zijn wagen ingehaald door een auto, welke bestuurd werd door den omstreeks 20-jarigen zoon van den kaashandelaar E. Aangezien de heer Krabbenbos geen ge legenheid zou hebben gegeven aan E. om te passeeren, hebben beide wagens mins tens 100 M. naast elkander gereden. Ten slotte kon E. passeeren, doch geraakte het rechterachterwiel van zijn auto tegen het linkervoorwiel van den wagen van K., wiens auto met een vaart van 50 tot 60 K.M. tegen een boom terecht kwam met het noodlottige gevolg. E. zou van het gebeurde niets hebben be merkt, evenmin als de personen, die bij hem in de auto zaten. Hij reed door. Intusschen waren drie geneesheeren ter plaatse verschenen, aangezien het ongeluk spoedig was ontdekt. De aanrijding ge schiedde n.l. met zulk een kracht," dat zij gehoord werd op den Weideweg, welke een paar- honderd meter verder den Delden- schen. weg kruist. De dokters verleenden de eerste hulp, waarna de slachtoffers met een Roode Kruis-auto naar het Algemeene Zie kenhuis te Hengelo werden vervoerd.- Omtrent den toestandder slachtoffers vernemen wij het volgende: De heer Krabbenbos heeft een paar hoofdwonden opgeloopen, doch men ver wacht, dat hij het Ziekenhuis spoedig zal kunnen verlaten. Zijn 41-jarige vrouw, die een heupontwrichting had bekomen, is in tusschen behandeld. Beiden maken het thans bevredigend, evenals de 22-jarige Dekker, die een ernstige hersenschudding heeft opgeloopen. Ernstiger is evenwel de toestand van het vijfjarig zoontje der familie K., die behal ve een sohedelbasisfractuur een hersen schudding heeft opgeloopen. Direct levens gevaar bestaat evenwel niet. Het lijk van den 34-jarigen ongehuwden etaleur, P. van Bremen, is in beslag geno men. De politie heeft de auto van E. inmiddels opgespoord en in beslag genomen, evenals de verongelukte wagen. E. zelf was even wel gisteravond om half zeven nog niet ge vonden. HOTEL UITGEBRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Muntendam door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het hotel „De Munte" van den heer G. Stukje.' Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat de bewoners zich te nauwernood in veiligheid, konden stellen. Het huis en de geheele inboedel gingen verloren. Alles was verzekerd. BRAND IN EEN VERFFABRIEK. Twee gewonden. Zaterdagochtend omstreeks half 12 is een ernstig ongeval gebeurd in de werkplaats van de verffabriek van D. SI. aan den Zuid- Oost Buitensingel 58 te Den Haag. De 27-jarige D. SI. en zijn 18-jarige broe der F. SI. waren daar bezig met het aan maken van siccatief, een vloeistof, welke gebruikt wordt om het drogen van olieverf- werk te bevorderen. Zij hadden de siccatief, ten einde deze te verwarmen, op een pe- troleum-snelbrander geplaatst. Een van beiden heeft daarop terpentijn aan de sicca tief toegevoegd teneinde deze iets te ver dunnen. Daardoor werden evenwel terpen tij ngassen ontwikkeld, welke op een gege ven oogenblik in vlam geraakten, zoodat ook de kleeding van de beide broeders vl&m vatten, Geen kans ziende om op andere wijze hun brandende kleeding te dooven, lilden zij naar buiten en sprongen te wa ter, van waaruit zij door voorbijgangers we der op het droge werden gebracht. Hun verwondingen waren evenwel van dien aard, dat beiden naar het Gemeente lijk Ziekenhuis moesten worden overge bracht. F. SI. mocht kort daaror» na ver bonden te zien, het ziekenhuis wedei verla ten; de brandwonden welke zijn 27-.iari.ge broeder had bekomen, bleken evenwel van zeer ernstigen aard te zijn, zoodat zijn toe stand niet zonder levensgevaar wordt ge acht. De brand in de werkplaats werd met 2 stralen door de brandweer gebluscht: de waterschade is. vrij groot, de materieele brandschade gering. EEN MISLUKTE ROOFOVERVAL. De drie aanranders verdwenen. Zaterdagavond tusschen 7 uur en half acht vervoegde zich bij den heer Velleman, koopman in tweede handsch artikelen te Haarlem iemand, die hem vroeg of hij een divan te koop had. Daar de heer V. dit ar tikel niet in zijn winkel had, verzocht hij den klant met hem mee te gaan, naar zijn, in de Nobelstraat gelegen, pakhuis. Daar aangekomen bukte de heer V. zich om eenige stoeien weg te halen. Op dit zelfde oogenblik greep de kooper den heer V. van achter aan en hield hem de hand voor den mond. De aanrander riep iets en op het zelfde oogenblik kwamen nog twee perso nen het pakhuis binnen. Eén haalde een handdoek te voorschijn met het doel dezen voor den mond van den heer V. te binden. V. weerde zich geducht, zoodat een worste ling ontstond. Juist kwam een bediende van der heer V. de Nobelstraat door, en licht ziende branden in het pakhuis, wilde hij dil binnengaan om zijn baas te vragen of hij naar huis kon gaan. Daar zag hij zijn patroon vechtende met eenige personen. Op het moment, dat hij de deur binnen ging schoten twee der aanranders naar bui ten.' De derde bleef achter en vroeg of hij den heer V. niet goed verdedigd had. V. en zijn knecht waren te verbluft om zich re kenschap ervan te geven, dat dit de der de aanrander was en deze had zelfs de bru taliteit óm in gezelschap van den. knecht de Nobelstraat in te wandelen. Inmiddels had zich heel wat publiek ver zameld en in de drukte zag de derde man kans een goed heenkomen te zoeken. De Haarlemsche politie tracht nu het drietal op te sporen. SMOKKELAAR GEARRESTEERD. De landbouwer M. Montforts uit Echt heeft, tpen hij zich ontdekt zag bij een smokkelaffaire, gedreigd iederen mare- chaussée, die het waagde, zijn schuur, waarin zich 2300 kg. gesmokkelde suiker bevinden, binnen treden, neer te schieten. Hij is thans op last van de justitie aange houden en naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht. Koop geen Aspirin onder den prijs! Denk eraan, dat de prijs waarschijnlijk niet het eenige is, waarmee geknoeid werd. Stel met het oog op een gering prijsverschil uw gezondheid niet in de waagschaal I Eisch de echte Aspirin met het Bayer-kruis en met den oranje band om de verpakking POGING TOT UITLOKKING VAN EEN ERNSTIG MISDRIJF. De gemeentepolitie te Krimpen aan den IJsel heeft, naar .„Het Volk" vermeldt, ge arresteerd J. P. de J., wegens poging tot uitlokking van misdrijf. De J. heeft aan B. de H. enkele dagen geleden ƒ200 beloofd, (als hij zijn zwager D. met vrouw en kind uit den weg zou ruimen. De H., die niet op het aanbod in ging, vond De J. gevaarlijk voor zijn fa milie en waarschuwde den heer D. voor zijn zwager. Donderdag ging De J. naar de kerk, waar een biduur voor het gewas zou worden ge houden. Hij ging echter eerst even bij De H. aan, om hem nogmaals te bewegen de belooning, aan den moord verbonden, te verdienen. De H. vroeg hem na kerktijd terug te komen om antwoord enwaar schuwde intusschen de politie, die zich ver dekt opstelde in een schuurtje van De H. Omstreeks kwart voor tien kwam De J. weer bij De H. Voor de schuur werd het gesprek voortgezet. De politie luisterde het af en ging onmiddellijk tot de arrestatie van De J. over. Bij een huiszoeking in het kosthuis van De J. werden een jachtgeweer en een wind buks in beslag genomen. RELLETJES ROND EEN FILM. De vertooning van de film „Vluchtelin gen" in het Flora-theater te Hilversum heeft aanleiding gegeven tot wanordelijk heden. Reeds op den dag voor de eerste vertooning had men de straten voor het bioscoopgebouw volgeklad met verschillen de leuzen, waarbij de antipathie tegen de film duidelijk naar voren kwam. Door „Vrienden van de Sovjet-Unie" wa ren strooibiljetten uitgereikt om de film te boycotten. Vrijdagavond bij de 'eerste .vér- tooning kwam het in de zaal tot wanorde lijkheden. Men stak voetzoekers af, liet een duif los en joelde en schreeuwde, zoodat de voorstelling eenige malen onderbroken moést worden. Eenige politiemannen en een inspecteur herstelden de 'rust in het gebouw. Na afloop der voorstelling had zich een groote menigte voor het gebouw verzameld, die herhaaldelijk schreeuwde om de film le boycotten. De politie verspreidde de menig te, waarbij van den gummistok gebruik ge maakt moest worden. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gouden Bruiloft. Woensdag 4 April zal het 50 jaar geleden zijn, dat het echt paar Schaap-Sohippers, Beekkade 5, alhier, het huwelijksbootje instapte. Wij twijfelen geenszins aan de a.s. groote belangstelling. Publieke Telefoon. Op de Houttuin zal een publiek telefoonhuisje worden ge bouwd,, het betonnen voetstuk is reeds ge arriveerd. De plaats lijkt ons buitengewoon gunstig. Werkloozen. Het aantal wenkloozen is werder met ruim 70 afgenomen; goed zoo! Geboren: z. v. L. H. Muller en L. van der Zaal. Jelle, z. v. J. C. Goede en J. J. G. Dijk. Jozef, z. v. Q. v. Trigt en W. Brouwer. Ondertrouwd: H. S. A. Bakker en M. A. Vos. M. J. J. Waare en G. H. de Mooij. J. de Jong en B. C. Ravensber- gen. J. P. Beelen en H. G. M. Jonkheer. Overleden: J. G. Berk m. 37 j. P. v. d. Meer, wed. J. J. Berkhout, vr. 77 jaar. Gevestigd: J. van den Berg en ge zin, Leidsohe straat 173; A. C. Flipphi, van Vlietstr. 68; D. Guldemeester en gezin, Burg. Pontstr. 94; J. Kardol en gezin, Burg. Pontstr. 94; K. F. Noteboom en gezin, Loos- terweg II no. 70; C. W. van der Floeig en gezin, Molenstr. 14; E. A. T. A. Hofkes-Rij- kers, Mesrstr. 84; J. A. Schel linger en ge zin, Wilhelminalaan 41; A. v. d. Wereld, Leidsohestr. 187. Vertrokken: K. Romeijn naar Vel- sen; A. Smit naar Haarlem; E. Greven naar Steenwijk. KATWIJK. Zachtaan minder. Aan het correspon dentschap der arbeidsbemiddeling staan op heden ingeschreven 623 personen. Bij de werkverschaffing zijn werkzaam 87 perso nen. Geboren: Ernst, z. van D. C. O. Boek hoven en P. M. Kruyt Teunis, z. van P. Haasnoot en C. H. Geijteman Jan, z. van A. Guyt en L. Snijders Dieuwertje, d. van C. v. d. Plas en C. Schaap Cornelis, z. van A, Koppe en A. Kerkman Dirkje, d. van A. Messemaker en C. van Duyn Willem, z. van F. W. de Vries en A. C. de Lugt Willempje, d. van W. de Mol en K. de Vreugdd Janny Cornelia, d. van H. v. Beelen en J. Hoek Huig, z. van J. v. Beelen en J. C. Kruyt Willy, d. van W. v. d. Boon en S. C. Elsinger. Ondertrouwd: A. Nijgh en N. v. d. Plas D. J. Baalbergen en J. Ouwehand C. Kuyt en Z. v. Rijn. Getrouw d:_G. Rpest en C. v. d. Plas W_ v. d. Plas en L. v. d. Plas K. v. d. Flas en J. v. Duyvenbode. Overleden: M. v. d. Plas 70 j. wed. v. A. v. Rijn. RIJNSBURG.. Het Spinoza-huis. Naar we vernemen is het „Spinozahuis" voor 15.000.aange kocht door „Monumentenzorg". Het gebouw zal gerestaureerd worden. Bloembollencultuur. De afdeeling Rijnsburg der Alg. Ver. v. Bloembollencul tuur vergaderde in „Central" onder leid mg van den voorzitter, den heer S. Schoneveld. Het financieel verslag van den penning meester gaf een batig saldo te vermelden van 90.44. Alles ebleek geheel in overeen stemming der bescheiden te zijn. Den pen ningmeester, den heer D. v. Egmond, werd dank gezegd voor zijn geleverd werk. De voorzitter deelde de vergadering mede, dat de penningmeester heden zijn 25-jarig ju- UIT DE RADIOWERELD Programma van Dinsdag 27 Maart 1934. De beide Nederlandsche zenders geven slechts de begrafenisplechtigheden van H. M. de Koningin-Moeder. De uitzending vangt aan te 9.45 uur. Daventry, 1500 M. 10.20 Schriftlezing. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 en 11.20 Lezingen.. 12.20 Orgelspel. 12.50 Commodore Grand Orkest. I.50 Dansmuziek (gr.pl.) 2.20 Midi. Studio Orkest. 3.20 Sted. Orkest Torquay. 4.50 Het Harpsichord Trip. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. ..6.50 Beethoven's Strijkkwartetten. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 BBC-Theaterorkest. 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. Verkeerpraatje. 9.40 „Family Tree" drama van Ph. Wade. 10.55 Voordracht. II.0012.00 Coroy Fox en zijn Band. „R a d i o-P a r i s", 1796 M. 7.20, 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Orkestconcert. 1.20 Pianoduetten. I.50 Vervolg orkestconcert. 8.20 Radiotooneel. Kalundborg, 1261 M. II.201.20 Concert uit hotel Angleterre. 2.004.00 L. Preil's orkest. 7.50 Deensche liederen (zang en piano). 8.35 Lehar-programma (Gramofoonpla ten). 8.55 Fagot-recital. 9.25 Omroeptorkest. 10.2011.50 Dansmuziek. Lange nberg, 456 M. 5.20, 6.30 en 10.50 Gramofoonplaten. 12.20 Düsseldorfer Symphonie-orkest- concert. 7.30 Weragorkest. 8.20 Gevar. programma. 10.2011.50 Weragorkest. Rome 421 M. 8.20 Opera-uitzending. B r u s s e 1 322 en 484 meter. 322 meter: 12.20 Omroepkleinorkest. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest. 9.20 Omroeporkest m. m. v. zangsoliste. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.05 Pianorecital. 1.30 Omroepkleinorkest. 5.20 Omroepsymphonie-orkest. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest. 8.20 Omroeporkest. 9.05 Zangvoordracht. 9.35 Omroepsymphonie-orkest. 10.30 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Italiaansche les. 7.50 Populair concert. 9.20 Berichten. 9.45 Tennispraatje. 10.05 Weerbericht. 10.2011.50 Concert. bileum viert. Daverend applaus. Een extra felicitatie en extra dankwoord had de pen ningmeester in ontvangst te nemen. Dan kwam in behandeling de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering te Haarlem. Met de motie Bovencarspel zal Rijnsburg niet instemmen. Tot afgevaardigden wer den gekozen de heeren Nic. Zandbergen Wz. en J. H. den Haan. Na rondvraag slui ting der vergadering. FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 55) Toen, terwijl Anne een schok kreeg, riep hij: „Wat ben ik toch een mispunt!" pak te haar .vast en kuste haar. Anne kuste hem terug, met zachte ver wijtende kussen. „Je bent heelemaal niet lief. Je hebt beloofd lief te zijn en het lijkt er niets op. Zul je nu lief zijn?" „Ik weet het niet. Ik zal het probeeren. Ga voort." „Ik weet niet meer waar ik gebleven ben." „Dat dat domme kind haar paarlsnoer had beleend." Anne duwde hem weg en keek naar hem met lachende oogen, waarover plotseling een schaduw viel. „Ja, ze'beleende het. Ze kreeg er vijfhon derd pond voor en ze was er vreeselijk blij mee En toen het gaat soms zoo eigen aardig schreef Nicholas haar en vroeg haar in de stad te komen en het paarl snoer ,mee te brengen, want hij wilde het laten taxeeren voor een verzekering. De parels hadden aan zijn moeder toebehoord en iemand had hem verteld, dat de waarde van paarlen geweldig gestegen was. Jenny vas zichzelf niet meer toen ze dien brief ..reeg. Ze had een snoer namaakpaarlen gekocht en er de juiste sluiting aan laten zetten. Die man van het pandjeshuis heeft het voor haar in orde gemaakt; hij had namaakpaarlen in zijn winkel en hij zei te gen haar, dat niemand het zou merken het zou mij zelf ook niet opgevallen zijn. En Jenny dacht, dat ze het snoer zou kun nen dragen en als ze getrouwd was, zou ze genoeg geld kunnen sparen om haar eigen paarlen terug te koopen. Ze dacht, dat alles heel gemakkelijk zou kunnen gaan, en toen Nicholas' brief kwam wist ze zich geen raad. Ze zei, d§it ze liever dood wilde zijn dan dat Nicholas het we ten zou. Neen John Jenny is nu een maal zou. Ik wist gewoon niet wat ik tegen haar zeggen moest en vroeg haar, als ze het Nicholas niet vertellen kon, of ze het nioht Jenifer niet toevertrouwen wilde." „Nu, dat was verstandig. Wahrom heeft ze dat niét gedaan?" „Ze zei, dat ze het niet kon. En heusch, John, ik geloof ook niet, dat ze het kon. Ik weet niet of je het begrijpen kunt, maar als een van de twee minder van haar gehouden had, dan zou ze 't wel gedaan hebben. Zie je, ze vinden haar allemaal volmaakt nicht Jenifer heeft Jenny al tijd als volmaakt beschouwd en Jenny kon gewoon het denkbeeld niet verdragen, dat ze minder goed over haar dachten. Ik heb met haar gepraat en geprobeerd haar te overreden en eindelijk zei ze, dat ze het probeeren zou en als ze het niet Jenifer vertellen kon, dan zou ze het doen. En den dag daarop ging ze voor een week naar de stad. Ze schreef me, dat ze Nicholas ontmoet had en er in geslaagd was om het teruggeven van de paarlen nog een week uit te stellen. Ze zei tegen hem, dat ze het snoer de week, dat ze in de stad was, mo«t dragen." „En verder?" vroeg John. Anne duwde haar haren naar achteren. Ze had het kleine vochtige hoedje afge nomen; het donkere, korte haar zat ver ward. „Nanna en ik vertrokken tegen het eind van de week naar de stad. Dat weet je ze ker." „Ja". „Wij logeerden in een hotel. Ik moest mijn bruidsmeisjes-japon passen. Wij ble ven er twee dagen. Den eersten dag zou den we Jenny bij de naaister treffen. Ze kwam vreeselijk laat. Ik zag, dat er iets niet in orde was, maar ze wilde me niet vertellen wat er aan haperde. En toen ging Nanna haar dochter opzoeken, en Nicholas bracht ons een bezoek en wij lunchten met hem en gingen samen naar den schouw burg. Ik zie het alles nog precies voor me. Jenny had die ellendige paarlen aan." Anne's stem brak in een droog snikje. Toen haalde ze diep adem èn vervolgde: „Wij dineerden in een restaurant en dan sten. Het is grappig er nu aan te denken! Den volgenden dag haalde Jenny me af om voor het laatst te passen voor we naar het station gingen. Nanna zou de bagage meenemen." „Wat is er?" vroeg John toen ze zweeg. Ze was zoo bleek, dat hij er van schrok. „Het is zoo afschuwelijk! Neen ik wil het allemaal vertellen ik ga al ver derhet is alleen „Ik weet het wel -a- Anne, lieveling." „Het is alweer over. Wij namen een taxi. De weg was opgebroken; we reden door zijstraten. Ik wist niet waar we wa ren. Ik zei: „Moeten we niet in Bond Street zijn?" F;n ik leunde uit het portiersraamp je. We reden net langs een juwelierszaak. Er stond een man zonder hoed voor de eta lage te kijken. Hij keerde zich om en zag mij; toen ri»r hij iets en Jenny trok me terug en onze taxi reed de hoek om van Bond Street. Ik keek achterom en zag, dat de man ons naholde. Toen ik Jenny's ge zicht zag, John, dacht ik dat ze stierf heusch. Ze riep: „Red. mij, Anne, red meV' Toen zei ze: „Komt hij achter ons aan?" Ik keek weer en zag den man in een taxi stappen. Ik vjroeg: „Ja, wat zou dat?" En toen vertelde ze het. John, ik dacht, dat ze gek geworden was. Ze zei: „Ik heb giste ren paarlen bij hem gestolen. Komt hij heusch?" Ik weet niet wat ik antwoordde. Ze ging voort: „Ik heb ze gestolen. Maar ik kan niet naar de gevangenis gaan." Ik dacht dat ze flauw viel. Ik schudde haar heen en keer en zei: „Waar zijn de paar len?" En ze duwde haar tasch in mijn hand. Ik wist dadelijk wat ik doen moest. De man dacht, dat ik Jenny was we waren gelijk gekleed, in een grijs mantelpak met een klein zwart hoedje ditzelfde hoed je, maar ik denk dat Jenny het hare ver brand heeft. Ze droeg het toen ze de paar len wegnam, maar in de taxi had ze het niet op. Ze had een ouden blauwen mantel aan. De man zag mijn grijzen rok en man tel en dacht, dat ik Jenny was." „Zoo erg lijken jullie anders niet op el kaar." „Toen wel. Ik was toen niet zoo mager als nu en ik had meer kleur; een kleeren doen zooveel. De menschen vergisten zich dikwijls omdat we altijd gelijk gekleed wa ren. Dat vond Nicholas heelemaal niet prettig. Nu, ik was er van overtuigd, dat de man mij zou volgen en ik maakte een plan. Ik vertelde Jenny, dat ze dadelijk naar het station moest rijden en met Nanna reizen en dat ze, wat er ook zou gebeuren, haar mond moest houden. En toen ik weer uit het raampje keek, stopte onze taxi juist omdat er een verkeersopstopping was. Ik pakte Jenny's tasch, sprong uit de taxi en liep er achter omheen, zoodat de chauf feur me niet zou zien." Anne zweeg. Anne jou lieve, dappere dwaas! Ga voort." „Meer is er niet te vertellen. Ik dacht, dat ik weg kon komen dan zou ik de paarlen hebben teruggestuurd maar dat ging niet." Haar stem stierf weg en ze huiverde van het hoofd tot de voeten. Een minuut lang bleef ze zoo zitten, het hoofd op John's schouder, zijn armen om haar heen. Toen richtte ze zich op. „Ik ben een dwaas geweest!" „Ja, lieveling, Anne, waarom heb je dat toch gedaan? Niemand heeft het reoht zoo'n offer te brengen." Anne legde haar hand op zijn schouder en kwam overeind. Ze moest zich even bewegen, trachten die levendige herinnering aan dat ondragelijke oogenblik te verbreken, toen Pollard's stem haar beschuldigde en ze de hand van den agent op haar schouder gevoeld had. Dat was het vreeselijkste van alles ge weest; niets wat daarna gekomen was, had haar zoo aangegrepen het straatpubliek, dat haar aangestaard had, sommigen lachend die beschuldigende stem en de hand op haar schouder. Ze liep naar den schoorsteenmantel en leunde er tegen aan, zich koesterend in de warmte. John volgde haar en een oogenblik sprak geen van beide. Toen barstte hij uit: „Je had dat ook niet mogen doen. Je had aan je eigen leven moeten denken."

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9