NIEUWE VUURJAARS STUFFEN Hf 111 GL HAARLEMMERSTRAAT DONDERDAG 22 MAART 1934 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER, TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht m den morgen van 22 Maart 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst: 768.9 te Sarna. Laagste barometerst.: 751.3 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 23 Maart. Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind, nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, wei nig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. De gebieden van hoogen luchtdruk in het Noord-Oosten en Zuid-Westen namen bei de in beteekenis toe. 'n Krans van ondiepe minima omgeeft een vlak gebied van hoo gen luchtdruk over het vasteland van Eu ropa. In het Westen is de luchtdruk stij gende. In de omgeving van Groenland ligt een groot depressiegebied met diepe mini ma. Over het geheele waarnemingsgebied zijn de winden zwak tot matig. Ver in het Oosten komen hooge temperaturen voor, in het Westen is de atmospheertemperatuur overal beneden de gemiddelde voor den winter, met groote vochtigheid in de on derste kilometers. Op IJsland keerde de vorst terug. De regenval was zeer ver spreid. Alleen in de omgeving der depres sie-kernen viel meer dan matige regen. Bij het geringe luchtdrukverval in onze omge ving is voorloopig geen toename van wind te wachten en blijft het weer koud en neve lig met nu en dan een weinig regen. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 7.00 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 6.45 uur tot Vrijdagmorgen 5.29 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Vrijdag 23 Maart voorm. 6.32 uur en nam. 6.55 uur. de tuberculose-bestrijding ter sprake. Nog herinner ik mij Haar verheugends, toen ik Haar kon mededeelen, dat het Rijkssub sidie tot één millioen zou opgevoerd wor den. Met heel haar liefdevol hart was zij begaan met het. lot der werkloozen. Hoe moet Haar in Haar laatste levensjaren, de gevoelige toeneming van de werkloosheid gedrukt hebben. Een ander onderwerp, waarover Zij liefde volle belangstelling had, was het droeve lot der ongehuwde moeders. Na Haar bezoek aan de Vroedvrouwenschool was zij vol lof over de wijze, waarop de ruimhartige di recteur, dr. Meuleman, vooral ook dit on derdeel van zijn breede sociale taak be hartigde. Zoo kwam het gesprek van het eene onderwerp op het andere. Maar telkens en telkens weer stond men verbaasd over haar breede kennis van dit alles, over haar practisch, gezond verstandig inzicht, maar vooral trof daarbij toch steeds het diepst haar fijn intuitief aanvoelen van hetgeen leeft in ons volk, en haar warm kloppend hart voor alle leed en nood. Welk een edele Vrouw heeft God ons volk in Haar geschonken. Zijn wij Hem daarvoor wel dankbaar genoeg geweest? Men zegt wel, dat ieder leven zijn eigen geheim heeft. Wat het geheim in dit mooie, rijke leven geweest is, dat heeft Zij, geloof ik, Zelf geopenbaard, toen Zij in de pro clamatie bij de aanvaarding van Haar eer ste Regentschap in November 1890 ver klaarde: „Mijn kracht en wijsheid zoek Ik bij den Almachtigen en Alwijzen God." Zóo zal Zij altijd in de dankbare herin nering van ons Volk blijven voortleven: de lieve, edelmoedige, verstandige, diep- godsdienstige Koningin-Moeder. „EEN LICHTENDE DAAD IN DONKEREN TIJD". „Een lichtende daad in donkeren tijd", met deze woorden schetste gisteravond de heer Jan A. van Zutphen in een prachtige, gevoelvolle rede voor den VARA-micro- foon het initiatief van de Koningin-Moe der ten bate van de tuberculose-bestrij ding. De spreker riep ons voor de geest het nobele werk en moeizame leven van de eenvoudige, gevoelige persoonlijkheid, die de Koningin-Moeder is geweest. Vóór 1898 was op het terrein der t. b. c.-bestrijding nog weinig gedaan en aan Haar initiatief is het serieus begin van sanatorium-verple- ging van t. b. c.-patiënten te danken ge weest. Een „daad" verrichtte zij door de schenking van Oranje Nassau-oord voor de stichting van een sanatorium voor longlij ders, een schenking op waarlijk vorstelijke wijze verricht. En 10 April 1899 kon de stichting in het leven worden geroepen. Uw Mantel of Japon WORDT KOSTELOOS VOOR U GEKNIPT IN MODEL NAAR UW KEUZE DOOR EERSTE COUPEUSE t li \l' LsSP 130-136 - LEIDEN waarbij alle normale (ter beoordeeling van den betrokken Hoofdcontroledienst) melk- staten der moeders, welke aanwezig kunnen zijn, voldoen aan de eischen gesteld voor de moeders der aan te houden geregistreer de stierkalveren; III uit tuberculose vrije veestapels: kal veren, van welke het bovenvermelde, door den betrokken inspecteur van den Vecart- senijkundigen dienst gefiatteerde bewijs I kan worden overgelegd. Een gebied van 282 H.A. werd voor dit prachtige doel afgestaan en bovendien schonk de Koningin-Moeder een bedrag van twee ton. Het Emma-fonds heeft prach tig werk mogelijk gemaakt, pionierswerk, met durf en moed ondernomen. Hare hoogheid lag besloten in Haar eenvoudigheid, zeide „Oome Jan" van de Koningin-Moeder, Zij was een moeder figuurtje met oogen vol begrip en warme belangstelling. Moeders begrijpen alle leed en daarin ligt de sleutel voor Haar pioniers werk voor de lijdenden. Spreker herinnerde o.a. aan de woor den van Louise in Multatuli's „Vorsten school": Een eerezuil wil ik, maar niet van steen; ik wil een eerezuil in 't hart des volksDie eerzuil heeft de Koningin- Moeder zichzelve gesticht.Haar goed heid schonk zij voortdurend In dichterlijke bewoordingen schilderde de heer van Zutphen nogmaals de figuur van de overledene. Haar werk voor de tu- berculose-lijders. Haar daad aldus spr. zal in de volksherinnering bewaard blij ven. Het kleine Emmabloempje is en blijft de tolk Harer groote menschelijkheid. En hoe eeren we nu Haar nagedachtenis op z'n best? Door Haar schitterend voorbeeld te volgen en de tuberculose-bestrijding de dringende hulp, die thans meer dan ooit noodig is, te verschaffen. Met de woorden „Zij ruste in vrede" besloot de heer van Zutphen zijn ontroerende en bewogen voor gedragen toespraak.... „EEN URE DES GEDENKENS". De Raad van Ministers richt zich tot de onderscheidene godsdienstige gezindten in ons land met het verzoek te willen bevor deren, dat op den vooravond van de begra fenis van Hare Majesteit de Koningin-Moe der in de kerkgebouwen een ure des geden- kens worde gehouden. De Minister van Staat, Voorzitter v. d. Raad v. Ministers, H. COLIJN. Het gebed van de Graal. Het hoofdbestuur verzoekt aan de leid sters en leden van de Graal a.s. Vrijdag morgen voor de zielerust van Hare Majes teit de Koningin-Moeder de H. Mis bij te wonen en de H. Communie op te dragen in de betreffende parochiekerken. Geen vergaderingen R.-K. Staatspartij. Het Dagelijksch Bestuur der R.-K. Staats partij brengt hierdoor ter kennis van de plaatselijke en gewestelijke besturen der partij, als van hare leden, dat het passend is en in overeenstemming met den natio- nalen rouw, welke ons volk getroffen heeft dour het overlijden van onze Koningin- Moeder, dat openbare vergaderingen en bij eenkomsten der partij worden afgelast en geen voortgang zullen vinden vóór de bij zetting van het stoffelijk overschot, op Dinsdag 27 Maart a.s. Herdenkingsbijeenkomst te Rotterdam. Een herdenkingssamenkomst gisteravond in de groote doelenzaal onder auspiciën van Rotterdams Comité ter behartiging van nationale belangen gehouden, is tot een aangrijpende plechtigheid geworden. Door schoonen, gewijden zang van het koor „Excelsior" en door de welsprekende redevoeringen van dr. J. R. Callenbach, ka pelaan H. A. J. Drost, dr. W. J. Wegerif en opperrabbijn A. B. N. Davids, die allen met diepen ernst en in schoonen vorm de figuur van de overleden Koningin-Moeder in haar zielenadel en hooge beteekenis voor ons volk en onzen staat hebben geteekend. De met rouwcrêpe omfloerste lantarens op het podium, de eveneens met rouw bekleede dirigeerstok en lessenaar en het in zwart gekleede koor gaven stemming aan de zaal. Tot de laatste plaats toe, zelfs op het balcon, was bezet. Ook de burgemeester, mr. P. Droogleever Fortuyn, heeft de sa menkomst bijgewoond. Naar wij van den Luitenant-Generaal, Gouverneur der Koninklijke Residentie, vernemen, zal er naar de aanwijzingen van den Minister van Defensie namens de gehee le weermacht een krans aan het Paleis le weermacht 'n krans aan het Paleis Voor van den Generalen Staf en den Comman dant der Marine in den Helder, vergezeld van hun adjudanten en van een onder officier en een mindere, respectievelijk van de Koninklijke landmacht en de Konink lijke Marine. In verband daarmede kunnen onder volle waardeering van eventueel ten deze bestaande voornemens en bedoelingen het aanbieden van kransen of bloemstuk ken door afzonderlijke korpsen, vereen'- gingen of personen de weermacht betref fende, in deze algemeene hulde begrepen worden geacht en mitsdien van een even tueel ten deze bestaand voornemen worden afgezien. In verband met de vele verzoeken, welke den minister van Defensie bereiken van officieren, onderofficieren, korporaals en soldaten, behoorende tot het verlofsperso- neel van de Nederlandsche Weermacht, om in de gelegenheid te worden gesteld, gedu rende enkele dagen vrijwillig onder de wa penen te mogen komen, ten einde op die wyze uiting te geven aan hun gevoelens van deelneming bij het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder en te mogen wor den ingedeeld bij de troepen, aangewezen voor hét verrichten van het militair eerbe toon op den dag der begrafenis, deelt de mi nister van Defensie mede, dat deze verzoe ken, hoezeer zy overigens ook worden ge waardeerd, niet kunnen worden ingewil ligd, aangezien ook het verrichten van het militair eerbetoon het thans bij de weer macht in werkelijken dienst zijnde perso neel in de eerste plaats in aanmerking moet worden gebracht en daarmede volledig in het vastgestelde eerbetoon kan worden voorzien. BLOEMENAFSCHEID AAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. Wij hebben gister gepubliceerd de uitnoo- diging aan alle vrouwen van Nederland om als uiting van hare gemeenschappelijke droefheid een bloemenafscheidsgroet te brengen aan wijlen H. M. de Koningin-Moe der. Het ligt in de bedoeling van het vermel de damescomité waarvan mevr. A. L. J. Zuiderhoff als penningmeesteres optreedt om het eventueele overschot in den geest van de Emma-bloemcollecte ter beschik king te stellen van Oranje-Nassau's Oord, het lievelingswerk van Koningin Emma. Voor het inzamelen van bijdragen van een dubbbeltje of minder is op de bureaux van onze courant een bus geplaag', welke Woensdag 28 Maart a.s. wordt ingehaald. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK De loodgieter Ch. V. en de autogeenlas- scher P. Z. te Leiden, die aldaar in een perceel aan de Hooigracht op onoordeel kundige wijze een gasleiding met een zuur stofapparaat doorspoten, waardoor een ont ploffing ontstond, werden veroordeeld ieder tot 40 subs. 40 dagen. De chauffeur A. N. de J. te N o o r d w ij k die op den Heerenweg aldaar een aanrij ding veroorzaakte, tengevolge waarvan een motorrijder gewond werd en tegen wien door het O. M. 6 maanden hechtenis was geëischt, 'werd terzake door de Rechtbank veroordeeld tot 1 maand hechtenis. Terecht stond de 44-jarige timmerman Fr. U. te Nijmegen, thans ged. wegens dief stal van een jas, gepleegd ten nadeele van den student van H. in een gebouw aan het Rapenburg te Leiden, waarvan de deur openstond. U. bekende dezen diefstal te hebben ge- LAND- EN TUINBOUW CRISIS RUNDVEE-CENTRALE. Eigenaren van rundveestapels, die op voordracht van de Gewestelijke Rundvee centrales hunne veestapels door de Crisis- Rundvee-Centrale wenschen erkend te zien om op'grond van die erkenning het recht te kunnen doen gelden, tegen betaling van 20.per stuk, vaarskalveren boven het toegewezen aantal kalveren aan te mogen houden, kunnen reeds thans hunne aanvra gen om erkenning indienen bij de Gewes telijke Rundvee-Centrales. De eigenaren zullen daarbij de verklaring moeten overleggen: I. Voor stamboekveestapels: dat minstens deel van den geheelen veestapel bestaat uit in een stamboek geregistreerde fokdie- ren; II. voor fokvereenigingsveestapels: dat de geheele veestapel uitsluitend bestaat uit in eene erkende fokvereeniging geregistreer de fokdieren; III. voor tuberculosevrije veestapels: dat zij lid zijn van een erkende rundertubercu- losebestrijdingsorganisatie, terwijl in den veestapel gedurende twee achtereenvolgen de jaren geen reactie dieren boven den leeftijd van een jaar zijn voorgekomen, noch eenige andere vorm van tuberculose is geconstateerd; en bij voorkomen van een reactiedier beneden dien leeftijd het des betreffende dier ten spoedigste uit het be drijf wordt verwijderd. Voorts dat: In de onder I en II bedoelde veestapels gedurende minstens de drie laatstverloo- pen jaren eene geregeld toegepaste alge meene melkcontrole heeft plaats gehad en gedurende minstens de drie laatstverloopen jaren uitsluitend is gewerkt met voorloopig of definitief ingeschreven stamboekstieren of met stieren, welke zijn geprimeerd door de desbetreffende provinciale commissie ter bevordering van de rundveefokkerij. De onder I en II bedoelde veestapels op bedrijven, welke nog geen drie jaren be staan moeten de daar genoemde samenstel ling bezitten en voorts bestaan uitsluitend uit gecontroleerde dieren of dieren, welker moeders gecontroleerd zijn, terwijl de alge meene melkcontrole onmiddellijk bij inrich ting zal moeten zijn of worden ingevoerd. Aanvragen om boventallige vaarskalve ren in deze rundveestapels te mogen aan houden, moeten onder overlegging van 20 per stuk, eveneens worden gericht tot de Gewestelijke Rundveecentrales. De aanvragen moeten voor zooveel be treft de onder I en II bedoelde veestapels, voorzien zijn van een bewijs van stamboek of Hoofdcontroledienst, dat de kalveren aan de gestelde eischen voldoen en wat aangaat de onder II bedoelde veestapels, dat de kalveren uit den desbetreffenden veestapel afkomstig zijn en hun aanhouden is in het belang van de tuberculosebestrij ding in dien veestapel. Dit bewijs moet zijn gefiatteerd door den betrokken inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst. De overtallige aan te houden vaarskalve ren moeten zijn: I. Uit stamboekveestapels: volbloedstam- boekkalveren, welker moeder voor zooveel betreft de grootste helft der melkstaten, welke van die dieren aanwezig kunnen zijn, voldoen aan de eischen gesteld voor de moeders der aan te houden, geregistreerde stierkalveren; II. uit fokvereenigingsveestapels: kalve ren ingeschreven in het register voor jong vee van eene erkende fokvereeniging, Het O.M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, rekening houdend met de antecedenten van verdachte, eisch- te 8 maanden gevangenis. Vonnis 5 April. De bankwerker J. Ph. v. d. R., thans ged., heeft op 14 Februari een rijwiel, toebe- hoorend aan den 17-jarigen student M. dat onbeheerd voor een perceel aan de Garen- markt te Leiden stond, ontvreemd. Hij peddelde met dit rijwiel naar Voorschoten, waar hij een beter exemplaar zag staan. -Hij zette het te Leiden gestolen rijwiel er voor in de plaats en reed erop weg. Te Nijmegen bood hij de gestolen fiets aan bij de Bank van Leening. Gezien het strafregister van den verd., oordeelde het O.M. tegen hem 10 maanden gevangenisstraf. Vonnis 5 April a.s. De melkcontroleur G. v. d. W. uit Bo degraven, die door den kantonrechter te Alphen a. d. Rijn terzake van een ver keersovertreding is veroordeeld tot 10, subs 10 d., was van dit vonnis in hooger beroep gekomen en voerde te zijner ver dediging aan dat hij per rijwiel op den Rijksweg tusschen Bodegraven en Alphen rijdende, tijdig de hand had uitgestoken, toen hij naar links uitweek. Een drietal getuigen legden, naar de pre sident opmerkte, thans afwijkende verkla ringen af. Bij den kantonrechter hadden zij in verd's nadeel verklaard, thans deden zij het tegendeel. Het O. M. concludeerde tot vrijspraak. Vonnis 5 April a.s. AGENDA STADSNIEUWS BEGRAFENIS PROF. DR. A. J. BLOK. Op „Rhijnhoff" had hedenmiddag de be grafenis plaats van het stoffelijk overschot van prof. dr. A. J. Blok, ond-hoogleeraar in de strafvordering en het Strafrecht aan de Leidsche Universiteit. Onder degenen, die van hun deelneming blijk gaven door aanwezigheid op de be graafplaats waren mr. W. A. Woudenberg Hamsitra, Raadsheer, en mr. Besier Advo caat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, de rector magnificus der Uni versiteit, prof. mr. D. van Blom, prof. dr. W, van der Woude, secretaris van den Se naat, mr. Briët en mr. Idenburg namens het ooilege van curatoren, prof. mr. J. C. van Oven, decaan van de faculteit der Rechtswetenschappen, prof. dr. N J. Krom, mr. J. W. Verburgit en de heer Heringa als regenten van het Gereformeerde Missie huis, prof. dr. J. J. Taverne als redacteur van het Tijdschrift voor Strafrec.nt, mr. Heuveling, president van de Rechtbank te Dordrecht, mr. P. J. Blok, ambtenaar van het O.M. te Den Haag, mr. L. R. Tellvng, mv W. van Traa en mr. G. Felix, vertegenwoor digende de Rechtbank te Rotterdam; mr. A. v. d. Eist, ambtenaar van het O.M. te Lei den en voorts de besturen van de verschil lende studenten-organisaties. Aan het graf werd niet gesproken. Od verlangen van den thans ontslapene werd door prof. dr. K. Knappert het „Onze Va der" gebeden. Een zoon van den overledene dankte voor de tijdens de ziekte van zijn vader, getoonde hartelijkheid en voor de deelneming bij het overlijden. De plaatselijke leider van de afd. Leiden van de Bijz. Vrijw. Landstorm heeft gis teravond tijdens de schietoefening een oogenbli'k stilte gecommandeerd in verband met het overlijden van H. M. de Koningin- Moeder, waarna het volgende telegram werd opgesteld: „De Bijz. Vrijw. Landstorm, Leiden be tuigt met grooten eerbied Uwe Majesteit en Uw Koninklijk Huis innige deelneming met het verscheiden onzer geëerbiedigde Koningin-Moeder en biedt U toe kracht en troost in het smartelijk verlies". (w.g.) Plaatselijk leider E. Raams. DIESELGEMAAL BIJ GOUDA. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijn land hebben op 21 dezer den bovenbouw van het Dieselgemaal ten W. van Gouda gegund aan de firma Gebrs. A. en J. den Ouden te Alphen aan den Rijn en Oegst- geest voor de som van 33380. LEIDEN. Donderdag, Derde cursusavond R. K. Prop. Club „Dr. Schaepman", inleider Kap. Dorbeck, over Rechtvaardig arbeidsloon, Den Burcht, 8.15 uur-. Donderdag. Jaarvergadering R. K. Volks bond, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. A. R. K. A. Jaarvergadering „Den Burcht", 8.15 uur. Vrijdag, R.-K. Handelsreizigersver. afd. Leiden, ledenvergadering in „Den Burcht", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Maart a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502 en D. J. van Diemen, Mare 110, Tel. 406. VAN ONZE ADVERTEERDERS UITBREIDING P. NEDERLOF. Hedenmiddag heeft de heer P. Nederlof, Janvossensteeg 3534, een filiaal in rij wielen, stofzuigers, waschmachines, elec- trisch motormateriaal en verlichtingsarti kelen geopend in perceel Haarlemmer straat 113. Sedert 30 jaar is de Nederlof-zaak in de Janvossensteeg gevestigd geweest en de heer Nederlof heeft er de laatste 12 jaar ook rijwielen verkocht. Het steeds stijgend succes deed naar nieuwe verkoopruimte uitzien en het pand op de Haarlemmer straat, gerestaureerd en voor deze bran che van nieuwe winkelinrichting voorzien, voldoet hieraan zeer zeker. Het geheel maakt 'n zeer goeden indruk en we twijfe len er niet aan, of het zal ook hier direct loopen. HANDELS-, KANTOOR- EN WINKEL BEDIENDEN. Gisteravond vergaderde de H. K. W. in de „Zita", waarbij de opkomst bevredigend was. In zijn openingswoord deelde de voor zitter mede, dat de G. Adv. Pater de Vries wegens ongesteldheid verhinderd was de vergadering bij te wonen, waarna spr. een tweetal nieuwe leden met een toepasse lijk woord installeerde. Na lezing der notulen welke onder dank werden vastgesteld, deelde de voorz. me de, dat aan alle leden een tweetal wijzi gingsbladen zijn toegezonden inzake het H. Regl. en hij raadde om de belangrijk heid van deze wijzigingen den leden aan deze in hun reglement in te plakken. Ingekomen was een schrijven van een lid met de vraag of het lidmaatschap van den N. S. B. samen kan gaan met dat der H. K. W. Via het hoofdbestuur is het betrokken lid mededeeling gedaan, dat dit niet kan en waar betrokkene toch zijn lid maatschap van den N. S. B. heeft gehand haafd is hij als zijnde in strijd met de voorschriften van den Bond geroyeerd. Verder moest de voorz. nog zijn teleur stelling uit spreken over het échèc gele den bij de verkiezing van een lid voor den Bondsraad, want doordat de helft der le den zich niet gewaardigde om hun stem te komen uitbrengen, is de door ons gestelde candidaa». niet gekozen en ging een veel kleinere afdeeling met dit lidmaatschap strijken, door één der leden was hierover een zeer pittige brief geschreven aan het afd.-bestuur en verzocht om de wegblij vers eens goed hun daad onder de oogen te brengen. Het bestuur deed toezegging om e.a. nog nader te bespreken. Nog 15 vragenlijsten moesten inkomen, den betrokkenen werden alsnog verzocht dit ten spoedigste te doen. Het jaarverslag van den secretaris kon de goedkeuring dér vergadering wegdra gen, evenzoo het verslag van den penning meester, wiens boeken sloten met een kas saldo van 42.07 1/2. In het afgeloopen jaar is aan 11 leden welke door werkloos heid zijn getroffen uitgekeerd 1563.24, terwijl aan 4 leden nadat zij uitgetrokken waren nog ƒ429.28 is uitgekeerd. De besoheiden van den penningmeester werden door de kas-commissie onderzocht en in correcte orde bevonden en bij monde van den heer Groffie werd voorgesteld deze onder dank te déchargeeren voor zijn beheer, hetwelk bij de vergadering volle instemming verkreeg. De voorz. bracht dank aan den heer f/ombert voor de vele werkzaamheden in het belang van den Bond verricht. In de kascommissie werden benoemd de heeren M. Groffie, v. Doorn en Langeveld. De bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren M. Cozijn, H. J. Lombert en L. J. v. d. Meer had tot uit slag, dat allen zij enkele candidaatstelling werden herkozen. Over de zeer vruchtbare rondvraag en de breedvoerige besprekingen welke hier uit volgden, uitte de voorzitter zijn vreugde daar het bestuur gaarne hooide wat onder de leden schuilt en hij hoopte, dat zij ook op de volgende vergaderingen eenzelfde medeleven zullen toonen. Hiarne volgde sluiting met den chr. groet. „DR. SCHAEPMAN". Wij vestigen de aandacht van onze pro pagandisten erop, dat onze geestelijk advi seur Kapelaan Dorbeck zijn reeks ontwikkelingsavonden. hedenavond zal voortzetten. Behandeld zal worden het onderwerp: Rechtvaardig arbeidsloon. Het zal nauwelijks noodig zijn hier nog een breedvoerig" opwekking neer te schrij ven tot bijwoning van deze bijeenkomst. We weten dat we op onze leden staat kun nen maken. Alleen zy nog vermeldt dat de plaats van samenkomst is „De n Burcht" en dat het uur van aanvang is bepaald op kwart over 8. Allen present! Namens „Dr. Schaepman": Mr. H. F. A. DONDERS, Voorzitter H. LOMBERT, Secretaris.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2