DONDERDAG 22 MAART 1934 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 De nieuwe Dienstregeling van de Nederlandsche Spoorwegen. INGANG 15 MEI A.S. VERKORTING VAN HET OPONTHOUD. In de op Dinsdag j.l. te 'sGravenhage gehouden bijeenkomst van den Spoorweg- raad, waarbij ook de pers was uitgenoo- digd, is een uiteenzetting gegeven van de dienstregeling, zooals deze bij de Neder landsche Spoorwegen met ingang van 15 Mei a.s. in werking zal treden. Bij den aanvang van deze bijeenkomst heeft de voorzitter van den Spoorweg- raad, de heer T. M. B. van Marle, terwijl alle aanwezigen zich van hun zetels ver hieven, eenige woorden van eerbied ge wijd aan de nagedachtenis van H.M. de Kon ingin-Moeder. Vervolgens het doel van deze bijeen komst schetsende, zeide de heer van Marle, dat de Nederlandsche Spoorwegen ernaar gestreefd hebben een dienstregeling vast te stellen, welke beter dan de bestaande zal Leantwoorden aan de eischen van den tijd. In dit verband wees spr. tevens op de electrificatie van het traject Rotterdam Dordrecht en op de invoering van Diesel- elecirische tractie op velschillende lijnen, welke te Utrecht samenkomen. Spr. heette in deze bijeenkomst in het bijzonder welkom den heer D. J. Lambooy als vertegenwoordiger van den Regeerings- persdienst, ir. J. J. Stieltjes, oud-voorzit ter van den Spoorwegraad en de leden van het Rijkstoezicht op de Spoorwegen. De heer J. D. Evers, chef van den dienst der exploitatie bij de N. S., gaf daarop een uiteenzetting van den nieuwen gang van zaken. De invoering van de Diesel- electrische tractie zal ten goede komen aan de verbindingen met Amsterdam, Den Haag en Rotterdam eener- en met Arn hem, Eindhoven en Den Bosch anderzijds. Deze verbindingen zullen als regel met een uur tusschenruimte worden onderhou den. De treinen van deze diensten zullen bestaan uit wagens met een beperkt aan tal plaatsen, d.w.z. dat, indien allen op den eersten dag bij de Spoorwegen op kraam bezoek zouden komen om de nieuwe spruit van de N. S. te bewonderen, het niet mo gelijk zou zijn hen allen te ontvangen. Deze moeilijkheid zal echter spoedig overwon nen zijn. De doortrekking van de electrificatie van de baan AmsterdamRotterdam naar Dordrecht maat het mogelijk, op deze tra jecten een halfuur-dienst in stand te hou den, waarbij alle treinen zullen stoppen te Rotterdam-Beursstation De oude dienstregeling was gebaseerd op de historie en op plaatselijke belangen. Na al hetgeen er is geschreven over het vervoersvraagstuk heeft de directie der N. S. gemeend, een anderen weg te moe ten inslaan, waarbij zooveel mogelijk ge lijke tred wordt gehouden met de eischen van snelheid en comfort daarbij zullen plaatselijke belangen ondergeschikt jnoe- ten worden gemaakt aan de belangen van het groote geheel. Bij de nieuwe dienst regeling heeft dan ook voorop gestaan het maken van snellere verbindingen over grootere afstanden. Dit is zoodanig ge schied, dat het mogelijk wordt gemaakt, op één dag de grootste trajecten in ons land heen en terug af te leggen en daarbij dan voldoende tijd over te houden tot het afwikkelen van zaken. De heer G. F. H. Giesbergen, hoofd-inge- nieur, chef van de dienstregeling, heeft daarna een gedetailleerde toelichting gege ven van een en ander. Practisch is, behoudens de dadelijk te noemen uitzonderingen, geen trein onge wijzigd gebleven. Deze uitzonderingen zijn de treinen, welke loopen op de thans reeds geëlectrificeerde baanvakken en de treinen in Noord-Holland, die daarmede nauw ver bonden zijn, zoomede de z.g. forensen-trei nen rond Amsterdam .Het gebruik, dat van meerdere stoptreinen wordt gemaakt, is zoodanig teruggeloopen, dat het rijden er van niet meer loonend is; dit heeft het mo gelijk gemaakt, de dienstregeling radicaal te herzien en den opzet te richten op het lange-afstandsverkeer. De reisduur kan op verschillende wijzen worden bekort: le. door alleen op die plaatsen te stop pen, waar zulks in verband met de belang rijkheid van het reizigersvervoer gewet tigd is; 2e. door verhooging van de snelheid, waarmee de reizigerstreinen worden inge legd: 3e. door invoering van een tractie, welke het mogelijk maakt, in den kortst moge lijken tijd den afstand tusschen twee plaat sen af te leggen zonder overschrijding van de vastgestelde maximum-snelheden. Het laten vervallen van stoppingen, waarvan een onvoldoend gebruik placht te worden gemaakt, bekort bij stoomtractie den reisduur gemiddeld met 3 tot 5 mi nuten per stopping. Tevens wordt daar mee een niet onbelangrijke besparing ver kregen op de exploitatiekosten, omdat dan stopping kolen kost, slijtage veroorzaakt en een factor vormt bij de personeelsuitgaven Door de invoering van de Diesel-electri- sche tractie op de baanvakken Amsterdam- Utrecht-Arnhem en Rotterdam-Den Haag- Gouda-Utrecht-'s Hertogenbosch-Eindhoven hebben de N. S. een belangrijken stap ge daan, welke op een dergelijke uitgebreide schaal nog door geen spoorweg in Europa is geëvenaard. In de a.s. dienstregeling van 15 Mei kan nog niet ten volle gebruik wor den gemaakt van de snelheidsmogelijkhe den met de Diese-electrische tractie, omdat op 15 Mei nog niet volledig kan worden beschikt over de benoodigde Diesel-elec- trische eenheden. Om den reisduur te bekorten was het een dringende eisch, de oponthouden van de snelverbindingen op de stations zoo kort mogelijk te doen zijn, dus niet langer dan in verband met de uitvoering van den dienst noodig is. Door de sneltreinen van Rotterdam-Den Ruwe, Roode, Stukke Handen door de schoonmaak weer snel genezen» zacht en gaaf met PUROL. 3127 Haag en van Amsterdam naar Groningen te doen samenvallen met die naar Twente wordt bereikt, dat te Amersfoort tegelijk binnenkomen de treinen van Amsterdam en die van Rotterdam-Den Haag. Door nu om beurten den eenen trein door te laten gaan naar Groningen en den anderen naar Twente wordt het combineeren der treinen te Amersfoort onnoodig en wordt het mo gelijk, na 4 minuten oponthoud te Amers foort den eersten trein van daar te laten vertrekken en, in verband met het feit, dat de tweede trein tot de splitsing het zelfde spoor moet bereiden, dezen tweeden trein 4 minuten achter den eersten. In om gekeerde richting geschiedt hetzelfde. In denzelfden geest zijn aansluitingen op andere knooppunten ten aanzien van an dere groote verbindingen gezocht. De Diesel-electrische treinen vormen een systeem op zichzelf. Wat de internationale treinen betreft, deze zijn aan de nieuwe ligging van de na tionale treinen aangepast, dank zij de me dewerking van de buitenlandsche spoor wegmaatschappijen. De forensentreinen rond Amsterdam blijven vrijwel ongewij zigd bestaan. Het zal duidelijk zijn, dat in een zoo sterk aaneengeknoopte spoorwegdie" strege- Iing niet kan worden gewacht op vertraging zijnde treinen. Er zullen dan ook geen wachttijden gegeven worden en het publiek zal moeten meewerken om ver traging te voorkomen. Men zal snel in en uit moeten staopen. Ook reize men niet met een Dielseltrein, wanneer de eindbe stemming even snel kan worden bereikt met treinen, welke voor die bestemming zijn ingelegd. Leemten, welke mochten blijken aanwe zig te zijn in de straks in te voeren dienst regeling zullen zooveel mogelijk in die van 1935, worden aangevuld. UIT DE OMGEVING LISSE. Het ontslag van den waarn. chef-veld wachter. Het' bericht in ons blad van gisteravond betreffende de uitspraak van het Ambtenarengerecht inzake den Burge meester van Lisse contra den gewezen waar nemend-chef-veldwachter kan tot misvat ting aanleiding geven. De gewezen waarnemend-chef-veldwach ter zake van ongeschiktheid. Het Ambtena- functie als zoodanig ontheven als straf én ter zake va nongeschiktheid. Het Ambtena rengerecht heeft beslist, dat niet de Bur gemeester bevoegd was om deze straf op te leggen, omdat de Burgemeester niet de daartoe bevoegde autoriteit was. Het be sluit van den Burgemeester is slechts ver nietigd, voorzoover het betref het ontslag als straf, maar het ontslag ter zake van on geschiktheid blijft gehandhaafd. Woningbouwvereeniging „Volksbelang". Gisteravond hield de woningbouwver eeniging „Volksbelang" hare 27ste jaar vergadering in het gebouw van den R. K. Volksbond onder presidium van den heer M. v. d. Lans. Aangezien de jaarvergade ringen van „Volksbelang" boetplichtig zijn, hebben we steeds een goede opkomst. Mede waren aanwezig de van gemeentewege toe gewezen bestuurleden, de heeren J. C. de Haan en J. P. Segers, benevens de admini strateur, de heer C. Zaneveld. Nadat de voorzitter allen had verwelkomd vroeg hij de leden zich even van hun plaats te ver heffen, waarna hij de aandacht vroeg voor de volgende woorden: Wij willen van deze plaats onzen oprechten dank brengen aan Haar die meer dan 50 jaar lang lief en leed met het Nederlandsche volk heeft gedeeld en aan Wie wij veel dankbaarheid verschuldigd zijn. Dat hare nagedachtenis lang in eere moge bewaard blijven. Hierna werden de notulen gelezen en vastgesteld, waarna de secretaris zijn jaar verslag uitbracht, waaruit ook al de druk der tijden viel te beluisteren. Hierna was het woord aan den boekhouder-adiminstra- teur voor zijn financieel overzicht. Hier uit bleek, dat de ontvangsten hadden be dragen de som van 27949.41 tegen een uitgave van 34520.01, alzoo een tekort van ƒ6570.60. Den administrateur werd dank gebracht voor zijn vele werkzaamhe den. Aan de orde is hierna de verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren M. v. d. Lans en C. Schaap. Beiden werden bij enkele candidaatstel- ling herkozen en namen de herbenoeming aan. De voorzitter dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en hij hoopte steeds zijn beste krachten in dienst te stellen der Volkshuisvesting. Hierna werden de namen der nieuwe le den voorgelezen, waartegen binnen 14 da gen bezwaren kunnen worden ingebracht. Vervolgens had de uitloting plaats van het stamkapitaal, groot 25.van elk huizenblok een. De uitslag was dat in de 25 woningen de gelukkige No. 33 was; van de 34 woningen No. 47 van de 18 wonin gen No. 18 en van de 19 woningen No. 12. Hierna deelde de voorzitter mede, dat we gens den slechten tijd dit jaar wederom geen contributie is geind. Dit geldt al leen voor hen, die reeds een woning heb ben van de vereeniging; zij die nog op de wachtlijst staan, moeten echter de contri butie wel betalen, opdat het bestuur eenige „vastigheid" hebbe. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de huurprijs van het land (de tuintjes) gebracht is van 55 op 35 cent per R.R. Bij de rondvraag werden nog verschil lende zaken van internene aard ter sprake gebracht en door den voorzitter afdoende beantwoord, waarna de vergadering met een woord van dank werd gesloten. LEIDSCHENDAM. K. J. C. Woensdag 21 Maart, des avonds te 8 uur werd in het Patronaat een Oudersavond georganiseerd, uitgaande van het Bestuur der K. J. C., op welken avond een uiteenzetting werd gegeven van het Jeugdwerk met het doel bij de ouders meer belangstelling en medeleven te wekken voor het nuttige en noodzakelijke Jeugd werk. De Directeur, de weleerw. heer Kape laan Dunselman opende den avond met den Patronaatsgroet en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de ouders, die hier dezen avonod aanwezig zijn en hij dankt hen hartelijk voor de belangstel ling. Het is zoo jammer, aldus zijneerw., dat er zoo weinige ouders zij nr'opgekomen, wat wel hoofdzakelijk zijn oorzaak vindt in het feit, dat zij niet weten, wat hun jongens hier leeren en hoe nuttig het jeugdwerk is; hij hoopt daarom, dat de aanwezige ouders propagandist van dezen avond zullen zijn. Wij zijn hier toch bij elkaar, aldus spreker, uit liefde voor de jeugd, om van hen te maken echte Katho lieke mannen; wij zijn bij elkaar om con tact te leggen tusschen ouders en jeugd- vereeniging. Op zeer duidelijke en leer zame wijze geeft de eerw. spreker ant woord op de vragen, welke wij ons stellen moeten, n.l. „Welke behoeftte heeft de jon gen tusschen de 13 en 17 jaar", hoe moet in deze behoefte worden voorzien en hoe zullen wij hier in Leidschendam practisch aan deze behoefte voldoen". Hij bespreekt de kerngroepen en vrije clubs en in het bij zonder de Jonge Wacht, waarvan de groot ste vruchten verwacht worden. Hij vertrouwt, dat alle jongens, die hun Plechtige le H. Communie doen, zullen toetreden tot de Jonge Wacht en alle ouders hieraan zullen medewerken en hun jon gens dezen avond zullen laten inschrijven. Hierna worden eenige interessante films vertoond, o.a. Het Lidwinaspel te Schie- broek van de Graal, de Patronaatsdag te Leidschendam, enz.; een en ander had de volle aandacht 'van alle aanwezigen. Kapelaan Dunselman spreekt hierna de hoop uit, dat deze avond het zijne er toe zal hebben bijgedragen grootere belang stelling te wekken voor het Jeugdwerk; hij hoopt, dat de belangstelling van de aan wezigen zal blijven en steeds meer zal toe nemen, immers het is van het grootste be lang, aldus zijneerw. dat de ouders met de Jeugdvereenigingen samenwerken, opdat door deze noodige samenwerking het zoo hoogst nuttige en noodzakelijke jeugdwerk moge groeien en bloeien. Met den Patronaatsgroet werd deze goed geslaagde avond door den Directeur onder dank gesloten. NOORDWIJK. Belastingverhcoging. Naar wij verne men hebben Gedeputeerde Staten geen ge noegen genomen met de wijze van dekking van het tekort op de begrooting 1934 als waartoe de raad had besloten. Met name hebben Ged. Staten geëischt opvoering van het aantal opcenten op de Personeele Be lasting tot een gemiddelde van 150. In ver band hiermede hebben Burgemeester en Wethouders een nieuw tarief ontworpen voor de heffing van.opcenten op de Per soneele belasting aanvangende met 90 en eindigende met 200 opcenten. Het bestaan de tarief ving aan met 65 opcenten en ein digde met 115 opcenten. De caféhouders. Ingekomen is een ver zoek bij B. en W. van den Ned. R. K. Bond van hotel-, café-, restaurantshouders en slijters „St. Joseph" te Utrecht en van ex ploitanten van in deze gemeente gevestig de café's en restaurants, waarbij verzocht wordt de personeele belasting voor café's enz. te beginnen met ingang van 1 Jan. 1934 te vrlagen. Dit verzoek werd door den raad om advies in handen gesteld van Burge meester en Wethouders. B. en W. stellen thans aan den raad voor af te wijzen net verzoek voor zoover dit betreft verlaging van de huurwaarde en toe te wijzen dit ver zoek voor zoover dit betreft verlaging van het verschuldigde voor biljarts van ƒ1.20 per biljart tot ƒ8.in hoofdsom hetgeen met opcenten medegerekend een gemiddel de verlaging beteekent van 30 per biljart. NOORDWIJKERHOUT. Bloembollencultuur. In Café „de Zwaan" -vergaderde de afdeeling Noordwij- kerhout van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. De voorzitter, de heer E. Oostdam Jac.zn., opende de verga dering en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Hierna las de secretaris, de heer L. M. v. Noort, de notulen van de vorige vergadering voor, welke ongewijzigd wer den vastgesteld. Hierna las de penningmees ter, de heer L. C. Bouwmeester, het finan cieel jaarverslag voor. Er is een batig saldo van 51. Tot afgevaardigden naar de Algemeene vergadering werden gekozen de heeren L. M. van Noort en E. Oostdam Jac.zn., plaats- vervagners zijn de heeren W. Guldemond en L. C. Bouwmeester. Hierna vond de behandeling van den be schrijvingsbrief plaats. Dit gaf tot geen be sprekingen of discussies aanleiding. Daarna vond een bespreking plaats over de deel name van Noord wij kerhout aan de in 1935 te houden bloemententoonstelling in Groe- nendaal. De afdeeling Noordwijkerhou.t heeft reeds een stuk grond van he tentoon stellingsterrein aangevraagd om te beplan ten met narcissen. Over deze kwestie zal de afdeeling in Mei wederom vergaderen teneinde een commissie te benoemen en na dere plannen te maken. De rondvraag le verde niets bijzonder op, waarna sluiting. Geboren: Hendrikus Maria, z. van A van Paridon-Zwetsloot Hendrika Maria, d. van A. P. Duivenvoorde-Duivenvoorden Margaretha Bernadetta Maria, d. van P. Witteman-Lemmers Grietje, d. van A. v. d. Tang-Passchier Cornelis Hendrikus, z. van P. A. Warmerdam-van Stralen Jozef Maria, d. van R. P. W. de Groot-Ruig- rok Gertruda Catharina, d. van P. v. d. Klugt-v. d. Eist Gijsbertha Hubertha Anna, d. van W. v. d. Meer-Brama Ge- rardus Simon, z. van F. Salman-Mens Maria Cornelia Jacoba, d. van B. Th. Zand bergen-Heemskerk Maria Cornelia, d. van J. J. Kroon-v. d. Berg Cornelia Ig natius, d. van J. Bon-van Rijn Johannes Gerardus, z. van H. Th. Mens-Remmerswaal Johannes Gerardus, z. van J. H. van Steijn-Kors Cornelia Adriana, d. van J. H. van Steijn-Kort Jacoba Maria Corne lis, d. van W. C. Schrama-l'Ami Geer- truida Hendrina Theodora, d. van A. H. Verheij en-de Haart Jacobus Adrianus, z. van P. Duivenvoorden-Hogervorst Pe trus Johannes, z. van J. C. Kortekaas-Pes- schier Johannes Hendrikus, z. van H. Th. Kaptein-Heemskerk. Gehuwd: C. Deutekom 72 j., weduw naar van Maria van Eeden, en A. M. Geer- lings 47 j. G. J. Lozer 58 j. en H. ivi. <is Zwart 52 j. Overleden: M. J. van Brussel 78 j., weduwnaar van M. Hulsker A. v. d. Vlugt 72 j., echtgen. van J. Edelaar Ma ria A. v. d. Burg 23 j. Henri Chr. F. Claessen 56 j. C. Hulsebosch 67 j., eclit- genoote van Jac. Meiland J. A. Mar tens 73 j., weduwnaar van M. E. van Pop- pel. TER AAR. Boerenleenbank. Onder presidium van den heer Joh. Rekelhof hield de Boe renleenbank „Langeraar" haar ledenver gadering in het R.-K. Vereenigingsge- bouw. Het aanvangsuur, wat vermeld was op de Agenda, is ruimschoots over schreden, wanneer de voorz. de bijeen- eenkomst opent met den chr. groet, alien een hartelijk welkom toeroept, bijzonder den heer van Rijen, inspecteur der bank. De notulen worden voorgelezen door den secretaris, den heer W. v. d. Hoorn Azn., en onder dank zonder op- of aanmer kingen vastgesteld. De heeren M. v. d. Jagt en J. A. Koeleman worden benoemd tot leden van het stembureau. Uit het jaar verslag, uitgebracht door den secretaris, stippen wij aan, dat het ledental met 16 is vermeerderd. De onderlinge samenwer king is goed te noemen. Door de moei lijke tijdsomstandigheden moest door het bestuur en den raad van toezicht meer dere malen vergaderd worden dan ge woonlijk. Door den kassier, den heer C. Hooger- vorst Jac., wordt het financieel erslag uit gebracht. ontvangsten spaargelden 28950.08, afl. op voorschotten 565.38, loopende rek. 183998.69, rente en provisie 3333.20. Uitgaven: spaargelden 28045.93, voorschotten en loop. rek. 184426.44, ren te, provisie, salaris en andere kosten ƒ4314.28. Balans, activa: voorschotten ƒ63967.13, loop. rek. aanudeelen, roerende goederen 20088.58, rente en provide 1882.05, Pas siva: spaargelden 17897.93, loopende rek. ƒ69471.48, res. debiteuren ƒ5000. Weliswaar geeft dit jaar de balans geen winst aan, doch dit wordt veroorzaakt door het feit, dat wij een debiteuren-re serve hebben moeten openen van ƒ5000. Wij hadden dit jaar een werkelijke winst gemaakt van ƒ276.71, aldus luidt de toe- liditing. Eenige leden hadden nog enkele vragen te stellen aangaande deze balans, een duidelijk antwoord volgde. Hierna wordt de rekening goedgekeurd. De ijverige kas sier mocht een dankwoord in ontvangst nemen voor zijn zuinig en accuraat beheer. De artikelen 2 en 4 van het reglement werden na de voorlezing der gewijzigde redactie goedgekeurd. In hoofdzaak slaat het op de verandering van de vergadering van het bestuur, die nu bepaald is op Don derdag in plaats van Maandag. De aftredende bestuursleden C. Uijtte- waal en W. J. v. d. Hoorn, evenzoo het aftredende lid van den Raad van Toe zicht, M. van Tol, zagen zich met algemeene stemmen herkozen, namen hun benoeming aan, dankten de leden voor het in hen gestelde vertrouwen. De heer v. Rijen hield nu een aangename en nuttige causerie over het bankwezen. Vooral drong spr. er op aan, dat wij bij het nemen van crediet uiterst voorzichtig moeten zijn. Onze zaken moeten wij met het bestuur helder bespreken. Dat is toch immers tot geheimhouding verplicht. La ten wij elkander zooveel mogelijk steunen, schouder aan schouder staan, dan is er het meeste nog te bereiken. Met een aansporing vol vertrouwen de toekomst tegemoet te gaan onder Gods ze gen, eindigt spr. zijn lezing, die met de meeste aandacht gevolgd werd, en waarbij applaus niet ontbrak. Bij de rondvraag drong de heer Jac. Lek aan op rente-verlaging en schetste verder den toestand, waarin vele eigenaars verkeeren, die eenige jaren geleden lan derijen gekocht hebben voor een hoogen prijs. De resultaten zijn zeer slecht te noe men van de bedrijven. Toch moet er rente en aflossing betaald worden. Wanneer een huurder niet kan betalen vervoegt hij zich bij de pacht-commissie, waar blijft de eigenaar? De heer v. Rijen voelt de toe stand zeer goed, kan zich voorstellen, dat het voor vele menschen hopeloos is. Hij geeft de vergadering in overweging, deze zaak te bespreken met de organisaties en haar gerust te berde te brengen bij de re geering. Men hooinog zoo vaak zeggen: och het zal met de boeren en tuinders wel gaan. Dit komt omdat men met algemeen doordrongen is van den noodtoestand.. Hierna werd met algemeene stemmen een motie aangenomen, die gezonden wordt aan den L. T. B. Zij wijst hierin op bemid deling van het hoofdbestuur inzake de po sitie van vele eigenaars, vraagt medewer king van de verschillende organisaties dit punt uitvoerig te behandelen, en de regee ring er van in kennis te stellen. Hierna sluiting. WASSENAAR. Landelijke Rijvereeniging. In het Wa pen van Wassenaar, werd Woensdagavond eene bijeenkomst belegd om te geraken tot de oprichting eener landelijke rijvereeni ging. Door Kapt. Breunisse werd deze bijeen komst geopend waarbij hij de aanwezigen hartelijk welkom heette in het bijzonder Burgemeester Wiegman, in wiens tegen woordigheid spreker zich een waarborg zag om op diens steun te mogen rekenen, voorts den heer W. Slob, Secretaris van de Fede ratie van landelijke rijvereenigingen, die hedenavond zal trachten het reeds groote net door toevoeging van Wassenaar als afdeeling, met een nauwere maas te voor zien. Spreker hoopt dan ook, dat hier in Wassenaar een landelijke rijvereeniging zal worden opgericht die zal klinken als een klok. Hierop wordt het woord gegeven aan den heer Slob, die op een prettige maar niettemin enthousiaste wijze een juist idee gaf wat het doel en de middelen zijn van de landelijke rijvereeniging. Met een applaus werd de heer Slob door de aanwezigen beloond. Na de pauze werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen en het inwinnen van inlich tingen. Naar aanleiding van gestelde vra gen werd o. m. door den heer Slob naar voren gebracht dat de kwestie van soorten van paarden geen rol speelt, wel kan al leen worden deelgenomen met werk- of bedrijfspaarden. Door Burgemeester Wiegman werd hier op het woord gevoerd. Spreker juicht het initiatief tot oprich ting eener landelijke vereeniging toe en spreekt een woord van opwekking tot dege nen waarvoor die vereeniging wordt opge richt nl. de boerenzoons, dochters en knechts. Spreker hoopt dat het weerklank zal mogen vinden, dat men zal inzien, dat iets gebeurt van veel en groot belang, zijn de een vereeniging die moet bloeien en vooruitgaan. Spreker acht het een eere— plicht voor den boerenstand. Tenslotte voegt Burgemeester Wiegman eraan toe, dat we allemaal momenteel le ven onder de droeve gebeurtenissen dat ons Volk eenige dagen geleden heeft ge troffen door het overlijden van onze Lands- moeder, H. M. de Koningin Moeder. Daar om geeft spreker in overweging aan het Bestuur, wanneer er een naam aan de ver eeniging zal moeten worden gegeven, dan daaraan den naam te geven van „Koningin Emma" en spreker gelooft dat daarmede de vereeniging een goede toekomst tege moet zal gaan. Door den Voorzitter, den heer Breunisse werd Burgem. Wiegman hartelijk dank gezegd voor het gesprokene, en aan het daaraan verbonden voorstel zal in het bij zonder aandacht worden geschonken. In principe gaven de aanwezigen zich op als lid der afdeeling. Besloten werd dat 'de eerstvolgende bijeenkomst zal ge houden worden op Donderdag 5 April a.s., terwijl de aanwezigen, zoowel vanuit Was senaar, Voorschoten en andere omliggende gemeenten, ieder in eigen kring propagan da zullen maken, zoodat men dan in grob- te getale aanwezig hoopt te zijn, waarop dan tot definitieve oprichting eener afdee ling zal worden overgegaan. Gevestigd: S. Guban, R. K. Dtsche d.b. uit Den Haag, Groot Hoefijzerlaan 65 E. Puck, Ev. L.Dtsche d.b. uit Essen- Karnap, Papegaaienlaan 11 P. C. van Scherpenberg, landb. Ingenieur uit Baddad, Gr. Hoefijzerlaan 63 I. Schmitz, Ev. L. Dtsche d.b. uit Den Haag, Konijnenlaan 41 F. J. G. van der Kroft en gezin, R. K. vertegenwoordiger uit Den Haag, Rijks straatweg 346a H. J. Plekkenpol en vr., N. H., chauffeur uit Almelo, Wittenburger- weg 52 J. Willebeek Le Mair en gez., N. H. uit Veur, de Lus 16 W. N. Keijzer en vr., N. H. koopman in vaste goederen uit Den Haag, L. Kerkdam 65 E. C. A. Linse, kunstschilderes uit Den Haag, Was- senaarsche Slag 1 A. Steinacker, Ev. L. Oostenr. d.b. uit Graz, Santhorstlaan 5 G. J. van Welie, N. H. smid uit Middelhar- nis, Hallekensstr. 10. Vertrokken: J. Rutgers en gezin naar Den Haag, Parkflat Marlot No. 21 K. C. Albrecht naar idem P. Maarstadt geb. Ackenhiel naar Den Haag, Gevers Deynootweg 10 M. H. W. Vleugels naar Heerlen, Ceintuurbaan 7 F. C. Bos naar Voorburg, Laan van N. O. Einde 51 C. L. Roos naar Leiden, Steenstraat 55a C. Zuidervaart en gez. naar Den Haag, Gevers Deijnootweg 24 M. Springer naar Den Haag, Ant. Heinsiusstraat 69 G. van Ves- sem en gez. naar Den Haag, van Bylandt- straat 92 K. Kuhn naar Den Haag, Veen- kade 65 Dr. K. Holm naar Rotterdam, van Citterstraat 52b W. E. Vaar veld geb. Laarman naar Voorschoten, Leidscheweg J. Hobo naar Wormerveer, Marechaus- séekazerne B. C. van Gils naar Leiden, H. Rijndijk 106 M. Th. Hendriks naar Den Haag, Joh. Camphuysstr. 136 J. Steinhardt naar Den Haag, Gr. Hertogin- nlaan 38. Geboren: Anna Maria, d. van W. Knij- nenburg en M. Heemskerk Cornelis Jo hannes, z. van J. H. Herheijden en J. van Haastrecht Elisabeth Anna Gerarda Ma ria, d. van E. T. J. Mudde en C. C. A. M. Schneider Elizabeth Maria, d. van G. L. Knijnenburg en A. M. van Kuyen. Gehuwd: G. Nasveld en W. E. Laar man. Overleden: Jeanette Leontine Baro nesse Sloet van Oldruitenborgh 77 j., wed. van H. E. Baron van Herzeele. ZOETERMEER. Waardedaling van huizen. Het heeren huis aan de Dorpsstraat, alhier, dat verle den week was ingezet op 7300.is gis teravond niet gemijnd en toegewezen aan den hoogsten bieder. Eenige jaren geleden bracht bedoeld huis ruim het dubbele be drag op.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11