UIT DE OMGEVING UUNUtKDAG 22 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT UEKDE BLAD - PAG. 10 HÏLLEGOM. DE WEDSTRIJD IN HET ZIEKZOEKEN. De uitslag. Uitslag Bekwaamheids Wedstrijd in het Ziek-Zoeken in Hyacinthen uitgeschreven door de Coöp. Veilingvereeniging „Hille- gom" U.A. en gehouden in de Veilingzaal der „Hillegomsche Bloembollenveiling" van 13 Februari tot en met 24 Februari. Het aantal deelnemers aan dezen wedstrijd be draagt 293 personen, waarvan, naar het oordeel van de „Commissie van deskundi gen" de hieronder vermelde 82 personen voor een Diploma in aanmerking komen: 1. S. L. Lieverse, Meerstraat 150, Hille- gom, werkzaam bij C. Keur Zn., Hille- gom. 2. P. G. Goemans Antzn., v. d. Ende laan 1, Hillegom, Hyacinthenkweeker. 3. J. H. Blom, Haarlemmerstraat 52, Hillegom, Werkloos. 4. H. J. van Diest, Grachtweg 23, Lisse, werkzaam bij George v. d. Veld, Lis- se. 5. P. G. Balkenende. Willemskade 14, Lisse, werkzaam bij Laboratorium, Lisse. 6. Gerrit v. d. Burg, Patrimoniumplein 32, Hillegom, werkzaam bij W. Warmenhoven Zn., Hillegom. 7. N. P. Schalk, Hillegom- merdijk 18, Nieuw Vennep, werkzaam bij N.V. Gebr. Segers, Lisse. 8. P. de Kwaaste- niet, Julianastraat 84, Lisse, Controleur „Narcis" en „Hyacinth". 9. G. Mooyekind, Vogelenzangscheweg 302, Vogelenzang, werkzaam bij N.V. v. Zanten Co., Hille gom. 10. A. J. A. Hermans, Weeresteijn- straat 27, Hillegom, werkzaam bij N.V. G. H. Hermans, Hillegom. 11. P. van Dijk Jzn., Julianastraat 68, Lisse, werkzaam bij J. W. v. Reisen, Voorhout. 12. A. der Linden, Hoofdstraat 98, Sassenheim, werkzaam bij Baartman Koning, Sassenheim. 13. J. B. Zuiderduin, Zilkerduinweg 43, Zilk (Hille gom), Werkloos. 14. N. v. d. Ploeg, Stations weg 54, Hillegom, werkzaam bij N.V. G. H. Hermans, Hillegom. 15. J. H. Möhlman, Heerenweg 178, Lisse, Werkloos. 16. W. Varkevisser, Zwarteweg 29, Noordwijk-Bin- nen, werkzaam bij Vereenigde Culturen, Noordwijk. 17. Th. Zuiderduin, Zilkerduin weg 43, Zilk (Hillegom), Werkloos. 18. G. van Rhee, Bestevaerstraat 15, Katwijk aan Zee, werkzaam bij Vereenigde Culturen, Noordwijk. 19. H. Sijsenaar, Loosterweg II 74, Hillegom, werkzaam bij N.V. Stouten- beek v. Til, Hillegom. 20. L. Hermans, v. Leeuwenstraat 14, Noordwijk-Binnen, Werkloos. 21. A. Keijzer, Venneperweg 440, Haarlemmermeer, werkzaam bij C. Jonk heer Zn., Hillegom. 22. G. van Tol, Kerk- laan 47, Sassenheim, werkzaam bij N.V. Warnaar Co., Sassenheim. 23. J. H. van Steensel, 3e Poellaan 53, Lisse, werkzaam bij N.V. Jac. L. Veldh. v. Zanten, Lisse. 24. J. A. Zuidhoek, Boerhaavestraat 40, Voor hout, werkzaam bij N.V. M. Veldh. v. Zan ten Zn., Lisse. 25. W. de Rooij, Lapinen- burgstraat 26, Hillegom, werkzaam bij N.V. Van Zanten Co., Hillegom. 26. A. C. Berkheij, Brittenstraat 31, Katwijk aan Zee, werkzaam bij Vereenigde Culturen, Noord wijk. 27. A. Th. v. d. Hulst, Leidschevaart 144, Vogelenzang, werkzaam bij N.V. Van Zanten Co., Hillegom. 28. G. Th. Weijers, Stationsweg 29, Lisse, Werkloos. 29. W. J. Th. van Niekerk, Dorpstraat 87 B, War mond, Hyacinthenkweeker. 30. R. Hollan der, Venneperweg 464, Haarlemmermeer, werkzaam bij Hulsebosch Lau, Hil legom. 31. Q. H. v. d. Voort, Tij- lingerlaan 26, Voorhout, werkzaam bij N.V. H. Verdegaal Zn., Sassenheim. 32. J. M. Kaak, Kanaalstraat 152, Lisse, werkzaam N.V. Jac. L. Veldh. v. Zanten, Lisse. 33. M. H. van Dorp, Kweekerslaan 7, Santpoort, werkzaam bij N.V. Gebr. A. P. Nijssen, Santpoort. 34. G. J. v. d. Berg, Pickèstraat 15, Noordwijk-Binnen, wexkzaam bij Ko nijnenburg Mark, Noordwijk. 35. W. A. Timmers, Heerenweg 172 C, Noordwijker- hout, werkzaam bij Guldemond Zn., Lisse. 36. T. C. v. d. Voort, Wassenaarsche- weg 15, Katwijk aan den Rijn, Werkloos. 37. J. Groeneveld, Hillegommerdijk 32, Haarlemmermeer, werkzaam bij de Graaff Gerharda, Lisse. 38. J. W. v. Felius, Hof straat 35, Hillegom, werkzaam bij N.V. Van Zanten Co., Hillegom. 39. J. H. Clement, 't Kabel 120, Nieuw Vennep, werkzaam bij Rutg. Veldh. van Zanten, Lisse. 40. M. Op stal, Leidschestraat 92, Hillegom, werkzaam bij N.V. M. Veldh. v. Zanten Zn., Lisse. 41. A. M. Jansen, Venneperweg 1239, Nieuw Vennep, werkzaam bij N.V. F .Rijnveld Zn. Hillegom. 42. A. v. Eeuwen, Lisserweg 678, Haarlemmermeer, werkzaam bij Jac. L. Veldh. v. Zanten, Lisse. 43. P. A. v. Rei sen, Hoofdstraat 309, Sassenheim, werk zaam bij P. v. Reisen Zn., Voorhout. 44. B. Schaap, Nieuwstraat 24, Lisse, werkzaam bij Guldemond Zn., Lisse. 45. P. v. d. Meij, Ambachtstraat 26, Hillegom, werk zaam bij F. Rijnveld Zn., Hillegom. 46. C. Th. Witteman, Ruigehoekerweg 3, Noordwijkerhout, werkzaam bij 47. H. W. de Haas Azn., Katwijkschestraat 17, Noordwijk, werkzaam bij P. J. de Groot, Noordwijk. 48. L. v. Deursen, Wassenaar- scheweg 25, Katwijk aan den Rijn, Werk loos. 49. A. Groeneveld, Meerenhoutstraat 7, Lisse, werkzaam bij H. de Graaff Zn., Lisse. 50. J. W. Rusman, Mariastraat 66, Hillegom, werkzaam bij J. B. v. d. Schoot, Hillegom. 51. J. P. G. de Haas, Van Eg- mondstraat 35, Noordwijk-Binnen, werk zaam bij Konijneburg Mark, Noordwijk. 52. J. v. d. Raad Hz., Achterzeeweg 9, Noordwijk, werkzaam bij Vereenigde Cul turen, Noordwijk. 53. S. H. N. Roozen, Laan 33, Bennebroek, werkzaam bij Nic. Roozen Zn., Bennebroek. 54. A. A. Heij, Loos terweg I 1, Hillegom, werkzaam bij N.V. Gebr. v. Zanten, Hillegom. 55. W. P. Kerk vliet, Stationsweg 150, Lisse, werkzaam bij G. v. d. Meij's Zorjen, Lisse. 56. A. Hoogen- doorn, Narcjssenstraat 25, Lisse, H. de Graaff Zn., Lisse. 57. J. de Groot Oz., Zeestraat 16, Noordwijk, Werkloos. 58. L. Broekhuizen, Julianastraat 87, Lisse, Werk loos. 50. M. Varkevisser, Zwarteweg 31, Noordwijk-Binnen, werkzaam bij Vereenig de Culturen, Noordwijk. 60. G. A. Goe mans, Weeresteijnstraat 52, Hillegom, werk zaam bij N.V. P. Goemans Zn., Hillegom. 61. M. de Jong, Zuiderstraat 15, Sassen heim, Werkloos. 62. P. J. Langeveld, Teij- lingerlaan 80, Voox*hout, werkzaam bij P. v. Reisen Zn., Voorhout. 63. A. Lagen dijk, Leidschevaart 88, Vogelenzang, werk zaam bij N.V. Van Zanten Co., Hillegom. 64. S. J. Bezu Dz., Hyacinthenlaan 2, Hille gom, werkzaam bij N.V. F. Lommerse Zn., Hillegom. 65. P. Balkenende, Lapinen- burgstraat 16, Hillegom, werkzaam bij K. Velthuys Co., Hillegom. 66. M. Huijs- mans, Schoollaan 20, Bennebroek, werk zaam bij Jos. M. J. Braam Zn., Heem stede. 67. P. Varkevisser, Zwarteweg 31, Noordwijk-Binnen, werkzaam bij Vereenig de Culturen, Noordwijk. 68. M. D. Kuipers, Julianastraat 162, Lisse, werkzaam bij J. de Graaf, Lisse. 69. P. A. v. d. Lans, Boekhorst laan 9, Voorhout, Werkloos. 70. W. Trou wen, Kerkstraat 25, Hillegom, werkzaam bij M. Veldh. v. Zanten Zn., Lisse. 71. A. H. Noort, Emmastraat 12, Lisse, werkzaam bij Gebr. Tromp. Lisse. 72 A. N. Kops, Noorderlaan 16, Hillegom, Werkloos. 73. A. G. Koomen, Dorpstraat 579, Grootebroek, Hyacinthenkweeker. 74. A. v. Kesteren, Nooixierlaan 7, Hillegom, werkzaam bij Gebr. v. Zijverden, Hillegom. 75. F. A. Ha- geman, Loosterweg III 68, Hillegom, Hulse bosch Lau, Hillegom. 76. C. de Jong, Loosterweg III 94, Hillegom, werkzaam bij J. v. Til Jzn., Hillegom. 77. L. v. d. Lans, Vosselaan 42, Hillegom, werkzaam bij John B. Meskers, Hillegom. 78. F. Limburg, Voorstraat 17, Voorschoten, Hyacinthen kweeker. 79. J. Th. v. Ruiten, Pickèstraat 54, Noordwijk-Binnen, werkzaam bij Konij nenburg Mark, Noordwijk. 80. C. J. J. v. d. Meij, Julianastraat 62, Lisse, werkzaam bij H. de Graaff Zn., Lisse. 81. J. C. Hxxl- sebosch, Leidschestraat 110, Hillegom, Hya cinthenkweeker. 82. C. van Beelen, Pas toorslaan 13, Hillegom, werkzaam bij P. Hopman Zn., Hillegom. De Nummers van 1 tot en met 25 komen niet alleen in aanmerking voor Diploma, maar bovendien voor een der beschikbaar gestelde prijzen, die verdeeld zullen wor den als volgt: No. 1 10.No. 2 is buiten mededinging voor prijs, No. 3 f7.50, No. 4 f 5—. No. 5 f 5.—, No. 6 f 4.—, No. 7 f 4.—, No. 8 f 4.No. 9 f 2.50 en No. 10 tot en met 25 het boek „Ziekte en Beschadigingen der Bol- en Knolgewassen" door B. Donk. Nog zij vermeld, dat eiken deelnemer na verloop van enkele dagen zijn boekje en de juiste opgave der Commissie toegezon den zal worden. Vrouwenbond. Gisterenavond hield deze vereenigng in hotel Sistermans haar jaarvergadering. De belangstelling was zeer goed. Wegens ziekte van de presidente, mej. C. de Grauw, werd de vergadering geleid door den geestelijk adviseur, pas toor Krook. Het jaarverslag gaf een mooi overzicht van het verrichte werk. Het ledental is iets achteruit gegaan, waaraan de tijdsom standigheden zeker niet vreemd zijn. De secretaresse spoort dan ook krachtig aan tot propaganda, daar het in onzen veelbe wogen tijd meer dan noodig is, dat de vrouw zich in haar organisatie bevindt. Het verslag werd met een dankbaar ap plaus beloond. Nog werd gewezen op het tot standgekomen instituut „Moederzorg", dat zich in groote belangstelling mag ver heugen. De gehouden moedercxxrsus is uit nemend geslaagd. De penningmeesteresse sloot haar boe ken met een klein batig saldo; alles bleek volmaakt in orde, zoodat décharge onder dank volgde. Hierna werd het woord gegeven aan pa ter Vijge, redemptorist Retraitenhuis te Noordwijkerhout. Deze zette het mooie werk der gesloten retraite in gloedvolle bewoordingen uiteen. Gedurende de pauze gaven zich een 20- tal leden op, voorwaar een mooi succes. Nog werden in verband met het gesproke ne vragen gesteld, die tot volle tevreden heid werden beantwoord. De verloting voor vrij gaan naar de re traite had vervolgens plaats en maakte meerderen gelukkig. Hierna sluiting. Voor de jeugdige werkloozen. Gister middag was er in Patrimonium aan de Van den Endelaan een electriciteits-filmvoor- stelling, als slot van den cxxrsus in electri- citeitsleer, gegeven voor de jeugdige werk loozen. Tevens was deze middag het ein de van alle cursussen. Behalve een groot aantal cursisten wa ren tegenwoordig: burgemeester Pont, de beide wethouders, de dir. van Openbare Werken, de Commissie voor de Werkver schaffing, de Burgemeester van Sassen heim, voorz. van den Raad van Beheer van het Electr. Bedrijf HillegomLisseSas senheim, de leeraren in de verschillende leervakken, de heer van der Meer, van de Leidsche Lichtfabrieken met zijn staf, en kele raadsleden, de dir. der Arbeidsbemid deling enz. De heer J. O. Vermeer, weth. van So ciale Zaken, opende de bijeenkomst en heette de aanwezige autoriteiten hartelijk welkom, waarna hij zich tot de jeugdige werkloozen richtte. Hij zei hun, dat we aan het einde gekomen waren van dezen cursus en der andere, en hoe uit de belangstelling van den burgemeester hier als anderszins wel blijkt, hoezeer de belangen der jeug dige werkloozen het gemeentebestuur ter harte gaan. Verschillende cursussen wa- ren wel niet altoos druk bezocht, maar ge- I apprecieerd wordt ten zeerste, de toch be toonde belangstelling, en zeker zullen de cursisten zelve van het volgen der lessen vruchten plukken. Dankbaar is het ge meentebestuur jegens de leeraren, die zoo belangloos hun tijd en kennis gaven. De heer Henkus, technisch hoofdambtenaar van het electr. bedrijf, heeft mede door sociaal gevoel begeesterd op interessante wijze dit mooi vak onderwezen. Hierna werd de film vertoond „Van kolen tot elec tric iteit" en wel in twee deelen. Bij de dui delijke beelden werd een nog duidelijker toelichting gegegeven. Hierop volgde een komische film „De verloren weddenschap", waarin overduidelijk de onontbeerlijkheid der electriciteit naar voren kwam en ten slotte een kleine teekenfilm „De electrici- ,teit als welkome gast". Een dankbaar ap plaus beloonde de vertooners. De burgemeester sprak daarna een kort dankwoord, tevens een opwekkend woord. De burgemeester van Sassenheim sprak zijn volle waardeering xxit, voor hetgeen het gemeentebestuur van Hillegom voor de jeugdige werkloozen doet: Sassenheim is jammer genoeg nog niet zoover, ook her innerde hij hierbij bizonder aan de groote activiteit van wethouder Vermeer, hetgeen ook de burgemeester van Hillegom reeds gedaan had. De heer R. J. J. Heirman sprak namens zijn collega's over het pret tig verloop der lessen, over de kern, die tot het einde trouw was gebleven en voeg de er nog enkele paedagogische opmerkin gen aan toe. HOOGMADE. Volksbond. Deze vereeniging hield gisteravond haar gewone maandvergade ring in de zaal van café Witteman. De voorzitter opende de vergadering met gebed, heette de leden van harte welkom, betreurt de slechte opkomst der leden. Spr. uit den wensch, dat het bezoek beter moge worden en dat de leden beter mogen be grijpen hoe noodzakelijk het is de vergade ringen bij te wonen. Spr. deelt tevens mede dat de Geest el. Adviseur verhinderd is deze vergadering bij te wonen. De secretaris las de notulen van de laatst gehouden vergadering, welke onder dank worden goedgekeurd. Na het zingen van het Bondslied behande ling ingekomen stukken w.o. een van het R.K. Werkliedenverbond aangaande vleesch in blik, waaxwan de kwaliteit over het al gemeen heel best werd genoemd. Daarna een circulaire over de jeudige werkloozen en het uitzenden naar de werkkampen. Daar er hier thans geen jeugidgen werkloo zen zijn werd het stuk voor kennisgeving aangenomen. Daarna werd behandeld de agenda van de Centr. Raadsvergadering, welke zal ge houden worden op Maandag 7 Mei in het café restaurant „Tivoli" te Rotterdam. Tot afgevaardigde werd gekozen de secretaris, de heer C. Baak. Daarna bFacht de 2e penningmeester ver slag uit van de finantiën van de kas „Hulp in Nood" (wegens ziekte van den penning meester is het verlaat). In kas 1 Januari 1933 51.721/2, ontvangsten 7.86 1/2, uitgaven 6.00, voordeelig saldo van 1.861/,, saldo in kas op 1 Januari 1934 53.59. D evooriztter dankte deii 2en pen ningmeester voor zijn accuraat beheer. Tot verificatexxrs werden benoemd de heeren C. H. v. d. Berg en C. v. d. Klauw. Daarna deelde de voorzitter mede, dat de reis naar Bilthoven in de vorige vergade ring besproken, niet doorgaat. Op advies van dokter Bronkhorst werd geexx bezoek meer toegelaten, maar toch kunnen wij wel een reisje organiseeren, aldus spr., als wij dan gaan naar de H. Landstichting m Nij megen. Wij kunnen de reiswagen gebrui ken den 2en Pinksterdag (21 Mei) en de kosten zijn 2.50 de persoon. Degenen, die wenschen mede te gaan, moeten zich op geven 'tot uiterlijk 31 Maart bij den secre taris. Er moeten 30 personen zijn. Het eerst komen in aanmerking de leden van den bond en gezinsleden. Zijn wij dan nog niet aan de 30 personen dan kunnen de niet-leden de reis ook medemaken. Ook deelde de voorzitter mede, dat onze Dis trictsbestuurder de heer van den Akker op Maandag 9 April zal komen spreken over „Wij Katholieken.en de ixieuwe stelsels", waarbij ook zal behandeld worden het fas cisme en nationaal socialisme. Daar de toe gang voor ieder vrij is, zoowel voor leden als niet-leden, vertrouwt de voorzitter op een groote opkomst, te meer daar xn dezen naren tijd een goede progapganda en waar schuwing noodig is. Daar er geen vragen voor de rondvraag zijn, sluit de voorzitter de vergadering met den Chr. groet. „Hulp in Nood" bracht op 0.77l/a Schapenverkoop. Door het R.-K. kerk bestuur werden gisteren ten bate van de pa rochiekerk 124 schapen publiek verkocht, welke opbrachten de som van 2550.50, al- zoo gemiddeld ruim 20.50 per stuk, waar van 104 stuks werden gekocht door den heer F. v. Gelder uit Leiden. Er waren dit jaar 5 stuks afgevallen. Er waren vele koopers. Ten bate van de Ned. Heiv. kerk wer den op het terrein van den heer Witteman 23 schapen verkocht voor de som van ƒ433.50, gemiddeld ƒ18.35 per stuk, welke werden gekocht door den heer F. van Gelder xxit Leiden. VOORSCHOTEN. Geboren: Cornelia Petronella Maria, dochter van P. van Beek en C. J. v. d. Meer Hendrik Cornelis, zoon van J. H. Zorn en M. G. H. van Steenis Jacobus Johannes, zoon van G. H. van Leeuwen en A. J. Limburg Tonni, zoon van T. Jager en L, C. van der Meulen Paul Jo- han, zoon van J. D. Rol en N. Rijling. Getrouwd: J. C. van der Graaf en L. Verheul. Gevestigd: C. J. M. Waaijer, van Leiden L. Wittenaar van Leiden J. Ra- vensbergen van Rijnsburg Th. J. Broers van Ned. Indië J. Noppen van Leiden W. K. Boorsma van Oegstgeest D. J. Prent van Haarlem G. Hoogvliet van Nieuwkoop. W. B. M. van der Zalm van 's Gravenhage. Vertrokken: C. J. Meiman naar 's Gravenhage H. Velthuizen en gezin naar Voorburg L. Verheul naar Haar lemmermeer-Vijfhuizen G. Brand en echtgenoote naar Wassenaar C. J. Gel- drop naar Haarlemmermeer M. Hilhorst naar Rotterdam M. C. Blaas naar Am sterdam. WARMOND. BEHOUD VAN NATUURSCHOON. De Eendenkooi door het Gemeentebestuur aangekocht. De bij alle beoefenaars der watersport wel bekende Eendenkooi, gelegen aan de Kagerplassen alhier, ter grootte van ruim 2.5 H.A. is met het daaraan verbonden kooirecht aangekocht door de gemeente. Dit besluit kan niet anders dan toegejuicht worden, omdat men nu verzekerd is van het behoud van een stuk natxxursohoon, dat zeker in gevaar zou komen wanneer deze kooi in particuliere handen zou zijn overgegaan, waartoe alle kans bestond, nu dezelve in het openbaar zou zijn ver kocht. De inzet zou eerstdaags geschie den. Kiesvereeniging. De propagandaverga- dering van de Kiesvereeniging alhier is een groot succes geworden, en de bezoekers de zer bijeenkomst zullen zeer zeker een be ter inzicht gekregen hebben in de verschil lende stroomingen en richtingen, die dezen tijd beroeren. Onder de aanwezigen merk ten wij o.m. op den Pastoor, den Kapelaan, prof. J. H. Niekel, directeur van het Philo- sophiexxm, prof. Verhaar, de wethouder en de R. K. Raadsfractie. Te ruim half negen opende de voorzitter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, waarbij hij allen har telijk welkom toeriep, inzonder de reeds genoemde personen. Ook bracht hij een woord van dank aan den heer J. H. van Egmond, die direct bereid gevonden werd deze bijeenkomst met zijn zangers en zang- sters op te luisteren. De spreker van dezen avond, mr. C. van Haren, had natuurlijk een speciaal woord van welkom in ont vangst te nemen. Hierna herdacht de voorzitter in een paar gevoelvolle woorden het verscheiden van onze geliefde H. M. de Koningin-Moeder en schetste in groote lijnen de ontelbaar vele en groote verdiensten, die zij voor ons land heeft gehad. Deze woox-den werden door alle aanwe zigen staande aangehoord. Nadat door het Zangkoor op keurige wij ze een paar liederen waren ten gehoore gebracht was het woord aan mr. van Ha ren tot het uitspreken van zijn rede, geti teld: „Naar het einde van het parlemen taire stelsel". Zij, aldus spreker, die het einde van het parlementaire stelsel in het verschiet zien en alle hoop hebben geves tigd op een Fascistisch of Nationaal Socia listisch stelsel, zijn meestal personen, die niet eens weten wat een parlementair stel sel is, en wat een dergelijk stelsel in onze staatkundige huishouding beteekent. Zij, die dit wel weten, weten ook, dat de on dergang van het parlementaire stelsel voor Nederland een ramp zou beteekenen en niet het minst voor de Katholieken in ons land. Wij behoeven slechts naar het nabu rige Duitschland te kijken, om te zien, wat de Katholieken in een fascistische staat te wachten staat. Wij, Katholieken, aldus spreker, willen geen gelijk geschakelde sla ven worden van een dictator, wij willen niet dat de opvoeding der jeugd dienstbaar gemaakt wordt aan den staat en dat deze opvoeding aan de Kerk ontnomen wordt, ja zelfs voor een groot gedeelte ook aan de ouders. Het is demagogie van de erg ste soort als de Nationaal Socialisten bewe ren, dat zij met een handomdraai den toe stand zullen verbeteren als zij aan de macht komen, dat is volksbedrog en volksmislei ding van de ergste soort en hier tegen kan niet genoeg gewaarschuwd worden. Wat zouden de arbeiders van Duitschland in hun nopjes zijn als zij verdienden wat de werk loozen hier aan steun ontvangen. Neen, de crisis waarin wij gekomen zijn, is een in ternationaal verschijnsel en geen macht ter wereld kan deze crisis voor zich zelf op lossen. Een andere vraag is, of het parlementai re stelsel een stelsel is voor altijd en alle volkeren. Dit zou ik niet gaarne durven beweren, aldxxs spreker en zulks beweert de Kerk evenmin. Het is toch van voldoen de bekendheid, dat de Kerk zich niet bindt aan een bepaalde staatsvorm, maar wel is zeker, dat het parlementaire stelsel is een hoogere vorm van staatkundige ontwikke ling dan het Fascisme of Nationaal Socia lisme. De vraag is nu of het parlementaire stelsel gehandhaafd kan blijven. Dit kan, als wij hebben vrije mannen met een eigen meening, geen baantjesjagers die op het vinken touw zitten, om te zien aan welke zijde het meeste voordeel te behalen is. Aan zulke karakterloozen hebben wij niets en zij zijn juist de bewerkers van den on 225. Wil jij je wel eens koest houden, brulde hij tegen de visch, terwijl hij hem stevig bij zijn staart beetpakte, wat na tuurlijk alleen Jan kon doen, omdat hij zoo buitengewoon lang was. Hij trok er eens een beetje aan, en ja, warempel hij trok de visch omlaag, nog een beetje trok hij, nog een beetje harder.. dergang van dit stelsel. Wij moeten allen medewerken om het parlementaire stelsel te handhaven en het is daarom ten zeerste te betreuren, dat zoovele intellectueele jongeren zich xxit de politiek hebben terug getrokken. Laten wij goed voor oogen houden, dat alle pogingen tot vexrvonning van de maat schappij vruchteloos zullen blijken, indien deze vervorming niet zal geschieden op Christelijken grondslag en niet terugge keerd wordt tot het Evangelie. Een hartelijk applaxxs beloonde den spre ker voor zijn met overtuiging voorgedra gen rede en hij had dan ook van den voor zitter een woord van hartelijken dank in ontvangst te nemen. Hierna werden door het Zangkoor nog, op werkelijk keurige wijze, een paar lie deren uitgevoerd, waarna de zeer geslaag de bijeenkomst door 'den voorzitter onder dankzegging voor de opkomst werd beslo ten. Tragisch. Gistermorgen omstreeks tien uur werd in een sloot nabij de timmerfa briek Padox alhier drijvende gevonden het lijkje van het 5-jarige zoontje van de fa milie Roste alhier. Het jongetje was bij het spelen te water geraakt. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: D. Knik, landarbeider, Lisse, Wilhel- minastraat 36. Cur.: Mr. T. A. M. A. vam Löben Seis, Haarlem. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, vertr. 21 Maart van Amsterdam n. Batavia. KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA (thuisr.) 21 Maart v.m. 11 uur van Lissabon; 25 Maart te Amsterdam verwacht. KON. NED. STOOMB. MIJ. EUTERPE arr. 21 Maart van Amsterdam te Bordeaux. ILMAR vertr. 21 Maart van Amsterdam naar Montevideo. HOLLAND-AMERIKA-LUN. BOSCHDIJK, New York-Rotterdam 21 Maart Scilly gep., wordt 22 Maart 10 uxxr nam. a .d. Hoek van Holland verw. STATENDAM (toeristenvaart) arr. 21 Maart te Messina. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KEDOE (thuisr.) vertr. 21 Maart van Londen naar Rotterdam. KOTA AGOENG (uitr.) pass. 20 Maart Sagres. KOTA NOPAN (uitr.) arr. 21 Maart te Belawan. SLAMAT (uitr.) vertr. 21 Maart van Suez. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALDABI arr. 20 Maart van Rotterdam te Buenos Ayres. ALPHACCA (thuisr.) vertr. 20 Maart van Montevideo. ALPHARAT vertr. 20 Maart van Ham- bxxrg naar Rotterdam. STOOMV. MIJ. OCEAAN. HELENUS, Batavia-Liverpool arr. 19 Maart te Genua. PATROCLUS, Japan-Rotterdam arr. 19 Maart te Singapore. POLYPHEMUS arr. 18 Maart van Ham burg te Bremen. SARPEDON, Japan-Rotterdam arr. 20 Maart te Londen. ULYSSES, Liverpool-Ja va arr. 20 Maart te Colombo. EMZETCO LIJN. JONGEANTHONY, Cardiff n. Oron, pass. 20 Maart Finisterre. JONGE ELISABETH, Carthagena naar Londen, pass. 20 Maart Gibraltar. JONGE JACOBUS, Rotterdam naar St. Louis du Rhone, pass. 20 Maart Finisterre. VER. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfxika-Lijn). MELISKERK (thuisr.) vertr. 20 Maart van Sopthampton naar Duinkerken. KLIPFONTEIN arr. 20 Maart van Am sterdam te Hambburg (HollandBr.-lndië Lijn). STREEFKERK thuisr.) vertr. 21 Maart van Colombbo. TARAKAN (uitr.) arr. 19 Maart te Kur- rachee. (Holland- Oost-Azië-Lijn.) SEROOSKEHK, Antwerpen-Hamburg, pass. 21 Maart Vlissingen. 226. Daar viel Jan met wal visch en al op den grond. Maar wat een geluk, daar hing de duiker in levende lijve aan de mast te bengelen, met armen en beenen, allerlei bewegingen makende.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10