AAN ONZE ABONNE'S WOENSDAG 21 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 de vergadering op de gebruikelijke wijze en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer ir. de Groot, die zoo welwillend is geweest zijn rede van 16 Januari j.l. te komen voortzetten over het onderwerp „Techniek en samenwerking". De spreker, die hierna het woord ver kreeg, resumeerde in het kort zijn vorige rede om 'Jan over te gaan tot de bespre king van den kleinen middenstander, voor wien het zoo moeilijk is zijn persoonlijke zelfstandigheid te behouden; omdat hij steeds gebruik moet maken van de tech niek. Door het ontstaan van de N.V.'s aldus spreker, waartegen de kleine Middenstan der niet werken kan, worden velen ge dwongen de zaken stop te zetten. Spreker schetste de diverse bedrijven, welke veel werk eischten, hetgeen de gemeenschap ten goede komt. In de waterbouwkunde, aldus spreker, speelt de techniek een groote rol, waardoor de rationalisatie zeer in de hand gewerkt wordt, waarvan het gevolg werk loosheid is. Hij bespiak vervolgens een Amerikaansch systeem, dat den arbeid af keurde, hetgeen zeer zeker in strijd is met den christelijken geest. Als schaduwzijde der techniek zette spieker uiteen het oor log voeren van vroeger met primitieve wa penen en het tegenwoordige oorlogvoeren met vliegmachines, enz. Hierdoor wordt de mensch hoogmoedig en wil zelfs God, den Schepper van Kemel en aarde wegcijferen. De 19e eeuw was de eeuw der techniek, maar tevens de eeuw van ontevredenheid en ondergang der maatschappij. Wat zal het worden in de 20ste eeuw. Wij moeten krijgen bedrijfsorganisatie op christelijken grondslag volgens de encyclieken. Met een aanmoediging vooral tot de K. J. M.'ers, dat op ons Katholieken de plicht rust mede te werken aan den opbouw eener nieuwe maatschappij op christelijken grondslag, slooi sp'eker zijn leerzame en prachtige rede. De voorzitter bracht spreker hartelijk dank voor deze leerzame rede, terwijl hij van de vergadering een verdiend en dank baar applaus had te ar cepteeren; de voor zitter sprak hierbij neg den wensch uit, dat hij spreker het volgend seizoen we derom welkom zou mogen heeten. Met een aansporing en een opwekkend woord sloot de voorzitter deze welgeslaag de vergadering met den K. J. M. V.-groet. OEGSTGEEST. Autobotsing. Hedenmorgen om onge veer kwart voor acht had nabij de Post- brug alhier een autobotsing plaats. Een luxe auto kwam met een snelheid van 50 a 55 K.M. uit de richting Sassenheim aanrijden. Even over de Postbrug wilde de chauffeur, de heer H. uit Amsterdam, een voor hem rijdende luxe wagen passeeren, waarvoor hij naar links van den weg uitweek. De chauffeur haalde echter te veel uit, zoodat hij met zijn auto naast den weg kwam. Op den scherpen kant slipte de auto en kwam dwars over den weg te staan. Uit de rich ting Leiden kwam tegelijkertijd een groote bloemenauto uit Rijnsburgaanrijden. De be stuurder probeerde nog in de tramrails te rijden om een botsing te voorkomen doch aangezien de rails veel hooger dan de weg liggen, kwam hij er niet overheen en was een botsing onvermijdelijk. De luxe auto werd van achteren geheel in elkaar ge drukt, terwijl de vrachtauto opzj ernstig werd beschadigd. Door de schok slopg de vrachtauto om en kwam op de tramrails te liggen. Hierdoor had ook de tram cenigen tijd vertraging. Gelukkig zijn er geen per soonlijke ongelukken te betreuren, óehou- dens enkele builen en schrammen bij den heer H. uit Amsterdam. Door een kraanwagen werd de vracht auto weggesleept. De luxe auto kon nog op eigen kracht naar een garage rijden. De politie van Oegstgeest heeft proces verbaal opgemaakt. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER De chauffeur J. G. G. te Leiden is door den politierechter ter zake van ver duistering van een stofzuiger veroordeeld to 2 maanden gevangennisstraf, welke von nis door het Hof werd bevestigd. DE ZAAK VAN DEN W.N. CHEF VAN POLITIE TE LISSE Het Ambtenarengerecht heeft heden uit spraak gedaan in de zaak van den gewezen waarnemend chef van politie te Lisse K., die wegens ongeschiktheid uit den politie dienst is ontslagen na door den burgemees ter uit zijn functie te zijn ontheven. Tegen deze ontheffing had K. 'n klacht aanhan gig gemaakt bij het Ambtenarengerecht. Het Gerecht heeft den burgemeester van Lisse onbevoegd verklaard tot deze hande ling, diens besluit vernietigd voor zoover K. daarbij bij wijze van straf van zijn func tie van waarn. chef van politie is ontheven en voor het overige het beroep gedeeltelijk niet ontvankelijk en gedeeltelijk onge grond verklaard. NAAR DE PASSIESPELEN TE OBERAMMERGAU. Populaire reizen voor de lezers van „De Leidsche Courant". Zooals bekend is, zullén dit jaar, het 300ste gedenkjaar van de Passie spelen te Oberammergau, wederom de beroemde Passiespelen in het Beiersche dorp Oberammergau wor den vertoond. Op Pinksteren zal de eerste vertoo ning plaats hebben en reeds dan wil len wij onze lezers in de gelegenheid stellen deze eerste opvoering bij te wonen. Natuurlijk zal deze gelegenheid worden aangegrepen om een mooie reis te maken door Zuid-Duitschland met bezoeken aan München, Gar- misch Partenkirchen en de in deze omgeving gelegen oude Koningslo- ten, terwijl ook Wiesbaden en Hei delberg zullen worden aangedaan. Deze reis, die hopenlijk nog door andere zal worden gevolgd, zal Don derdag 17 Mei vertrekken. En nu reeds kunnen wij mededeelen, dat deze reis, alles inbegrepen, waarbij ook toegang tot het Passie-theater, slechts zal kosten: Ille klas 75. lie klasse 87.50 De reis zal 8 dagen duren. Rekening houdend met de moge lijkheid, dat de data dezer eerste reis niet iedereen gelegen komen, willen wij toch alle lezers en lezeressen, die dezen zomer het Passiespel te Ober ammergau wenschen te gaan zien, in de gelegenheid daartoe stellen. Zij behoeven doartoe, indien zij de reis van 17 Mei niet kunnen meema ken, ons slechts op te geven, op welke data zij de reis gaarne zouden wenschen te maken, waardoor wij in staat zullen zijn groepen te vormen, die zooveel mogelijk op de door hen gestelde tijden, later de reis naar Oberammergau zullen kunnen ma ken. Het uitgebreide reisprogramma zullen wij een dezer dagen publicee- ren, terwijl alle inlichtingen aan ons bureau verkrijgbaar zijn. Het inschrijfgeld voor administra tiekosten bedraagt 2.50, dat los van de reissom bij inschrijving moet wor den voldaan. DE DIRECTIE. UIT DE OMGEVING DE HANZE IN DE BOLLENSTREEK. Druk bezochte vergadering te Hillegom. Gisteravond had in de groote Concert zaal van Hotel Flora een buitengewone vergadering plaats der Gewestelijke R. K. Middenstands-Federatie „St. Nicolaas" te Lisse. De belangstelling was enorm. Te genwoordig waren: besturen en leden der aangesloten afdeelingen, Burgemeesters, Tweede Kamerleden, Wethouders, Leden Kamer van Koophandel, Zeereerw. en Wel- eerw. Heeren Geestelijken etc. etc. De Koningin-Moeder herdacht. De heer F. C. J. van der Eerden, voorz. der Federatie, opende met den Chr. groet en heet allen hartelijk welkom. Spr. heeft den droeven plicht te memoreerer. het over lijden van H. M. de Koningin-Moeder en schetst kort haar levensloop en hoe zij waard geweest is, door het Nederlandsch^ Volk geëerd te worden. God loone deze vrome Christinne en geven haar de eeuwige rust. Allen hoorden dit „In Memoriam" staande aan. Hierna sprak de heer P. Klaver, voorzit ter der Hanze te Hillegom een kort woord. Spr. brengt dank voor de moeite van de Federatie, om voor deze vergadering naar Hillegom te komen. Als lid van het hoofd bestuur der Hanze brengt hij mede dank voor de pogingen, om dezen avond te doen zijn, wat de Congressen van Breda en van Den Haag geweest zijn. De groote opkomst is reeds een voldoening en spr. vertrouwt, dat na de redevoeringen der beide sprekers er wensche vervuld zullen worden door de Regeering en alle belangstellenden er iets van mee- en uitdragen zullen. De heer Van der Eerden spreekt nu een openingsrede uit. De heeren v. d. Brule en Erftemeijer waren bereid, ons Orde- nings- Saneerings- en Beschermingspro gram voor u te ontvouwen en spreker ver wacht daarbij een aandachtig gehoor. Na dat verschillende berichten van verhinde ring zijn voorgelezen, wordt het woord gegeven aan den heer Erftemeijer. In zijn inleiding wijst spr. op het ver schil in leven van den middenstander in de groote stad en buiten en illustreert dit. De oplossingen der middenstandsvraagstukken kwamen daardoor in de groote stad.eer in bespreking dan in het rustige buiten. Thans is dat heel anders en thans schijnen spr. de zorgen in de provincieplaatsen zelfs groo- ter dan in de groote stad. We moeten elkaar de hand reiken om met vereende krachten de moeilijkheden van den middenstand op te lossen. En dat zal het best kunnen doen door de leiding van het hoofdbestuur te volgen. Deze vergadering staat in dit teeken. Ons wacht een groote taak, die de heer Van den Brule u straks zal uiteenzet ten. Een groot gevaar schuilt erin, te luis teren naar anderen, die aan onze vrijheid afbreuk verrichten. Een groot gevaar. Het is thans een gunstige tijd, voor hen, die slechts beloven. Doch de Bisschop van Haarlem waarschuwt uitdrukkelijk tegen een vergadering te Haarlem, waar zelfs crïtiek zal gegeven worden op den Vas tenbrief der Bisschoppen. We moeten vast houden aan de leiding van onzen Bond! On ze opbouw staat nog slechts aan het be gin. We moeten komen tot de christelijke democratie. Dan gaat spr. aan de hand der historie na, de geschiedenis der Kath. Kerk in Nederland tot den tijd van Dr. Schaep- man, die de R. K. Staatspartij stichtte. Mo gen we, wat ten koste van zooveel strijd verworven werd, in handen geven aan Mus- sert? Laat ons toch voorzichtig zijn, met het doen van een stap in het onzekere. We moeten vooruit en behouden wat we heb ben. Rechtvaardigheid en liefde. Na een korte pauze treedt op de heer v. d. Brule. Spreker .gewaagt van een ge weldige tijd van beroering, waarin we voor onszelf de lijnen van den midden- standspolitiek moeten uitstippelen. We moe ten positieve daden stellen aan de hand der feiten van vandaag. De middenstand is met recht en reden de ruggegraat der maatschappij en op hem komen de slagen Elke abonné van „De Leidsche Courant", die zijn abonnementsgeld tijdig heeft vol daan is verzekerd voor een bedrag van 300.tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rechtstrceksche oorzaak is van den dood van de(n) abonné, hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongeval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot het ontvangen der uitkeering gerechtigd zijn* le. de echtgenoot(e); 2e. kinderen; 3e. de ouders; 4e. de stiefouders of (zoo deze ontbreken)) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinner de overledene was; 5e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hij of zij, die tenminste een derde van zijn of van het maatschappelijk leven het felst neer. Op economisch terrein moeten de liberale beginselen plaats maken voor de Katholieke, de leer der sociale rechtvaar digheid en der liefde. Die beginselen mogen we niet loslaten, gedachtig het woord der H. Schrift: „die niet voor mij is, is tegen mij." Dan werkt spreker het liberaal-eco nomisch stelsel uit, dat moest leiden tot het socialisme. De redding is gelegen in de katholieke leer van rechtvaardigheid en liefde. Bewondering heeft spr. voor de pioniers dier beginselen, die Christus wil len uitdragen overal, die alles willen her stellen in Hem. Hierna gaat de heer v. d. Brule na, wat er van onze vrijheid en van onze rechtten zou overblijven, zoo de Fascisten de macht in handen kregen. Het zou moeten uitloo- pen op knechting van onze vrijheid en daarom is het spreker onbegrijpelijk, dat Katholieken van de daad zich onder de vanen kunnen scharen. Na deze ietwat lange, doch door spreker noodzakelijk geoordeelde inleiding gaat hij het Ordenings-, Saneerings- en Bescher mingsprogramma uiteenzetten. Spr. doet dit buitengewoon duidelijk aan de hand der feiten en der misstanden en houdt zich overtuigd, dat het urgentie-programma kan verwezenlijkt worden, mits we de me dewerking erlangen der Overheid in Rijk en Gemeente en mits allen zich scharen onder het vaan hunner Middenstandsorga nisatie. We zijn paraat, om den oogst bin nen te halen als vrucht van ons voorberei dend werk. De middelen, die moeten wor den aangewend om de wonden te heelen, worden in het program duidelijk aangege ven. Met een schitterende peroratie sluit spr. zijn gloedvol betoog. Na een korte pauz ekrijgen de vragen stellers de gelegenheid van gedachten te wisselen. Hierbij kwamen nog verschillende interessante kwesties ter tafel. De beide sprekers dienden op zakelijke en sympa thieke wijze van antwoord en bevredigden de vragers. Dit nam nog geruimen tijd in beslag. Met algemeene stemmen werd nu de volgende resolutie aangenomen: „De Katholiek georganiseerde midden stand van de Federatie „St. Nicolaas", „op den 20en Maart 1934 te Hillegom bij- „een ir. buitengewone vergadering ter „behandeling van het program van den „Ned. R. K. Middenstandsbond tot Orde ning, Saneering en Bescherming van het „Middenstandsbedrijf, „gehoord de sprekers: „stelt vast, dat de huidige crisis ook „op het middenstandsbedrijfsleven in bui tengewone mate haar ontwrichtenden „invloed uitoefent, en dat door de ont wikkeling der economische en maat schappelijke verhoudingen de ordening „en sanéering in de diverse takken van „het middenstandsbedrijf, meer nog dan „vroeger en minstens even sterk als in „andere bedrijfstakken, tot een dringen- „de noodzakelijkheid is geworden in het „belang der bedrijfsgenooten en in het „algemeen economisch belang; „spreekt zich uit voor publiekrechte lijke organisatie van het bedrijfsleven „op den grondslag van zelfbestuur en „als inzet tot een volledige corporatieve „herordening der maatschappij, en ver- Werpt met de meeste beslistheid iedere „poging tot fascistische of nationaal-so- „cialistische partij dictatuur in staat-, „maatschappij- en levensbeschouwing; „Verlangt van de Regeering in nauwe „samenwerking met het georganiseerde „bedrijfsleven een doelbewuste en posi tieve middenstandspolitiek, in den zin „van het Ordenings-, Saneerings- en Be- „schermingsprogram van den N. R. K. M. „mede door tijdelijk vestigingsverbod, „vaststelling van vestigingseischen en af- „doend optreden tegen de concurrentie- „excessen, en verlangt daarnaast recht- „streeksche maatregelen om het gezonde „kleinbedrijf, speciaal in den dstailhan- „del te behoeden tegen onnoodige ver dringing door grootbedrijf en coöperatie, „in het algemeen belang der maatschap- „pü; „Verwacht daartoe de medewerking „van de R. K. Staatspartij in den zin van „haar manifest; „roept den katholieken middenstand op, „om in volledig besef van zijn maat schappelijke verantwoordelijkheid, bij „voortduring te stréven naar de meest „volmaakte vervulling zijner economi- haar verdiensten geregeld uitkeert aan de(n) persoon of personen, die hij of zij bij het levensonderhoud te hulp komt. Onder verzekerde abonné wordt ver staan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder dan vijf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen recht op uitkeering: a. Wanneer de verzekerde abonné tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overprikkeling of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te water of te land uitoefende intijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval op een vis- schers-, Marine- of ander vaartuig varen de was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-Hollandsche stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonné zich tijdens het ongeval bezig hield met „sche taak, en ook zijnerzijds door prin- „cipieele vakorganisatie de ordening der „bedrijfstakken zoo krachtig mogelijk te „bevorderen; „Besluit deze Resolutie ter kennis te „brengen waar zulks behoort en gaat „over tot de orde van den dag". Hierna een passend dankwoord. Voor de K. J. V. werd nog gesproken door de wet houder voor Sociale Zaken te Hillegom, de heer J. O. Vermeer. Vele vaandels waren er gekomen, het Santosbloempje bracht f 18.81 op. De avond mag in alle opzichten schitterend geslaagd heeten. Sluiting met den Chr. groet. LEIDSCHENDAM uitgenoodigd om hun te doen zien, wat avond te half acht had in het Patronaat de officieele sluiting plaats van den tweejari gen tuinbouwcursus. De voorzitter, de heer van Veen, opent de bijeenkomst met den christelijken groet en heet allen hartelijk welkom, in het bij zonder den burgemeester, de ouders der leerlingen en de besturen der afdeelingen Veenweg en Nootdorp. Het is de gewoonte, aldus de voorzitter, de sluiting van den cursus op een meer plechtige wijze te doen geschieden; daarom zijn ook dit jaar de ouders der leerlingen uitgennoodigd om hun te doen zien, wat hun jongens hier leeren en om van dezen avond zoodoende een groote propaganda te doen uitgaan. Door het hoofd van den cursus, den heer Boerdijk, wordt den leerlingen een klein examen afgenomen en ook door den 2den leeraar den heer de Rooij, op de diverse vragen werd vlot en correct geantwoord. De voorz. dankt de leeraars voor him vele en goede werk. Burg. Keijzer, die dan het woord ver krijgt, zegt met veel genoegen de uitnoo- diging te hebben aanvaard, omdat hij weet, wat hier gegeven wordt, dat dit leer zaam en nuttig is voor den tuinbouw en zeer zeker strekt in het belang der ge meente. Waar het hier vandaag de eerste maal is, dat ik in het openbaar spreek, wil ik bij het overlijden van H.M. de Koningin Moeder, een woord van hulde en dank brengen aan H. M. voor het vele goede, dat zij heeft gedaan. Hij stelt het op hoo- gen prijs, dat mevr. van Heiningen hier dezen avond aanwezig is en brengt hulde aan haar overleden echtgenoot, die zooveel voor den L. T. B. heeft gedaan. Hij wenscht den leerlingen hartelijk geluk met het eindexamen en spoort hun aan trouw de opgedane kennis te bewaren en uit te bui ten; de behaalde punten zijn schitterend, wat een bewijs is, dat de cursus met am bitie gevolgd is en de leeraren een buiten gewoon werk hebben verricht, waarvoor hij de heeren Boerdijk en de Rooij harte lijk dank brengt. Hij brengt ook dank aan de afdeeling Veenweg en Nootdorp voor hun aanwezigheid. Met hartelijke en toepasselijke woorden reikt hij de schitterende diploma's aan de leerlingen uit. Weth. de Koning, secretaris van den L. T. B. brengt ook dank aan allen voor de medewerking en hoopt, dat deze avond een goede propaganda moge zijn en hoopt steeds op aller medewerking te blijven kunnen rekenen. De heer Boerdijk brengt hulde aan het Bestuur van den L. T. B., in het bijzonder aan den heer de Koning voor hun groote steun en medewerking, waardoor deze cur sus zoo schitterend is geslaagd, zoodat de cursus, welke met 14 leerlingen begon, met 13 leerlingen kon beëindigd worden; hij dankt ook den burgemeester voor zijn har- terlijk woorden en zijn mede-leeraar de Rooij voor den steun, en aangename sa menwerking. Namens de leerlingen wordt door den heer J. Zuijdwijk aan leeraren en bestuur van L. T. B. dank gebracht, terwijl hij den leeraars namens de leerlingen een klein cadeau aanbiedt. Door de heeren Zuijdwijk en Van Niel wordt namens de ouders dank gebracht. De voorz. sloot hierna met een hartelijk woord van dank aan allen deze bijeen komst met den christelijken groet. K. J. M. V. Maandag hield de K. J. M. V. te Leidschendam een groote verga dering in het Patronaat. De voorzitter, de heer M. Bleijs, opende de bereiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht ontvlam- of ontplofbare stoffen of daarbij desbewust tegenwoordig was. b. Voor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dergelijke waagstukken uitvoerende personen, indien het ongeval ontstaat tijdens de uitoefening van hun be roep of de daarmede gepaard gaande bezig heden; of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk bijziende, aan duizeling, hartgebrek of vallende ziekte lijdende per sonen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg is: van het gebruikmaken van voertuigen met mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaamsgebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfvermin king, zelfmoord of poging daartoe; van tweegevecht of vechtpartij, waarbij de ver zekerde betrokken was; van handelingen in strijd met wetten, verordeningen, Konink lijke besluiten of voorschriften van Spoor weg- tram-, boot- en dergelijke onderne mingen voor personenvervoer, van verre gaande roekeloosheid of het zich moedwil lig of onnoodlg blootstellen aan eenig ge vaar door de(n) verzekerde(n) abonné. d. Ongevallen door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van een ervaren bootsman zijn al leen dan onder de verzekering begrepen als het bewijs wordt geleverl, dat de dood rechtstreeks is veroorzaakt door een plot selinge geweldadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van de(n) verzekerde (niet b.v. door beroerte, kram pen, enz.) Daarenboven geeft verdrinken in binnenwateren, rivieren of meeren al leen dan recht op uitkeering, wanneer on der meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vinden van een persoon (lichaam) in het water zonder meer wordt niet als een bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eens an ders lijf of poging tot redding van personen Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede- rieeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van „De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men, dan moet zoo spoedig mogelijk ge nees- of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen. ±n het laatste geval zal de gewonde verplicht zijn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich,, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd zijn indien door het niet tijdig inroepen van genees— of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen voor de(n) patiën ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op straffe van het te niet gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van „De Leidsche Courant" aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden ter mijn is „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had(den) be- hooren te doen, daartoe niet in de moge lijkheid was (waren) en hij (zij) evenmin in staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra de bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met de verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant" binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeering bewezen is aan de(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is niet verplicht uitbetalingen te doen, wanneer haar niet wordt verstrekt een extract uit het regis ter van overlijden. Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de Abonné's van „De Leidsche Courant".

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11