VITRAGES en GORDIJNEN BIRNB lil HAARLEMMERSTR. IliftfilLO 130-136 LEIDEN Effectenkoersen DINSDAG 20 MAART 1934. DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 In verband met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder waren van alle regee- rings-, Rijks- en verdere openbare gebou wen benevens aan de verschillende gezant- schapsgebouwéh de vlaggen halfstoks ge- heschen, terwijl mede vele particulieren, j vooral in de binnenstad, ten teeken van rouw de vlaggen hadden uitgestoken. Op de in de paleizen liggende registers werd druk geteekend. Onder de eersten, i die hun handteekening kwamen plaatsen, bevonden zich de heer en mevrouw H. Co- lijn, terwijl voorts o.a. van hun deelneming deden blijken Sir Cecil Hurst, president van het Permanente Hof van Internationale Justitie, verschillende rechters van dat Hof, vele gezanten, luitenant-generaal Seijffardt, chef van den Generalen Staf, alsmede tal van andere hooge militairen, de oud-ministers Alting von Geusau en Kraus en ir. de Vogel, president-curator van de Technische Hoogeschool. Bij de paleizen was voorts zeer groote be langstelling van de zijde van-het publiek. De beide radio-zenders worden heden avond te 8 uur weder voor enkele oogen- blikken opengesteld tot het doen van mede- deelingen. EéN MINUUT STILTE OP DE BEURS. Bij den aanvang van de Amsterdam- sche beurs hedenmiddag te 2 uur is de na gedachtenis van H. M. de Koningin-Moe der geëerd door het in acht nemen van 1 minuut stilte. BUITENLANDSCH ROUWBEKLAG. Rijkspresident von Hindenburg heeft het volgende telegram aan H. M. Koningin Wilhelmina der Nederlanden gezonden: „Het bericht van het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder heeft mij diep be wogen. Het is mij een behoefte Uwe Ma jesteit en de Koninklijke Familie te verze keren van de oprechte gevoelens van deel neming van mij en het Duitsche volk". De staatssecretaris dr. Meissner legde hedenmorgen in persoonlijke opdracht van den rijkspresident een rouwbezoek af bij den Nederlandschen gezant te Berlijn mr. P. J. Graaf van Limburg Stirum. De Engelsche Koning en Koningin heb ben in een persoonlijke boodschap aan Koningin Wilhelmina uiting gegeven van hun deelneming met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Te Londen ge denkt men met groote sympathie het laat ste bezoek van Koningin Emma aan de Engelsche hoofdstad ter gelegenheid varr de tentoonstelling van Nederlandsche kunst in 1929, waarbij zij door haar innemend op treden zich vele vrieöfcen verwierf. ORDER VOOR LAND- EN ZEEMACHT. De Minister van Defensie heeft den vol genden order uitgevaardigd: „In verband met het overlijden van Hare Majesteit de Koningin-Moeder bepaal ik het volgende: I. Van alle onder het Departement van Defensie ressorteerende gebouwen moet, tot en met den dag van de begrafenis, da gelijks van zonsopgang tot zonsondergang, de vlag (zonder wimpel) halfstok worden uitgehangen. II. In de kazernes en in andere tot huis vesting of verblijf van militairen aangewe zen inrichtingen van de Koninklijke Land macht, worden tot en met den dag van de begrafenis geen signalen voor den huis- houdelijken dienst geblazen of geslagen. III. Hoofdstuk XV van het Reglement op den garnizoensdienst waarvan artikel 119 bij L. O. 1934 No. 77 is gewijzigd is van toepassing tot en met 20 Juni 1934. Ik draag de garnizoenscommandanten, zoomede den Hoofden van niet in garni zoensplaatsen gevestigde militaire diensten, ieder hunner voor zooveel hem betreffen de, op, onverwijld orde te doen stellen op de uitvoering van het vorenstaande". Voor de Zeemacht is een overeenkomsti ge order uigtegeven. TWEEDE KAMER.' Bij de opening van de zitting van de Tweede Kamer deed de voorzitter mede- deeling van de volgende ingekomen Ko ninklijke Boodschap: „Het heeft God behaagd, Onze beminde Moeder na een kort ziekbed tot zich te roepen. Met diepe droefheid geven wij U daarvan kennis. Wij zijn overtuigd, dat ge heel Ons volk deelneemt in de smart, die Ons en de Onzen vervult. En hiermede be velen wfj U in Godes heilige bescher ming." w.g. WILHELMINA. De voorzitter hield de volgende rede, terwijl allen zich van hun zetels verheffen: „De hoop van heel het land werd niet vervuld. Wat gevreesd werd, dag en nacht, is over ons gekomen. Een zware slag treft het vorstelijk huis. Een zware slag treft ook de natie. Voortreffelijke gade, wijs bestuurster in waren koninklijken een voud, trouwe moeder, grootmoeder, vol teere zorgen voor het beminde kleinkind, zóó zag de natie haar. Zij had haar lief. Wat zij gegeven heeft aanNederland, gaf Nederland haar weei'. Zij schonk ons gansch haar hart, ons volk gaf haar het zijne. De weemoed over dit verschijden wordt omgloord door den glans der rijke gave, die in haar geschon ken werd. Wij buigen het hoofd en dan ken God voor wat hij ons bestemde." Besloten wordt de boodschap te beant woorden met een adres van rouwbeklag, dit dadelijk in de af deelingen te behan delen en de behandeling der op de agenda staande onderwerpen te verdagen. De vergadering werd daarop geschorst tot half 3. De communisten waren niet aanwezig. In een buitengewone vergadering van den Raad van State heeft de vice-president de overleden vorstinne herdacht. Beslo ten werd audiëntie aan te vragen bij H. M. Koningin, bij Z. K. H. den Prins der Ne derlanden en bij H. K. H. Prinses Juliana. Gedurende de Witte Week hebben wij Uwe Gordijnen Gratis gemaakt Deze Reclame wordt nog verlengd JSÊT Tot Paschen BURGERLIJKE STAND DE NEDERLANDSCHE ZENDERS STAKEN HUN UITZENDINGEN. Te half negen hedenmorgen wer dover de beide Nederlandsche zenders officieel het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder medegedeeld. De uitzendingen van beide zenders zijn daarop tot Woensdagochtend acht uur gestaakt als teeken van rouw. Woensdagochtend te acht uur zullen de uitzendingen worden hervat uitsluitend voor het doen van mededeelingen. Tevens is aan alle radio-centrales door de Regee ring verzocht om, zoo lang de Nederland sche zenders hun uitzendingen staken, ook de radio*-distributie-bedrijven geheel stop te zetten. DE WEDSTRIJD ZWALUWEN-ROODE DUIVELS UITGESTELD. De wedstrijd Zwaluwen-Roode Duivels, welke morgenavond op het verlichte V.U. C.-terrein te Den Haag zou worden ge speeld is in verband met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder afgelast. Ver moedelijk zal deze wedstrijd nu gespeeld worden op Woensdagavond 28 Maart en anders op Woensdagavond 11 April. De genummerde plaatsbewijzen blijven geldig. STADSNIEUWS Zweden als Toeristenland. Op uitnoodiging van de afd. Leiden der Ned. Reisvereeniging sprak gisteravond de •heer P. G. Sabel in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" over: „Zweden als toeristenland". Op aantrekkelijke wijze heeft de heer Sabel zijn toehoorders een en ander ver teld over dit Oostelijk deel van het Scan dinavisch Schiereiland. Over de vroegste geschiedenis van Zwe den is weinig bekend. De eerste historische bijzonderheden dateeren uit de 9e eeuw na Christus. Het land, dat 11 a 12 maal groo- ter is dan Nederland, telt slechts zes mil- lioen inwoners, dus veel minder dan ons land. Het gevolg daarvan is b.v., dat in ons oog onbelangrijke plaatsen van plm. 20.000 inwoners als groote steden leven met theaters, bioscopen, enz. Zweden is grootendeels Luthersoh, slechts enkele procenten zijn 'n anderen godsdienst toegedaan. Een der grootste vorsten, die Zweden gehad heeft, was Koning Gustaaf Wasa. Deze wist Zweden los te maken van Dene marken. Aan de hand van tal van lichtbeelden gaf de heer Sabel eenige indrukken van Zweden weer. Als zoodanig heeft dit land overeenkomst met Nederland, hetgeen mede wel hetgevolg is van het feit, dat Gustaaf Wósa Hollandsohe bouwmeesters naar het Noorden liet komen oan te bou wen. Spr. vertelde voorts nog een en ander over de politieke verhoudingen. Ondanks de betrekkelijke eenheid van godsdienst zijn er toch verschillende politieke partijen, maar ondanks verschillend politiek inzicht, staan zij toch weer niet zoo vijandig tegen over elkaar. Dit blijkt wel hieruit, dat eens per jaar 'n bijeenkomst van alle politieke partijen in het Stadion te Stockholm wordt gehouden ter eere van de rijksvlag. Dit blijkt ook o.m. wel hieruit, dat de sociaal democratische minister-president Branting een huisvriend van den koning was. Nog meerdere interessante bijzonderhe den wist de heer Sabel, die Zweden op zijn duimpje kent, aan zijn toehoorders mede- te deelen, waarvoor hij aan het slot een har telijk applaus in ontvangst had te nemen. De Wethouder van Financiën, de heer T. S. Goslinga, is wegens uitstedigheid ver hinderd morgen spreekuur te houden. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1838. A. de Wit. Leiden, Oude Vest 111, Rijwielhandel en -reparatie. Bijv. uitgeoef. bedr.: handel in radio, haar den, kachels, kinderwagens, emaille en ver lichtingsartikelen. 6136. Nic. van Weesel, Leiden, Clara- steeg 12. Loodgietersbedrijf. Wijz. handels naam in: Nic. v. Weesel's Loodgietersbe- Wegens diefstal van een bankbiljet van f 10.is door de politie aangehouden ze kere K. Th. ZIE VERDER STADSNIEUWS PAGINA 11 EN 12. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. HET DORP NOORDWIJKERHOUT. Noordwijk heette in de vroegste tijden Northgo, d.i. „gouw ten noorden" van den Rijn, ook wel Northgo, en dan zou het beteekenen „dorp ten noorden" van den Rijn. Vandaar ging een weg naar den groo- ten Hout. Later ontstond bij het jachthuis het dorp Noortigerhout. De Northgo- weg is nog bekend in onzen „Gooweg". La ter waren er twee Noordwijk-en; om ze te onderscheiden werd er een genoemd Noordwijk in den Houte. Een zekere Gerolf, graaf in deze gewes ten, verkreeg bij een giftbrief van 4 Augus tus 889 van den koning van Lotharingen eenige goederen in zijn graafschap, waar onder het land van Noordwijkerhout ook scheen te vallen. Dit was misschien aan leiding voor den graaf tot stichting van een jachthuis in den Hout met omliggende hutten voor de dienstbaren, waarmee hij de kiem der geboorte legde voor het la tere dorp Noord wij kerhout. Na den dood van Gerolf kwamen de goederen aan zijn oudsten zoon Dirk I. Deze ontving van den Frankischen koning Karei den Eenvoudi ge nog eenige goederen erbij, gelijk blijkt uit een giftbrief van 15 Juli 922. Volgens vele geschiedkundigen begint hier de ge schiedenis van Holland. Dirk II ontving nog eenige goederen van den Roomsoh Koning Otto III en deze goederen tezamen vormen den oorsprong der „Graaflijkheidsdomeinen" waaruit na- derhaud ontstaan zijn alle de uitgiften der Hollandsche leenen, alle de hooge en lage heerlijkheden met alle rechten, rechtsge bied en gevolgen daaraan vast, naar uit wijs der leenbrieven. De graaf van Hol land werd de onmiddellijke of onafhanke lijke heer, van alle leenen behoorende tot het register en de leenkamer der grafe lijkheid van Holland". Tot deze grafelij kheidsleenen van Hol land kwamen ook te behooren de heerlijk heden Noordwijk, Noordwij kerhout, Of- fem, Langeveld en ter Lugt. De tegenwoordige gemeente Noordwij- kerhout vormde vroeger 'de Ambachts heerlijkheid Noordwijkerhout. Van ouds her bestond zij uit Noordwijkerhout en de Zilk. In de 13e en 14e eeuw vormde zij een van de twee heerlijkheden waarin het oude Northga of Noordwijk was verdeeld en werd aanvankelijk Noordwijk in den houte genaamd, ter onderscheiding van het eigenlijke Noordwijk. Het is niet on waarschijnlijk, dat de splitsingen van het oude Noordwijk in twee ambachten is te rug te brengen tot een goederenverdeeling tusschen Wilhelmus en Gerardus broeders van Northeke, welke onder anderen in 1231 en 1237 voorkomen. Het ambacht Noord wijkerhout bleef ook tot circa 1356, wel licht nog tot circa 1370 aan het geslacht van Noordwijk, waarna het aan de grafe lijkheid en van deze door koop aan de van Duivenvoorde's kwam. In 1558 viel 't terug aan de grafelijkheid. In 1723 gaven de Staten van Holland het ambacht op nieuw ter leen uit aan Simon Entinck. In 1753 kwam het aan zijn broeder Guillian, in 1757 aan hun neef Jan de Backer, oud schepen te Amsterdam, en in 1767 -aan diens zuster Edvardina Bregitta de Backer, eohtgenoote van Frangois Hendrick van Hoorn. Er is in de geschiedenis sprake van de „Hooge Heerlijkheid" van Noordwijker hout en van de ambachtsheerlijkheid van Noordwijkerhout, van een „Hooge" en een „Lage" Boekhorst, van Hooge en Lage ju risdictie. Die namen vragen verklaring. Beide soorten van heerlijkheden zijn oorspron kelijk niet anders geweest dan gedeelten des lands, die de graven uit hun domeinen aan bekwame en verdienstelijke onderda nen als leenen uitgaven en waaraan de uit oefening der rechtspleging of Juridictie verbonden was, die men in Hooge en Lage onderscheidde. Aan de Hoogere Jurisdic tie hebben de Hooge of Vrije Heerlijkhe den hun naam ontleend, aan de Lagere de Lage of Ambachtsheerlijkheden. De recht- pleging daar toch was een ambtsbediening die door den Schout werd uitgeoefend en dat schoutschap nu heette ambacht. Van daar ook dat een graaf gewoon was te zeg gen: „Wij geven dezen of genen dit of dat ambacht, waaronder dan het schoutschap werd verstaan. Zulk een schout stond onder den Hoogen Baljuw, die in den landstreek, waartoe het ambacht behoorde, het halsrecht uitoefen de. Werden er nu ambachten door begifti gingen uitgebreid, dan kregen zij den naam van Hooge en Vrije Heerlijkheden; Hooge, omdat de Hooge Jurisdictie of de rechts pleging over leven en dood nu aan den Ambachtsheer in plaats van aan den Bal juw kwam; vrije omdat zulk een am bacht nu aan den Baljuw geheel onttrok ken, vrij geraakte van diens rechtsdwang en eigen rechtspleging bekwam door zij nen Heer, of diens Baljuw als plaatsver vanger. Zie daar het onderscheid ver klaard, tusschen de Hooge- en Ambachts heerlijkheid van Noordwijkerhout, die beiden nevens elkander* moeten bestaan hebben. In een volgend artikel zullen wij niet meer spreken over de burgerlijke gemeente Noordwijkerhout maar over de R.-K. kerk St. Petrus en Paulus van Noordwijkerhout in oude stukken genoemd: „Het Kerspel v. d. H. H. Apostelen Petrus en Paulus", LEIDEN. Geboren: Hendrik Jacobus Johannes, z. van W. F. Maas en E. S. v. d. Zeeuw Hendrik, z. van S. P. Ouwerkerk en C. Ver mond Cornelis, d. van A. de Hoode en D. v. d. Laan Gerrit Bertus, z. van C. Spruit en D. Laman Johanna Maria, d. van J. E. W. Haffert en C. J. v. d. Wilk Dirkje, d. van D. de Winde en J. Lotte Maria Geertruida, d. van G. Klein Kranen burg en M. G. du Croix Francienus Ger rit, z. van N. Boon en G. P. Dijkshoorn Gerritje, d. van J. F. v. Loe en G. Blans- jaar Lodewijk Franciscus Jozef, z. van W. F. v. Steenbergen en J. C. Bon Jan Pieter Lucas, z. van D. Klein en J. Fas- seur Pieter, z. van F. v. d. Scheer en F. Oldenburger Johanna Elisabeth Agatha Maria, d. van P. de Lange en E. C. B. R. v. O vost Willem Frederik, z. van J. Koo reman en M. Meijers. Gehuwd: A. Verbraeck jm. en J. M. J. v. d. Reijden jd. Overleden: A. M. C. Beulink-v. d. Steen wede 85 j. J. van Leeuwen-Kem- penaer wede. 60 j. A. C. Hij man dr. 2 mnd. LAATSTE BERICHTEN CRISISREGELING BOOMKWEEKERIJ EN BLOEMENTEELT. Bij de Centrale Commissie der Land bouw Crisiswet 1933 zijn aanhangig twee ontwerp-besluiten, houdende regelingen voor de boomkweekerij en de bloementeelt. Hierbij wordt voorgesteld het voor den verkoop kweeken van producten van de boomkweekerij en de bloementeelt te bin den aan een door den Minister te verlee- nen vergunning. Deze vergunning zal al leen worden verleend aan aangeslotenen bij een crisisorganisatie, voor zoover deze aan geslotenen in 1933 de boomkweekerij en de bloementeelt in hun bedrijf uitoefenden. Uitzondering hierop is mogelijk, niet door den Minister te verleenen vergunning. In het algemeen zal niet aanstonds tot teeltbe perking worden overgegaan. Voor het ver krijgen van de vergunning zal voorts een zeker bedrag moeten worden betaald, dat aanmerkelijk hooger zal worden vastge steld voor hen, die meer dan 100 pet. van de in de vorige teeltperiode beteelde opper vlakte willen beplanten. Voorts wordt de mogelijkheid geopend om den in- en uitvoer van producten van de boomkweekerij en bloementeelt te mo- nopoliseeren. Hiertoe zal echter, met een enkele uitzondering, riet direct worden overgegaan. De Centrale Commissie zal beide ont werpen in haar vergadering van as. Don derdag behandelen. CRISIS ZUIVEL CENTRALE. De Crisis Zuivel Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 25 tot en met 31 Maart 1934 de prijs voor het taxegedeelte van consumptiemelk, gekocht op Regeerings contract, voor de verschillende soorten melk is vastgesteld op 5 3/4, 6 en 6 1/4 ct. per liter en dat het bedrag der afdracht op andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 3 cent per liter. De vastgestelde prijs geldt „af boerderij" GARAGE UITGEBRAND TE ROTTERDAM Vanmorgen half elf is brand ontdekt in de garage van den zakkenhandel van J. E. Vrieze in de 2e Weenastraat N. 18 te Rot terdam. In deze garage lagen 5000 zakken, die voor het vervoer van Chili-salpeter hadden gediend en bovendien lagen er eenige bussen benzine. De chauffeur ont dekte den brand, toen hij den wagen naar buiten had gereden. Hij waarschuwde zijn patroon en men begon met een minimax te blusschen. Het vuur verspreidde zich echter zeer snel, zoodat de brandweer ge waarschuwd moest worden. Toen de brand even woedde, volgde er een groote serie explosies, veroorzaakt door het ontploffen van de bussen benzine en het ontploffen van de resten salpeter in de zakken. Het blusschingswerk was door deze ontplof fingen niet zonder gevaar. Groot mate riaal werd ontboden en daarmee wist men ten slotte den brand te blusschen. De garage brandde geheel uit. De party zaken is geheel verloren gegaan. De lei ding van het blusschingswerk berustte bij hoofdman Kruis. De brand veroorzaakte zeer veel dikke rook, welke ook in de huizen aan de over zijde van de straat binnendrong. Een 45-jarige Italiaansche artist werd in zijn kamer door de rook bedwelmd. Ge lukkig werd hij nog bytytds gevonden en door den Geneeskundigen Dienst behan deld, waardoor het bewustzijn terugkeer de. Verscheidene personen in de huizen aan den overkant moesten deze door de rook gedwongen, verlaten. Een onderzoek naar de oorzaak van den brand wordt in gesteld. Het vermoeden bestaat dat deze aan kortsluiting te wijten is. TELEGRAMMEN MEER DAN DUIZEND BOMMEN EN HANDGRANATEN TE BUENOS AIRES GEVONDEN. BUENOS AIRES, 20 Mrt. (V.D.). De politie deelt mede, een groote voorraad springstoffen te hebben ontdekt, en in be slag genomen. Onder de in beslag genomen voorraad bevonden zich 1040 groote bom men en handgranaten. In een der voorste den vond men bovendien bommen, die veel overeenkomst toonden met de bom men die gebruikt werden tijdens den ra dicalen aanslag in December j.l. Twaalf personen werden gearresteerd. NAAR DE PASSIESPELEN TE OBERAMMERGAU. Populaire reizen voor de lezers van „De Leidsche Courant". Zooals bekend is, zullen dit jaar, het 300ste gedenkjaar van de Passie spelen te Oberammergau, wederom de beroemde Passiespelen in het Beiersche dorp Oberammergau wor den vertoond. Op Pinksteren zal de eerste vertoo ning plaats hebben en reeds dan wil len wij onze lezers in de gelegenheid stellen deze eerste opvoering bij te wonen. Natuurlijk zal deze gelegenheid worden aangegrepen om een mooie reis te maken door Zuid-Duitschland met bezoeken aan München, Gar- misch Partenkirchen en de in deze omgeving gelegen oude Koningslo- ten, terwijl ook Wiesbaden en Hei delberg zullen worden aangedaan. Deze reis, die hopenlijk nog door andere zal worden gevolgd, zal Don derdag 17 Mei vertrekken. En nu reeds kunnen wij mededeelen, dat deze reis, alles inbegrepen, waarbij ook toegang tot het Passie-theater, slechts zal kosten: Ille klas 75. He klasse 87.50 De reis zal 8 dagen duren. Rekening houdend met de moge lijkheid, dat de data dezer eerste reis niet iedereen gelegen komen, willen wij toch alle lezers en lezeressen, die dezen zomer het Passiespel te Ober ammergau wenschen te gaan zien, in de gelegenheid daartoe stellen. Zij behoeven doartoe, indien zij de reis van 17 Mei niet kunnen meema ken, ons slechts op te geven, op welke data zij de reis gaarne zouden wenschen te maken, waardoor wij in staat zullen zijn groepen te vormen, die zooveel mogelijk op de door hen gestelde tijden, later de reis naar Oberammergau zullen kunnen ma ken. Het uitgebreide reisprogramma zullen wij een dezer dagen publicee- ren, terwijl alle inlichtingen aan ons bureau verkrijgbaar zijn. Het inschrijfgeld voor administra tiekosten bedraagt 2.50, dat los van de reissom bij inschrijving moet wor den voldaan. DE DIRECTIE. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V.. LEIDEN Industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Calvé Delft c. v. A Küchenm. Acc. Ned. Ford Philips Gem. Bez. Uni Lever Petroleum: Kon. Olie Perlak Rubber: A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg. Explor. Mij. Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N.l.S.U. Tabak: Deli My. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. SmelMng Anaconda Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental uil Gen. Aviation Int. Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PI. North American Nevada Shell Union Unit St. Leather Union Pacific Wabash I Tidew. Ass. Oil I United St Steel L.K. Heden. I 42% 18V, 65% luAa 1611% 240% 783/4 41%/2 18 553/, 1% 1601/, 2431/, 79% 1663/8 1061', 1681/, 104 103% 461/., 53 331/s 1041/, 46% 53 301/8 441/, 44 7'/. 7V. 1381/, 71/4 129 1801/, 341/, 853/, 761/8 1801/, 24 96 76 12415/,, 144 125 351/, 1241/, 145 1251/, 25% 26% 9 l'/8 25% 2'/l6 25% 9 24% 21/18 I»"/» «V, 161/16 12 «Vl6 63/8 54 11% I»8/, «3/8 16 l"/>6 «'/l« 61/8 53% 11% 6%6 6% 763/, 2% 6% 3015/u 6% 6 751/2 2»/I6 6'/s 30

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3