DINSDAG 20 MAART 1934. DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in dei» morgen van 20 Maart 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 762.3 te Seydisfjord. Laagste barometerst.: 744.8 te Brest. Verwachting tot den avond van 21 Maart: Zwakke tot matige veranderlijke wind, later uit Noordelijke richtingen, afnemen de bewolking, aan vankelijk nog kans op regen, later iets kouder. De depressies aan de Noorsche kust en bij het Kanaal nemen snel in diepte af en trekken langzaam Oostwaarts, vooral op de Britsche Eilanden stijgt de barometer sterk, maar ook in het Zuid-Westen en in Scandinavië terwijl in het verre Westen een nieuwe depressie nadert. De warmere luchtstroom die thans uit het Zuid-Westen over ons land trekt, en waarvan de voor- loopers de vorst bijna geheel uit Scandina vië verdreven hebben zal dus weer door een koudere stroom uit het Noorden worden verdrongen, waarbij echter opklaring is te wachten, zoodat zonneschijn de koude over dag temperen zal. In West-Europa en Scan dinavië valt veel neerslag. In de Golf van Biscaje waait een zware storm uit Noord- West tot West, de noordelijke winden op de Britsche Eilanden zullen in kracht toe nemen. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 9.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 6.41 uur tot Woensdagmorgen 5.33 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Woensdag 21 Maart v.m. 5.13 uur en nam. 5.32 uur. ST. JOSEPH-GEZELLEN VEREEN. Studie- en Debatingclub „St. Petrus Canisius". De vraagavond van hedenavond gaat in verband met de Lijdens-Meditatie in de Hartebrug-Kerk niet door; doch is verzet naar Donderdag 22 Maart a.s. des avonds te halfnegen. Teven zijn „vijf-minuten-preekjes" zeer welkom. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Diefstal. Ten nadeele van J. L. van W. uit Voorhout is een rijwiel ontvreemd, dat hij onbeheerd bij het cafe „De Roode Leeuw" had neergezet. Alg. Ziekenhuisverpleging. Algemee- ne vergadering van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging „Draagt elkanders lasten". De voorzitter, de heer Kruizinga, opende met een woord van welkom en wierp een teurgblik op de uitbreiding van het ledental sedert de oprichting nu 9 jaar geleden, waaruit duidelijk is gebleken dat deze vereeniging in een groote behoefte voorziet. De kascontrole-commissie berichtte dat de bescheiden van den penningmeester in orde zijn bevonden. Van het financieel verslag melden wij: Exploitatierekening 1933: Uitgaven en ont vangsten 3502.13. Batig saldo 1064.31, werd naar de reserve overgebracht. De af tredende bestuursleden, de heeren: A. Dirkse, G. S. Bogaards en A. de Leen, wer den herkozen. Eenige artikelen van de sta tuten en huishoudelijk reglement werden gewijzigd w.o. begrepen verhooging van 't aantal verpleegdagen van 42 op 50 en het het vervoer van leden naar en van een ziekeninrichting 1 maal per jaar, uitslui tend op medisch advies. Operatiekosten kunnen niet worden vergoed. Daartoe zou een apart fonds moeten gesticht worden. Tot leden der kascontrole-commissie wer den aangewezen K. van Egmond en W. Handgraaf. Na bespreking van enkele on dergeschikte belangen werd de vergade ring gesloten. VOORHOUT. Klein Vee Ver. D.V.V. Bij de laatst gehouden veiling werden 27 konijnen aan gevoerd, welke voor 0.601.70 verkocht werden. Vooral voor de K»nge dieren vm veel animo, waarvoor 'ie* ook aen goede prijs besteed r'erd. I> ir»«~.vd*rj» wo'den er óp attent gemaakt t.ri 4-e dieren nf andere artikelen een half ir. voor 't begin der vei ling in te h/«ngen om moeilijkheden te voorkomen met do vellingmeeetex. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN GEMEENTERAAD. Hedenmiddag te 2 uur kwam de Raad der gemeente Leiden in vergadering bij een onder voorzitterschap van den burge meester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Sinds de raad door den brand in het Stadhuis in ballingschap is gezonden, heeft hij reeds in verscheidene vergaderzalen geresideerd, zooals de Senaatskamer der Universiteit, een der lokalen van de La kenhal en het laatst de benedenzaal van het Nut van het Algemeen. Thans was onze wetgevende vergadering bijeengeroe pen in de Graanbeurs, provisorisch daar toe ingericht. Deze zaal is veel ruimer en hooger en biedt meer comfort, vooral voor heeren raadsleden, ^ie van wandelen hou den. Wanneer de ra^ met deze verhuizing ingenomen blijkt en\ accoustiek goed is, wordt het „Nut" voorgoed verlaten. Afwezig met kennisgeving de heer Eiker bout. De v o or z i 11 e r zet de redenen uiteen, van deze verhuizing en deelt mede, dat de huur van de Nutszaal binnenkort afloopt. Vandaar deze proef. Onder de Ingekomen Stukken bevindt zich o. a. een interpellatie-verzoek van mevr. Braggaarde Does inzake het dra gen van gummistokken door de ambtenaren van Maatschappelijk Hulpbetoon. De v o o r z. stelt voor deze interpellatie niet toe te staan. Deze materie behoort eigenlijk in den raad niet thuis; doch in de Comm. v. Maatschappelijk Hulpbetoon. Het bestuur dezer commissie heeft een verzoek tot het dragen van wapenen gericht tot den Commissaris der Koningin en deze heeft de toestemming verleend. De zaak hoort dus niet thuis in den raad en zeker niét in den vorm van een interpellatie, misschien bij gelegenheid van de begrooting. De heer v. E c k meent, dat, hoewel de raad niet de beslissing in deze heeft, dit toch den raad wel 'aangaat, omdat de raad verantwoordelijk is voor den gang van zaken in de gemeente. Vandaar dat de raad het recht heeft tot het inwinnen van inlich tingen, die wellicht aanleiding zouden kun nen zijn tot het nemen van maatregelen. Mevr. Braggaard e D o es herinnert eraan, dat de voorz. in een vorige vergade ring gezegd heeft, dat deze maatregel ge nomen is, tot afweer van aanvallen op deze armbezoekers. Haar is geen enkel geval van dezen aard bekend. Daarom is zij op deze kwestie teruggekomen. De voorz. blijft bij zijn meening, dat de kwestie alleen Maatsch. Hulpbetoon aan gaat, die alleen kon beoordeelen of de ge nomen maatregel al of niet gerechtvaar digd is. Mevr. Braggaa rd e D o e s wijst er nog op, dat het besluit daartoe niet genomen is door de Commissie, doch door den voor zitter en secretaresse op eigen initiatief Vier jaar geleden was de kwestie ook reeds ter sprake gekomen en spr. ziet daartegen verzet. De heer M anders meent, dat mevr. Braggaarde Does een verkeerden weg bewandelt, door deze zaken in het open baar te willen bespreken. De heer v. Wel zen begrijpt het niet, waarom B. en W. deze kwestie niet in het openbaar willen bespreken. De zaak is in kranten reeds druk besproken. De interpellatie wordt daarna afgewezen met 18 tegen 12 stemmen. Voor de interpellatie stemden de S. D. A. P. en de heeren v. Weizen en Vos. De voorzitter brengt vervolgens hulde aan den heer v. d. Berg, den steno graaf, die meer dan 30 jaar de raadsversla- gen heeft gemaakt en thans in verband met zijn benoeming tot directeur van de steno- grafischen dienst deze werkzaamheid niet langer kan voortzetten. Den heer v. d. Berg zal schriftelijk de waardeering van den raad worden overgebracht. Agenda. Daarna wordt overgegaan tot behande ling der agenda. lo. Onderzoek van den geloofsbrief van de nieuw benoemde raadsleden, de heeren H. L .J. Tobé en H. Lombert. Na verslag van de desbetreffende com missie wordt tot toelating van genoemde raadsleden besloten. 2o. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag aan den heer P. A. Wisse als onderwijzer aan de Jongensschool voor u. 1. o. Goedgekeurd. 3o. Benoeming van een lid van de Plaat selijke Schoolcommissie. Benoemd wordt dr. H. H. Maas, alhier. 4o. Benoeming van een lid van het be stuur van de Vereeniging tot Bevorde ring van den Bouw van Werkmanswonin gen te Leiden. Benoemd wordt prof. mr. H. G. P. Duyf- jes, alhier. 5o. Benoeming van een hoofd van de o.l. school aan de Medusastraat B. Benoemd wordt de heer P. A. Wisse, al hier. 6o. Praeadvies op het verzoek van mej. J. B. van Heuven om eervol ontslag als on derwijzeres aan de opleidingsschool voor u. 1. o. aan de Langebrug A. Goedgekeurd. 7o. Voorstel tot verhuring van de voor malige bewaarschool aan de Van der Werff- straat aan de Leidsche Afdeeling van de Vereeniging de Christelijke Jongemannen Vereeniging-Padvinders in Nederland. Goedgekeurd. 8o. Voorstel tot wijziging van den prijs waarvoor het bovenhuis Drie Octoberstraat 27a. aan W. Noppe k verhuurd*. Goedgekeurd. 9.o. Vooratel tot verpachting van het recht tot heffing van den weg- en water- tol te gen o vei' den Rijnsburgschen Vliet, bij het „Leldache Hek", cjl, aan P. Ciggaar te Oegstgeest. Goedgekeurd. lOo. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de Gemeente van de gedeelten openbare straat, Sectie K. No. 1396, deel uitmakende van de Oosterstxaat en de Oosterdwarsstraat. Goedgekeurd. Voorstel tot aanvaarding van een door wijlen mevr. de wed. W. F. van Wijk ge boren Schalij, aan het Stedelijk Museum „de Lakenhal" gelegateerd schilderij. Goedgekeurd. Goedgekeurd. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente, zulks in verband met het bouwrijp maken van gronden: a. van terreingedeelten nabij den La gen Morschweg van de N.V. Leidsche Ex ploitatie Maatschappij van Onroerende Goe deren te Leiden; b. van terreingedeelten in den Roden burgerpolder van de N.V. „Gemeenschap pelijk Eigendom" te 's-Gravenhage. llo. Voorstel: a. tot wijziging van de verordening, re gelende de voorwaarden voor het bezoek van het Stedelijk Museum „de Lakenhal", te Leiden; b. tot wijziging van de verordening, re gelende de heffing van gelden voor het be zichtigen van het Stedelijk Museum „de Lakenhal" te Leiden. Goedgekeurd. 12o. Voorstel tot wijziging van de ver ordening betreffende de wedden van ambtenaren in dienst der gemeente Lei den. Goedgekeurd. 13o. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de Veemarkt. Goedgekeurd. De heer W i 1 m e r vraagt, of de moge lijkheid bestaat den marktdag te verschui ven, wanneer deze valt op 15 Aug. of 1 Nov., speciaal Katholieke feestdagen. Dit verzoek is reeds eerder gedaan. Wethouder Goslinga zal overwegen of bezwaren zijn tegen inwilliging van dit verzoek. Daarna z.h.st. goedgekeurd. 14o. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gelden voor het doortrekken van de P. J. Blok- straat naar den Hoogen Rijndijk; b. tot overneming in eigendom en on derhoud bij de gemeente van een strook grond en een gedeelte sloot, deel uitma kende van het perceel Sectie M. No. 1059; c. tot verkoop van een gedeelte bouw terrein bij de P. J. Bolstraat, deel uitma kende van het perceel Sectie M. No. 850, aan de N.V. „Het Motorhuis" te Leiden. Goedgekeurd. ACADEMIENIEÜWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal-examen Slavische talen mej. V. R. Spatkowa, Leiden; candidaats-examen rechten mej. G. Hart- hoorn, Leiden;,A. E. van Braam Houck- geest, Den Haag; J. Munting, A1 p h e n aan den Rijn; doctoraal-examen rechten de heer A. A. van Rossum, Den Haag; candidaats-evamen rechten, de heer P. J. van der Mark, Amersfoort; voorbereidend kerkelijk examen de heer A. F. Scholte, Hylaard (Fr.). Als van oudsde appel. In dezen moeilijken en treurigen tijd, nu ieder slechts ooren heeft voor de crisis! dunkt het mij een afwisseling, bij u aan te komen met een geschiedenis van jeugd en vroolijkheid, die haar niet belet strikt in overeenstemming te zijn met de waar heid. Ziehier hoe Soeur Justine ze mij verteld heeft, zonder er een oogenblikje aan te denken, dat ik het haar na zou vertellen, in de krant nog wel! Foei, die journalis ten. Een groote, refter, luchtig en helder. Hoog plafond en breed openslaande ra men, waartegen zich het gouden geblader te van den herfst afteekent. Om de keurig wit-blauw gedekte tafel met de wit-blauwe serviezen en de rose en blauwe vazen vol bloemen hebben een vijftigtal babbelende en lachende jonge meisjes plaats genomen. Het tooneel wordt beschenen door een mild October-zonnetje, dat warmte uit straalt en blijde stemt. Ik kan u verzekeren, dat de zorgen en plagen van den crisistijd niet doordringen tot dien zwerm onbekommerde jeugd. Bij het randdienen van de koffie neemt Soeur Justine het woord met een stem, die zij vergeefs poogt streng te doen klin ken: Lieve kinderen, gij hebt mij reeds een terechtwijzing op den hals gehaald door van mij te verlangen, u langer hier te houden dan oorspronkelijk het plan was. Maar nu is er een eind aan. Wij vertrek ken overmorgen, 16 October, on-her-roe- pelijk! Doodjammer, schreeuwen zij van alle kanten. Jammer? Ja, maar de vacantie kan niet blijven duren. Denkt aan zoovelen, die geen vacantie hebben gehad, en dankt den goeden God dubbel voor alles, wat Hij u geschonken heeft, de zuivere, gezonde lucht, de zeebaden, de wandelingenIk nood u dan ook allen uit, morgen, Zondag, ter H. Tafel te naderen. Het is juist St. Te- resia, de patrones van onze eerwaarde Moeder. Op die wijze kunt gij haar het meest genoegen doen en het best felicitee- renZij, die verleden Zaterdag nog ge weest zijn, en niets bijzonder te zeggen hebben, kunnen het biechten achterwege laten..,. Goede Soeur Justine! indien zij eens wist Doch zij kende de zonden niet van haar deugdzaam troepje. Wie te vertrouwen? als zulke jonge, lieve schepseltjes zoo goed haar katte- kwaad achter haar onschuldige gezichtjes weten te verbergen. Toch had Soeur Justine lont kunnen rui ken, want dienzelfden ochtend had haar de kleine Lucette haar gewetensangsten geopenbaard. Wat was het geval? Tusschen de kolonie en de kerk bevond zich een uitgestrekte weide, beplant met appelboomen in menigte, en die boomen be laden met vruchten: roode sterappeltjes, gele citroenappelen, grauwe en goudrei- netten!Voorzeker waren er in het Pa radijs geen verleiderlijkerJe kon nu beter die arme Eva voorstellen! Het ging nochtans niet om de appelen, die aan de boomen hingen, die waren hei lig! maar om die op den grond waren ge vallen en daar lagen te rotten, en boven dien een groot gevaar opleverden voor haar hooge hakjes. Je moest halsbrekende toeren verrichten om over de rollende ap pelen met haar dunne schoentjes door het verraderlijk hoog gras te waden. Gisteren nog was zij gestruikeld en lang-uit in het natte gras gevallen Dus, ma Soeur, we mogen er van op rapen, nietwaar? Niemand anders eet ze.. Het is zonde, in dezen duren tijd de ga ven Gods te versmaden. En als al de meisjes nu eens zóó rede neerden? De wangen van Lucette werden zoo rood als de sterappeltjes, haar preferent aan deel in den buit en voorwerp van den woordenstrijd tusschen haar en de beminde Souer Justine Het scrupuleuze zieltje weet maar al te goed, wanneer zij naar kerk gaan, hare ka meraadjes dat zij iederen morgen en ook iederen avond, zoomin als zijzelf, bij het oversteken van de weide de bekoring weerstaan en met gretige tanden in de ap pels bijten. Gij zijt vijftig, goed geteld!Als nu elk één appel neemt, zijn het vijftig ap pelen per dag. O, ma Soeur, als zij er twee namen!! Honderd per dag Hebt u de boomen gezien, ma Soeur? Ze bezwijken onder den last.... Maar Soeur Justine, gevoed met het leeuwenmerg, ik wil zeggen, met de mo raal van den heiligen Thomas, besluit met het gezag van een godgeleerde: Beginselen zijn beginselen Nooit mag men stelen, appelen evenmin als iets an ders. Wie steelt is een dief. Eén appeltje? Dat blijft hetzelfde. Onrustig en ongerust van geweten, deelt Lucette de rechtvaardige uitspraak van Soeur Justine mee aan al haar gezellinnen, als zij zich op weg begeeft om te biechten in het dorp bij den pastoor, een oud-aal moezenier der Marine, die, gewoon aan al lerlei bekentenissen van dergelijke „gele- genheisgapperij", in die gevallen zijn klas sieke en zeer simpele correcties in toepas sing brengt Vele biechtelingen vanmiddag, buiten en behalve het gezelschap van de kolonie. Lucette mag vóórgaan Bloedrood komt zij uit den biechtstoel. Tot penitentie voor haar snoeplust met verzwarende omstandigheden van diefstal moet zij zich dezen avond aan het souper het dessert ontzeggen. Niettegenstaande de ziele-schoonmaak, schijnt haar berouw niet van de hoogste volmaaktheid te zijn geweest, want als zij op den terugweg den boomgaard doorgaat, waar haar appeltjes toelachen, pruttelt zij een beetje en denkt: Gelukkig kaas vanavond, daar houd ik niet van! en dan hebben is hebben en krijgen is de kunst Het was geen kaas! Op den vooravond van 't feest der eerwaarde Moeder te vie ren, had Soeur Ursula, de oude keukenzus- ter, met alle mogelijke toewijding een cho colade-vla a le vanille toebereid, een over heerlijk nagerecht, om van te watertan den! Wonder boven wonder! De schalen met vla komen weer in de keuken trecht, on aangeroerd. Zelfs het allerkleinste lepeltje heeft er geen bres in gemaakt! Soeur Ursule, die voor haar forunis staat doet er haast een congestie van opZij ijlt naar den refter. Wat mankeert er aan? Is. mijn vla niet goed? O ja, ma soeur. Wat dan? Lucette verklaart: Ik heb zoo'n hoofdpijn. Michelle: Ik verdraag het niet, mijn maag. Yvonne: Ik heb geen honger meer; enz. Eensklaps barst de jongste in lachen uit, wat zoo aanstekelijk werkt op het troep je, dat er een algemeen gelach en gegichel ontstaat. Soeur Justine kijkt op.... kijkt rond., zij begrijpt. Zoo, zoo! Zoo, zoo? herhaalt Soeur Justine, die hoe langer hoe minder begrijpt. Doch als mijnheer Pastoor het geweten had, ware hij zoo wreed niet geweest. In elk geval, die penitentie zullen zij zoo gauw niet vergeten. WILT U IETS WETEN? Vraag: Ik ben den eerste van de maand in betrekking gegaan. Ben ik nu verplicht tegen den eerste weer op te zeggen, of kan dat ook tegen den 15e of 16e der maand ge schieden. Antwoord: Het is moeilijk u hierop een definitief antwoord te geven. Het Bur- gerl. Webb, zegt daaromtrent: „De opzeg ging mag alleen geschieden tegen den dag of tegen een dar dagen, bij overeenkomst, of reglement bepaald, of by gebreke van dien, tegen een van die dagen, welke door het gebruik daarvoor zijn aangewezen; bij gebreke van dergelijke aanwijzing mag de opzegging tegen eiken dag geschieden". U moogt dus tegen eiken dag opzeggen, tenzij er anders is afgesproken (blijkbaar is dat hier niet het geval) of tenzij het ge bruik een bepaalde dag aanwijst. Of dit laatste het geval is, kunnen wij natuurlijk zonder nadere gegeven omtrent den aard der dienstbetrekking niet beoórdeelen. ===3 MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 4.409.90, savoye kool f 3.1013.80, pieterselie f 1.007.60, prei f 1.002.60, radijs f 4.005.40, krop salade f 1.507.50, selderie f 1.002.40, knolselderie f 1.002.50, per 100 kg.; kro ten, gek. f 58, witlof g 5.0020.boeren kool f 4.107.40,, spinazie f 1120, uien f 1.001.80, wortelen f 3.506.50, spruiten I f 1322, spruiten II f 515. andijvie per kist, f 0.55—1.01. 20 Maart. Vette Varkens. Aanvoer 332 totaal, 306 zwaar 3637 cent en 26 licht 33 34 cent per kg. levend gewicht in centen. Handel zeer matig. ROTTERDAM, 20 Maart. Vee. Totaal aangevoerd 4981 stuks vee, Paarden 206, magere en vette runderen: 1470 magere, 675 vette, vette graskalveren: 239 vette, 84 gras, 2061 nuchtere kalveren, 182 schapen en lammeren, 10 varkens, 48 biggen, 41 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: Vette koeien 5560, 5054 en 3842 cent, vette ossen 5256, 4448 en 3640 cent, stie ren 5052, 4547 en 3840 cent, vette kalverenf 1.001.10, 8595 en 6575 cent, schapen 565046 cent, lammeren 5854 50 cent, graskalveren 494439 cent, nuchtere kalveren 2116 cent, slachtpaar- den 443935 cent. Prijzen per stuk: schapen f 251913, lammeren f 2216 13, nuchtere slachtkalveren f 753.50, nuchtere fokkalveren f 201410, biggen f 86, slachtpaarden f 14511085, werk paarden f 160—125—80, hitten f 90—70—60, stieren 250190140, kalf koeien f 245— 195145, melkkoeien f 240190140, vaar zen f 13010585, pinken f 957050, graskalveren f 604028, biggen per week f 1.101.20. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen als gisteren tot 2 cent bo ven noteering, Stieren, aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen onveranderd. Vette kalveren, iets ruimer aanvoer, handel kalm, prijzen iets laer tot 10 cent boven notee ring. Schapen en lammeren, aanvoer kort, handel vlug, prijzen hooger. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer iets ruimer handel vlug, prijzen onveranderd. Biggen, aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen stationair. Paarden, aanvoer tamelijk, han del kalm, prijzen iets hooger. Kalf- en melkkoeien, aanvoer flink, handel kalm, prijzen iets lager tot 10 cent boven notee- aanvoer tamelijk, handel traag, prijzen on veranderd. Graskalveren, aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen stationair. Door de Crisis Runder Centrale zijn pl.m. 260 run deren overgenomen. ROTTERDAM, 19 Maart. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst chevalier f 5.005.50, Haver f 5.75—6.10. Erwten kleine groene f 7.008.25, Schok ker erwten f 1013.50, bruine boonen f 8 9, Alles per 100 kg. Buitenl. granen. Stemming prijshou dend. Mais vast. Rogge 74-75 kg. Bahia Blanca disp. f 7.75; 76 kg. Duitsche disp. f 7.35; 76 kg. Duitsche gedenalueerd disp. f 4.00; 76 kg. Hongaarsche disp. f 7.35; 76 kg. Hong. gedenalueerd disp. f 4. Gerst. 66 kg. Zuid-Russische disp. f 88.50; 60-61 kg. Donau disp. f 86; 69-70 kg. La lPata aangew. f 90.69-70 kg. La Plata stoomend f 89.50, 65-66 kg. La Plata aan gekomen f 89.50; 65-66 kg. La Plata stoo mend f 88.50. Haver 55-56 kg. Zuid-Russische disp. f 5.90; 52-53 kg. Sommersch-Mecklenburger disp. f 6.25; 54 kg. La Plata Clipped disp. f 5.80, 51-52 kg. La Plata Clipped, stoomend f 5.60. Mais per 2000 kg. Gele La Plata disponi bel f 106, gele La Plata taangekomen f 102 102.50, gele La Plata stoomend naar an- komst f 103104, Donau-Galfox disponibel f 99.50, Donau-Galfox dagelijks gewacht f 97, Russische Mixed disponibel f 100.50, Russische dagelijks gewacht f 99. ZOETERWOUDE, 20 Maart. Veiling „Ik leer nog." Aanvoer 5900 etieren. Prijzen: kippeneieren f 2.102.60, eendeneieren f 2.202.40, kaas 2030 cent en boter 64 cent per pond, kippen 55 cent, hanen 95 cent, duiven 1119 cent, konijnen f 0.30 1.15 per stuk. HAZERSWOUDE, 19 Maart. Eierenvei- ling. Aanvoer 11566 stuks. Prijzen: kippen eieren f 2.102.60 eendeneieren f 1.80 2.20 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 20 Maart. Kaas. Aange voerd 83 partijen Goudsche kaas,( waaron der 3750 met rijksmerk, wegende 33750 kg. Prijs met R.M., le soort f 2022. 2e soort f 1719. Handel flauw. BOSKOOP, 19 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 60 cent, Hadley 5060 cent, Edith Helen 80 cent, Paul Grampel 65 cent, Ta lisman 2540 cent, Hyacinthen 20 cent. As paragus 20 cent, Viburnum opulus 2545 cent, Cerasus Hisakura f 1.502.90, Serin gen 4070 cent, Prunus tiloba 2045 c«nt, Rhod. Pink Pearl 2035 cent, Rhod. Cataw- biense 30 cent, Rhod. P. C. de Roha f 1.40— 2.20. Azalea mollis 2550 cent, Rhod. Prae- cose per stuk 21 cent, Azalea indica per I stuk 5075 cent.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14