DINSDAG 20 MAART 1934. DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. DE STEUN VOOR DE RIETCULTUUR. Doeltreffend en nuttig besteed. Wel zelden zal nog een regeeringssteun in dezen crisistijd nuttiger besteed en meer doeltreffende zijn aangewend, dan de steun welke de Minister van Economische Zaken heeft beschikbaar gesteld voor de rietcul tuur onder de alhier gelegen dorpen Nieuw koop, Noorden en Zevenhoven. Reeds 2 a 3 weken wordt zij uitgekeerd en kan men dus van ervaring spreken en volgens ver klaring van den hoofdcontroleur, den heer Visser uit Werkendam, die namens den Regeeringscommissaris, den heer J. G. van Oord te Werkendam, elke week controle komt uirtoefneen, verloopt hier alles vlot en naar wensch, wat ook de controleur ter plaatse, de heer C. Kwakkenbos, algeheel bevestigde. De eigenaren krijgen in voorschot uitbe taald voor elke hectore welke zij snijden of laten snijden 9.-, wat later wordt aan gevuld tot 12.50 per hectare. Voorzoover men het niet zelf snijdt, betaalt men aan den arbeider ƒ9. a 10.per hectare en geeft dan een toeslag voor eiken bos hal- riet, welke men er uithaalt, als prikkel om dit ook zooveel mogelijk te doen. De ruigt moet, voorzoover de eigenaar dit in eigen bedrijf niet gebruiken kan, worden verbrand en eiken avond kan men dan ook op tal van plaatsen in onzen riet polder rookwolken omhoog zien gaan. Wel een droevig beeld, waar deze zelfde ruigt voorheen, vermengd met eenig halriet, in den herfst gesneden werd en werd afge voerd naar de bollenstreek tot dekking te gen vorst van de te veld staande bloembol- gewassen, en waarvoor in de jaren vóór de crisis een goede prijs bedongen werd, ter wijl dit thans vernietgid wordt. Een gering kwantum is van den herft nog verkocht kunnen worden, doch een voudig tegen afbraakprijs. En nu is men al erg blij, dat het nog vaststaande met steun gesneden kan worden, wait anders ze ker niet gebeurd zou zijn, omdat de midde len daartoe ontbreken. Het mooie van de steun is nu, dat het land wordt schoon gesneden, wat voor de instandhouding noodzakelijk gebeuren moet. Gaat het jonge gewas opschieten tus- schen het oude, dan komt er niets van te recht en het is verderfelijk voor het land. Daarnaast vinden tal van arbeiders gedu rende 6 a 7 weken arbeid in het snijden, terwijl straks het halriet nog weder ge sloken gen bundeld moet worden. Hoe de eigenaar daarmede uitkomt? Van het bollenriet komt geen cent terecht en daardoor alleen reeds is hij sterk gedu peerd, doch van het halriet, dat bestemd is voor de dake nen waarvan de prijs met 150 procent is teruggeloopen vergeleken bij vroeger, kan, nu het kosteloos gesneden wordt, nog iets terecht komen. Dit is dan ook de eenig overgebleven bron van in komsten voor hem, waarvan hij grond en polderlasten, plus hypotheekrenten moet betalen, zonder nog te denken aan het on derhoud voor zich en zijn gezin. Het riet land had in den goeden tijd een waarde van ongeveer 1000 per hectare en thans? Men kan het cadeau krijgen, executoriale verkoopingen weze.n het reeds uit en dan heeft men het met het oog op de grond- en polderlasten nog te duur. Bij een paar eigenaren is wegens achterstalligen pol deromslag reeds beslag gelegd op het bezit en verschillende staan op de nominatie, indien althans de hypotheekhouder het geld niet voorschiet, wat ook reeds voorkwam. Wel geen streek in ons vaderland, die er zóó ellendig aan toe is dan onze rietstreek, doch geen volk dat zoo dankbaar is voor de toegestoken Regeeringshand, moge het ook in de naaste toekomst die hulp en be langstelling naar verhouding tot den nood blijve ervaren. Poging tot inbraak. Bij den veehou der A. J. van W. alhier, is een poging ge daan tot inbraak in een schuur. Het slot was geschonden. KOUDEKERK. E.H.B.O. De cursus voor E.H.B.O. ge houden in de o.l. school door Dr. Vlaande ren alhier, waaraan ruim 30 cursisten heb ben deelgenomen, is Vrijdagavond be ëindigd. Na afloop hiervan werd Dr. Vlaanderen door een der cursisten den heer W. A. v. d. Dool, dank gebracht voor de leerzame en aangename lesen waarmede hij den cur sus zoo belangloos heeft geield. Als blijk van waardeering werd hem door de cur sisten een fraaie reproductie aangeboden. Dr. Vlaanderen dankte hier voor en de aan gename deelname van de zijde der cursis ten, en hoopte een volgend jaar het ge leerde nog een te herhalen. In de plaats van den Eere-Voorzitter der afd. van het Groene Kruis, Burgemeester Kwint, die be richt van verhindering had gezonden, werd Dr. Vlaanderen nog dank gebracht door den voorzitter dier afd., den heer Ant. van Egmond, voor de opofferingen die hij, on danks zijn drukke praktijk, nog heeft ge troost, terwijl den secretaris der afd., den heer J. C. Ketel het Col. van B. en W. dank bracht voor het beschikbaar stellen van het schoolgebouw. Onder een kopje koffie bleef men voorts nog eenige oogen- blikken gezellig bijeen. ZOETERWOUDE (DORP). St. Joseph-gezellen. Aan de Gezellen van Zoeterwoude I wordt bekend gemaakt, dat op de bijeenkomst van Woensdag 21 Maart een eenvoudige passie-herdenking wordt gehouden, waarbij enkele Grego- riaansche zangstukjes en declamaties wor den uitgevoerd. Tevens zijn er eenige belaigrijke punten te bespreken wegens het scheiden van den Senior. Men zorge daarom allen om 8 uur aan wezig te zijn. ALPHEN AAN DEN RIJN. Hanze. Gisteravond werd door de Hanze in de St. Josephzaal een Algemee- ne leden vergadering gehouden, welke vrij goed was bezocht. De bijeenkomst werd door den voorzitter, den heer C. Y. Pon- sioen, met den Chr. groet geopend. Spr. constateerde verder, dat de eens zoo bloei ende afdeeling aanmerkelijk was ver zwakt. Verschillende oorzaken wees hij hiervoor aan. Spr. zegt dat ook in deze het bestuur niet vrij uit gaat en, dat het ook haar soms aan de noodige activiteit heeft ontbroken, doch mede de leden dra gen schuld. Het doel dezer bijeenkomst is dan ook de afdeeling weer nieuw leven in te blazen. Na dit openingswoord, vond door den voorzitter de installatie plaats van (ien nieuwen geestelijk adviseur, Ka pelaan Cosse. Spr. feliciteert ZijnEerw. met zijn benoeming en hoopte, dat hij een bloeiende afdeeling der Hanze mag mee maken. Kap. Cosse dankt spr. voor de tot hem gerichte woorden en zegt zijn beste krachten te zullen geven aan den opbloei der afdeeling. De rekening van den penningmeester, door de financieele commissie accoord be vonden, sloot met een nadeelig saldo. Betreffende het contributievraagstuk werd besloten de contributie over het laat ste half jaar 1933 te doen innen, terwijl met deze maand zal worden aangevangen met een maandelijksche contributie-innig ad 80 ct. Bij de bestuursverkiezing werden de 3 aftredende bestuursleden, de heeren C. Y. Ponsioen, A. D. v. Vliet en C. v. d. Bosch, herkozen, terwijl in de vacaturen, ontstaan door het bedanken van den heer Bahlmann en het overlijden van den heer van Hal deren, werd voorzien door de benoeming van den heeren S. Breukel en W. Zand vliet. De voorzitter deed hierop mededeeling, dat de afdeeling dit jaar het 4de lustrum herdenkt. Spr. hoopt, dat zich bij deze ge legenheid een groot aantal nieuwe leden bij de afdeeling zal "hebben aangesloten. Ook de mogelijkheid om in het bezit te ko men van een vaandel zal door het be stuur onder de oogen worden gezien. Voorts memoreerde spr. het feit, dat uit de winkelweek-commissie een permanente reclamecommissie is ontstaan, gevormd uit de beide Middenstandsvereenigingen. Doel en streven dezer commissie zette spr. nader uiteen. Van de rondvraag werd door verschillende aanwezigen gebruik gemaakt Een der leden betoogde de wenschelijk- heid door huisbezoek de niet-leden te be werken om zich bij de afdeeling aan te sluiten, waarop de voorzitter mededeelde dat een propagandist van het centraal bu reau beschikbaar wordt gesteld, om deze zaak ter hand te nemen. Na een woord van dank door den voorzitter volgde sluiting der geanimeerde vergadering met den Chr, groet. Mannenkoor. Alhier is gisteravond opgericht een Chr. Mannenkoor met aan vankelijk 21 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren: D. Koster, (voorz.), P. C. de Jong, N. v .Egmond, J. Verhage, L. Zui- dam, P. Vis en H. v. Esse. Diefstal ontdekt. Door de politie is bij een landbouwer in de Hooftstraat een car- bidlantaarn in beslag genomen die vorig jaar bij de landbouwer v. d. A. werd ont vreemd. De dader, van wien eerstgenoem de landbouwer de lantaarn had gekocht, is bij de politie bekend. BOSKOOP. R.-K. V. V. „Trekvogels". Zondag speelde het 2de elftal tegen W. S. E. 2 voor de competitie. Trekv. wint den toss en W. S. E. trapt tegen wind af. De gast- heeren nemen echter spoedig de bal over en-gesteund door den sterken wind spe len zij bijna steeds op de W. S. E.-helft. Door treuzelen gaat echter menige kans verloren terwijl door W. S. E. de buiten- spelval met succes wordt opgezet. Als er echter pl.m. 30 min. gespeeld is, scoort de rechtsbinnen der thuisclub bij een scrimmage op 't W. S. E.-doel 10. Als W. S. E. weer aftrapt brengen zij het niet verder dan de backs. De bal wordt dan hard naar voren geplaatst het is de rechts buiten die met een diagonaal schot de voorsprong vergroot 20.' Waarna de rust spoedig aanbreekt. Na de thee een gelijk opgaand spel tot een kwartier voor het einde W. S. E. plots de achterstand verkleint 21. Als W. S. E. de tanden dan op elkaar zet weten zij na 10 minuten zelfs gelijk te maken 22. Er wordt dan hard om de leiding gestreden, maar er wordt niet meer gescoord. Zoodat het einde 22 bleef, waarmede W. S. E. wel iets meer kreeg dan haar toekwam. Het 3de elftal bond den strijd aan tegen DONK 3 en verloor met groote cijfers. Moed houden maar 2e elftallers. Volgenden keer beter. NOORDEN. Vijftigjarig jubileum van de kerk. Pastoor W. J. J. A. Borsboom kondigde Zondag van de preekstoel af, dat 't in Mei a.s. 50 jaren geleden is, dat de kerk alhier werd geconsacreerd, welke jubileum zal herdacht worden op Dinsdag 5 Juni a.s. Voor deze gelegenheid zal Z.H.Exc. Mgr. Aengenent op dien dag alhier een pontifi cale Hoogmis opdragen. De zeereerw. pastoor stelde voor een som gelds bijeen te brengen om als ge schenk van de parochie bij de aanwezige klok in den grootsten toren nog 2 nieuwe klokken aan te brengen, waarvan de kos ten ongeveer 1400 zullen bedragen. HAZERSWOUDE. Crisiscomité. De collecte ten bate van het plaatselijk crisiscomité gehouden heeft opgebracht 129.53, benevens een bon van 1.voor kruidenierswaren. STADSNIEUWS HET OVERLIJDEN VAN f x H. M. KONINGIN EMMA. Overal deelneming in het,verlies. De Sleutelstad heeft hedenmorgen onder algemeene deelneming het verscheiden van de Koningin Moeder ontvangen. Niet zoo dra was het bericht van het overlijden van de geliefde vorstin bekend geworden, of allerwege werden de vlaggen halfstok ge- heschen. Niet alleen van rijks- en gemeen tegebouwen, doch van tal van particuliere woningen hing de nationale driekleur ten teeken van rouw halfstok. Het overlijden was vandaag het gesprek van den dag. Telegrammen van deelneming. y Door de Leidsche Christelijke Oranje Vereeniging werd heden het volgende tele gram aan H. M. de Koningin verzonden: De Leidsohe Christelijke Oranje Vereeni ging, in het hart getroffen door het scheiden van Uwer Majesteits' edele moeder, betuigt Uwe Majesteit en Haar Huis haar hartelijke deelneming in het zoo1 droevig verlies van Haar, die het Nederlandsohe volk op het dankbaarst erkent als een der lieflijkste schatten, aan Vorstenhuis en Vaderland ge schonken. Onze groote liefde doet ons vurig bidden, dat God de Heere Uwe Majesteit en de Haren moge vertroosten als een moe der haar kind troost. Ds. H. Thomas, voorzitter. L. Boekkooi, secretaris. Door de Vereeniging „Dennenheuvel" afd. Leiden werd heden onderstaand telegram verzonden: Koninklijke Familie 's-Graven- hage. De Afdeeling Leiden van de Herstel lingsoorden en Sanatoria Vereeniging „Den nenheuvel" betuigt innige deelneming met het overlijden van Hare Majesteit de Ko ningin-Moeder. Joh. Brouwer, voorzitter. F. W. Kooning, secretaris, Prins Hendrikstr. 10. Mej. B. C. M. van Halderen, penningm eester esse Het Bestuur van de afd. Leiden van den Vrijz. Dem. Bond heeft hedenmorgen het volgende telegram verzonden: Koninklijke Familie 's-Gravenhage. Af deeling Leiden Vrijz. Dem. Bond betuigt innige deelneming bij het nog zoo plotse ling verscheiden van onze geëerbiedigde Koningin-Moeder. Prof. Mr. R. Kranenburg, voorz. Mevr. E. C. Alings-van Mels, penningmeestresse. J. de Ren, Cobetstr. 70, secretaris. Door de Ver. Koninginnedag is volgend telegram verzonden: Smartelijk, getroffen door overlijden van H. M. de Koningin-Moeder, gedenkend de groote liefde en vereermg voor overledene in alle lagen van ons Volk geven wij Uwe Majesteit en Haar gezin de verzekering van het innig leed en het medeleven met dit onherstelbaar verlies en wenschen wij haar eerbiedig kracht toe, deze zware beproe ving te dragen. Bestuur Ver. Koninginnedag, Labrijn, voorzitter. Steenhauer, secretaris. Bioscopen en Schouwburg ge sloten, vergaderingen uitge steld, muziek afgelast. Dat de rouw over den dood van H. M. de Koningin-Moeder tot diep in het volk is doorgedrongen, bewijst wel het feit, dat overal alle gelegenheden tot vermaak zijn gesloten. De Nederlandsohe Bioscoopbond heeft be sloten, dat alle bioscooptheaters in het land heden gesloten zullen zijn. Ook de Schouwburgvoorstellingen zijn tot nader aankondiging uitgesteld. Alle muziek in café's en op straat is op last van den burgemeester tot nadere aan zegging afgelast. Van 1 tot 2 en van 4 tot 5 uur werden alle klokken der stad geluid ten teeken van rouw. Men verzoekt ons verder mede te deelen, dat tot nader aankondiging zijn uitgesteld: de feestavond van den Nationalen Bond „Het Mobilisatiekruis", de bazar van het Leidsch Dieren asyl, de feestavond van de Oranjegarde en de ontspanningsavond der C.G.W. KATHOL. JONGENS CENTRALE. Op Zaterdag 7 en Zondag 8 April a.s. zal in het Centrale Huis van de K. J. C. in Den Haag worden ingericht een cursus in tooneelspel en declamatie. Deze cursus staat onder leiding van An- toon Sweer, den technischen adviseur van de K. J. C. voor tooneelspel, die zulk een mooi succes had op den Leidersdag te Am sterdam op 14 Februari 1.1. Uitvoeriger kan men hierover lezen in het Februari nummer van „De Kath. Jeugdleider, van ,.De Kath. Verkennersleider" en van „Bou wen". Kosten voor deelname zijn met inbegrip van de maaltijden 2.50. Wil men in het Centrale Huis blijven overnacht, dan be taalt men 0.50 meer. Uitvoeriger inlichtingen en programma van dezen cursus evenals van den cursus blokfuitenspel zijn te verkrijgen bij den Districtsdirecteur Rector H. van der Ven. Opgave voor deelname moet geschieden voor 25 Maart aan het Centrale Huis, Laan Copes van Cattenburch 127. Den Haag. Bij het te 's-Gravenhage gehouden exa men voor het verkrijgen van een certificaat als radio-telegrafist slaagde de heer C. A. Geverding alhier voor het centificaat 2e klasse. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN DE OPLEIDING TOT INSTRUMENT MAKER. Gisteravond werd in het Kamenlingh On nes Laboratorium de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van bovengenoemde vereeniging onder voorzitterschap van prof. dr. W. J. de Haas. De secretaris, dr. C. A. Crommelin, bracht het jaarverslag uit, waaraan het volgende is ontleend: Het jaar 1933, waarover dit verslag han delt, kenmerkt zich evenmin als het jaar 1932 door buitengewone gebeurtenissen. Het behoeft nauwelijks gezegd te worden, dat het beheer der geldmiddelen veel over leg vereischte, aangezien er op zeer ingrij pende wijze bezuinigd moest worden. Het kan eenige voldoening geven te bedenken, dat wij er, zij het met veel moeite, in ge slaagd zijn de door de Regeering geëischte bezuinigingen aan te brengen, zonder het onderwijs al te veel te schaden. Wij zijn echter van oordeel, dat verdere inkrimping der uitgaven niet anders dan ten koste van het onderwijs zal kunnen plaats vinden. Het aantal leden der Vereeniging onder ging een vermindering door bedanken van 27 leden, 2 nieuwe leden traden toe, zoodat het aantal op 31 December 1933 bedroeg 216. Het bestuur is thans bezig met krach tige pogingen tot het werven van nieuwe leden. De toestand der geldmiddelen eischte bij zondere voorzichtigheid en zorg. Het was niet te vermijden, dat de aan de jongere leerlingen uit te keer en ondersteuningen wederom werden verminderd; bij het vast stellen van deze loonsverlagingen werd zorgvuldig rekening gehouden met de gel delijke draagkracht der ouders. De in 1933 toegelaten leerlingen ontvingen in het ge heel geen toelagen. Een vermeerdering der inkomsten werd verkregen door evenals het vorige jaar zoowel van de deelnemers aan de examens als van die aan de vacan- tiecursussen een bijdrage van 10.te vor deren. Op deze wijze is het gelukt de ver eischte vermindering der exploitatiekosten te verkrijgen. Wat betreft het onderwijzend personeel valt de vermelden, dat de leeraar in het glasblazen O. Kesselring den lsten April 1933 wegens gezondheidsredenen den dienst verliet. In den heer Kesselring heeft de op leiding een leeraar van zeldzame bekwaam heid verloren. Toen hij den lsten Mei 1902 zijn ambt aanvaardde, was er in Neder land van glasblaaskunst nauwelijks sprake, thans, 32 jaar later, vindt men allerwege, niet alleen in ons land, maar ook op Java, in Engeland en Amerika, de oudleerlingen van den heer Kesselring als bekwame glas blazers werkzaam; men kan hem dan ook met recht de pionier der Nederlandsdhe' la- boratoriuimsglasblaaskunst noemen. Het Bestuur geeft hier gaarne uiting aan zijne groote erkentelijkheid voor alles wat de 1 heer Kesselring voor de Leidsche opleiding is geweest en wenscht hem nog vele jaren van welverdiende rust toe. Het aantal leerlingen bedroeg by den aanvang des jaars 70. Gedurende het jaar 1933 verlieten ons 3 leerlingen: één werd geplaatst bij den Rijksstudiedienst voor de luchtvaart, één als insturmentmaker bij de Philipsfabrieken te Eindhoven, één als in strumentmaker bij den Radiodienst in Den Haag; 4 vertrokken tot het vervullen van hun militairen dienstplicht; één vertrok wegens tegenzin in het werk. Wij merken hierbij op, dat de plaatsing van leerlingen in voor hen passende betrekkingen, ondanks de tijdsomstandigheden, nog geenerlei moeilijkheden heeft opgeleverd. Dit stemt ons inderdaad tot tevredenheid en maakt, dat wij met eenig vertrouwen de toekomst tegemoet kunnen zien. Toegelaten werden 25 nieuwe leerlingen, komende van de ambachtsscholen te Leiden, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Haar lem. De vacantiecunsussen in instrumentma ken en glasblazen vonden wederom als naar gewoonte in de laatste helft van Augustus plaats. Aan den cursus voor instruim ent- maken werd door 7 aan dien voor glasbla zen door 46 personen deelgenomen. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden, prof. dr. W. J. de Haas, prof. dr. W. H. Keesom en dr. C. A. Crommelin herkozen, terwijl in de plaats van den heer G. E. E. Kuijntjes, directeur der Leidsche Ambachtsschool, die niet herkiesbaar was, werd benoemd de heer Hengeveld, directeur der Ambachts school te Haarlem. Aan het einde der vergadering hield de heer G. Lam, chef van de instrumenten- af deeling van het vliegveld Waalhaven een voordracht over: Instrumenten in gebruik bij de luchtvaart. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Heden heeft mej. A. Bourgeois onder zeer vele blijken van belangstelling den dag herdacht, waarop zy vóór veertig jaar ads huishoudster bij de fa. Tieleman en Dros, conserven-fabrieken aan de Middel stegracht, in betrekking kwam. Vroeger meer dan nu stond de jubilaresse in nauwe relatie met kantoor en fabrieken, doch dit nam niet weg, dat haar heden een harte lijke hulde werd bereid. Hedenmorgen werd mej. Bourgeois op het privékantoor ontvangen door den oudsten firmant, den heer D. H. Dros Sr., die de jubilaresse onder hartelijke gelukwen- schen een enveloppe met inhoud overhan digde. Namens het personeel bood de heer Saes de jubilaresse onder welgemeende woor den van gelukwensch een fauteuil, een ta felkleed en bloemen aan, terwijl ten slotte, namens de chefs der afdeelingen door den heer Sloos een enveloppe met inhoud en bloemen werden geoffreerd. Men bleef daarna nog eenigen tijd bijeen om verha len uit de oude doos op te diepen. Gemeentelijke Aankondigingen. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den; gezien het verzoek van: a. L. den Hol der om vergunning tot het oprichten van een machinefabriek in het perceel Galge water No. 20; b. de firma J. Zitman en Zn. om vergunning tot het uitbreiden van de inrichting voor machinale houtbewerking in ret perceel Waard No. 2; c. J. F. Raap horst om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Tessel- schadestraat No. 20, hoeg Spieghelstraat. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag 31 Maart 1934 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge meentewerken) gelegenheid zal worden gegeve om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van de N.V. Leidsche Melkinrichting „De Toekomst", om vergunning tot het uitbreiden van de fabriek voor het vervaardigen van con- sumptie-ys in het perceel Hooigracht No. 41, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie I No. 2514, is verdaagd. Leiden, 20 Maart 1934. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Woensdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, Zita- Vereeniging, jaarvergadering te 8.15 uur. Donderdag, Derde cursusavond R. K. Prop. Club „Dr. Schaepman", inleider Kap. Dorbeck, over Rechtvaardig arbeidsloon, Den Burcht, 8.15 uur. Donderdag Jaarvergadering R. K. Volks bond, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. A. R. K. A. Jaarvergadering „Den Burcht", 8.15 uur. Vrijdag, R.-K. Handelsreizigersver. afd. Leiden, ledenvergadering in „Den Burcht", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Maart a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502 en D. J. van Diemen, Mare 110, Tel. 406. Leidsche Geitenfok-Vereeniging. De hier terstede gevestigde L.G.V. heeft een zeer drukke jaarvergadering gehouden. De secretaris kon tot zijn vreugde mede- deeilen, dat, hoewel langzaam, het ledental toeneemt. Het financieel verslag van den penningmeester geeft reden tot groote waakzaamheid. Besloten werd tot oprichting van een op- fokstation in Voorschoten. Met dankbaar heid werd melding gemaakt van de vele steun, die de vereeniging ondervindt, zoo wel van personen als van vereenigingen. Inzonderheid dient hier vermeld de Ned. Ver. tot bescherming van dieren en de afd. Leiden van dezen bond. In het bestuur kwam een kleine veran dering. In plaats van den heer v. d. Berg werd benoemd de heer W. v. d. Steen. Besloten werd dit jaar een groote ten toonstelling te organiseeren. Diverse ver eenigingen hebben haar steun reeds toege zegd. Coöperatieve Boerenleenbank. Onder leiding van haar directeur, de heer W. Bink, hield bovengenoemde bank gister avond in „den Burcht" hare vier en twin tigste algemeene jaarvergadering. In zijn openingswoord schetste de voor zitter den toestand der bank, die nog ge zond is en in het afgeloopen jaar hare werkzaamheden behoorlijk kon voortzetten. Hierna gaf de kassier een financieel over zicht, waaruit bleek, dat de omzet der bank toenam en ongeveer zes en een half mil- lioen gulden bedroeg. Het aantal spaarders breidde zich weer uit, terwijl in rekening- courant ook toename kon worden geconsta teerd. Alle renten werden behoorlijk vol daan, zoodat met tevredenheid op den gang van zaken kon worden teruggezien. De rente voor spaargelden bleef bepaald op drie en een kwart procent, na twee dagen ingaande. De rekening en balans gaf geen aanlei ding tot bijzondere besprekingen en werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Be sloten werd de winst bij het reservefonds te voegen. Als bestuurslid en lid van den Raad van Toezicht werden met ongeveer alle stem men de aftredende heeren W. Bink en P. J. Kolderman in deze functie herkozen. Na de rondvraag bracht de voorzitter bijzonderen dank aan den kassier voor het. gevoerde beheer en voor de wijze waarop hy zich van zijn taak heeft gekweten. Gisteravond te 11 uur stiet de 44-jarige Ch. J. van G., wonend in de Meerburger straat, met de rechterhand door een glazen tochtdeur. Hij werd daarbij zoodanig ver wond, dat de E. H. D. hem naar het Acad. Ziekenhuis moest overbrengen ter beh^S- deling.è

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13