Ooetycrat ma costuum MANTEL COSTUUMS DINSDAG 20 MAART 1934. DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 UIT DE RIJNSTREEK NOORDEN. Kiesvereeniging. Gisterenavond werd in de St. Franciscuszaal een goedbezochte ledenvergadering gehouden van de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht", waarbij weder blijkt, dat de dames zich steeds meer van de politiek terugtrekken; er was er thans zelfs geen. Het Tweede Kamerlid, de heer Van der Weyden, had zich doen verontschuldigen, daar hij in Friesland vertoefde. Het Partijbestuur adviseerde, tot stijving van de kas geen collectes te houden op de vergaderingen, doch een klein entrée te heffen en daarvoor vooraf kaarten aan huis te verkoopen. Om zijn lidmaatschap van en propaganda voor den N.S.B. was het lid C. Plomp ge royeerd als lid, waarom hij nu een uitvoe rig schrijven had ingezonden om zijn hou ding goed te praten; de vergadering stelde echter na de uitspraak van de Bisschoppen geen prijs op kennisname en verwees het stuk naar de prullemand. Het jaarverslag geeft blijk van activiteit, niet minder dan 5 leden- en 5 bestuursver gaderingen werden gehouden, waarbij 2 keer een spreker optrad, n.l. de Kamerleden Van der Weyden en Kampschöer. Het le dental is steeds stijgende en met de kies vereeniging te Nieuwkoop wordt naar goe de samenwerking gestreefd. Blijkens het financieel verslag waren de inkomsten ƒ86.78 en de uitgaven even zoo omdat er niet meer was, 'n 20. moet nog betaald worden wegens druk werk; het j aarlij ksch tekort wordt steeds minder; dus was men al heel tevreden met dit eindcijfer. Tot leden van de controle-commissie worden aangewezen de heer M. Baas en J. Langeslag. Daarna werd het woord verleend aan den heer H. E. van de Brule, lid van den Ge meenteraad te Rotterdam en hoofdbestuur der van de R. K. Middenstandsvereeniging in het Bisdom, die op bevattelijke en zeer onderhoudende wijze de groote vragen van den dag belichtte. Er is zich een nieuwe maatschappij aan het vormen, waarnaar wij onze beginselen moeten uitdragen, daarbij voor oogen houdend ons eeuwig einddoel. Wij moeten rechtvaardigheid en liefde doen heerschen. Dictatuur is tegen onze inzich ten en voor ons niet aanvaardbaar. In Duitschland was de toestand geheel anders en daarom gaat ieder vergelijk mank, doch de toekomst is daar onheilspellend. Het was een redevoering, welke buiten gewoon insloeg en een uit het hart komend applaus verwierf. De heer Jac. Plomp vroeg alsnog voor lezing van het stuk van zijn broer. Hier werd echter niets voor gevoeld, daarna vraagt hij nog of men tegelijk fascist en R. K. kan zijn, waarop de heer Van de Brule een even helder als overtuigend ant woord gaf. De heer P. Pietersen Wzn. dringt aan op een herziening van het reglement; ofschoon dit niet noodig geacht wordt, zal het be stuur zich hier toch over beraden. Voorz. De Jong spreekt nu een geestdrif tig woord van dank voor den spreker, een krachtige aansporing om allen propagan dist te zijn voor de R. K. Staatspartij en sluit daarop de in alle opzichten zoo uit stekend geslaagde vergadering. Het bestuur blijve aldus werkzaam, de kiesvereeniging zal daar wel by varen. NIEUWKOOP. Stille Omgang. Het Genootschap De Stille Omgang ging van Zaterdag op Zondag voor het eerst ter bedevaart naar de H. Stede per expresse-trein en had hiervoor aansluiting verzocht en gekregen met de Genootschappen van Bodegraven, Aarlan- derveen, Zevenhoven en Nieuwveen. Om half een waren alle pelgrims tot een getal van ruim 400 waarvan 80 van hier, aan wezig in de ruime en heerlijk-devote St. Agneskerk, tegenover het station Willems park, waar de Weleerw kapelaan uit Bo degraven een Lof celebreerde en Pater Terpstra uit Aalsmeer, assistent te Nieuwveen, de aanwezigen toesprak en in het kort het wonder van 1345 en de ge schiedenis van de eigenaardige pelgrima ge nog eens in de herinnering terugriep. Vandaar ging men in stille optocht naar de omgeving van het Begijnhof om mede te cirkelen door de rijen van tienduizende pelgrims, waar wij de orde, noch ook de stille wijding geen oogenblik gestoord za gen. Een machtig imposant en heerlijk-de voot schouwspel, een tocht, waarvan iedere pelgrim den zegen van den Christus Eu- charisticus merkbaar ondervindt. Om half vier ging men weder naar de St. Agnes kerk, waar de Eerw. Kapalaan uit Bode graven een gezongen H. Mis, waaronder uitstelling opdroeg en Pater Terpstra O.C. een indrukwekkende predikatie hield met als tekst: Ut omnes unum sint, daarbij uit werkend de algemeene intentie van den Ommegang, de eenheid onder de Katholie ken. De Oud-Directeur en Oud-Pastoor van Nieuwkoop de Zeerw. heer H. P. A. van Dijk, thans Pastoor te Haarlem had den omgang meegemaakt en reikte nu met Pa ter Terpstra de H. Communie uit. Voorzitter C. van Houten had met zijn medebestuurderen de orde in de trein, in den omgang en in de kerk tot in de puntjes geregeld. Alleen een opmerking: Waarom werd de stilte niet gehandhaafd bij den te rugkeer naar de St. Agneskerk, een tocht van circa drie kwartier? Wij vestigen er de aandacht op voor een volgend jaar. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. Juisf bij een Manfelcosfuum speelt de coupe rol. Daarom vindt U in de betere soorten zoo'r tie - onberispelijk - echt fijn - ook door de voorname oie collec- INGEZONDEN STUKKEN R. K. BOTER- EN MARGARINE HANDELAREN. Naar aanleiding van het Middenstands- kwartiertje van j.l. Zondag het volgende: De aandachtige luisteraar, die Zondag j.l. het Middenstandsradiokwartiertje ge volgd heeft, zal ongetwijfeld ernstig nage dacht hebben. Elke middenstander zal be grepen hebben, dat organisatie in deze hui dige crisistijd absoluut noodzakelijk is. In het bijzonder de boter- en margarinehande laren, voor wie dit kwartiertje speciaal be- I doeld was. Immers, deze handelaren heb ben niet alleen te doen met een crisistijd, I maar hunne zaken zijn verbazend bemoei- i lijkt door een wet, n.l., de Crisis-Zuivelwet. Nu is het niet onze bedoeling, te beweren, Idat deze wet voor de Boter- en Margarine- handel slecht werkt, in geen geval. Wij zijn er van overtuigd, dat zonder de Crisis-Zui velwet de toestand van onzen handel zeker niet beter was. Maar wel is het een feit, dat de eenling bij de Crisis-Zuivel-Centrale geen gehoor vindt. En dit is voor ons. boter en margarine-handelaren, ook niet noo dig. Er bestaat n.l. voor onze bedrijven een R. K. Vakbond. Deze bond werd opgericht op 21 Juni van het vorige jaar en bezit reeds vele leden. Als deskundige adviseur doet de heer G. v. Swieten uit den Haag veel en goed werk. Een der eerste succes sen van dezen Bond was wel, dat het mocht gelukken, een vertegenwoordiger te krij gen in de Adviescommissie van de Crisis- Zuivel-Centrale, zoodat onze belangen ook daar ter tafel worden gebracht. Verder tracht de Bond door een gezamenlijke in koop en andere programmapunten voor on zen handel te herijken, wat mogelijk is. Daarom, collega's, aarzelt niet langer en wordt lid van onzen bond, in het belang van uwe zaken in het bijzonder, en in het algemeen belang der boter- en margarine- handel nu en in de toekomst. Parisiteer niet, maar werkt zelf actief mee, en dit doet u door uw lidmaatschap. Uw adres hiervoor is: G. P. Vlasveld, Miening E 128, Zoeterwoude; C. P. Bontje, Wijkerlaan 3, Voorburg. Eenigen tijd geleden hebben de dagbla den melding gemaakt van bruine sneeuw in Canada, later .van groene regen in Italië. Thans hebben wij kunnen lezen, dat in Noord-Italië een bloedregen is gevallen. De tijd is lang voorbij, dat de menschen werkelijk geloofden, dat er bloed uit den hemel viel tijdens regen. Men kon dit al leen gelooven in een tijd, die minder nuch ter was dan de onze want de wetenschap heeft ons geleerd, dat er niets uit de lucht kan vallen, dat er niet eerst gekomen is. Het wetenschappelijk belangrijke van zoo'n gekeurden regen zit daarom minder in het feit, dat de regen een of andere gekleurde stof, die in de lucht zweeft, in zijn val mede- sleept, dan wel in het feit, dat ergens veraf onder den invloed van bijzondere meteo rologische omstandigheden die stof van den grond is opgewerveld, daardoor in hoogere luahtstroomen is geraakt en vervolgens door die stroomingen ver weg is gevoerd om ten slotte met den regen weer neer te vallen. Juist het eerste is van zooveel be lang omdat het verschijnsel aanleiding en gegevens levert voor de studeering der luchtcirculatie in den dampkring en voor een onderzode van deze wijze, waarop grondstof hoog in de lucht wordt opgevoerd. Berichten over gekeurden regen of sneeuw zijn daarom voor de weerkundige weten schap heel belangrijk. Daarnaast geven zij altijd eenige sensatie als zeldzaam en eenigszins wonderlijk verschijnsel, waar aan voor ondeskundigen altijd iets geheim zinnigs is, en het wonderlijke en geheim zinnige wekt nu eenmaal de algemeene be langstelling. en dus vindt U bij V. D. een uitgebreide collectie In alle prijzen. Geen kleedingstuk stelt zoo hooge elschen als een mantel costuum, maar geen combinatie geeft ook zooveel voldoening. HET ZAL EEN GROOT SUCCES BLIJKEN, juist door de groote verscheidenheid in stoffen en kleuren door de prachtige nieuwe variaties In garneering, plissé enz. Het succes van de mode vindt U bij V. D. onberispelijk echt fijn - ook door de "ij SZ moderne stoffen en plissé garn. Maakt uw J ILm m 45.00, 39.75 of FTC zu" U dezen zomer meer dan ooif zien dragen. Het Wandelcostuum valt vooral op door de Manlel, waaraan de kleurige shawl en de Blouse, meest in sprekende kleuren, een bijzonder modieus cachet geven. Complets vindt U op onze Confectie afd. in rayé- en angora-stoffen, in de kleuren: zwart, jr bleu, bruin, rost enz., alle op maroc gevoerd in Tj «w J genre als afb. rechts 39.75, 29.75. de groote mode! Snoezige tailor made en fan tasie modellen met een bijzonder goede coupe In fweed-bouclé, angora-kamgaren en heeren- stoffen. De mantel is gevoerd en met los vest, waardoor een fleurig en vlot voorjaars ideel Lef op de hoog opgesneden moderne heeren kraag. In de prijs van 19.75 kunt U kiezen uit bijzonder mA E aardige modellen terwijl een lal II vlot costuum in genre als afb. Ill I W in de nieuwste modetinten l||| SSi ilechts geprijsd is voor I Bi KAMEELHAAR JASSEN ze bijna altijd gedragen kunnen worden. Ze zijn wei nig opvallend, practisch, sterk en toch modieus. Vooral door de moderne kraagbewerkingen en de elegante coupe en niet minder door de velé nieuwe kleuren (ferra, bleu, beige, groen enz.) zullen deze sportieve Mantels zeer in den smaak vallen. Eenvoudige modellen, geheet en gedeeltelijk ge voerd, zijn er in groote verscheidenheid ©ft voor 13.90, 9.75 en 3 Betere soorten met fijnere coupe en geheel gevoerd vindt U bij V D. bijvoorbeeld als afb. "g (L links voor 29.75, 19.75,

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12