DINSDAG 20 MAART 1934. DE LEIDSCHE COURANi DERDE BLAD - PAG. 11 MOTORSPORT MOTORCLUB L. EN O. Zondag is door een aantal leden der Motorclub Leiden en Omstreken, deelge nomen aan een Puzzle:Rit, welke was uit geschreven door Willem Bakker aan Den Deyl. De M.C.L.O.-Leden hebben hier ook weer getoond, dat ztf in dergelijke ritten niet achteraan behoeven te komen, want zij wisten beslag te leggen op de eerste, derde, en nog verdere prijzen. Tevens maakt de M.C.L.O. een goede kans, dat zij in het bezit komt van een ex tra prijs, welke beschikbaar is gesteld voor de club, die met het grootst aantal leden aan die rit heeft deelgenomen. Hiermede boekt M.C.L.O. ook weer een aardig succes. ATHLETIEK R. K. S. V. „DE BATAVEN". Nog is er geen sprake van opening van het seizoen of de „Bataven" laten zich weer hooren. Zij, die direct met de vereeniging in ver band staan, weten, dat er geen kwestie is van minder actief werken in den winter, imaar buitenstaanders denken alleen dat de zomer het athletiek- of wandelseizoen is, en daarom verwachten zij niet eerder iets te hooren van „de Bataven". In verband met de vroege Paschen zullen „de Bataven" dit jaar al op 2 April naar buiten treden, d.w.z. de vereeniging „de Bataven" zal 2en Paasöhdag met een zoo groot mogelijke wandelgroep per autobus optrekken naar Apeldoorn en meedoen aan de 40 K.M.-marsoh, uitgeschreven door de R. K. Wandelsport vereeniging „Orion". Reeds een 14-tal Bataven gaf zich op en traint 's Woensdagsavond om in goede con ditie te zijn voor deze marsch. Toch is het bestuur er van overtuigd, dat er nog meer „Bataven" zich zullen opgeven, immens zijn wij in de gelegenheid den prijs te winnen van de verst komende groep en welke „Ba taaf" zou niet mede willen werken om de vereeniging in het bezit te stellen van een pracht beker. Daarom „Bataven" geeft u zoo spoedig mogelijke op en komt in zoo groot moge lijk aantal. Immers hoe meer deelnemers, hoe meer succes en hoe goedkooper het vervoer per autobus per persoon. Daarom allen a.s. Woensdagavond opge ven en mee trainen, vertrek vanaf de gym nastiekzaal Pieterskerkhof, 's avonds 8 uur. Verder kunnen zij, die Woensdagavond niet kunnen trainen, zich aansluiten bij een paar „Bataven", die op Zaterdagmiddag trainen. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De competitie. In het clublokaal van „Philidor", café „Neuf" aan de Breestraat, is gisteravond een wedstrijd voor de competitie gespeeld met den volgenden uitslag: PhilidorL. Arb. Sohaakcl. W. H. v. d. NatI. Zitman 10 H. I. de NieG. L. Wassen burg 10 W. F. SniederJ. Koet 10 G. PelsJ. F. Luijten 10 P. J. v. d. ZeeuwA. Blonk 1/21/2 C. J. KooremanJ. Lips 01 J. E. StolG. Brugman 10 A. Hooger—W. Bodry 1/2—1/2 J. J. AbspoelG. Carton 1/21/2 P. HerfkensC. Ligtvoet 1/21/2 Totaal 7 1/2—2 1/2 Philidor bleef dus ver in de meerderheid en behoudt de beste kansen op de derde plaats. UIT DE OMGEVING Geboren: Jozef Aloysius, z. v. J. P. Strobbe en H. van Leeuwen. Margare- tha Antonia, d. v. J. Langelaan en A. M. Beugelsdijk. Philip Dirk, z. v. G. A. Veld- huyzen van Zanten en A. S. Boot. Wil- helmina Cornelia, d. v. W. van Dongen en T. C. Verhaar. Stephanas, z. v. A. J. Weijers en E. M. A. van der Dussen. Jo hannes, z. v. J. C. En tere en K. de Niet Ondertrouwd: T. Stokman en H. H. Siecker. H. J. Prins en J. van Stijn. Overleden: S. M. de Bruin, echtg. van J. Walraven, 73 jaar. N. Kruisbeek, wed. van C. van der Walt 82 jaar. Gevestigd: N. van Aalst, Hofstraat 42; Th. Bul teel, Arnoudsstraat 11; H. A. Evers, Mariastraat 2; S. J. Hensing, Am bachtstraat 7; G. Heijs, Weeresteinstraat 131; B. Schone veld en gezin, Loosterweg II 15; J. A. Stevens, Hoofdstraat 120; G. Veen, Hoofdstraat 119a; L. Warmerdam, Mariastraat 20; C. L. H. Winkelman, Burg. Pontstraat 96. Vertrokken: D. Hengst met vr. naar Eilts naar Eindhoven; W. lissingen; H. J. van de Ven Beenbroek; T. a nhage; W. P. J. blenz (Did.); M. J. J. de Leeuw naar Lisse; Wed. E. Teeuw- Hassing naar Lisse. VEUR. Geboren: Gerardus Johannes, z. v. G. J. Huntman en M. P. v. d. Helm. Petrus Cornells, z. v. N. H. D. Bergman en J. A. M. v. d. Helm. Johannes Wilhelmus Jo zef, z. v. Chr. J. v. d. Kol en E. A. M. Chr. Heinsbroek. ALKEMADE. te vergadert Donderdagmiddag om 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: lo. Ingeko men stukken. 2o. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het destructie bedrijf te Overechie, inzake destructie van afgekeurd vee en vleesch. 3o. Opnieuw vaststelling van een verordening op de hef fing van opcenten op de gemeente-fonds- belasting voor het belastingjaar 19341935. 4o. Benoeming van drie leden voor de alge meen burgerlijke armbesturen in deze ge meente, wegens periodieke aftreding. 5o. Voorstel tot opheffing van de plaatselijke schoolcommissie in deze gemeente. 6o. Be noeming van een lid en een plaatsvervan gend lid voor het stembureau te Oud-Ade. 7o. Voorstel tot wijziging van het raadsbe sluit van 15 December 1927, houdende ge sloten verklaring van den weg door het dorp Roelofarendsveen. 8o. Reclames schoolgeld. 9o. Vaststelling kohier Honden belasting voor het dienstjaar 1934. lOo. Vaststelling van een tweetal pensioens grondslagen. llo. Wijziging van de gemeen te-begrooting dienstjaar 1933 en 1934. 12o. Voorstel tot verhuring van de woning, plaatselijk gemerkt B 445, aan J. van Ber- kel. 13o. Voorstel tot verhuring van de voormalige onderwijzers woning te Kaag aan D. Klees. 14o. Voorstel tot verhuring van de voo:rmalige school met woning te Kaag aan de N.V. Maatschappij voor Jeugd herbergen. 15o. Voorstel tot reconstructie van een gedeelte weg vanaf de brug te Nieuwe-Wetering tot aan de Stationsbrug te Roelofarendsveen over een lengte van 806,5 Meter. 16o. Voorstel tot vernieuwing van de ophaalbrug te Nieuwe-Wetering. Werkloosheid. Het aantal werkloozen vertoont ten opzichte van het aantal bij het begin der maand een kleine vermindering. Tegen 153 in begin Maart bedraagt het thans 138. Hiervan zijn 109 landarbeiders, 21 bouwvakarbeiders, 5 metaalbewerkers en 3 arbeiders behoorende tot diverse groe pen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ziekenverpleging. De R.-K. Vereeni ging tot steun zij opname in een zieken huis „St. Franciscus" hield haar jaarver gadering in het Parochiehuis. De voorzit ter, de heer C. v. d; Lubbe, opende met ge bed. De 2de secretaris, de heer Nic. Ouds hoorn, las de notulen. Deze werden goed gekeurd. Het jaarverslag moest wegens ziekte van den lsten secretaris achterwege blijven. Dan volgde financieel overzicht van den penningmeester, den heer F. J. Luyten. Het jaar 1933, een normaal jaar wat betreft de uitgaven voor verpleging, gaf een batig saldo van ƒ34.45. De inkom sten hadden bedragen 1129,43, de uitga ven 1094.98. Met het saldo van vorige ja ren was er een totaal bezit van 1484.56. De heer Grimbergen bracht namens de commissie van verificatie een gunstig rap port uit, stelde voor den penningmeester te déchargeeren en hem dank te zeggen voor zijn geleverd werd. Aldus werd onder ap plaus besloten. De heer v. d. Marei sprak een woord van waardeering voor hetgeen de heer Luyten voor de vereeniging doet. De vergadering gaf algemeen bewijzen van instemming hiermee. Voor 1934 werd tot commissie van controle benoemd de hee- hen Winters en de heer Th. M. v. Schie. De vergadering herkoos tot bestuursleden de aftredende heeren C. v. d. Lubbe en Nic. Oudshoorn. Vervolgens werd de contributie vastge steld op hetzelfde bedrag van 1933. Ook de uitkeeringen zullen ongewijzigd blij ven. Vorig jaar was voor ruim 300 ver- pleegdagen uitgekeerd. De post operaties met verdere kosten was gunstig geweest. Bij de rondvraag kwamen nog enkele onbelangrijke vragen naar voren die door het bestuur tot genoegen der vragenstel lers beantwoord werden. De voorzitter dankt voor de aangename besprekingen en sloot met gebed. Werkloosheid. Verminderd werkloos heid. Aan het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan op heden inge schreven 636 werkzoekenden. Ongevallen. De timmerman J. S. had 't ongeluk, dat zyn beitel waarmede hij aan het werk was, uitschoot en juist in zijn rechterpols kwam. Een der peezen werd geheel afgesneden. S. werd naar het Zie kenhuis in Leiden gebracht waar hij werd verbonden. Het geval bleek tamelijk ern stig te zijn. Echter na hier te zijn gehol pen kon hij huiswaarts keeren. S. zal ech ter voor minstens drie weken zijn werk niet kunnen doen. De bediende van A. v. d. O. reed met de vrachtauto vanuit Den Haag naar huis toen op den Wassenaarschen weg ter hoog te van de grens KatwijkWassenaar blijk baar zijn stuurketting brak. Hij reed juist achter een luxe-auto toen op zeker oogen- blik de bestuurder den wagen niet meer meester was. De auto maakte een heele- zwenking en kwam in de sloot terecht. De cabine was geheel van den wagen gesto ten. Wonderlijk genoeg kwam de bestuur der er met eenige ontvellingen af. Geboren: Leuntje, d. v. C. Varkevis- ser en D. Messemaker. Jacoba, d. v. J. Haasnoot en N. de Haas. Johanens, z. v. P. van Duivenbode en P. Stoute. Johan- Jan Hendrik, z. v. H. H. v. d. Plas en T. Dexel. Ne eitje, d. v. W. Kanbier en J. Boer. Neeltje, d. v. C. Schaddee en A. v. d. Plas. Ondertrouwd: C. van Beelen en M. Getrouwd: G. v. d. Oever en E. Knetsch. Overleden: A. M. Schouten, 1 j., d. v. A. Schouten en P. Schaap. Willem van Duyn, 74 j., wedr. van J. v. Dijk. Cornelia Wassenaar, 77 j., echtg. van H. Ravensbergen. Catharina Jacoba v. d. Eijkel, 1 j., d. v. A. v. d. Eijkel en W. Bruin- ooge. LISSE. Kruisverhond. Gisteravond hield het Kruisverbond „St. Jan de Dooper", hare ledenvergadering. Bij verhindering van den len voorz. opende de heer J. Zandvliet met gebed en verwelkomde de aanwezigen. Spr. hoopte, dat de besprekingen mogen leiden tot groei en bloei. De notulen wer den na voorlezing goedgekeurd. Aan de hand van de notulen werd het voorstel Noorden omtrent het uitkeeren van steun aan tuinders en boeren in café's behandeld. Uit het maandbericht vernamen wij van den secr., dat op Zondag 3 Juni in Huize „De Liefde" te Amsterdam de Alg. Vergadering gehouden zal worden. Aan deze vergade ring is een feestelijk karakter verbonden, daar het Kruisverbond 30 jaren bestaat. De voorz., de heer L. D. Jonkman, werd tot afgevaardigde gekozen, terwijl uit de le den werd gekozen de heer J. Polle. De stand van de gehouden Bloempjesdagen van het Kruisverbond ten bate van Sobrië- tas in het Bisdom Haarlem bedroeg 1574.22. Hierna sluiting. LEIMUIDEN. Geboren: Cornelia, d. v. K. van Dijk en P. J. Swier. Mina Koosje, d. v. H. Roodenburg en G. van Leening. Hendrik, z. v. H. Swier en R. van Donselaar. Ondertrouwd: D. Wijnbelt wonende te Overechie, laatst te Leimuiden en L. Grill te Rotterdam. Ingekomen: P. J. Voortman, Pul mot 440", van Ter Aar; P. J. W. Vlasman, Dorpsstraat 136, van Alphen aan den Rijn; W. de Kleer, Vrieze weg 360, van Ter Aar; G. de Jong en gezin, Tolhuis 414, van Nieuwveen; R. F. J. Kooistra en gezin, Bil- derdam 377, van IJsselmonde. Vertrokken: M. den Hollander, naar Amsterdam; G. J. Visser, naar Noordwijk. NOORDWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagmiddag 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen -stukken. 2. Mede- deelingen. 3. Vaststelling notulen. 4. Ver slagen. 5. Adres plaatselijke arbeidscentra- les inzake het maken van wachtweken door steuntrekenden. 6a. Verordening agentschap arbeidsbemiddeling, b. Benoe ming commissie van toezicht op de ar beidsbemiddeling. 7. Toekenning gratifi catie en vergoeding voor kleeding aan J. Verburg. 8. Vaststelling straatnaam. 9a. aankoop grond Boerhaaveweg. b. Wijzi ging raadsbesluit inzake aankoop grond hoek VinkelaanPickéstraat. 10. Mede werking tot aanleg van verbindingsweg Piet HeinstraatNoord Boulevard (vuur toren). 11. Kampeer- en strandverorening. 12. Crediet voor regelaar exhauter gasfa briek. 13. Wijziging verordening levering gas (garantie muntmeters). 14a. Begroo ting 1934 en rekeninf 1933 Weehuis. b. Vaststelling uitkeeringen weeshuis 1934. 15. Belastingvoorstellen, a. opcenten ver mogensbelasting; b. verhooging opcenten gemeentefondsbelasting; c. wijziging clas sificatie id.; d. herziening rioolbelasting, e. verhooging opcenten personeele belasting. 16. Verzoeken in zake vermindering per soneele belasting voor café's e.d. 17. Ver haal couponbelasting. 18. Wijziging be grooting dienst 1933 en dienst 1934. 19. Verzoek huurders gronden in het Lange- veld om vermindering van de huursom. 20. Verzoek P. Brouwer om vergoeding art. 13 l.o.-wet. 21. Voorschot art. 101 l.o.- wet aan bijzondere scholen. 22. Hernieuwde vaststelling verordening heffing vergun ningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. Belasting-ophaaldienst. Naar wij ver nemen bestaat het voornemen ook alhier een ophaaldienst van Rijks- en Gemeente belastingen in het leven te roepen, hetgeen, gezien het succes in andere gemeenten, hiermede reeds is behaald, wij ten zeerste kunnen toejuichen en zeker in een behoef te zal voorzien. De heer A. C. Meijer en D. v. d. Niet zijn steeds bereid de noodige »n te verschaffen, terwijl tevens instituut een controle-commissie benoemd, dit echter in overleg met de autoriteiten. Geboren: Maria Hubertha, d. van P. A. L. Droog en A. L. v. d. Bogerd Cor- nelis, z. van C. Dubbelaar en A. Vink Wilhelmus Petrus Maria, z. van J. P. Pes- schier en J. M. den Dubbelden Cornelis, z. van H. v. Leeuwen en M. v. Haberden Jannetje, d. van S. Klinkenberg en L. Duin dam Johanna Cecilia Maria, d. van G. A. Vink en C. M. v. d. Ham Arie, z. van J. de Kleer en J. Versloot Dirk Petrus Johannes, z. van C. J. v. d. Ham en J. v. Beelen. Ondertrouwd: J. Sclhoneveld en J. v. d. Niet C. J. de Haas en E. Becker. Getrouwd: W. A. Timmers en H. Chr. A. Plasmeijer. Overleden: Wilhelmina Johanna Ter- steeg 43 j. Johanna Helena Duivenstein 74 j., geh. met N. Mooyekind Frederike Wilhelmine Tilgenkamp 79 j., wed. van D. Webster Clara Slats 39 j., geh. met G. Wassenaar Adriaan Bernard v. d. Boon 79 j. Andreas Hendrikus Jacobus Pont 10 rrrnd. NOORDWIJKERHOUT. Uitzending jeugdige werkloozen. In de vergadering van den R. K. Volksbond welke a.s. Vrijdag om 8 uur 's avonds wordt gehouden in café de Zwaan zal besproken worden de uitzending van jeugdige weidc- loozen naar de z.g. werkkampen. In deze vergadering zal de weled. heer Ant, J. M. Angenent, districtsbestuurder van den R. K. Volksbond spreken over „Naar een betere maatschappij", STOMPWIJK. Geboren: Petrus Jozef, z. v. G. J. v. Veen en E. M. Kneppers. Gerardus Jozef, z. v. P. M. v. Steen en W. H. v. Vliet. Cornelis Adrianus, z. v. W. P. v Dijk en C. J. v. Vliet. GEMEENTERAAD VAN WARMOND Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester, hield de Raad dezer gemeente een openbare vergadering, waarbij alle leden tegenwoordig waren. Nadat de bijeenkomst door den voorzit ter op de gebruikelijke wijze was geopend, sprak'hij een paar gevoelvolle woorden in verband met de ernstige ongesteldheid van H.M. de Koningin Moeder. Hierna werden door den secretaris de no tulen der vorige vergadering voorgelezen en onder dankzegging zonder op- of aan merkingen vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van den heer Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waarbij verzocht werd om overeenkomstig een te dezer zake aan den Minister door den heer L. van Mastrigt en 13 andere ouders van de leerlingen der O. L. School alhier den datum van ingang van het ontslag van het Hoofd der O. L. School en van de kweekelinge met akte nader vast te stellen op den eersten dag der maand volgende op die, waarin de even- tueele opheffing der school onherroepelijk is geworden. Waar de bedoeling van dit sohrijven is, aldus de voorzitter, om niet vooruit te loopen op het desbetreffende Koninklijk Besluit, stellen B. en W. over een komstig het verzoek van den Minister voor, een beslissing te nemen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Contraprestatie werkloozen. Aan de orde komt „Contra prestatie steuntrekkende werkloozen". Waar de werkloosheid, aldus B. en W. in hun prae advies, in deze gemeente zoowel wat om vang als duur betreft, nog niets van haar onrustbarend karakter heeft verloren, is de vraag bij ons opgekomen, of het in na volging van verscheidene andere gemeen ten niet mogelijk en gewenscht is, dat tot het invoeren van de z.g. contraprestatie voor steun wordt overgegaan. Waar ook in deze gemeente, mede in ver band met het hooge bedrag voor steunver lening, dat op de begrooting drukt, vele werkzaamheden die niet bepaald noodza kelijk zijn, worden uitgesteld, is het onze meening dat door dit nieuwe systeem van steunverleening werkzaamheden kunnen worden verricht, die in het belang van de gemeente zijn terwijl tevens de werklooze kan zeggen dat hij zijn steun verdiend heeft, wat voorzeker door het grootste deel van de Warmondsohe werkloozen gewenscht zal worden. Het principe „werk voor steun" is op het oogenblik aanhangig gemaakt bij de regeering en een beslissing hierop is spoe- die te wachten. Wij stellen U daarom voor ons College te machtigen om zoo spoedig mogelijk na ontvangst van de Ministerieel^ beslissing en onder de eventueele voorwaar-' den en bepalingen, die daarin vervat zijn, de contraprestatie voor steun in te voeren. De heer Weijers vindt in principe deze op lossing goed, doch aldus spreker, aan dit stelsel zijn wel eenige bezwaren verbon den. Men mag niet uit het oog verliezen dat de steun, die wordt uitgekeerd, bedoeld te zijn datgene wat als allernoodzakelijkst voor levensonderhoud benoodigd is. Wil men nu de mensahen voor hun steun gaan laten werken dan zal dit voor deze men- sahen weer kosten met zich medebrengen die zij als steuntrekkers niet hebben, en daarom zou spreker willen voorstellen op het steunbedrag van iemand die hiervoor moet werken een toeslag te geven van 10%. Dit gebeurt trouwens reeds in den Haag, aildus spreker en hij vindt dit ook alles zins billijk. Het zal ook zeer zeker de ani mo onder de menschen verhoogen. Daarbij wil hij zeer zeker het loon bepaald zien zooals dit thans is vastgesteld in het vrije bedrijf alhier. De voorzitter zegt in deze nog geen en kel voorstel te kunnen doen om de een voudige reden, dat B. en W. niet weten wel ke bepalingen het Rijk in deze zal opleg gen. Maar de verzekering kan hij wel geven dat alles zal geschieden in overleg met de werkloozenoommissie en B. en W. te zijner tijd een vast omlijnd voorstel aan den Raad ter goedkeuring zullen voorleggen. Wat be treft het loon is spreker persoonlijk ook voor het loon, zooals dit thans in het vrije bedrijf is vastgesteld. Wethouder Oudshoorn zegt dat de loon- kwestie ook een punt van bespreking heeft uitgemaakt in het College van B. en W. doch waaromtrent de plannen van de re geering nog niets bekend is, konden B. en W. geen beslissing nemen. Van H.H. Gedeputeerde Staten was een schrijven binnengekomen met betrekking tot de begrooting dezer gemeente dienstjaar 1934, in welk schrijven ten aanzien dezer begrooting eenige bemerkingen worden ge maakt. B. en W. stellen voor aan deze be merkingen te voldoen met uitzondering van het verlangen van H.H. Gedeputeerde Sta ten om de kleeding en rij wieiltoelage van de veldwachters te verminderen. B. en W. zijn van oordeel, dat het salaris der veldwachters in deze gemeente lager zijn dan die van deze functionarissen in om liggende gemeenten. Zij stellen derhalve voor de toelagen te handhaven en mocht van hooger hand tegen deze handhaving be zwaren blijven gemaakt worden, de toe lagen te verminderen doch dan het salaris met deze vermindering te verhoogen, waar mede in deze de zaak gelijk blijft. Aldus wordt na eenige discussie besloten. Ingetrokken wordt de geslotenverklaring in een richting van het gedeelte Dorps straat liggende tussohen het Raadhuisplein en de Meerrustlaan zoodat alleen voor het gedeelte liggende tussohen de Meerrustlaan en de Lokhorstlaan hiervoor in aanmerking komt. Nadat nog eenige comptabiliteitsbesluiten waren goedgekeurd en de rondvraag niets bijzonders had opgeleverd, werd de bijeen komst gesloten en overgegaan in geheime zitting. SASSENHELM. Bijz. Vrijwillige Landstorm. De plaat selijke afdeeling van den B.V.L. heeft de winterechietoefeningen beëindigd. Men mocht zich in een regelmatige groote op komst verheugen. Er was aan deze oefe ningen een wedstrijd verbonden voor klas se indeeling der schutters. Tot scherpschutters werden bevorderd de heeren: L. de Bruyn, M. J. van Breda, A. G. J. C. ,van Breda, G. Vlasveld, G. C. v. d. Berg, N. Lugtigheid, P. Moolenaar Fzn., J. v. d. Meer Jr., J. Reeuwijk, C. J. Vex-lint, W. Vis. Tot schutter 1ste klas zijn bevorderd de heeren: dr. P. Ie Grand, P. G. Benschop, H. A. Bergman, A. J. Bisschops, P. M. de Bruyn, A. Dorsman, P. van Egmond, S. Eikelenboom, F. C. v. d. Eist, J. van Eeuwen, H. Franken, J. D. Heyns, M. de Jong, J. W. Konings Wzn., L. Langelaan, M. J. A. Post, C. H. Rooza, C. Staring, A. v. d. Voet, C. v. d. Zwart. Tot schutter 2de klasse zijn bevorderd de heeren:»G. Bakker, Jac. van Nieuwkoop, Jos. van Nieuwkoop en G. van Tol. Door verschillende leden van de Motor- afdeeling der B.V.L. werd de wedstrijd ook regelmatig bezocht. Binnenkort zal een groote Propaganda- avond gehouden worden. Vermoedelijk half April. De zomerschietoefeningen met scherp op de schietbaan te Katwijk aan Zee zullen met Mei a.s. een aanvang nemen. Biljartsport. Gisteravond had in het café „De Oude Post" de eindwedstrijd en prijsuitreiking plaats. Onder groote be langstelling werd ter opluistering van den avond een partij van 400 caramboles ge speeld door de nkampioen J. Diederiks en Chr. v. d. Voort uit Noordwijk. Na eenigen tijd van spel werd de avond geopend met een welkomstwoord door den voorzitter der biljartclub, den heer A. v. d. Wiel, die de aanwezigen welkom heette, in het bijzon der den heer Bader, die bereid was ge vonden de winnaars hun verdiende prijs xxit te reiken. Een felicitatie richtte spr. tot den kampioen den heer Diederiks, voor zijn prestatie. Toegekend werden vier pry zen: Eerste prijs hoogst aantal punten, twee punten werden er gegeven voor elke gewonnen partij. J. Diederiks met 24 punten. Twee de prijs hoogst behaalde gemiddelde over de geheele wedstrijd G. Haver, met 3.75. Derde prijs hoogste behaalde serie over de geheele wedstrijd G. Guldemond 26. Vier de prijs minst behaalde poedels over de geheele wedstrijd G. van Diest 103. Zij ter verduidelijking vermeld, dat een mededinger zooals in het reglement stond aangegeven maar één prijs kon winnen. Zoodra deze een prijs gewonnen had en hjj voor andere prijzen ook in aanmerking kwam, vervielen deze prijzen aan den op volgenden speler met het hoogst aantal pixnten of gem. of serie of minste poedels. De geheele uitslag luidt als volgt: NO<3-§CW3*33öE<5' 2: - 5>' B g sr". i3 3 liiIsisliiglIP S 5 2 g 3 e S g g S S S" ISiBBssSSSsggsl «*£a5S££S£££S£l. SSgggSSSSSSïSÊ? Uit dezen stand blijkt, dat de heer Die deriks het hoogst aantal punten heeft be haald plus hoogst gem., plus hoogste serie, plus minst aantal poeleds, zoodat zeer ze ker de titel en de eerste prijs door den heer Diederiks zijn verdiend. Door dit ge val vervalt de tweede prijs, het hoogst gem. aan den heer G. Haver, die na Die deriks het hoogst was met 3.75. Deze heeft ook een serie gehaald van 26, doch hierna werd er 26 gehaald door J. van Reisen en daarna door C. Guldemond, zoodat de prijs der serie toekomt aan den heer C. Gulde mond, die het laatste op 26 kwam. Deze heeft evenals de heer G. van Diest 103 poe dels, zoodat ten slotte de vierde prijs toe komt aan den heer G. v. Diest, daar deze voorgaande heeren reeds beslag hadden gelegd op een prijs. Verder had het bestuur van „Oude Post" gemeend alle mededingers nog een klein prijsje toe te kennen Spr. wenschte alle prijswinnaars geluk met hun prijzen. Alsnu werden door den heer Bader aan de resp. winnaars met een geestige speech de prijzen uitgereikt. Door den heer G. v. Diest werd, als oudste lid der biljartclub een woord van dank gesproken aan het be stuur namens de leden voor de wijze waar op dezen wedstrijd is georganiseerd. Spr. vertrouwt, dat als betere tijden aanbreken, de vereeniging zal toenemen in leden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11