HÖLL AN DSCH ZWITSERSCHE DONDERDAG 15 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT /WEEDE BLAD - PAG. 5 REEPEN THANS 4 smaken LOCARA (vanille)-VOLLE MELK-HAZELNOOT - NOOTVRUCHTEN BINNENLAND WIJZIGING WINKELSLUITING. Memorie van antwoord. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorloopig verslag over het wets ontwerp tot wijziging der winkelsluitings wet. Ontleend is daaraan: Het vervallen van de uitzondering be treffende den verkoop door middel van automaten vond zijn oorzaak in de omstan digheid, dat een wettelijke regeling van de ze materie in voorbereiding is, welke de Kamer eerstdaags bereiken zal. In verband, hiermede was de minister aanvankelijk van meening, dat genoemde uitzondering beter geheel kon vervallen. Bij nadere overwe ging is hem evenwel gebleken, dat een der gelijke oplossing een dubium zou kunnen doen ontstaan betreffende de verhouding tusschen de Winkelsluiting en de eventueel tot stand te brengen Verkoop-automaten- wet. On dezen reden acht hij het inderdaad beter, de vermelding van den verkoop door middel van automateAweder in de Winkel sluitingswet te doefr opnemen. Hierdoor blijft tevens vaststaan, dat de gemeentera den de bevoegdheid missen, binnen het ka der dezer wet verordeningen betreffende deze materie vast te stellen. Met het standpunt van de leden, die zich tegenstanders verklaarden van het denk beeld eener gelijkstelling van kiosken en kapperszaken in stations met openbare mid delen van vervoer en restaurants in stations kan de minister zich geheel vereenigen. Daargelaten de principieele bezwaren, die zich tegen verruiming van verkoopsgele genheid op Zondag in het algemeen verzet ten, is den minister niet gebleken van een gelijkelijk over het geheele land bestaande behoefte aan langduriger openstelling van banketbakkerswinkels, enz., op St. Nico- laasdag, indien deze dag een Zondag is. Het is den minister niet bekend, dat de huidige regeling betreffende de melkwin- kels ten plattelande bezwaar ontmoet. Wat betreft het toestaan van afwijkingen van de wettelijke regeling der Zondagslui ting aan winkeliers, die den wekelijkschen rustdag op den Sabbath of op den Zevende dag vieren, meent de minister te mogen opmerken, dat, nu in de Winkelsluitings wet eenmaal en terecht het beginsel aanvaard is, dat ook met een anderen rust dag dan den Zondag wordt rekening ge houden, thans geen aanleiding bestaat, op dit standpunt terug te komen. De practijk heeft uitgewezen, dat de thans geldende compensatie niet voldoende is. Zulks in aanmerking nemende ligt het alleszins voor de hand, dat een verruiming wordt toegestaan. Van een behoefte aan verruiming van de mogelijkheid van venten op Zondag is geen sprake. DE VERRUIMING VAN DEN ZONDAGSVERKOOP. De A.-R.-Kamerfractie zal zich verzetten. Op een „praatavond" van de A.-R.-kies- vereeniging te Hoorn heeft het Kamerlid Chr. van den Heuvel, naar de „Stand." mededeelt, in antwoord op vragenbetref fende het ontwerp Verschuur tot wijziging der Winkelsluitingswet meegedeeld, dat de A.-R. Kamerfractie zich zal verzetten te gen de verruiming van de verkoopgelegen heid op Zondag. De fractie acht dit ontwerp .niet alleen strijdig met haar beginselen, maar be schouwt het ook als een inbreuk op den „godsvrede" bij het optreden van het kabi- net-Colijn gesloten. De eensgezindheid van het kabinet be treft, aldus de heer van den Heuvel, niet deze wijziging maar een andere aangele genheid. UIT DEN RIJWIELHANDEL. Bestrijding van bedrijfsmisstanden. Dezer dagen hield de R.-K. Ver. van Rij wiel- en Motorhandelaren een belangrijke algemeene ledenvergadering in het Corn. Broerehuis. Bij ontstentenis van den voorzitter open de de heer Moens de bijeenkomst met den Chr. groet. De nieuwbenoemde geestelijke adviseur Pater J. Bollen werd van harte Welkom geheeten. Aan de orde was dan de bestrijding van bedrijfsmisstanden, een agendapunt, dat tot aangename gedachtenwisseling aanlei ding gaf. Nadat verschillende leden hun meening hadden te kennen gegeven, werd een voorstel, beoogende metterdaad tegen een aantal misstanden den strijd aan te binden en b.v. voor de leden 't geven van cadeaux en kortingen, het doen van schijn- aanbiedingen en het stelselmatig onderbie- den te verbieden, aangenomen. Voorts werd besloten over de geheele stad een actie in te zetten, waarbij de gegevens om trent allerlei ongewenschte aanbiedingen zullen worden verzameld en gesignaleerd. De vergadering, die een geanimeerd verloop had, werd hierna op de gebruike lijke wijze gesloten. STEUN TEELT VAN CICHOREI. Verdwijning der cultuur moet tegengegaan worden. Naar wy van bevoegde zijde vernemen, zal de Minister van Economische Zaken aan de Centrale Commissie een voorstel tot steun aan de oichoreiteelt voorleggen, waardoor het verdwijnen van deze cultuur zal worden tegengegaan. Het ligt iri de bedoeling, het telen van cichorei met steün te beperken tot de op pervlakte, dié in "1933 met dit gewas be- teeld was. Door het behoud van een kern van deze cultuur, zullen de drogerijen in staat blij ven het product te drogen, waardoor in de streken waar deze bedrijven gevestigd zijn een, bij het verdwijnen van de cultuur, te verwachten belangrijke werkloosheid zal worden voorkomen. De handel in het gedroogde product, de verwerking hiervan in de branderijen, als mede de handel in de eindproducten, zullen van deze steunregeling geen moeilijkheden ondervinden. GEEN SPECIAAL STEMPEL. Voor crisis-rundvleesch noodig geacht. De heer H. Roelofsen te Rotterdam heeft thans van den minister van Economische Zaken antwoord ontvangen op het telegram dat hij op 15 Januari namens de slagers, die in „La Gaité" aan den Diergaardesingel van zijn eerste „varkensonthullingen" ken nis hadden genomen, had verzonden aan minister Verschuur. In dit telegram was de regeering ge vraagd, speciale stempels voor het regee- ringsvee voor te schrijven. Het thans ont vangen antwoord luidt: „Naar aanleiding van nevenvermeld tele gram heb ik de eer u te berichten, dat ik geen voldoende termen aanwezig acht, het instellen van een speciaal stempel voor cri sis-rundvleesch in overweging te nemen". Het „Handelsblad" merkt hierbij op, dat de te Rotterdam vergaderde slagers een speciaal stempel voer vleesch van z.g. cri sis-, blik- of regeeringskoeien wensohten, omdat zij reden meenden te hebben voor de vrees dat goede stukken vleesch der cri siskoeien, in plaats van mede-ingeblikt te worden, op clandestiene wijze in den han del werden gebracht en dan natuurlijk voor prijzen, waartegen zij niet konden, concur- reeren. De aldus verkochte goede'"stukken zouden dan bij het inblikken worden ver vangen door goedkoop vleesch en afvallen van andere koeien, zoodat het gewicht, en dus het aantal per crisiskoe verkregen blik ken, bereikt werd. Deze handelwijze is mogelijk, omdat vele fabrieken, die voor de Crisisrundveecen- trale vleesch in blik maken, zélf geen slach terij hebben, zoodat de hun toegewezen koeien elders, b.v. in een openbaar slacht huis, worden geslacht. Het speciaal stem pelen van dit van crisiskoeien afkomstige vleesch direct na slachting zou dus in be langrijke mate de mogelijkheid voorkomen, dat er met dat vleesch tusschen het slacht huis en de conserveeringsfabriek iets „ge beurt". Opmerking verdient tenslotte nog, dat de justitie, en politie op dit oogenblik in drie plaatsen van het land een onderzoek naar een fraude met vleesch, als bedoeld door de Rotterdamsche slagers, onderzoekt. DR. A. F. PHILIPS. Vele gelukwenschen op zijn zestigsten verjaardag. Gisteren vierde dr. A. F. Philips te Eind hoven zijn 60sten verjaardag. Gistermor gen vroeg heeft hij op huize. „De Laak" een stroom van telegrammen ontvangen, waaronder van Z. K. H. Prins Hendrik en van den Minister-President Colijn. Ook op het kantoor der N.V. waren vele telegram men en bloemstukken aangekomen. De officieele viering van den zestigsten verjaardag van dr. Philips, benevens het veertigjarig bestaan der N.V. Philips-gloei- lampenfabrieken heeft Zaterdag 17 Maart a.s. plaats. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. HET O. S. B.-PROGRAMMA. Buitengewone bijeenkomstvan Katholieke Middenstanders. meyer, bestaat gelegenheid tot het stellen van vragen. Gaarne wekken wij alle R. K. Midden standers van het Gewest op deze vergade ring te bezoeken. Wy twijfelen daaraan niet. Maar óók zullen welkom zijn niet- leden, jonge middenstanders en (lest best) de dames der leden. Ook voor haar, die vaak zoo trouw het R. K. Middenstandsle ven meeleven met haar echtgenooten, die helaas ook meer den druk der tijden ge voelen in zaak en winkel, ja aan den lijveook voor haar is deze avond en haar tegenwoordigheid zal hoog gewaar deerd worden. Dus, R. K. Middenstands vrouwen, ditmaal met uw echtgenooten mee: u zult er heusch geen spijt van heb ben! Geslaagd. Voor het examen machine- schrijven, systeem „Mercurius" slaagden onze plaatsgenooten mej. G. Hylkema en de heer M. Bakker, alsmede mej. T. Leusen van Vogelenzang. Allen werden opgeleid door den heer F. C. van Lierop Jz., leeraar alhier. KATWIJK. Personalia. De heer J. van Duyven- voorde alhier is met ingang van 15 Maart benoemd tot agent van politie te Hoorn. Geboren: Dirkje dochter van C. v. d. Oever en G. C. Vermeij Wijnand Johan nes, zoon van P. van Duyvenbode en W. B. Hamerschlag Johannes, zoon van J. Klin kenberg en J. Boezaard Gerrit, zoon van J. Aandewiel en L. Kuyt Jacoba. dochter van T. Guyt en W. Varkevisser Huyg, zoon van H. Ouwehand en A. Schaap Dirk, zoon van J. v. d. Plas en L. van Duyn. Overleden: Jacob Touw, 54 jaar wedn. van C. N. v. d. Knaap Cornells de Jong 59 jatar ongeh. Ondertrouwd: W. v. d. Plas en L. v. d. Plas. Getrouwd:- J> van Dijk en T. v. d. Plas. KATWIJK AAN ZEE. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleen bank hield haar jaarvergadering in Casa Cara onder leiding van den voorzitter, den heer L. Kruyt die de vergadering met een kort welkomstwoord opende. Na lezing der notulen volgde finantieel verslag over 1933 uitgebracht door den kassier den heer Velt- kamp. Hieruit'vermelden we het volgende: het aantal dagboekposten bedroeg 46,45 te gen 4448 in 1932. Aantal spaarders 1386. In gelegde spaargelden f 937.609.—. In reke ning courant was door de leden te vorde ren f 81.219.Te vorderen van de leden f 471.238.— tegen f 479.299.— in 1932. Het totaal der uitstaande voorschotten be droeg f 89.737.De omzet bedroeg over 1933 f 2.930.055.— tegen f 2.932.160.— vorig jaar. De winst over 1937 bedroeg f 5092.97 y, tegen f 4337,93 in 1532. Het totaal bedrag der reserve is thans f 46.617.Tot be stuurslid werd herkozen de heer Nic. Cuyt. tot lid van den Raad van Toezicht de heer P. van Rijn. Als plaatsvervangende be stuursleden werden herkozen de heeren A. v. d. Oever en A. Haasnoot Azn. Tot con trole-commissie over 1934 werden be noemd de heeren J. Burggraaff en M. v. a. Plas. Na rondvraag, die geen belangrijks opleverde, sluiting der vergadering. LEIDSCHENDAM. Spoor- en Trampersoneel. Tusschen de afdesling LeidschendamVoorburg van de Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpetrsoneel en de bode dezer af- deeling, de heer L. Wiegel is een conflict ontstaan inzake een loonsverlaging. De heer Wiegel werd bij het bestuur ont boden, waar men hem mededeelde, dat nu alles daalt, ook hij in loon gekort moest worden, men wilde deze verlaging stellen op 40 pet., ingaande 1 April a.s. De heer Wiegel zeide daarop, dat hij niet kan gaan werken voor een loon, dat nog lager zou worden dan dat wat in de* werk verschaffing wordt betaald. In een Dinsdag avond door slechts een 20 van de 250 leden bezochte vergadering is in verband hier mede de heer Wiegel op voorstel van het bestuur met ingang van 1 April a.s. ontsla gen. Dit muisje zal nog wel een staartje hebben. Biljartwedstrijd. Donderdag speelt het eerste viertal van A. D. der St. Josephs- gezellen te Leidschendam een competitie wedstrijd tegen het tweede viertal. Prac- tisch gesproken zal dit een gemakkelijke wedstrijd worden voor de eerste viertal- Iers, doch zal het zaak zijn de jongere broers niet te onderschatten, daar anders wel eens enkelen voor een verrassing kon den zorgen. Wij zijn er van overtuigd, dat het een spannende en prettige wedstrijd worden zal. Veel succes er. een genoeglij ken avond. OUDE-WETERING. Bijz. Vrijw. Landstorm. De afdeelingen Oude- en Nieuwe Wetering van den Bijz. Vrijw. Landstorm „Zuid-Holland West" houden een. propagandabijeenkomst op Woensdagavond om 8 uur in Hotel Van 5den Bosch, te Oude Wetering. Het programma is als volgt samengesteld: 1. Opening, met het zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus. 2. Openings woord van den Voorzitter der Plaatselijke Landstormcommissie Dr. A. van der Bijl, mededeelingen omtrent het vaandel. 3. In stallatie van den heer Burgemeester van Alkemade, den weledelgestr. heer Mr. J. W. Peek tot eere-voorzitter, en van den zeer eerw. heer Pastoor P. J. Aarts tot lid vfn de Plaatselijke Landstormcommissie, door den voorzitter van de Gewestelijke Landstorm commissie „Zuid-Holland West", den wel edelgestr. heer L. G. Royaards. 4. Toespraak van Burgem. Mr. J. W. Peek. 5. Film voorstelling. 6. Pauze. 7. Propagandarede, door den weleerw. heer Ds. P. Nomes, pre dikant van de Geref. Kerk van 's-Graven- hage-West. 8. Toespraak en prijsuitreiking door Res. Majoor J. P. Boots, Commandant van het V. L. S. K. Zuid-Holland West. 9. Filmvoorstelling. 10. Toespraak van res. eerste luitenant D. J. Karres, lid en secre taris van de Gewestelijke Landstormcom missie Zuid-Holland West. 11. Gelegenheid voor korte toespraken. 12. Zingen: Mijn schild en mijn vertrouwen. Sluiting. NOORDWIJKERHOUT. Drankwet. G. v. Dam, alhier, heeft aan B. en W. dezer gemeente vergunning gevraagd voor den verkoop van sterken drank in het klein in het perceel Haven straat No. 26. ROELOFARENDSVEEN. R. K. Schaakclub „Utile Dulci". Vrij dagavond 8 uur zal in het St. Pancratius gebouw een vriendschappelijke ontmoeting plaats vinden tusschen 't eerste tiental var bovengenoemde club en het eerste tiental van de R.K. Schaakcl. „Deliciae Nostrae" te Zoeterwoude (H.R.). De spelers van het eerste tiental van „Utile Dulci" hebben voor deze gelegen heid een lauwerkrans beschikbaar gesteld, hetwelk zeker de spanning zal verhoogen. We verwachten aangezien de entree vrij is, dat vele schaakliefhebbers hun belang stelling zullen toonen. Nog zij gemeld, dat op Zondag 8 April een wedstrijd zal gespeeld worden door U. D. alhier en het eerste tiental van de R. K. Schaakclub „Excelsior" uit Den Haag een van de sterkste R. K. Schaakclubs daar ter stede, aangezien zij het vorige jaar be slag wist te leggen op de Kampioenstitel van het R. K. Haagsch Schaakverbond. Zoo Uit het een en ander moge het duide lijk wezen, dat de 'R. K. Schaakclub „Utile Dulci", ondanks vele moeilijkheden, zich toch nog in een goede gezondheid mag ver heugen. WARMOND. JUBILEUM Zr. TEMPELAAR. Als verpleegster der Warmondsche Wijk verpleging. Uit tal van woningen wapperde heden morgen de Vaderlandsche driekleur, getui gende van de feestvreugde in ons dorp en van het medeleven van ingezetenen met deze heugelijke herdenking. Precies 2 uur werd de jubilaresse, onder aanbieding van bloemen, door mevrouw C. E. Tegelaar-v. d. Kuijlen en mej. D. Wil- brink-Drooggelman van hare woning af gehaald en in eene met bloemen en vlag gen versierde auto naar Hotel „Stad Rome" gebracht, waar zij door de dames A. G. M. Walenkamp en Ph. C. E. Romeijn werd ontvangen. Intusschen hadden in het gezellige recep tie-zaaltje, dat in een bloementuin her schapen was, het bestuur der Wijkverple ging, het Dames-Comité, familieleden en Zr. Tempelaar, met haar samenwerkende doctoren, de Eerw. Zr. Rabana (Wijkzuster der R. K. Wijkverpl.) en mejuffrouw J. Nij- land (Districts-huisbez. der T.B.C. Bestrij ding) zich opgesteld Na plaats genomen te hebben werd de jubilaresse door het Dames-comité een kort welkomstlied toegezongen. Hierna sprak de heer J. Langelaar Zuster Tempelaar toe, haar gelukwenschend met dit jubileum. Spr. deelde mede, dat zich uit contribuan ten der Wijkverpleging en in hoofdzaak uit uwe patiënten, een Dames-comité ge vormd heeft om u straks namens arm en rijk een huldeblijk aan te bieden, waar voor de gelden spontaan zijn bijeenge bracht uit kleine en grootere giften. De mededeeling, dat hiervoor geen lijsten circuleerden, aldus spr., zal voorzeker in uw geest zijn en temeer, daar u weet, dat met het oog op de moeilijke tijden, de Wijk verpleging hierbij geen leidende functie innam. Ik kan u echter de verzekering geven, overtuigd te zijn, namens alle aangeslote nen "bij de Warmondsche Wijkverpleging te spreken, wanneer ik zeg, dat wij ons ge lukkig achten in u, Zr. Tempelaar, een wijkzuster gevonden te hebben, die, in deze tijden van alles overheerscheid materialis me, haar werkkring niet als een geldbren- gend baantje beschouwt, maar als een roe ping, waaraan zij zich met hart en ziel geeft. Dit toch, afgezien nog van uwe velerlei capaciteiten als verpleegster, is één van de groote factoren, waarop de buitengewone waardeering van uw werk in ons dorp be rust. Het spijt mij hieraan te moeten toevoe gen, dat dr. Brouwer, Geneeskundig leider van het districts Consultatie-Bureau te Leiden, bericht van verhindering heeft in gezonden en mij daarbij verzocht heeft, uw werk op het gebied der T.B.C.-Bestrijdmg in Warmond, naar voren te brengen. Uit den aard der zaak is mij, als verte genwoordiger der Provinciale Zuid-Hol- landsche Vereeniging, uw werkkracht als huisbezoekster bekend, maar toch heeft u mij meermalen „verbaasd doen staan, wat wij, door uwe persoonlijke bemoeiingen met het kleine bedrag, dat de Warmondsche Wijkverpleging hiervoor te harer beschik king had, hebben kunnen bereiken. Reeds tijdens uwe opleiding als huisbe zoekster werden wij voor zeer moeilijke feiten gesteld. Aan uw doorzicht en hande lend optreden hadden wij het te danken, dat bevredigende oplossingen werden ver kregen. Onder meer noem ik hier belangrijke wo ningverbeteringen voor eenige onder uw toezicht staande gezinnen, langdurige uit zending van patiënten naar sanatoria of ziekenhuizen waaraan sommigen hun ge heele herstel te danken hadden. Zelfs nu, in deze benarde tijden, waarin het aantal T.B.C.-patiënten is toegenomen, hebt u met den zeer gewaardeerden steun van het Gemeentebestuur, de uitzending van een tweetal uwer patiënten kunnen verzekeren. Zuster Tempelaar, wij danken u darv ook van harte voor alles, wat u in de ruim 14 jaar, die u in Warmond woonachtig zijt, voor uwe patiënten en daardoor voor de Warmondsche Wijkverpleging deed en spreken den wensch uit, dat God u nog jarenlang moge sparen, tot heil van de lij dende menschheid. Ons bestuur heeft echter gemeend, het niet alleen bij woorden te moeten laten en ik bied u daarom, mede namens mijn mede- en oud-bestuursleden, een goud hor loge aan, voorzien van een duidelijke se conde-wijzer. Moge dit blijk van onze groote waardee ring nog menig jaar in uw werk zijn nut hebben. Met enkele hartelijke woorden dankte Zr. Tempelaar den voorzitter voor zijn waar- deerende toespraak en voor het door hem aangeboden cadeau. Mej. J. Derriks-Grüter sprak namens het Dames-comité de jubilaresse toe. Namens allen, die de waarde van haar werken en onvermoeide toewijding voor de patiënten kennen, bood spr. aan Zr. Tempelaar als erkenning hiervan een schrijfbureau met stoel en boekenkast aan. Wij allen zijn ervan overtuigd, dat wij ook zonder deze cadeaux steeds in uw gedachten zijn, maar bij dezen dag behoo- ren blijvende herinneringen; en wanneer u dan ik zou zoo zeggen als uw drukke werkzaamheden het toelaten, rustig in uw stoel zit voor het bureau en bij uw boekenkast en u bladert eens kalm in het album met de namen der schenkers, dan toch hebben wij de zekerheid, dat u tevens aan ons zult denken. Geachte jubilaresse, moge het u gegeven zijn nog lang hiervan gebruik te maken en dan nog wel het liefst hier in uw dier baar Warmond. De jubilaresse, zichtbaar ontroerd, dankte in welgemeende bewoordingen. Gaarne wilde zij het prachtige cadeau aan vaarden, wat voor haar .van temeer waarde was, daar de gelden hiervoor op zbo'n spontane Wijze waren bijeengebracht, uit kleine en grootere 'giften, afkomstig van alle standen en gezindten. Namens haar bakerkinderen, die nog in "Warmond wonen, boden de beide oudsten, Japie en Nelly Veilbrief, een prachtige tin nen vaas aan, gevuld met roode anjelieren. Het spreekt vanzelf, dat deze aardige at tentie van het Comité, door Zr. Tempelaar ten zeerste op prijs werd gesteld. Nog werd het woord gevoerd door mevr. S. M. Langelaar-Landsman, als presidente van de wijkkrans, die de jubileerende zus ter toesprak. Nu ruim twaalf jaar geleden, besloten u en ikj aldus spr., de wijkkrans op te rich ten en heeft u ons van dien tijd af op de kransavonden doen genieten door uw voor lezen uit uwe mooie collectie boeken en wist u hierdoor het nuttige met aangename te vereenigen. Bovendien prijkten onze bazaars steeds met uwe keurige handwerken. Mede namens alle Dames van den Wijk krans feliciteerde spr. haar hartelijk met haar zilveren feest, waaraan wij wel een klein bewijs van hulde en waardeering mogen toevoegen. In ons blad van morgen hopen wij ons verslag te vervolgen en hierbij een foto van de huldiging op te nemen. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Maandag 19 Maart a.s. des voormiddags tien uur in openbare verga dering bijeen ter behandeling van de na volgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Contra prestatie steuntrekkende werkloo- zen. 3. Bemerkingen begrooting 1934. 4. Wijziging verordening tot gesloten verkla ring van wegen in een richting. 5. Comp tabiliteit. 6. Wat er verder ter tafel zal worden gebracht. 7. Rondvraag. Sloep gezonken. Tijdens een hevige windvlaag alhier is op het Norremeer een sloep beladen met groenten gezonken. De schipper kon zich gelukkig tijdig in vei ligheid stellen. Later is de sloep gelicht, doch de groenten waren verdwenen. Nieuwbouw. Door B. en W. is aan M. de Nie, alhier, vergunning verleend tot den bouw van een groote bergplaats ach ter zijn woning waarvan onlangs de aan besteding heeft plaats gevonden. Het werk zal worden uitgevoerd door den heer M. Kool alhier. ZILK. Tentoonstelling. De tentoonstelling, in het parochiehuis gehouden, van werkjes, vervaardigd door de kinderen van de be waarschool alhier, is als ten volle geslaagd te beschouwen. Dinsdag en Woensdag kwamen velen een kijkje nemen en iedereen was verwonderd over hetgene, dat de kleintjes hadden ge presteerd onder leiding der Eerw. Zusters van Bc ekenrode te Aerdenhout, die hier de bewaarschool een naaischool leiden. Voor al voor de Eerw. Zusters is deze tentoon stelling een groot succes te noemen. INVOER VAN TAPIJTEN EN MATTEN. Ingediend is een wetsontwerp tot rege ling van den invoer van tapijten, tapijt- goed, karpetten, loopers, kleedjes en mat ten. Een onderzoek naar de gevolgen van de geldende contingenteeringsmaatregelen leidde tot de opvatting, dat de tot 1 Jan. j.l. geldende maatregelen de Nederlandsche tapijtindustrie onvoeldoende beschermden tegen den abnormalen buitenlandschen in voer. De zeer scherpe prijsdaling, gepaard aan een duidelijk waarneembare toene ming van de vraag naar de goedkoopste der onder deze contingenteering ressortee- rende artikelen, bracht met zich, dat de maatregelen voor een belangrijk deel hun kracht verloren. De Gewestelijke R. K. Middenstands-Fe deratie „St. Nicolaas" zal op Dinsdag a.s. een buitengewone demonstratieve vergade ring beleggen in de Concertzaal van Hotel Flora alhier. Behandeld zullen worden: Or- denings-, Saneerings- en Beschermingspro gram van den Ned. R. K. Middenstands bond. Wat op 6 Februari te Den Haag werd uitgedragen dient nog te worden verstevigd. De sprekers zijn de heeren H. E. v. d. Brule van Rotterdam en J. S. M. Erfte- meyer van Amsterdam. Een welkomst woord zal gesproken worden door den heer P. Klaver, voorz. afd. Hillegom, waarna de officieele openingsrede zal worden uitge sproken door de Federatie-voorzitter, den heer F. C. J. v. d. Eerden. Na de redevoe ringen der heeren v. d. Brüe en Erfte-

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 5