Effectenkoersen DONDERDAG 15 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LAATSTE BERICHTEN VALSCHE KWARTJES UITGEGEVEN. Vijf personen gearresteerd. De Centrale Recherche te Rotterdam is er in geslaagd een complot van valsche munters onschadelijk te maken. Zaterdag avond j ,1. bood een man in een café aan de Korte Pannekoekstraat aan een ande ren bezoeker een aantal valsche kwartjes aan. De laatste voelde evenwel niet voor de uitgifte hiervan en waarschuwde boven dien een paar juist passerende agenten, die den man met de valsche kwartjes konden aanhouden. Hij bleek te zijn de 34-jarige F. J. R. De man werd in arrest gesteld en een nader onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat de aangehoudene veel omging met een zekeren W. B., 31 jaar oud. Deze man werd eveneens aangehouden. Bij een huiszoeking bij hem werden twee stukken metaal gevonden, blijkbaar dienende om valsch geld mee te maken. R. bekende van B. een aantal valsche kwartjes te hebben gekregen en er enkele te hebben uitgegeven. B. bekende daarop de kwartjes gemaakt te hebben en behalve aan R. er ook nog te hebben gegeven aan den 21-jarigen P. F. M. en de bij dien man inwonende vrouw E. v. P., 29 jaar en aan den 29-jarigen bankwerker G. v. d. W. Alle vijf personen zijn in het Huis van Bewaring ingesloten. Een aantal valsche kwartjes is door hen reeds in omloop ge bracht. De kwartjes zijn slecht nagemaakt, van lood en van tin. De geldstukjes werden voornamelijk gebruikt om er uit automaten artikelen mee te verkrijgen. BRAND IN EEN BUITENPLAATS. Hedenmorgen te negen uur brak brand uit in Huize „Cromwijck", eigenaar de heer A. Duynstee, gelegen aan het Zandpad te Maarseveen. De buitenplaats brandde grootendeels uit. De vrijwillige brandweer Van Maars* sen en Breukelen bestreed het vuur mét zestien stralen. Een nabij gelegen kapok- fabriek werd door het vuur bedreigd. De vermoedelijke oorzaak van den brand is dat de kapok, die op den zolder was op- ge slagen door broeiing vlam heeft gevat. Leeuwarder Boternoteering. De Leeuwarder boternoteering is heden vastgesteld op 43 cent per K.G-. LEIDEN Vanmiddag omstreeks half twee is een monteur, die werkzaamheden verrichte aan den transformator op het Rapenburg bij de Breestraat in aanraking gekomen met den electrischen stroom, tengevolge waar van hij achteroversloeg en eenige lachte brandwonden aan enkele vingers opliep. De geneeskundige dienst, die spoedig met een dokter en een auto ter plaatse kwam, kon onverrichterzake terugkeeren, daar de monteur reeds was vertrokken. LAND- EN TUINBOUW UITVOER VAN AARDAPPELEN NAAR BELGIë. De Nederlandsche Aardappel Centrale brengt ter kennis van belanghebbenden bij den uitvoer van aardappelen naar België, dat dezer dagen afkondiging kan worden verwacht van de volgende voorschriften. 1. De uitvoer van consumptie- en goed gekeurde pootaardappelen naar België (transitozendingen vallen hier buiten) zal ingaande 19 Maart slechts mogelijk zijn op machtiging tot uitvoer, door de N.A.C. te verstrekken. 2. Aanvragen voor bedoelde machtigin gen kunnen dagelijks door erkende expor teurs worden ingediend op daarvoor be stemde formulieren. 3. a. Consumptie-aardappelen zullen slechts mogen worden uitgevoerd, indien gesorteerd minstens 50 mM. opwaarts. b. Goedgekeurde pootaardappelen, indien gesorteerd 2860 mM. of tusschenliggende maten. 4. Tot nader order zal het prijsverschil, bedoeld in het MonopoLiebesluiit 1933 als volgt worden bepaald: a. voor consumptie-aardappelen, met uit zondering van Bintjes van den kleigrond op 0.45 per 100 K.G. b. voor Bintjes van den kleigrond op 0.35 per 100 K.G. c. voor goedgekeurde pootaardappeden op 0.60 per 100 K.G. 5.5 De groothandelsprijs in België, waar beneden de aardappelen niet mogen worden verkocht, is tot nader order bepaald op frs. 27.— per 100 K.G. 6. Invoer-consenten, door de Belgisohe Regeering afgegeven, zullen met ingang van 19 Maart vervallen, 'terwijl de expor teur zich voor restitutie der taxe eventueel tot Brussel zal moeten wenden. 7. Alle zendingen, die echter vóór 18 Maart zijn afgezonden en waarvoor Bel gische consent aanwezig is, zullen ten uit voer worden toegelaten tot 25 Maart 1934. 8. Alle zendingen, die na 18 Maart 1934 worden afgezonden, moeten in elk geval gedekt zijn door een monopolie-con sent van de N. A. C. 9. De door den Nederlandschen Alge- meenen Keuringsdienst afgegeven verkla ring voor zendingen goedgekeurde poot aardappelen moet voorloopig wel worden bijgevoegd. 10. Transito-zendingen, dus zendingen, die niet in België blijven, worden als voor heen behandeld. Daarvoor benoodigde ge wone vervoerbewijzen blijven gehand haafd. Het is beslist noodzakelijk, dat de exporteurs op de bevrachtingspapieren goed duidelijk laten uitkomen, dat het een transito-zending betreft, anders zal zeer zeker oponthoud aan de grens kunnen ont staan. RECHTZAKEN TRAM OP MILITAIRE COLLONNE GEREDEN. Voor de Haagsche Rechtbank 3 maanden hechtenis geëischt. De vijfde Kamer van de Haagsche Recht bank heeft hedenochtend behandeld de zaak tegen den 30-jarigen bestuurder der Noord- en Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij C. B. uit Vporburg, die zich te verantwoorden had wegens overtreding van art. 307 W. v. S. Deze zaak betreft het ongeval met de z.g. Blauwe Tram, (waarvan B. bestuurder was) dat in den vroegen ochtend van 19 October van het vorig jaar op den Raam- weg, ter hoogte van „Huize Katwijk" plaats vond. Terwijl de colonne van het 2e regiment veldartillerie, bestaande uit 12 caissons, elk met vier paarden bespannen de trambaan kruiste, kwam de tram uit de richting Ma liebaan met snelle vaart aanrijden, met het gevolg, dat de laatste caisson In de flank werd aangereden. De stukrijder L. Egas, uit Hardinxveld werd met het door hem bereden paard over een grooten af stand meegesleurd en vervolgens op de rails neergesmakt. De artillerist van der Geest uit W a r m o n d, die op den voorwa gen aan de caisson zat, bekwam ernstige verwondingen. Beiden werden naar het Militair Hospitaal vervoerd, onderweg be zweek E. aan de bekomen verwondingen. Mr. de Joncheere, presideerde de zetel van het O. M. werd ingenomen door Mr. N. S. Hoekstra, terwijl Mr. H. B. J. Was- lander als verdediger optrad. In deze zaak werden een 16-tal getuigen waaronder 2 deskundigen en 2 getuigen a décharge gehoord. De officier van Justitie eischté" een hech- tenisstraf van 3 maanden. Vonnis over 14 dagen. UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Geboren: Jenneke, d. van H. Smoren- burg en G. M. Niedekker Poostin us Ja cobus, z. van D. van Breda en S. L. van Leijden Alida Margaretha Maria, d. van P. Th. Koper en S. E. M. Sondag Johan nes Petrus, z. van D. v. d. Brink en M. J. Driessen Frederikus Petrus, z. van F. v. d. Klauw en G. Valentijn Adrianus, z. van J. de Grie en J. Bokhorst Derk Pe trus, z. van F. van Hees en A. v. d. Brand Jan Johannes Harmen, z. van J. H. Oudshoorn en J. M. A. Been Sijtje, d. van D. van Rijswijk en H. Sauer Heiltje, d. van P. C. Griekspoor en S. J. Schreuders Johan Christiaan, z. van J. Nieuwen- burg en C. E. Janssen Wijger Cornells, z van G. van Essen en A. M. Keessen Helena Maria, d. van J. Robijn en H. M. Laarman. Ondertrouwd: C. Steuteknuel 41 j., wedr. en W. E. H. Kuiper 30 j. A. Mantel 26 j. en G. van Krimpen 21 j. T. Hol wedr. 65 j. en A. Blootshoofd wede. 67 j. D J. W. C. Dekker 23 j.en A. van Mastrigt 25 j. R. A. de Boer 20 j. en M. Robijn 18 j. Getrouwd: C. Tas 21 j.en A. de Groot 18 j. D. Plantenga wedr. 54 j. en T. Jan sen 52 j. A. de Vlieg 47 j. en A. Over- beek 34 j. Overleden: Gerrit Boeregeest 80 j. wedr. van C. Kooi Cornelia Doolaard 58 j., heb. met D. de Blaeij Neeltje van Til, 66 j., geh. met C. J. Bouman. UIT DE RIJNSTREEK NOORDEN. Stille Omgang. Gisterenavond hield het Genootschap van den Stillen Omgang vergadering. De voorzitter opende de ver gadering met den christelijken groet en heette alle leden welkom. De vergadering was goed bezocht. Onder de ingekomen stukken was de mededeeling, dat wij dit jaar niet met Nieuwkoop, maar met Half weg mee zouden gaan. Voorts was er een schrijven binnengekomen van Pastoor Nie- wenhuizen uit de St. Nicolaaskerk, dat er 10 cent per persoon betaald moest worden voor de kerkkaart en 'n kleine vergoeding voor den koster. Er gaven- zich 60 personen op; 36 zullen gaan met de auto en 24 per fiets. Vertrek per auto half een bij den heer A. Kuijf. Te twee uur begint de om gang aan 't Spui. De fietsers moeten daar mede rekening houden, De kosten per auto bedragen een gulden. In ahtwoord op de vraag van den heer Joh. Maurits, om een reiskas te stichten, achtte het bestuur veel moeilijkheden hier aan verbonden. De vergadering zag er even min heil in, Aan 't einde gekomen van de vergadering werd er nog een klein gebed gestort voor 't overleden lid Nic. Rietveld, waarna de voorzitter een woord van dank bracht aan de leden. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. GEMEENTERAAD. Aan de agenda van de vergadering van den gemeenteraad op Maandag 19 Maart is nog toegevoegd: Voorstel tot aanvaarding van een door wijlen mevr. de wed. W. F.' van Wijk ge boren Schalij, aan het Stedelijk Museum „de Lakenhal" gelegateerd schilderij. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente, zulks in verband met het bouwrijp maken van gronden: a. van terreingedeelten nabij den La gen Morschweg van de N.V. Leidsche Ex ploitatie Maatschappij van Onroerende Goe deren te Leiden; b. van terreingedeelten in den Roden burgerpolder van de N.V. „Gemeenschap pelijk Eigendom" te 's-Gravenhage. BOUWRIJP MAKEN VAN GRONDEN. B. en W. stellen den Raad voor: a. van de naamlooze vennootschap Leidsche Exploitatie Maatschappij van On roerende Goederen, gevestigd te Leiden, in het belang van de volkshuisvesting koste loos in eigendom en onderhoud over te nemen terreingedeelten, ter grootte van pl.m. 12580 M.2, gelegen nabij den Lagen Morschweg, onder beding, dat aan de ge meente worden vergoed de kosten van straat- en plantsoenaanleg c.a. waartoe be reids ter nadere verrekening in de ge meentekas 'is gestort een bedrag van 68.300. b. van de naamlooze vennootschap „Ge meenschappelijk Eigendom", Maatschappij tot Exploitatie van Woon- en Winkelhui zen, gevestigd te 's-Gravenhage, in het be lang van de volkshuisvesting kosteloos in eigendom en onderhoud over te nemen ter reingedeelten, gelegen in den Roodenbur- gerpolder, onder beding, dat aan de ge meente worden vergoed de kosten van straat- en plantsoenaanleg c.a. en daartoe te voren in de gemeentekas ter nadere verrekening wordt gestort een bedrag van 179.000.— RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Voordracht prof. Huib Luns. In het Rijksmuseum voor Oudheden al hier heeft gisteravond prof. Huib Luns uit Amsterdam een voordracht gehouden over het eigentijdsche in de waardeering der Gneksche kunscen. Spr. behandelde daarbij de vraag, "wat de beteekenis is der archaeologie voor de schepping in de kunst. Hij begon met be hulp van een aantal lichtbeelden zijn ge hoor er van te doordringen, dat voor het scheppen in de kunst de oudheidkunde geen direct nut heeft. De kindermoord te Bethlehem van Pie- ter Breughel en hetzelfde onderwerp door Rafael, Christus te midden der leeraars van Bernardo Luini, vergeleken met Jezus en de schriftgeleerden van Holman Hunt wer den breedvoerig behandeld, om aan te too- nen, dat ontbreking van archaeologische kennis der kunstenaar nooit heeft gehin derd in de uitvoering van zijn taak. Spreker maakte van de gelegenheid ge bruik te bewijzen, dat de historische re constructie in geen der kunsten ooit wer kelijke bevrediging schonk. Daarna beantwoordde de spreker de vraag of de archeologie indirect nut af wierp voor de kunst bevestigend en hij laat zijn gehoor zien hoe de beoefening der oud heidkunde de schepping van een Utopia sti muleert. De archaeologie helpt construeeron ideale landen, ideale beschaving en een ideale menschheid, waar de kunst in haar heimwee niet alleen op wijst, maar die haar tot nieuw scheppen aanzet. De Renai- sance, de Romantiek en het klassicisme worden aan de hand van lichtbeelden en in verband met de archaeologie behandeld. In het laatste deel van zijn voordracht werd door prof. Luns vastgesteld, dat spe- cisal de waardeering voor het Grieksch iets veranderlijks had, dat vooral beinvloed wordt door den tijdgeest en aangetoond, dat het scheppen in het heden den schou wenden blik in het verleden beinvloedt. Zoo heeft zich in de laatste 50 jaren in onze bewondering voor de Grieksche beeldhouw kunst het accent verlegd van de Venus van Milo en de Niké van Samothroce, beide uit het Louvre, naar de archaïsche zittende Godin te Berlijn. Tenslotte werden verschillende paralel len getrokken waaruit telkens bleek, dat de stand van he hedendaagsche scheppen den blik bepaalt op hetgeen de Grieksche archaeologie ons biedt. Met een warme appreciatie voor wat in alle tijden der Europeesche cultuur spe ciaal het Grieksch heeft beteekend, besloot prof. Luns zijn rijk geïllustreerde voor dracht. DR. KORTENHORST SPREEKT MORGEN VOOR „DR. SCHAEPMAN". De eerste voorlichtingsavond, die door „Dr, Schaepman" gehouden is en waarop als spreker optrad het Tweede-Kaamerlid ir. Feber mag een volledig succes genoemd worden. Er was enorme belangstelling en van de geboden gelegenheid om vragen te stellen werd druk gebruik gemaakt. Wel een bewijs, dat er in het Katholieke Kamp toch nog wel belangstelling bestaat „voor de politiek", al beweren sommigen met veel nadruk, dat het anders is en dal de Katholieke Staatspartij zichzelf heeft overleefd. Morgen dient opnieuw het bewijs gele verd, dat de Katholieken zich bewust zijn van het feit, dat er op staatkundig terrein iets gebeurt, dat er iets leeft en groeit, dat er verandering op til is. Dr. Kortenhorst zal uiteenzetten de po sitieve taak die wij daarbij hebben te ver vullen. Het is hem wel toevertrouwd! Dit. bekwame Kamerlid heeft nooit voorliefde getoond voor het negatieve, steeds voor het positieve en de reeks belangwekkende voor drachten die hij den laatsten tijd alom in den lande heeft gehouden is daarvan wel een sprekend bewijs. En hiermede meent „De. Schaepman" te vens rekening te hebben gehouden met een wensch die op de eerste voorlichtingsavond naar voren is gebracht. Aan u, Katholieke staatsburgers van Lei den, thans te toonen, dat u ons streven steunt! Morgen, Donderdag 15 Maart om 8.15 uur present in de Kleine Stadszaal. Namens „Dr. Schaepman": Mr. H. F. A. DONDERS, voorzitter. H. LOMBERT, secretaris. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Dirkje, d. van L. Zwanen burg en M. Barnhoorn Johannes Nico- laas Pieter, z. van P. Spaan en C. Bout Reniera, d. van A. v. Schaik en A. Hol Mathilda Anna, d. van J. P. Venema en G. Schenkius Geertruida, d. van J. v. d. Boon en A. v. Klaveren Martinus, z. van M. D. Segijn en A. M. Huner Gerdbrand, z. van G. Filippo en J. W. v. d. Steen Gerardus, z. van D. Roest en J. Wagemans Johanna Clasina, d. van j. C. Gaijkema en C. E. Lakkerwa Catharina, d. van P. Eeekman en H. Stol. Ondertrouwd: D. G. de Jongh jm. 28 j. en A. L. Faas jd. 28 j. C. Turk jm. 21 j. en C. Th. A. Meijer jd. 19 j. Gehuwd: P. Benning jm. en C. de Haas jd. J. Crama jm. en J. Boeff jd. L. Swaab jm. en N. v. d. Linden jd. A. Vermeer jm. en Chr. Riebeek jd. Overleden: A. J. Servaas wedn. 80 j. E. C. Brussel-Sijvaart vr. 71 j. A. H. J. Pont zn. 10 mnd. P. S. de Groot m. 55 j. V. V. S. L. Het bestuur van de Vereenignig Vrou welijke Studenten alhier heeft zich voor het jaar 19341935 als volgt samenge steld: Mej. C. L. de Roos, praeses; mej. R. J. G. Goethart ab-actis; mej. J. E. God- dard, quaestrix; mej. M. Lycklama a Nij- cholt, assessor I; mej. A. L. T. Kamminga, assessor II. De Lustrumcommissie ter organisatie van het Vile lustrum is als volgt samengesteld: mej. A. A. J. M. de Lange, praeses; mej. M. Kobus, ad-actis; mej. H. G. E. Gelinck, quaestrix; mej. H. J. Heynsius v. d. Berg, assessor I; mej. J. C. M. van Marle, asses sor II; T. T. Meyers, assessor III. BINNENLAND. GOEDKOOPE PAASCHTELEGRAMMEN. Van 24 Maart2 April. Op dezelfde wijze als met Kerstmis en Nieuwjaar zullen ook tijdens de a.s. Paaschdagen goedkoope gelegenheidstele grammen kunnen worden gewisseld. Gedurende het tijdvak van 24 tot en met 2 April a.s. kunnen Paaschtelegrammen met vasten tekst worden verzonden naar Noord- Amerika en Mexico. De afzenders kunnen daartoe op het telegraafkantoor een keuze doen uit een veertiental vastgestelde teks ten in het Nederlandsch of Engelsch, of, voor Mexico ook in het Spaansch. De prijs van deze Paaschtelegrammen bedraagt, ongeacht de gekozen tekst en met inbegrip van adres en ten hoogste vijf woorden voor onderteekening, voor Noord- Amerika 2.50 en voor Mexico f 4.20. Nadere inlichtingen, ook omtrent vaste teksten, verstrekken de telegraafkantoren. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 4.009.50, sa- voyekool f 5.9014.00, pieterselie f 8.00 9.90, prei f 1.002.10, radijs f 5.40, krop salade f 2.90—10.10, selderie f 1.00—2.40, per 100 kg.: kroten, gek. f 47, witloof f 623, boerenkool f 5.007.50, spinazie f 1521, uien f 1.001.70, wortelen f 2.80 7.50, spruiten I f 1220, spruiten II f 5 14. Andijvie per kist 69103 cent. Melkveiling. Week van 18 tot en met 24 Maart. Consumptiemelk le klas f 6.25, 2e klas f 6.00, 3e klas f 5.75, industriemelk f 3.60—4.10 VINKEVEEN, 14 Maart. Groentenveiling. spinazie 516 cent, witlof I 16 cent, idem II 11 cent, idem III 6 cent, blad 2 cent per kilogram. DEN HAAG, 14 Maart. Melkveiling. Op de veiling werd van 145 aanvoerders verkocht om in de week van 1926 Maart te leveren 24000 liter melk. Prijs af boer derij 6.25, voor industrie 3.904.30 per 100 liter. KOUDEKERK-RIJNDIJK,. 14 Maart. Vrije veiling. Aanvoer kipeieren 8215 stuks. Prijs: 2.202.70} eendeieren 1.30 2.10, boter 7377 ct., kaas 2130, kippen 60 ct., konijnen 11.35. TER AAR, 14 Maart. Centrale veiling. Spinazie per kist 5162 ct., Witlof 17 cent per kilo, Spruiten 14.20, uien 1.70. Vol gende week Dinsdag begint weer geregeld te veilen. Men verwacht flinke partijen spinazie, sla, radijs en andere groenten. De veiling vangt aan om elf. VEURL'DAM, 14 Maart. Vrije veiling. Op de heden gehouden vrije veiling in Café „Het Eiland" wetrden aangevoerd 17017 kippeneieren f 2.002.50 per 100 stuks; kip pen 4095 cent, konijnen f 0.702.00 en duiven 1020 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 14 Maart. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 2.102.80, een deneieren f 2.702.90, en ganzeneieren f 8.0010.00 per 100 stuks; kippen f 0.55 1.20, konijnen 2030 cent, duiven 2022 cent per stuk. BOSKOOP, 14 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 3060 cent, Briarcliff 50 cent, Talisman 35 cent, Narcissen 812 cent, Gerbera 40 cent, Hya cinthen 30 cent, Viburnum opulus 2035 cent, Tulpen 1317 cent, Cerasus Hiscakura i f 1.502.50, Seringen 4060 cent, Prunus triloba 2060 cent, Fosythna 15 cent, Aza lea mollis f 1.202.40, Rhod. Pink Pearl 2040 cent, Rhod. Catawbiense 1525 ct., Rhod. Praecose per stuk 16 cent, Azalea indica per stuk 4560 cent. BODEGRAVEN, 15 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 17092 stuks. Prijzen: kippeneieren bruin f 2.102.40, wit f 2.002.30, eenden eieren f 1.201.90. GOUDA, 15 Maart. Vee Aangevoerd in totaal 1870 stuks, waarvan: 112 slachtvar- kens 16.517.5 cent en Londensche 1314 BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Casino: Volwassenen. Luxor: Roxy: cent per pond, levend met 2 pet. korting; 543 magere varkens f 1422, 636 biggen f 58, 9 runderen f 150225, 557 nuchtere kalveren f 34, 7 schapen, 6 bokken en gei ten f 36 per stuk. Handel stug. 231 crisis- runderen. Kaas. Aanvoer 97 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 2124, 2e kwal. met rijksmerk f 1820. Handel traag. Boter. Aanvoer 620 ponden. Goeboter 7075 cent, weiboter 6065 cent per pond. Handel matig. Eieren. Aanvoer 132.700 stuks, kippen eieren f 1.802.35 en eendeneieren f 2.00 2.25 per 100 stuks. Handel matig. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V.. LEIDEN 15 Maart 1934 L.K. Heden. I Industrie: Alg. Kunstz. Unie 43 Va 43i/2 Berkels Patent 18 18 CaJvè Delft c. v. A 555/8 555/8 Küchenm. Acc. 1 l/a Ned. Ford I64l/4 160 Philips Gem. Bez. 247 2441/4 Uni Lever 811/2 81 Petroleum: Kon Olie 1743/4 1731/4 Perlak lOÖl'jj 106 Rubber: A'dam Rubber 1071/2 107/61/a Deli Bat. Rubber 431/2 48 Vico 57-/4 671/4 Serbadjadi 331/2 331/2 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 453/8 45 Oude Boot 8 8 Mijnbouw: 73/4 7Va Boeton Alg. Explor. Mij. 130 130 Suiker: 187 H.V A'dam 1891/4 Vorstenlanden 26 26 Java Cultuur 100 100 N.l.S.U. 80 80 Tabak: 1253/4 Deli Mfj. 126 Senembah 149 149 Deli Bat. Tabak 130 1291/2 Oostkust 26»/, 26 Am. Fondsen: Am. SmelMng 2'»/l6 273/4 Anaconda 65/s y'Ws Ass. Gas en Elec ls/l8 l3/l6 Bethlehem Steel 263;, 2öy/l6 Cities Service •it/. 2 Vs Centra] Public. Continental Oil 11 Vs 11,1 Oen. Aviation 41/2 4l/a Int. NickeJ 16"AB 165/a Kennec. Copper 125/s 121-/, Milwaukee 4 VlG 4Va/l/4 ld. Pref. 63/4 Q*U Keesport Tin PI. 55 54 North American 123/S 123/s Nevada Shell Union 65/8 61/2 Unit St. Leather o3/8 6V2 Union Pacific 76i/-> 701/2 Wabash 213/is 2U/ia Tidew. Ass. Oil 6-/4 United St Steel 33 Vie 321/2 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Berlijn 58.94 Londen 7.567/8 New York L4815/32 Parijs 9 77 Brussel 34 62>/2 Zwitserland 47 94 Milaan 12 7 4i/2 Madrid 20 25 Oslo 38 05 Kopenhagen 33 82'/2 Stockholm 39.05 Weenen Praag 6.17i/2 Boedapest Prolongatie 1 1/4 pet. BEURSOVERZICHT van gisteren. De verhooging van de noteering van den prolongatie-koers van 1 pet. tot 1 1/4 pet. oefende op de beursstemming een minder gunstigen invloed uit. De oorzaak van de vastere houding van de geldmarkt schuilt in de goud-afvloeiingen der laatste weken, welke vergezeld gingen van de bankbil jetten circulatie en het feit, dat de groote banken voor hun liquide middelen op het oogenblik belegging zoeken in de Nederl. Staatsfondsen, welke binnen afzienbaren tijd zullen worden geconverteerd. De no- teering van het particulier disconto steeg heden dan ook tot pl.m. 1 pet. tot 11/4 pet. De handel op de effectenbank was van be perkte afmetingen. De belangstelling voor Rubbers was verminderd, hetgeen verge zeld ging van een koersdaling tot ruim 1 pet. beneden het vorig slot en ook de minder courante soorten verkeerden in re actie. Tabakken sloten zich bij de tendenz voor Rubbers aan en hadden verliezen tot 2 1/2 pet. te incasseeren. Suikers waren ongeanimeerd en kwamen op lager peil. H. V. A.'s verloren ongeveer 2 1/2 pet. In- dustrieelen waren verdeeld. Ned. Ford waren vast en 4 pet. hooger. Unilevers wa ren nauwelijks prijshoudend, terwijl Aku's bepaald flauw lagen. Een koersverlaging van 2 pet. werd gedeeltelijk ingehaald. Ook Philips hadden van aanbod te lijden en daalden ongeveer 3 pet. Van de Mijnw. wa ren Redjangs willig, de noteering steeg tot 175 pet. Oliewaarden en Scheepv. waren prijshoudend. Amerikanen waren eerder wat lager. Duitsche obligatiën w°- flauw. Ned. Staatsfondsen 1

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3