ADMIN. VAN VERMOGENS RECHTZAKEN AGENDA STADSNIEUWS WOENSDAG 14 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. ^SANDÊROli^ TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den /norgen van 14 Maart 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 757.2 te Janmayen. Laagste barometerst. 732.0 te Valentia. Verwachting tot den avond van 15 Maart: Matige tijdelijk wel licht toenemende Zui delijke tot Oostelijke wind, tijdelijk opkla rend, later waarschijn lijk regen, aanvan kelijk zachter. De vorige depressie trekt langzaam Noord Oostwaarts, de nieuwe op den Oceaan nam in beteekenis toe en geeft bij Ierland waar de barometer reeds nabij 730 m.m. is een daling van 7 m.m. in drie uur, welke da ling vooral in Zuid-Oostelijke richting schijnt te trekken. In het Kanaal begint het uit Zuid-Oost te stormen, elders is de wind kracht over het algemeen afgenomen. De vorst is op IJsland, in Zuid-Scandinavië en Oost-Duitschland afgenomen, in Noord- Scandinavië toegenomen en in Schotland en Engeland opnieuw verschenen. Op het vasteland kwam in onze omgeving mist voor, die echter spoedig voor opklaring zal wijken. De nieuwe depressie zal daarna weer toenemende wind en bewolking bren gen en waarschijnlijk later weer regen, aanvankelijk met iets zachter weer. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 6.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 6.31 uur tot Donderdagmorgen 5.46 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Donderdag 15 Maart v.m. 2.23 uur en nam. 2.41 uur. HET CONFLICT IN HET MAATBEDRIJF GEëINDIGD. Het werk hervat. Gisteren werden nadat onderhande lingen van den Rijksbemiddelaar waren mislukt te Amsterdam vergaderingen gehouden van den Bond van Klederma- ker Patroons en eveneens met uitgeslote- nen en stakers van de samenwerkende Bonden in de kleedingindustrie. Overeenstemming werd verkregen op den volgenden grondslag: In plaats van den oorspronkelijken eisch van den werkgeversbond, de loonen te verlagen met 12 1/2 pet., werd overeenge komen, dat de uurloonen met 2 cent zul len worden verminderd, terwijl de vak bonden zich verplichtten de crisis-kleeding bij de maatconfectiezaken af te wijzen De uitsluiting en staking in het maatbe- drijf is hiermede geëindigd. Het werk zou heden worden hervat. FRAUDE MET CRISISVEE. Minderwaardige dieren inge blikt. De goedgekeurde koeien elders verkocht. In beslagneming te Amsterdam. Naar wij vernemen is men dezer dagen bij een conservenfabriek in den lande, welke belast is niet het inblikken van cri sisvee, frauduleuze handelingen met dit vee op het spoor gekomen. Dieren, die door de crisisrundveecentrale waren aangekocht en naar deze fabriek ge zonden om verwerkt te worden tot blik- vleesch, hebben de bestemming niet be reikt. In hun plaats heeft men zeer min derwaardig vee geschoven, terwijl de voor de consumptie goedgekeurd en voor in blikking aangewezen dieren naar elders werden verkocht. In verband met deze fraude zijn gisteren op het abattoir te Amsterdam eenige dezer koeien, welke daar ter keuring en slach ting waren aangeboden, in beslag genomen. Zulks op verzoek van den onlangs inge- stelden specialen crisisopsporingsdienst, de koeien waren verzonden van Cuyk. TE GROOTE INVOER VAN TAPIJTEN? Wijziging gevraagd. Het Tweede-Kamerlid, mej. mr. Frida Katz heeft den minister van Economische Zaken de vraag gesteld of deze het, in ver band met zijn antwoord op enkele harer desbetreffende vragen niet een groote on billijkheid tegenover den bonafide handel acht, indien importeurs van tapijten, die een invoerconsent hebben verkregen, ge baseerd op den grooten verkoop op veilin gen in de jaren 19301931 thans over een groot contingent blijven beschikken. Voorts of de minister bereid is te bevor deren, dat het desbetreffende kon. besluit in dier voege wordt gewijzigd, dat aan den minister de bevoegdheid wordt toegekend de te verleenen consenten te wijzigen of te doen vervallen, indien hem bekend is of bekend wordt, dat onjuiste praktijken heb ben plaats gehad. PROEVEN VAN BEDRIJFS ORGANISATIE. De Centrale Vereeniging van de huidpn-, leder-, schoenen- en aanverwante braii« hr-s Den laatsten tijd is in verschillende Jag- bladen en tijdschriften eenige aandacht ge wijd aan de „Centrale Vereeniging ter be hartiging van de belangen van de Huiden-, Leder-, Schoenen- en aanverwante bran ches" in het kort genoemd „Centrale H. L.S." wat het dagelijksch bestuur de/er Vereeniging aanleiding heeft gegeven een en ander aangaande de Vereeniging bekend te maken. Het is namelijk gebleken, dat aangaande doel en opzet der Centrale H.L. S. tot op heden veel misverstand bestaat. De „Centrale H.L.S." is opgericht door de bestaande organisaties op het gebied van handel en industrie in huiden, leder en schoenen, nadat de algemeene vergaderin gen dezer organisaties de wenschelijkheid eener samenwerking hadden uitgesproken. In verband met de aan het lidmaatschap verbonden verplichtingen was het niet mo gelijk een federatie te vormen, doch was 't noodzakelijk dat iedere firma afzonderlijk als lid toetrad. De leden werden door het dagelijksch be stuur in de volgende groepen verdeeld: Looistoffenfabrikanten, handelaren in looistoffen en agenten in looistoffen, in- landsche Huidenhandel en Amsterdamsche Huidenclub, Importeurs van Overzeesche Huiden (w.o. ook die van Indische Huiden), Agenten en makelaars van Overzeesche Huiden (w.o. ook die van Indische Huiden), Importeurs van Leder, Agenten in Leder, Lederhandelaren, Lederfabrikanten van Rubberartikelen en Agenten in Rubberar tikelen, Handelaren in Rubberartikelen, Schoenfabrikanten, Importeurs van Schoe nen, Grossiers en Agenten in Schoenen Schoenwinkeliers, Schoenmakers, Impor teurs van Leder- en Schoenfournituren en hulpstoffen voor de Schoenindustrie, Gros siers en Agenten in Leder- en Schoenfour nituren en hulpstoffen voor de Schoenindu strie, Drijfriemenfabrikanten. De volgende groepen zullen weldra ge vormd worden: Fabrikanten van Machines. Handelaren in Machines, Zadelmakers, Fa brikanten, Handelaren en Importeurs van Chemische Producten voor de Leder- en Schoenindustrie. Aan het hoofd van de Centrale staat een algemeen bestuur, dat uit minstens 25 leden bestaat. Iedere groep heeft het recht een in het Huishoudelijk Reglement bepaald aantal bestuursleden aan te wijzen. Dit algemeen bestuur vormt de hoogste instantie der ver eeniging en heeft bovendien de bevoegd heid 7 niet-leden der centrale aan zich toe te voegen. (Daarbij is gedacht aan verte genwoordigers van de regeering en van de werknemers). Uit het algemeen bestuur is. een dage lijksch bestur gekozen. De groepsvergaderingen benoemen be halve de leden van het algemeen bestuur ook elk een groepscommissie. De bedoeling is, dat in deze groepscommissies de wen- schen der verschillende groepen naar voren komen. Deze groepscommissies dienen het algemeen bestuur te adviseeren omtrent besluiten met bindende kracht. Zulke besluiten kunnen slechts door het algemeen bestuur genomen worden met 'n belangrijk verstrekte meerderheid. Het algemeen bestuur is bevoegd beslui ten te nemen in afwijking van het door een of meer groepscommissies uitgebrachte ad vies, doch slechts met een meederheid van 5/6 van het aantal uitgebracht stemmen en met de motiveering, waarom in afwijking van het advies is gehandeld. In de uitge bracht adviezen moet steeds het gevoelen eener eventueele minderheid worden ver meld. Aan ieder, die zich door een beslissing van het bestuur in zijn belangen geschaad acht, staat beroep open bij een arbitrage commissie bestaande int xu mean ders, waartoe vooraanstaande personen op het gebied van handel en industrie zijn ann- gt- zocht Reeds vanaf de eerste pogingen om deze door de hopelooze verhoudingen in de Le der- en Schoenbranche noodzakelijk ge worden organisatie in het leven te roepen is voortdurend voeling gehouden met het ministerie van Economische Zaken. Daar 't bestuur zeer goed beseft, dat de Centrale een groote macht kan gaan uitoefenen, heeft het reeds in het eerst begin aan de Regeering de benoeming van een Regee- rings-commissaris gevraagd. In October 1933 heeft de minister van Economische Zaken hierop geantwoord, dat de Regeering den tijd voor een dergelijke benoeming nog niet gekomen achtte. Toch mag worden verondersteld, dat het in de toekomst wel tot een zoodanige benoeming zal komen, hetgeen mede mag worden af geleid uit de betreffende passage in de Me morie van Antwoord aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal over de begrooting voor het jaar 1934, waar van het leggen van een „nauw contact" tusschen de Regeering en de Centrale wordt gesproken. Vertegenwoordigers der werk nemers. De Centrale stelt zich voor onder voort durende inachtneming van het algemeen belang de economische belangen harer le den te behartigen, doch ontveinst zich niet dat besluiten kunnen worden genomen waarbij ook sociale aangelegenheden direct of indirect zoowel voor werkgevers als voor werknemers kunnen zijn betrokken, waarom van den aanvang af dan ook in de statuten is voorzien de mogelijkheid om vertegenwoordigers van de werknemers in het Algemeen Bestuur op te nemen om op deze wijze het contact met deze groep van belanghebbenden tot stand te kunnen bren gen. Daarom werden dan ook reeds voorbe reidende besprekingen met de bestaande vakorganisaties gevoerd. De afwikkeling van deze aangelegen- heid werd echter voorloopig aangehouden totdat de organisatie van de Centrale wat betreft de aangesloten leden meer voltal lig was, doch ook om niet vooruit te loopen op het standpunt dat ook bij de benoeming van een regeeringsvertegenwoordiger de regeering tegenover de Centrale zou inne men. „Hbld". „REDT VOLENDAM". Actie voor behoud van het visschersdorp. Men schrijft aan het „Handelsblad": Nu de Zuiderzee bijna twee jaar is afge sloten voltrekt zich aan haar kusten een tragisch proces: de ondergang van het stoe re Zuiderzeevolk. De hechte eenheid van geloof, bedrijf en zeden, welke dit volk in al zijn eenvoudige levenskracht en met al zijn eigenaardigheden in stand hield, is ge broken. Het bedrijf, de visscherij en al de aanverwante arbeidsgelegenheid, is in den ouden vorm ten doode opgeschreven. Zoo wordt ook het oer-Katholieke vis schersdorp Volendam met zijn eigen rijke beschaving, geworteld in een groot geloof, bedreigd met algeheele stoffelijke en zede lijke ontwrichting. Het eens zoo levensblije Volendam is een stervend dorp geworden. De honderden vis- schersschepen liggen werkloos en vergaan in de haven. En toch is de visscherij de eenige basis, waarop Volendam kan blijven wat het tot heden was. Er heeft zich nu een comité gevormd, dat onder de leus „Redt Volendam", een actie van Katholiek Nederland wil ontplooien om in Volendam een kern van visscherij te be houden. Er is daartoe een mogelijkheid, wanneer de Volendammers worden gehol pen aan motoren in hun schepen, netten en materiaal om zich ook buiten den afsluit dijk te begeven. Behalve het uitvoerend comité is een eere-comité gevormd, waarin zitting heb ben genomen mgr. J. D. J. Aengenent. bis schop van Haarlem: pastoor J. G. v. d. Wei den van Volendam, het Tweede Kamerlid Ch v. d. Bilt, burgemeester Th. Kolfscho ten. van Edam en Volendam, en mr. C. P. M. Romme. Vergadering van Dinaso ontbonden. Te Delft is op last van den Commissaris van Politie een vergadéring ontbonden, belegd door de Vereeniging „Dinaso" waar als spreker optrad de heer Etman uit Rijs wijk. Als „weermacht" fungeerden eenige met gummistokken gewapende leden der vereeniging. Deze „weermacht" werd „ontwapend" en tegen de dragers is proces-verbaal opge maakt wegens overtreding der wapenwet. Th. P. H. Rutten benoemd tot gedeputeerde van Limburg. In de zitting der Prov. Staten van Lim burg werd, na herstemming tusschen de heeren Rutten en mr. van Basten Baten burg, in de vacature van wijlen den heer J. Poels, tot lid van Ged. Staten van Lim burg gekozen de heer Th. P. H. Rutten uit Horst. De heer Rutten werd 8 Febr. 1878 te Horst geboren. Hij maakte het pro-gymna sium te Venlo af en studeerde aan het col lege „St. Hadelin" te Visé en aan de Hoo- gere textielschool te Reutlingen (Wurtem- berg). De heer Rutten is sinds 1923 lid van Prov. Staten van Limburg en gedurende 21 jaar lid van den Raad van Horst, waar van de laatste 4 jaar als wethouder. Van 19141930 was hij lid van den raad van toezicht en van 19301934 bestuurs lid der Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven. Verder is hij nog bestuurder van tal van vereenigingen. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN. De beslissing gevallen. Nu onze landgenoot Jan van Kempen in de Berlijnsche Zesdaagsche heeft moeten opgeven, is alle belangstelling voor deze Zesdaagsche, die toch reeds weinig pu bliek trok, verdwenen. Jan van KempenBraspenning waren eigenlijk de eenige tegenstanders, die te genover het Duitsche koppel RauschLoh- man kans op de overwinning hadden. Nu staan de beide Westduitschers alleen aan den kop met 5 ronden voorsprong voor Zims^—Ippen en de beide andere buiten landers, onzen landgenoot Slaats en den Belg Nevele. Bij een berekening als op de tegenwoordige Duitsche Zesdaagsche wed strijden is een dergelijke achterstand ze ker niet in te halen. In den nacht gebeurde, ondanks inge legde temporonden, niets meer. Van Ne vele en Slaats hadden bij de sprints het meeste succes en behaalden vóór Funda Siegel de hoogste nachtpremie. Na 103 uren waren afgelegd 2308,800 K.M. en bij het intreden van de rustpoos van zes uur was de stand als volgt: 1. RauschLohman 240 p. Op vijf ronden: 2. ZimsIppen 325 p. 3. van NeveleSlaats 255 p. Op zes ronden: 4. FundaSiegel 278 p. Op vijftien ronden: 5. EhmerKors- meier 222 p. Op achttien ronden: 6. Umbenhauer Hoffmann 202 p. 7. Gebrs. Nickel 151 p. Op 22 ronden: 8. SmeetMartin. ZESDAAGSCHE TE PARIJS. De eerste nacht. De zestiende Parijsche Zesdaagsche is gisteravond, na den gebruiikelijken pro loog, waarin jockeys fietsen, Rigoulet met 100 K.G. gewichten goochelt en waarin sprinters achter motoren en stayers in sprintersnummers uitkomen, begonnen. Het onmetelijke wielerpaleis was natuur lijk geheel uitverkocht en in de eerste uren reeds was de strijd tusschen de rivalen uiterst fel. De man van het wereld'hoogterecord Gustave Lemoine loste te elf uur het start schot en het peleton zette er, onder aan voering van Broccardo, Guerra, Wals en Deneef al dadelijk een stevig gangetje in. Broccardo-Guimbretière viel de twijfel achtige eer te beurt de serie der lekke banden in te leiden. Beide koppelgenooten hadden bijna gelijktijdig bandenpech. De eerste ontsnappingspoging werd on dernomen door Diot, doch Peix was niet op zijn post en het peleton sloeg den aan val dan ook af. Onmiddellijk daarna probeerde Deneef het, doch Broccardo-Guimbretière, het Fransohe favorieten-koppel, was op zijn hoede en ook deze poging liep op niets uit. De „jongens van de Marine" gingen er toen op hun beürt vandoor en luide aan gemoedigd door het publiek namen zij een honderdmeter voorsprong. Er ontstond toen een wilde jacht en het peleton strek te zich over de geheele baan uit. Buysse Deneef liepen daarna uit, gevolgd door BoucherMouton en CharlierAarts. Om half twaalf echter, bij den aanvang der openingssprints, was het peleton weer dicht aaneengesloten en het was Wals, die in een formidabele rush de eerste sprint wint. Ook de tweede sprint was voor onzen jeugdigen landgenoot. Na de vierde sprint namen DayenLe moine eenigen voorsprong. GuerraDi Paco voegden zich bij de vluchtelingen en het peleton, dat te laat reageerde, werd gelapt. De jachten volgden elkaar daarna onop houdelijk op, waarbij CharlierAarts, Ig- natMagne en PelissierLeducq er in slaagden een ronde uit te loopen. Broccar doGuimbretière namen zelfs een tweede ronde, terwijl BoucheronMouton na zwa- ren strijd er in slaagden zich bij de groep op een ronde te handhaven. In het eerste uur werd niet minder dan 46 K.M. afgelegd. PelissierLeducq voegden zich daarna bij de leiders, doch GuerraDi Paco slaag den er in alleen verder uit te loopen, en alleen aan den kop te komen. PijnenburgWals bevonden zich na het eerste uur in de groep op één ronde met ChouryFabre, BoucheronMouton, Pe lissierLeducq, CharlierAerts en Buys seDeneef. Onze landgenooten konden zich daar echter niet handhaven en zak ten bij de volgende jachten naar de groep op twee ronden af. Na de klassementsprints van één uur is de stand te twee uur: 1. GuerraDi Paco 22 p. 2. Palissier Leducq 20 p. 3. CharlierAerts 20 p. Op één ronde: 4. BuysseDeneef 44 p. 5. BoucheronMouton 23 p. 6. Coupry Pecqeux 10 p., 7 ChouryFabre 8 p. Op twee ronden: 8. PijnenburgWals 33 p. 9. IgnatMagne 24 p. 10. DayenLe moine 13 p. 11. PeixDiot 11 p. 12. Linari Piemontesie 8 punten. Op drie ronden: 13. Richard—Faure 12 p. 14. BroccardoGuimbretière 11 p. Op vier ronden: 15. StöpelThierbach 1 punt. Te twee uur in den nacht, na drie uur rijden, waren door het leidende koppel afgelegd 124 K.M. In den na-nacht kwaim in den stand geen wijziging, zoodat de neutralisatie bij bo- vengenoemden stand inging. VOETBAL Woensdag. Dioc. Ver. van R. K. Bijz. On derwijzers Ledenvergadering „Den Burcht', 6.30 uur. Donderdag, „De Leidsche Kunstkring voor Allen", concert Nicolai Graudan, Stadsgehoorzaal, 815 uur. Donderdag, R.-K. Reclasseeringsvereeni- ging. Zitting St. Vincentiusge- bouw Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. Donderdag, R.K. Bond van Transportar beiders „St. Bonifacius", Bondsge- bouw, 8 uur. Donderdag, Alg. Prop. Club „Dr. Schaep- man", tweede ontwikkelingsavond, Kleine Stadszaal, ingang Aal markt, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Maart a.s. waargve- nomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telefoon 85. Bleeker heeft toegevoegd de woorden: „Lafaard, provocateur". Veertien dagen ge leden werd deze zaak met gesloten deuren behandeld. De verdachte hoorde toen twee maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. Verdachte werd heden veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Zooals bekend is de heer Roorda ook lid van de Provinciale Staten van Friesland voor de communistische partij Holland. HAAGSCH GERECHTSHOF. Op 24 Juni van het vorig jaar tegen mid- 1 dernacht is de chauffeur L. van B. uit Rot- I terdam op den Rijksstraatweg te Wasse- I naar nabij de Pauwenlaan met een door I hem bestuurde auto ingereden op de ge- I broeders S. uit Leiden, die zich ter zijde van hun vrachtauto rechts van den rijweg bevonden, met het gevolg, dat een hunner gedood en de andere gewond werd. De I Rechtbank in Den Haag, die ten deze ook schuld bij de beide slachtoffers aanwezig achtte heeft van B. ter zake veroordeeld tot een geldboete van 75.subs. 75 da gen. Met verbtering van gronden heeft het hof dit vonnis bevestigd. ZW AL UWEN-ELFTAL ROODE DUIVELS. Samenstelling der Zwaluwen. Het Zwaluwen-elf tal, dat Woensdag 21 Maart a.s. des avonds te acht uur op het verlichte VUC-terrein te Den Haag tegen de Roode Duivels zal spelen is als volgt samengesteld: Doel: Keizer (Ajax). Achter: Weber (ADO), Lelyveld (V.U.C.) Midden: Van Maren (ADO), Oprinsen (NOAD), van Heel (Feyenoord). Voor: Vraudeunt (Feyenoord), Berg (ADO), Lagendaal (Xerxes), Smit (Haar lem), Mijnders (ADO). Reserves: Donners (VUC), Beekhuyzen (D.F.C.), Ophorst en Graafland (beiden H.B.S.), Prins (Stormvogels) ,Van Gelder (V.U.C.). VALSCHE RIJKSDAALDERS IN VOORRAAD. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde vandaag een Chineeschen zeeman wegens het in voorraad hebben van valsche rijks daalders tot een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden. Het O. M. had slechts zes maanden ge- requireerd. De man ontkende en beweerde de val sche geldstukken, die uitstekend waren nagemaakt te hebben gekregen bij verkoop van kleeren. FRIESCH STATENLID WEGENS BELEEDIGING VEROORDEELD. Heden werd door de rechtbank te Leeu warden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 43-jarigen timmerman G. R. te Tijnje, die als lid van den gemeenteraad van Op- sterland den burgemeester den heer J. K.JJM.V. „St. Peter Kanis". De K.J.M.V.-ers worden herinnerd aan het Triduum dat hedenavond kwart voor negen begint in de kapel van de „Voorzienigheid", ingang Hoogewoerd 56. Katholieke Jonge Middenstanders, die belang stellen in de K.J.M.V. zijn op deze avonden van harte welkom. Brandje in de Ambachtschool. Gistermiddag te kwart voor vijf werd door den directeur van de Ambachtschool, den heer Knijntjes en den leeraar Zekveld, brand ontdekt in een trapportaal op de bovenste verdieping der school, waar eeni ge schilderskielen in brand bleken te staan. Met een brandbluschapparaat en eenige emmers water werd het vuur spoedig ge doofd. Er ontwikkelde zich echter zeer veel rook. De brandweer was spoedig aanwezig en rolde dadelijk een slang uit, doch het gevaar was reeds geweken. De brand is vermoedelijk ontstaan door dat een der leerlingen clandestien gerookt heeft. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6286. Feestmagazijn „De Komiek", Leiden, Hoogewoerd 51. Winkel in feestartikelen, muziekhandel enz.; boek binderij. Wijz. handelsn. in: H. Versney. Uitslag van de openbare aanbesteding van het wassohen der ruiten enz. der Ge- meentegebouwen. In 10 perceelen. Ingeschreven was als volgt: L. v. Es, Leiden perc. 1 875.perc. 2 799.perc. 3 690.perc. 4 391. perc. 5 410.perc. 6 244.perc. 7 1709.perc. 8 490.perc. 9 98. perc. 10 791. J. Kukler Zonen, Leiden perc. 1 650. perc. 2 850.perc. 3 589.perc. 4 600.perc. 5 439.perc. 6 547. perc. 7 1189.perc. 8 643.perc. 9 179.—, perc. 10 700.—. N.V. „Cemsto", Leiden perc. 1 535. perc. 2 695.perc. 3 430.perc. 4 445.perc. 5 310.perc. 6 268. perc. 7 985.perc. 8 480.perc. 9 124.—, perc. 10 470.—. N.V. Joh. Hiokendorff, Den Haag, perc. 1 575.—, perc. 2 722.—, perc. 3 455.—, perc. 4 460.pex-c. 5 324.perc. 6 290.perc. 7 990.perc. 8 525. perc. 9 135.perc. 10 520. De 24-jarige mej. S. B. is gistermiddag te kwart over twee op den hoek van den Nieuwe Rijn en de Uiterste Gracht aan gereden door een vrachtauto van H. B. uit Zoeterwoude. De juffrouw liep verwondin gen op aan den onderlip en vermoedelijk een lichte hersenschudding. Na door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis te zijn vervoerd werd zij in het St. Elisabeth Zie kenhuis opgenomen. Vrijdagavond a.s. te 8.15 uur geeft de heer Hennie fchouten met de medewer king van Jaap Stotijn (hobo) en Jan Prins (fluit) een kerkconcert in de Luthersche kerk.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2