DINSDAG 13 MAART 1934 DE LEIDSCME COURANT DERDE BLAD - PAG. GEMENGDE BERICHTEN DROEVIG ONGELUK. Jongen wurgt zichzelf. Een 12-jarige knaap te Geulle, die turn oefeningen hield, had daarvoor ringen en touw op den hooizolder van de ouderlijke woning aangebracht. Bij een dezer oefe ning raakte zijn hoofd op onverklaar bare wijze verward in de touwen, met het gevolg, dat de jongen gewurgd werd. Eerst des avonds werd hij daar gevon den. IN EEN VLAAG VAN WAANZIN. De 57-jarige N. te Prinsenhage, sinds- lang zenuwziek, heeft Zondagmorgen, ter wijl z'n vrouw zich in de kerk bevond, gepoogd zich van het leven te berooven. Toen «de vrouw uit de kerk kwam vond zij haar man badend in zijn bloed op bed. Di rect werd een geneesheer gewaarschuwd. Gelukkig bleek de toegebrachte verwon ding niet van doodelijken aard. Slechts eenige halspezen bleken te zijn doorgesne den. N. zal, zoodra zijn toestand zulks toe laat, naar een zenuwlijdersgesticht wor den overgebracht. „Msbd." BOERDERIJBRAND TE SINT HUBERT. Veel vee omgekomen. Zaterdagavond is een vrij ernstige orand uitgebroken in de lanabouwschum van den landbouwer J. C. Verberk op den Berg te St. Hubert. 18 koeien en 100 kippen kwa- mer\ in de vlammen om. De brandweer uit St. Hubert was spoedig ter plaatse. Zij stond tegen de vlammen machteloos en riep de assistentie in van de brandweer uit Mill. Het vuur tastte ook de kapitale boer derij van V. aan. Ook diit perceel kon niet meer worden behouden. De brandweer moest zich bepalen tot het nat houden van de naburige boerderijen, die meermalen ernstig gevaar liepen eveneens in vlammen op te gaan. Men is er in geslaagd deze voor het vuur te sparen. De boerderij, stalling en schuren van V. zijn door het vuur verwoest. Ook het huisraad, de landbouwinventaris en het hooi en strooi zijn verloren gegaan. De schade, welke ongeveer 12.000 bedraagt wordt door verzekering gedekt. De oof'zaak van den brand is onbekend. GROOTE BRAND TE GEFFEN. Gistermiddag te circa 2 uur heeft een zware brand gewoed te Geffen. De brand was ontstaan in de boerenwoning, be woond door gezinnen Van Bergen en Van den Beest. De geheele boerderij alsmede inboedel en landbouwgereedschappen wer den een prooi der vlammen. Door den krachtigen wind sloeg de brand spoedig over op de groote boerderij van Van Kraay, waar het vee bijtijds kon worden gered .Een groot deel van den inboedel, alsmede de landbouwinventaris werden ook hiervan een prooi der vlammen. Een derde boerderij, welke eveneens reeds vlam had gevat, kon door het krachtig op treden der bewoners nog worden gespaard. Alles was slechts laag verzekerd. De brandweer van Geffen verscheen niet ter plaatse, omdat er geen bluschwa- ter aanwezig was. De brandweer van Oss rukte uit, doch bemerkende, dat de brand buiten de gemeente woedde en haar hulp niet was ingeroepen, keerde hij spoedig terug. .VILLA AFGEBRAND. Gisteren ontstond door onbekende oor zaak brand in den villa van den heer Na- ter aan de Leersumschestraat te Doorn. Door het ontbreken van bluschwater moest de brandweer het aanzien dat het huis tot den grond toe afbrandde. Huis en inboedel waren verzekerd. NEDERLANDER IN BELGIE DOODGESTOKEN. Omtrent den moord te Esschen (België) op de ongeveer 40-jarige C. W. wonende aan de Kruisstraat onder Nispen (ge meente Roosendaal) meldt de „Msbd." na der het volgende: Er was feest in Esschen, waarheen hon derden grensbewoners ook uit Roosendaal en Nispen waren heengetrokken. Per autobus uit Nispen was daar te ze ven uur ook een gezelschap duivenliefheb- bers gearriveerd onder wie de 40-jarige C. W. broodbezorger te Roosendaal en vader van zes kinderen. Na bezoek aan enkele café's begaf het gezelschap zich in de Sta tiestraat waar ongeveer nabij het Volks huis, om een nietigheid een woordenwisse ling ontstond met een andere groep feest gangers. Plotseling zakte W. ineen. In de verwarring wist niemand wat er gebeurd Het volk vluchtte uiteen en W. stond weer op; het bleek echter, dat hij hevig bloedde aan den hals. Hij strompelde en kele meters verder en viel toen tegen een huis, waar hij kort daarna aan verbloe ding overleed. Dr. Jansen, die spoedig ter plaatse kwam, constateerde dat een slagader was doorgesneden; hij kon geen hulp meer bie den. Ook de burgemeester en de gendarme rie waren spoedig aanwezig, die het lijk in beslag namen. Door de verwarring wist schijnbaar nie mand, wat er eigenlijk gebeurd was, zoo dat het onderzoek naar den dader wel zeer moeilijk zal zijn. Het slachtoffer stond zeer gunstig bekend. Gistermorgen is zekere v. D. in verband met den moord aangehouden. De dader van zijn bed gelicht. Zondagavond omstreeks 12 uur heeft op den weg HelmondBakel onder laatst genoemde gemeente 'n aanranding plaats gehad. Een inwoner van Bakel fietste met zijn meisje huiswaarts toen plotseling een man voor het paartje op den weg sprong. Hevig ontsteld sprong het meisje van haar fiets, liet deze in den steek en nam toen met haar verloofde de wijk naar Bakel. Hier werd de gemeentepolitie van het ge beurde kennis gegeven, die op onderzbek uittoog en ook de marechaussee te Hel mond waarschuwde. Daar het meisje den aanrander, die waar schijnlijk in gezelschap van meerdere per sonen was, had herkend, had men voor het onderzoek al dadelijk een spoor en nog in den loop van den nacht is deze persoon de ongunstig bekend staande M. S. te Hel mond in zijn woning gearresteerd. De fiets van het meisje is door de marechaussee in een leegstaand huis te Helmond opge spoord. Het taschje, waarin zich eenig geld bevond, was van de fiets verdwenen. S., die zich bij zijn arrestatie hevig verzette, is ougesloten. Het onderzoek naar mede plichtigen duurt voort. DE INBRAAK TE DEN HAAG. Bezwarende aanwijzingen tegen den verdachte. Nader vernemen wij in verband met de inbraak ten kantore van de firma De Haas te Den Haag, dat de aangehouden 22-jarige bakkersknecht een, zekere J. D. is, die ech ter ontkent, iets met de inbraak te maken te hebben. Er zijn evenwel bezwarende aanwijzingen tegen hem. Zoo is in den tuim van de H.B.S. een envelop met het adres van het Haagsch Bemiddelingsbureau van den heer Terpstra gevonden, bij wien, zoo als gemeld, de i brekers den boel overhoop hadden gehaala. Het is zeer waarschijnlijk dat D. bij zijn vlucht deze envelop heeft laten vallen. Vast staat echter wel, dat de inbraak niet het werk van één man is geweest; de zware brandkast ten kantore van de firma De H. (op de eerste étage straatzijde) was een flink eind op zij geschoven, hetgeen moeilijk door één persoon kan zijn ge schied. Een rechthoek van ongeveer 35 bij 45 cm is aan de achterzijde a la sardine uit den brandkastwand gesneden. Het geld, dat daaruit is gestolen, was in wisselgeldzakjes verpakt. Vermoedelijk heeft een van de inbrekers zich Zaterdagavond laten insluiten in het bovenhuis aan de Groote Marktstraat (dat van den winkel der firma De H. af geen directe verbinding heeft) en zich daarna verborgen op de onbewoonde tweede étage, om tegen half 12, toen alles rustig was, naar de eerste verdieping te gaan, waar zich aan de voorzijde het kantoor der firma De H. en aan den achterkant dat van den heer T. bevindt. Tevens zou toen een helper kunnen zijn binnengelaten. OVERTREDING VAN DE LOTERIJWET. De Rotterdamsche centrale recherche heeft, naar de „N. R. Crt." meldt, in be slag genomen de loten, de administratie en de obligaties van de Coöperatieve ver- eeniging Administratie- en Trusteekantoor U. A., gevestigd aan de Eerste Gijzing- straat aldaar, en van de Coöperatieve ver- eeniging tot exploitatie van onroerende goederen Piet Hein, eveneens alhier ge vestigd. Beide zaken zijn in December van het vorige jaar opgericht met een kapitaal van totaal 750. De maatschappij Piet Hein besloot tot het uitgeven van een obli gatielening, groot 1.050.000, verdeeld in 10 series van 21.000 obligaties a 5.ren tende 5 pet. Met de uitgifte werd de an dere maatschappij belast en deze bracht in den handel zoogenaamde inschrijf briefjes a 25 ct. Er werd meegedeeld, dat men op die inschrijf briefjes een kans had in een loterij, welke correspondeerde op de Ne- derlandsche Staatsloterij. Wie echter zoo'n inschrijf brief je kocht, nam daarbij de ver plichting op zich, binnen vier maanden een obligatie van 5 te koopen. Op last van de centrale recherche zijn 60.000 van deze in schrijf briefjes hier te lande in beslag ge nomen, vooral bij winkeliers. In verband met deze zaak is proces-ver baal opgemaakt tegen den 45-jarigen A. T.r den 32-jarigen C. H., den 33-jarigen P. K., den 43-jarigen M. A. H. en den 43-jarigen W. H. T., allen te Rotterdam gevestigd, en den 40-jarigen J. de G. te St. Maartensdijk, op grond van o vertreding van de loterij - wet. Uit de administratie bleek, dat omtrent een amortisatie van de obligaties niets was geregeld, maar dat de bedoeling was, om op een vergadering van obligatiehouders uit te maken, hoeveel en welke obligaties er zouden worden geamortiseerd. Het on derzoek wordt nog voortgezet. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 14 Maart. Huizen 301 m. NCR V-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Concert. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Hec Hollandsch harpkwartet. 2.00 Zang. 2.20 Viool-recital. 2.45 Gramofoonpl. 3.00 Orgelconcert. 3.30 Zang (vervolg). 3.45 Pauze. 4.00 Vervolg viool-recital. 4.30 Vervolg orgelspel. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Causerie. 8.00 Grmnofoonpl. 8.30 Prof. dr. K. Schilder: Vijfde Lydens- overweging voor de zeven lijdensweken. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.20 Haarl. Orkestvereen. 10.20 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M V ARA-U itzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.30 P. J. Kers: Onze Keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 Klein-VARA-Ensemble. 2.00 Gramofoonpl. 2.15 VARA-Knipcursus. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Trio-Favoriet. 6.00 Concert. C.30 RVU. M. J. Brusse: Onder de men- schen te Rotterdam. 7.00 Sportuitzending. 7.20 VARA-orkest. 8.00 SOS-Berichten Vaz Dias en VARA- Varia. 8.15 Vervolg concert. 9.00 ,Een nieuwe leus", spel van Emants. 10.00 Trio-concert. 10.15 Vaz Dias. 10.20 Gramofoonpl. 11.00 Muzikaal Allerlei (orgel, hawaiian guitaar, zang, accordeon, trompet, saxofoon en piano). Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.00 Voor de scholen. 12.20 Orgelspel. I.05 Western Studio-orkest. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Piano-recital. 3.35 Sted. orkest Bournemouth. 5.05 Gramofoonpl. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Zang. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Causerie. 8.35 „Wezzeck", opera in 3 actes van Alb. Berg. In de pauze om 9.25 Berichten. 10.55 Lezing. II.1012.20 Dansmuziek door Lew Stone en zijn Band. ,.R a d i o - P a r i s", 1796 m. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.35 Het Goldy-orkest. 9.05 Concert door het orkest v. d. Assoc. des Concerts Colonne. Kalundborg, 1261 m. 11.201.20 Concert uit Hotel Angleterre. 2.20 Concert uit Rest. „Wivex". 4.204.50 Gramofoonpl. 7.30 Operettemuziek d. h. Omroeporkest. 8.45 Gramofoonpl. 9.00 Zang en Piano. 9.35 Engelsche orkestsuites. 10.2011.50 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 5.25, 6.3D en 11.00 Gramofoonpl. 11.20 Weragklein orkest. I.20 Gramofoonpl. 3.20 Philh. orkest. 4.35 Concert. 6.20 Zang. 7.30 Weragkleinorkeét. 10.20 Werag-orkest. II.20—11.50 Concert. Rome. 421 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.20 Opera-uitzending. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Omroepkleinorkest. 1.30 Omroeporkest. 5.20 Trioconcert. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Omroepkleinorkest. 8 20 Omroeporkest. 10.30—11.20 Concert. 484 M.: 12.20 Omroeporkest. I.30 Omroepkleinorkest. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Klassiek cocnert. 7.35 Gramofoonpl. 8.20 „Pelléas et Mélisande" van M. Mae terlinck. Muziek van Gebr. Fauré. 10.30—11.20 Concert. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 „August segelt um die Welt", hoor spel. 8.30 Concert door Mannenkoor en Blaas- orkest. 9.00 „Die Unheimliche Geschichte von der heimlichen Nachrede", -klucht. 9.20 Berichten Radio-praatje, Weer bericht. 10.2011.20 Schrammelmuziek uit Mün- chen. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.2017.35 Daventry. 17.35afloop Londen Reg. 4e Programma. II.2012.20 Kalundborg. 12.2014.30 Luxemburg. 14.3015.20 Kalundborg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—19.50 Brussel VL 19.5022.50 Warschau. 22.50afloop Langenberg. HULDIGINGSAVOND H.K.H. PRINSES JULIANA. Zooais reeds gepubliceerd werd, heefl het Bestuur van de Haagsohe Telefoon Ra dio Vereeniging het initiatief genomen op 24 April een groot Galaconcert te geven in het Gebouw van Kunsten en Wetenschap pen te Den Haag, m.m.v. de Koninklijke Militaire Kapel o.l.v. Kapitein Directeur C. L. Walther Boer en enkele solisten. Dit concert is bedoeld air huldebetoon aan H.K.H. Prinses Juliana ter gelegenheid van haar 25sten verjaardag. Aller medewerking is geheel belangeloos en de totale opbrengst wordt aan H.K.H. Prinses Juliana met een herinneringsal'bum als huldeblijk aangeboden als bijdrage voor het Nationaal Crisiscomité. De K.R.O. heeft gemeend deze gelegen heid te moeten aangrijpen, om geheel Ne derland getuige te doen zijn vam dezen Hul digingsavond en zal dus op 24 April dit concert uitzenden. Goeden dag mijnheer de Directeur, mooi weertje vandaag. (Weite Welt) KAPITALE BOERDERIJ UITGEBRAND. Gistermiddag omstreeks vier uur brak, vermoedelijk door het spelen met vuur door kinderen, brand uit in de kapitale boerderij van den landbouwer H. J. de Ja ger, te Teh Boer. De heer en Mevr. de Ja- gei* waren afwezig. De bij schuur, bedekt met asbest-platen, stond spoedig in lich terlaaie, waarna het vuur zich uitbreidde over een tweede bij schuur. In de schuur bevond zich 700 H.L. ge- dorscht graan en twee afdeelingen onge- dorscht koren, alsmede 15 koeien en 8 paarden. Het vee kon worden gered. Het graan ging echter in de vlammen op. De brandweer van Ten Boer bestreed in samenwerking met die van Appingedam het vuur. De voorgevel kon behouden blij ven. De schade wordt door verzekering ge dekt. OVERVAL OP EEN BANK. Indringer slaat zonder buit op de vlucht. Gistermiddag om twaalf uur is een tot dusver onbekend persoon het Correspon- aentschap van de Nederlandsche Bank aan de Dommelstraat te Eindhoven binnenge stapt. De man liep onverwacht toe op den op dat tijdstip alleen aanwezigen 40-jari gen bankbediende Seller, en bracht dezen met een looden buis een slag op het hoofd toe. De bediende had den tegenwoordig heid van geest een tweeden slag af. te we ren en alarm te maken door- een aschbak door het venster te werpen, waarop de in dringer ijlings den vlucht nam. De politie tracht den man, wiens signa lement bekend is, op te sporen. AANRANDING TE MIDDERNACHT. t-EUIvLEION. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 44) „Als je haar niet honderd pond per jaar biedt op voorwaarde, dat ze je uit den weg blijft, doe je haar dan geen pijn?" „O!" riep Jenny ontsteld. „Dat heeft ze toch niet gezegd?" „Ze heeft niets gezegd. Het was Nicho las, die mij dat vertelde. Hij zei, dat hij Anne het geld had aangeboden, dat haar vader haar nagelaten heeft op voorwaarde dat ze jou en Nicholas met rust zou laten." „O!" zei Jenny nog eens en het was als of ze even ineenkromp? „Daarom zei ik: „Heb je haar al niet genoeg pijn gedaan?" „John, jeje begrijpt het niet. Je bent boos om Anne. Ik houd van je om dat je boos bent en haar partij opneemt. Maar je begrijpt het niet." „Niet?" Ze legde haar hand een oogenblik te gen haar vochtige oogen. „Neen je kunt het niet begrijpen. Het is jouw schuld niet. Het is zoo'n hopeloo- ze warboel. Dacht je dat ik niet van Anne houd? Dacht je dat ik haar niet graag bij me wilde hebben? Maar het is zoo'n af- schuwelijk-verwarde geschiedenis, dat ik niets kan doen. Het is in de eerste plaats ter wille van Anne zelf. Als zij het geld wilde aannemen, zou ze kunnen reizen nieuwe vrienden kunnen maken. Ik zou haar meer dan de helft geven zes hon derd pond. Ik zou van Nicholas wel ge daan kunnen krijgen dat hij dat goed vindt." „Het is niet de kwestie wat jij wilt ge ven, maar wat Anne wil aannemen. En je weet net zoo goed -als ik dat Anne nog geen sixpence aanneemt als ze een belee- diging op den koop toe krijgt. Wat geeft het om „o" te zeggen en te schreien? Het i s een beleediging dat moe tje toch toege ven? Wat zou jij voelen als Nicholas ja, Nicholas tegen jou zou zeggen. Ik wil je nooit meer zien en niets meer met je te maken hebben, maar je kunt een toelage krijgen als je belooft uit mijn buurt te blijven?" Jenny's stem liet haar in den steek. Ze stak haar handen uit en trachtte te zeg gen: „Dat niet!" maar er kwam alleen een schorre fluistering over haar lippen. John's woorden hadden gestalte gegeven aan die onbestemde, heimelijke ontzetting, die in de beklemmende eenzaamheid van den nacht door haar huiverde, als ze den slaap niet kon vatten. John stond op en liep van de canapé weg. Aan het andere eind van de kamer stond een tafel, met tijdschriften er op. Hij ging er heen en bladerde in een geïl lustreerd weekblad. Op iedere bladzijde stonden platen, maar hy zag er geen en kele van. Na enkele minuten kwam hij weer bij de zitbank terug. Jenny had een verfrommeld zakdoekje in haar hand; ze hield het in een stevigen, bevenden greep. „Je begrijpt het niet", ze ze weer.... „Waarom ben je zoo fel en onhandelbaar? Waarom wil je mij niet vertellen wat ik zoo graag weten wil?" „Luister eens, Jenny", klonk het toen. langzaam en ernstig, maar zonder boosheid „het heeft geen zin. Je kunt geen twee we gen tegelijk bewandelen je kunt niet met je eene hand Anne uit het leven ban nen en haar met de andere vasthouden. Je hebt haar gezegd weg te gaan. Nu, ze i s weggegaan. Wat je nu verder moet doen is haar met rust laten. Jenny keek enkele seconden zwijgend naar hem. Toen vroeg ze aarzelend: „Is ze gezond? Is ze gelukkig?" „Ze heeft nogal veel om gelukkig te zijn, nietwaar?" viel John uit, zóó bitter, dat Jenny haar adem inhield. „Waarom trek je het je zoo vreeselijk aan?" vroeg ze. En dat was het moment waarop het in alle duidelijkheid tot John's geest door drong hoeveel hij om Anne gaf. Zijn woede zijn bitterheid, zijn vastbeslotenheid die gevoelens kende hij; maar tot op dit oogenblik had hij niet geweten dat ze de reflecties van liefde warenvan zijn liefde voor Anne. Het was hem nu alsof hij altijd van haar gehouden had, met een onmetelijke, beschermende teederheid. Iets van de plotselinge ontdekking scheen op zijn gezicht leesbaar té zijn, want Jenny hijgde: „Maar John, dat is onmogelijk!" „W a t is onmogelijk?" „Dat je van Anne houdt op die ma nier." „Is dat onmogelijk?" „Dat weet je immers best! Wat heeft het voor zin om de dingen nog moeilijker voor jezelf te maken dan ze al zijn. En niét al leen voor jezelf, maar ook voor haar en voor iedereen." Ze hield haar zakdoekje voor den mond en fluisterde: „Je weet Nico zei dat hij het je verteld heeft dat.... ze.... in de gevangenis gezeten heeft." „Wat maakt dat voor verschil? Ze is Anne." Een priemende steek van jalouzie ging door Jenny's hart. Het was niet om John ze verlangde John niet, of iets van hem; ze hield van Nico. Maar ze voelde een vreemd en ongedefinieerd verlangen voor een Nico die kon kijken zooals John nu deed; een Nioo, voor wien dan geen ver schil zou maken. Als zij in Anne's plaats was, zou Nico dan hebben gezegd wat John nu zei? Ze wist het niet. Ze wist het niet; en ze voelde een namelooze vrees in zich opkruipen. Ze schreide niet. Het zou makkelijker zijn geweest als ze had ■kunnen schreien: want haar geheime angst fluisterde van ontzettende en ondragelijke dingen. Even bleef ze zoo zitten; toen hoorde ze John mopperen: „Zet niet zoo'n gezicht, Jenny. Ze opende de oogen. „Houdt je van Anne, werkelijk?" „Ja zeker." „Ben je van plan met haar te trouwen?" „Wat dacht je anders?" De kleur op zijn gezicht werd dieper; hij keek haar recht in de oogen en lachte. „Wil zijmet jou trouwen?" „Ik hoop het", verklaarde John vroolijk. „O!" Iets anders kon Jenny weer niet zeggen. Ze bette haar oogen en stond op. „Ik zou zij tante Jenifer gaan lunchen ik moet weg." Ze gaf hem geen hand, maar liep naar een spiegel, haalde eeen poederdons uit haar tasch en poederde zich. Ze bleef voor den spiegel staan en met den rug nog steeds naar John gewend, trok ze haar witte suéde handschoenen aan die ze van de rustbank had meegenomen. Toen ging ze naar de deur. Maar even voor ze die bereikt had, draaide ze zich om en keerde terug. „Dus je wilt me niet vertellen waar ze is?" „Neen ze zou het me hoogst kwalijk nemen als ik dat deed." „Wil je haar een boodschap overbren gen?" „Dat zal ik je zeggen als ik weet wat het is." „Mijn groeten," zei Jenny, „en die van den kleinen jongenvan Tony." Ze sprak de woorden alsof ze er haar adem mee uitputte. Daarop, zonder John's antwoord af te wachten, keerde ze zich weer naar de deur en ging de kamer uit. XXVIIL John wandelde dien middag door Bond- street en op een gegeven moment trad hij een juwelierszaak aan de linkerzijde der straat binnen. De winkel had een groot étalagevenster van spiegelglas, in het mid den waarvan traliewerk was aangebracht ter beveiliging van de uitgestalde diaman ten en smaragden. Aan den eenen kant van de ruit waren kostbare antieke Fransche en Russische juweelen geëtaleerd; aan den anderen kandelaars en zilveren lepels en vorken en ander tafelgerei. Het mat-koperen bord aan de deur vermeldde den naam Pol lard. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9