MAANDAG 12 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 R.K.S.V. .,0. D. L" Zondag speelde O.D.I. I op eigen terrein tegen Kolping Boys uit Leiden. Om 2.45 blaast scheidsrechter B. Brugman beide elftallen in het veld. Kolp Boys wint den toss. O.D.I. trapt af. Al spoedig blijkt dat de elftallen aan elkaar gewaagd zijn. Na ongeveer een half uur neemt O.D.I. uit een pennalty de leiding. Na de aftrap trekt Kolpings Boys er op uit en al spoedig is de stand 11. Hierna weet O.D.I. uit een doelworsteling weer de leiding te nemen. Na de rust trekt O.D.I. direct ten aanval en al spoedig jaagt de midvoor no. 3 en 4 in de touwen. De inzinking van O.D.I. die hierop volgde, weet Kolpings Boys te benutten door den stand op 43 te bren gen. Nu wordt O.D.I. weer wakker en resp. de rechtsbuiten en de midvoor zorgden voor no. 5 en 6. Na menig heen en weer getrap fluit de scheidsrechter het einde Eindstand 63. KORFBAL OM DEN ZILVEREN KORF. Fluks—O.S.C.R. 7—2. In de halve competitie om den Zilveren- Korf heeft Fluks gisteren zijn eersten wed strijd met sprekende cijfers gewonnen. Fluks was over geheel de linie de sterkste en speelde een vlotte partij, 't Spel van de gasten was ook niet slecht, doch wat primitiever. Er werd niet zwaar gespeeld, waardoor het spel van beide zijden open werd gehouden, hetgeen het spelpeil zeer ten goede kwam. Als begonnen is, toont Fluks zich dade lijk de meerdere. Door De Wolf is het spoedig 20. Na wisselen neemt Nieuw- land twee punten voor zijn rekening, zoo dat 't in 'n kwartier tijds 40 voor Fluks is. Dan vallen Ressenaar en Meylink mooi aan, en dadelijk maakt laatstgenoemde het vijfde punt. Tegen de rust krijgt O.S.C.R. wat meer in te brengen, maar de Leidsche verdediging onderschept veel ballen. Eerst na rust komt er weer verandering in den stand, als Hoogenboom heel verdienstelijk het eerste tegenpunt maakt. Het midden van Fluks werkt mooi door, maar de aan val vlot niet meer. O.S.C.R. daarentegen wordt gevaarlijk. Toch is het Fluks weer die het eerst de mand vindt, wanneer mej. Clarenbosch den stand op 61 brengt. Stok van O.S.C.R. beantwoordt dit echter spoedig met een tegenpunt van onder de paal. Van Bemmel brengt daarna den stand nog op 72, maar daarbij blijft het De Fluks-aanval krijgt ontelbare kansen, maar de schoten leveren niets op. Van een paar fouten in de Leidsche vérdediging weet O.S.C.R. echter ook geen profijt te trekken, zoodat het einde een mooie over winning voor Fluks beteekent. Sportvereeniging „Klimop". Klimop 2 is er ook gisteren in geslaagd haar ongeslagen record in deze competitie te handhaven. Het heeft echter aan de van Tuylstraat danig gespannen. Als de aan gewezen scheidsrechter op zich laat wach ten, wordt met goedvinding van beide par tijen gespeeld onder leiding van den heer van der Lubbe. Om beurten zijn beide partijen in den aanval. Afwisselend worden ook voor bei de doelen enkele kansen gemist, daar door den stevigen wind, de juiste richting moei lijk te vinden is. Klimop wordt iets meer aanvallend en bedreigt dan ook herhaaldelijk de Haag- sohe korf. En met succes, want even voor de rust heeft de Klimopaanval succes en met een mooi schot weet zij de leiding te nemen. (01). Met dezen stand komt de rust. Na de rust eenzelfden strijd met om beur ten beide partijen in den aanval. De resp. verdedigingen weten stand te houden, zoo dat de strijd met een kleine, doch verdien de overwinning voor de groen-witte Leide- naars eindigt. De stand in deze afdeeling, bijgewerkt tot en met heden luidt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. H.S.V. 5 7 7 44—6 14 Klimop 2 7 4 3 23—11 11 die Haghe 4 5 2 1 2 11—17 5 U.V.O. 2 6 2 4 11—23 4 Ready 5 6 1 1 4 7—17 3 de Kweek 4 8 1 1 6 9—31 3 Voor de 2e klasse C werd gisteren de voor Klimop I zeer belangrijke wedstrijd gespeeld Ready 3's-Gravenhage I. De uitslag werd 22, juist de meest gunstige voor Klimop, zoodat Klimop I thans aan de kop gaat, met gelijk aantal punten, dooh met veel beter doelgemiddel- de. Klimop I heeft dus het kampioenschap in eigen hand. De laatste wedstrijd is ech ter, gezien de resultaten van de laatste wedstrijden van H.K.V. 4, een zeer lastige. Dus groenwitten, het kampioenschap is niet binnen voordat het laatste eindsignaal ge klonken heeft. De stand hier luidt: Klimop 1 11 6 2 3 27—15 14 Ready 3 11 5 4 2 23—18 14 's-Gravenhage 1 11 5 4 2 2219 14 Fluks 3 11 5 2 4 32—23 12 Algemeene 1 11 5 1 5 38—32 11 de Kweek 2 11 3 1 7 16—38 7 H.K.V. 4 10 1 2 7 12—35 4 RUGBY WALES—IERLAND 13—0. Voor 45.000 toeschouwers speelde Wales Zaterdag te Swansea tegen Ierland een rugbylandenwedstrijd en won met 130. Met rust was de stand nog puntloos. Wales scoorde in de laatste vijf minuten twee goals en een try. HOCKEY LANDENWEDSTRIJDEN De hockey-landenwedstrijd Engeland- Schotland te Beckenham gespeeld, is door Engeland mot 72 gewonnen. Te Dublin speelde Ierland tegen Wales en won met 3—0. BELGIE-NEDERLAND 1-2 Verdiende zege op 'n slecht terrein. Voor slechts weinig toeschouwers vond gistermiddag op het veld der Royal Leopold Club te Brussel de jaar lij ksche België-Hol- landwedstrijd plaats, welke eindigde in een kleine maar volkomen verdiende overwin ning der Hollanders. Een der belangrijkste oorzaken, dat de onzen slechts een kleine overwinning op de Belgen konden behalen is wel, dat het veld voor hockey totaal onbespeelbaar was. Het terrein van de Royal Leopold Club is al niet bijzonder fraai, doch in verband met het feit, dat de regen groote plassen op het veld had gemaakt en de grond modderig en gladdig was, kon van snel technisch op hoogstaand peil rustend hockeyspel absoluut geen sprake zijn. Om 3 uur precies ving de wedstrijd aan, waarbij de samenstelling der ploegen als volgt was: België: Doel: Van der Merghel. Achter: Baudoux en Wellens. Midden: De Keyser, Rensburg en Putz. Voor: Seeldrayers Rombouts, De Borman, Delheid en Portielje. Nederland: Doel: Van der Does (HOC). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- ling (HOC). Midden: Lob (HDM), Ter Haar (Amster dam) cn van Lierop (Hilversum). Voor: Gunning (Bloemendaal), Schook (Hilversum), .Schnitger (P. W. Enschede), Maas (HHYC) en Romeyn (HDM). De Belgen zijn het eerst in den aanval doch Delheid en Rombouts stuiten op onze backs. Een missen van Wellens biedt aan Schnitger een scoringskans doch Van de Merghel bezweert het gevaar. Door den re gen en den slechten toestand van het ter rein wordt er veel gemist en hoogstaand technisch spel blijkt onmogelijk. Vele par tijen zijn hierdoor gehandicapt en als Wel lens een fout begaat, kan Holland een vrij schot nemen. Hieruit ontstaat een scrim mage, waarbij Schnitger kans ziet tusschen vele beenen door in te schieten. Na 10 mi nuten spelen leidt Holland dus met 10 De Belgen komen na dit doelpunt in de meerderheid. Als de Borman een schot in zendt kan van der Does niet goed wegwer ken, de inloopende Rombouts mist en een goede kans om den gelijkmaker te scoren is verkeken. Het blijkt, dat het schieten der Belgen slecht verzorgd is en de Borman en Portielje missen om beurten eenige kansen. Na ruim 20 minuten spelen komt de ge lijkmaker. Onze verdediging maakt bij een aanval der Belgen een fout, waarvan Rom bouts profiteert en van den cirkel zondt hij en hard schot in, dat doel treft (11). Het spel gaat na dezen gelijkmaker weer meer gelijk op, doch voor de rust wordt niet meer gescoord. In de tweede helft gaat het initiatief ge heel uit van de Hollanders. Goed samen spel is echter onmogelijk door het slechte terrein en de pogingen zijn meer van indi- vidueelen aard om te scoren. Vooral Gun ning heeft er het oog in en zijn snelle ren nen verwekken herhaaldelijk verwarring in de Belgische achterhoede. Baudoux raakc gekwe+st en moet het veld verlaten, waardoor het Belgische team zeer gehandicapt is. Uii. een strafcorner scoort Schook tenslotte het winnende doel punt na ruim 20 minuten spelen. In het laatste kwartier gebeurt er niets bijzondei3 meer. Delheid komt met De Waal in botsing De Belg verwisselt met Portielje van plaats. De Belgen zijn geheel ingesloten en als een wonder ontsnapt het Belgische doel aan doelpunten. Hoe Schnit ger, Gunning en de anderen ook werken, het blijft 21. In de laatste minuten for- ceéren de Belgen nog eenige strafcorners voor het Hollar Jsche doel. doch ook deze leveren geen succes op. Met 21 kwam het einde van een vrij onbevredigende wed strijd. De stand na dezen wedstriid der Neder landBelgië-wedstrijden luidt: gep. gew. gel. verl. v.t. pnt. Nederland 17 11 4 2 31—11 26 België 17 2 4 11—31 8 DAMES-HOCKEY Nederland-Frankrijk 2-1 Op het keurige veld van het Sportpark „Ginneken" had Zondagmiddag de eerste interlandwedstrijd dameshocky tusschen Nederland en Frakrijk plaats. De opstelling der beide elftallen luidde als volgt: Nederland: Doel: Mej. Molhuysen (H.O.C.). Achter: Mej. T. Broese von Groenau (Kie viten) en Rollin Couquerque (H.O.C.), Midden: Mej. Dubois (Breda), mevr. Eilers (Amsterdam), mej. Vreede (Rood Wit). Voor: Mej. Polano (H.O.C.), mej. S. Broe dse von Groenau (Kieviten), mej. Kok (Hil versum), mej. Bauduin (Zutfen) en mej. Hofland (Gooi). Frankrijk: Doel: De Tourneaux. Achter: Goy en Duchesne. Midden: Faugoin, Desneux-Bouchard en Hauet. Voor: Pattin, Douard, Mattews, Faure, Beaulieu, Breuquot. De eerste aanvallen zijn voor de gasten, doch spoedig komt de Hollandsche voor hoede los en beproeft de Fransche verde- diging op haar kracht. Hierbij blijkt direct, dat deze gemakkelijk is te passeeren, doch in laatste instantie is steeds de doelverde- digster op haar post en weet zij voorloopig alle aanvallen onschadelijk te maken. Steeds echter keeren de Hollandsche dames terug, zoodat het Fransche doel fel be-i stookt wordt. Dat het in deze periode niet tot doelpunten komt, is in hoofdzaak te wijten aan het treuzelen en aarzelen van het binnentrio der Nederlandsche voorhoe de. Was dit actiever geweest en meer door tastend, dan waren de Fransche dames met een grooten nederlaag naar huis gezonden. Aan de vleugelspeelsters heeft dit niet ge legen. Vooral mej. Hofland verrichtte op den linkervleugel keurig werk en was de ster van het veld. Haar mooi voorgezette ballen werden echter als reegel door de binnenspeelster hopelooqs verknoeid. In 't begin was het spel weinig enthousiast en vooral van Fransche zijde zeer lauw en mak. Blijkbaar had men gezien, dat er door de Hollandsche verdediging geen door komen aan was, althans vóór de rust. Toch kwam uit een scrimmage voor het doel vrij plotseling het eerste Hollandsche doelpunt. Het merkwaardige was echter, dat niemand, noch het publiek, noch de scheidsrechters of de speelsters hebben kunnen vaststellen door wie van de dames Broese von Grou- nau of Bauduin het doelpunt werd ge maakt. Na dit doelpunt pakten de Fransche dames beter aan en ging het overwicht der onzen vrijwel verloren. Enkele goedopge- zette aanvallen leverden echter geen doel punten op door het knoeien van het bin nentrio, zoodat voor de rust in den stand geen verandering meer kwam. Na de rust was het spelpeil geheel ver anderd en pakten de Fransche dames ener giek aan. Wel zwermde' de Hollandsche voorhoede nog enkele malen voor het Fransche doel, doch doelpunten bleven uit. Plotseling brak de Fransche voorhoede door. Mademoiselle FaureBeaulieu kwam vrij voor het doel te staan, en maakte met een onhoudbaar schot den stand gelijk (1 1). Er was toen twintig minuten gespeeld. Er bleef dus nog voldoende tijd over voor de Hollandsche dames om opnieuw de lei ding te nemen. Dit duurde geruimen tijd. Het spel bleef op en neer golven, totdat ongeveer vijf minuten vóóór het einde de Hollandsche linksbuiten mej. Hofland er alleen van door ging om na een schitteren den soloren Nederland de leiding te geven. Dit schitterende doelpunt was een beloo ning voor het harde werk van deze speel ster, die den geheelen wedstrijd hard zwoegde en een schitterende partij hockey te zien gaf. Nog eenige malen waren de Hollandsche dames in de gelegenheid hun voorsprong te vergrooten, maar de voorhoede kon het niet vinden. Het eindsignaal kwam met een 21- overwinning, een uitslag, welke niet geheel juist de krachtverhouding weer gaf. ATHLETIEK LANGE AFSTAND S WEDSTRIJD OVER 3 K.M. De Sportvereeniging „Vires et Celeritas" te Gouda hield gisteren een lange afstands wedstrijd over een afstand van 3 K.M. voor C en B-klasse. De uitslagen luiden: van de C. klasse: 1. D. Hey (Achilles, Gouda); 2. C. Heyneman (Bos, Schoonhoven); 3. G. Bakker (Hercu les, Dordreoht); 4. Rijkelijkhuizen (Zuid- wijk, Leiden); 5. H. C. Heyneman (BOS, Schoonhoven); 6. P. Verboom (Houvast, Boskoop). B-klasse: 1. J. v. d. Rijn (Spoorwijk, Den Haag)2. G. Middekoop (Boskoopsche Boys, Boskoop); 3. De Graaff (ADO, den Haag); 4. D. Duys (Olympia, Gouda). R.K. S. V. „De Bataven" Het programma voor deze week luidt: Dinsdag: gymnastiek aspiranten in de zaal van het Pieterskerkhof van 67 uur. Junioren en Senioren van 89 en van 9 10 in de zaal van de R.K. H.B.S. Woensdag: trainingsmarsch over 10 K.M. start om 8 uur van het Pieterskerkhof. Vrijdag: Indoortraining Junioren en Se nioren van 89 en van 910 in de zaal van het Pieterskerkhof. Zondag voortzetting van onze onderlinge wedstrijden met de nummers 800 M. en hinkstapsprong. Eindelijk is het bestuur erin geslaagd 'n geschikte datum vast te stellen voor onze marsch en wel op: 6 Mei a.s. Men houde er dus rekening mee en bezoeke vooral de trainingsmarschen die elke week gehouden zullen worden. WANDELSPORT LEIDSCHE WANDELSPORT VEREEN. De Pelikaan-marsch. De belangstelling voor deze marsch, waarvan de baten geheel ten goede komen van het Pelikaan-comité, is zeer groot. De start vindt plaats vanaf den Theetuin „Oud Hortuszicht" aan den Witte Singel, op Zaterdag 24 Maart, precies te 2.30 uur. In schrijvingen a 50 cent per persoon kunnen persoonlijk of per postwissel geschieden, bij Joh. v. d. Berg, H. Rijndijk 108 en W. N. v. d. Voort, Nieuwe Rijn 112. Het geheel staat onder de leiding van den heer B. v. Rooij, bijgestaan door de heeren Joh. v. d. Berg en W. v. d. Voort, Een waarborg dus, dat alles tot in de pun tjes verzorgd zal zijn. Zooals het zich laat aanzien zal het een groot succes worden en een waardige inzet voor het Wandelsport seizoen. Diverse ingezetenen, waaronder de firma Maartense, juwelier, de heer Gorthuis, taxi-ondernemer en de heer Deurloo, restauranthouder te Voorschoten, enz. hebben reeds extra prijzen beschik baar gesteld. Het Pelikaan-Comité stelt voor elke deel nemer het begeerenswaardig Pelikaan speldje beschikbaar. Het bestuur der L. W. S. V. heeft een keurige medaille laten ver vaardigen voor elke deelnemer (ster) die 't schitterende parcours in den vastgestelden tijd ((5 uur) volbrengt. Dus wandelaars, schrijft spoedig in. Het komt de organisatie ten goede. Namens het bestuur: der L.W.S.V. W. v. d. Voort, Secr. N. Rijn 112. ZWEMMEN NIEUW NED. RECORD 5 X 50 M. VRIJE SLAG VOOR DAMES. Gistermiddag hebben de kringen Rotter dam en Den Haag in het Oostelijk Zwem bad te Rotterdam elkaar ontmoet in een zwemwedstrijd, uitgeschreven door den Zwembond voor Rotterdam en omstreken. Deze ontmoeting werd door Den Haag ge wonnen met 54 punten. Rotterdam had in het totaal 41 punten. Het spannendste nummer was de 5 X 50 M. vrije slag voor dames. Onmiddellijk na de start nam mej. A. Hogeweg in goed tem po de leiding, om aan haar opvolgster, mej. Truus Baumeister een goede voorsprong te geven. Truus Baumeister liep steeds meer uit en toen juffrouw Timmermans te water ging, bedroeg de voorsprong van Rotterdam reeds een halve baan. Rotterdam liep steeds meer uit door toedoen van Greet Brouwers en Willy den Ouden, die als laatste met een formidabel harde spurt eindigde. De tijd van deze uitstekende ploeg bedroeg 2 min. 40.8 sec., hetgeen een nieuw Nederlandsch record is. Het oude record was 2 min. 42.6 TURNEN TURNCLUB „AQUADUCT". Zaterdagavond hield de turnclub „Aqua duct", samengesteld uit leden der N.V. Leidsche Duinwatermaatsohappij, een feest avond in „Concordia". Te circa kwart over aoht ging het doek open en marcheerden de leden onder lei ding van den heer Nievaart het podium op. Na den vaandalgroet riep de heer Bosboom allen een hartelijk welkom toe, in het bij zonder den commissaris der N.V., den heer Goslinga en den heer C. J. van Spall, die na het overlijden van zijn vader het be schermheerschap op zich heeft genomen. Verder verwelkomde spr. afgevaardigden van bevriende vereenigingen en het eenige eerelid der vereeniging, den heer Karstens. Daarna begon de turnclub met haar pro gramma. Allereerst vrije oefeningen welke een dankbaar applaus oogstten, evenals de paard oefeningen. Er zitten, zooals we reeds vroeger schreven, onder dit troepje gym nasten eenige goede krachten wat vooral bij het nummer brugoefeningen tot uiting kwam. Het applaus was dan ook niet van de lucht. De heer Spaanderman zorgde op de hem bekende wijze voor afwisseling met een praatje en een liedje. Na de pauze demonstreerde de turnclub hoogrek-oefeningen en oogstte de heer Spaanderman weer veel succes in zijn re pertoire o.a. „In de Alpen". Het was een goed geslaagde avond. WIELRENNEN „De Rijnstreek" Zondag om 10 uur werd door 8 renners gestart voor de tijd. ace over 36 K.M. On danks de slechte weersomstandigheden wa ren de gemaakte tijden niet slecot. De uit slag was: 1. Nagtegaal 1 u. 5 m. 30 s. 2. Krumpelman 1544, 3. Paling 1625, 4. Bakker 1745, 5. Bouthoorn 17—54> 6. Leo v. Zeijl 184, 7. M. C. v. Zeijl 1 15—36, 8. De Jong 1175. 1ste B-klasse was M. C. v. Zeijl. De Junioren Schouten en Kwaasteniet reden gezamenlijk naar Woerden en de sprint won Schouten fraai met 1 wiellengte in den behoorlijken tijd van 1 uur 19 m. 8 sec. Kleine Berg reed op tijd naar Bode graven en terug in 31 min. 20 sec. Voor a.s. Zondag wordt een tijdrit voor bereid, waarschijnlijk tegen Excelsior uit Gouda. PARIJS—NICE R. Maes winnaar der vierde etappe De vierde étappe leidde Zaterdrg van Avignon naar Marseille, een afstand van 204 K.M. Er werd zeer scherp gestreden, waar door het veld geheel uiteen te Marseille aankwam. Winnaar werd de Belg R. Maes in den tijd van 5 uur 46 min. Rebry kwam 47 sec. later aan, waardoor hij leider in het klassement is geworden voor den Franschman Lapebie. Met R. Maes kwa men tegelijk te Marseille aan de Belg Dan- neel? en de Zwitser Egli. Rebry winnaar. Gisteren werden de beide laatste étap pes gereden. Eerst ging het van Marseille naar Cannes en van Cannes naar Nice. De eerste étappes was voor Cornez in 5 uur 43 min. 17 sec. met Viette op de tweede plaats in 5 uur 44 min. 18 sec. Met 13 min. achterstand volgde eerst de hoofdgroep. CannesNice werd gewonnen door Lape bie in 2 uur 41 min. 46 sec. in de sprint voor Archamband en De Caluwe. In het eindklassement werd Rebry (Bel gië) eersten winnaar van den Koers met 6 minuten voorsprong op Lapebie en Archambaud, die resp. als tweede en der de eindigden. DE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN Van KempenBraspenninx aan den kop. Zondagavond te middernacht, na 37 uur rijden was de totaalstand als volgt: 1. Van KempenBraspenninx 158 p. Op 2 ronden: 2. RauschLohmann 110 p. Op 3 ronden: 3. ZimsIppen 189 p. Op 5 ronden: 4. Van NeveleSlaats 72 p. Op 6 ronden: 5. FundaPuetzfeld 127 p. Op 13 ronden: 6. TietzLoncke 63 p. 7. EhmerKormsmeyer 62 p. Op 15 ronden: 8. Umbenhauer-Hofmann 64 pnt, 9. Gebr. Nickel 57 pnt.; 10 Smeets- Maczynski 24 p. Op 20 ronden: 11. SiegelPrieto 65 p. Op 44 ronden: 12. PatzackNegd 44 p. MOTORSPORT Openingsrit Xeidsche Harley-Davidson Club Gisteren hield de L.H.D.C. ter opening van het seizoen een toertocht. Instede van zooals meest gebruikelijk is, het seizoen te openen met een wedstrijdrit, verklaarde het bestuur juist voor dit doel een toerrit te hebben gekozen om het hoofddoel van de vereeniging goed tot uiting te doen ko men. Want hoewel er in het komende sei zoen ook wel enkele wedstrijdritten ge houden zullen worden en de vereeniging daarvan geen uitgesproken tegenstandster is, is en blijft het doel van de vereeniging in hoofdzaak het bevorderen van het mo tor-to erwezen. Overigens was de samen stelling van dezen rit al heel aardig gevon den, daar hij voerde langs meest typisch historische plaatsjes van Noord-Holland; bij Medemblik uitzicht gaf op het ingepol derde gedeelte van het IJselmeer, enz. Wer kelijk een interessante tocht, die voor het as. seizoen goeden moed geeft. Om half negen vond de start plaats aan Café Rest. Royal, Doezastraat alhier, al waar vertrokken werd in de richting Aals meer. Over de zeer verbeterde wegen van deze route ging het langs de ringvaart tot genoemde plaats en zoo naar Amstelveen en via de Kalfjeslaan naar Amsterdam. Eenmaal over het IJ-veer voerde de rit door het veel besproken Waterland over de kleine''plaatsjes, Buiksloot, Het Schouw, Broek enz. Verder Monnikendam, met een prachtig gezicht op het eiland Marken, langs den IJselmeerdijk naar Volendam en Edam, waar men een aardig idee krijgt van de Nationale kleederdracht. Door laaggele gen polderland werd dan Hoorn bereikt met zijn vele oude gebouwen uit de 17e eeuw. Langs de Westfriesche plaatsjes Wes ter en Ooster-Blokker, Hoogkarspel, Lutje broek, Grootebroek en Bovenkarspel ging het naar Enkhuizen, waar zich de bootaan sluiting naar Stavoren bevindt. Langs den dijk, via Andijk werd naar Medemblik ge reden. Hier ziet men nu op den ouden Zui derzeedijk staande de groote oppervlakte ingepolderd en drooggemalen land met hier en daar enkele boerderijen verspreid. Na de middagrust leidde de tocht over Opper does, Wognum, Obdam naar Alkmaar en vandaar over den hoofdweg via Haarlem weder sleutelstadwaarts. De deelnemers aan dezen tocht kunnen met genoegen daarop terugzien, niet alleen wat betreft de motorsport, maar hij heeft hen tevens een blik gegeven op een zeer aardig gedeelte van ons land. DAMMEN THEORIE EN PRAKTIJK. De uitslagen der partijen gespeeld voor de tweede ronde van den Bode va-wedstrijd zijn als volgt: A. G. de JeuK. Tol 20 J. J. BekkerS. Willems 20 N. WassenaarC. Enseling 20 A. SannierN. v. Wijk Jr. 02 E. v. TongerenN. Verver af gebr. G. de JongM. J. Moerkens afgebr. C. Berefengerregl. 20 P. LigtvoetW. P. v. Tongeren 20 I. JuF. Berefenger afgebr. G. Blij levenW. Flaman 20 C. v. TongerenC. Jansen afgebr. De afgebr. partij ZeilstraVerver uit de 1ste ronde is 11 geworden. Voorts werden voor den borden wedstrijd gespeeld: G. BlijlevenI. Ju 20 N. van WijkC. v. Tongeren 20 N. WassenaarC. Enseling 20 A. SaunierG. Blijleven 20 BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 71/2. Naar wij vernemen nemen twee Neder landers deel aan de wereldkampioenschap pen biljarten 71/2, welke van 15 Maart af te Rijssel (Frankrijk) worden gehouden. Behalve Sweering, wiens deelneming defi nitief was, is thans bericht ingekomen, dat ook de Hagenaar van Vliet in het tournooi zal kunnen uitkomen. Voorts zullen uitko men de Belgen Van Belle en de Doncker, de Franschen Davin en Cöte en de Duit- schers Joachim en Foerster. Donderdagmiddag 15 Maart wordt een aanvang gemaakt met de partijen. Van BelleDe Doncker, DavinCóte, Van VlietSweering en FoersterJoachim. SCHAATSENRIJDEN DISKWALIFICATIE VOOR HET LEVEN? Voor Engenstangen, Staksrud en Ballangrud. De mogelijkheid bestaat, dat de drie Noorsche wereldkampioenen op de schaats, Engenstangen, Staksrud en Ballangrud, die op het oogenblik in Moskou vertoeven, waar zij aan eenige wedstrijden zullen deel nemen, door den Noorschen Schaatsenrij- dersbontd voor hun leven gediskwalificeerd worden, al-dus bericht de „Telegraaf" uit Oslo. De drie genoemde rijders zijn n.l. zonder toestemming van him bond naar Moskou vertrokken en aangezien de" Noorsche bond geen betrekkingen onderhoudt met de Rus sische organisatie van schaatsenrijders wenscht men in Noorwegen niet, dat Noren aan wedstrijden in Rusland deelnemen. Nog voor dat Engenstangen, Staksrud en Ballangrud op h-un doorreis naar Moskou Stockholm hadden bereikt, waren zij reeds in het bezit van een telegram van hun bond, dat hen achterhaald had en waarin hen htm reis naar Moskou uitdrukkelijk verboden werd. De drie rijders verklaarden echter, dat zij zich aan dit verbod niet willen sto ren. Hier en daar gaan echter stemmen op. om met een beslissing tot uitsluiting van Engenstangen, Stakrud en Ballangrud voor het leven te wachten tot de schaatsenrijders terug zijn van hun uitstapje naar Moskou, opdat zij in de gelegenheid zouden zijn zich te verdedigen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9