Advertentiën t voeten NV. „E. HOLLANTS" VERKOOPING MAANDAG 12 MAART 1934 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 wiens ontwerpen en teekeningen der abdij in de zaal waren geëxposeerd, hierbij een korte toelichting. Spr. behandelt enkele vragen van aesthe- tischen en practischen aard. Van de oude abdij uit de middeleteuwen is geen enkele teekening meer over, die als leiddraad bij het nieuwe plan zou kunnen worden gebruikt. Wel is het doel toch van de nieuwe stich ting hët weder opnemen van den draad der geschiedenis: het voortzetten van de groo- te taak die de Benedictijner monniken in de cultuur van onze noordelijke landen in vroeger tijden gehad hebben. Maar bij een zekere vrijheid van indee ling, mogelijk door het missen van ieder gegeven betreffende de oude abdij, is het volgen van een zekere traditie toch ook weer een noodzakelijke eisch. Immers het kloosterleven van nu is altijd nog zoo veel mogelijk geschoeid op de leest van vroeger. Men streeft in de kloostercs om zooveel mogelijk te leven naar de re gels, die sedert de stichting der orde zijn gegeven. Deze regels maken een bepaalde indeeling der kloostergebouwen ook nood zakelijk. Practisch komt dit neer op het bouwen om een vierkanten open hof heen: de kloosterhof. Om dezen hof loopen wandelgangen, waarin men processie houdt en zich bij slecht weer vertreden kan. Rondom het kloosterhof liggen in bepaalde richting naar de windstreken: aan de Noord zijde de kerk, aan de Zuidzijde de refter of eetzaal, aan de Oostzijde het kapittel of de raadzaal en aan de Westzijde werkvertrek ken. In de Egmonder abdij is deze zijde in genomen door de bibliotheek. De vertrek ken vindt men gewoonlijk op verschillende wijze om de hoofdruimten van het klooster heen liggen. De eenige dwingende aesthetische eisch was, dat het gebouw zoo sterk mogelijk werd. Een cultuurcentrum bouwt men niet zoo, dat de gebruikers het later met de grootste offers moeten in stand houden. In de eerste plaats was dit een overwe ging bij het kiezen van den dakvorm: Schuin of plat? Het schuine dak heeft zijn lange levensduur bewezen. Bovendien is het schuine dak teekenender; het is om zoo te zeggen het natuurlijk antwoord van den bouwer op het natte element. Daarom past het meer in het landschap, waarin alles op eenvoudige wijze op elkaar reageert. Hierna had nog een interessante ge- dachtenwisseling plaats. Aan het einde bracht mr. van Bolhuis dank aan het bestuur van den R.K. Journas listenkring „Zuid-Holland" voor de vrien delijke uitnoodiging aan de H. J. V. ge richt, waarna de voorz. met een hartelijk woord van dank aan allen de bijeenkomst sloot. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis". Genoemde vereeniging hield dezer dagen haar jaarvergadering in het Verenigings gebouw aan de Veen weg. De voorzitter de heer G. Zweere opende de vergadering, waarna de secretaris de heer B. H. Kenne- poll de notulen der vorige vergadering las, welke onveranderd werden vastgesteld en geteekend. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenden wij het volgende; dat door de vereeniging aangeschaft was een nieuwe hoogtezon, waardoor de inrichting der kli niek een aanmerkelijke verbetering had ondergaan. Hiervoor was renteloos geld beschikbaar gesteld door een persoon, aan wiens naam geen bekendheid mag worden gegeven. Van deze hoogtezon werd door 12 ver schillende personen gebruik gemaakt met een totaal van 220 bestralingen met 6271 minuten. De zuster-verpleegster heeft in het afge- loopen jaar 135 personen ter verpleging ge had, met een totaal van 1679 behandelin gen, terwijl genoemde zuster, na ingang van 1 April, in dienst der T. B. C. bestrij ding nog 233 bezoeken met vxerpleging heeft afgelegd Een bijzonder woord van dank bracht de secretaris de zuster voor haar groote liefdadige arbeid ter wille van den leden dezer vereeniging, voor de goede verple ging, wat duidelijk was, daar er nooit klachten over haar of haar werk waren in gekomen. Het aantal verplegingsartikelen der ver eeniging bedraagt 215 stuks, waarvan wa ren uitgeleend in het afgeloopen jaar 162 artikelen. Met de zuster af deeling van Leidschen- dam, werd een overeenkomst gesloten, dat leden welke van woonplaats of parochie veranderden, met dezelfde ruchten kunnen overgaan, zonder dat daar nieuwe contri butie voor in rekening zou worden ge bracht. Aan de orde was daarna het financieel verslag van den penningmeester, den heer C. A. G. Janssen, waaruit bleek dat er 'n totaal aan inkomsten was groot f 2234,25 en een totaal aan uitgaven groot 1689,3014, met een batig saldo van 525,9414. De begrooting 1934 sloot mee een nadee- lig slot van 38,39, maar daar door de T. B. C.-commissie een subsidie was toege kend groot 300.veranderde dit tekort in een voordeelig slot van 261,61. De heer J. de Hollander bracht namens hem zelf en den heer Lindeman verslag uit, waarin werd bevestigd dat de boeken en bescheiden van den penningmeester al len in orde waren bevonden. De heer de Hollander dankte den geldelijken beheer der voor zijn zuinig en accuraat beheer. In de controlecommissie voor 1934 kreeg de heer J de Hollander zitting met als nieuw lid de heer P. J. v. d. Sande, welke zijn benoeming aannam. Hierna was men aan de bestuursverkie zing gekomen. Aftredend waren de heeren C. A. G. Janssen en H. den Hollander, res pectievelijk niet herkiesbaar en herkies baar. De heer H. de Hollander werd met groote meerderheid herkozen bij de eerste stemming. Bij de tweede stemming werd als nieuw bestuurslid gekozen de heer W. de Groot, die na veel discussie zijn be noeming aannam. De voorzitter bracht het afgetreden be stuurslid dank voor alle werkzaamheden welke door hem waren verricht in het be lang van het „Wit-Gele Kruis" en gaf na mens het bestuur zijn spijt te kennen over het aftreden van dezen accuraten penning meester. Medegedeeld werd, dat de cursus E.H.B. O., wegens de economische tijdsomstandig heden niet kon door gaan, daar het aantal deelnemers te klein was om dézen cursus te geven. Bij de uitWing van het renteloos-aandeel viel uit No. 27. Van de rondvraag werd door geen der leden gebruik gemaakt, waarop de Pastoor het woord nam, en zeide dat daaruit bleek, dat de vereeniging werkte naar ieders ver langen. Spr. sprak zijn vreugde uit over de groei der vereeniging, en hoopte dat het zoo door zou blijven gaan, dat steeds allen zullen zien en blijven zien, dat de vereeniging het „Wit Gele Kruis" voor onze parochie onmisbaar is. De voorzitter verzocht nog, dat de jon gens en meisjes, welke 18 jaar oud waren, zelfstandig lid zullen worden en dan zelf hun contributie zullen voldoen, waarna deze vergadering werd gesloten. OEGSTGEEST. ..Beplanting. Door de Heidemaatschap pij zal langs den Rijksweg van „De Drie Witte Palen" tot het Haagsche Schouw be planting worden aangebraoht, hetgeen voor zeker een heel mooi aanzicht zal geven. STOMPWIJK. .Adres. Door A. L. van Wijk, wonende aan de Meerlaan 23 te Stompwijk is een uitvoerig adres aan den Raad gericht tot beteugeling van de honden plaag in ver band met de slachting, welke deze onder de schapen aanrichten. Wedden en loonen. Bij schrijven van 9 Februari heeft de Minister van Binnen- landsche Zaken aan de Gemeente medege deeld, dat de Kroon heeft verklaard, dat 't gemiddelde peil der wedden en loonen van het Gemeentepersoneel voor verlaging vat baar is. Een beschikking als bedoeld in art. 17 lid 1 van het K.B. van 18 April 1934 Staatsblad 166 zal worden ingezonden. Het gemiddelde peil der loonen gaat uit boven die van het Rijkspersoneel, waarom goed gevonden is te bepalen, dat voor deze Ge meente geen termen aanwezig zijn voor toepassing van art. I lid 3 van het Kor tingswetje. Geboren: Theodora Maria, d. van J. G. van der Helm en M. A. Hilgersom. Geertruida Cornelia, d. van A. Boer en C. M. v. d. Kerkhof. Overleden: Antonius Johannes Pe trus Bruning, 48 jaar. VEUR. Geboren: Alida Adrina, van W. L. van den Berg en A. Schreuder. Cornelis Johannes, z. van D. A. J. Peschier en G. J. Nieuwenbroek. ZÏLK. Autobus-dienst Zilk-Hillegom .enz. Door de N.V. Autobusonderneming te Aalsmeer is vergunning aan gedeputeerde staten van Zuid-Holland gevraagd voor het in wejking brengen van een autobusdienst van de Zilk naar Hillegom via Haarlem mer naar Aalsmeer. Indien over deze aanvraag goedgunstig zal worden beslist, zou in een lang gevoel de behoefte voorzien worden, daar Zilk en Hillegom tot heden door geen enkel middel van vervoer met elkaar in verbinding ston den. Tentoonstelling. Dinsdag en Woensdag a.s. wordt in het parochiehuis alhier een tentoonstelling gehouden, hoofdzakelijk be staande uit vlechtwerk, vervaardigd door de kinderen van de bewaarschool. Vooral voor de ouders der kinderen is 'n bezoek der tentoonstelling zeker interes sant. ZOETERWOUDE Burgerwacht. De oefeningen zullen ge durende deze maand op Maandag en Don derdag plaats hebben; daarna alleen op Donderdag. Omtrent eventueele schietge- legenheid aan den H. Rijndijk bestaat nog geen zekerheid. WARMOND. Een drieling. Berichtten wij eenige da gen geleden, dat de ooievaar in Warmond gearriveerd was, thans kunnen wij mede- el eelen, dat bij het echtpaar G. J. Ter Beek-Hageman een drieling is geboren. Moeder en kinderen maken het uitstekend. WASSENAAR. VOLK ACHTER REGEERING. Vijf partijen beleggen een gecombineerde vergadering. De besturen van vijf in Wassenaar ge vestigde kiesvereenigingen, t.w.: Anti-Re- voiutionnaire Partij, Christelijk Historische Unie, Liberale Staatspartij „De Vrijheids bond", Roomsch-Katholieke Staatspartij, Vrijzinnig-Democratische Bond hebben be sloten, om ter plaatse een algemeene ge combineerde vergadering'te beleggen. In die vergadering zullen vooraanstaande mannen uit deze verschillende partijen na der uiteenzetten, waarom steun aan de re geering in onze dagen zoo dringend gebo den is in 't belang van het gansche Neder- landsche volk. STADSNIEUWS Het overzicht der vervoersopbrengsten van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. gedurende Februari 393433 (ongecontroleerd) geeft de vol gende cijfers: ScheveninganLeidenKatwijk/Noord- wijk (incl. Stadslijn Leiden) in 1934 ƒ81.315. Leiden (Stat.Haarlem (Stat.) in 1934 23.401. AmsterdamZandvoort in 1934 ƒ70.179. Stadslijnen Haarlem in 1934 41.869. Tram-Buslijnen en veren in Waterland in 1934 ƒ20.184. Totaal in 1934: ƒ236.948: in 1933: ƒ266.043. Sch e ven ingenLeidenKatwij k/Noord- wijk (incl. Stadslijn Leiden) per dagkm. in 1934 ƒ71.18. Leiden (Stat.)Haarlem (Stat.) per dagkm. in 1934 ƒ27.86. AmsterdamZandvoort per dagkm. in 1934 ƒ89.51. Stadslijnen Haarlem per dagkm. in 1934 ƒ62.31. Tram-Buslijnen en veren in Waterland per dagkm. in 1934 14.41. In 1933 58.96. Het Residentie-orkest. Het zal velen van onze lezers ongetwijfeld interesseeren te vernemen, dat het Resi dentie-Orkest ook den volgenden winter te Leiden een serie concerten zal geven, welke zeer waarschijnlijk op Donderdagavond zullen plaats hebben. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6216. Gebroeders van der Meer, Expeditiebedrijf, Voorschoten, Leid- scheweg 183a. De zaak is verplaatst naar Leiden, Middelweg 31. LAATSTE BERICHTEN UITVOER VAN AARDAPPELEN NAAR BELGIë. De Nederlandsche Aardappel-Centrale deelt mede: dat Voor uitvoer van aardappelen naar België, ingaande 19 Maart een andere rege ling zal worden ingevoerd. Oorspronkelijk was het de bedoeling dit reeds 14 Maart te doen ingaan, doch wegens administratieve bezwaren is dit uitgesteld tot 19 Maart. Belanghebbende exporteurs, zoowel van consumptie- dis pootaardappelen kunnen zioh per omgaande wenden tot de Neder landsche Aardappel-Centrale, Kazerne straat 3, Den Haag, voor nadere inlichtin gen. Voor zendingen, welke deze week nog ter verzending komen, behoort men een ver gunning van de Belgische Regeering te be zitten. dan tot uitvoer toegelaten worden, als er een machtiging tot uitvoer van de Neder landsche Aardappel-Centrale bij is. JACHT OP EEN INBREKER. Zaterdagavond omstreeks half twaalf hoorde de sigarenwinkelier W. aan de ach terzijde van zijn woning hoek Gr. Markt straat en Achter Raamstraat te 's-Graven- hage eenig gestommel. Hij ging toen in de achter zijn perceel en de naastliggende huizen loopende brandgang kijken of er iets aan de hand was en ontdekte na eenig speuren in de diepe duisternis een man in een keldegat van het perceel der firma De Haas. Toen de heer W. zich daarop weer naar zijn woning wilde begeven om politie te waarschuwen, zag zijn echtge- noote die uit een bovenraam de brand gang in keek, dat haar man op eenige me ters afstand werd gevolgd door een indi vidu blijkbaar met een dolkmes in de hand. Zij waarschuwde haa rman op het hem dreigende gevaar, waarop deze nog kans zag de ijzeren deuren, welke den toegang van de Achter Raamstraat tot de brand gang geven, en welke gedeeltelijk open stonden toen het gestommel was waarge nomen, te sluiten. Daarna ging de heer W. naar binnen waar hij de politie telefonisch in kennis stelde van het onraad. Kort daarop hoorde men in de nu geslo ten brandgang glasgerinkel. Wat bleek? De inbreker probeerde over een benzinepomp en ove reen 3 M. hoogen tuinmuur te ontkomen en zag zijn eerste poging mislukt door het afbreken en neer vallen van den glazen kop van de benzine installatie. Een tweede maal lukte den inbreker de poging tot ontvluchting echter beter; hij klom als een kat over den hoogen muur en het prikkeldraad van een zich daarop bevindend ijzeren hekwerk heen en kwam aldus in den tuin van het gebouw van het Nutsziekenfonds. Vandaar moet hij over een heining zijn geklommen waarlangs hij den tuin van de H B. S. aan de Raam straat bereikte. Ook daar was hij echter nog niet „veilig", zoodat hij, geen anderen uitweg ziende, tegen een regenpijp opklau terde tot de tweede verdieping van het H. B .S.-gebouw, waar hij een geopend raam had ontdekt, waarlangs hij zijn vlucht door het gebouw kon voortzetten. Inmiddels dit alles had zich in enkele minuten afgespeeld was de politie met een aantal van haar rechercheurs ter plaatse, die de toegangen tot de belen dende perceelen bewaakten, zoodat de vluchteling, op het moment dat hij in de Raamstraat het H.B.S.-gebouw verliet, in de armen van een rechercheur viel, die, geassisteerd door collega's, den man over bracht naar het politiebureau. Bij zijn klimpartijen had de vluchteling zich aan hoofd en handen gewond. Het bleek te zijn een 22-jarige bakkersknecht, wonende in de Vondelstraat. De jongeman was in het bezit van inbrekerswerktuigen, doch niet van geld. Uit andere inlichtingen vernamen wij, dat hij eenige handlangers moet hebben gehad, die van de inbraak by de firma De Haas wel meer zullen weten. Aangenomen mag dan ook worden, dat die inbraak reeds Zaterdagavond vóór half 12 was gepleegd. NEDERLANDER IN BELGIë VERMOORD. Zondagavond is de bakkersknecht Bakx te Roosendaal woonachtig, in Esschen (Bel gië) tijdens een ruzie met een mes zooda nig verwond, da', hij aan de gevolgen over leed. Bakx, die gehuwd was, laat een vrouw een acht kinderen achter. TELEGRAMMEN DE ALGEMEENE STAKING IN SPANJE. TE MADRID STAKEN RUIM 100.000 ARBEIDERS. MADRID, 12 Maart (V.D.). Hedenmorgen hebben alle arbeiders in de grafische vak ken het werk neergelegd. Alleen het Ka tholieke dagblad „El Debate" en het orgaan der socialisten zelf „El Socialista" zullen waarschijnlijk verschijnen. De regeering heeft uitgebreide voorzorgsmaatregelen ge troffen. Momenteel zijn te Madrid alleen reeds in de bouw- en typografische vakken en in de metaalindustrie ruim 100.000 ar beiders in staking. De staking draagt een uitgesproken politiek karakter. JAPANSCHE TORPEDOBOOT GEKENTERD. Tachtig man verdronken? TOKIO, 12 Maart. (V.D.) De Japansche topedoboot „Tomotsuru", die hedenmor gen vroeg in flottille-verband uit de oor logshaven Sasebo was vertrokken, is niet teruggekeerd. Naar verluidt zou de torpedo- boot in den storm die langs de kust heersch- te zijn omgeslagen. Er was een bemanning van 80 koppen aan boord. DE FRANSCHE SOCIALISTEN TEGEN DE REGEERING. PARIJS, 12 Maart. (V.D.) De partijraad der Fransche socialistische partij, S.F.I.O.S., heeft gisteravond met groote meerderheid een resolutie aangenomen, waarin de party en de arbeidersorganisaties worden opge wekt tot vorming van een gesloten opposi tie tegen de huidige regeering, die door een bewapenden opstand aan het bewind is gekomen. De socialistische partij eischt parlements- en kiesrechthervorming, ont binding van de Kamer en overdracht der regeering. De komende strijd maakt een gesloten optreden der arbeidersklasse nood zakelijk, waarbij men zich echter niet mag laten beïnvloeden door de manoeuvres der communistische leiders, doch integendeel moet trachten deze manoeuvres door by- zonderen ijver te doen mislukken. HITTE EN BOSCHBRANDEN IN ZUID- AUSTRALIE. LONDEN, 12 Maart. (V.D.) Tengevolge van uitgebreide boschbranden zijn nabij Adelaide in Zuid-Australië drie huizen ver nield. Honderden vrijwilligers namen deel aan het blusschingswerk. Ook in andere deelen van Australië woedden vele boschbranden, waardoor bos- schen en weideland worden vernield. Se dert acht dagen lijdt het land onder een hittegolf. Te Adelaide bedroeg de tempe ratuur 38 graden Celcius. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 12 Maart. Vee. Ter vee markt was de aanvoer heden: 3 wagons geslachte runderen. 543 vette koeien, waar van de prijzen waren: le kwal. 5762 cent, 2e kwal. 4855 cent, 3e kwal. 4046 cent per kg. slachtgewicht; 83 melk- en kalf- koeien f 160210 per stuk; 118 vette kalve ren: le kwal. 7484 cent, 2e kwal. 6672 cent, 3e kwaliteit 5664 cent per kg. levend gewicht; 113 nuchtere kalveren f 48 per stuk; 21 schapen f 1825 per stuk; 740 var kens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 4243 cent, zware 4344 cent, vette 4344 cent per kg. slachtgewicht; 39 paarden f 60120 per stuk. Overzicht: Run deren aanvoer iets beter dan de vorige wek, gewone prijzen, vette kaleveren wei nig aanvoer, handel stug en hooge prijzen. Nuchtere kalveren tamelijke aanvoer, vlug ge handel en gewone prijzen. Schapen wei nig aanvoer, handel gedrukt en hooge prij zen. Varkens tamelijke aanvoer, stugge handel en iets lagere prijzen. Paarden ta melijke aanvoer, en stille handel. ROTTERDAM, 12 Maart. Vee. Aanvoer 533 vette runderen, 207 vette kalveren, 204 schapen en lammeren, 668 varkens. Prijzen per kg.; vette koeien 56-60, 5054 en 38 42 cent, vette ossen 5256, 4448 en 3638 cent, vette kalveren f 1.001.15, f 0.901.00 en 7090 cent, varkens levend gewicht 36 38, 3234 en 2830 cent, schapen 46, 40 en 36 cent, lammeren 48, 42 en 38 cent. Prijzen per stuk: schapen f 251913; lam meren f 2016J3. Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer ongeveer als corige week handel kalm, prijzen onveranderd, tot 2 cent boven noteering. Vette kalveren ta melijke aanvoer, handel kalme prijzen prijshoudend tot 10 cent boven noteering. Schapen en lammeren korte aanvoer, han del vlug, prijzen hooger; varkens iets min der aanvoer, handel vlug, prijzen iets stij- VEUR, 10 Maart. Gröentenveiling. Krop sla le soort f 6.006.50, 2e soort f 3.80 4.60, stoofsla 2128 cent, andijvie per kg. 2226 cent, spinazie per 4 kg. f 0.810.95. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Casino: Volwassenen. Luxor: Roxy: W1SSËLNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) CNiet officieel). 58.98 7.551'8 1.483/4 9 781/4 34 63i/o 47.99 12 74l/o 20 25 37 921/2 33 75 38.92l/o 6 IH/2 Geboren: HILLEG0NDA Dochter van: J. A. HOOGEVEEN. W. M. HOOGEVEEN— BERGERS. Leiden, 11 Maart 1934. Morschweg 32. 2876 Heden overleed, plotse ling, tot onze diepe droef heid, na voorzien te zijn f van het H. Sacrament des Oliesels, onze innig geliefde Echtgenoot, Va-* der, Behnwd- en Groot vader, de Heer CORNELIS NIC0LAAS MARIE DE GROOT in den ouderdom^van 58 jaren. Uit aller naam: Wed. M. G. M. DE GROOT —OOSTERLAAN. Hazerswoude Groenendijk 12 Maart 1934. De H. Uitvaart zal plaats hebben op Donderdag 15 Maart te 9 30 uur, waarna de begrafenis Morgen, Dinsdag van 10 tot 5 uur Is onze Voetspecialist en Pedi cuur de heer j. C. H0LLANTS weder aanwezig 2663 SCHOENEN-MAGAZIJNEN VISCHMARKT 2 Telef. 1065 - Opgericht 1889 OPENBARE VRIJWILLIGE in bet Notarishuis te Leiden, op Vrijdagen 16 en 23 Maart 1934, 7 uur, ton overstaan van Notaris TROOST, te Leiden, van per- ceolen aldaar, als: 1. Het Winkelhuis Haarlem merstraat 179, hoek Hoogl. Kerksteeg, groot 61 c.A. In eigen gebruik 2. Het Winkelhuis met afz. bovenwoningen, Vronwensteeg 8/8a, groot 95 c.A., waarin voorheen handel in aardappelen. Onverhuurd. 3 en 4. Twee Huizen elk met tnin en afz. bovenw. Hooge Morschweg 78/78a en 80/8Öa, elk gróót 1.65 A. Verhuurd: 78, 80 en 80a, elk voor f30. per maand; 78a is in eigen gebruik. 5. Het Pand waarin verlof voor verkoop A., Oude Vest 2£5, groot 60 cA. In eigen gebruik. Kooper heeft voorkeur voor overname van inventaris en voorraad 6. Het Pakhuis m. afz. bovenw. Koestraat 4a en 4 b, groot 45 c.A., no. 4a is in eigen gebruik, 4b is verhuurd voor f. 3.50 per week. Combinatie bij den afslag van perc. 3 met 4 en 5 mot 6. Alle perc. zijn voorzien van gas-, water- en electr. licht- leiding, Koestraat 4b heeft echter geen olctr. licht. Bezichtiging op Dinsdag en Donderdag van 24 uur nam. Aanvaarding en betaling perc. 1 op 1 Juli a.s. of eerder bij ovcreenk., perc. 4—6 op 24 April a s., perc. 2 aanv. b d. gunning en bet. op 24 April a.s. met bijbet van 50'n rente, en perc. 3 aam. en bot. op 30 April a.s. 2886

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 5