ZATERDAG 10 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Roxy... Als hoofdfilm voor deze week draait „De electrische stoel", een sensationeel drama over het dranksmokkelwezen in de Arae- rikaansche wereldsteden. Een korte in houdsbeschrijving zou onvoldoende zijn om de groote waarde van deze spannende film aan te toonen. Dat Jack Holt de hoofdrol speelt als aanvperder van een goed geor ganiseerde smokkelbende, doet reeds ver moeden, dat dit een stuk is van aangrij pende levenstragedie, 't Is maar goed dat de voorfilm ..De tante van Charley" voor een vroolijke afwisseling zorgde. De lach- tranen-verwekkende situaties veroorzaakt door de verwisseling van de tante, met een vriend van Charley, en de hieraan verbonden liefdesgeschiedenis, waren al lerkostelijkst. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK Zuid-Holl. Bond van Kleine Kweekers. De afd. Noord wijk van den Kleine Kweekersbond vergaderde in café „De Zwaan" alhier, waarbij de opkomst goed was. De voorz., de heer L. A. Vink, open de met een kort welkomstwoord, waarna de notulen werden vastgesteld. Als voor naamste agendapunt werd allereerst in be spreking gebracht, het reeds in principe aangenomen voorstel, om te komen tot op richting van een Beurs alhier. Door het be stuur waren dienaangaande besprekingen gehouden met den eigenaar van café „De Zwaan", welke hierin zijn volle medewer king heeft toegezegd, en zijn lokalen gratis beschikbaar stelt. Na enkele besprekingen, waarin men zich algemeen uitsprak als sterke voorstanders, werd onder applaus besloten over te gaan tot oprichting van een Beurs. In de Beurscommissie werden hierna gekozen de hereen Alb. Vink, H. Rietmeijer en L. v. Schie. Deze commissie zal met het bestuur de verdere voorberei dende werkzaamheden verrichten en de leiding op de Beursdagen hebben. Door de vergadering werd tevens goed gevon den, dat, zoo noodig de afdeelingskas ga rant is voor de te maken kosten bij de op richting. Door den heer L. Steenvoorden werd hierna verslaguitgebracht van de jaarvergadering van den Bond. gehouden te Lisse. Ingekomen was een schrijven van het H. B., waarin melding werd gemaakt dat de contributie voor het lidmaatschap voortaan 1 bedraagt en voor adspirant- leden 0.75, terwijl de contributies binnen moeten zijn vóór 1 Sept. Tevens dat als orgaan voor den Bond de „Hobaho" aangewezen is, voorloopig v. 1 jaar. Ter sprake kwam het manifest voor het aanvragen van een credietverleening van het Rijk. De voorz. verzocht degenen die hierop nog niet geteekend hebben, dit alsnog te doen. De fusie met het H. B. G., waarover door het H. B. meerdere bespre kingen' zijn gehouden, gaat voorloopig niet door en de verdere besprekingen, voor de klein-kweekers niet bevredigend waren, zijn voor één paar uitgesteld. Medegedeeld werd, dat zij die aangesloten zijn aan den Keuringsdienst van „De Narcis", niet ver plicht zijn bij te dragen aan het Roefonds Ook zijn er door het H. B. stappen gedaan bij de regeering, om als de betaling van het ingeleverde overschot van leverbare j bollen niet spoedig komt, een voorschot te verstrekken. Hiervan is echter nog geen enkel resultaat bekend. Zoo spoedig moge lijk zal aan alle leden een lidmaatschaps kaart van den Bond worden verstrekt. Bij de rondvraag werd nog ter sprake gebracht om de betaling van verkochte bloembollen te vervroegen b.v. per 1 Maart Meerderen in de vergadering waren hier sterk voor en zouden wenschen, dat het H. B. in samenwerking met H. B. G. zich hiervoor wilden spannen. De voorz. zegt toe, dit in een H.B.-vergadering ter sprake te brengen en te verdedigen. Hierna volgde sluiting onder dank voor de aangename besprekingen en goede op komst der leden. TER AAR Graalwachtnieuws. Morgen uit de Hoogmis club voor afd. I en dan Graal- leden, om 4 uur allen present in het club huis. Er is verplichte algemeene leden vergadering. Wie verhinderd is moet daarvan bericht geven aan een van de leidsters. Bezoekt men zonder opgaaf van reden de vergadering niet, dan zullen er verdere maatregelen genomen worden, ook wat betreft het bezoeken der clubs. Maai- we vertrouwen dat ieder Graallid ook zijn Graalplichten kent en dus komt. Denkt er aan: Werkende willen wij groeien, Helpen het Goddelijk zaad, Overal fleurig te bloeien Te rijpen tot vrucht van de daad. boom geerden. LAATSTE BERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGEVAL Zoom moesten worden overgebracht. De heer en mevrouw Viets konden naar hun woning té Bergen op Zoom worden vervoerd. De marechaussee van Ossendrecht stelt een onderzoek naar de oorzaak van het ongeval in. BURGERLIJKE STAND BEIDEN. Geboren: Willem Rosa, z. v. D. Ie Fe- ber en M. A. Brakel. Rudolf, z. v. L. Brouwer en D. Reitsma. Johanna, d. v. L. v. d. Linden en A. Bodijn. Joseph us Franciscus, z. v. L. v. Veen en C. Korte- kaas. Adriana Louise, d. v. W. F. Ver- lind en A. L. v. Tongeren. Metta Gerda, d. v. A. v. d Meij en N. v. Delft. Willem Gijsbertus, z. v. J. v. d. Plas en L. de Jong. Alida Sophia Catharina, d. v. M. Zoete melk en E. M. Scherm. Alida Wilhelmina d. d. J. v. d. Luit en C. Hoogervorst. Ma- rijtje, d. v. S. Splinter en A. A. Heeren. Jacobus Hermanns, z. v. H. Moenen en J. v. Oosten. Margaretha, d. v. A. Tegelaar en M. Holvetda. Gerardina Antonia, d. v. H. Jansen en A. A. den Brabander. Overleden: J. W. H. Smal-Kettenis, wede. 62 j. AGEND. LEIDEN. Donderdag, R.K. Bond van Transportar beiders „St. Bonifacius", Bondsge- bouw, 8 uur. Donderdag, Alg. Prop. Club „Dr. Schaep- man", tweede ontwikkelingsavond, Kleine Stadszaal, ingang Aal markt, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: Bruijns Slot, De Bruijne, P. van Es, Nie- mer en Starck. Do Zondagsdienst der doktoren te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Maart a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reyst, Steen- straat 35, tel. 136, en A. J. Donk, Doeza- straat 31, tel. 1313. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Casino: Volwassenen. Luxor: Roxy: MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 Maart. Groentenveiling. Roode kool 3.407.50, savoye kool 2.80 7.40, groene koöl 0.802.70, pieterselie 6.409.10, prei 0.402.60, kropsalade 2.50 7.00, selderie 0.802.50, knolselderie 2.104.90, per 100 stuks; gek. kroten 3.00 6.00, witloof 5.0022.00, boerenkool 3.90 7.50, spinazie 20.0027.00, uien 1.001.80, wortelen 1.406.00, spruiten I 10.0018.00, idem II 4.00—11,00 per 100 K.G. 10 Maart. Boter. Prima fabrieks- boter (controle) 1.55 per K.G., prima boe- renboter 1.401.55 per K.G. Handel kalm. 510 Maart. Turf. Aanvoer: Lange turf 240.000 stuks; prijs 8.009.00 per 1000 stuks. Eieren. Totale aanvoer 12331 stuks. Kippeneieren f 2.102.70 per 100 stuks. Handel matig. ZEVENHOVEN, 7 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 4876, Kippeneieren f 2.052.80, Eendeneieren f 2.252.30 per 100 stuks; Kaas f 0.170.24 p. p. Sinaasappelen f 0.10 per 5 st., Appelen f 0.08f 0.15 p. k., Kool f 0.12 p. st. NIEUWVEEN, 9 Maart. Eierenveiling. Aanvoer: 3110 kippeneieren 2.402.80 en 160 eendeneieren 2.152.40, per 100 stuks; koos 26 ct. per pond. BOSKOOP, 9 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Paul Gram- pelle 60 cent, Gerbera 45 cent, Viburnum opulus 1525 cent, Cerasus Hisakura f 2.00 3.50, Seringen 4070 cent, Prunus triloba 2040 cent, Rhod. Pink Pearl 3040 cent, idem Catawbiense 50 cent, Azalea mollis 5090 cent, Deutzia 5 cente Funkia per stuk 35 cent. ALPHEN a. d. RIJN, 9 Maart. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie f 2628, dun sel f 3045, spruitkool f 1718, uien f 2 2.30. Eierenveiling. Aanvoer 9500 stuks. Prijzen: kippenleren f 2.102.50, eenden eieren f 2.20 per 100 stuks. NOOTDORP, 9 Maart. Eierenveiling. Alhier werden deze week de volgende prij zen genoteerd: kipptneieren f 2.40—3.00 (aanvoer 8515 stuks), eendeneieren f 2.50 3.05, ganzeneieren f 9.0010.00 per 100 stuks, kaas 2023 cent per pond. Riet en biet. ««rscheidene leden wezen er op, dat den laatsten tijd een zekere tegenstelling is geschapen tusschen riet- en bietsuiker. Naar het oordeel dezer leden is voor een dergelijke tegenstelling geen reden. De Javasuikercultuur kan h.i. niet of althans nauwelijks worden gesteund door de sui kerbietenteelt in ons land prijs te geven en hier uitsluitend Indisohe rietsuiker te ge bruiken. Ander leden bestreden deze op vatting. Verscheidene leden drongen er bij den minister op aan, pogingen in het werk te stellen om te komen tot een verlaging van de distributiekosten de rtuinbouwproduc- ten. Bollen-, boom- en bloem- kweekers. Aangedrongen werd op het verhoogen van het bedrag, dat beschikbaar is voor het verleenen van credieten aan de bollen- kweekers, daar de getroffen maatregelen eerst op den duur resultaten zullen opleve ren. Voorts werd een ruimere credietverlee ning aan boom- en bloemkweekers be pleit. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Nederlandsche letteren de heer W. G. Noordegraaf, Den Haag; Doctoraal examen Nederlandsche lette ren de heer K. H. Heeroma, Zwolle. STADSNIEUWS MARIA-CONGREGATIE MON PèRE. In verband met den Stillen Omgang, waaraan zoovele Congreganisten deelne men, vervalt morgen, Zondagmiddag de Congregatievergadering voor Afd. A. De leden van Afd. A. worden echter vriende lijk uitgenoodigd, Zondagavond, na het Lof, in onze zaal te komen. Introductie is toegestaan. R. M. A. NIEVEEN VAN DIJKUM, Dir. M. C. NIEUWS VOOR DE ESPERANTISTEN. Aan alle R. K. Esperantisten en zij die belang stellen in het Esperanto, zij mede gedeeld, dat Zondag 18 Maart a.s. in de Kapel van de R. K. H.B.S. aan de Mariën- poelstraat door den wereldbekenden Espe- ranto-leeraar, den Roemeensohen Priester Andreo Ceh, een H. Mis zal worden opge dragen, waaronder predikatie in het Espe ranto. Een Jongenskoortje, onder leiding van den heer Braun, zal de H. Mis opluis teren met eenige Esperanto-liederen, waar na gemeenschappelijk ontbijt (onkosten zijn 50 ct.). Ook niet-leden kunnen aan alles deelnemen. Men wordt beleefd verzocht zich aan' te melden aan het secretariaat Vreewijkstraat 27. Men zende slechts voor of op Donderdag 15 Maart zijn naam in met mededeeling of men aan het ontbijt wil deelnemen. De H. Mis zal om half tien aan vangen. KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland vergadert Vrijdagmiddag a.s. te half drie in de vergaderzaal der Kamer. De agenda vermeldt o.m.: Conceptadres terzake van de instelling van een Verkeers- fonds. Conceptadres inzake politieke actie tegen middenstanders. Voorstel om het Bu reau der Kamer te machtigen in het district der Kamer een Vereeniging tot IJsbestrij- ding te stichten. Verslag van het R. K. Mid denstandscongres, gehouden 6 Februari 1934, te 's-Gravenhage. TENTOONSTELLING IN HET RIJKSPRENTENKABINET. In het Prentenkabinet der Rijksuniversi teit alhier (Kloksteeg 25) wordt thans een tentoonstelling gehouden van reproducties naar teekeningen van Raffael (1483-1520). Deze tentoonstelling, die met het oog op de colleges van Prof. Dr. W. Martin georgani seerd werd, is voor elke belangstellende toegankelijk en is bijzonder geschikt, ons het werk van een der grootste teekenaars van alle tijden nader te brengen. De nadruk is gelegd op de voorstudies voor bekende uitgevoerde schilderwerken van den mees ter, als zijn Madonna's en de beroemde fresco's in het Vaticaan. De teekeningen zijn zooveel mogelijk in chronologische volgorde gerangschikt, waardoor men tevens een in druk van den ontwikkelingsgang van den meester krijgt, die reikt vanaf zijn Umbri- sche periode (tot 1504) via zijn verblijf te Florence (tot 1508) tot de volledige ont plooiing in Rome (tot 1520). Bijzonder treft ons het groote kunnen, dat reeds in de vroegste teekeningen naar voren springt. Rafael heeft zijn lijnen altijd neergezet als een kalligraaf en het is deze eigenschap, die zijn teekenoeuvre de bijzondere bekoring verleent, die onmidde- lijk tot ons spreekt. Overal springt het har monische naar voren en de natuurlijke schoonheid, die men muzikaal uitgedrukt welluidend zou willen noemen. De tentoongestelde reproducties zijn voor het grootste gedeelte facsimiles en geven aldus een eenigszins betrouwbare weergave van de origineelen, die thans over de heele wereld verspreid zijn. Wij raden een ieder aan, de hier geboden gelegenheid nader met het werk van den Italiaanschen Renaissan- cemeester kennis te maken, niet te laten voorbijgaan. Ten slotte zij vermeld, dat de tentoon stelling iederen werkdag van 1.304.30 gratis toegankelijk is. DE WINKELSLUITING EN DE MELK HANDEL. De Commissaris van Politie vestigt de aandacht op artikel 4 der Verordening op de Winkelsluiting, waarbij het verboden is des Zondags, op Hemelsvaartsdag, alsmede op Nieuwjaarsdag en len Kerstdag, melk of room aan de woningen of inrichtingen der verbruikers te bezorgen of uit een melkwinkel of het daarbij behoorende win kelhuis ter aflevering aan het publiek uit te zenden. Deze bepaling is niet van toepassing, voor zoover betreft bezorging of afleve ring van melk of room aan ziekeninrichtin- gen, gestichten en bakkerijen. Tegen overtreders zal proces-verbaal worden opgemaakt. NATIONALE BOND „HET MOBILISATIEKRUIS". Onder verwijzing naar de in ons blad opgenomen advertentie kunnen wij nog mededeelen, dat de uitreiking der Mobili- satiekruisen zal plaats hebben op een daar toe te beleggen feestavond, waarop alle leden van de Leidsche Afdeeling van den Bond met hun genoodigden, alsmede alle leden van de Leidsche Burgerwacht, van den Bijz. Vrijw. Landstorm en van de Landstormcorpsen gratis toegang hebben. Op dezen avond zal ook aan eenige vooraanstaande burgers, welke zich in de mobilisatie jaren bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt jegens de gemobiliseer- den, het Witte Mobilisatiekruis worden uitgereikt. Óp dezen feestavond komt Jan van Riemsdijk met zijn Veluwsche voordrach ten, terwijl de heer J. C. Burgersdijk uit den Haag enkele van zijn goocheltoeren en magische grappen zal uitvoeren. Ter opluistering zal voorts Krontjong-muziek worden ten gehoore gebracht, terwijl de hier ter stede zoo bekende zangeres, Mej. G. Versteegh eveneens haar zeer gewaar deerde medewerking heeft toegezegd, zoo dat een goed verzorgd programma verze kerd is. Aanvragen voor bovenvermelde toe gangsbewijzen zijn te richten aan de in de annonce genoemd adressen, terwijl op Za terdag 17 Maart a.s., des middags van 35 uren in de vestibule van de Stadsgehoor zaal voor de leden van de Afd. Leiden van den Bond de gelegenheid zal openstaan tot het bespreken van plaatsen ad 10 ets. Eveneens kunnen op dien dag plaatsen worden besproken door de leden van de Leidsche Burgerwacht, de B. V. L. en de nevenkorpsen des middags van 45 uren. Een en ander zal er zeker toe bijdragen ook te Leiden den band tusschen de oud- gemobiliseerden te verstevigen en een bloeiende afdeeling hier ter stede te fun- deeren. Retraite-Vereeniging „St. Clemens". Bovengenoemde vereeniging hield Don derdag j.l. haar eerste jaarvergadering, on der voorzitterschap van den heer B. C. Klein, die met een zeer mooie openings rede begon, het nut en de noodzaak van het houden eener retraite uiteen te zetten, vooral in dezen zeer moeilijken tijd. Hierna bracht de secretaris zijn verslag uit, waarvoor hij een woord van dank mocht ontvangen, waarna het financieele verslag van den penningmeester volgde, wat ook onder dank werd aanvaard. De bestuursverkiezing bracht geen ver andering. De heeren B. C. Klein en A. J. v. d. Kwartel werden met algemeene stem men herkozen. Hierna volgde bespreking der te heffen contributie. Er werd met algemeene stem men besloten, dat deze 25 cent per jaar zal zijn. Van de rondvraag maakten enkele leden gebruik. Nadat de voorzitter nog een bijzonder woord van dank had gesproken aan het adres van een der Bestuursleden voor zijn vele werken in het belang van het retraite- werk, dat met een applaus werd onder streept, sloot de voorzitter dezer zeer goed geslaagde en zeer druk bezochte vergade ring. Voor diegenen, die nog niet bekend zijn met de Retraite-vereeniging het volgende. Men kan sparen per week met 10, 15 of 20 cent of meer naar verkiezing. Men kan zich als lid opgeven of inlichtingen verkrij gen bij de heeren B. C. Klein, Heerensin gel 8a, J. v. d. Weijden, secretaris, Morsch- weg 53, A. J. v. d. Kwartel, Alexander- straat 27, J. de Winter, Alexanderstraat 19, P. de Keuning, Schutterstraat 23a. Het spaargeld wordt bij de leden thuis opge haald. Instituut Pont. Deze maand slaagden te den Haag voor het examen Stenografie (130 lettergr.) Mej. E. Nix, Oegstgeest en de heer Fr. Schim mel. Voor Machineschrijven: de dames A. Kokail geb. Kooiman, Oegstgeest, E. Nix, Oegstgeest, C. Nieuwenhuizen, Voorscho ten, en de heeren W. Verheij van Wijk en A. Duk. Allen leerlingen van het Instituut Pont, Breestraat 58a. Voor het eindexamen der Eerste Leid sche E. H. B. O.-brigade, afgenomen door de doctoren H. J. M. Boonacker en E. Re- naud slaagden de heeren: G. H. Splinter, H. A. Wijdeman, W. M. Oppelaar, C. A. Visser, I. W. Hannaart, P. G. H. Bink, J. Vrijenhoek, J. Boom, H. v. Berkel, P. S. Landzaat Jr., A. Verhoog, A. Stoeke, W. J. Wisema, S. J. Meijn, C. Nieuwenhuy- zen, J. v. Weizen, G. H. J. Bots, Th. v. Teij- lingen, P. M. Pont, L. Janson, D. v. d. Zwet en J. Ravensbergen. Afgewezen werden twee candidaten. Ten nadeele van D. v. T. uit Haarlem mermeer is gisteren op de Veemarkt een schaap ontvreemd. Aan de Amsterdamsche Gemeente-Uni versiteit slaagde voor het Doctoraat-exa men in de Sociale Geografie, de heer S. Buys. Met ƒ110 naar België. Door zekere H. werd eenige dagen gele den bij de politie aangifte gedaan, dat de 25-jarige H. K., die voor hem een chèque van 110 moest innen, er met het geld van door was gegaan. Uit het ingesteld onder zoek bleek, dat K. de wijk naar België had genomen. Te Antwerpen werd hij op ver zoek van den Commissaris van Politie al hier aangehouden. Hij had nog eenig geld in zijn bezit. De officier van Justitie heeft zijn uitlevering verzocht. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 5105. J. B. L. Timmers, Alphen aan den Rijn, van Mandersloostraat 44. Slagerij. Wijz. uitgeoef. bedr. in: rund-, kalfs- en varkensslagerij; annex electri sche worstfabriek. 754. J. M. Meijers, Ledden, Haarlemmer straat 96/100. Manufacturen en beddenzaak. Oph. fil.: Leiden, Haarlemmerstraat 113. Nieuwe inschrijving. 6360. Praen- ger Thee en Koffiehandel „Weyro". (B.P.). Leiden, Spilsteeg 20a. Venn.G. Weijschedé, Wassenaar en H. J. de Rooy, Waddinxveen BIOSCOPEN. Trianon. Na de door ons overgenomen beschou wing in ons blad van Donderdag jl. over de film „Anna en Elisabeth" behoeven we de inhoud van dit belangrijke filmwerk niet meer te vermelden. Intusschen belang rijk is deze film zeker om de gelijkenissen, die het zou kunnen vertoonen, met de ge beurtenissen te Konnersreuth, Beauraing of Banneux, Zeker is dat de regisseur Frank Wijsbar, zich niet heeft laten ver leiden tot tendentieuze fantasieën, tot on ware tendenzen en van den film gemaakt heeft een aanvoelbare, psychologische wer kelijkheid. Beter had hij niet kunnen uitbeelden, hoe een boerenmeisje, Anna, (Hertha Thie- le) op wier gebed haar broertje het leven terugkrijgt, plotseling door het geheele dorp beschouwd wordt als een wonderdoen- ster, die, als zij wil, alle menschen kan ge nezen. Hoe prachtig heeft hij wel doen uitbeelden de onrust van de eenvoudige Anna, die wanhopig tusschen al die ver eering, blijft zeggen, dat zij niet genezen kan. Prachtig is het oogenblik, als Anna, hul peloos bijna, staat voor de aan beide beenen verlamde Elisabeth (Dorothea Wieck), die genezen wil, wil, wil en.... die dan op datzelfde oogenblik geneest, door de sug gestie, dat Anna daar isen vluchten zou, zonder haar te hebben genezen. Hoe Elisabeth haar dan de rol van wonderdoen- ster suggereert zij heeft toch haar broer tje ten leven gewekt en haar genezen tot dat Anna hulpeloozer dan ooit, wegvlucht, als Testa onder haar gebed voor haar oogen sterft. Prachtig is de rol van den dorpspastoor, die onophoudelijk de menschen vermaant, dat Anna niet genezen kan, dat Anna geen wonderdoenster is. Maar zóó geslaagd is deze film ook door het ^ongeëvenaarde en volmaakte spel van Hertha Thiele en Do rothea Wieck, van wier rollen een betere uitbeelding niet mogelijk zou zijn geweest en dan nog door de prachtige visie van den cameraman, die een reeks ineengrijpende beelden en opnamen schiep, die ieder op zich een studie waard zijn. Wij aarzelen dan ook niet deze film van harte aan te bevelen. „De geheimzinnige Hand", die vóór de pauze gaat is in zijn soort eveneens een zeer geslaagde film, met goed spel van Charlotte Susa, Peter Voss en anderen, en die men met groote spanning tot het einde volgen zal. Een programma dus dat wij gaarne een goedkeuring meegeven. Casino. Casino heeft deze week „De Ruiter-Or- kaan" en „De wraak van Mr. Wong" op 't programma. In deze laatste film vinden we in de hoofdrol Edw. G. Robinson, bekend door zijn eminent karakterspel in de zeemans film „De Tijgerhaai". Ook in deze film vertoont hij zich weer van zijn besten kant, waarbij hij geholDen wordt door zijn te genspeelster Loretta Young. De geschiedenis, die deze film vertolkt, bevat veel sensatie en mysterie en wordt daardoor zeer boeiend. Ook de photogra- phische onnamen zijn te roemen. „De Ruiter-Orkaan" is een echte, onver - valsche Wild-West-film vol gezonde sen satie tegelijk staaltjes gevende van gedurf de rijkunst en paarden dressuur. In 't voorprogramma een uitgebreide opname van de begrafenis van den Belgi schen koning Albert en in 't éclair-jour naal de inhuldiging van zijn opvolger. Een programma t itsluitend voor volwas senen. Luxor. „Ein Lied geht um die Welt" geeft het verhaal van den beroemden zanger Ricar- do, die 'n prachtige stem, doch geen voor komen had en daarom niet in eere was. Heel de wereld bewonderde daarna de prachtige gaven van dezen rijkbegaafden zanger. Joseph Schmidt is het, die hier de hoofdrol van Ricardo vervult en als hij successen heeft geboekt komt hij tot de ontdekking, dat 'n verkoopstertje van gra- mofoonplaten met zijn liederen 'n pracht- reclame voor hem maakt, want zij is ver rukt over zijn stem. Hij vraagt haar, of zij het ook zou zijn, als die beroemde zan ger 'n klein nietig kereltje was, maar dat is voor haar onmogelijk.... Later blijkt, dat haar vurigheid voor den geliefden zanger toch grooter is dan voor het nietige kereltje en eerst na veel innerlijken strijd komt Ricardo tot de overtuiging dat zijn roem alleen in den zang ligt en hij geeft haar op ten gerieve? mede van zijn vriend, 'n knappe verschijning, waartoe Nina (Charlotte Ander) zich meer aangetrokken gevoelde, 'n Naief verhaaltje, goed ge- ensceneerd en veraangenaamd door de volledige opname in Venetië. Vóór de pauze „de Cohens en Kellys in Vier gewonden In den afgelopen nacht, omstreeks twee uur is een auto, komende uit de richting Antwerpen, in een bocht op den Putsche- straatwég, nabij het Putsche Molentje, on der Ossendrecht, in volle vaart tegen een boom gereden. De auto werd nagenoeg geheel vernield. De wagen werd bestuurd door den heer Rubsaam uit Bergen op Zoom, die behalve zijn echtgenoote als passagier in de auto had den heer en mevrouw Viets, eveneens uit Bergen op Zoom. Alle vier inzittenden werden gewond en moesten ter plaatse door dr. Edikshoven uit Ossendrecht wor den behandeld. De geneesheer achtte den toestand van den heer en mevrouw -b- saam van dien aard, dat zij naar he. Al gemeen Burgergasthuis te Bergen op WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.97 Londen 7.54 3/4 New York 1.483/4 ParUs 9 78l/2 Brussel 34 64 Zwitserland 48 01 Milaan 12 75 Madrid 20 25 Oslo 38 Kopenhagen 33 75 Stockholm 39. Weenen Praag 6 lVf2 Boedapest

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3