VRIJDAG 9 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT" TWEEDE BLAD - PAG. t BUITENLAND ONTWAPENING. „DE BROQUEVILLE'S REDE VERKEERD OPGEVAT". Volgens Minister Hymans in den Senaat. De rede van de Broqueville blijft bij een menigte politici en aan politiek doende mannen het gesprek van den dag. De bla den commentarieeren en recommentariee- ren de verklaringen van den premier, keu ren af, keuren goed, al naar gelang ze po litiek georienteerd zijn. Ook in de oouloirs van het parlement is men over de „verbijsterende" gebeurtenis nog uit uitgepraat. De minister van buitenlandsche zaken, Hymans, heeft zich genoodzaakt gezien, of schoon hij eergisteren reeds zijn standpunt had uiteengezet, de beteekenis van De Bro- queville's rede gisteren nader toe te lich ten. Hij deed het ongeveer in de volgende ver klaring: „Er is onjuist commentaar geleverd op de redevoering van De Broqueville. Niemand zal meenen, dat het België is, dat met een herbewapening van Duitschij land zou instemmen. Wij kennen te goed het gevaar, dat zou voortspruiten uit de afschaffing van con venties. De veiligheid en de bescherming van Bel gië berust op de entente van Frankrijk, Engeland en Italië. België wil deze entente helpen verzekeren en er waarborgen van erlangen voor zijn veiligheid. België moet eischen, dat de ontwapening van Duitschland gehandhaafd blijft binnen de bepalingen van het tractaat van Ver sailles, maar de groote mogendheden heb- ben de grenzen van dit tractaat verlegd, overeenkomstig de nieuwe toestanden. Indien België hiertegen zou protesteeren zou het alleen staan, hetgeen niet in zijn be lang zou zijn. België is in nauw contact gebleven met deze mogendheden en het is onjuist te zeg gen, dat het van meening verschilt met Frankrijk over de ontwapeningskwestie". Stelt Barthou zijn reis uit? Naar verluidt, heeft de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Barthou, beslo ten, zijn reis naar Brussel die op Maandag was vastgesteld, uit te stellen, daar op dien dag een ministerraad over den buitenland- schen politieken toestand zal worden ge houden. DE REIS VAN EDEN GEEN MISLUKKING Baldwin blijft hoopvol. Tijdens de debatten in het Engelsche La gerhuis over de begrooting van luchtvaart, verklaarde gisteren Baldwin: „Ik wensoh geen oogenblik toe te geven, dat de rondreis van Eden een mislukking was. Deze reis heeft haar resultaten nog niet opgeleverd. Ik heb geenszins de hoop opgegeven op een conventie, welke ons ge lijkheid op luchtvaartgebied zal geven. Zelfs indien wij er niet in slagen de con ventie te verkrijgen, waarnaar wij thans streven, zal de regeering geen oogenblik ophouden te trachten de een of andere con ventie tot stand te brengen tusschen de landen van West-Europa, om de Europee- sche beschaving te redden. Ik ben geenszins van plan toe te geven, dat de toestand zonder hoop is of dat wij over één of twee weken voor het Lagerhuis zullen moeten komen om te verklaren, dat onze pogingen vergeefsch zijn geweest en dat wij groote bedragen zullen moeten uit geven. Mochten echter al onze pogingen mislukken en zou gelijkheid in de lucht macht niet verkregen kunnen worden, dan is het noodzakelijk dat de Britsche regee- ring, en een nationale regeering eerder dan een ander, er voor zorgt, dat de Brit sche luchtmacht niet zwakker is dan die van eenig Einder land, binnen welks bereik wij zijn. Oud-minister Churchill noemde het zeker, dat de pogingen van de regeering om een bepaalde ontwapening van Europa te ver krijgen, zullen mislukken, zoodat Groot- Brittannië voor zijn veiligheid moet zorgen. Ons ander doel is, aldus Churchill, onze nationale vrijheid te herkrijgen en de keus te hebben ons buiten een Europeeschen oorlog te houden, indien een dergelijke oor log mocht uitbreken; ik hoop echter nog, dat het zoo ver niet zal komen. Wij moeten gevrijwaard zijn tegen buitenlandsche pres sie, wij moeten niet afhangen van de Fran sche luchtmacht voor onze veiligheid. Duitschland bewapent zioh vlug, niemand zelI het beletten, niemEind stelt een preven tieven oorlog voor. Duitschland wordt ge regeerd door een handvol autocraten, die de absolute meesters zijn van die machtige en zoo begaafde natie; zij danken die macht aan de verbittering over de nederlaag. Ik vrees voor den dag, misschien niet ver ver wijderd, of die misschien over één of an derhalf jaar zal komen, waarop de huidige regeerders van Duitschland de beschikking zullen hebben over de middelen, om het hart van het Britsche rijk te bedreigen. DUITSCHLAND. VON PAPEN NAAR ROME. Zijn bezoek valt samen met dat van Gömbös en Dollfuss. Vice-kanselier von Papen zal een bezoek brengen aan Rome, dat drie dagen duurt, te beginnen met Woensdag 14 Maart. Officieel wordt als reden voor dit be zoek opgegeven, dat von Papen de bijeen komst der Maltezer ridders wil bijwonen, doch dacr von Papen's driedaagsch bezoek samenvalt met de conferentie van Musso lini, Dollfuss en Gömbös, ligt het voor de hand, dat er verdergaande conclusies aan worden vastgeknoopt. De „Daily Telegraph" spreekt reeds van een vier-mogendheden-conferentie en meent, dat er drie belangrijke politieke re denen zijn voor von Papen's reis naar de Italiaansche hoofdstad. En wel: 1. de meer gespannen verhouding, die er den laatsten tijd tusschen Italië en Duitschland is ont staan; 2. het protest van den paus tegen de wijze, waarop Duitschland de concor daatsbepalingen naleeft en 3. de reeds ver melde conferentie van den duce met de regeeringsleiders van Oostenrijk en Hon garije. Rudolf Hess niet te Weenen. Van bevoegde Duitsche zijde wordt me degedeeld, dat de plaatsvervanger van Adolf Hitler, Rudolf Hess, zich niet te Wee nen bevindt voor het voeren van onder handelingen met de Oostenrijksche regee ring. AMERIKA. DICTATUUR OP CUBA. Alle arbeiders-organisaties practisch verboden. Volgens berichten uit Havana is de toe stand op Cuba kritiek geworden. De taxi chauffeurs zijn tegen middernacht tot sta king overgegaan. Ook de vleeschhouwers en de metaalarbeiders hebben tot staking besloten. Behalve de mijnwerkers zijn te Havana thans ook de tabaksbewerkers in staking gegaan. Aangezien de typografen het werk reeds eerder hadden neergelegd, konden de dagbladen niet verschijnen. Ook het personeel van de in Ameri- kaansch bezit zijnde spoorwegondernemin gen staakt, zoodat het verkeer gedeeltelijk door militairen in gang wordt gehouden. Bij een sigarenfabriek, waar gestaakt werd, zorgde de regeering, dat werkwilli gen onder militaire - bewaking een schip met een transport sigaren konden laden. Gisterenmiddag werd een aanslag ge pleegd op den staatssecretaris, dr. Cosme de la Torieto, waarbij het machinegeweer echter weigerde en de daders konden ont komen. De regeering heeft bij verordening beslo ten, gedurende 90 dagen alle grondwette lijke rechten op te heffen, waardoor prac tisch de dictatuur is ingevoerd. Alle arbei ders-organisaties worden als communistisch beschouwd en practisch verboden. Het ministerie van Binnenlandsche Za ken staat op het standpunt, dat de arbei dersorganisaties alle communistisch zijn en door de regeering zullen worden ontbonden, indien zij niet uit eigen beweging tot ont binding overgaan. BUITENL. BERICHTEN KRUITHUIS ONTPLOFT. In de Chineesche stad Sjansing is een kruitmagazijn ontploft. Tot nu toe zijn 28 dooden geborgen. ONTPLOFFING IN EEN KRUITFABRIEK Vier dooden. In de dynamietruimte van de „Hercules Powder Company" te Kenvil in den staat New-Jersey heeft een hevige ontploffing plaats gehad, waardoor vier personen zijn gedood. De schade is zeer groot. MYSTERIEUZE ZIEKTE TIJDENS WERELDTENTOONSTELLING. Meer dan 40 dooden door dysentie te Chicago. Meer dan honderd bezoekers van de ver leden jaar te Chicago gehouden wereld tentoonstelling uit verschillende deelen des lands hebben eischen tot schadeloosstelling ingediend naar aanleiding van het feit, dat zij tijdens of kort na hun verblijf aldaar werden aangetast door dysenterie, zoo meldt de „News Chronicle". Eerst in November, tegen de sluiting der tentoonstelling, verspreidde zich het nieuws omtrent de geheimzinnige epidemie, en pas dezer dagen werd bekend, van hoe ernsti- gen aard zij was geweest. Een ambtenaar van den Amerikaanschen Geneeskundigen dienst deelde mede, dat ten minste 740 gevallen waren geteld en dat meer dan 40 patiënten aan de gevolgen waren overleden. Een der slachtoffers was de bekende Texas Guinan, de „night club queen", van wier dood wij indertijd mel ding maakten. In vele gevallen kwam de ziekte eerst tot uiting nadat de aangetaste personen reeds naar huis waren teruggekeerd en hun verspreiding over het land maakte de be strijding der epidemie zeer bezwaarlijk. In een der aanhangig gemaakte processen heeft een echtpaar uit Wisconsin, dr. Boren en zijn vrouw, een eisch tot schadevergoe ding ten bedrage van 600.000 ingediend tegen het hotel, waarzij te Chicago hebben gelogeerd en tegen Bundesen, den presi dent van den gezondheidsdienst van Chi cago, dien zij beschuldigen van nalatigheid en samenspanning met het hotel om inlich tingen te onthouden aan het publiek en de geneeskundigen. Bundesen ontkent ten stelligste, dat hij een dergelijke censuur zou hebben uitge oefend en hij beroept zich op een officieel rapport, blijkens hetwelk al het mogelijke is gedaan ter bestrijding van de epidemie. ZIJ WILDE DE VRIJHÊID NIET. In den ouderdom van 60 jaar is te Sion (Zwitserland) een vrouw overleden, die veertig jaar haar leven in de gevangenis heeft doorgebracht, wegens moord op haar zuster. Vijf jaar geleden werd haar gratie verleend, maar zij verzocht zoo dringend in de gevangenis te mogen blijven, dat men haar wensch vervulde. STROOMVERBRUIKERS IN STAKING. De inwoners van de stad Morasaka Ostra- va (Tsjecho-Slowakije) zijn een verbrui kersstaking begonnen tegen de stedelijke eleotriciteitsfabriek. De winkeliers zijn zeer gebaat met deze staking, daar zij niet alleen geld besparen op de étalage-verlichting, doch bovendien goede zaken maken door het verkoopen van olie, kaarsen, kandelaars, olielampen en an dere voorwerpen, die voor noodverlichting kunnen worden gebruikt. Als de prijs van den electrischen stroom binnen een week niet met een derde wordt verlaagd, zal de staking tot het geheele district worden uit gebreid. MELAATSCHEN-KOLONIE DOOR STORM VERNIELD. De ontzaggelijke storm, die onlangs de gebieden van Qui-Hpa in Indo-China heeft geteisterd, heeft ook de missie een onbere kenbare schade toegebracht, die zij niet gemakkelijk te boven zal komen. De geheele missiestatie van Mgr. Tar- dieu, Apostolisch Vicaris van Qui Hoa is vernield. Vooral de melaatschen-kolonie, die bestuurd wordt door Paters Francisca nen is nagenoeg geheel weggevaagd. Zij bestond uit een ziekenhuis, verschillende paviljoenen, een kapel, een klooster, een pastorie, terwijl 250 melaatschen met hun families het dorp bewoonden. De kapel en de hutten der leprozen zijn geheel met den grond gelijk gemaakt. Van het klooster en de pastorie is het dak afge waaid, terwijl van het ziekenhuis slechts een vleugel meer overeind bleef. Na den ramp zijn de melaatschen aanstonds aan het werk getogen om van bamboe en palmbla deren hutten te bouwen; zij zijn geheel be rustend in hun lot, terwijl zij God danken, dat zij zelf niet in den storm zijn omgeko men. De orkaan heeft slechts één slacht offer geëischt; een oude vrouw, die bij de instorting van het ziekenhuis zwaar aan het hoofd werd gewond en na eenigen tijd is overleden. Monsters zijn haaien. De „Times" verneemt van een corres pondent, dat de monsters, den laatsten tijd bij Cherbourg aan de Fransche kust gevon den, waarschijnlijk haaien zijn. De onder zoekers meenen te maken te hebben met een troep reuzenhaaien. De visschen hooren in de tropen thuis; zij zijn verdwaald en in de kou en de stormen van het Kanaal te gronde gegaan. BINNENLAND EIND-EXAMEN H. B. S. Belangrijke wijzigingen betreffende de deskundigen, de vrijstellingen en de eischen voor het slagen. Bij K. B. van 28 Febr. j.l., afgedrukt in het gisteren verschenen Staatsblad nr. 86, zijn een aantal wijzigingen en aanvullin gen gebracht in het reglement en het pro gramma voor de eindexamens H. B. S. Nieuw zijn hoofdzakelijk de volgende be palingen: Het eind-examen omvat voortaan wel de mechanica doch niet meer de handelswe tenschappen en de letterkunde der moder ne talen. Het aantal deskundigen bedraagt voort aan slechts drie, één in de wis-, natuur- en scheikundige vakken, één voor de staathuis houdkunde, aardrijkskunde en geschiede nis en één voor de talen. In de beide laat ste groepen mogen de deskundigen zich laten vervangen door een leeraar-bijzitter, die lid is van de examen-commissie. Vrijstellingen. Zij die voor de wiskunde-vakken het cijfer 7 op hun schriftelijk examen verkre gen, behoeven hierin niet meer mon. geëxamineerd te worden. Van een examen in staathuishoudkunde, aardrijkskunde of geschiedenis is vrijge steld hij, die gedurende het laatste school jaar op zijn rapporten voor elk dezer vak ken afzonderlijk geen lager cijfer, dan zes heeft, of wiens gemiddeld rapportcijfer voor elk dezer vakken afzonderlijk gedurende het laatste schooljaar niet minder is dan 6 y,, indien het laatste rapportcijfer ten minste zes is geweest. Op verzoek kan echter aan deze candi- daten de gelegenheid worden gegeven toch in deze va';ken het mondeling examen af te leggen. Bedrog. Over het bedrog bij het eindexamen wordt een nieuw artikel ingevoegd, dat atldus luidt: „Indien een candidaat zich ten aanzien van het examen aan eenig bedrog heeft schuldig gemaakt en dit tijdens het examen .wordt ontdekt, wordt hem de verdere deel neming aan het examen ontzegd. Indien een candidaat in eenig ander opzicht in strijd met de voorschriften heeft gehandeld, en deze onregelmatigheid tijdens het exa men wordt ontdekt, kan hem de verdere deelneming aan het examen worden ont zegd. Ingeval de ontdekking van het bedrog eerst na afloop van het mondeling gedeelte van het examen plaats vindt, wordt het ge tuigschrift den candidaat, die zich hieraan schuldig maakte, onthouden. Ingeval de ontdekking in een andere onregelmatigheid eerst na afloop van het mondeling gedeelte van het examen plaats vindt, kan het ge tuigschrift den candidaat, die zich hieraan schuldig maakte, worden onthouden." Cijfers en slagen. De cijfers worden vastgesteld in overleg tusschen den examinator en den deskun dige of leeeraar-bijzitter. Bij verschil van CREDIETVERLEENING MIDDENSTAND. „Als gevolg van de gedaalde koopkracht moet het apparaat, dat met de distributie der goederen is belast, zich onvermijde lijk aan de gewijzigde omstandigheden aanpassen", aldus minister Oud in het he den bij de Tweede Kamer ingediende wets ontwerp tot credietverleening aan den mid denstand. „Maatregelen, welke de strekking zou den hebben, deze aanpassing tegen te hou den, zouden de noodzakelijke daling van de détailprijzen belemmeren en mitsdien strijdig zijn met het algemeen belang." Niet minder ernstig zijn de gevaren, die een dergelijke steun in den vorm van cre dietverleening aan middenstandsbedrijven, die door de crisis in moeilijkheden zijn ge raakt, in het leven zou roepen voor het middenstandscrediet in het algemeen, dat enkele jaren geleden met hulp van de overheid op gezonde grondslagen is ge vestigd door de oprichting van de Neder- landsche Middenstandsbank. Anderzijds echter valt het bezwaarlijk te ontkennen, dat een crisis van den om vang als wij thans beleven acute liquidi- teitsmoeilijkhëden kan doen ontstaan in middenstandsbedrijven, die overigens vol komen gezond zijn, zoodat zonder tijde- lijken bijstand van de overheid nuttige en in de toekomst noodige inrichtingen te grond zouden gaan tot schade van het al gemeen bedrijfsleven. De hulp van overheidswege, in dezen te verleenen, kan dus een tweeledig karak ter dragen; zij kan vooreerst strekken om bedrijven van den handeldrijvenden en in- dustrieelen middenstand, die op een hech ten grondslag zijn gevestigd en welker in standhouding uit een oogpunt van alge meen belang aanbeveling verdient, doch die, indien geen hulp geboden werd, te gronde zouden gaan, door een credietver leening bij te staan. En in de tweede plaats schijnt overheidshulp gerechtvaar digd om, voor zooveel noodig de organisa tie van het middenstandscredietwezen zelf °nog beter bestand te doen zijn tegen de hoogere eischen, waaraan deze organisa tie in omstandigheden, als waaronder wij thans leven, moet voldoen. Voor dit tweeledig doel een crediet aan te vragen, dat de regeering op ten hoogste 2 millioen be paald zou wenschen te zien, is de strekking van het ingediende wetsontwerp. De regeering stelt zich voor bij de be oogde credietverstrekking gebruik te ma ken van het intermediair van de Nederlandsche Midden standsbank, welke als het centrale orgaan van het Nederlandsche midden standscrediet de beste waarborgen biedt voor een doelmatige en onpartijdige beste ding der gelden, met voortdurende inacht neming van het doel, waarvoor zij zijn toe gestaan. Voor het overige meent de regee ring goed te doen zich ten aanzien van de besteding van het aangevraagde bedrag niet bij voorbaat aan bepaaalde regelen te binden. meening met den deskundige wordt het gemiddelde genomen der door beiden toe gekende cijfers. (Onderdeelen van een cij fer worden daarbij afgerond tot het dichtst bijzijnde heele cijfer, y altijd naar bene den, bij 5Yi dat als 6 wordt beschouwd). Bij verschil van meening met den leeraar bijzitter, wordt het cijfer van den exami nator genomen, doch aanteekening gehou den van het oordeeel van den leeraar-bij zitter. De cyfertabellen bevatten voortaan ook het gemiddelde der rapportcijfers over het laatste leerjaar. Omtrent cosmographie (te beginnen met 1935) handelswetenschappen, hand- en rechtlijnig teeken- en lichamelijke oefeningen. Als geslaagd wordt beschouwd de can didaat, wiens gemiddeld eindcijfer voor de examenvakken 6 of meer bedraagt, die geen enkel eindcijfer heeft lager dan 5 en niet meef dan 2 \fjven. De candidaat, bij wien het gemiddelde van al de eindcijfers 5J^ of minder bedraagt is afgewezen (vroeger was dit 5 of min der). Duidelijk draagt het geheel het kenmerk van vereenvoudiging en bezuiniging. Het karakter van „schoolexamen" is in deze nieuwe regeling duidelijk versterkt. MILLIOENENREGEN IN DEN HAAG. Reeds 31 millioen aangegeven! De millioenenregen van verzwegen be lastbare vermogens of inkomens, welke sinds eenigen tijd op ons land neerstort, heeft in de residentie den vorm van een zondvloed aangenomen, aldus de „Tel.". Volgens de laatste cijfers van de belasting inspectie te Den Haag is in totaal reeds voor een bedrag van 31 millioen aan verzwe gen vermogens en inkomens over de laat ste drie jaar ingekomen, namelijk aan ver mogens 29 millioen en aan inkomens 2 mil lioen. VERDWIJNENDE STATIONS. UtrechtWoerdenLeiden wordt sneller. Met ingang van de a.s. zomerdienstrege ling zullen, gelijk reeds gemeld, op de lijn UtrechtWoerdenLeiden, de stations Harmeien en HazerswoudeKoudekerk en de halte Waarder worden opgeheven. Daardoor zal de dienst aanmerkelijk wor den versneld, alle z.g. boemeltreinen zoo berucht op dit traject komen te ver vallen. Slechts enkele treinen zullen te Zwamemrdam stoppen. Het oponthoud te Woerden zal ook belangrijk korter wor den. „Hbld." HET CONFLICT AAN DE CENTRALE AALSMEERSCHE VEILING. Het geschil tusschen het bestuur der Centrale Aalsmeersohe Veiling en de ex porteurs, door de buitengewone ledenver gadering geworden tot een conflict tus schen kweekers en handelaren, duurt nog steeds voort. Het bestuur der veiling heeft verklaard, dat de schade, ontstaan door de afwezig heid der exporteurs aan de kweekers zal worden vergoed. De staking der exporteurs zal daardoor de C. A. V. reeds thans eenige duizenden guldens kosten. De prijzen voor eerste klas-producten aan deze veiling zijn zeer laag, terwijl daarentegen op „Bloemen- lust" welke veiling niet bij het conflict be trokken is, de artikelen tegen hoogen prijs verkocht worden. De Kamer van Koophanden voor Haar lem en Omstreken heeft haar bemidde ling in het conflict aangeboden. Dp expor teurs willen dit aanvaarden, het veilings- bestuur echter niet. Dit heeft te kennen gegeven alleen arbitrage te willen aanvaar den van het Provinciaal Bureau voor de Veilingen in Noord-Holland. Waar de ex porteurs ook hiertgen geen bezwaar heb ben, zouden heden (Vrijdag) ochtend de eerste besprekingen om partijen tot elkaar te brengen, plaats hebben. De toestand aan de veiling is steeds zeer rustig gebleven. BROODPRIJS NIET HOOGER? De ordening in de maal-industrie. Ofschoon minister Verschuur nog geen definitieve beslissing genomen heeft, is het thans te verwachten, dat, wanneer zich niet onverwacht nieuwe gezichtspunten op doen, een ordening in de maalindustrie niet uit zal blijven. Minister Verschuur heeft meermalen in het openbaar doen blijken, dat hij in het algemeen voorstander is van ordening in de industrie. Van hem is immers de uitdruk king hij gebruikte haar in de Kamer dat „sommige industrieelen elkaar als wolven verscheuren". In de maalindustrie dreigt, zoo men weet, dat wolvengevecht een omvang te nemen, welke de regeering met leede oogen aanziet en die haar, naar thans zeer waarschijnlijk om niet te zeggen vrijwel zeker is, tot ingrijpen zal brengen. De Tarwe-wet heeft tot gevolg gehad, dat vele der bestaande meelfabrieken zijn gaan uitbreiden. Waarschijnlijk heeft men de gevolgen van de wet voor de meelfa- bricage hier te lande overschat. In ieder geval staat vast, dat de productie thans veel te groot is. Hoewel een nauwkeurig cijfer niet bekend is, schat men, dat de pro ductie den afzet met circa 15 procent over treft. Het gevolg daarvan is een scherpe concurrentie, een worsteling om het be staan, waarin de kleinere en minder kapi taalkrachtige bedrijven ten onder dreigen te gaan. Er zijn in de maalindustrie eenige zeer kapitaalkrachtige bedrijven, welke het langer zullen kunnen uithouden dan vele andere. Daar komt nog bij dat het menggebod nivelleerend heeft gewerkt op de kwaliteit zoodat de fabrieken, welke in het bijzonder „op kwaliteit" werkten, ach ter op zijn geraakt. Om misverstand te voorkomen willen wij er aan herinneren, dat tot deze kapi taalkrachtige bedrijven, welke zich wel licht ten koste van de andere zouden kun nen handhaven, niet behoort de N.V. Meel fabrieken der Nederlandsche Bakkerij, de fabriek waarin vele bakkers belangen bij den omzet hebben. Deze N.V. wil van de ordening weinig weten. Wij gebruikten met opzet het woord „ordening", omdat de uitdrukking „con- tingenteering", welke in dezen belangen strijd gebruikt wordt, gauw misverstand kan wekken. Contingenteering doet n.l. denken aan een beperking van de totale productie waarvan een prijsstijging het gevolg zou kunnen zijn. Dit nu is als wij wel zijn ingelicht geenszins de bedoeling. Het is niet te ver wachten, dat minister Verschuur thans zijn medewerking zal verleenen aan eeni gen maatregel, welke den broodprijs zou opdrijven. De bedoeling van een eventueele „con tingenteering" zou geen andere zijn, dan om, in overeenstemming met de bestaande of tot voor kort bestaande verhoudingen, iedere fabriek éen bepaald kwantum toe te staan, met het doel verschuivingen te voorkomen, welke den ondergang van een aantal bedrijven met alle aankleve van dien men denke aan der werkgelegen heid ten gevolge zouden kunnen heb ben. »»TeLM CRISIS-POSTZEGELS TEN BATE VAN HET N. C. C. Naar wij vernemen, zullen binnen waarschijnlijk in den loop van de volgen de maand de reeds aangekondigde cri sispostzegels verschijnen, waarop een toe slag wordt gehelen ten bate van het Na tionaal Crisis-Comité. De crisis-postzegels van 5 cent zullen de beeltenis vertoonen van H. M. de Ko ningin en de zegels van 6 cent die van H. K. H. Prinses Juliana. Dit zullen dan de eerste postzegels zijn met een afbeelding van de Prinses. „Msbd." UTRECHT'S GRENZEN NIET GEWIJZIGD. Minister De Wilde voelt er niet voor. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten van de provincie Utrecht aan den gemeen ten, betrokken bij grenswijziging van de stad Utrecht meegedeeld, dat zij van den minister van Binnenlandsche Zaken een brief hebben ontvangen, waarin deze zich tegen de voorgenomen grenswijzigings plannen uitspreekt.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6