VKIJUAli 9 MAAKT 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 ZWAMMERDAM. Gevestigd: Wessel van Beek en ge zin, van Bodegraven; Jacoba Johanna Ma rie, wed. Johannes Frederig Le Blansoh en gezin, van Leiden; Jan Dijs en gezin, van Leiden; Alida Maria Niekerk, weda Johan nes Bernardus Koster, van Leiden; Aalbert Boeile en gezin, van Bodegraven; Dorothea Aleida Maria Antonia Dijkzeul en Joanna Maria Theresia Leonarda Dijkzeul, van Heemstede; Johanna Elisabeth Beijer, van 's-Gravenhage. Vertrokken: Anna de Goede naar Schipluiden; Jacoba Maria Voordouw, naar Zoeterwoude; Willem van Sevenhoven naar Ouoer-Amstel; Hans Willem Daniël Woort- man naar 's-Gravenhage; Wijnand Jan van de Voort en gezin, naar 's-Gravenhage; Cla ra "Elisabeth Bernardina van Geene, naar Warmond; Rose Constance Marie Höfte, naar Heemstede; Anna Josephina Cathari- na Brink, naar. Aalsmeer; Nioolaas Zwane- v'eld, naar Naaldwijk; Helena van Zwieten naar 's-Gravenhage. KERKNIEUWS Het Internationaal Eucharistisch Congres te Buenos Aires. H.H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, aartsbis schop van Utrecht, en Mgr. dr. J. A. G. Lemmens, "bisschop van Roermond zullen met de „Flandria" van den Kon. Holland- schen Lloyd de reis naar Zuid-Amerika ma ken om het Internationaal Eucharistisch Congres te Buenos Aires bij te wonen. Be actie in het Heerenkleedingbedrijf. De samenwerkende bonden in de kle dingindustrie hebben gisteren den bond van kleedermakerspatroons medegedeeld, dat het overleg met hunne leden tot resul taat had, dat het laatste voorstel der werk gevers tot verlaging van het uurloon met 8 procent, niet werd geaccepteerd. Met ver wijzing naar de onderhandelingen in het Maat-confectiebedrijf, verklaarden de vak bonden zich tot eene conferentie bereid. Stenografische inrichting Staten-Generaal. De gemengde commissie voor de steno grafie uit de beide Kamers der Staten-Ge neraal heeft met ingang van heden be noemd tot directeur der stenografische in richting der Staten-Generaal den heer C. v. d. Berg, thans onderdirecteur. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week alleen Donderdag, Vrijdag en Zaterdag audiëntie verleenen, terwijl Z.H.Exc. op Woensdag 14 Maart ter gele genheid van zijn verjaardag receptie zal verleenen van 1112 uur aan de leeken en de eerw. Zusters en Broeders en van 12 —1 uur aan de eerw. Geestelijkheid. 178. Eén geval uit meerderen: We hadden in het zelfde jaar onze eer ste H. Communie gedaan, wist ze mij te vertellen. En ik zie nog haar Moeder de vuist ballen tegen mij, toen ik, op weg naar het Lisser bosch de klos onder het open staande raam wegtrok, zoodat door het ge raas het kanariepietje in zijn trillend kooi tje de doodschrik op het teere lijfje kreeg, en een bloemvaas je heil zocht in lager ge westen. Gelukkig kon ik in die tijd hard loopen. Nog altijd krijg ik van die Moeder een zeer bijzonder glimlachje, als ik haar ont moet, en zij heeft mijn Moeder verzekerd, dat zij het mij nu vergeven heeft. En nu wil haar kleinzoon.... Maar, neen, laat ik niet vooruitloopen. Ik was op bezoek in een gezin van der tien. De laatste tweelingen lagen keurig als twee prinsen, ieder in een wieg, in het nette voorkamertje. In de keukenkamer was een deel van het gezin vergaderd. En ik vroeg mij af hoe het mogelijk was met uiterst beperkte middelen de zaak nog zoo netjes en proper voor elkaar te hebben. Men zegt wel eens, dat er geen wonderen meer gebeuren, maar hier en daar treft men van die huismoedertjes aan, die waar lijk die gift van de Apostelen schijnen ge- erfd te hebben. „Nu, en wat denk je ervan?" „Ja, Pater, ik vind het natuurlijk prach tig, als O. L. Heer er een uit de club zou willen hebben, maar u begrijpt wel Ja, Pater Liefhebber had het al begre pen voordat hij daar kwam. En gij, vrien delijke lezev- en lezeressen? Laat sommigen van u, vrienden, zichzelf nu eens vergelijken met die huismoeder, die huisvrouw van een werkeloozen man, werkeloos buiten zijn schuld zooals er te genwoordig duizenden zijn. Vraagt u nu eens af, gij die nooit de ge weldige zorgen en het aftobbend zwoegen van zoo'n gezin hebt behoeven te dragen, vraagt-u eens af of O. L. Heer niet iets van u verwacht. Als ik het u vroeg, zoudt u mij onmiddellijk zeggen: „Maar, Pater, u hebt toch dat jongetje uit zoo'n moedig gezin niet afgewezen?" Vrienden, ik zou het gewoonweg niet durven. Ik zou bang zijn, dat O. L. Heer mijn werk niet meer zegenen zou. Hier is alles: wensch om missionaris te worden, ge zondheid, voldoende aanleg voor de studie, fatsoenlijke familie. Alleen het geld ont breekt. Nogmaals, vrienden, meent ge niet, dat O. L. Heer sommigen van u hier een taak aanwijst, die uw pad naar de Hemel zal ver effenen? O. L. Heer neemt babies in Zijn Hemel op zonder dat zij iets gepresteerd hebben, maar van menschen, die Hij met stoffelijke middelen gezegend heeft, ver wacht Hij werkelijk iets meer en soms zelfs veel. Father LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis, Hoorn, postrek. 120937. Wie de ziel van een ander helpt redden, redt zijn eigen ziel. VAN M'N BOEKENTAFEL NIEUWE UITGAVEN. Een Hollandsche jongen en een Fries bij de trekboeren van Zuid-Afrika. 18421852, door H. Hettema Jr. Uitg. Van Holkema en Warendorf, Amsterdam. Dit lijvige boekdeel van 232 bladz. geeft de geschiedenis van eèn tiental jaren in Zuid-Afrika, beleefd door Sjoerd Baanstra en Piet van Scholven de Neef van Oom Smellekamp. Deze laatste liet Piet in Natal achter om vrij en beter door de „Kaapkolo nie" te kunnen „sluipen". Hettema vertelt op gemoedelijke „verhaaltoon" van het le ven der Boeren in de jaren 18421852; van hun avonturen op de jacht; van hun strijd met de Engelschen; van het onderwijs en de onderwijzers, die niet meer waren dan ontslagen soldaten en verloopen matrozen; van het paardrijden en schieten met geweer, pijl en boog; van het leven op de boerde rij, kortom van de gewoonten en zeden, ge bruiken en taal van deze Hollandsche ne derzetting in het Zuiden van Afrika en van hun zorgen en strijd en trekken her- en der waarts als Engeland „de begesrige hand mccht uitsteken naar hun land". Wie van dergelijke lectuur houdt, vindt hier een werkje, dat hem bevallen zal. De illustraties zijn prima. Prinsesje, door H. Wolfenbut- tel-van Rooyen. Uitg. „De Spaarnestad", Haarlem. Dit alleraardigste werkje van mevrouw H. Wolffenbuttel-van Rooyen is keurig ge ïllustreerd door C. Damen. Een eenvoudig boekje en juist daarom uitstekend geschikt voor onze jonge lezeres- jes van 8 tot 10 jaar. Ik heb Prinsesje laten lezen aan een meisje van negen jaar en zij vond het éénig; zelfs zóó mooi, dat ze haar moeder opdroeg dit te geven op haar verjaardag. Mij dunkt dat hiermee het boek ten volle beoordeeld is. Goedgekeurd ook door den Keurraad. Prijs gebonden 1.35. De Gril van Marion de Greef, door Marie Schmitz; geïll. door Ella Riemersma. Uitg. v. Holkema Warendorf te Am sterdam. Ik zou bladzijden kunnen vullen over dit boek. Jammer dat ik in een paar regels moet neerpennen, wat ik denk over dit oeuvre van Marie Schmitz. Marion! het rijke, mondaine, verwende dochtertje van dr. de Graaf. Dat meisje met haar vijf stem mingen in het uur! Dat meisje dat zoo maar spottend beweerd, dat beleefdheid zoo'n on flatteuze dracht voor een vrouw is. En zie! Naar aanleiding van een advertentie zien we deze Marion als huishoudster en ver zorgster van een schildersgezin; zij heeft genoeg van theaen en dansen; van schouw burgen en concerten; van nuttelooze werk jes, waar niemand baat bij heeft; genoeg van leegte, van verveling. Haar leven krijgt nu pas waarde en met die waarde van eigen leven, stijgt haar geestelijk bewustzijn, baar energie tot ze eindelijk zeggen kan: ik wil werken om het werken. Inderdaad' zoo mocht zij" na een half jaar spreken en herhalen het woord van haar wijzen vader: „een leven zonder inhoud is een vloek!" Een prachtboek. Onze -volwassen meisjes, die met haar tijd geen raad weten en zoek brengen met beuzelarijen, lezen en herle zen dit mooie en frissche boek van de schrijfster, die ons gelukkig in volgende werk zal vertellen „hoe Marion haar levens geluk vond". Gebonden 2.40. De wereldreis van Janus Bonk, door Johan Ram. Uitg. „De Spaarnestad, Haarlem. Als er een Uitgeefster is, dié met d'r tijd meegaat, dan is het „De Spaarnestad". Haar werken voor de Jeugd geven daar. het dui delijkste beeld van. Daar hebben we weer zoo'n jongensboek, dat voor den jongen van den tegenwoordi- gen tijd, datgene geeft, waarover hij droomt en dat zijn volle belangstelling heeft. Janus Bonk uit Lummelestein gaat met z'n oom en tante en twee neefjes en nicht jes per vliegmachine „De Luohtkoning" een wereldreis maken. Wat deze onnoozele brave boerenzoon „met een buik als een bierton en een hoofd zoo rood en groot als de grootste rooie kool van den groenteboer" beleeft en welke avondturen hij en dat zijn er heel wat meemaakt, wordt hier op geestige wijze en boeiend vooral, ver teld. Voor onze Jeugd een prachtboek. Ge bonden 1.35. Met goedkeuring van den Keurraad voor Roomsche Jeugd lectuur. Het Hazenhoek, door Josephine Siebe, rijk geïllustreerd door Harmsen van Beek. Uitg. van Holkema en Warendorf's Mij. N.V. Amsterdam. Dit geestige en grappige boek voor onze kleintjes is precies in denzelfden geest ge schreven als o.m. de Harlekijntjes (zes in getal) die van hare hand reeds vroeger verschenen. Ik vraag mij telkens af: waar haalt ze de phantasie vandaan. Al de avon tuurtjes van het Paaschhaasje in Hazeland en van de Hazenkoningin, als de afstamme ling van Sik en Fluweeloogje' en wat daar verder bijkomt, gaat hier aan 't oog van de kleine lezers voorbij en zij schateren het uit en vinden het zoo koddig en leuk, dat ze het wel zouden in één keer uitlezen of hooren voorlezen. Gebonden 2.50. J. G. T. LAND- EN TUINBOUW CONSUMPTIEMELKREGELING. 1934-1935. „Maak op 't oogenblik geen bindende afspraken" waarschuwt de c. z. c. De crisis-zuivel-centrale vestigt er de aandacht op van belanghebbenden bij de uitvoering der consumptiemelkregeling, dat het in haar voornemen ligt, om inzake melkleveringscontracten tusschen veehou ders en den melkhandel voor het contract- jaar 19341935 in sterke mate in samen werking met de commissie van bijstand regelend op te treden. Hierbij zal nauwlettend worden toege zien, dat in de eerste plaats overeenkom sten worden aangegaan met veehouders, die daarvoor op grond van de ligging van hun bedrijven (randboeren) of op grond van oude rechten levering in 1932 en vroe gere jaren) in aanmerking komen. Contracten, welke niet aan deze ver- eischten voldoen, zullen door de crisis- zuivel-centrale in het algemeen niet kun nen worden gesanctionneerd. Daarom wordt partijen in haar eigen belang drin gend geraden, geen bindende afspraken op dit oogenblik te maken en melkleverings- overeenkomsten eerst dan aan te gaan, na dat de vereisohte nieuwe contracten door de crisis-zuivel-centrale zullen zijn afgege ven. Teneinde zich teleurstellingen en groo- te moeilijkheden te besparen, wordt be langhebbenden aangeraden, met het bo venstaande ernstig rekening te houden. RECHTZAKEN INKOMSTEN VERZWEGEN. ƒ5000 boete geëischt. Een geldboete van 5000 stubs. 100 da gen hechtenis heeft het O.M. bij de recht bank te Rotterdam, waargenomen door mr. E. D. H. Schutter, gisteren geëischt tegen den 49-jarigen J. W. L., die opzettelijk een valsche aangifte voor de Inkomstenbelas ting had gedaan, door de inkomsten van een aantal effecten te verzwijgen. Naar uit het getuigenis van den inspecteur der di recte belastingen, W. Winkler, bleek, zou door de ontduiking verdachte aan rijks- en gemeentelijke inkomstenbelasting een be drag van 1200 te weinig hebben betaald. Uitspraak 22 Maart. DE SCHEEPVAART DER TOEKOMST. Stoomers, die langs het water scheren. EEN FANTASTISCH PROJECT, door Ir. W. B. STUYFSANT. Het vooruitzicht van de concurrentie, die de transatlantische stoomers in de naaste toekomst van luchtschepen en vliegtuigen te wachten hebben, heeft de scheepvaart maatschappijen aangespoord tot verhoogde activiteit. Men zoekt naar radicaal nieuwe scheepsvormen, naar iets als een overgang tusschen de bestaande schepen en de ver voermiddelen der lucht. Stroomlijnen moe ten groote snelheden mogelijk maken. Krachtige motoren drijven propellers aan, die in de lucht ronddraaien, inplaats van schroeven, die zich in het water wentelen. Het is volstrekt niet onmogelijk, dat deze ultramoderne schepen met een snelheid van 150 K.M. per uur over het water schieten en hun passagiers in 30 uur over den At- lantischen Oceaan brengen. De grootste verandering is wellicht, dat zulke vaartuigen a.h.w. over het water heenscheren, inplaats van er gedeeltelijk in verzonken te zijn, zooals de bestaande sche pen. Reeksen van krachtige vliegtuigpro pellers trekken hen zoo snel voort, dat slechts een klein deel van den romp in het water rust. Groote vleugels, die ter weers zijden van het achterschip uitsteken, dra gen er meer toe bij, dat het vaartuig meer vliegt dan vaart. Zulk een vaaHuig zou minstens even lang zijn als de meest moderne oceaan- stoomers, welke thans in gebruik zijn, doch het zou vervaardigd worden van een sterk, licht metaal en niet meer dan 8000 of 10.000 ton wegen, terwijl een groote mailboot on geveer 50.000 ton weegt. Door de machines, brandstofvoorraad en ladling achterin het vaartuig onder te brengen, wordt de boeg nog meer opgelicht. Daar, aan de voorzijde, bevinden zich tevens de opwaartsgerichte propellers, die door hun stand eveneens het schip optrekken, terwijl zij het voort bewegen. Door de groote vleugels achter aan zou het vaartuig weinig invloed onder gaan van de beweging der golven. De open dekken der tegenwoordige mailbooten moe ten in verband met de groote snelheid he laas afgeschaft worden. De eenige schoor steen is horizontaal geplaatst en steekt achter den achersteven uit. Of men het nieuwe vaartuig met steenkool, dan wel met olie stookt, kan men van omstandig heden laten afhangen; evenals bij de be staande mailbooten zal men er echter on willekeurig rekening mee houden, dat steenkool bij de passagiers niet in tel is. De vleugels zouden intrekbaar gemaakt kun nen worden, zoodat het schip niet al te veel plaats inneemt in een haven. In de betrokken kringen ziet men wel in, dat de snelheid der schepen niet meer noe menswaardig kan worden opgevoerd zon der een radicale verandering in hun con structie. Het is al heel mooi als men een snelheid van 50 K.M. per uur bereikt en ook dat is in de laatste jaren mogelijk ge worden. Als men deze snelheid kan verdrie dubbelen en in anderhalve dag de reis kan maken, zou men de concurrentie van lucht schip en vliegtuig niet behoeven te vreezen, waar tenslotte elk vervoermiddel zijn eigen HET WEER OP ZONDAG. DE VOORUITZICHTEN ZEER ONZEKER. WAARSCHIJNLIJK REGENACHTIG EN ZACHT Een terugblik op de afgeloopen week laat ons zien, dat het weer zeer verander lijk is geweest, dat eerst tegen Donderdag de verwachte inval van koude polaire lucht heeft platas gehad en dat bij regenachtig weer de temperatuur eers een weinig is gestegen en pas na het doorkomen van den kouden wind is gedaald. Dit verloop komt in groote trekken overeen met hetgeen er van verwacht werd. Voor het nu te verwachtenweer moet men in de eerste plaats rekening houden met het feit, dat in verband met het voort schrijdende jaargetijde de kans op inval len van polaire luchtstroomen steeds toe neemt. Dit beteekent tegelijk grootere wis selvalligheid van het weer want de afwis seling tusschen dezen kouden luchtstroom en den warmen zuidwestelijken verloopt gewoonlijk binnen den tijd van een week en wij zullen dan ook zien, dat na het gure Noor den wind weer van het begin der afge loopen week eerst zachter weer zal heer- schen, maar dat spoedig een nieuwe afkoe ling zal komen. Het gaat er echter om wan neer die verschillende veranderingen zullen komen. Dit nu is onder de heerschende meteoro logische toestanden niet dan met groote on zekerheid te zeggen. Zeer waarschijnlijk zal door het toestroomen van zeer koude lucht uit het hooge Noorden de druk bo ven Centraal- en Noordoost Europa nog eenigszins stijgen en het uitgebreide de- pressiegebied ten Westen van 'en over West- Europa eenigszins belemmeren in een smal le uitbreiding naar het Oosten, zoodat het zeer wel mogelijk is, dat vóór het einde der week geen nieuwe koude luchtstroom over West-Europa zal losbreken. Wij zou den dan aan het einde der week en het begin der volgende het meest kunnen ver wachten, dat het weer regenachtig en vrij zacht zal zijn met overwegend Zuidweste lijken tot Westelijken wind van matige kracht. Er kunnen zich daarna eenigszins verrassende weerstoestanden ontwikkelen. Een van de kansen is, dat het Westelijke depressiegebied zich in twee deelen splitst, waarvan een deel in Z.O.-lijke richting naar de Middellandsche Zee trekt, zoodat de wind bij ons naar het Oosten zou kun nen loopen. In het algemeen is er eön ver plaatsing van de verschillende drukgebie- den naar het Oosten en dit maakt de voor uitzichten nog zeer onzeker. SPORT VOETBAL NEDERLAND—BELGIE VOOR JOURNALISTEN. Zondagochtend op het Ajax-terrein. A.s. Zondagochtend om half elf wordt op het Ajax-terrein nog een HollandBelgië- wedstrijd gespeeld, n.l. tusschensport journalisten. Voor dezen wedstrijd is het Hollandsche journalisten-elftal als volgt sa mengesteld: Eeyk (Spaarnestad), doel; Kampman (Nieuwsblad voor het Noorden) en Geude- ker (Arbeiderspers), achter; Smit (Arbei derspers), Grijssels (Dagblad v. Rotterdam) en Heyser (Arnh. Crt.) midden; Werkman (Alkm.Crt.), van Beers (Arb.pers), Adria- ni Engels (Prov. Pers), Bremer (Telegraaf) en Kramer (Tubantia), voor. Reserves: Eoddeke (Gooi- en Eemlander), Velleman (Het Leven) en Van der Linden (Tribune). Het elftal der Belgen ziet er als volgt uit: Dechamps (XXe Siècle, Brussel), doel; Cleiren (Gazet van Antwerpen) en Powell (Luik), achter; Bergen (L'Express, Luik), Delville (Le Soir, Brussel) en Carmeau (La Meuse, Luik), midden; Janssens (Presse Etrangére, Antwerpen), De Neckere (Osten), Marsily (La Métropole, Antwer pen), Cornelis (Les Sports, Brussel) en Bo- dart (Les Sports, Brussel), voor. Reserves: Gosset (L'Indépendance, Brussel) en Gneut (Vooruit, Gent). De wedstrijd duurt tweemaal een half uur. AUTOMOBILISME DE RECORDRIT VAN EYSTON. Eyston, die met zijn metgezel Denly met een 2 L.-Hotchkisswagen een aanval onder neemt op het 48-uur wereldrecord op de baan Linas-Monthlhéry, had na 24 uur met een gemiddelde uursnelheid van 157.239 K.M. een afstand afgelegd van 3.773.733 K.M. In de volgende 14 uur verminderde deze snelheid nagenoeg niet, want na 38 uur had hij afgelegd 5.879.354 K.M. met een gemiddelde uur-snelheid van 154.720 K.M. Hoewel het 24-record geen gevaar loopt is de kans op een succesvol resultaat van dezen rit zeer gunstig. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Voorwedstrijden 1ste klasse. De uitslagen van de laatste ronde zijn: lste groep: WaterDekker 2—0 regl.; v. d. StelTer Haar 20; MarkLigtvoet 2—0. 2e groep: BergmanTeleng 2—0; Wijn gaardBosch 02; LavenJeu 02 regil. 3e groep: MastrictReek 11; Fransse Sladek 20; BekkerGeerling 02. De uitslag der overige partijen van de 4e ronde zijn: MastrichtBekker 20; de JeuWijngaard 11; Ligtvoetv. d. Stel 0—2. De kampioen Optendrees komt dus te spelen in den eindstrijd tegen Bosch, v. d. Wijngaard, Marck, v. d. Stel, Ter Haar, Mastricht en Sladek. De eerste ronde vangt aan 15'Maart in Maison Bernsen, Breestraat. De stand is als volgt: lste groep. gew. verl. pnt. Bosch 4 1 9 v. d. Wijngaard 3 1 1 7 de Jeu 2 2 1 6 Bergman 2 1 2 5 Teleng 1 1 3 3 Laven 5 2de groep: Marck 4 1 8 v. d. Stel 2 2 1 6 Ter Haar 2 2 1 6 Ligtvoet Water 1 3 1 5 Dekker 1 4 1 3de groep: Mastricht 3 2 8 Sladek 3 1 1 7 Geerlings 3 2 6 Bekker 1 1 3 3 Reek 1 1 3 3 Teunisse 1 1 3 3 Kampioenschap 2de klasse. De uitslagen van de 5e ronde zijn: Klinkenbergv. Es 20;, Jansen vrij, LepelaarHeeringgen n. gesp.: Huisman Dille 20; LangezaalZaalberg 11. De stand is nu: Huisman 4 3 Jansen 3 1 7 Klinkenberg 3 1 6 Heeringen 2 1 1 '3 Zaalberg 2 1 1 5 Langezaal 2 1 2 5 Lepelaar 3 Dille 4 v. Es 4 STOOM V AARTBER1CHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE, arr. 8 Maart van Amsterdam te Batavia. POELAU BRAS (thuisr.) pass. 6 Maart Perim. POELAU LAUT arr. 8 Maart van Ham burg te Bremen. POELAU ROEBIAH (uitr.) vertr. 8 Maart van Suez. TABINTA (thuisr.) arr. 8 Maart te Suez. TAWALI arr. 8 Maart van Amsterdam te Hamburg. KON. NED. STOOMB. MIJ. BARNEVELD (thuisr.) arr. 6 Maart te Antofagasta. BODEGRAVEN (thuisr.) 7 Maart nam. 1 uur 400 mijl West van Land's End. CALYPSO vertr. 8 Maart van Amster dam naar Rotterdam. SIMON BOLIVAR (uitr.) vertr. 6 Maart van Kingston (Ja). TELAMON vertr. 8 Maart van Amster dam naar West-Indië. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. NAGARA, Jacifickust naar Rotterdam, vertr. 8 Maart 5.30 *uur van Londen. KON. HOLL. LLOYD. KONIGSBERG (uitr.) arr. 6 Maart te Montevideo. MAASLAND vertr. 8 Maart van Rotter dam naar Amsterdam. ZAANLAND arr. 8 Maart van Rotterdam te Antwerpen. KON PAKETV. MIJ. N. ZEELAND arr. 7 Maart van Singapo re te Sydney. TASMAN arr. 4 Maart van Beira te Ba tavia. VAN REES arr. 6 Maart van Sydney te Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KERTOSONO (thuisr.) arr. 7 Maart te Belawan. KOTA TJANDI (thuisr.) vertr. 7 Maart van Belawan. SLAMAT (uitr.) arr. 8 Maart 1 uur n?;*i. te Southampton. SOEKABOEMI uitr.) vertr. 8 Maart Do ver van Liverpool naar Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AGAMEMNON, Java-Rotterdam, arr. 7 Maart te Londen. ALCINOUS, Batavia-Amsterdam arr. 7 Maart te Londen. CLYTONEUS, Liverpool-Batavia arr. 7 Maart te Port Said. PATROCLUS vertr. 6 Maart van Kobe naar Rotterdam. PERSEUS, Japan-Rotterdam arr. 7 Mrt. te Londen. POLYPHEMUS arr. 7 Maart van Batavia laatst van Amsterdam te Londen. VER. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (Holland—Afrika-Lijn.) RIETFONTEIN (thuisr.) arr. 8 Maart te Antwerpen. (HollandOost-Azië-Lijn) WAALKERK (thuisr.) vertr. 6 Maart v. Singapore. ii Eten? Wou jij eten? En waarom kom je dan juist hier? We hebben nog één biefstuk van 12 pond en die woü ik zelf eten. (The New Yorker,1

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14