VRIJDAG 9 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. GEMEENTEBEGROOTING 1934. De eischen van Gedeputeerde Staten. Zooals reeds eerder medegedeeld, hebben Ged. Staten de goedkeuring van de Ge- meentebegrooting 1934 van Stomp wijk verdaagd. Thans stellen Ged. Staten in ver band hiermede de volgende eischen: le herziening der geheele begrooting, 2e plaatsing van de Gemeente in de 3e klasse der Gemeentefondsbelasting (thans le klasse); 3e. verhooging winst gemeen schappelijk Electriciteitsbedrijf; 4e ophef fing verlies gemeenschappelijk Gasbedrijf; 5e. verhaal pensioenbedragen tot wettelijke maximum; 6e. verhooging Straatbelasting. In een uitvoerig prae-advies stellen B. en W. den Raad voor te schrappen de be- grootingsposten 244 en 399 te samen ƒ425 (waarmede dan vervallen de subsidies voor het Groene en Wit Gele Kruis). De gemeen te te brengen in de 3e klasse voor de Ge meentefondsbelasting en het aantal opcen ten op deze belasting te brengen van 80 op 100. Dit laatste beteekent, dat loonen van 600.reeds belastingplichtig worden, ter wijl daarnaast de bestaande belasting we derom niet onbelangrijk wordt verhoogd. De eischen genoemd onder 3 en 4 worden door het College afgewezen, aan het onder 5 genoemde is reeds voldaan bij raadsbe sluit van 19 December j.l. De raming der straatbelasting zal worden verhoogd met ƒ2000. Het geheel uitgestooten bedrag groot 19.000 is gevonden door hoogere raming van de gemeentefondsbelasting op grond van recente gegevens van den Inspecteur der Directe Belastingen. De Stompwijksche weg. B. en W. van Stompwijk stellen den Raad voor kosteloos aan de Provincie over te doen het deel van den Stompwijkschen Weg vanaf het Blesse Paard tot aan de grens van Zoeterwoude, liggende in het provinciaal wegenplan Zoe- termeerLeiden. Zinker. Door de Firma Wilson uit Den Haag is Donderdagmiddag met goed gevolg in de Vliet gelegd een nieuwe zinker ten dienste van het Gemeenschappelijk Gasbe drijf te Stompwijk—Veur. Met een paar da gen is daardoor de normale gaslevering van Veur weer hersteld. Reeds 2 uur voor den vastgestelden tijd was het werk gereed, en kon de Scheepvaart hervat worden. Werkloozen. Heden stonden ingeschre ven voor de Gemeente Stompwijk 76 werk loozen en voor de Gemeente Veur 81 werk loozen. Van Veur zijn tijdelijk 67 werkloo zen in de werkverschaffing te werk gesteld. Wit-Gele Kruis. Uit het 9e jaarverslag van het Wit-Gele Kruis, dat ons heden werd toegezonden, stipten wij o.m. aan, dat vermoedelijk door de slechte tijdsomstan digheden het ledental met 102 leden te rugliep. Het beheer van het Keurige magazijn is thans geheel bij de dames Van Veen aan den Voorourgschen Weg 23. Het consulta tiebureau mag zich in een steeds grootere toeloop verheugen, terwijl Zuster Claudia onvermoeid de parochie doorkruist. De speldjesdag, welke op Hemelvaarts dag gehouden werd bracht netto ƒ178 op. De uitgaven, die nog al hoog waren we gens de uitbreiding van het magazijn be droegen ƒ2506.07; de inkomsten ƒ2095.06. zoodat het nadeelig saldo over 1933 ƒ411.01 bedroeg. Het aanwezige saldo bedroeg 1994.28, zoodat het kassaldo bedraagt ƒ1583.27. De tijdsomstandigheden in aanemrking genomen, is er geen reden tot al te groote ontevredenheid over het afgeloopen jaar en is er geen reden tot pessimisme. Biljartwedstrijd. Donderdag speelde het le viertal van ADO der St. Josephsge- zellen te Leidschendam een competitiewed strijd tegen Carambole I uit Den Haag. Het was een zeer interessante en spannende wedstrijd, waarin ADO een prachtige strijd te zien gaf, zoodat Carambole over het ge heel genomen niet veel kans kreeg, of schoon ook zij keurige staaltjes van biljart spel te zien gaven. ADO wist 3 van de 4 partijen te winnen en behaalde in totaal 232 van de 240 te behalen caramboles, ter wijl Carambole in totaal 163 caramboles behaalde, zoodat ADO in totaal met 69 ca ramboles den wedstrijd won, wat tegen deze 'club, die over het algemeen een ster ke tegenstander is, een mooi resultaat is. WARMOND De lente-bode. Gistermorgen om streeks 9 uur arriveerde op zijn nest nabij de buitenplatas Oostergeest de ooievaar. Oud en jong wisselden vroolijke gesprek ken toen zij de „lente-bode" zagen. Na zijn woning geïnspecteerd te hebben vloog hij eenige malen rond, waarna hij verdween m het het nabij zijn nest liggende bosch. Jubileum. Naar wij vernemen zal het Donderdag 15 Maart a.s. 25 jaar geleden zijn dat Zuster Tempelaar haar taak als ziekenverpleegster begon. Wij twijfelen niet, of het zal haar dezen dag aan belang stelling niet ontbreken. Diefstal. Ten nadeele van den arbeider v. D. alhier is van zijn land een partij aard appelen ontvreemd. De politie is van een en ander in kennis gesteld en stelt een onderzoek is. ZEGWAART. Geboren: Jannetje Elizabeth, d. van W. Hogeveen en R. Roos. Ondertrouwd: R. Krol 28 j. en J. van der Spek 27 j., beiden te Zegwaart. ZOETERMEER. Gehuwd: R. Klos 28 j. en G. van Tol NOORDWIJK. Christelijke U.L.O.-School. De onder handelingen tusschen Burgemeester en Wethouders eenerzijds en het bestuur der Christelijke Ulo-school anderzijds, hebben reeds eenigen tijd tot volledige overeen stemming geleid, als gevolg waarvan deze school over 4 localen der voormalige open bare school te Noordwijk aan Zee in eigen dom zal kunnen beschikken, terwijl de ge meente de noodige middelen heeft beschik baar gesteld voor een beduidende restaura tie en verbouwing van deze localen. Deze werkzaamheden staan onder leiding van den architect Mensink uit Apeldoorn. Werkloozen-regeling. Door het bestuur van den R. K. Volksbond, den Christelijken besturenraad en de moderne arbeidersbe weging is een adres aan den raad gericht waarbij wordt verzocht de bepalingen be treffende het aantal wachtweken, die moe ten worden doorgemaakt nadat een werk- looze eenigen tijd arbeid heeft verricht, soepeler te maken. Bijna 100 bezwaarschriften. Naar wij vernemen zijn er 98 bezwaarschriften inge diend tegen het in ontwerp vastgestelde uitbreidingsplan; het is wel een teeken, dat er voor dit plan groote belangstelling bestaat! Snorren. Door Burgemeester en Wet houders is afwijzend beschikt op een ver zoek van meerdere belanghebbenden van het aute- en garagebedrijf in onze gemeen te om een snorverbod in onze gemeente in te voeren. Inenting. Gelegenheid tot kostelooze vaccinatievap gemeentewege wordt ver strekt op 20 Maart aanstaande n.m. 2 uur ten huize van dr. J. A. Coenraads Neder- veen, Emmaweg 5. Aangifte moet worden gedaan ter Secretarie uiterlijk tot 15 Maart, terwijl het trouwboekje moet worden mee gebracht. Hinderwet. Door Burgemeester en Wethouders is aan de Stoomtimmerfabriek „Northgo" N.V. voorheen P. Alkemade en Zonen vergunning verleend ingevolge de Hinderwet voor de uitbreiding van deze fabriek door bijplaatsing van een ruwe olie dieselmotor-installatie van 125138 P.K., een draaistroom generator 100 K.V.A., 220 volt, een electromotor van 40 P.K. voor het aandrijven van een schaafmachine, 2 electromotoren van 30 P.K. tot het aandrij ven van 2 hoofdassen, 1 electromotor van 5 P.K. tot het aandrijven van een luchtcom- pressor en een ondergrondsche bewaar plaats voor ruwe olie, met een inhoud van 6000 Liter. Naar wij vernemen zijn aan deze vergunning eenige voorwaarden verbonden. RIJNSBURG. Tuinbouw. De aanvoer van winterpro- ducten gaat thans minderen. Wat niet on gelukkig is, want bij het zeer goede voor jaarsweer zullen wel spoedig de voorjaars groenten afkomen. Momenteel zijn deze nog te uur door de te kleine aanvoer, De prijzen der winterproducten zijn ook niet slecht. Uien liepen weer iets op en brachten van f 1.70 tot f2.20 per 100 K.G. op. Voor waschpeen de gewone goede vraag met re delijke prijzen, van f 0.80 tot f 1.15 per kist van 20 K.G. Grove peen brengt per kist van f 0.45 tot f 0.55 op. Roode kool is in de beste soort goed in prijs, varieerend van f 9.40 tot f 12.50 per 100, Gele kool van f 8.40 tot f 9.80 p. 100. Voor selderieknollen wordt van f 3.80 tot f 4.70 per 100 betaald. Extra kwaliteit en schoon gemaakt brengt even meer op. Boerenkool van f0.30 tot f0.36 per kist. RIJPWETERING. Parochiale Kiesvereeniging. De R. K. Parochiale Kiesvereeniging hield 7 Maart 1.1. haar jaarvergadering in 't café Rust oord. De traditie der laatste jaren getrouw was de vergadering slecht bezocht, wat evenwel niet van invloed bleek te zijn op de levendigheid der gevoerde besprekin gen. De voorzitter opende de bijeenkomst met een woord van welkom, releveerde de verwarde toestanden, welke thans in de meeste landen van Europa heerschen en constateerde dan met voldoening, dat ons land in dit opzicht een gunstige uitzonde ring maakt. Toch zijn, aldus spreker, ook in ons land als gevolg van de crisis, stroo mingen ontstaan, die voor ons Katholieken gevaarlijk kunnen worden, wanneer wij niet voldoende bekend zijn met de gevol gen, die deze stroomingen hebben voor het Katholicisme. Meer dan ooit moeten wij, Katholieken, thans op onze hoede zijn en meer dan ooit eischt de voorzichtigheid van ons, dat wij ons als één man aaneenslui ten in onze Roomsch Katholieke Staatspar tij; in de eenheid schiult onze kracht. Na lezing der notulen, die ongewijzigd werden goedgekeurd, en vastgesteld, volg de het financieel verslag van den penning meester, waaruit bleek, dat onze kiesver eeniging zoowaar een batig saldo kan boe ken, wat in geen jaren het geval is geweest. De secretaris las daarna een keurig ver zorgd jaarverslag voor, waarvoor hem een warm applaus ten deel viel. De aftredende bestuursleden, de heeren J. v. Egmond en P. v. d. Geest werden bij ac clamatie herkozen en eveneens bij accla matie werd de heer S. Zandbergen geko zen tot lid van de commissie van controle der kas van den penningmeester der Cen trale. Eindelijk bracht de afgevaardigde, de heer J. Verkley, verslag uit van de door hem bijgewoonde vergaderingen van de Kamercentrale Leiden te Gouda en te Lei den. Naar aanleiding dezer verslagen ont spon zich een levendige discussie over de samenstelling der commissie, die ten vo- rigen jare het politiek advies heeft samen gesteld. Deze commissie demonstreerde nog eens duidelijk, hoe gering de invloed der plattelandskiesvereenigingen is in den Ka merkieskring Leiden, waarvan toch verre weg het meerendeel der kiezers tot de plat telandsbevolking behoort. De voorzitter meende met recht te kunnen constateeren. dat de oorzaak hiervan ligt bij de boeren en tuinders zelve. Vooreerst schitteren deze voor het meerendeel door afwezigheid op de vergaderingen hunner kiesvereenigingen en tweedens schijnen zij, die de vergaderin gen wél bezoeken, bij de keuze der afge vaardigden voor de vergaderingen der Ka mercentrale er zich niet voldoende reken schap van te geven, dat die afgevaardigden door woord en stem de meening dienen weer geven, die leeft in de vereeniging die hen afvaardigde. Alleen meerdere belang stelling en meerdere activiteit kan de boe ren en tuinders invloed bezorgen op den gang van zaken in bestuurslichamen. Met den wensch, dat de belangstelling voor het werk der R. K. Staatspartij ook bij de plattelandsbevolking moge toenemen sloot de voorzitter de bijenkomst. Op de bijeenkomst van het bestuur der R. K. Kiesvereeniging, gehouden na afloop der algemeene vergadering, werd de heer Ch. Jagers tot lid van de Centrale Alke made gekozen in de vacature ontstaan door he bedanken van den heer G. Beelen. De Centrale verliest door het heengaan van den heer Beelen een actief en accuraat pen ningmeester, voor welke functie moeilijk een even werkzaam opvolger zal gevonden worden. SASSENHEIM Biljarten. De wedstrijd om het per soonlijk kampioenschap van Sassenheim is bijna volbracht. Nog slechts 10 partijen moeten er gespeeld worden, waaronder de partij HaverDiederiks, die beiden nog kans hebben kampioen te worden. Deze partij wordt gespeeld Maandag 12 Maart, 's avonds half negen. Maandag 19 Maart in café de Oude Post 's avonds half acht: uitreiking der prijzen. Ter opluistering zal een partij van 400 Car. Libre worden gespeeld tegen den kam pioen van Sassenheim. Voor deze partij is uitgenoodigd de heer Chr. v. d. Voort, te Noordwijk aan Zee. De stand op heden is als volgt: J. Diederiks 12 11 1142 22 G. Haver 11 9 1084 18 G. v. Diest 12 9 1132 18 H. Schoo 12 8 1024 16 J. v .Reisen 12 7 1094 14 C. Guldemond 11 6 1059 12 P. Koning 12 6 1053 12 A. v. d. Wiel 13 5 1054 10 Th. v. Velzen 11 4 973 8 R. Haver 10 4 769 8 Grd. Zandbergen 10 4 867 8 B. Schreuder 12 3 982 6 Chr. Zandbergen 12 3 867 6 J Hoogervorst 12 2 823 4 De „assL.—it-dokter" 80 jaar. Maan dag 12 Maart viert onze populaire ingezete ne, de oude Willem van der Voorn, zijn 80en verjaardag. Wie van ons kent niet de oude vroolijke Willem, bijgenaamd „de mop", die als oud-Sassemmer bekend is, en geen „mopperpot" genoemd zal worden! Als in woner van het St. Bernardusgesticht maakt de oude heer dagelijks, vergezeld van zijn derde been (stok) al zingende langs de straat, eenige wandelingen naar het dorp om boodschappen te doen en ziet men hem gaan met een tasch vol drankjes voor de patiënten. Door dit werk heeft hij den bij naam gekregen van assistent-dokter. Moge hij nog langen tijd gespaard blij ven en op zijn verjaardag vele blijken van sympathie ontvangen. Willem, proficiat! Ondertrouwd: F. H. Geursen 27 j. en J. M. C. Aangeenbrug 25 j. Overleden: C. J. van der Ham 40 j., echtgen. van G. van den Berk C. M. van Balkom'82 j. wed. van W. Beijer A. L. Verhoog 58 j. echtgen. van S. W. Vlasveld A. A. van Dam 11 mnd., z. van C. van Dam en G. C. M. van Voort. Gevestigd: G. Nauta van Leiden H. J. Vink van Voorhout C. Hoogervorst en gezin van Voorhout H. E. Elferink van Lemsterland J. de Regt van Lisse. Vertrokken: S. Zuilhof f naar Heem stede A. J. du Croix naar Zandvoort. STOMPWIJK. Kiesvereeniging. Gisteravond had in het Café „Het Blessepaard" de drukbezoch te jaarvergadering plaats van de R. K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht". Te ruim half acht opende de voorzitter de vergadering met den chr. groet en heette allen van harte welkom, inzonder den Zeer- eerw. heer Pastoor, den Weleerw. heer Ka pelaan, wethouder en gemeenteraadsleden. Hij herdacht nog het afgetreden gemeente raadslid, den heer L. A. Groot, die wegens ziekte bedankt heeft, en hoopte voor hem een spoedige beterschap. Ook wierp spr. nog een terugblik op de in het afgeloopen jaar gehouden verkiezingen, waarbij door enkelen gestemd is op een dissidente partij wat mogelijk berust op vergissing. Waar op Pastoor er nog aan toe voegde: „nooit je bril te vergeten, dan kan je het eerst rustig bekijken". Want op de lijsten ston den twee namen naast elkander, welker voorletter een K was n.l Kolkman en Kolt- hek, wat voor enkele aanleiding kan gege ven hebben tot vergissing. Spr. hoopte, dat er een volgenden keer goed op gelet zou worden. Vervolgens vroeg de voorzitter den secretaris de notulen voor te lezen, welke onveranderd werden goedgekeurd, waarop volgde het verslag over 33, en ver volgens rekening en verantwoording van den penningmeester. De financieele com missie bevond de boeken en bescheiden in de beste orde, waarop de voorzitter den penningmeester bedankte voor zijn accu raat beheer. Aangezien de spreker nog ni^t in de zaal aanwezig was, volgde het verslag van de Kamercentrale Leiden. Intusschcn was de spreker in de zaal gekomen en werd door den voorzitter verwelkomd. Hierop volgde een korte pauze. Hierna kreeg de spreker van dezen avond, de Weled. heer Ma"x v. Poll, het woord, die sprak over de tegenwoordige economische crisis, haar ontstaan, en ook over staatsh" '~v"iuding. Evenals ieder huis gezin een >n en uitgaven heeft, zij het in 't ?n men steeds te zorgen heeft, dat het evenwicht moet blijven tus schen inkomen en uitgaven, evenzoo heeft de staatshuishouding ook te zorgen voor het bewaren van het evenwicht. Spr. ging dieper in op de groote zorg der Regeering tot behoud van een gezon den financieelen toestand. Spr. wees op de onverantwoordelijkheid om in dezen tijd de Regeering te ondermijnen. Men kan met geschreeuw helaas wel de volksgunst win nen, doch laat u niet misleiden. Laten de Katholieken één zijn en hun afgevaardig den zenden naar de Kamer en daarom al len stemmen op de candidaten der R. K. Staatspartij, want „eendracht maakt macht". Hiermede eindigde spreker zijn prachtige rede, welke onder de grootste stilte werd aangehoord en waarvoor den heer Van Poll met een daverend applaus werd beloond. De voorzitter bedankte spre ker voor zijn schoone rede. De Pastoor be dankte eveneens spreker en spoorde een ieder aan in deze tijden te luisteren naar het woord van onze Bisschoppen, Hierop volgde verkiezing van een bestuurslid we gens bedanken van den heer C. v. d. Zijden. In diens plaats werd gekozen de heer Th. Schrader, die zijn verkiezing aannam en de vergadering bedankte voor het vertrou wen in hem gesteld. Bij de rondvraag werd naar voren ge bracht aan de gemeenteraad te verzoeken de vermakelijkheidsbelasting of te minde ren of ontheffing te verleenen, waarop wethouder v. d. Bosch eenige toelichting gaf. Vervolgens bedankte de voorzitter de vergadering voor de groote opkomst en de aandacht tijdens de vergadering en sloot met den chr. groet, waarna de verloting plaats had. Tijdens de vergadering sprak Pastoor nog een kort woordje over den Stillen Omgang. Ongeveer 80 personen maken den Omgang mede. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP L. T. B. Gisteravond hield de L. T. B. een verpaderine. De voorzitter opende de vergadering met den chr. groet en heette alle aanwenen hartelnk wel^nm. Sor. gaf vervolgens het woord aan ir. Bles, die een breedvoerige uiteenzetting hield over de rundveecentrale en de crisiswetten. Na deze uiteenzetting werden verschillende vragen gesteld en wederom breedvoerig beantwoord. Hiema volede bestuursverkiezing, daar het geheele bestuur aftredend was. Alle bestuursleden werden herkozen en namen ook allen hun henoeming aan. Als vonrz. werd daaruit gekozen de heer A. J. Ver haar. Ond°Hing wprden de functies ver deeld. waanhii de h®er E. J. Pauw werd benoemd als secretaris en de heer Jac» TsT'-^'wAnhnWon als penningmeester; Na de rondvraag sloot de voorzitter, na een woord van dank te hebben gebracht voor de trouwe onkornst en de goede me dewerking. met gaked (Je vergadering. Geboren: Catharina Wilhelmina d. v. L. Hoek en M. J. C. van Niekerk Jaco- ba Catharina Cornelia d. van G. Th. J. Nieuwenhuizen en A. J. Baars. Gevestigd: C. Steenbeek, dienstbode, uit Ter Aar M. Fokker, dienstbode, uit Bodegraven E. Kas, dienstbode, uit Lei den C. de Rijk, dienstbode, uit Utrecht J. Loogman, dienstbode, uit Alphen a. de Rijn Th. P. W. M. Wemmers, dienst bode, uit Rotterdam. Vertrokken: A. Knaap naar Uit- Uithoorn P. den Hertog naar Utrecht P. Groeneveld naar Zevenhoven P. Eijs, raar Leiden F. M. Pieterse naar Zoeter woude E. de Jong naar Amsterdam Th. J. M. Roes naar Amsterdam S. Schouten naar Bodegraven J. Kwakken- bos naar Veur Th. Slootjes naar Boskoop J. Pieterse naar Alphen a. d. Rijn J. M. van den Helder naar Ankeveen S. van den Berg naar Rijswijk. BODEGRAVEN Gemeenteraad. .De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling erd notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel inzake bijdrage in de kosten van vervoer per autobus van kinderen, die de R.K. Scholen bezoeken. 5. Benoeming di recteur van het slachthuis. 6. Voorstel tot het verleenen van voorschotten op de ge meentelijke vergoeding ingevolge artikel 101 der Lager Onderwijswet. 7. Voorstel tot wijziging der begrooting voor 1933. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres- pondetnschap der Arbeidsbemiddeling al hier staan heden als werkloos ingeschre ven: 15 farbieksarbeiders 4 schilders 14 losse werklieden 1 electricien 6 op perlieden 2 heiers 11 landarbeiders 1 wagenmaker 8 schippers 9 pakhuis knechts 7 metselaars 13 timmerlie den 1 bottelaarsknecht 2 tuinders 1 smid1 chauffeur. Bouwen. Door B. en W. is vergunning verleend aan J. de Jong tot herbouw van een perceel in de Nieuwstraat voor reke ning van C. Kloot. Geboren: Dirkje .d van J. Boef en A. Groenescheij Jan z. van H. P. v. d. Voorst en P. van der Vliet Berdina d. van G. van Beek en J. Gerritsen. Ondertrouwd: J. A. van Schaik 27 j. en A. M. van Donk 25 j. Overleden: G. Onvlee 64 j. geh. m. G. de Wilde J. van der Voorst z. van H. P. van der Voorst en P. van der Vliet E. J. G. Jacobie 66 j. geh. met W. Wols wij k. Gevestigd: C. Noordhoek, verpleeg ster van Woerden G. Stolwijk, timmer- j man, van Wormerveer J. M. Molenaar en gezin, kaashandelaar, van Zwammer- dam. I Vertrokken: W. Esveldt z. b. naar j Zeist J. A. Vergeer, naar Zegveld G. de Borst naar Reeuwijk. ALPHEN AAN DEN RIJN De Hofbrug. De stremming der scheep vaart naar de Spoorhaven is voor eenige adgen opgeheven. In verband evenwel met het aanbrengen van den bovenbouw der Hofbrug, zal de vaart in den loop der vol gende week weder worden gestremd. Wij maken het wielrijdend publiek er tevens op attent, dat de passage over de noodbrug verboden is en dat wielrijders even als eenigen tijd geleden, weer langs den Bui tenweg moeten rijden. Harmonie Leo XIII. Tot directeur van de R.K. Harmonievereeniging Leo XIII is benoemd de heer A. Theelen te Leiden. Aangereden. Zekere V. uit den Ten Harmsenstraat is gisteravond met zijn rij wiel tegen een in de Julianastraat, staande vrachtaüto gereden. V., die bewusteloos op de straat bleef liggen, werd binnengedra gen bij dr. Groen, die bij den patiënt een lichte hersenschudding constateerde. Per brancard werd de man naar zijn woning overgebracht. Er goed afgekomen. In de Emmalaan werd gisteren een vierjarig zoontje van R., dat plotseling den Rijksstraatweg overstak, odor een passeerende vrachtauto van A. uit Waddinxveen aangereden. Het kind, dat onder de auto geraakte, kwam er wonder lijk goed op. Slechts een zijner schoenen werd vernield, zonder dat zijn voet noe- menswaardig letsel bekwam Gevestigd: van Ter Aar: R. Th. Wijfje en gezin, arbeider, Noordeinde 47a Koudekerk: C. F. IJdo en zuster, kaas- pakh.kn., Mauritsstraat 7 Aalsmeer: J. Verzaal, groentenhandelaar, Hooftstraat 99 Nieuwkoop: J. Pieterse echtgenoote van N. A. Groen in 't Wout, Noordeinde 80 Zwollerkerspel: G. Rikhof en gezin, arb. remmer N. S„ Oranjestr. 33 Amers foort: M. J. Oosterhuis, religieuse, Pr. Hen drikstraat 69 Hekendorp: L. Verleun en gezin, zonder ber. Zaalbergstraat 14 Ter Aar, A. Koetsier, Groeneweg 26 Rotter dam: J. C. van der Knoop, assistent, Raad huisstraat 44. Ve rtrokken: naar Waddinxveen: B. Th. E. de Grauw, echtgenoote van P. Zwart Rietveld 36: J. B. van Ekeren Rot terdam, Riebeekstraat 24b ben.: A. H. van Roode Linschoten: A. van Eijk Am sterdam, Van Woustraat 14: J. Markus en gezin Hilversum: Bussumerstraat 26a: N. J. F. Timmens Zoeterwoude, H. Rijn dijk F 81: E. Voordouw Vleuten, Hoo- gerweide de Meern: D. van Brienen Gouda, Rozendaal 19: M. Cattel en gezin Zeist, Pan weg 10: D. Verhorst en gezin Amsterdam: Amsteldijk 82: A. van Vliet Amsterdam: Sloterdijker Milaan 46: D. M. Huisman Amsterdam, Adm. de Ruijter- weg 319: M. Huisman. Geboren: Willem z. van P. Schol- laardt en C. Lit Pieter z. van P. Schol- laardt en C. Lit .Jadobus z. van P. A. Verhagen en D. E. Ver-boom Adrianus Johannes z. van P. S. van der Voorn en C. Groen in 't Wout l\llaas z. van J. van Rijswijk en W. B. van Dijk Theodora Maria- d. van L. Olijerhoek en V. G. M. van Klink Johannes z. van J. van Brummen en C. Littooij Cornelis Martinus Jozef z van E. Vorken en C. J. M. Groen in 't Wout Pieter Johannes z. van P. Vis en L. J. van der Willik Arie z. van T. Versluis en N. N. Kom. Getrouwd: F. Schmal 26 j. en A. G. Mol 23 j. Overleden: Catharina Elisabeth Ro denburg 20 m. Johannes Boer, weduwr. van W. Peuler 78 jaar Johanna Eliza beth Moene, wed. van J. W. van Zwieten 89 j. Johan Kamping 24 jaar. ZEVENHOVEN „Voorzorg". Dinsdagavond hield „Voorzorg" haar jaarvergadering in café Smit. De voorzitter, de héér Th. Visser, opende met een hartelijk welkom tot de aanwezigen de vergadering, waarna de secretaris, de heer W. Kerkhoven, de no tulen las en goedgekeurd. Nu kwam het financieele verslag van den penningmeester, den heer G. de Bruyn aan de orde. De inkomsten hadden de som van ƒ286.10 bedragen, de uitg. ƒ314.60, al- zoo een tekort van 28.50, zoodat de kas is ingekrompen. Het saldo bedraagt op heden nog 211.51. Den penningm. wordt dank gebracht voor zijn vele werk. Tot ve rificateurs werden door den voorz. aange wezen de heeren J. Wassenaar en C. J. v. Veen, die de benoeming aannamen. Aan de beurt van aftreding waren de heeren G. de Bruyn en H. K. Bos. Deze werden met algemeene stemmen herkozen en namen hun benoeming weer aan. De voorz. wees vervolgens op den achteruit gang der kas. Wat moet er gebeuren om dit euvel te voorkomen? Spr. wilde gaar ne het oordeel der vergadering. De heer A. J. de Groot HPz. vraagt naar de groot ste oorzaak van den achteruitgang der kas, waarop de voorz. antwoordde, dat de groote uitgaven van de kas betrekking heb ben op de personen, die regelmatig elk jaar de volle uitkeering hebben van 13 weken. Hierop zegt de heer de Groot, dat dit reglementair is vastgesteld. Hij'stelt, voor reglementswijziging van 13 weken op 10 weken. Het kost voor zulke personen wel een offertje, maar het geval kan zich voordoen, dat personen, die jaren betaald hebben ziek worden en dan zou er niet meer wezen. Spreker maakt er een voor stel van. De voorz. zeide verheugd te zijn, dat uit de vergadering een voorstel komt, precies zooals 't bestuur het ontworpen heeft. In stemming gebracht werd het met algemeene stemmen aangenomen. De voorz. vraagt de leden allen propagandist te worden, om vooral jeugdige personen als lid aan te werven. Ook zijn er enkele personen, die achterstand hebben met hun contributie. Spr. waarschuwt dezen, daar zij anders hm. rechten verliezen. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt, waarna de voorz. de leden dankt voor hun opkomst en de vergadering sloot

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13