VRIJDAG 9 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 SPORT VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zaterdag. Zaterdagmiddag-beker le ronde: Quick B. 2Koudekerk 1. le klasse: Noord wijk 1ARC 1; Rijnsb. B. 1LRC 1. 2e kl. A: F. Pacta 2—SCO 2; Terleede 2 Rijnsb. B. 2; Katwijk 1ARC 2. 2e kl. B: LRC 3—O. Clubje 1; SCO 3— SLF 2. 3e kl A: ARC 3Noordwijk 3. 3e kl. B: SLF 3—Kagia. 4e k 1. A: F. Pacta 4Terleede 4 (bijter rein); Woubrugge 3Katwijk 4. Adspirant-en: Quick B. (a)Alphia (bijterrein); TerleedeQuick B. (b) (bij- terrein); O. ClubjeRijnsb. B.; Rouwkoop SCO. Alle wedstrijden vangen te 3.30 aan. Naar wij vernemen komt de bekende Weensche profclub Admira eind Maart naar ons land voor het spelen van een drietal wedstrijden. Op Zaterdag 24 Maart speelt Admira te Rotterdam tegen het Rot- terdamsch elftal, op Zondag 25 Maart zal het Haagsch elftal te Den Haag als tegen partij fungeeren. Tenslotte vindt op Dins dagavond 27 Februari te Amsterdam op het verlichte A.F.C.-terrein nog een wed strijd plaats tusschen Admira en het Am- sterdamsch elftal. AJAX-PAASCHTOURNOOI De loting voor het Ajax-Paaschtournooi had het volgende resultaat: Eerste Paaschdag (1 April) Go Ahead Bohemians F.C. (Iersche Vrijstaat); Ajax Cercle Sportif Brugeois. Tweede Paaschdag: Verliezers- en Win naarsronde. ZWALUWEN—ROODE DUIVELS 21 Maart a.s. te Den Haag De return-wedstrijd ZwaluwenRoode Duivels zal naar de „Sportkroniek" be richt, Woensdagavond 21 Maart as., op 't terrein van V.U.C. te Den Haag worden gespeeld. WATERPOLO WINTERCOMPETITIE HAAGSCHE ZWEMBOND. De Zijl I— H.Z. en P.C. m 1—10. Onder leiding van scheidsrechter H. de Kok, werd in de overdekte Bad- en Zwem inrichting aan de Mauritskade te Den Haag voor de derde afdeeling van de Win tercompetitie van den Haagschen Zwem- bond de wedstrijd tusschen De Zijl I en H.Z. en P.C. III gespeeld. Het was een spel van kat en muis, waar bij de gastheeren de rol van de muis ver vulden. Over alle linies had de bezoekende vereeniging een groot overwicht en vooral in de tweede helft maakte de Zijl er niets van. Met rust hadden de Hagenaars zich een 40 voorsprong verzekerd, terwijl in de tweede helft aan dit viertal doelpunten nog een half dozijn werd toegevoegd. De thuis club zag slechts éénmaal kans het net van de H.Z. en P.C. te vinden. Eenhoorn had het meeste succes en nam vier van de tien goals voor zijn rekening J. Prins en d'Arnout Gerkens scoorden elk twee doelpunten terwijl Stam en Yong eenmaal den vijandelijken doelman wisten te passeeren. De standen. Na bovenstaanden wedstrijd, den laatst en in deze week, luiden de bijgewerkte stan den als volgt: le Afdeeling. H.Z. en P.C. I 4 4 0 0 38—12 l Z.I.A.N. I 4 2 1 1 20—20 5 S.V.H. 4 112 15—21 L.Z.C. 4 0 0 4 12—32 0 2e Afdeeling. Z.I.A.N. II 5 4 0 1 34—16 8 H.Z. en P.C. II 5 3 1 1 29—15 7 Z.I.A.N. III 4 3 0 1 19—15 6 C.J.M.V. I 6 0 1 5 13—48 1 Afdeeling III. H.Z. en P.C. Hl 7 6 1 0 43—9 13 Z.I.A.N. rv 6 4 1 1 23—14 9 B.P.C. I 5 2 0 3 12—27 4 De Zijl I 3 0 0 3 6—20 0 L.Z.C. H 4 0 0 4 5—19 0 Afdeeling IV. H.Z. en P.C. IV 8 5 2 1 33—12 12 H.Z. en P.C. 7 4 1 2 19—20 9 De Zijl H 7 3 0 4 17—23 6 A.V.Z.R. 7 3 0 4 18—22 6 C.J.M.V. n 7 115 11—21 3 „Vad." WIELRENNEN PARIJS—NICE. De eerste etappe. Men schrijft ons d.d. 7 dezer uit Parijs: De koers naar de Zon is Woensdag aan gevangen met het verrijden van de eerste etappe ParijsNevers, een afstand van 219 K.M. over meerendeels vlak land. 99 ren ners zijn gistermorgen vertrokken, waar van het grootste contingent Franschen en Belgen. Andere buitenlandsche renners zijn er maar weinig, eenige Duitschers en dan onze landgenoot Valentijn, die voor het merk Automoto gecontracteerd is en thans zijn eersten wegwedstrijd daarvoor rijdt. Er is in deze eerste etappe zeer snel gere den en met een gemiddelde van bijna 40 K.M. kwamen de eerste greop renners te Nevers aan. Duidelijk is het dus, dat de renners, die pech onderweg hadden, vrijwel geen kans meer hebben gekregen hun daar bij opgeloopen achterstand in te halen. Door de Franschen is deze eerste etappe buitengewoon tactisch gereden en het zegt toch wel wat, dat van de zes eersten aan de finish er 5 Franschen en maar 1 Belg aankwamen. De groote verrassing was, dat Lapebie in de sprint geklopt werd door Merviel en Noret, twee renners voor Fran cis Pelissier. Valentijn heeft goed gereden, het was voor hem meer een verkennen van de krachten van het peleton. Hij kwam als 43ste aan met ruim 17 minuten achterstand op de winnaar. Hij behoorde echter tot de tweede groep, welke aangevoerd werd door den Belg Tommies, die in 5 uur 45 min. 42 sec. aankwam, tegen Valentijn 5 uur 47 min. 8 sec. Tot deze tweede groep behoor- denrenners als Schepers, Jul. Vervaecke, Barthlemy, Level, Hardiquest, Le Drogo, Rinaldi, B. Faure, Mauclair, Bonduel, S. Maes, terwijl hij renners van naam als Cornez, Sieronski, Fayolle, Altenburger, Le Valvez, De Caluwe, EgliO), Geyer, Chocque Louyet, Antenen en nog zeer veel anderen achter zich liet. Tweede etappe. Lapebie winnaar. Donderdag werd de tweede etappe gere den van Nevers naar Lyon, een afstand van 23Q K.M. Op 115 K.M. waren vrijwel alle renners nog bijeen, terwijl het tempo niet zoo snel was als gisteren bij de eerste etappe. In de sprint te Lyon won Lapebie in 7 uur 6 min. 34 sec. voor den Belg De Caluwe, den Belg Rebry, den Belg Dignef en den Belg van Tricht. Daarop volgden Archambaud, Merviel met tijden van 7 uur 9 min., vervolgens Hardiquest met 7 uur 13 min. 8 sec., tenslotte een groote groep met Schepers, Sieronski, Speicher, Bonduel enz. In het klassement leidt Lapebie thans voor Rebry. AUTOMOBILISME EYSTON VERBETERT WERELDRECORD Te Monthlery. De bekende Engelsche coureur Eyston is gistermorgen om 9.55 uur gestart op de autorenbaan Linas-Monthlery ten einde te trachten het 48 uurs wereldrecord op zijn naam te brengen. Intusschen heeft hij reeds tijdens zijn poging met zijn 2 Liter Hotch- kisswagen drie nieuwe wereldrecords ge vestigd en wel de volgende: Voor de 1000 K.M. had hij 6 uur 5 min. 31.61 sec. noodig, d.w.z. hij legde dien af stand af met een gemiddelde uursnelheid van 159. 434 K.M., terwijl het oude wereld record tot nu toe stond op een gemiddelde uursnelheid van 156.748 K.M. In 12 uur legde hij af een afstand van 1898.15 K.M., terwijl het oude wereldrecord stond op 1872.469 K.M. Zijn gemiddelde uursnelheid bedroeg 158.169 K.M. Voorts verbeterde hij het wereldrecord voor de 2000 K.M., welke afstand hij af legde in 12 uur 38 min. 18.47 sec. d.w.z. met een gemiddelde uursnelheid van 158.247 K.M. Het oude wereldrecord bedroeg 152.845 K.M. gemiddeld per uur. Eyston rijdt intusschen door tot Vrijdag morgen omstreeks 10 uur. SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN De competitie Leiderdorp en S. C. A. E. C. Gisteravond speelden bovengenoemde clubs te Leiderdorp een competitiewed strijd met den volgenden uitslag: 1. v. Klaveren (L.dorp:)Schreine- mackers (Sc.) 10 2. S. P. OuwerkerkA. Blauw 10 3. E. v. d. ValkC. J. Nadort 10 4. G. de Koning Jzn.E. Wittner 10 5. B. G .CortsA. J. G. Kaptein 10 6 M. SplinterR. Nolson 01 7. G. ed Koning Anz.F. Simons 01 8. W. GoedhartL. Binnendijk 10 9. Arie v. KlaverenMej. d. Brinkes 10 10. K. KranenburgC. v. d. Graaf A-IA Totaal VA-A Leiderdorp handhaafde zich door deze overwinning stevig op de eerste plaats. De stand in deze groep luidt nu als volgt: 1 Leiderdorp 5 5 36,5-13,5 10 p. 2. Hazerswoude 5 4 1 33,5-16,5 8 3. Philidor 4 2 1 1 23 -17 5 4. Bodegraven I 5 2 1 2 27 -23 5 5 L. Arb. Sch.cl. 5 2 3 20 -30 4 6. S.C.A.E.C. 5—14 16,5-33,5 1 7. Bodegraven II 5 1 4 13,5-36,5 1 SASSENHEIM—OEGSTGEEST Tusschen de Schaakclubs van Sassenheim en Oegstgeest is een schaakwedstrijd ge speeld, waarvan de uitslag als volgt is; D. BuysW. K. Sasburg 01 C. v. d. LipJ. W. van Eek IAIA J. de oJngW. F. Schnieder 01, J. BuysW. Poortman 01 A. 't HartS. J. R. Onnen 0-^1 P. KoningA. J. J. Muns 01 G. v. d. LipJ. Broekstra 10 W. le GrandH. Juffermans 01 H. LamensTh. Kieft 10 P. le ClercqW. Prins 10 HAAGSCHE SCHAAKBOND De competitie De drie afgebroken partijen van den wedstrijd L.S.G. IDisc. Disc. II zijn door den arbiter als volgt beslist: 3e bord: Leembruggen (D.D.)v. d. Nat (L.S.G.) 1—0; 4e bord: Goedhart (D.D.)— Segaar (L.S.G. )4A', 9e bord: v. d. Horst (D.D.)—Modderman (L.S.G.) A—A. De eindstand is dus, zooals we reeds voorspeld hebben, een nederlaag voor de Leidsche club geworden (4)45)4). Disc. Disc. II is met deze overwinning kam pioen. DAMMEN R.K. DAMCLUB GEZELLIG SAMENZIJN Gisteravond had in het Volksbondsge bouw, een vriendschappelijke, wedstrijd plaats tusschen G. S. (Leiden) en O.D.I. (Den Haag), waarvan de uitslagen als volgt luiden: G. S. O.D.I. G. GeerlingsP. G. Balie 20 N. N.—P. Zwart 2—0 H. B. StipdonkH. Ladrak 20 A. H. Jansen J. Waasdorp 02 G. JansenG. v. Galen 20 C. H. KleinL. Broekhans 20 P. GeerlingsJ. Molhoek 20 C. v. BakelH. Huibens 02 W. v. d. VeerA. Hendriks 02 Th. H. D. BonsieL. v. Noord 02 P. Vee.lenturfC. Molhoek 20 A. BonteN. Verhaar 11 H. BrandtsP. v. d. Helm 02 P. y. BentenH. v. d. Velde 02 J DorstA. Diependaad 02 W. Philipse C. v. d. Arend 2—0 17-15 ATHLETIEK Afstandsmarsch Alphia. Naar wij vernemen zal door de A.V.V. „Alphia" 2en Paaschdag weder een 35 K.M. afstands-marsch worden georganiseerd. LUCHTVAART DE MELBOURNE-RACE. De Mul en Faber vliegen mee. Naar de „Tel." verneemt, is thans defini tief vastgesteld, dat de Amsterdamsche sportvliegers, de heeren De Mui, inspec teur van de Nationale Luchtvaartschool, en Faber, lid van de Nationale Luchtvaart- sohool, zullen deelnemen aan de handdcap- race van Engeland naar Melbourne, welke race op 20 October as. zal worden gehou den. RECHTZAKEN DOOD DOOR SCHULD. In den namiddag van 2 December j.l. tusschen half zes en. zes uur reed de koop man M. A. B. uit, Amsterdam met een door hem bestuurde auto op den Nieuwen Rijksweg te Pijnacker. Ter reohterzijde van dien weg bevond zich een stilstaande vrachtauto. B. die blijkbaar deze auto niet had opgemerkt, is er tegen opgebotst met het gevolg dat zijn passagiers mej. J. C. de Jong, uit den wagen werd geslingerd en midden op den rijweg kwam te liggen. Het meisje is kort daarop aan de gevolgen van deze aanrijding overleden. Verdacht van overtreding van art. 307 W. v. S. hoorde B. voor de 5de Kamer der Haagsche rechtbank een rechtenisstraf van 3 maanden tegen zich eischen. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Lezing over het ziekzoeken. In de zaal van het veilingsgebouw aan de Van Tetsstraat hield ir. K. Volkersz, directeur der Rijkstuinbouwwinterschool te Lisse Donderdag zijn aangekondigde lezing over het ziek der Hyacinthen en Narcissen. De zaal was stompvol met belangstellen den, waaronder vele deelnemers aan den ziek-zoek-wedstrijd, de leerlingen der tuin bouwscholen te Lisse en Hillegom, enz. De voorzitter van het Veilingbestuur, de heer J. Meskers, sprak een kort welkomst woord, waarna de heer Volkersz zijn in teressante rede aanving. In hoofdzaak is zijn betoog gericht op den veroorzaker der gevreesde ziekten het oud- en ringziek, terwijl de bestrijding een secundaire plaats inneemt, omdat deze door het z.g. „koken" zeer doeltreffend is geworden. Onder het kolossaal aantal aal tjes dat in onzen cultuurbodem leeft is het speciaal Tilencus defastatrix en daarna Alclencus en het bietenaaltje die gevaar lijk zijn. Aan de hand van zeer duidelijke lan- taarnplaatjss geeft hij een uiterst leer zame beschrijving van Tilencus of stengel aaltje, de leefwijze, de bouw, de voortplan ting én het onderkennen van de optreden de ziekteverschijnselen in de verschillen de stadia der ontwikkeling. Elk vrouwelijk aaltje ligt pl.m. 60 eieren, waaruit na ongeveer 5 weken een nieuwe generatie ontstaat. Als men nu weet dat één zieke bol millioenen aaltjes kan bevat ten, krijgt men eenigszins een idee welk een ontzagwekkend besmettingsgevaar zoo'n bol voor een geheele partij kan heb ben. Een zieke partij kan nooit door ziek-zoe- ken alleen gezond gemaakt worden; daar bij kan alleen het koken helpen. Hij be handelt het planten van zieke partijen, het planten van gezonde bollen op zieken grond en het planten van zieken op ziek land uitvoerig, omdat in alle gevallen de verschijnselen anders zijn. Hij ligt den na druk op het gevaar van het uitleenen van gereedschap enz., het koopen van bollen van onbekende herkomst, het sorteeren en visiteeren en geeft alle daarbij toe te pas sen maatregelen aan. Zieke grond kan alleen genezen worden door delven met toepassing van vrucht wisseling gedurende eerstvolgende jaren. Ontsmettingsmiddelen zijn te kostbaar, stonnen is afdoende maar duur; inundatie gedurende een bepaalden tijd is ook goed maar moeilijk volvoerbaar. Bij het stellen van vragen komt ter spra ke de besmetting door riet, manden, enz., terwijl ook de malarieziekte, die veel op oud-ziek gelijkt, en passant wordt behan deld. Behalve landtaarnplaatjes had de heer Volkersz ook een aantal loupen en een tweetal microscopen medegebracht, waar door de aanwezigen in de gelegenheid wa ren met het gevaarlijke stengel-aaltjes in levenden lijve kennis te maken, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Dat de heer Volkersz hierdoor onze ziek- zoekers zeer aan zich heeft verplicht be hoeft geen betoog; hun kennis van dit on- 'gure beestje werd daardoor zeer ver groot. Het hartelijk woord van waardee ring en dank dat de heer Meskers aan het einde tot den heer Volkersz richtte vond dan ook in een flink applaus weerklank bij de aanwezigen. De heer D. van Egmond Jr., deelde den nieuwsgierigen nog mede, dat de uitslag van den wedstrijd nog wel 14 dagen op zich zal laten wachten. Het verwerken der ruim 300 lijsten is zeer tijdroovend. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat het vak zelf den heer Volkersz dankbaar mag zijn voor deze lezing, omdat hij onder het daarvoor in aanmerking komende per soneel daardoor veel kenis heeft gebracht van een nooit te onderschatten vijand on zer culturen. Holl. Bloembollenkw. Genootschap. Gisteravond hield de afd. Hillegom van het H. B. G. een ledenvergadering in Flora onder voorzitterschap van den heer A. E. Nieuwenhuis. Tot lid der Hill. Beurscommissie wordt met groote meerderheid gekozen de heer P. Goemans Antz. Ingekomen is nog een verzoek der Holl. Beurscommissie om 15 subsidie voor dit jaar. De voorz. wijst op hetgeen deze nut tige instelling verricht, waarna het ge vraagde met alg. st. wordt verleend. Een woord van dank wordt gebracht aan het aftredende lid der Commissie, den heer D. E. Nieuwenhuis, die krachtens het re glement niet terstond herkiesbaar is. Tot afgevaardigden naar de 50ste alg. vergade ring worden gekozen de heeren G. Ver- bruggen en J. van Til Rz., secundus de heer D. E. Nieuwenhuis. Hierop volgt de beschrijvingsbrief. Bij punt 4 wordt opgemerkt, dat we geen exploitatie-rekening en concept-begrooting bij de stukken ontvingen; de afgevaardig den zullen het hoofdbestuur hierop wijzen; het komt de vergadering voor, dat dit punt niet op de alg. verg. kan worden behan deld. Bij punt 12: voorstel afd. Harenkarspel en Omstreken wordt opgemerkt, dat het goed is, het hoofdbestuur er op te wijzen, dat het zeer dienstig zou zijn, indien de fe deratie der Bloembollenveilingen alleen de bollen wenschte te veilen van hen, die aan gesloten zijn bij het H. B. G. of bij Bloem bollencultuur. Na ampele bespreking zul len onze afgevaardigden vóór het voorstel stellen. Ook punt 13 wordt door de ver gadering onderschreven. Bij de rondvraag voor de alg. verg. wordt geklaagd over het tekort aan activi teit van den secretaris-administrateur van het Genootschap en een ander met voor beelden gestaafd. Het bestuur zegt, dat de klacht niet nieuw is, doch dat er moeilijk een actie tegen gevoerd kan worden, het geen wordt toegelicht. Hierna sluiting. LISSE Personalia Tot onderwijzer aan de Ned. Herv. School alhier, waarvan hoofd is de heer J. Dekker, is benoemd de heer J. C. Pauw te Alphen aan den Rijn. Geboren: Maria Lucia d. van G. T. Doeswijk- en B. F. Arrachart Hubertha Theodora d. van L. C. van der Vugt en M. Oostdam Frederikus Johannes z. van F. J. van Rooijen en A. C. van Riek Adriana Pieternella Maria d. van C. Ver- meij en L. A. Rijsdam Ondertrouwd: D. van der Tang 35 j. te Noordwijkerhout en M. M. van Essen 29 j. Gevestigd: M. C. van der Zwet uit Haarlem Wed. I. Goedegebuure geb. van Dam uit Haarlemmermeer B. Dubbeldam en gezin uit Giessendam Wed. J. Borst geb. IJmker uit Leimuiden M. M. van Essen uit Bloemendaal N. P. van Lierop uit 'sGravenhage W. H. P. Reinicke uit Amsterdam M. J. Jelierse uit Heemste de J. R. L. en A. van Roon uit Bever wijk T. de Graaf uit Haarlemmermeer. Vertrokken: C. C. Nolf naar Tholen WA7 ANDERE BLADEN SCHRIJVEN. RUSSISCHE FINANCIëN. De Utrechtsche Courant schrijft: Moskou heeft dezer dagen eene daad ge steld, waarvan het de draagwijdte vermoe delijk niet goed overzien heeft. Wat is het geval? In het voorlaatste jaar van den wereldoorlog had de keizerlijke regeering van Rusland een som van veer tig millioen yen naar Tokio gezonden, met opdracht aan haren militairen attaché al daar om voor dat bedrag wapenen te koo pen bij de wapenfabrieken in Japan. Voor dat de attaché deze opdracht had kunnen ten uitvoer leggen, viel echter het keizer rijk in Rusland, en sloot het revolutionnair bewind vrede met de Centralen, zoodat de aankoop overbodig werd. Het Russische ge zantschap belegde de som bij eene bank. Thans heeft de Japansche regeering de 40 millioen in beslag genomen, op grond dat de Sovjet-regeering geen wettige op volgster is van het keizerlijk gouvernement. De Sovjet-ambassade te Tokio echter eischt teruggave van het genaaste bedrag. Nu komt Rood-Rusland voor een moei lijk dilemma te staan: óf het kan recht doen gelden op de Cza- ristische financiën, óf het mist dit recht. Is het laatste het geval, dan ontgaan het Sovjet-bewind de 40 millioen yen. Is het eerste het geval, dan heeft Moskou niet enkel de rechten maar ook de ver plichtingen der schatkist uit den keizertijd over te nemen, en dan wraakt het zijn eigen weigering om de oude Russische staatspapieren niet te betalen op grond, dat het met de Czaristische fi. anciën niets te maken heeft. K. Griekspoor geb. de Ruijter en gezin naar Tholen J. Sauerbier Couvee naar 'sGravenhage A. P .van Eijk naar Lei den W. A. Vos naar Hillegom B. J. Vos naar Leiden M. J. van der Zwet naar Warmond M. C. de Beus naar Am sterdam M. M. van Dijk naar Leiden G. J. Pater naar Schagen. OEGSTGEEST. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooy hield de Hanze haar algemeene vergadering. De belangstelling was vrij goed te noe men. Ook de geest. adv. pastoor de Vetten was aanwezig. Onder de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van de winkeliersvereeni- ging, dat voor kennisgeving werd aange nomen. De secretaris, de heer de Bruin, bracht het jaarverslag uit, dat zeer overzichtelijk was samengesteld, waarvoor het dank woord van den voorzitter zeer zeker op zijn plaats was. Het ledental is stijgend. De penningmeester, de heer L. Nouwens, bracht het financieel verslag uit. Er bleek een batig saldo aanwezig te zijn. Door den heeren J. v. Velzen en L. v. Gent zullen de boeken en bescheiden worden nagezien. De begrooting 1934 wees in ontvangsten en uitgaven aan 467.42. Het periodiek aftredende bestuurslid, de heer L. Nouwens, werd met alg. stemmen herkozen, evenals de voorzitter, de heer W. F. de Rooy. Bij de rondvraag sprak de heer de Bruin een propagandistisch woord voor deelname aan den Stillen Omgang en de heeren Nouwens en van Velzen voor de gesloten retraite, waarbij de pastoor zich aansloot. Hierna volgde sluiting. Aanrijding. Op den Wijttenbachweg werd het rijwiel van P. v. d. V. alhier aan gereden door een auto van D. uit Leiden, die ter plaatse wilde keeren en achteruit tegen het rijwiel reed, waardoor het voor wiel geheel werd vernield. Men zal trach ten de zaak in der minne te schikken. STOMP WIJK. Stille Omgang en Aanbidding. Bij ge legenheid van den Stillen Omgang zal op Zondag 11 Maart het H. Sacrament ter aan bidding uitgesteld zijn van 's morgens kwart voor zeven tot na de Hoogmis. Zoo kunnen de parochianen van Stomp- wijk zich in gebed vereenigen met de tal- loozen, die naar Amsterdam gaan ter ver eering van het H. Sacrament van Mirakel. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 203. De kapitein, die nu bij de hut was klopte en klopte, maar kreeg geen gehoor. Toen hij de deur maar eens had openge daan, zagen zij het bed leeg. Toch lagen Jan zijn kleeren daar. Hij is dus nog niet gekleed, zei de kapitein. We zullen nog maar even geduld hebben, want hij zal toch zeker gauw komen. 204. Ze gingen weer in de gang en wacht ten daar nog een kwartiertje. Maar wie ze zagen, Jan niet. Ze vroegen nog eens aan een paar matrozen of ze Jan ook gezien hadden. Maar nee hoor, niemand wist er iets van. Hen begon nu het ergste te vrer zen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10