RAADSVELD N.V. ONS EIGENDOM ROOMBOTER 14 Adverlentiëo Belegen Volvette Kaas 35 cent per pond DONDERDAG 8 MAART 1934 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Ernstig- auto-ongeluk. Dinsdagavond kwam op den hoek van den Bennebroeker- weg en Sloterweg onder Haarlemmermeer de auto, bestuurd door dr. Schreuder uit Nieuw-Vennep in botsing met een vracht auto. In de cabine van dezen wagen zaten 3 personen, terwijl de bestuurder de ver- eischte voorrang vermoedelijk niet ver leende. De schok was zóó hevig, dat de auto van dr. S. over den kop sloeg en in de diepe Bennebroekertocht terecht kwam. Niet dan met groote moeite kon de heer S., die onder de auto was geraakt, met het ühoofd naar beneden lag en veel modder inaar binnen had gekregen, uit zijn levens gevaarlijke positie worden bevrijd. Zijn toestand bleek echter van dien aard te zijn, dat onmiddellijke geneeskundige hulp noo- dig was. Dr. N. uit Hoofddorp was spoe dig aanwezig om de eerste hulp te verlee- nen en den heer S. naar zijn woning te vervoeren. Naar wij vernemen is de toe stand van den heer S. ernstig. NOOTDORP Gymnastiekvereeniging „N.A.S." Ge noemde vereeniging hield haar vergade ring 1.1. Dinsdag in het Vereenigingsge- bouw. Bij afwezigheid van den voorzitter, den heer P. de Bruin, die door ziekte ver hinderd was deze vergadering bij te wo nen, opende een der bestuursleden, de heer S. v. d. Sman, de vergadering op de ge bruikelijke wijze. De secretaris, de heer A. v .d. Helm, las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld en geteekend. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een klein nadeelig saldo te accepteeren viel. Een schrijven was inge komen van den voorzitter, waarin deze ,e kennen gaf, niet langer zijn voorzitters- functie te willen handhaven. Hij dankte daarin de geestelijke adviseurs, zijn mede bestuursleden, den gymnastiekmeester en alle leden persoonlijk voor de aangename samenwerking, gedurende de twee jaar, dat hij als voorzitter der vereeniging had gefunctioneerd. Eveneens hoopte hij, dat zijn opvolger ook vol animo zijn functie zal aannemen, en steeds met volle zorg de werkzaamheden der vereeniging zal behartigen; en dat onder de leden dezelf de goed harmonie als altijd zou blijven be staan. Dit schrijven werd met een applaus beantwoord. Aan de bestuursverkiezing gekomen, werd in de vacature, ontstaan door het be danken van den voorzitter, gekozen de secretaris, de heer A. v. d. Helm, die zijn benoeming aannam. In de vacature van den secretaris werd gekozen de heer A. v. Eijk, terwijl de aftredende penningmees ter, de heer Jac. Groene wegen, werd her kozen. Ook de commissaris, de heer P. v. d Kraan, werd met groote meerderheid van stemmen herkozen Enkele ter ver gadering komende punten werden tot al ler tevredenheid behandeld. Van de rondvraag werd ook door enke len gebruik gemaakt, en de gestelde vra gen naar een ieders verlangen beantwoord De weleerw. directeur sprak nog een opwekkend woord tot de leden, en hoopte dat de vereeniging in groei en bloei moge toenemen. De nieuw gekozen voorzitter dankte den eerw. spr. voor zijn mooie woorden, en voor zijn actieve leiding en hoopte, dat nog vele vergaderingen door hem zouden bijgewoond worden, waarna hij de bijeen komst sloot. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Dinsdag 13 Maart 1934, des avonds te 7.15 uur komt de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare vergade ring bijeen. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Onderzoek geloofsbrieven benoem de leden van den Raad en beëediging dezer leden; 4. Voorstel tot wijziging en aanvul ling Algemeene Politieverordening; 5. Voorstel tot overdracht gedeelte Stomp- wijkscheweg aan de Provincie; 6. Benoe ming leden Commissie tot wering van schoolverzuim; 7. Voorstel tot wijziging Gemeentebegrooting 1934; 8. Vooi'stel: a. adres J. v. d. Helm. b. Wedde en vergoe dingen Gemeentebode. c. Benoeming lid Commissie van Beheer Lichtbedrijf (vaca ture S. van Dgm; 9. Verder voorkomende zaken. Avontuurlijke schapen. Bij den land bouwer Binnendijk aan den Stompwijkschen weg zijn een 2-tal schapen komen binnen- loopen, waar de eigenaar deze kan terug- bekomen. Ziekenhuisverpleging. Uit het verslag der R. K. Vereeniging voor Ziekenhuisver pleging te Leidschendam, hetwelk ons heden werd toegezonden, stipten wij o.m. aan, dat het aantal verpleegden bedroeg 86 leden van 1 tot 25 dagen, 19 leden van 25 tot 50 dagen en 10 leden van 50 tot 60 da gen, verdeeld over de volgende instellingen: St. Antoniushove 93 patiënten met 1540 ver- pleegdagen, Academisch Ziekenhuis te Lei den, resp. 10 met 189 dagen, H. Joannes de Deo te Den Haag 3 met 61 dagen; Huize Bethlehem, Den Haag 3 met 39 dagen; St. Franciscus Gasthuis te Rotterdam 1 met 26 dagen; Berg en Bosch, Bilthoven, 1 met 60 dagen; R. K. Kinderuitzending te Eersel 1 anet 43 dagen; St. Jacobusstichting te Was senaar 1 met 60 dagen en Sanatorium Dek- kerswald te Groesbeek 2 met 120 verpleeg- dagen. Het aantal leden op 1 Januari 1933 be droeg 546 leden-Gezinshoofden en 614 gew, leden, totaal 1160, afgevoerd werden resp. 23 en 45, totaal 68 leden; nieuwe leden resp. 82 en 61, totaal 143, zoodat het aan tal leden op 1 Januari 1934 bedroeg 605 leden Gezinshoofden en 630 gewone leden totaal 1235. De ontvangsten bedroegen in totaal 9350.24 en de uitgaven 9649.92. Het totaal batig slot over 1933 bedroeg 2113.06, tegen het voorgaande jaar 1155.15. De reserve op de Boerenleenbank bedraagt 4540.75. Naast de ziekenauto werd dit jaar ook een gewone auto ter beschikking der leden gesteld voor het vervoer naar het zieken huis. Biljartwedstrijd. Donderdag 8 Maart des avonds te 7.30 uur zal het le viertal van A.D.O. der St. Josephgezellen te Leid schendam in haar clublokaal een competi tiewedstrijd spelen tegen Carambole I uit Den Haag. Het belooft een zware wedstrijd te worden voor de le viertallers, doch- wij vertrouwen, dat allen zich geheel zullen geven om een goed resultaat te bereiken. Veel succes en een genoegelij ken avond. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier, staan als werkzoekenden 168 perso nen ingeschreven. 18 timmerlieden, 11 metselaars, 6 opper lieden, 8 grondwerkers, 4 schilders, 73 land en tuinarbeiders, 15 losarbeiders, 2 zilver- bewerkers, 1 loodgieter, 1 rietdekker, 1 scheepmaker, 2 bankwerkers, 1 straatma ker, 3 chauffeurs, 1 radio-techniker, 1 stu- cadoor, 1 betonwerker, 1 houtbewerker, 2 monteurs, 1 electricien, 1 kantoorbediende, 4 smeden, 1 spoorwegarbeider, 1 handels reiziger, 1 surveillant, 1 loopknecht, 1 schoenmaker, 1 goudsmid, 1 bedrijfsleider, 2 werksters, 1 bakker. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 üur. G e b o r e n:*Greta Johanna Josephine, d. v. L. J. van Aken en A. Knura. Ondertrouwd: J. C. van der Graaf, 39 jaren en L. Verheul, 39 jaren. Ingekomen: Wed. B. C. de Haas-De- lissen en dochter, Leidscheweg 183f, van Breda; W. A. Noordam, Valkenburgsche- weg 44, van Nieuw Lekkerland; M. Freij- hammer, Veurscheweg 45e, van Neustadt (Did.); D. M. de Bruijn en gezin, Landweg 3,- van Leiderdorp; J. Vonk, Molenlaan 16, van Roosendaal en Nispen; L. Broek en gezin, Wijngaardenlaan 7, van 's-Graven- hage; J. G. Reijers, Voorstraat 16, van Noordwijk. Vertrokken: M. C. Nell, naar Was senaar; N. Qualm, naar Katwijk aan den Rijn; M. Scheffer, naar Wassenaar; M. J. Hügersom, naar Leiden; J. F. van der Meer naar Leiden; G. en W. Doekes, naar Utrecht M. J. Wolff, naar Edam; L. J. Klootwijk, naar Zwijndrecht; H. Lohmann, naar Duitschland. OEGSTGEEST. Inlichtingen verzocht. In het Alg. Po litieblad verzoekt de burgemeester van Oegstgeest den bestuurder van een luxe Renault-automobiel, die zich op 1 Maart j.l. des voormiddags ongeveer 10 uur ter hoog te van het Gesticht Duinzicht aldaar be woog richting Haarlemden Haag en daar werd gepasseerd door een Essex-auto, die, bij het passeeren een wielrijder aanreed en doodelijk verwondde, zich ten spoedigste met voornoemden burgemeester in verbin ding te stellen, ten einde schuld te kunnen vaststellen. ONTPLOFFING DOOR SCHULD In de fabriek van Tieleman en Dros De 30-jarige loodgieter Chr. V. en de 43' jarige autogeen-lasscher B. Z. te L e i d e n hebben zich te verantwoorden gehad voor de Haagsche Rechtbank, wegen overtre ding van art. 158 W. v. S. Óp 5 December j.l., waren de verdach ten werkzaam in het perceel Hooigracht 77 te Leiden, met het z.g. doorblazen van de gasleiding, welke verstopt was. Aan vankelijk gebruikten zij hiervoor een hand- luchtperspomp, doch toen deze niet tot het gewenschte resultaat leidde, gingen zij na eenig beraad over tot het gebruik van een zuurstofapparaat. Hierdoor is een menging van twee gassoorten ontstaan, welke tot een ontploffing moest leiden. Onder de in deze zaak. gehoorde getui gen was de hoofdinspecteur van den ar beid G. W. J. van Sierenberg de Boer, die als deskundige verklaarde, dat de verdach ten roekeloos handelden en in strijd met de kennis, welke zij uit hoofde van hun beroep moesten hebben. Zij hadden geen zuurstof voor dit doel mogen aanwenden, terwijl een andere door hen gemaakte fout is, dat toen zij het wel deden, zij niet voor af alle kraantjes hebben opengezet. De ontploffing is volgens getuige ont staan doordat het mengsel in aanraking is gekomen met de vlam van een lucifer, welke door een van de verdachten bij de leiding werd gehouden. Daardoor ontstond een groote steekvlam, die tegengevolge had, dat de gasmeter uit elkaar sprong, waarna een begin van brand ontsond. De buitendeur werd uitgerukt en 25 meter naar buiten geslingerd. Verdachte V. zeide, niet geweten te heb ben wat zuurstof was en dat hij te voren geinformeerd had of het gevaarlijk was. Verdachte Z. zeide, dat de gasleiding ge baseerd was op 5 a 6 atmosfeer. Na bespre king met de anderen, werd besloten om de leiding af te koppelen en de verschil lende deelen door te blazen. Daarna werd de leiding weer vastgekoppeld. Vervolgens stak V. een lucifer bij het comfoor aan. Deze werd onmiddellijk uitgeblazen. Bij het aanstrijken van een tweeden lucifer, sloeg de vlam in de pijp. De president wees den verdachte op diens afwijkende verklaringen en op zijn verzuim om alle kraantjes open te zetten. Ook verdachte Z. heeft aan dit laatste niet gedacht. Rechter mr. v. d. Boon stelde Z. de vraag of hij ook over het vermengingsgevaar van gas en zuurstof had gesproken, waarop deze ontkennend antwoordde. Het O. M., waargenomen door mr. van Asch van Wijck, betoogde, dat maar één qualificatie voor de daden van verdachten bestaat n.l. „dom". De een kent de zuurstof niet; de andere is er bang voor, maar goedsmoeds gaan zij verder, op onbegrijpelijke onverantwoordelijke wijze. Zij hebben nu een les gehad en de gevolgen van hn roekeloosheid zijn geluk kig niet ernstig geweest. Tegen beide verdachten eischte de offi cier een geldboete van 40, subs. 40 da gen en een voorwaardelijke gevangenis straf van 2 maanden met 2 jaar proeftijd. LAATSTE BERICHTEN CRISIS-RUNDVEE-CENTRALE. Inlevering van nuchtere kalveren. De Crisis-Runvee-Centrale zal met in gang van 12 Maart a.s. de gelegenheid open stellen tot nadere aankondiging te leveren vrouwelijke nuchtere kalveren o.m. aan de onderstaande adressen: Baas Domburg, Bodegraven, Gem. Slachthuis, Bodegraven. N.V. Uithoornsche Baconfabrieken, Uit hoorn. Lunenburg de Zeeuw, Woerden, Gem. Slachthuis, Bodegraven. Gevraagd worden gezonde vrouwelijke nuchtere kalveren, wegend minstens 25 K.G.; voor deze zal worden betaald ƒ0.13 per K.G. levend gewicht, welke prijs door de Crisis-Rundvee-Centrale wordt gega randeerd. De leverancier heeft het recht bij de aan en door de slachterij plaats hebben de weging tegenwoordig te zijn. De betaling geschiedt contant. De slachterij is bevoegd de kalveren te slachten alvorens ze te betalen; korting op den prijs mag op geenerlei wijze plaats heb ben; noch mogen eenigerlei kosten of weeg- geld aan de leveranciers in rekening wor den gebracht. De kalveren moeten droog worden gele verd. Kalveren, van welke wordt vermoed, dal ze in abnormalen voedingstoestand verkee- ren of van welke moet worden aangenomen, dat het gewicht op andere wijze kunstmatig is beïnvloed, worden geweigerd. De knoeierijen van een hoofdvertegen woordiger der Varkens-Centrale. Ter voorkoming van misverstand kunnen wij nog het volgende mededeelen, in aan sluiting aan de berichten inzake de knoeie rijen van den hoofdvertegenwoordiger van de Nederlandsche Varkens-Centrale te Brussel. Reeds op 29 Januari j.l. wer,d den hoofd vertegenwoordiger schriftelijk medege deeld, dat zijn dienstverband met de Cen trale per 1 Februari een einde^ou nemen in verband met den vermii^e fen afze' naar België. In dezen brief werd den hoofdvertegen woordiger toen verzocht naar Den Haag te komen teneinde een bespreking te heb ben met den directeur der Varkens-Cen trale om enkele kwesties aangaande sala ris enz. nader te regelen. Totdat deze rege ling zou zijn getroffen zou de hoofdverte genwoordiger zijn functie blijven uitoefe nen. Tengevolge van verschillende omstandig heden duurde het echter eenigen tijd alvo rens deze conferentie kon plaats hebben. In middels waren de geruchten omtrent de knoeierijen ter oore van de directie van de Nederlandsche Varkens-Centrale geko men. Toen de bespreking dan ook in het begin van deze week plaats had, deelde de heer Van Zwanenberg den hoofdvertegen woordiger mede, dat hij zander meer ont slagen was en dat met hem geen verdere regeling getroffen zou worden. Dadelijk daarop volgde zijn aanhouding. DOODELIJK ONGELUK. Te Drunen heeft gistermiddag even na vijf uur een droevig ongeval plaats gehad, dat den landbouwer R. de Gouw het leven heeft gekost. Na afloop van de werkzaamheden op de zandafgraving onder Drunen, vanwaar het zand voor ophooging naar Den Bosch wordt vervoerd, reed de machinist van een zand- trein met groote vaart op dit terrein tegen eenige stilstaande wagens van de zandtrein, waarbij hij bemerkte dat iets ongewoons geschiedde. Toen hij ging kijken vond hij tusschen de zandwagens de landbouwer de Gouw met verbrijzeld hoofd. De landbou wer was op den grond gevallen en overre den. Vermoedelijk heeft hij de locomotief niet gehoord toen hij tusschen de wagens bezig was het zand weg te scheppen, ten einde het overstuiven ervan naar zijn land te voorkomen. De man moet op slag dood zijn geweest. De ongelukkige laat een we duwe en vier kinderen achter. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Gisteravond werd te Asperen een auto uit België in beslag genomen, welke 650 kg. suiker bevatte. De chauffeur, zekere v. d. B. uit Breda, werd gearresteerd. BOERENBEHUIZING AFGEBRAND. Hedennacht te omstreeks 1 uur is de groote boerenbehuizing van de wed. Hen driks, staande aan het Teugenaardpad te Oss tot den grond toe afgebrand. De be woners konden zich met moeite in nacht gewaad redden. De brandweer was spoe dig ter plaatse, doch kon bij gebrek aan water niets uitrichten. De belendende per- ceelen konden, tengevolge van de gunsti ge windrichting, behouden Mijven. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt gedeeltelijk door verze kering gedekt. INVOERING VAN TELEFOONBRIEVEN. Er kunnen zich omstandigheden voor doen, dat op het laatste oogenblik nog een luchtpostbrief moet worden verzonden met een van Schiphol (of Waalhaven) vertrek kend vliegtuig, terwijl de laatste buslich ting, welke aansluiting geeft op h'et vlieg tuig, reeds heeft plaats gehad. Voor dergelijke gevallen wordt met in gang van 15 Maart a.s. een regeling inge voerd waardoor men het gewenschte vlieg tuig toch nog zal kunnen bereiken, n.l. door het zenden van een telefoonbrief. Daartoe vraagt men op de gewone wijze een telefoongesprek aan met „telefoonbrie- ven" te Amsterdam (voor Schiphol) of Rotterdam (voor Waalhaven). De Rijks- telefoondienst brengt dan de verbinding tot stand met de betrokken afdeeling van het postkantoor. De afzender geeft naam en adres op en dicteert verder telefonisch zijn brief. Be halve de gesprekkosten, welke op de ge wone wijze verrekend of ingevorderd wor den, is een vergoeding verschuldigd voor de kosten van porto luchtrecht, papier en omslag. Bovendien wordt voor het opne men van den brief een bedrag berekend naar rato van ƒ1.per uur, met een mi nimum van 25 cent. Van deh directeur van het postkantoor te Amsterdam (c.q. Rotterdam) ontvangt de afzender opgaaf van de kosten wegens frankeering enz. met verzoek het bedrag op zijn girorekening over te brengen (of te storten). Men moet zich bij dit alles er natuur lijk goed rekenschap van geven zoo noodig na informatie op het postkantoor in zijn woonplaats of de telefoonbrief nog tijdig genoeg is voor opneming in de laatste post- zenidng van het kantoor Amsterdam (Rot terdam) voor het gewenschte vliegtuig. TELEGRAMMEN GESPANNEN TOESTAND IN SPANJE. De afkondiging van den staat van beleg. MADRID, 8 Maart. (V. D.). Tegenover de pers verklaarde de Spaansche minister van binnenlandsche zaken, dat de afkon diging van den scherpen staat van beleg in het geheele land beschouwd moet wor den uitsluitend als een voorzichtigheids maatregel, die in geen enkel opzicht tot ongerustheid aanleiding mag geven. De regeering wil daardoor slechts auto matisch de beschikking krijgen over alle middelen, waardoor zij een algemeene sta king onmogelijk kan maken. De in den staat van beleg begrepen pers-censuur zal niet toegepast worden. Men neemt aan, dat de socialistische vakbonden zich in verband met deze regeeringsmaatrege- len zullen beperken tot de reeds eerder aangekondigde staking. Uitbreiding van de staking te Madrid. Te Madrid hebben stakende bouwarbei ders opnieuw twee bomaanslagen ge pleegd, die groote materieele schade ver oorzaakten doch geen menschenlevens kostten. Bij een gevecht tusschen stakers en werkwilligen werd een werkwillige door een kogel ernstig gewond. Nabij Madrid kwam een personentrein in botsing met een goederentrein, waarbij verscheidene passagiers gewond werden. De stakingsbeweging in de hoofdstad breidt zich meer en meer uit. De Katholieke Volksactie tegen de regeering. De leider der Katholieke Volksactie, de sterkste partij in de Cortes, verklaarde, dat hij de nieuwe -egeering ten val zou BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Volwassenen. Roxy: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. brengen wanneer deze bij de morgen te verwachten staking der typografen het verschijnen van het Madrileensche dag blad „El Sedate" niet zou garandeeren. Bij dit blad werken uitsluitend katholiek ge organiseerde arbeiders, die niet bereid zijn zich naar de bevelen uit het socialistische Volkshuis te voegen, zoodat het verschij nen van dit blad technisch mogelijk is. De regeering ziet hierin echter een prococa- tie voor de andere arbeiders, waarom zij het verschijnen van „El Sedate" wil ver hinderen indien bij de andere dagbladen gestaakt wordt. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 2.507.90, savoyekool f 2.607.80, groenekool f 0.702.80, prei f 1.002.70, kropsalade f 2.806.80, selde rie f 2.103.10, per 100 kg.: kroten, gek. f 37, witloof f 622, boerenkool f 4.60 7.40, spinazie 2737, uien f 1.002.10, wor telen f 1.406.70, spruiten I f 1219, sprui ten II f 5—12. Melkveiling. Week van 11 tot 17 Maart Consumptiemelk 1ste klas f 6.25, 2e klas, f 6.00, III f 5.75Ó, Industriemelk van f 3.90 —4.20. BODEGRAVEN, 7 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 16265 stuks. Prijzen: kippeneieren wit f 2.00—2.50, bruin f 2.40—2.90, eenden eieren f 1.502.80 per 100 stuks. GOUDA, 8 Maart. Vee. Aangevoerd in totaal 1617 stuks, waarvan 75 slachtvarkens vette 1718 cent, Londensche 1314 cent, per pond levend met 2 pet. korting, Gel dersche biggen f 812,'427 magere varkens f 14—22, 606 biggen f 5.00—7.50, 12 runde ren f 150225, 487 nuchtere kalveren f 2.50 4.00, 10 bokken of geiten f 35, Handel matig. 238 crisisrunderen. Kaas. 101 partijen kaas. Prijzen: 1ste kwal. met rijksmerk f 2426, 2e kwal. f 21 23. Handel traag. Boter. 348 ponden. Goeboter 7580 ct. en weiboter 7075 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 120400 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.002.50 en eendeneieren f 2.252.50 per 100 stuks. Handel willig. VOORSCHOTEN, 8 Maart. Veiling V.P.V. Prijzen: kippeneieren f 2.603.20, eenden eieren f 2.903.30 en ganzeneieren f 9.00 per 100 stuks; konijnen f 1.001.10, hanen 80 cent, duiven 1820 cent per stuk. NIEUWKOOP, 8 Maart. Eierenveiling. Aangevoerd 6795 stuks. Prijs kinpeneieren f 2.152.50, eendeneieren f 2.052.40 per 100 stuks. WISSELNOTEFRINGFN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58 94 Londen 7.563/„ New York L48^/4 Parijs 9 78^/16 Brussel 34 631 '2 Zwitserland 48 03 l/<> Milaan 12 72»/2 Madrid 20 20 Oslo 38 Kopenhagen 33 871/2 Stockholm 39. Weenen Praag 6 17'/2 Boedapeit N.V. VER. Rotterd. Hofstad- Tooneel Dir. C. VAN DER LUGT MELSERT. ANNIE VAN DER LUGT MELSERT—VAN EES en COR VAN DER LUGT MELSERT Blijspel in 3 bedrijven door DARIO NICCODEMI. Regie: COR VAN DER LUGT MELSERT. UIT DE PERS: Annie van der Lugt Mel- sertvan Ees speelt de rol zoo sterk en uitnemend, dat ze het tot den triomf brengt van een daverend en zeer uitzonderlijk succes.Cor van der Lugt Melsert gaf in fijnen blijspeltoon zijn tegen spel.... 2758 Populaire prijzen: vanaf 1.20 tot 0.30 plus rechten. Plaats bespreking vanaf Vrijdag 9 Maart 10 uur bij den Heer VAN ZWICHT, Breestraat 126 en op den speeldag van 102 uur in den Schouwburg heeft BURGERWONINGEN, staande Blokstraat bij H. Rijndijk en Zoeterw. Singel te koop. Wegens lage mater, prijzen koopsom uiterst billijk. Kwaliteit gegarandeerd. Hypotheek beschikbaar. Ook zeer geschikt voor geld belegging. Tevens winkelhuis m. woning te huur of te koop. Inlichtingen P. VERSTRAATEN, Rijn en Schie- kade 121b. Telefoon 3261. 2759 HAARLEMMERSTRAAT 33 TELEF. 2019 PRIMA H0LLAN0SCHE cent per pond AFSLAG! voor f.4} cent Geldersche Schouderham 25 ct. p. v„ pond B®- Thuisbezorgen ZONDER prijsverhoogii.g. 2760

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3