WOENSDAG 7 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Maart 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt Hoogste barometerst.: 761.3 te La Coruna en Toulouse. Laagste barometerst.: 734.4 te Nordöyan. Verwachting tot den avond van 8 Maart: Zwakke tot matige iets zachter. De kern van de groote depressie, gisteren over de Zee van Noorwegen gelegen, heeft zich Noord-Oostwaarts naar de Noorsche kust verplaatst, daarbij in vrijwel geheel Scandinavië neerslag brengend. Een secun daire, die gisterenochtend over de Golf van Biscaje lag, heeft zich met groote snelheid via ons land naar Denemarken bewogen. Overal viel op haar baan zware regen; Ca lais had 14, Brussel 12, Vlissingen 13, De Bilt 14, Hamburg 12 en Kopenhagen 7 mm. Over IJsland. Groot Brittannië Ierland ons land en Noord-Frankrijk, is de barometer thans stijgende, en de koude Noordelijke tot Noord-Westelijke of Westelijke winden brachten hier overal afkoeling. Over de Britsche Eilanden viel bij buiig weer nogal wat regen. In het Westen nadert op den Oceaan echter reeds weer een nieuwe diepe depressie, welke haar invloed wel weer spoedig verder Oostwaarts uit zal strekken, waarbij de wind zal gaan krim pen. Voor hedennacht mag bij opklarende lucht vrij lage temperatuur verwacht wor den. Morgen doet zich bij aanvoer uit Zuid- West van warmere luchtmassa's wellicht een kleine temperatuurstijging voor, ter wijl tegen den avond de lucht weer zal gaan betrekken, met toenemende kans op regen. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 5.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 6.19 uur tot 6.03 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Donderdag 8 Maart v.m. 6.31 uur en nam. 6.51 uur. DE VASTENBRIEF VAN HET NEDER- LANDSCHE EPISCOPAAT DUIDELIJKE TAAL? Verboden lectuur in Duitschland. Het door de Boekdrukkerij Bröcheler Thoma te Vaals uitgegeven weekblad „Vaalser Anzeiger" is Zaterdag door de Duitsche grensbeambten op bevel van de „Politische Polizei" te Aken in beslag ge nomen, toen een bode het blad bij de op Duitsch gebied wonende abonné's wilde bezorgen. De inbeslagneming werd gegrond op het feit, dat in het „Kirchenblatt", dat als bij lage van de „Vaalser Anzeiger" verschijnt, was afgedrukt de in het Duitsch vertaalde Vastenbrief van het Nederlandsch Episco paat, in welken brief men een „Veracht- lichmachung" van de Duitsche regeering ziet. Bij verschillende abonné's op Duitsch ge bied, die het blad reeds ontvangen hadden, werd het in den loop van den middag in beslag genomen. HET MAATKLEEDING-CONFLICT. Na eenige conferenties is het conflict beëindigd bij enkele maatzaken, n.l. de firma's Gadiel, Schulster en Loewi te Am sterdam. Tusschen de besturen der samen werkende vakbonden en de betrokken fir ma's is overeengekomen, dat de ioonen en overige arbeidsvoorwaarden der C.A.O., die 15 Februari j.l. eindigde, zullen gelden tot het tijdstip, waarop eventueel een nieuwe overeenkomst tot stand komt. Door de kleermakers, vijftig in getal, is het werk reeds hervat. - MINISTER COLIJN NAAR INDIE. Minister Colijn zou, naar de „Msbd." ver neemt de eerste dagen van Mei zijn reis naar Indië beginnen. De datum van vertrek zou voorloopig zijn bepaald op 2 Mei as. Nieuwe bankbiljetten van 10.en 25. De directie zal nieuwe modellen bank biljetten van 25.en 10.in omloop brengen. De biljetten van ƒ25.zijn ge dateerd van 1 Juli 1931 af, die van 10. van 1 Juni 1933 af. VERZWEGEN MILLIOENEN. Wij kunnen onmogelijk van alle plaat sen in ons land de bedragen noemen der vermogens, welke voor de belasting waren verzwegen, doch nu aangegeven. Trouwens de termijn om zijn zonden te bekennen loopt nog tot 1 Mei. Een paar verrassende cijfers deelden onze correspondenten echter mee, aldus het „Handelsblad". Zij mogen dienen als voorbeeld. Groningen: verzwegen vermogen ruim 4.500.000, Hoogezand 2.000.000, Roer mond 3.500.000, Zutphen (volgens de „Zutph. Crt.") ruim 1.500.000. Dat kan wat worden voor het geheele land! INHULDIGING VAN BURGEMEESTER. En: Nederlandsche vlag verboden! Het R. K. Tweede-Kamerlid dr. Korten- horst heeft den minister van Binnenland- sche Zaken de vraag gesteld, of deze ken nis genomen heeft van een bericht in de dagbladen, dat bij gelegenheid van de in huldiging van den burgemeester der ge meente Idaarderadeel de Nederlandsche vlag, nadat deze eerst van het gemeente huis te Grouw was uitgestoken, weder werd ingehaald, omdat de gemeenteraad, die in meerderheid socialistisch is, besloten zou hebben, het vertoonen der Nederlandsche vlag van de openbare gemeentegebouwen bij feestelijke aangelegenheden achterwege te laten. Voorts vraagt de heer Kortenhorst, of de minister, indien dat bericht waarheid be vat, wil meedeelen, welke standpunt de re geering tegenover gemeentenbesturen, die dergelijke, voor het nationaal gevoel grie vende, besluiten nemen en deze tot uit voering brengen, inneemt, en wat de re geering tegen herhaling ervan denkt te doen. HET CONFLICT BIJ DE VEILING TE AALSMEER. Gisteravond werd een ledenvergadering gehouden van de Aalsmeersche Veiling- vereeniging, welke zeer druk bezocht werd. Besproken werd het conflict, dat ge rezen is tusschen het bestuur en de ex porteurs. Van exporteurszijde werd stel ling genomen tegen het standpunt van het bestuur, terwijl het bestuur het optre den van de exporteurs laakte. Een compromisvoorstel werd ingediend door den secretaris van den Aalsmeerschen Tuinbond, die tevens secretaris is van de Exporteursvereeniging, doch dit voorstel werd niet door het bestuur aanvaard. On der geen voorwaarde wenschte het bestuur toe te staan, dat in de veilinggebouwen clandestien met bolbloemen gevent wordt. Gistermiddag waren drie exporteurs door de politie uit het veilinggebouw gezet op verzoek van het bestuur. Deze daad vond scherpe critiek van de zij der der expor teurs. Zonder hoofdelijke stemming werd ten slotte het voorstel aangenomen dat het be stuur naar bevind van zaken zijn houding tegenover de exporteurs mag handhaven. Van det zjjde van de exporteurs verna men wij nog, dat ook zij in hun meening zullen volharden, zoodat de staking aan de veiling zal voortduren. Beverwijksche veilingen. De termijn van uitstel in zake het fail lissement der Beverwijksche veilingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling", die gisteren zou afloopen, is door de Haarlem- sche rechtbank opnieuw met veertien dagen verlengd. De partijen zijn dus nog in on derhandeling en blijkens dezen gang van zaken meent men toch ten slotte tot over eenstemming te zullen komen. J. J. Rambonnet 70 jaar. Donderdag as. zal staatsraad J. J. Ram bonnet zijn 70sten verjaardag vieren. Het is de wensch van den jarige, dat deze dag zonder officieel huldebetoon voorbij zal gaan. Echter zal hij Zaterdag a.s. in verband met dien feestdag door de Neder landsche padvinders gehuldigd worden. Hij is hoofdverkenner van de Nederland sche padvinders en nu zullen Zaterdag a.s. groepen uit het geheele land naar Den Haag komen, om hem te huldigen. Ver wacht wordt, dat ongeveer vier a vijf dui zend padvinders aan dit feest zullen deel nemen. Om half 3 zullen demonstraties van padvinders in den Dierentuin plaats hebben. Deze worden om half 5 onderbro ken voor een grootsch défilé op het Malie veld voor den hoofdverkenner. Dr. E. W. Jongmans f Maandagmorgen hebben de plechtige uit vaart en begrafenis plaats gehad van Dr. Emile Wilhelmus Jongmans, eertijds o.a. geneesheer-directeur van het R. K. Sana torium Dekkerswald. De Requiemmis in de kapel van het St. Canisius-Ziekenhuis werd opgedragen door Rector van ThiéL Er waren tal van belangstellenden aan wezig, onder wie de Hoogeerw. Heer Deken J. L. van Mulukom en tal van medici, die den overledene begeleidden naar het kerk hof der H. Land-Stichting. Verder waren aanwezig de Eerw. Zus ters van Dekkerswald en eenige Zusters Carmelitessen, 'n deputatie der patiënten van Dekkerswald en het personeel van dit Sanatorium, dat destijds stond onder lei ding van den overledene. De huidige direc teur van Dekkerswald, Dr. Henneman, en de directeur van het St. Canisius-Ziekenhuis Dr. Enneking vertegenwoordigen deze in stellingen. Op het kerkhof verrichtte pastoor A. Suys van de H. Land-Stichting de liturgi sche plechtigheden. BELANGRIJKE ARRESTATIE. HOOFDVERTEGENWOORDIGER NED. VARKENSCENTRALE TE BRUSSEL IN ARREST Nadat de vorige week vier aanhoudin gen door de Centrale Recherche te Rot terdam zijn verricht in verband met het smokkelen van varkens die voor export waren bestemd, maar die men in het binnenland verhandelde, is gisteren nog een zeer belangrijke arrestatie gedaan. Te Den Haag arresteerde de Rotterdamsche-, Centrale Recherche den heer A. Peusch- gen, tot voor kort hoofdvertegenwoordiger van de Varkens Centrale te Brussel. De heer P. werd gistermiddag aangehouden in het bureau van de Nederlandsche Var kens Centrale te Den Haag. Zooals Zater dag werd bericht werd als hoofdpersoon in de smokkelaffaire beschouwd, de heer v. E., te Esschen in België woonachtig. Ne derlander, die met drie andere mannen is gearresteerd. Onderzocht werd toen nog in hoeverre de hoofdvertegenwoordiger van de Varkens Centrale te Brussel, de heer P. bij deze zaak betrokken was. Al spoe dig had men aanleiding om ook hem te verdenken. Men wilde hem aanhouden toen hij uit België naar ons land was gekomen, maar de politie liet hem nog eenige dagen op vrije voeten, omdat zijn moeder te Amsterdam was overleden en men hem nog in staat wilde stellen de teraardebe stelling bij te wonen. Deze begrafenis vond gisteren plaats. Heel vreemd werd het door de politie die natuurlijk de gangen van B. naging gevonden, dat hi in tegenstelling met een door hem afgelegde verklaring de be grafenis niet bijwoonde. Besloten werd toen hem gisteren in den namiddag aan te houden. Een man werd aangetroffen in het bureau van de Varkens Centrale te Den Haag. Hij wordt verdacht medeplich tig te zijn aan de smokkelarij. Bij het eer ste verhoor heeft hij medeplichtigheid ont kend. Van Den Haag is hij naar Rotterdam overgebracht en daar in het hoofdbureau van politie opgesloten. P. die 35 jaar oud is en Nederlander van nationaliteit is kort geleden uit België gevlucht naar Neder land. De Belgische politie stelde n.l. in ver band met de smokkelarij van bacon, ook in België een onderzoek in. Dit onderzoek leidde tot een huiszoeking bij P. te Brus sel. Op het laatste nippertje wist hij, toen de politie bij hem kwam, te ontsnappen en naar Nederland te gaan, waar hij verschil lende malen op het bureau van de Var kens Centrale verscheen. Bij de huiszoeking te Brussel door de Belgische politie vond men een valsch Belgisch invoerstempel voor varkens- vleesch. Dit is in beslag genomen. Tegenover de Rotterdamsche politie ver klaarde P. thans, dat hij dit stempel van v. E. uit Esschen heeft gekregen om het., te vernietigen. Juist toen hij het wilde vernietigen, zoo zei hij, deed de politie een inval bij hem en moest hij vluchten. Wat betreft de arrestatie van den Brus- selschen hoofdvertegenwoordiger deelde men ons nog mede, dat de betrokkene reeds eenige weken geleden schriftelijk zijn ont slag van de centrale had gekregen. Toen had men nog geen vermoeden van de fraudes. Het ontslag was gegeven op grond van de overweging, dat de export naar -België zoozeer achteruit geloopen was, dat het niet meer de kosten loonde in Brussel een hoofdvertegenwoordiger te hebben. Deze was toen naar Den Haag ontboden om deze kwestie definitief te regelen met de directie van de Varkenscentrale. In den loop van de vorige week kwam hij op het kantoor der Centrale doch moest onverrichter zake terugkeerent aangezien de directeur hem niet ontvangen kon. In middels waren geruchten omtrent zijn aandeel in de fraude ook tot de Varkens- centrale doorgedrongen en deze ontbood den hoofdvertegenwoordiger gisteren ten kantore in de 1ste v. d. Boschstraat. Daar de directeur wist dat de politie den hoofd vertegenwoordiger in verhoor wilde ne men, doch deze nergens kon vinden, ver wittigde hij de autoriteiten er van dat de hoofdvertegenwoordiger gistermiddag op zijn kantoor verwacht werd. Inderdaad kwam deze op het vastgestelde uur bij den heer Van Zwanenberg. Deze deelde daar op den hoofdvertegenwoordiger mede, dat hij ontslagen was. De politie die eveneens aanwezig was, verzocht den hoofdverte genwoordiger mee te gaan naar Rotter dam ten einde een nader verhoor te on dergaan. Zooals inmiddels bekend is geworden is men naar aanleiding van dat verhoor tot zijn arrestatie overgegaan. Huldiging Dr. A. F. Philips. Naar wij uit Eindhoven vernemen, zal op 17 Maart a.s., ter gelegenheid van den 60sten verjaardag van Dr. A. F. Philips, alsmede ter herdenking van het feit, dat Dr. Philips gedurende 40 jaar zijn krach ten aan den opbouw van het Philipsbédrijf heeft gegeven, een feestelijke huldiging van den jubilaris door het personeel plaats vinden. Tevens zal dan het 40-jarig bestaan van de Philipsfabrieken herdacht worden. Op het programma komt o.m. voor een huldebetoon op het Sportterrein door het geheele, ruim 13000 personen tellende Eindhovensche personeel, bij welke gele genheid aan Dr. A. F. Philips namens het personeel een huldeblijk zal worden aan geboden. Des namiddags zal in het Philips Ont spanningsgebouw een receptie worden ge houden. Parallel klassen bij het M. O. Het Tweede-Kamerlid de heer Tilanus heeft aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de vraag ge steld, of hij bereid is, gezien de vele be zwaren, die bestaan tegen het K. B. betref fende de vorming van parallelklassen aan hoogere burgerscholen en gymnasia, te be vorderen dait artikel 5 van dit K. B. in dien zin wordt gewijzigd, dat dit artikel den mi nister een algemeene dispensatiebevoegd heid geeft, opdat zoowel bij het openbaar als bij het bijzonder middelbaar en voor bereidend onderwijs onredelijke en wille keurige behandeling wordt uitgesloten. Burgemeestersmutaties. Bij. K.B. is wegens opheffing van zijn betrekking in verband met de opheffing van de gemeente Borkel en Schaft, inge volge de wet van 30 December 1933 (Staats blad No. 800), met ingang van 1 Mei 1934 eervol ontslag verleend aan J. A. Baken als burgemeester der gemeente Borkel en Schaft; wegens opheffing van zijn betrek king, in verband met de opheffing van de gemeente Dommelen, ingevolge de wet van 30 December 1933, met ingang van 1 Mei 1933 eervol ontslag verleend aan C. M. Ploegmakers als burgemeester der ge meente Dommelen. Met ingang van 1 Mei 1934 is benoemd tot burgemeester der gemeente Valkens- waard E. A. J. Kuijper. LAND- EN TUINBOUW Pootaardappel-Commissie. De Pootaardappel-commissie uit de Ne derlandsche Aardappelcentrale vestigt er de aandacht op, dat bij het afsluiten van contracten oogst 1934, iedereen rekening te houden heeft met Regeeringsmaatrege- len voor den oogst 1934. In geen geval zullen er bij de regeling 1934 uitzonde ringsposities worden erkend ten aanzien van reeds afgesloten of nog af te sluiten contracten. INGEZONDEN STUKKEN DE STOEPEN-OBSTAKELS OP DE BREESTRAAT. Eenige dagen geleden kwam in de pers een bericht voor, dat vanwege de Directie van Gemeentewerken de medewerking van de eigenaren der perceelen aan de Bree- straat was ingeroepen om te komen tot ver vanging der stoepen e.d. voor z.g. tegel trottoirs. Het is te hopen, dat deze onderhandelin gen een vlot verloop zullen hebben. In elk geval is het meer dan tijd^ dat de ver breeding van de Breestraat radicaal wordt ter hand genomen. De veiligheid voor de voetgangers eischt dit. Het kan slechts ver wondering baren, dat van gemeentewege nog steeds niets is gedaan om de voor naamste straat, bovendien de voornaamste verkeersweg in deze gemeente, zooveel mogelijk aan de eisch van het verkeer te doen beantwoorden. Meermalen heb ik mij afgevraagd waarom daarmede nog maar steeds wordt getalmd. Wat Gemeentewerken nu doet komt, hoe prijzenswaard op zich zelf ook, hierop neer dat de aanleg van trottoirs weer op de lan ge baan wordt geschoven. Ik heb wel eens hooren mompelen dat de stoepen e.d. reeds lang zouden zijn verdwenen en vervangen door trottoirs, als ter hoogte van de Vrou- wensteeg niet de Studentensociëteit stond. Hoe het ook zij, de zaak betreffende de stoepen aan de Breestraat moet nu maar eens spoedig haar beslag krijgen. Als de onderhandelingen met de eigenaren der be trokken perceelen niet vlotten, moet maar een andere weg worden ingeslagen. In dit verband moge ik wijzen op een arrest van den Hoogen Raad van 19 Juni 1931, te vinden in het Weekblad van het Recht van 1931, no. 12325. Het ging in deze zaak over recognities voor het hebben van keldergaten aan de Breestraat. Bij dit arrest heeft de Hooge Raad onder meer beslist, dat, waar uit art. 31 van het Keurboek der stad Leiden van 1583 valt af te leiden, dat volgens het toen in Leiden geldend recht de stad Leiden den eigendom had van de straat van gevel tot gevel, de belangheb bende, zoolang het tegendeel niet is aan getoond, zal hebben te bewijzen, dat zich te zijnen opzichte een uitzonderingsgeval voordoet. Dit arrest, waarover ik thans niet in bij zonderheden zal uitweiden, zij bij dezen onder de welwillende aandacht van B. en W. en den Raad gebracht. Mr. L. W e y 1. Leiden, 6 Maart 1934. RECHTZAKEN TACHTIGJARIGE FANTAST. Opnieuw naar de gevangenis. Een niet alledaagsche verschijning in de verdachtenbank der Haagsche Rechtbank was die van de ruim 78-jarigen oud-plan ter B. A. TH. C. M. B., die zich te verant woorden had terzake van oplichting, meer malen gepleegd. Volgens de getuigenverklaringen was B. in October van het vorig jaar op een bankje in het plantsoen aan den Bezuiden- houtscheweg in gesprek geraakt met den heer K., die hem mededeelde, op het oogen- blik zonder emplooi te zijn, waarop ver dachte hem terstond antwoordde: „dan is u mijn man", hem verder mededeelende, dat hij landgoederen in Indië bezat en juist uitzag naar een goeden administrateur om die te beheeren. Het salaris, aan die be trekking verbonden, bedroeg f 1000.per maand; f 2000.voor uitzending en f 1000, voor reiskosten van de echtgenoote. Afge sproken werd, dat men naar een notaris zou gaan om de arbeidsovereenkomst in een acte vast te leggen. Ook vertelde ver- AGENDA LEIDEN. Woensdag. Laatste Sociale Cursusavond. Spreker kap, Dorbeck, Bondsge- bouw, 8 uur. Donderdag. R.-K. Vrouwenbond. Spreker prof. dr. Teron, R.-K. H. B. S., Ma- riënpoelstraat, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Ma-andag 5 tot en met Zondag 11 Maart a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reyst, Steen straat 35, tel. 136, en A. J. Donk, Doeza- straat 31, tel. 1313. dachte kort daarop bij een bezoek, dat hij een tegoed had van 3000 dollar op de Hong kong Bank, welk bedrag op de Twentsche Bank zou worden overgeschreven. Het ge sprek eindigde evenwel met de mededee- ling, dat B. zijn portefeuille vergeten had en nu juist f 15.noodig had. Getuige kon dit bedrag niet geven, doch wel f 10.die zijn a.s. werkgever in ontvangst nam. Een volgende getuige was de candidaat- notaris K., die verklaarde in October jl. bezoek van B. te hebben gehad, die hem fantastische verhalen over plantages e. d. deed, waarvoor een administrateur moest worden aangesteld, welke verhalen bij een volgend bezoek werden aangevuld met andere over bankrelaties, o.a. met de Twent sche Bank. B. volmachten tot betaling zou hebben afgegeven. Bij telefonische navra- ge bleek get. datt zoodanige volmacht wel was geteekend maar geld was er niet. Ook andere menschen had verd. nog op gelicht. Mr. P. R. Blok hield een kort requisitoir, waarbij hij opmerkte, dat B. alleen die fei ten toegaf, die hij in zijn belang achtte. Verdachte voelt er niets voor opgenomen te worden in een tehuis, omdat hij dan on der toezicht komt. Veel clementie is reeds met B. betracht, maar het vermocht niet hem af te houden van het telkens onnieuw vervallen in misdrijven. (Verdachte was reeds tien maal veroordeeld). Er blijft niets anders over dan B. opnieuw de vrijheid te benemen, weshalve de Officier ditmaal zes maanden gevangenisstraf eischte. Uitspraak op 20 Maart a.s. nET SMOKKELDRAMA TE OTTERSUM. Vrijspraak. Heden deed het Gerechtshof te Den Bosch in hooger beroep uitspraak in de strafzaak tegen den 22-jarigen garagehouder J. A., van den C. uit Nijmegen, die op 12 October van het vorige jaar door de rechtbank te Den Bosch werd vrijgesproken, nadat hij op 28 September terecht had gestaan, ver dacht van doodslag op den assistent-com mies der directe belastingen A. de Man. In den avond van 27 Mei, omstreeks 8 uur, volgde hij als bestuurder van een auto onder Ottersum hét stopteeken van den commies niet op, maar reed de Man aan, tengevolge waarvan deze is overleden. De advocaat-generaal had wegens mishande ling met doodeliiken afloop zes jaren ge vangenisstraf geëischt. Het Hof weigerde zijn verzoek tot onmiddellijke gevangenne ming van den verdachte. Het Hof sprak v. d. C. heden vrij. DOODSLAG. Van V., 32 jaar te Hommerts (Fr.) en J. Stegenga, eveneens te Hommerts, kregen in den nacht van 18 op 19 Januari ruzie met het gevolg, dat v. V. J. Stegenga met een mes in de borst stak tengevolge waarvan deze overleed. Stegenga stond ongunstig bekend, V. daarentegen gunstig. V. ver klaarde uit noodweer te hebben gehandeld. De officier van Justitie eischte 8 maan den gevangenisstraf. Heden werd verdachte door de rechtbank te Leeuwarden, wegens zware mishandeling den dood tengevolge hebbende, veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. BRANDSTICHTING. De Rechtbank te A'dam veroordeelde vandaag een melkslijters-knecht te Nieu wer-Amstel wegens brandstichting tot een gevangenisstraf van twee jaar. De man had in December j.l., toen zijn baas en diens vrouw uit waren, een ketel tje met benzine op de kachel gezet. De ont ploffing, die hiervan het gevolg was, ver oorzaakte brand. Na den brand werd uit eën geldkistje on der de divan een bedrag van 300.ver mist. De verdachte ontkende zich aan brand stichting en diefstal te hebben schuldig ge maakt. Hij zeide dien dag een Zondag wel in de woning te zijn geweest, doch van de brandstichting niets af te weten. Wel zou hij weten wie het had gedaan, doch hij wei gerde namen te noemen, omdat hij geen huisgezin ongelukkig wilde maken. HAZARDSPEL. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft gisteren P. G. B. wegens het gelegenheid geven tot hazardspel veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Verdachte, die zijn beroep pleegt te ma ken van harzardspel, had ditmaal te Zand- voort de treeplank van een auto tot speel tafel ingericht; de deelnemers konden hun inzet verdubbeld terugwinnen als ze kon den aanwijzen onder welke notedop van de drie, welke de ondernemer plaatste, zich het tevoren daaronder gelegde dubbeltje bevond. Dank zij B.'s vingervlugheid ver dween de inzet bijna steeds in diens zak ken. Ook de vorige week heeft B. zich voor de rechtbank, tezamen met anderen, te ver antwoorden gehad voor een dergelijk feit.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2