WOENSDAG 7 MAART 1934 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SPORT WIELRENNEN EEN RONDE DOOR NEDERLAND? Waarschijnlijk in September a.s. Naar de „Telegraaf' verneemt zijn de heeren Jhr. van den Berch van Heemste de en Swaab de Beer, resp. voorzitter en penningmeester van de Nederlandsche Wielren-Unie, het leidende lichaam der wie lersport hier te lande, vergezeld van eenige Zuidelijke N. W. U.-officials op audiëntie geweest bij minister Kalff, ten einde van den minister toestemming te verkrijgen eenige belangrijke wegwedstrijden in ons land te mogen organiseeren, o.a. een Ronde door Nederland te organiseeren, de toe den besprekingen is, dat de N. W. U. en de initiatiefnemers tot het plan een Ronde door Nedetrland te organiseeren, de toe zegging gekregen hebben, dat zij hun uit gewerkte plannen ter bestudeering kunnen inzenden, terwijl minister Kalf beloofd heeft na ontvangst der bewuste stukken ten spoedigste een beslissing te zullen ne men. Voorloopig kan worden vastgesteld, dat het niet onwaarschijnlijk is, dat de minis ter t. z. t. zijn sanctie zal geven aan weg wedstrijden, van welke de N. W. U. de sportieve leiding op zich nemen zal. Dat tou dan het geval zijn met vijf a zes weg wedstrijden per jaar, waaronder de ronde door Nederland. Wel heeft minister Kalf er in de audiëntie reeds bij voorbaat uitdrukkelijk op gewe zen, dat hij in geen geval het bestaaande verbod tot het doen plaats hebben van wie lerwedstrijden op openbare wegen zou opheffen, indien men deze races op Zondag zou willen organiseeren. Aangezien dit echter evenmin de bedoeling der initiatief nemers was, zal een gunstig verloop der nog te voeren besprekingen in dit opzicht geen hinder ondervinden. Men wil de ronde door Nederland voor de eerste maal organiseeren in September van dit jaar. Dit evenement zal drie dagen duren, waarin circa 900 km. zal moeten worden afgelegd; start en finish zijn te 's-Gravenhage. Den eersten dag zullen de rijders het traject Dén HaagGroningen (via Amster dam, Den Helder en over den afsluitdijk naar Leeuwarden) moeten afleggen. Den tweeden dag gaat de route van Groningen door de provincies Groningen, Drente, Gel derland. Utrecht en Limburg naar Maas tricht, terwijl de laatste dag der ronde de renners van Maastricht via Weert, Eindho ven, Tilburg, Breda, Roosendaal, Vlissin- gen terug naar Roosendaal, Moerdijk, Dor drecht en Rotterdam naar de finish te Den Haag zullen rijden. Voor deelname aan de eerste ronde door Nederland zullen uitsluitend beroepsrijders worden aangezocht, hoewel het in de be doeling ligt in volgende jaren ook ama teurs en onafhankelijken in de gelegenheid te stellen aan de ronde deel te nemen. Dit jaar zouden de aan te werven profs, wor den gezocht onder de vooraanstaande Ne derlandsche, Belgische, Duitsche en Ita- liaansche wegrenners. De maand September is gekozen, omdat voor de drukke verkeersmaanden Juli en Augustus een ministerieel verlof moeilijker kan afkomen dan voor de maand Septem ber, waarin het verkeer op den weg van vacantiegangers niet zooveel meer betee- kent. Wat betreft de andere wegwedstrijden, waarvoor de N. W. U. toestemming heeft aangevraagd, kan gemeld worden, dat men daarvoor o.a. het oog heeft op den Den HaagBrusselrit, die reeds telkenjare ge houden werd, en nieuw ritten, waaronder speciaal genoemd worden over de trajec ten GroningenMaastricht en Amsterdam Groningen. NEDERLANDSCHE RENNERS NAAR ANTWERPEN: Acht tegen acht. Zaterdagavond zal in het Sportpaleis te Antwerpen een koppelwedstrijd België Nederland over 75 K.M. alsmede verschil lende andere koppel-, snelheids- en tan demwedstrijden tusschen de sterkste verte genwoordigers v^n beide landen plaats hebben. Men schrijft ons hierover van Belgische zijde: Om het te zeggen zooals het is, die wed strijd dringt zich op. Holland is er met zijn renners dit jaar zoodanig op vooruit gegaan, dat het aanspraak mag maken op de heerschappij in zake velodroomkoer- sen. PijnenburgWals veronderstellen, dat ze met de zeven ploegen, die hen thans omringen, dan aanval van gelijk welke an dere groep zegevierend kunnen afslaan. CharlierAerts, beiden in superform, ne men den handschoen op en BuysseDe- neef en Haemerlinckde Bruijker even eens. Het Belgische achttal in zijn geheel ge nomen, is theoretische sterker dan het Hol- landsche. Maar daar komt het niet op aan. Het is de kopploeg, die eigenlijk den doorslag geeft. Van het oogenblik, dat Pijn en Wals de zege hebben, met behulp van helpersploegen, mogen BuysseDeneef tweede en HaemerlinckDe Bruyker derde en AertsCharlier vierde zijn, dat doet niets meer ter zake, dan is de zege toch in handen der Hollanders. Daarom draait alles rond de eerste kop ploeg. En de kwestie is hier, of in het Bel gische team, alleman niet weer kopploeg zal willen zijn. Dat ze het dan maar on dereen uitvechten. De strijd kan er maar d-3 te heviger om zijn. De samenstelling der ploegen is als volgt: Hollanders: PijnenburgWals, Van HoutVan Hoek, Van EgmondVan Oers, ReyndersVan der Reydt, BogaertVan Nek Jr., Van Nek SeniorVeger, Vromen J.Bokkum, Van der HorstVluggen. Belgen: BuysseDeneef, HaemerlinckDe Bruy ker, Jan AertsCharlier, Mortelmans Haesendonckx, VerschuerenZander Maes, J. v. HevelMeuleman, BillietDe Pauw, Verdijckvan Vlokhoven. 1. Twee reeksen op eigen kracht van 15 K.M. afzonderlijk te betwisten door de twee ploegmaten. Algemeen klassement met samenstelling van punten. Wie eem ronde uitloopt wint den koers. 2. 80 K.M. per ploeg. 3. Snelheid met ArletDe Graeve Huybrechts. AUTOMOBILISME DRIE NIEUWE WERELDRECORDS. Stuck verbetert werelduurrecord. Hans Stuck von Villioz verbeterde gis teren op de Avusbaan te Berlijn met een nieuwe P-racewagen constructie dr. Porsch van de Auto-Union niet minder dan drie wereldrecords. Stuck verbeterde het wereldrecord over 100 mijl van 214.017 K.M. gemiddeld per uur in 216.375 K.M. gemiddeld per uur met een tijd van 44 min. 31.4 sec. Voorts bracht hij het wereldrecord over 200 K.M. op zijn naam met een gem. uursnelheid van 217.089 K.M., terwijl het oude record stond op 214.109 K.M. gem. per uur, waarbij hij een tijd noteerde van 55 min. 16.6 sec. Voorts bracht hij het we relduurrecord op zijn naam met een afstand van 217.110 K.M., terwijl het oude record stond op 214.064 K.M. Al deze wereldre cords stonden op naam van den Engelsch- man Eyston, die een maand geleden deze records vestigde te Parijs (Monthlerybaan) met een 8 Liter Panhardracewagen. BILJARTEN FLORA I—EXCELSIOR L Deze return wedstrijd werd in café „Flora" te Noord wijk gespeeld. Alhoewel Excel sior van Lisse begon met een mooien voor sprong van den wedstrijd te Lisse met 148 caramboles, is het haar niet mogen geluk ken in den totalen uitslag te zegevieren. Deze zeer spannende kamp, welke tot de allerlaatste partij duurde is een mooie pro paganda geweest voor het biljartspel. De partij tusschen Smith (Flora) en P. Duiven voorden Jr. stond op zeer hoog peil. De spanning steeg ten top, toen de stand was 200199. Toen leidde Excelsior nog met 40 carb. In de 21ste beurt scoorde de heer Smith 71 carb. en wist ten slotte na eenige beurten de partij te beëindigen, welke de overwinning aan „Flora" bracht. Het re sultaat is atls volgt: pnt. brt.h.s. gem. Smith (Flora) 300 26 71 11.53 P. Duivenvoorden Jr. 236 26 28 9.07 250 34 42 7.35 156 34 22 4.58 200 29 29 6.89 198 29 22 6.82 150 22 50 11 22 16 Hub. v. d. Voort J. Waasdorp Chr. v. d. Voort Ant. v. d. Berg Jer. Koele wijn B. Duivenvoorden D. Ooms 72 33 11 2.12 J. Duivenvoorden 100 34 20 2.33 Flora 972 carb., Excelsior 801 carb. Totale uitslag Flora 1592 carb. en Excel sior 1569 carb. Flora wint dus met 23 carb. Hoogste series behaalden Smith (Flora) 71 carb., Jer. Koelewijn (Flora) 50 carb. Vermelden wij nog, dat het Toulet Bil jart schitterend was en in alles partijen cadre werd gespeeld. SCHAKEN WINTER WED STRIJD „PHILIDOR". In de hoogste groep van den winterwed- strijd dezer club zijn, sedert de vorige op gave, wederom eenige partijen gespeeld. De stanr luidt thans als volgt: In de hoogste groep van den winterwetd- strijd dezer club, zijn, sedert de vorige op gave, wederom eenige partijen gespeeld. De stand luidt thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. gem. G. Pels 5 4 1 4.5 90 W. H. v. d. Nat 4 3 1 3.5 87 y3 H. I. de Nie 5 3 1 1 3.5 70 P. J. v.d. Zeeuw 5 3 2 3 60 y C. J. Koreman 7 3 4 3 43 P. Herfkens 8 2 1 5 2.5 31 C. v. d. Wilk 8 1—11 12y,% COMPETITIE HAAGSCHE SCHAAKBOND. Het eerste tiental van het Leidsch Schaakgenootschap speelde gisteravond een competitiewedstrijd in Den Haag tegen het tweede tiental van Discendo Discinius. Het was de laatste wedstrijd in dit seizoen voor de Leidenaars, die niet geheel volledig uitkwamen, hoewie de reservespelers al weinig in kracht met de laagste borden verschillen. De uitslag was de volgende: L. S. G. I—D. D. II W. DemmendalI. F. Leenhouts 1/21/2 j G. BosschaG. W. J. Zittersteijn 1/21/2 W. H. v. d. NatMr. Leembruggen xx M. M. SegaatrG. H. Goedhart xx i Ir. J. WestraF. A. Agterbos 10 S. P. OuwerkerJ. Gouwentak 01 M. C. J. GoudsmitDr. Toren 01 j B. J. WittenbergP. Hünd 1/21/2 A. E. J. ModdermanIr. v. d. Horst xx I M. KoretP. J. v. d. Velden 10 Uitslag 3 l/2xxx3 l/2xxx Drie partijen moeten beslist worden. De stand dezer partijen is echter zoo, dat het wel op een netderlaag der Leidenaars zal uitloopen 5 1/24 1/2 of 64. LAND- EN TUINBOUW ALG. VEREENIGING VOOR BLOEM BOLLENCULTUUR. Het ledental met 665 verminderd. De Algemeene Vereeniging voor Bloem- bollencultuur houdt haar 173ste algemeene vergadering op Maandag 26 dezer in het Krelagehuis te Haarlem. Prof. dr. E. van Slogteren, directeur van het laboratorium voor bloembollenonderzoek te Lisse, zal daarin een lezing houden over: Dringende problemen voor de cultuur en den export van bloembollen. De vereeniging telde op 31 December j.l. 9 donateurs, 4116 leden en 55 lid-leerlingeu; een jaar tevoren 10 donateurs, 4781 leden en 56 lid-leerlingen. Het aantal leden is dus in 1933 met 665 verminderd. (In 1932 met 1019). Er bedankten 414 leden, en een gelijk aantal leden moest worden geroyeerd wegens niet betaling van de contributie Het meerendeel van de afgeschreven leden was aangesloten bij de jongste afdeelingen. Het aantal afdeelingen bleef in het afgeloo- pen jaar 63, maar in de jongste vergadering van het hoofdbestuur is besloten, de afdee lingen Hensbroek en Horstermeerpolder, welker ledental tot beneden 10 is geslon ken, op te heffen. De rekening van de vereeniging over het jaar 1933 sluit met een nadeelig saldo van 2304. Het aantal der door het scheidsge recht voor den bloembollenhandel bereikte geschillen is in 1933 belangrijk terugge- loopen. De uitgaven voor het scheidsgerecht hebben daardoor de inkomsten van dat gp- recht aanzienlijk overschreden. Zonder deze overschrijding zou de rekening der vereeniging zonder nadeelig saldo hebben kunnen worden afgesloten. CRISIS-STEUNBESCHIKKING 1934 IV. De minister van economische zaken heeft bepaald, dat aan verbouwers van rogge, oogst 1933, welke bij levering vóór den 2en October 1933 gedeeld zouden hebben in de steungelden, ten behoeve van verbou wers van rogge, oogst 1933, verleend krachtens de wet van 5 Mei 1933, Staats blad 259, uit he Landbouw-Crisisfonds, op basis van 0.50 per 100 K.G., uitkeerin- gen moeten worden gedaan over de hoe veelheden van bovenomschreven rogge, welke nè 2 October 1933 zijn geleverd. Voorts zijn de verbouwers van rogge er kend als groep van producenten van crisis- producten. Ten slotte is bepaald, dat de krachtens deze beschikking uit te keeren gelden in nadere verrekening zullen worden ver strekt uit de saldi van de Stichting Neder landsche Graancentrale, gevestigd te 's-Gravenhage. CONSUMPTIEMELSI. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 11 tot en met 17 dezer, de prijs voor het taxe-gedeelte van .consumptiemelk, gekocht op regeerings- contract, voor de verschillende soorten melk, is vastgesteld op 5?<, 6 en 6K cent per liter en dat het bedrag der afdracht op andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2y cent per liter. De vastgestelde prijs geldt af boerderij. UITVOER VAN SLA NAAR DUITSCHLAND. Regeling van de contingenteerir^. In het op 15 December j.l. in Den Haag gesloten NederlandschDuitsche verdrag in zake de regeling van het goederenver keer is het Duitsche invoerrecht op sla als volgt vastgesteld: in den tijd van 1 April tot 31 Mei 7 mark en in den tijd van 1 Juni tot 30 September 10 mark per 100 K.G. De Nederlandsche regeering moet er evenwel voor instaan, dat in de maanden April en Mei naar Duitschland niet meer uitgevoerd wordt dan 75 percent van de hoeveelheid sla, welke in de maanden April en Mei 1932 uit Nederland in het Duitsche douanegebied is ingevoerd. Vast gesteld is, dat deze hoeveelheid 12 millioen K.G. bedraagt, zoodat ons land in April en Mei van dit jaar niet meer dan 9 mil lioen K.G. sla naar Duitschland zal mo gen zenden. De Nederlandsche regeering zal nu bin nenkort moeten overgaan tot een verbod van uitvoer van sla naar Duitschland voor de maanden April en Mei en tevens zal dan een regeling moeten worden getrof fen in zake de wijze, waarop de uitvoer vergunning voor sla gedurende deze maan den aan de exporteurs zullen worden ver strekt. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland is van meening, dat de verstrekking van de uitvoervergunnin gen (contingenteeringscertificaten) voor sla niet op dezelfde wijze dient te geschieden als tot nu toe voor ander tuinbouwproduc ten is gebeurd. Het heeft, naar we in zijn officieele orgaan, „De Tuinderij", lezen in een adres aan den minister van oeconomi- sche zaken opgemerkt, dat het tot nu toe nimmer is mogen gelukken, noch ten aan zien van den gecontingenteerden uitvoer van groenten en fruit naar Frankrijk, noch ten aanzien van die uitvoer naar België, vast te stellen, of bij den uitvoer de op brengst meer bedroeg dan de marktprijs hier te lande, vermeerderd met de nor male vergoeding voor gemaakte onkosten en redelijke winst, en of mitsdien bij de afgifte van de contingenteeringscertifica ten aan de belanghebbenden een bedrag in rekening moest worden gebracht tot het doen van uitkeeringen aan de kwee kers. De prijzen op de verschillende mark ten in het contingenteerende land bleken voor de vaststelling van een uniforme hef fing te veel uiteen te loopen, en eveneens de sorteeringen en kwaliteiten van het ge- contingenteerde. En ten aanzien van sla zou het vaststellen van een uniforme hef fing op nog grootere bezwaren stuiten dan ten aanzien van andere groenten. Toch moet, zoo schrijft het Centraal Bureau verder in zijn adres, rekening wor den gehouden met de mogelijkheid, dat er tusschen den veilingprijs van sla hier te lande en den marktprijs in Duitschland groote verschillen zullen bestaan, tenge volge van de aanzienlijke beperking van den aanvoer van sla op de Duitsche mark ten, door de contingenteering van den in voer. De mogelijkheid, dat abnormale winst zou worden gemaakt door degenen, die over uitvoervergunningen de beschik king zouden krijgen op grond van hun export in vorige jaren, in geval de tegen woordige regeling van verdeeling van de centrificaten opnieuw werd gevolgd, moet derhalve niet buitengesloten worden ge acht. Bovendien moet het tot verstarring van den handel en ook tot misbruiken aanleiding geven, als slechts zij, die in vorige jaren een bepaald product voor eigen rekening naar het contingenteeren de land hebben uitgevoerd, voor contingen teeringscertificaten in aanmerking komen. Om deze redenen heeft het Centraal Bu reau den minister een verdeeling van de contingenteeringscertificaten door middel van de veilingsvereenigingen voorgesteld. Volgens dit voorstel zal de door den mi nister ingesteld contingenteeringscommis- sie, waarin zoowel de tuinbouw als de handel vertegenwoordigd is, telkenmale per week .of per halve week het percen tage van den aanvoer van sla vaststellen, hetwelk gedurende dien termijn door de kweekers op de veilingen voor export naar Duitschland mag worden aangeboden; deze vaststelling geschiedt in evenredigheid van den totalen aanvoer en het door Duitsch land toegestane contingent. Tegen het einde van Mei zal bovendien om te voorkomen, dat in totaal meer dan 9 mil lioen K.G. voor Duitschland zou worden geveild voor iedere veiling de boeveel heid sla worden vastgesteld, waarvoor ten hoogste contingenteeringscertificaten mo gen worden afgegeven. Uit het gedeelte, dat voor Duitschland mag worden aange boden, mag ook worden gekocht voor ons eigen land en voor alle andere landen; uit het overige gedeelte mag echter niet naar Duitschland worden gekocht. Tegenover de Duitsche beperking van de vraag wordt dus een Nederlandsche beperking van het aanbod gesteld, waardoor men hoopt te bereiken dat hetgeen voor Duitschland wordt gekocht, ook zooveel mogelijk den vollen marktprijs opbrengt. Iedere koopman, die aan het veilingsbe- stuur opgeeft uit het „algemeene" gedeelte voor Duitschland te hebben gekocht, zal voor contingenteeringscertificaten in aan merking komen. Het veilingsbestuur zal hem een veilingverklaring verstrekken, te gen afgifte van welke verklaring de koop man het contingenteeringscertificaat kan verkrijgen van het bestuur der veiling, waar de sla verladen wordt. „De Tuinderij" kan verder nog meedee- len, dat de commissie, die door den minis ter van oeconomische zaken is belast met de uitvoering van de contingenteerings- maatregelen betreffende den uitvoer van groenten en fruit en met het verstrekken van adviezen aan den minister, ook heeft besloten, tot den minister het verzoek te richten, de contingenteeringscertificaten voor sla naar Duitschland niet meer op de tot nu toe gevolgde wijze onder de expor teurs te verdeelen, doch ze tegelijk met h?t product op de veilingen te verkoopen. Voorts hebben ook de drie centrale land- bouw-organisaties zich met een dergelijk verzoek tot den minister gewend. De „Primavera". De belangstelling voor de vierde „Prima vera", de groote voorjaarsbloementenloon- stelling, die van 29 Maart tot en met 8 April te Rotterdam wordt gehouden, stijgt met den dag. Over den Japanschen tuin deden wij reeds uitvoerige mededeslingen. Doch daarna bereikten het bestuur van de Prima vera nog enkele belangrijke berichten. De consul-generaal van Japan te Rotter dam, de heer H. P. van Vliet, verleende zijn medewerking en aan diens tusschen- komst is het te danken, dat op de Prima vera ook een fraaie collectie Japansche planten uit de Keizerlij-ke Tuinen te Tokio zal aanschouwd kunnen worden. De zen ding is reeds geruimen tijd geleden uit To kio afgezonden en zal nog vóór de offi cieele opening te Rotterdam kunnen zijn. Zoo'n collectie op zichzelf is uit den aard der zaak een attractie. Dat de nieuwe Japansche gezant te 's-Gravenhage ook veel interesse heeft voor dit deel van de Voorjaarsbloemententoon stelling, blijkt uit het feit, dat de heer Toshihiko Taketomi als eere-voorzitter van het eere-comité zal optreden. Van den heer H. P. van Vliet ontvangen de organisatoren een groote verguld zilveren beker voor de mooiste inzending in den Japanschen tuin. Interessant zal ook de decoratieve achter grond van den tuin worden. De directie van den Grooten Schouwburg werd bereid gevonden om dit decor te verzorgen en het zal dus vanzelfsprekend heel belangwek kend worden. De beplanting zal dan beter tot haar recht komen. Wat de deelname aan deze expositie be treft, het aantal inschrijvingen is van dien aard, dat alle beschikbare ruimte volkomen is bezet. De Boskoopsche inzendingen zullen we derom de aandacht vragen. De Azalea Mol lis én de Rhododendrons zullen wel de hoofdrol spelen. Verder ontbreken de Aais- meersche cultures niet. Zware seringen, Hortensia's in zeldzame variëteiten; kolos sale exemplaren Cyclamen en Begonia's zul len een vooraanstaande plaats innemen. •Namen als die van Baardse, Eveleens en Maarse staan er borg voor, dat hetgeen ge- exposeerd wordt op zeer hoog peil zal i staan. I De bloembollencultuur komt uit met het nieuwste op het gebied van de Narcissen. Buitengewone groote en edele exemplaren van deze planten zullen te zien zijn, even- I als van diverse tulpensoorten. En waar alle J deze kinderen van Flora op artistieke wijze worden tentoongesteld, zal het geheel een superieure aanblik bieden. Vermelden wij tenslotte, dat naast mooie Amaryllisplanten een bed met niet minder dan 5000 stuks Lelietjes-van-dalen planten op de Prima vera een duidelijk beeld zal geven hoe de bollenkweekers tot in de perfectie hun vak verstaan. STOOM V A ARTBER1CHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. J. P. COEN (uitr.) arr. 6 Maart te Soe- rabaja. CHR. HUYGENS (uitr.) vertr. 6 Maart van Algiers. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (uitr.) vertr. 5 Maart van Belawan. TABINTA (thuisr.) pass. 5 Maart Perim TALISSE arr. 5 Maart van Amsterdam te Macassar. KON. NED STOOMB. MIJ HERMES arr. 6 Maart van Constanza te Istanbul. JUNO arr. 6 Maart van Alicante te Tor- reviega. MEDE A arr. 5 Maart te Ne wYork. NEREUS arr. 7 Maart van Kopenhagen tet Amstetrdam. OBERON vertr. 6 Maart van Amsterdam natar Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. KIEL (uitr.) arr. 6 Maart te Antwerpen MONTFERLAND (uitr.) pass. 5 Maart Ouessant. KON PAKETV. MIJ. BARENTSZ arr. 4 Maart van Zanzibar te Batavia. HOUTMAN vertr. 5 Maart van Kaapstad naar Port Natal. LE MAIRE arr. 5 Maart van Port Natal te Lorenzo Marques. NIEUW ZEELAND arr. 5 Maart van Sin gapore te Brisbane. TASMAN atrr. 4 Maart te Batavia. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. NIGTHEROY, Pacifickust naar Rotter dam vertr. 6 Maart van Londen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (thuisr.) vertr. 6 Maart 3 uur van Marseille. SOEKABOEMI (thuisr.) vertr. 6 Maart van Liverpool. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS atrr. 5 Maart van Rotterdam te Glasgow. ULYSSES, Liverpool-Batavia vertr. 3 Maart van Marseille. EMZETCO LIJN. JONGE JACOBUS, Carthagena-Rotter- dam atrr. 5 Maart te Londen. VER. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (Holland-Afrika-Lijn). NIEUWKERK (uitr.) pass. 5 Maart Dun- geness. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 199. Maar Jan hield er niet van het feest varken te zijn. Hij dacht: Daar moet ik wat op verzinnen. Inplaats de eetzaal in te gaan ging hij terug naar zijn hut en.... verkleedde zich daar als een oude heer en stopte wat hooi onder zijn jasje, zoodat hij een dikke buik kreeg. Ook had hij een lange baard aangedaan. Zoo verkleed kwam hij de salon binnen en mengde zich onder de menschen, wel wat nagekeken door den kapitein en kokkie, die dezen ouden heer niet herkenden. 200. De wachtende menschen, die Hob- beltje een krans omgehangen hadden, wer den ongeduldig en de kapitein, die een toe spraak zou nouden, keek, steeds naar de deur liep maar heen en weer. Niemand begreep er iets van. Jan, die altijd een van de eersten was, kwam maar niet opdagen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10