DINSDAG 6 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 SASSENHEIM. A. L. Verhoog, t Op 59-jarigen leeftijd is hedennacht al hier overleden, de heer A. L. Verhoog, ge meente-architect. De overledene vierde voor enkele jaren zijn zilveren ambts-jubileum en toen is duidelijk gebleken, speciaal uit de bouw wereld, hoe men hem waardeerde. Gedurende den tijd, dat de heer Verhoog hier werkzaam was, is de gemeente gesta dig uitgebreid en zijn vele werken uitge voerd, o.a. rioleering, aanleg van wegen, enz. De overledene, die tot voor kort ook «swor particulieren werkzaam was, heeft hier zoowel als elders menig gebouw doen verrijzen, dat gezien mag worden. In de distributietij d was hij belast met de leiding van het distributiebedrijf, en vanaf de instelling directeur van de Ar beidsbemiddeling. Hij ruste in vrede. Teraardebestelling D. Fortuin. Gister middag had onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats van wijlen den heer D. Fortuin, oud-onderwijzer van de Openbare School alhier. Behalve vele oud leerlingen waren ook tegenwoordig welh. Bader en veel kennissen van den overle dene. Het woord werd gevoerd door ds. Siddré uit Noordwijk. Ook door mevr. de Vries, hoofd van de Purmerschool bij Am sterdam Noord, waar de overledene de laat ste 3 jaar werkzaam was. Een dankwoord voor de deelneming werd uitgesproken door een zwager van den overledene. Van zijn buitenlandsch verblijf terugge keerd. Gisteren, Maandag, 's namiddags te ongeveer half vijf, is de ooievaar weer in het park „Rusthoff" gearriveerd en heeft hij zijn oude woonstede weer voor den komenden zomer in gebruik genomen. Personalia. De heer F. Vercouteren, alhier, slaagde te Utrecht voor het examen kantoorstenograaf (130 letter gr. per min.), afgenomen door den Alg. Stenografen- bond. Hij werd opgeleid door de Pont- school, Steenschuur 14, Leiden. TER-AAR. L. T. B. In het R. K. Ver.gebouw werd de algemeene led en jaarvergadering gehou den van de plaatselijke afdeeling van den L. T. B. alhier, onder voorzitterschap van den heer J. Volgering. Kwart voor acht opent de voorz. de bijeenkomst met den chr. groet heet allen van harte welkom, uit vervolgens zijn tevredenheid over de goede samenwerking in het afgeloopen jaar, hoopt dat dit in den vervolge zoo mogen blijven. Verder spoort spr. de leden aan, altijd trou we leden der organisatie te blijven. De secr., de heer H. Markman, leest de notu len, welke onveranderd worden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken wordt een schrij ven behandeld van het Hoofdbestuur, be treffende het oprichten van een organisatie van bollenkweekers. Algemeene instem ming verwierf dit schrijven, en het bestuur zal de gegevens opsturen naar het Bureau van den L. T. B. De penningmeester, de heer Fr. Sassen, doet rekening en verantwoording over de financiën. Er is een batig saldo van 121.11, de afdeeling inkoop heeft een batig saldo van 64 cent. De verificateurscommissie doet bij monde van den heer A. C. Hoogervorst verslag, en rapporteert, dat de boeken en bescheiden in accuraten vorm zijn. Uit het jaarverslag van den secr. verna men wij, dat het ledental bedraagt 290. Verder heeft het bestuur dit jaar weer niet stil gezeten, veel correspondentie heeft het gevoerd met het Hoofdbestuur voor de le den. Vooral bemiddelingszaken zijn behan deld, en het resultaat mag zeker tevreden genoemd worden. De voorz. dankt èn de secr. èn de penn. voor hun keurig verzorgde verslagen, en spreekt den wensch uit, dat zij dit nog vele jaren mogen doen voor den L. T. B. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Vol gering, A. C. v. Zwieten en W. v. d. Pijl, werden bij enkele candidaatstelling herko zen en namen hun benoeming aan. De af tredende voorzitter zag zich met een over- groote meerderheid herkozen. Hij dankte de leden voor dit vertrouwen, zal steeds zijn krachten geven voor de vereeniging, maar hoopte ook vooral op de medewerking van de leden. Tot leden van de controle-commissie wer den benoemd de heeren A. C. Hoogervorst, W. v. d. Hoorn en A. H. Valentijn. Bij de rondvraag bevreemdde het som migen, dat de L. T. B. niet meer inkoopt, o.a. kunstmest. Na eenige bespreking von den zij het toch wel wenschelijk, dat een dergelijke onderafdeeling in het leven blijft. Ook werd nogmaals de kwestie aan gesneden aangaande de extra-steunuitkee- ring voor half-teelers, de verhouding van patroon en half-teeler. De opvoering van de minimum-prijzen oordeelden de leden wenschelijk, evenzoo het opnemen van de kasboonen in de steunregeling. Het bestuur zal hieraan terdege haar aandacht schen ken en bij het hoofdbestuur aankloppen. De heer J. v. d. Jagt vroeg naar de mogelijk heid tot het organiseeren van een feest avond voor de leden, waar dan tevens een spreker komt ter behandeling van verschil lende crisis-aangelegenheden. Het bestuur stond hier niet onverschillig tegenover, en zal trachten omstreeks Paschen zoo'n avond te houden. Uitvoerig werd de Teelt-regeling bespro ken en naar aanleiding daarvan vele vra gen gesteld, waarop, zoover het mogelijk was, een bevredigend antwoord volgde. De heer C. v. d. Hoorn bracht het idee naar voren, om een vaandel te koopen. Mis schien zouden wij de kosten kunnen dek ken door de contributie te verhoogen met. 25 cent. De heer J. Lek was er meer voor een collecte te houden. Na even van ge dachten gewisseld te hebben, kon het de goedkeuring wegdragen, dat het bestuur plannen zal beramen en met voorstellen te komen, voor aanschaffing van een vaandel. Hierna volgde sluiting met den chr. groet. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Wandelsport. Door de leden der af deeling Wandelsport van de gymnastiek- vereeniging D.O.S. alhier werd deelgeno men aan de 35 K.M. afstandsmarsch, uit geschreven door de sport vereen. „Voor waarts", te Delft. Alle deelnemers hebben den tocht met succes volbracht en ontvin gen ieder daarvoor een plaquette. BOSKOOP. R. K. V. V. „Trekvogels". Het le elf tal speelde een vriendschapelijken wed strijd tegen W.S.E. uit Waddinxveen. Als de scheidsrechter beginnen blaast trapt de thuisclub voor de wind af. Na een wat stroef begin ontwikkelt zich een gelijk op- gaanden strijd, welke het aankijken ten volle waard was. Eerst na een half uur weet de thuisclub de leiding te nemen door den linksbinnen (10). Hierna vol gen eenige vinnige W.S.E.-aanvallen, die de thuisclub niet onbeantwoord laat, zoo dat onveranderd de rust aanbreekt. Na de rust hetzelfde spelbeeld met W.S.E. iets in de meerderheid, wat zij spoe dig in een doelpunt uitdrukt (11). De Trekvogels komen hierna weer aan het woord en zij nemen de leiding (21). Een Trekv.-back veroorzaakt dan penalty wel ke de W.S.E.-aanvoerder, zeer sportief, niet benut. Spoedig hierna maken zij toch gelijk (22). Tien min. voor het einde nemen de Trekv. nogmaals de leiding (32). En als ieder reeds zoo het einde denkt tippelt de W.S.E.-aanvoerder door alles heen en 't is weer gelijk (33), met welke stand het slot aanbreekt en beide partijen voldaan huiswaarts gaan. De Jun. verloren in een eenzijdigen wedstrijd van Alph. Boys met 07. Het 3e elftal moest in Oudewater in Unio II met 50 z'n meerdere erkennen. Geboren: Cornelis Gerardus, z. van G. Belt en H. E. Ammerlaan. Ondertrouwd: R. v. Dijk en M. J. Koster E. v. Tellingen en M. W. Hoo- gendoorn. Getrouwd: W. F. Florijn 29 j. en P. Rijnsburg 21 j. Overleden: Dirkje Antje Stouthart 2 j. Jozina Vaane, echtgenoote van D. Ramp 45 j. Maria Geertruida de Lange 7 mnd. Vertrokken: P. A. Colijn naar Al phen a. d. Rijn C. H. de Vringer naar Sittard K. R. Ellerbroek naar Hilversum A. L. v. d. Brink naar Leiderdorp W. Verwey naar 's Gravenhage F. E. Mül- ler naar Duitschland J. H. Steeneken naar 's Gravenhage T. H. Radder naar Waddinxveen G. Korpershoek naar Vel- sen J. Okkerse naar Gouda P. v. d. Dool naar Rotterdam J. van Leeuwen naar Alphen a. d. Rijn. Gevestigd: S. Verburg van Alphen a. d. Rijn C. v. Ekeren van Alphen a. d. Rijn. NED. OOST-INDIE TWEE DOODEN BIJ EEN AMOKPARTIJ. Drama in t ziekenhuis. Aneta seint uit Pontianak: Een Dajak- sche verpleegde in het missie-ziekenhuis te Sintang maakte amok en doodde twee per sonen. Hij bracht een patiënt van het zie kenhuis en een verpleegster lichte verwon dingen toe. Een aanval op de andere zus ters mislukte. De dader nam de vlucht, doch een militaire patrouille zette een ach tervolging in en wist hem te arresteeren. Hierbij pleegde de dader verzet en werd ge wond. LETTEREN EN KUNST NIET-ARIëRS IN DUITSCHE THEATERS. Dr. Göbbels keert zich scherp tegen hun optreden. Het Deutsche Nachrichten Bureau meldt officieel: De rijksminister van volksvoorlichting en propaganda, dr. Göbbels, heeft het vol gende verzoek gericht tot de regeeringen der landen: In toenemende mate wordt geconstateerd dat niet-ariërs, die reeds verdwenen en klaarblijkelijk grootendeels naar het bui tenland waren gevlucht, in theaters, varië- té's, cabarets e.d. weer optreden. Ik wijs er op, dat het optreden op het Duitsche tooneel afhankelijk is van het lidmaat schap van een der organisaties van de Reichstheaterkammer (par. 4 van de eer ste uitvoeringsverordening op de „Reichs- kultuurka/nmergesetz", Reichsgesetzblatt I, blz. 797) en dat niet-ariërs het toetreden tot deze organisaties overeenkomstig par. 10 der genoemde verordening wordt ge weigerd. Ik verzoek derhalve den politie autoriteiten instructie te geven in alle in aanmerking komende gevallen het diplo ma van lidmaatschap der organisatie te eischen en wanneer dit niet kan worden vertoond, het optreden te verhinderen. Ik bepaal voorts, dat gevallen, waarin het lid maatschap van een organisatie worde aan getoond, ter kennis moeten worden ge bracht van den president der „Reichsthea terkammer", opdat het geval nader wordt onderzocht. Ik verzoek nadrukkelijk mijn verzoek uit te voeren. Het mag niet zoover komen, dat het publiek tegen het optreden van ele menten, waarvan het reeds meende be vrijd te zijn, zichzelf te weer stelt. LAND- EN TUINBOUW KLACHTEN VAN DEN MELKHANDEL EN DE MELK PRODUCENTEN.. Verschil tusschen industrie- en consumptiemelk. De melkproducenten, die hun melk op de veiling moeten verkoopen, zijn weinig ingenomen met den halven cent „afdracht" welke bij den verkoop van consumptiemelk op de veilingen wordt gevorderd. De Cri- sis-Zuivelcentrale is in principe niet onge negen, om aan dit bezwaar tegemoet te komen. Wel staat de Commissie van Ad vies op het standpunt, dat op de consump tiemelk in veiling verkocht, een halve cent per liter moet worden afgedragen, doch de Centrale wil den veilingboer wel in de ge legenheid stellen van dien halven cent af te komen, als hij een regeeringscontract wil sluiten. Dit laatste nu heeft onder de veiling- boeren onrust en blijkbaar misverstand gewekt en is aanleiding geweest tot de opvatting, dat het in de toekomst verboden zou zijn, consumptie-melk te aanvaarden en dat de boeren gedwongen zouden zijn ieder afzonderlijk een z.g. taxe-contract te sluiten. Naar men ons van bevoegde zijde ver zekert, is dit geenszins de bedoeling. Er is geen enkel bezwaar tegen, dat de vei ling blijft ingeschakeld en dat deze het contract met de boeren sluit en de gelden onder hen verdeelt. Principieel verschil. -De onrust onder de veilingboeren spruit ongetwijfeld voort uit de wetenschap, dat tusschen hen en de Crisis Zuivelcentrale een principieel verschil bestaat. Zij willen graag vasthouden aan hun organisatie, die hen, zoo meen en zij, sterker doet staan te genover de afnemers, doch de Centrale geeft de voorkeur aan directe contracten tusschen boer en handelaar. De prijzen die geboden worden voor in dustrie- en voor consumptiemelk loopen in sommige gevallen nog wel eens uiteen; vandaar dat de veilingboeren beducht wa ren voor een verbod van verkoop van con sumptiemelk op de veilingen. Intusschen blijkt uit het bovenstaande wel, dat er van een dergelijk verbod geen sprake is. Er is nog geen beslissing genomen en zooals de zaak nu staat hebben de veilingen de keuze tusschen twee wegen. Grieven van den handel. Ook de handelaren hadden een grief. Zij is gericht tegen het z.g. rekening-courant systeem. Zooals men weet krijgen de melk producenten een hooger bedrag voor de consumptiemelk dan voor de industrie- melk, een bedrag van 1 cent per liter, dat dient om de grootere productiekosten voor consumptiemelk goed te maken. Mag nu een bepaalde hoeveelheid consumptiemelk geleverd worden en wordt die door bepaal de omstandigheden niet aan den man ge bracht, zoodat zij als industriemelk wordt verkocht, dan kan een volgende maal mits binnen een week een hoeveelheid industriemelk als consumptiemelk bere kend worden. Er ontstaat dus een soort rekening-cou rant-verhouding. In het algemeen moet deze verrekening binnen een week plaats hebben. Aan bepaalde bedrijven is echter een langere afrekeningsperiode toegestaan. Daartegen heeft men nu bezwaar. De bedrijven met een langere periode zijn over het algemeen de grootere, zoo klaagt men. Inderdaad is aan bepaalde bedrijven, die aan zekere eischen voldoen, een afre keningsperiode van drie maanden toege staan. Dit is echter alleen op proef ge schied en slechts voor bedrijven, wier ad ministratie aan zekere voorwaarden vol doet. Ook kleinere bedrijven hebben, mits hun administratie aan de eischen voldeed, aan deze proef mee kunnen doen. Het is boven dien nog niet zeker, of de proef wel tot een definitieve regeling aanleiding geeft. Opvoering productie door taxe- contractanten. Men moet bij dit alles in het oog houden, dat extra-vergoeding voor consumptiemelk nog verleend wordt, om tegemoet te komen aan de grootere kosten, welke de productie van het zoogenaamde taxe-gedeelte de consumptiemelk veroorzaakte. Nu wordt er over geklaagd, dat de t.axe-contracten de productie zeer hebben opgevoerd; de toe slag op de consumptiemelk en de kleine vergoeding voor hooge kwaliteit zouden n.l. geleid hebben tot „kortvoeren" en zoo doende tot opdrijving van de productie. Ook zouden er boeren zijn geweest, die meer "aan consumptiemelk opgegeven zou den hebben, dan zij kunnen produceeren. Zooals men weet is bij de Crisis Zuivel centrale een voorstel aanhangig, om aan deze bezwaren tegemoet te komen door de taxe, d.w.z. de hoeveelheid consumptie melk, te verlagen. Men is het er nog niet over eens, of deze verlaging zou moeten gaan tot twaalf of tot acht liter. Ook deze wijziging heeft nog geenszins de instemming van de klagers. Het zal ons te ver voeren en te veel in bedrijf stechni- sche details doen afdalen, om op die be zwaren diep in te gaan. De hoofdgrief is echter, dat het verschil tusschen industrie- en consumptiemelkboeren, dat den tegen standers van het bestaande systeem een doorn in het oog is, h.i. blijft bestaan. „Tel." AAN DE AARDAPPELTELERS. Tot 15 Maart aanmelding voor teeltvergunning. Van de Gewestelijke Aardappel-Organi satie onzer provincie, gevestigd te 's-Gra- venhage, is bericht ingekomen dat alleen zij in 1934 aardappelen zullen mogen ver bouwen, die lid zijn der G. A. O. en een teeltvergunning bezitten, door of namens Z.Exc. den Minister van Economische Za ken uitgereikt. Vrijgesteld zijn zij, die ieder jaar en zoo ook in 1934 uitsluitend voor eigen gezin en voor eigen rekening en risico aardappelen verbouwen tot een oppervlakte beneden 5 Are. Telers die hun in 1933 verbouwde aardappelen geheel bij de tuinbouw-telling hebben opgegeven, welke in Aug.-Sept. 1933 via de veilingen is gehouden, en met hun aardappelen van 1933 onder de tuinbouwsteun gevallen zijn, vallen buiten de regeling der G. A. O. en zullen hun teeltvergunning via de veilingen moeten aanvragen. De G. A. O. deelt mede, dat zooveel mo gelijk zitdagen zullen worden gehouden, waarop de telers een aanvraagformulier kunnen invullen. De termijn van aangifte wordt 15 Maart a.s. gesloten. Den aard appeltelers, voor zoover geen tuinder zijn de als bovenbedoeld, worden ten zeerste aangeraden bij kantoorhouders, contro leurs en vertrouwensmannen der G. A. O. naar deze zitdagen te informeeren. UITKEERING AAN VERBOUWERS VAN FRUIT EN WARMOE- ZERIJGEWASSEN. De Minister van Economische Zaken heeft op den grondslag van het reeds eer der gepubliceerde Plan van Uitvoering thans vastgesteld, dat uitgekeerd zal wor den aan de verbouwers van fruit en war- moezerijgewassen de navolgende bedragen per 100 K.G. van de daarachter genoemde garantieproducten, overeenkomstig boven bedoeld Plan van Uitvoering berekend naar de werkelijke opbrengst gedurende de aan gegeven tijdvakken. Bedrag per 100 K.G. Garantieproduct. Tijdvak 0.50 aardbeien 19 Juni-26 Nov. 1.60 witte druiven 3 Juli-10 Sept. 1.60 blauwe druiven 3 Juli-26 Nov. 2.50 blauwe druiven 27 Nov.-31 Dec. 0.30 frambozen 2 Jan.-26 Nov. 0.30 kruisbessen 2 Jan.-2 Juli. 0.55 vr. aardappelen. 29 Mei-16 Juli. 0.40 17 Juli-3 Sept. 105 4 Sept.-15 Dec. 0.20 bloemkool 1 Mei-16 Juli 0.10 2 Oct.-31 Dec. 0.65 stokprinsesse 17 Juli-1 Oct. 1.— snijboonen 17 Juli-1 Oct. 0.20 pronkboonen 2 Jan.-26 Nov. 1.60 doperwten 2 Jan.-l Oct. 1.10 peulen 2 Jan.-l Oct. 1.50 kaskomkommers 2 Jan.-l 1 Juni. 0.90 12 Juni-3 Sept. 0.75 platglaskomk. 2 Jan.-2 Juli. 0.25 3 Juli-3 Sept. 0.15 bieten 2 Jan.-26 Nov. 0.25 27 Nov.-31 Dec. 0.65 spitskool 12 Juni-18 Juni. 0.35 19 Juni-26 Nov. 0.50 sla 3 April-21 Mei 1.spinazie 2 Jan.-9 April 0.75 10 April-14 Mei 0.80 tomaten 2 Jan.-16 Juli 130 17 Juli-15 Oct. 0.25 roode bewaarkool. 2 Jan.-12 Febr. 0.25 13 Febr.-2 April 0.15 3 April-18 Juni 0.25 vr. roode kool. 19 Juni-27 Aug. 0.15 roode herfstkool 28 Aug.-29 Oct. 0.50 roode bewaarkool 30 Oct.-31 Dec. 0.20 gele bewaarkool 2 Jan.-12 Febr. 0.40 gele bewaarkool 13 Febr.-2 April 0.30 gele bewaarkool 3 April-18 Juni 0.15 vroege gele kool 29 Juni-27 Aug. 0.20 gele herfstkool 28 Aug.-29 Oct. 0.55 gele bewaarkool 30 Oct.-31 Dec. 0.35 D'nsche w. kool 2 Jan.-12 Febr. 0.55 13 Febr.-2 April 0.60 3 April-18 Juni 0.25 vroege witte kool 19 Juni-27 Aug. Het totaal-steunbedrag is: 3.563.185 Voorts zijn door den Minister erkend als groep van producenten van crisis-produc ten de verbouwers van fruit- en warmoe- zerij gewassen. Deze beschikking zal kunnen worden aangehaald als de „Crisis Steunbeschik- king" 1934 V. (Tuinbouw). RICHTPRIJS TARWE De gewestelijke tarwe-organisaties voor Noord- en Zuid-Holland hebben in haar jaarlijkschen algemeene vergaderingen het gerucht besproken: dat de overheid voor nemens zou zijn, den richtprijs der tarwe van 12 per 100 K.G. te verlagen. De ver gaderingen besloten, met algemeene stem men, met het oog op de slechte positie waarin de akkerbouwers, ondanks de di verse maatregelen, nog verkeeren, er bij de bevoegde instanties met de meeste klem op aan te dringen, niet tot deze verlaging van den richtprijs over te gaan. CRISIS-STEUNBESCHIKKING 1933 De minister van oeconomische zaken, ge let op artikel 3 der Landbouw-Crisiswet 1933 en de artikelen 2, 3 en 6 der crisis- steunbeschikking 1933, heeft goedgevonden: I. ten behoeve van de verbouwers van fabrieksaardappelen, die ten kantore van het regeeringsbureau voor de aardappel- meelindustrie te 's Gravenhage, als gerech tigd tot het verbouwen van fabrieksaard appelen, oogst 1932, als regenschade geleden hebbende, staan ingeschreven, uit het land- bouw-crisisfonds steun te verleenen van 0.25 per h.l. a 360 h.l. per h.a., in totaal voor ee noppervlakte van 850 h.a.; II. met afwijking van het bepaalde in DE STORTBUI. Daar tref ik een stortbuit en ik ben zonder paraplu. Fluks stapt een dandy-achtig heer, die zich niet gaarne nat laat regenen, de groote galamteriezaak binnen, welke geheel het voorkomen heeft van een onzer moderne waren-huizen. Den tijd probeert hij door te komen met het nauwkeurig waarnemen van zijn omge ving. Hij denkt dergelijke plaatsen bij uitstek geschikt voor dieven van allerlei slag: Een stuk zeep laten zij in hun zak glijden, een borstel in hun mouw, een das in haar mof, en vooruit.... tot zij op een goeden dag gesnapt worden door den inspecteur van het magazijn. Maar onze klant, (intusschen had hij zich den aankoop getroost van een zakspieg«*- tje) heeft weldra de dieven-kwestie onder al de opzichten beschouwd, waartoe zijn geest in staat is, en nog regent het! Juist valt zijn oog op een paraplui die met den haak om de koperen stang voor de toonbank hangt, bij de afdeeling der hor loges. Degene, die hem de eigenaar van het regenscherm schijnt te wezen, drentelt de heele lengte van de uitstalling op en neer, onderwijl den bediende naar den prijs van een chronometer vragend, en de per ree- tie's van het voorwerp aan een grondig on derzoek onderwerpend. Zoo verdiept is hij in zijn onderzoek, dat men hem gemakke lijk zijn paraplu kon ontfutselen. Als om die minderwaardige gedachte te verjagen, draait de dandy het hoofd, helaas om te consiateeren, dat de stortbui in he vigheid toeneemt. Dan bekijkt hij weer de paraplu en met des temeer heimelijk verlangen, daar alle horloges, alle wekkers met hun voortdu rend getiktak in zijn ooren fluisteren: je komt te laat! te laat! je komt te laat. De slagregen verdubbelt daarbuiten. Hij telt de kostbare minuten: acht, als ik die paraplu maar kon bemachtigen, ik stuur hem terug naar het magazijn! Voorzichtig tuurt hij rond en vergewist zich, dat er geen inspecteur met witte das in de buurt is. Met geveinsde belangstelling bukt hij zich over de uitstalling, terwijl zijn hand zenuw achtig den haak van de paraplu omklemt. Een laatste aarzeling houdt hem tegen, zijn geweten spreekt: doe je als de dieven, wier bedrijf je daar straks veroordeelde, je weet niet of je dien persoon benadeelt, al ben je van plan zijn eigendom weer af te geven.denk aan de schande als je ge snapt werd. Maar de stem van het gezond verstand weid gesmoord door een hevigen rukwind, die den regen tegen de ruiten kletterde op het moment dat de monumentale klok van van 't gebouw drie slagen deed hooren. Drie uur al, drie uur En nu vluchten, maar een vlucht die niet de aandacht trekt, vooral niet te gehaast! Het gelukt hem met zijn buit den drem pel te bereiken van den naasten uitgang, en hetstaat even stil, tusschen den groom en een inspecteur, om zijn regenscherm te openen. Wat gebeurt er? Uit zijn paraplu vallen voor de voeten van den inspecteur twee wekkers, een flesch Eau-de-Cologne, drie horloge-kettingen, vier pijpjes van barn steen en één portefeuille! De gestolen paraplu behoorde aan een dief. PIERRE L'ERMITE. artikel 2 der crisis-steunbeschikking 1933, te bepalen, dat de post van de begrooting van het landbouw-crisisfonds, waaraan de gelden, noodig voor de uitvoering van deze beschikking, zullen worden ontleend, zal worden aangewezen zoodra de begrooting van dat fonds voor het jaar 1933 zal zijn vastgesteld; III. te erkennen als groep van producen ten: de verbouwers van fabrieksaardappe len, die ten kantore van het regeeringsbu reau voor de aardappelmeelindustrie, te 's Gravenhage, als gerechtigd tot het ver bouwen van fabrieksaardappelen, oogst 1932, en waterschade geleden hebbende, staan ingeschreven. WILT U IETS WETEN? Vraag: Kunt u mij inlichten over het leven van „St. Deus Dedit". Antwoord: De heilige Deus Dedit (vertaald: „God heeft gegeven") was Paus van 615 tot 618. Zijn bijzondere zorg ging uit naar het door de herhaalde oorlogen ver armde landvolk. Vraag J. v. d. L. te L., inzake werk- loozensteun. Antwoord: Wat uw penningmeester zeide, was inderdaad juist. Uw steungeld mag de 65 pet. van het loon niet te bo ven gaan. U zoudt met kindertoeslag daar boven uit komen. Dinsdagmdidag en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied. (Kosteloos). COCDC VtCCM "BGCrtCCM VnVAACT "Tl In den strijd om het bestaan ver liest een tand zonder goede wegen even xe- leer als een lard v vSlro zonder slui erde N®/ b egrootl ngl

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8