DINSDAG 6 MAART 1934 DE LEID5CHE COUKAÏN i DERDE BLAD - PAG. 19 SPORT DOELVERBEBIGER VAN A.D.O. GESCHORST De strafcommissie van den K.N.V.B. heeft den doelverdediger van A.D.O., Quax, die op 14 Januari j.l. in den te Zaandam ge speelden voetbalwedstrijd Z.F.C.A.D.O. een speler der tegenpartij opzettelijk ge trapt heeft, voor dit feit gestraft met een schorsing van niet minder dan 5 jaar. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De halve eindstrijden voor den beker. Gistermiddag heeft voor de vier overge bleven clubs in de beker afval-competitie de loting plaats gehad voer de halve eind strijden, die 17 Maart gespeeld worden. Aston Villa speelt tegen Manchester City op het terrein van Huddersfield en, in geval van een gelijk spel, aldaar op dat van Sheffield United. Leicester speelt tegen Portsmouth op het terrein van Birmingham, met den even- tueelen replay op Highbury te Londen. ATHLETIEK NIEUW WERELDRECORD GEWICHT HEFFEN. De Egyptische athleet Arafa verbeterde te Cairo het wereldrecord tweearmig druk ken met een gewicht van 108.5 K.G. Het record stond tot nu toe op naam van den Duitscher Istmayr met een gewicht van 108 K.G. GYMNASTIEK Jeanne d'Arc. De leden van bovengenoemde vereeniging worden herinnerd aan de op morgenavond in den R. K. Volksbond te houden jaarver gadering. Gezien de belangrijkheid van de agenda vertrouwt het bestuur, dat alle leden aanwezig zijn. WIELRENNEN RECORDRIT ROND DEN AFSLUITDIJK Het Germaan-lid A. Ganzert heeft het plan opgevat een record te vestigen: Rond den afsluitdijk. De bedoeling is geheel op eigen kracht een kleine 400 K.M. te rijden van Amsterdam door Noord-Holland, dan via den afsluitdijk door Friesland en langs de gewone rijkswegen weer naar het punt van afrit terug. De N.W.U. heeft hare goedkeuring aan deze rit gehecht en zal dus den te maken tijd als „record" erkennen. Als officieele controleurs gaan mede de heeren Zegers, Veeckens, tijdwaarnemer en George Ho- genkamp, lid der Sportcommissie van de N.W.U. Als uur van vertrek is bepaald Zondagochtend 11 Maart, 4 uur, aan de overzijde van het IJ* te Amsterdam. Bij eenigszins behoorlijk weer en goede wegen denkt Ganzert 14 a 15 uur noodig te hebben. Twee volgauto's maken den rit mede. „De Rijnstreek" (Alphen). As. Donderdagavond 7.30 uur zal het kampioensohap op home-trainers verreden worden over 1 en 3 K.M. renners die over beide afstanden het beste resultaat behalen, zijn kampioen. Begrijpelijk worden alle renners verwacht. De wedstrijden vinden plaats in café „Sportrust". BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. PERSONEELE COMPETITIE. De uitslagen van dezi week luiden: Eerste afdeeling. J. Bruinincks (250) 250 23 69 10.86 W. F. Karstens (135) 87 22 20 3.95 G. M. Teegelaar (160) 155 22 39 7.04 B. Teegelaar (250) 250 22 50 11.36 B. de Roo (175) 114 25 21 4.56 G. M. Teegelaar (160) 160 25 36 6.40 B. Teegelaar (250) 250 23 35 10.86 B. de Roo (175) 144 22 32 7.45 Tweede afdeeling. C. J. Paauw (135) 130 41 21 3.17 H. Rietbergen (140) 140 41 14 3.41 J. Chrispijn (140) 95 40 14 2,37 Derde afdeeling. I. Neuteboom (125) 125 43 11 2.90 N.N. (125) 109 42 11 2.59 F. W. Veltman (125) 125 62 8 2.01 Ph. Verstraaten (125) 76 61 10 1.24 Vierde afdeeling. F. v. Wijngaarden (125) 96 45 11 2.13 J. J. Mulder (125) 125 45 14 2.77 I. v. Wijngaarden (120) 117 60 16 1.90 G. Teegelaar (125) 125 60 13 2.08 Vijfde afdeeling. H. Stol (100) 100 56 11 1.78 B. v. Rooyen (100) 97 55 9 1.76 H. Stol (100) 90 49 15 1.83 N.N. (100) 100 49 11 2.03 Zevende afdeeling. J. Hillebrand (75) 72 61 9 1.18 A. Moseman (75) 75 61 7 1.22 r. Binnendijk (75) 75 53 6 1.41 v. d. Veer (75) 58 52 6 1.09 T. V. B.—A. D. O. Te Voorschoten speelde het eerste vier tal van T. V. B. der St. Josephgezellen van Voorschoten een medaille wedstrijd tegen het eerste vigrtal van A. D. O. der St. Jo- sephsgezellen van Leidschendam. T .V. B. bleek ook in dezen wedstrijd de sterkste te zijn, en wist van de vier partijen er drie te winnen, en behaalde in totaal 292 caram boles tegen A. D. O. 237 caramboles. De uitslag van deze wedstrijden is als volgt: T. V. B. 588 caramboles en A. D. O. 462 caramboles. LUCHTVAART NIEUWE BELGISCHE TOCHT NAAR STRATOSFEER. Piccard en Cosijns bestudeeren de gondel. Belgische geleerden zullen dit jaar een nieuwen tocht naar de startosfeer onderne men. Professor Piccard en ingenieur Cosijns zullen binnenkort een nieuw soort bolvor- migen gondel van aluminium onderzoeken, om na te gaan of deze een tocht naar de stratosfeer zonder gevaar kan doorstaan. De ballon zal voorzien worden van hoogte- controle-kleppen, volgens het systeem-De- muyter, zoodat de inzittenden in staat zul len zijn het stijgen op iedere hoogte te doen ophouden. De opstijging zal vermoedelijk te Houx-Avennes plaats hebben. De expe ditie wordt gefinancierd door het fonds voor wetenschappelijk onderzoek, ingesteld door wijlen koning Albert. INGEZONDEN STUKKEN STILLE OMGANG 1934 TE LEIDEN Zaterdagavond a.s. 10 Maart vereenigen zich weer veel katholieke mannen in de kerk van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen (Hartebrug), waar om halfelf met een plechtig Lof de bedevaart naar de H. Stede aanvangt. Wat een geestelijk genot deze bedevaart dien mannen geeft, weten alleen zij, die deze bedevaart reeds meermalen gehouden hebben. Voor velen is deze bedevaart een moeilijkheid, om de kosten, hoewel deze niet hoog zijn (lidmaatschap 60 cent plus 10 cent inschrijfgeld en 1.60 voor retour Amsterdam). Gelukkig telt Leiden nog edele gevers, die het bestuur in staat stellen om veel werkloozen mee te nemen. Een woord van' dank vanaf deze plaats aan de twee edele gevers, die een groote gift voor dit doel inzonden en nog een extra gift voor consumptie erbij. Ook een hartelijke dankbetuiging aan alle edele mannen, welke Zondag bij het afhalen van hun reiskaart, een offer gaven voor hetzelfde doel. Hieruit blijkt, dat de liefde niet gestorven is, doch nog jong en frisch is; hieruit blijkt ook, dat men veel voelt voor die katholieke mannen, welke door werkloosheid toch reeds zoo diep ge troffen zijn, en men hen deze godsdienstige oefeningen wil mee doen maken, om daar kracht en sterkte te vinden voor de moei lijkheden des levens en vooral om te smee- ken dat de goede God „de eenheid onder de Katholieken bewaart", tot heil van ons vaderland en vooral van onze onsterfelijke zielen. Nogmaals hartelijk dank en God loone u. Bestuur Stille Omgang. STILLE OMGANG TE ALPHEN AAN DEN RIJN Eenheid onder Katholieken ook bij het gaan ter bedevaart Geachte heer redacteur! Beleefd verzoek ik u onderstaandé rege len in uw blad te willen opnemen. Aan de leden van den Stillen Omgang te Alphen a. d. Rijn, die niet op de jaar vergadering aanwezig waren, diene, dat op voorstel van het bestuur, met instemming van bijna alle aanwezige leden, besloten is, de bedevaart naar Amsterdam weer per boot te maken. Nu dit besluit genomen is, is het den wensch van onzen hoogeerw. heer Deken en van het bestuur, dat allen, die den Stillen Omgang willen medemaken, zich hierbij aansluiten. Wel blijkt uit een advertentie in uw blad van Zaterdag j.l. dat door enkelen, die zich schuil houden en een autobus-onderneming er voor spannen, weer getracht wordt, het éénparig optrekken te verstoren, doch le den en allen die aan den Stillen Omgang willen deelnemen, bedenkt het wel, dat wij ons Genootschap en den goeden geest, die er steeds in heeft bestaan, slechts door één- drachtige samenwerking in stand kunnen houden. Kost het wat moeite, wat opoffering, brengen wij dit dan blijde voor ons zeiven, en voor elkander, en hierdoor vooral zal deze bijzondere H. Sacramentsvereering een inniger en hoogere waarde krijgen. Ook het hoofdbestuur te Amsterdam, dringt met klem van redenen er voortdu rend op aan, dat de deelnemers uit andere plaatsen gezamenlijk en aaneengesloten ter bedevaart zullen gaan. Uit opgedane er varing waarschuwt dit hoofdbestuur tegen het verdeeld optrekken. Daar komen op den duur misbruiken en ontaarding lit voort, en zijn er reeds uit voortgekomen. Wie durft het aan, daaraan mede *e werken? I Wij verwachten dus alle leden en belang- I stellenden op onze vergadering van 14 Mrt. in de St. Josephstraat, waar de a.s. reis zal besproken worden. U, mijnheer de redacteur bele.efd dan kend voor de verleende plaatsruimte, hoogachtend: Het bestuur van het Ge nootschap van den Stil len Omgang. Alphen a. d. Rijn, 5 Maart 1934. ExecutieResultaten. Mijnheer de Redacteur! Meermalen is over de hypotheek-kwes tie gesproken en geschreven, met verzoek om wettelijke regeling. En, wanneer we deze kwestie zakelijk bekijken, wat wordt dan bereikt bij gedwongen verkoop? In de meeste gevallen wordt de hypotheekhouder eigenaar voor den som, gelijk aan 1ste hy potheek, dikwijls 1500 a 2000 per H.A. Voor vermindering van rente of tijdelijke ontheffing van aflossing was men niet te vinden en, is men eenmaal eigenaar, dan wordt de bezitting weer verhuurd voor f 60 a 70 per H.A., en, na aftrek van lasten, een rendement van 2 a 3 pet. Komt men ech ter 3 a 4 pet. presenteeren zonder aflos sing, dan kan dat niet, maar bij eventueele aankoop moet men genoegen nemen met duizenden verlies of 'n rendement als hier boven bedoeld. Praktisch wordt in de meeste gevallen niets bereikt dan een vage kans, te kunnen profiteeren van een stij ging der grondprijzen en een honorarium voor notarissen, deurwaarders enz. ten koste van een onmachtigen ondernemer eigenaar. Werd een eigenaar in de gelegen heid gesteld, om tegen een rente gelijk aan pachtwaarde zijn hypotheek te behouden, zoo bleef de mogelijkheid bestaan, met toekomst op 't gezin en andere vooruit zichten, om eigenaar te blijven. Nu wordt van tijdelijke onmacht gebruik gemaakt ten koste van eigenaar-hypotheekhouder, en zeker niet direct ten voordeel van maat schappijen en belanghebbenden, maar al leen van uitvoerders. Dat velen de wanhoop nabij zijn, gezien zulke resultaten, is te begrijpen en gemo tiveerd is het, tegen zulke toestanden op te komen. Dat een eigenaar die voor enkele jaren kocht met 50 pet. hypotheek zijn vermogen kwijt is, kunnen wij wijten aan de tijds omstandigheden, maar dat een hypotheek houder in dezen tijd gebruik mag maken van het executie-recht, waardoor voor di rect geenszins de betrokkenen zijn gebaat, alleen misschien indirect bij eventueele vermeerdering der grondwaarde, is toch niet te verdedigen. Wanneer hypotheekhouder bij pubieke veiling inzet en kooper wordt voor een bedrag gelijk aan 1ste hypotheek, is dit geen werkelijke waarde maar dikwijls 40 a 40 pet. daarboven en voor den opgedre ven koopprijs kunnen de eigendommen dan worden genoteerd. Op zulke wijze krijgen aandeelhouders of belanghebbenden geen juiste voorstel ling der zaken, en men ontvangt dan in plaats van rente van hypotheken een lagere rente van de eigendommen. Indien was vastgehouden aan de bedon gen pachten van. voorheen en de vrijhan del van onze land- en zuivelproducten, wa ren de gevolgen niet te overzien geweest, bij hypotheek heeft men nog daartoe het recht. Een en ander blijven toch wel punten van overweging, daar men in deze economische crisis zonder elkanders belangen te veel te schaden door onderling samenwerken en wettelijke regeling veel tot stand kan bren gen. Met dank voor plaatsing. Harmeien, Febr. 1934. P. POMPEN. Mijnheer de Redacteur! Eenigen tijd geleden werden de manne lijke parochianen (geen St. Jozefgezellen) uitgenoodigd in het Patronaat, ter voort zetting van de R.K. ontwikkelingsclub. Op die vergadering werd het reglement vastgesteld en medegedeeld werd, dat de bestuursfuncties als volgt verdeeld waren: N. Hoogervorst, voorzitter; P. v. Rijn Pzn., secretaris; G. Voortman, penningmeester. De geestelijk adviseur riep een harte lijk welkom toe aan de gasten, zette het ontstaan en het doel van de club uiteen. Tevens werd uitvoerig uiteengezet wie niet tot de club behoorden te worden toegelaten. Dat zijn die menschen, die de antwoorden op de gestelde vragen moeilijk zouden kun nen begrijpen. Dan wordt de uiteenzetting droog en taai voor degenen, die deze min der moeilijk kunnen volgen. Practisch be- teekende dit, dat de club niet toegankelijk was voor menschen met eenige afwijking. Met klem betoogde de geestelijke adviseur, dat deze club geen bron van haat mag zijn, waar alle aanwezigen door bijvalsbetuigin gen mede instemden. Verder werd een film vertoond: „De dag taak van Z.H. de Paus", die door de gees telijk adviseur werd verduidelijkt. Door alle aanwezigen werd dit op hoogen prijs gesteld. Het verdere verloop van dien avond was zeer aangenaam. Op het einde van de bijeenkomst kon men zich als lid op geven. Het reglement bepaalde, dat het bestuur de leden balloteerde, waarna binnen 14 da gen bericht wordt gezonden, doch wie schetst de verbazing en wie peilt de be- leediging, dat ondergeteekenden bericht hebben ontvangen, niet als lid te worden toegelaten. Ondergeteekenden meenen aan het be stuur te mogen mededeelen: uw besluit is in flagranten strijd met de woorden ge sproken door den geestel. adviseur. On dergeteekenden nemen aan, dat het be stuur dit besluit heeft genomen op een oogenblik, dat het de volkomen beheer- sching had van zijn zintuigen. Dat door deze handelwijze de fijnste sna ren van het hart van ondergeteekenden zijn geraakt, laat aan duidelijkheid niets te menschen over, omdat daardoor aan twee R. K. de aansluiting bij een R.K. club wordt onmogelijk gemaakt. Meer dan ooit is het in dezen veel be wogen tijd allernoodzakelijkst, dat de R.K. zich aanéénsluiten, op schier elk terrein des levens, in onderlinge liefde en vrede, G. DE RIJK. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Onderwijs. De heer Hage, onderwijzer aan de gemeentelijke M.U.L.O.-school, is benoemd tot wnd. hoofd (vacature W. van Lingen). Tot tijd. onderwijzeres aan de zelfde school is benoemd mej. J. Smit te Bussum. De laatste les. Wegens vertrek van den heer W. v. Lingen had Zaterdagmiddag de laatste Engelsche cursusles voor de werk loozen plaats. Hierbij waren tegenwoordig Weth. Vermeer en de heer Verhaar, Dir. Gem. Arbeidsbemiddeling. Bij 't einde der les betuigde Weth. Vermeer zijn tevreden heid over de gemaakte vorderingen en dankte den heer van Lingen namens het Gemeentebestuur en de commissie voor de werkverschaffing voor de belangeloos gegeven moeite. De heer van L. gaf eenige nuttige wenken aan de jongelui voor hun volgend leven en dankte ook voor de aan gename samenwerking met de diverse colleges. Bouwen. Aan de N.V. Aannemersbe drijf v.h. J. v. d. Bosch en Zonen zijn de volgende bouwwerken opgedragen: a. Het Transformatorstation aan de Tul penstraat te Lisse voor rekening der N.V. Electriciteitsbedrijf HillegomLisseSas- senheim; b. het verbouwen van een woonhuis voor rekening van den heer Th. v. Haaster Jzn. te Zilk; c. het verbouwen van perceel no. 15 aan de Crayennestersingel te Heemstede voor rekening van den heer N. Drijver aldaar. Clubhuis. De Graal der St. Martinus- parochie is in het bezit gekomen van een eigen Clubhuis. Het is gelegen boven de magazijnen der fa. Klaver aan de Hoofd straat. De ingang is door de poort aan de Hoofdstraat. Tevens is er ruim gelegenheid de fiets te stallen. Het zal het mooie werk der Graal ongetwijfeld zeer ten goede komen. Arm Armbestuur. Zeer tot zijn leed wezen is het aan het R. K. Armbestuur niet meer mogelijk na 20 dezer nog de ge zinnen te bedeelen, die werkloozensteun trekken. De geldmiddelen hebben geweldig geleden. Moge er spoedig voor dit bestuur betere tijden aanbreken! HOOGMADE. „St. Genesius". Gisteravond hield de tooneelvereeniging „St. Genesius", onder- afdeeling van de Ned. R.-K. Volksbond haar 2e jaarvergadering in de zaal van café Witteman, onder voorzitterschap van den heer C. Baak.. Aan het verslag van den penningmeester, den heer C. v. d. Ploeg, is ontleend, dat in kas was op 26 Febr. 1933 13.59. De ontvangsten bedroe gen 52.83, de uitgaven 34.51, voordee- lig saldo 18.32. Alzoo in kas op 5 Maart 1934'31.91. Boeken en bescheiden werden nagezien door de heeren B. v .d. Voorn en Th. v. d. Post en in orde bevonden. De aftredende bestuursleden de heeren J. Borst en C. J. Lieverse, werden bij ac clamatie herkozen. HAARLEMMERMEER. Bestemming Kontongerechtsgebouw. Naar wij vernemen zal aan het v.m. Kan tongerechtsgebouw te Hoofddorp, dat we gens opheffing van het Kantongerecht Haarlemmermeer met ingang van 1 Jan. 1934 buiten dienst werd gesteld, een nieu we bestemming worden gegeven. Er zal n.l. in gevestigd worden het kantoor van de inspectie der directe belasting en den Rijks ontvanger. Het schijnt in de bedoeling te liggen de openstelling te bepalen op 1 Mei a.s. Gevestigd: Riekend Veltman van Fijnacker Jans Jager van Harlingen Hendrik J. H. Weijde, van Amsterdam Jacob Haspels, van Heemstede Esther A. J. Knol, van Amsterdam Hendrik Rabbers, van Abbekerk Evert J. Vee- nendaal van De Bilt Marretje Wilner, van Amsterdam. Vertrokken: Gerrit Salentijn naar Ams'terdam Adrianus J. Bakker, naar Heemstede Cornelia M. de Winter, naar Amsterdam Adriana C. van 't Hof, naar Amersfoort Cornelia van Iperen, wed. M. van der Luit, naar Alkemade Jacoba G. van Nellestijn, echtgenoote D. Bouman, naar Amersfoort Edwin G. Harsant, naar Amsterdam Henrich Rauschnabel naar Esslingen Wed. J. Escherich, naar Zand- voort Gerrit L. Verschoor, naar 's-Gra- Venhage Johanna J. Maarsen naar Aals meer Pieter van der Stoel, naar Amster dam Willempje van Raam, naar Enkhui zen Marius P. Schaeffer, naar Amster dam Jannetje Slinger, naar Amsterdam Johanna H. Schalk, naar Lisse Geer- truida E. Schalk, naar Spijkenisse Mar ten van der Mei naar Leek (Gr.) Zevenhui zen Berend Puitrum, naar Mijdracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R. K. Kiesvereeniging „Plicht en Eens gezindheid" haar jaarvergadering in het Parochiehuis. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan den uitslag der verkiezing van 1933 over welken uitslag men tevre den kon zijn, doch bovenmate voldaan over het verkregen aantal stemmen op de R. K. lijst in Katwijk, n.l. 370, een cijfer wat voordien nog nooit was bereikt. Het ledental bleef stationair, de eenheid bleef volkomen behouden, ook al werd getracht van fascistische zijde vasten voet te krij gen. Dank werd gebracht aan den afge vaardigde in de gemeenteraad, dat hij zich voor het algemeen belang ten dienste had gesteld, aan afgevaardigden op de diverse vergaderingen en de verschillende com missies die verdienstelijk werk hadden ge daan bij de stemmingen en verkiezingen. Met den wensch, dat 1934 voor allen en in alle opzichten een gunstig jaar moge zijn en de besprekingen van hedenavond vruchtdragend, verklaarde de voorzitter, na gebed, de vergadering voor geopend. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer W. Caspers, sprak een blijden toon. Men kon tevreden zijn. Het leden tal bedraagt 280. De heer H. W. Grimber gen deed verslag der gehouden vergade ring van den Kamerkieskring, de heer C. v. d. Lubbe idem van de Staten-Centrale. Beide heeren oogstten den dank der ge- heele vergadering. Het financieel verslag van den penning meester, den heer Nic. Oudshoorn, wees een batig saldo aan van 19.wat de vergadering na een verkiezingsjaar niet slecht vond. Bij monde van den heer A. J. Mulder bracht een controle-commissie rapport uit. Alles was in orde bevonden. De penningm. werd namens de verga "Inring dank gezegd. Tot controle-commissie voor 1934 werden benoemd de heeren G. v. d. Nouweland en H. A. Bellekom. De contri butie werd op hetzelfde bedrag vastgesteld als vorig jaar. De drie aftredende bestuurs leden Jac. Rietveld, W. Caspers en Jac. Meijer werden met bijna alle stemmen herkozen. Uit het voltallig bestuur werd dan tot voorzitter gekozen (herkozen) de heer Jac. Meijer. Tot afgevaardigden naar de vergaderingen der Kamer-Centrale werden herkozen de heer H. W. Grimber gen en J. C. Schrama, laatstgenoemde als secundus. In dezelfde functies voor Staten- Centrale de heeren C. v. d. Lubbe en A. J. Mulder. Bij de rondvraag vroeg de heer C. v. d. Lubbe of leden B. stemrecht heb ben, wat de voorzitter ontkennend moest .beantwoorden. De heer J. C. Schrama be val aón meer activiteit ten opzichte der jongeren. Dit om hen zooveel mogelijk te binden aan de R. K. Staatspartij. Het be stuur zal in deze waakzaam zijn. Verder vroeg spr. de aandacht van het bestuur voor de ongehoorde toestand in de omge ving van Huize Callao door de aanwezig heid van een woonwagenkamp en het groote misbruik om het terrein aldaar als vuilnisbelt te gebruiken. Tot tevredenheid van den vragensteller werden deze vragen beantwoord. Vervolgens verklaarde spr. zich niet te kunnen vereenigen met de aanhangige salarisregeling van de gemeen te om de ongelijkheid der korting van de hoogere tegenover de lagere salarissen. Geantwoord werd, dat deze regeling nog lang niet vast staat. De heelé zaak moet nog in commissoriale vergadering bespro ken en behandeld worden. Er is nog niets definitief vastgesteld. Overigens houdt Den Haag voldoende toezicht of deze rege ling ook hen voldoet. Hierna sluiting dezer vergaderng met KATWIJK AAN ZEE. Verbouwing. Bij onderhandsche aan besteding is de verbouwing van Hotel „de Zwaan" opgedragen aan een aannemer te Schiedam voor de som van 40.000. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. W. TOGNI. Ter Aar, 22 Febr. 1934. 197. Hij bracht Hobbeltje weg en ging nu zelf ook slapen. Hij droomde van chocolade- sigaren, van water en van Hobbeltje, die ook van chocolade was en op zijn hoofd stond, en verder, dat hij heel klein en dik was. De straaltjes liepen langs hem. Later dan gewoonlijk werd hij wakker en was heerlijk uitgerust. De kapitein had op dracht gegeven het ontbijt een uur later te gebruiken, vanwege het nachtelijk avontuur 198. Jan kleedde zich vlug aan en toen hij langs de eetsalon kwam hoorde hij een gezoem van je welste. Hij keek door een kiertje en zag dé menschen druk praten de bij elkaar. En daar stond warempel Hob beltje ook, met een krans om. Nu ging hem een licht op.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10